Вразливість екосистеми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вразли́вість екосистеми (англ. Vulnerability) — можливий розмір збитків чи шкоди системи від зміни клімату. Це залежить не тільки від чутливості системи, але також від її здатності адаптуватись до нових кліматичних умов.

Оцінка вразливості[ред.ред. код]

Уразливість оцінюється мірою небезпеки потенційних загроз на основі наявних знань про небезпечні явища і рівні уразливості соціальних груп і окремих громадян. Оцінка вразливості використовується для перетворення первинної інформації, що надходить від систем раннього попередження, у форму, яка більш зручна для подальшого вироблення попереджувальних дій (IDNDR 1999). Вона є необхідним елементом процесу раннього попередження та забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій. В ідеалі результати оцінки вразливості повинні безпосередньо враховуватися в процесах довгострокового планування діяльності організацій та урядів, а також сприяти розширенню можливостей при виробленні необхідних заходів у відповідь проти зростаючої уразливості та проведення заходів щодо посилення готовності до стихійних лих та подолання їх наслідків. Оцінка вразливості знаходить широке застосування у сфері прогнозування і врахування кліматичних змін та природних стихійних лих, де вона забезпечує основу для ефективної системи попередження впливів.

Оцінка вразливості повинна бути зроблена як для населення, так і для екосистем, що забезпечують населення ресурсами для виробництва товарів і послуг. У першому випадку в ході оцінки необхідно визначити місце розташування вразливої частини населення, ідентифікувати загрози благополуччю людей і ступінь уразливості соціальних груп. При оцінці вразливості екосистем беруться до уваги загроза ресурсному потенціалу навколишнього середовища і ті запобіжні заходи, які можуть бути зроблені для оздоровлення екологічної обстановки і зниження негативних впливів господарської діяльності на середовище. Результати оцінок надалі заносяться в базу даних , яка повинна бути доступною для всіх зацікавлених сторін, містити тільки надійні відомості і бути зручною у використанні.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Екологія Це незавершена стаття з екології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.