Всесвітній день інформаційного суспільства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Всесвітній день інформаційного суспільства (англ. The World Information Society Day)

Всесвітній день телекомунікацій[ред.ред. код]

Святкувався щорічно 17 травня з 1969 на відзнаку заснування Міжнародного телекомунікаційного союзу і підписання Першої міжнародної телеграфної конвенції в 1865.

Всесвітній день інформаційного суспільства[ред.ред. код]

В листопаді 2005 Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства (ВСІС) закликав Генеральну Асамблею ООН проголосити 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства, щоб наголосити на важливості інформаційно-комунікаційних технологій і широкого кола питань інформаційного суспільства, піднятих ВСІС. Генеральна асомблея в березні 2006 прийняла резолюцію (A/RES/60/252) яка визначила, що Всесвітній день інформаційного суспільства буде святкуватися щорічно 17 травня.

Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства[ред.ред. код]

В листопаді 2006 Повноважна конференція Міжнародного телекомунікаційного союзу в Анталії, Туреччина, вирішила святкувати обидва свята 17 травня як Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства.

Зважаючи на те що резолюції Генеральної асамблеї ООН мають статус вищий, ніж рішення конференцій Міжнародного телекомунікаційного союзу, легітимність відзначення свята як «Всесвітнього дня телекомунікацій та інформаційного суспільства» викликає сумніви.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]