Відмінності між версіями «Вулиця Валова, 11 (Львів)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 19: Рядок 19:
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* [http://www.walowa11.lviv.ua/uk Сайт до 100-річчя побудови будинку] {{ref-uk}}{{недоступне посилання}}
 
* [http://www.walowa11.lviv.ua/uk/timeline.php Історія кам'яниці в часі] {{ref-uk}}{{недоступне посилання}}
 
* [http://walowa11.lviv.ua/uk/celebration.php Спеціальний випуск газети присв'ячений будинку та історії вулиці Валової] {{ref-uk}}{{недоступне посилання}}
 
 
* [http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_vidznachili_100richchya_budinku_na_valoviy_foto&objectId=1117597 У Львові відзначили 100-річчя будинку на Валовій. Фото. Zaxid.net] {{ref-uk}}
 
* [http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_vidznachili_100richchya_budinku_na_valoviy_foto&objectId=1117597 У Львові відзначили 100-річчя будинку на Валовій. Фото. Zaxid.net] {{ref-uk}}
   

Версія за 11:35, 7 червня 2017

Кам'яниця на Валовій 11. Фото невідомого автора виконане бл. 1913 р.

Будинок на Валовій 11 — в Галицькому районі Львова, поблизу колишнього середмістя.

Опис

Кам'яницю № 11 по вулиці Валовій споруджено у 1910 р. на замовлення Берл і Сабіна Фінклерів за проектом архітектора Артура Шлеєна для страхової компанії «American Union». Тепер у будинку розташоване головне відділення ПАТ Ідея Банк.

Історія

Первісну кам'яницю № 11 на вул. Валовій було споруджено після ліквідації Галицької брами на місці давнього міського муру, вона існувала вже близько 1850 р. У 1880-х роках ряд застарілих будинків Галицької площі було розібрано, вулиця Валова стала продовженням площі Галицької, непрезентабельні будівлі Валової також підлягли перебудовам.

У 1910 р. архітектор Артур Шлеєн збудував неоготичну кам'яницю на замовлення власників ділянки, родини Фінклерів.

Своєрідною візитівкою кам'яниці є її архітектурний декор роботи скульптора Тадеуша Блотніцького — скульптури середньовічних лицарів із щитами, на яких містяться герби земель Галичини, Волині та герб міста Львова.

В різні часи в будинку діяли різноманітні торгові, фінансові установи, бюро та редакції періодичних видань. В будинку розміщувалися адвокатське бюро Леона Райха, крамниці товарів для жінок та виробів із заліза, механічна майстерня «Континент» Юліана Ломаги, Акційний галицький купецький банк. В радянські часи — перукарня, а опісля один з найбільших комісійних магазинів Львова та ательє індивідуального пошиву одягу «Лілея». Пізніше, в 1990-ті рр., автомобільний салон та салон мобільного зв'язку «Київстар». До 2010 року в будинку розташовувся офіс центру обслуговування абонентів компанії «Київстар».

Тепер в будинку розташовано офіс та головне відділення «Плюс Банку». З жовтня 2011 року банк перейменовано на ПАТ Ідея Банк.

2 грудня 2010 року було відзначено сто років з дня завершення будівництва кам’яниці на вул. Валовій, 11. У програмі святкувань львів’ян та гостей міста частували солодощами, гарячим пивом і розважали вікторинами та концертом.

Посилання