Вулиця Ватутіна (Полтава)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Ватутіна
Полтава
Ріг вулиць Ватутіна і Соборності
Ріг вулиць Ватутіна і Соборності
Район Київський
Назва на честь Миколи Ватутіна
Колишні назви
вул. Прохорівська, вул. Сталіна
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Ву́лиця Вату́тіна — одна із вулиць Полтави, знаходиться у Київському районі. Пролягає від вулиці Соборності до вулиці Олеся Гончара. Сучасна назва з 1968 року на честь радянського військового діяча, Героя Радянського Союзу Миколи Ватутіна До вулиці Ватутіна прилучаються: вулиця Пушкінапровулок Заїжджий і вулиця Шевченка.

Вулиця Ватутіна вперше зустрічається на планах міста з 1877 року, за якими передбачалося забудувати територію між Огнівкою та передмістям Новоселівка. Як свідчить план 1900 року, вона була прокладена частково на відтинку між вулицею Загородньою та Ново-Полтавською (тепер вулиці Зигіна і Шевченка). Сформувалася у 20-х роках XX століття після прокладення по ній залізничної колії від станції Полтава-Київська до військових складів біля так званих «Красних казарм» у районі вулиці Остапа Вишні. У кінці вулиці у 1941 році завершено будівництво 2—3-х поверхових будинків міської дезинфекційної та обласної санітарно-епідемічної станції. Починаючи з 50-х років 20 століття ведеться комплексна багатоповерхова забудова.

Галерея[ред. | ред. код]

Алея журналістів (вулиця Ватутіна в Полтаві).jpg Пам'ятник Ватутіну (Полтава).jpg Вулиця Ватутіна Полтава (02).jpg Вулиця Ватутіна Полтава.jpg Санепідемстанція у Полтаві.jpg
Алея журналістів (вулиця Ватутіна)
Пам'ятник Ватутіну
Вулиця Ватутіна
Вулиця Ватутіна
Санепідемстанція по вулиці Ватутіна

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]