Відмінності між версіями «Відкриття Америки»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(ванд)
 
(Не показані 10 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 17: Рядок 17:
 
* [[6 століття]] — св. Брендан, ірландський чернець
 
* [[6 століття]] — св. Брендан, ірландський чернець
 
* [[8 століття]] — Принц Вельський [[Медок]] або Мардок
 
* [[8 століття]] — Принц Вельський [[Медок]] або Мардок
* існують версії, згідно з якими з [[8 століття]] Америка була відома [[Тамплієри|ордену тамплієрів]]
+
* існують версії, згідно з якими з XIII ст. Америка була відома [[Тамплієри|Ордену тамплієрів]]
 
* бл. [[1331]] р. — [[Абубакар II]] (султан [[Малі]])
 
* бл. [[1331]] р. — [[Абубакар II]] (султан [[Малі]])
 
* бл. [[1398]] г. — Анрі Сінклер де Сент-Клер, граф Оркнейській
 
* бл. [[1398]] г. — Анрі Сінклер де Сент-Клер, граф Оркнейській
Рядок 26: Рядок 26:
   
 
[[Категорія:Історія Америки]]
 
[[Категорія:Історія Америки]]
  +
[[Категорія:Географічні відкриття]]

Поточна версія на 13:31, 21 лютого 2018

Залежно від визначення, цей термін може посилатися як на перше заселення Америки, так і на кілька подій ознайомлення населення інших частин Світу, особливо Європи, з Америкою. Тобто першовідкривачами можуть вважатися:

Перші поселенці: Першими поселенцями Америки часто вважається народ, що переселився до Америки 45-50 тис. років тому і близький за походженням народам Африки та Австралії. Шляхи цього переселення не відомі. Залишки цього народу, ймовірно, складають сучасне місцеве населення Вогняної Землі і Патагонії. Хоча сам факт цього переселення все ще піддається сумніву, деякі знахідки вказують на його велику ймовірність. Див. Заселення Америки, Заселення території Бразилії.

Переселенці з Азії: Предки більшості нинішніх індіанців перейшли до Америки з Сибіру 10-14 тис. років тому. Вони, ймовірно, потрапили до Аляски з Чукотки, оскільки тоді, через льодовиковий період, Берингова протока не існувала, вона була вкрита льодовиком. Див. Заселення Америки.

Вікінги: Пізніше, вже ближче до нинішнього періоду, до Америки кілька разів добиралися вікінги, приблизно на початку 10-го століття нашої ери. Маршрут вікінгів полягав через Ісландію до Гренландії, а далі до Ньюфаундленду. Відомими лідерами цих груп були Гуннбйорн Улфссон та Лейф Еріксон, хоча називають ще кілька імен ймовірних «відкривачів» Америки цього періоду. Проте постійними поселення вікінгів в Америці, на відміну від поселень в Грендландії не стали.

Колумб: Кінець 15 століття став початком епохи великих відкриттів. 1492 року, після декількох років пошуків «спонсорів», на пошуки коротшого шляху до Індії вирушив на трьох каравелах під іспанським прапором генуезець Христофор Колумб. Так була відкрита Америка для європейців.

Гіпотези[ред. | ред. код]

Крім цих відомостей існує багато гіпотез, більш чи менш підтверджених, щодо інших дослідників, що потрапили до Америки у різні часи. Навіть якщо деякі з цих фактів і мали місце, ці дослідження не стали відомими широким масам і не мали культурного, демографічного або економічного значення.