Відновна вартість: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (→‎Обчислення: оформлення)
Немає опису редагування
Рядок 7: Рядок 7:
У страховій галузі «вартість відновлення» або «вартість відновної вартості» є одним із декількох методів визначення вартості об'єкта страхування. [[Вартість заміни]] — це фактична вартість заміни предмета або конструкції в стані, що передує втратам. Це може не бути «ринковою вартістю» товару, і, як правило, її відрізняють від «фактичної грошової вартості», яка включає відрахування за амортизацію. Що стосується страхових полісів з майнового страхування, то загальноприйнятим є договірне положення про те, що втрачений актив повинен бути фактично відремонтований або замінений до того, як можна буде сплатити [[вартість заміщення]]. Це запобігає перестрахуванню, що сприяє підпалу та страхуванню шахрайства. Політика заміщення витрат виникла в середині 20 століття; до цього занепокоєння щодо перестрахування обмежувало їх доступність.
У страховій галузі «вартість відновлення» або «вартість відновної вартості» є одним із декількох методів визначення вартості об'єкта страхування. [[Вартість заміни]] — це фактична вартість заміни предмета або конструкції в стані, що передує втратам. Це може не бути «ринковою вартістю» товару, і, як правило, її відрізняють від «фактичної грошової вартості», яка включає відрахування за амортизацію. Що стосується страхових полісів з майнового страхування, то загальноприйнятим є договірне положення про те, що втрачений актив повинен бути фактично відремонтований або замінений до того, як можна буде сплатити [[вартість заміщення]]. Це запобігає перестрахуванню, що сприяє підпалу та страхуванню шахрайства. Політика заміщення витрат виникла в середині 20 століття; до цього занепокоєння щодо перестрахування обмежувало їх доступність.


Якщо страхові перевізники чесно визначають вартість заміни, це стає «безпрограшним» варіантом як для перевізників, так і для клієнтів. Однак, коли перевізник (і, можливо, його сторонній експерт) визначає вартість заміни, що перевищує фактичну вартість заміни, замовник, швидше за все, платить за більше страховки, ніж потрібно. Якщо перевізник свідомо чи необережно продав надмірну (тобто непотрібну) страховку, така практика може спричинити шахрайство споживачів.

Покриття витрат на заміну розроблено таким чином, що страхувальнику не доведеться витрачати більше грошей, щоб отримати подібний новий предмет, і щоб страхова компанія не платила за нематеріальні активи. Наприклад: коли на телевізор поширюється політика відновлення вартості заміщення, вартість подібного телевізора, який можна придбати сьогодні, визначає суму компенсації за цей елемент. Такий поліс дорожчий, ніж політика фактичної вартості готівки, коли страхувальник не отримує компенсацію за амортизацію предмета, який був знищений. Загальна сума, сплачена страховою компанією за позовом, може також включати інші фактори, такі як співстрахування або франшизи. Одним із прихильників методу заміщення вартості був голландський професор з економіки бізнесу [[Теодор Лімперг]].


== Обчислення ==
== Обчислення ==
Рядок 25: Рядок 22:
У [[банківська справа|банківській справі]] витрати на заміщення відіграють вирішальну роль у оцінці похідних [[фінансовий інструмент|фінансових інструментів]]. Витрати на заміну тут позначаються як вартість заміщення, а ризик, спричинений його зміною, називається ризиком заміни. Згідно зі статтею 286 (2а) Положення про достатність капіталу, кредитні установи повинні перевірити кредитоспроможність своїх ділових партнерів (контрагентів) на перевірку кредитоспроможності. Кредитні рішення повинні призводити до надання внутрішніх кредитних ліній контрагентам, щоб обмежити обсяг бізнесу для кожного окремого контрагента. У випадку операцій з готівкою ці внутрішні банківські кредитні лінії називаються лімітом розрахунків, всі інші фінансові інструменти бронюються в ліміті для ризику заміщення (ліміт попереднього розрахунку). Сюди входять ф'ючерси, свопи, деривативи або подібні фінансові контракти, в яких доставка базового активу та оплата взамін відкладаються на два торгові дні. Особливий ризик для банків полягає у терміні дії цих фінансових інструментів, оскільки ринкова вартість цих операцій може змінюватися протягом їх терміну дії. Контрагент зазнає ризику дефолту, якщо ці операції мають позитивну відновлювальну вартість, і, з точки зору банку, вимога до контрагента виникає в результаті розвитку ринку. Ліміт називається «лімітом до попереднього розрахунку», оскільки контрагент може виконати [[дефолт]] до дати розрахунку. Очікувані витрати на заміну, які також відомі під попереднім терміном кредитні [[еквівалент]]и, оприбутковуються.
У [[банківська справа|банківській справі]] витрати на заміщення відіграють вирішальну роль у оцінці похідних [[фінансовий інструмент|фінансових інструментів]]. Витрати на заміну тут позначаються як вартість заміщення, а ризик, спричинений його зміною, називається ризиком заміни. Згідно зі статтею 286 (2а) Положення про достатність капіталу, кредитні установи повинні перевірити кредитоспроможність своїх ділових партнерів (контрагентів) на перевірку кредитоспроможності. Кредитні рішення повинні призводити до надання внутрішніх кредитних ліній контрагентам, щоб обмежити обсяг бізнесу для кожного окремого контрагента. У випадку операцій з готівкою ці внутрішні банківські кредитні лінії називаються лімітом розрахунків, всі інші фінансові інструменти бронюються в ліміті для ризику заміщення (ліміт попереднього розрахунку). Сюди входять ф'ючерси, свопи, деривативи або подібні фінансові контракти, в яких доставка базового активу та оплата взамін відкладаються на два торгові дні. Особливий ризик для банків полягає у терміні дії цих фінансових інструментів, оскільки ринкова вартість цих операцій може змінюватися протягом їх терміну дії. Контрагент зазнає ризику дефолту, якщо ці операції мають позитивну відновлювальну вартість, і, з точки зору банку, вимога до контрагента виникає в результаті розвитку ринку. Ліміт називається «лімітом до попереднього розрахунку», оскільки контрагент може виконати [[дефолт]] до дати розрахунку. Очікувані витрати на заміну, які також відомі під попереднім терміном кредитні [[еквівалент]]и, оприбутковуються.Коригування кредитного рейтингу (CVA) несе ризик зменшення позитивної вартості заміщення, оскільки премія за ризик для контрагента зростає без дефолту. Цей ризик виникає внаслідок потенційних втрат ринкової вартості внаслідок збільшення кредитних спредів з боку контрагента. Поточну ринкову вартість можна розрахувати на користь контрагента, використовуючи спред з гіпотетичного свопу кредитного дефолту.


== Бухгалтерський облік ==
== Бухгалтерський облік ==

Версія за 14:33, 15 квітня 2021

Відновна вартість являє собою суму, яка буде потрібна для створення Акціонерне товариство. Якщо мова йде тільки про обладнання, то застосування відновної вартості цілком виправдано. Однак, як тільки мова заходить про нематеріальні активи, визначення відновної вартості переходить в розряд суб'єктивного, тобто важко піддається оцінці. Вагому частку вартості сучасних акціонерних компаній, особливо великих, складає вартість торгових марок, брендів тощо. Відновна вартість дуже важлива при оцінці капіталомісткість компаній.

У страховій галузі «вартість відновлення» або «вартість відновної вартості» є одним із декількох методів визначення вартості об'єкта страхування. Вартість заміни — це фактична вартість заміни предмета або конструкції в стані, що передує втратам. Це може не бути «ринковою вартістю» товару, і, як правило, її відрізняють від «фактичної грошової вартості», яка включає відрахування за амортизацію. Що стосується страхових полісів з майнового страхування, то загальноприйнятим є договірне положення про те, що втрачений актив повинен бути фактично відремонтований або замінений до того, як можна буде сплатити вартість заміщення. Це запобігає перестрахуванню, що сприяє підпалу та страхуванню шахрайства. Політика заміщення витрат виникла в середині 20 століття; до цього занепокоєння щодо перестрахування обмежувало їх доступність.


Обчислення

Відновна вартість обчислюється за формулою: Фв = Фп*In, де: Фп — первісна вартість In — індекс подорожчання

Страхування

Якщо предмет страхування пошкоджений, викрадений або втрачений в рамках майнового страхування, виникає питання про те, яку вартість буде замінено страховиком. Ці домовленості, такі як загальне значення, нове значення, поточне значення або замінне значення, піддаються сумніву. Витрати на заміну страхувальника є визначальними для страхової вартості. Якщо витрати на заміну базуються на страховій вартості, у страховому випадку забезпечується врахування (інфляційне) підвищення ціни при новій покупці. Вартість заміни при страхуванні відповідальності автотранспортних засобів — це ціна, яку страхувальник повинен заплатити за придбання еквівалентного транспортного засобу в день збиткової події. У разі повної втрати, знищення або втрати транспортного засобу страховик виплачує вартість заміщення за вирахуванням залишкової вартості застрахованого транспортного засобу.

Вартість заміни автотранспортного засобу слід прирівнювати до середньої ціни продажу дилера, оскільки потерпілій стороні дозволено користуватися чесною торгівлею автотранспортними засобами і не потрібно приймати дешевші пропозиції приватних осіб. Лише через претензії до гарантії, пов'язані з продажем, ціни продажу дилерів вищі за ціни, які покупець готовий заплатити приватному продавцю (див. Також інші визначення вартості транспортного засобу.)

Якщо витрати на ремонт перевищують вартість заміщення, а потерпіла сторона професійно відремонтувала транспортний засіб, він може вимагати відшкодування витрат на ремонт, включаючи будь-яку амортизацію, якщо ці витрати не перевищують 130 % від вартості відновлення.

Банківська справа

У банківській справі витрати на заміщення відіграють вирішальну роль у оцінці похідних фінансових інструментів. Витрати на заміну тут позначаються як вартість заміщення, а ризик, спричинений його зміною, називається ризиком заміни. Згідно зі статтею 286 (2а) Положення про достатність капіталу, кредитні установи повинні перевірити кредитоспроможність своїх ділових партнерів (контрагентів) на перевірку кредитоспроможності. Кредитні рішення повинні призводити до надання внутрішніх кредитних ліній контрагентам, щоб обмежити обсяг бізнесу для кожного окремого контрагента. У випадку операцій з готівкою ці внутрішні банківські кредитні лінії називаються лімітом розрахунків, всі інші фінансові інструменти бронюються в ліміті для ризику заміщення (ліміт попереднього розрахунку). Сюди входять ф'ючерси, свопи, деривативи або подібні фінансові контракти, в яких доставка базового активу та оплата взамін відкладаються на два торгові дні. Особливий ризик для банків полягає у терміні дії цих фінансових інструментів, оскільки ринкова вартість цих операцій може змінюватися протягом їх терміну дії. Контрагент зазнає ризику дефолту, якщо ці операції мають позитивну відновлювальну вартість, і, з точки зору банку, вимога до контрагента виникає в результаті розвитку ринку. Ліміт називається «лімітом до попереднього розрахунку», оскільки контрагент може виконати дефолт до дати розрахунку. Очікувані витрати на заміну, які також відомі під попереднім терміном кредитні еквіваленти, оприбутковуються.


Бухгалтерський облік

Витрати на заміщення в основному використовуються для амортизації в рамках обліку витрат та результатів діяльності. Заперечення проти класичних методів амортизації полягає в тому, що вони не враховують фактичний знос активів, оскільки амортизація здійснюється за рахунок первісних витрат на придбання або виробництво. Однак інфляційні події, як правило, призводять до зростання ціни предметів, які потрібно придбати протягом строку корисного використання предметів, що підлягають амортизації, так що суми, накопичені внаслідок амортизації, не є достатніми як ціна придбання при придбанні предметів. Знос вищої відновної вартості призначений для запобігання можливих втрат речовини. Ця амортизація до відновної вартості може бути здійснена лише як приписана амортизація, при цьому різниця до амортизації у звіті про прибутки та збитки враховується як інші витрати.

Похідні фінансові інструменти мають активну або пасивну ринкову вартість (також відому як позитивна чи негативна вартість відновлення). Активна вартість відповідає максимальній сумі, яку звітна компанія втратила б, якщо контрагент не виконав зобов'язання. На відміну від цього, пасивна вартість відповідає максимальній сумі, яку контрагент втратив би, якщо бухгалтерська компанія не виконала операцію.

Міжнародне

Відновна вартість в Австрії — це загальна, звичайна вартість речі у значенні § 1332 ABGB. Він визначається об'єктивно-абстрактними дослідженнями і базується на загальному та звичайному використанні. Момент часу — це час пошкодження, а також місце, де зазвичай використовується предмет, де потерпіла сторона регулярно проводить ремонт або замінює. Як правило, це буде місце проживання (а не місце пошкодження).

У Швейцарії відновна вартість є основою для визначення вартості речі. Ця вартість відповідає поточній ринковій вартості еквівалентного товару, що замінює. Заміна в основному розглядається як реституція, внаслідок чого слід розрізняти, чи є це виправданою чи невиправданою річчю. Реституція виключається лише у випадку останнього.

У Франції, за змінні предмети, вартість ремонту може бути стягнута з потерпілої сторони, навіть якщо сума перевищує вартість реалізації, причому вартість заміщення є верхньою межею.

Однак у судовій практиці США про деліктне законодавство загальновизнаних правил розрахунку немає. Хоча деякі суди призначають витрати на відновлення до ринкової ціни речі до пошкодження, інші справедливо називають амортизацію верхньою межею.

Посилання