Відношення толерантності: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Якщо для об'єктів зазначено тільки схожість, то неможливо їх розбити на чіткі класи так, що всередині класу об'єкти схожі, а між об'єктами різних класів подібності немає. У разі подібності виникає розмита ситуація без чітких меж.
 
Кожен елемент множини несе певну інформацію про схожих на нього елементахелементів. (Але не всю інформацію), як у випадку однакових елементів. Тут вже немає дилеми: "Все або нічого" або "Повна інформація - відсутність інформації", Тут можливі різні ступені інформації, яку одні елемент містить відносно іншого).
 
Найвищий ступінь від подібності - '''непомітністьнеподібність''', а зовсім не ''однаковість'', як може здатися на перший погляд. Однаковість - властивість якісно інша. Справа в тому, чющо нерозрізнені об'єкти (так само, як і подібні) не розбиваються на класи так, щоб у кожному класі елементи не розрізнялися, а елементи різних класів свідомо розрізнялися.
 
Традиційний підхід до вивчення подібності або нерозрізненості полягає в тому, щоб спочатку визначити міру подібності, а потім дослідити взаємне розташування подібних об'єктів. Англійський математик [[Зиман]], вивчаючи моделі зорового апарату, запропонував аксіоматичне визначення схожості. Тим самим властивості подібності стало можливим вивчати незалежно від того, як конкретно воновони заданозадані в тонтій чи іншій ситуації: відстанню між об'єктами, збігом якихось ознак чи суб'єктивною думкою спостерігача.
Справді,візьмемо множину точок на площині. Нехай величина лежить нижче порога разрешимости очі, тобто - Таку відстань, при якому точки, що знаходяться на цій відстані, невиразні візуально (при обраному видаленні площині від спостерігача). Візьмемо тепер точок, що лежать на одній прямій і віддалених (кожна від сусідніх) на відстані. Кожна пара сусідніх точок нерозрізнена, але якщо достатньо велика, то перша і остання точки будуть відстояти один від одного на метр і свідомо будуть помітні. Зрозуміло, однаковість є приватний випадки нерозрізненості і подібності.
 
Так само, як перехід від розпливчастого поняття "однаковість" до точно визначеного тинутипу відношеннівідношення супроводжувався запровадженням повогонового терміну "еквівалентність", математичне відношення, відповідне нашому інтуїтивному уявленню про подібність або нерозрізненості, отримало у Зимана назву "толерантність". Інакше кажучи, толерантність є '''експлікацією''' поняття подібності або нерозрізненості.
Традиційний підхід до вивчення подібності або нерозрізненості полягає в тому, щоб спочатку визначити міру подібності, а потім дослідити взаємне розташування подібних об'єктів. Англійський математик Зиман, вивчаючи моделі зорового апарату, запропонував аксіоматичне визначення схожості. Тим самим властивості подібності стало можливим вивчати незалежно від того, як конкретно воно задано в тон чи іншій ситуації: відстанню між об'єктами, збігом якихось ознак чи суб'єктивною думкою спостерігача.
 
Так само, як перехід від розпливчастого поняття "однаковість" до точно визначеного тину відношенні супроводжувався запровадженням пового терміну "еквівалентність", математичне відношення, відповідне нашому інтуїтивному уявленню про подібність або нерозрізненості, отримало у Зимана назву "толерантність". Інакше кажучи, толерантність є '''експлікацією''' поняття подібності або нерозрізненості.
 
{{Без джерел|дата=січень 2011}}