Вікімедіа Україна: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (ще абзац)
(переклад з російської)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Edited}}
{{Edited}}
'''«Фонд Вікімедіа»''' ({{Lang-en|Wikimedia Foundation Inc.}}) — некомерційна організація, яка забезпечує матеріальну основу для нзки інтернет-спільнот, створених вільно поширюваний контент, найбільш відома з яких — вільна енциклопедія «[[Вікіпедія]]». Діяльність Фонду здійснюється завдяки добровільним пожертвам. Саму роботу зі створення «вільного контенту» (текстів і зображень, що поширюються під ліцензіями GFDL, CC-BY(-SA) або знаходяться в суспільному надбанні) і «вільного коду» (програмного коду, що поширюється під ліцензією GPL) роблять добровольці з усього світу. Про заснування Wikimedia Foundation [[20 червня]] [[2003]] року оголосив засновник вже існуючої на той час Вікіпедії [[Джимбо Вейлс]].
'''«Фонд Вікімедіа»''' ({{Lang-en|Wikimedia Foundation Inc.}}) — некомерційна організація, яка забезпечує матеріальну основу для нзки інтернет-спільнот, створених вільно поширюваний контент, найбільш відома з яких — вільна енциклопедія «[[Вікіпедія]]». Діяльність Фонду здійснюється завдяки добровільним пожертвам. Саму роботу зі створення «вільного контенту» (текстів і зображень, що поширюються під ліцензіями GFDL, CC-BY(-SA) або знаходяться в суспільному надбанні) і «вільного коду» (програмного коду, що поширюється під ліцензією GPL) роблять добровольці з усього світу. Про заснування Wikimedia Foundation [[20 червня]] [[2003]] року оголосив засновник вже існуючої на той час Вікіпедії [[Джимбо Вейлс]].


Діяльність Фонду підтримується мережею з 21 регіонального відділення по всьому світу, робота яких ткож забезпечується добровольцями. На цей момент існують регіональні відділення в Австралії, Австрії, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Ізраїлі, Індонезії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Сянгані (Китай), Таїланді, Тайвані (Китай), Угорщині, Франції, Чехії, Швеції та Швейцарії. Не зважаючи на використання терміну «регіональні відділення», це — незалежні організації, які об'єднує з «материнським» Фондом лише спільна мета — сприяння створенню і поширенню ліцензійно вільних освітніх матеріалів.
Діяльність Фонду підтримується мережею з 21 регіонального відділення по всьому світу, робота яких ткож забезпечується добровольцями. На цей момент існують регіональні відділення в Австралії, Австрії, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Ізраїлі, Індонезії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Сянгані (Китай), Таїланді, Тайвані (Китай), Угорщині, Франції, Чехії, Швеції та Швейцарії. Не зважаючи на використання терміну «регіональні відділення», це — незалежні організації, які об'єднує з «материнським» Фондом лише спільна мета — сприяння створенню і поширенню ліцензійно вільних освітніх матеріалів.


== Вікімедіа-Україна ==
<!--
Некомерційне партнерство «Вікімедіа-Україна» займеться підтримкою і популяризацією розділів вікі-проектів «Фонду Вікімедіа» на території України на всіх мовах. Основні зусилля будуть направлені на проекти українською та кримськотатарською мовами. Перед організацією стоять такі задачі:
Некоммерческое партнёрство «Викимедиа РУ» займётся поддержкой и популяризацией разделов вики-проектов «Фонда Викимедиа» на территории Российской Федерации на всех языках. Основные усилия будут обращены на проекты на русском языке и на других языках России — осетинском, удмуртском, чувашском и др. Перед организацией стоят следующие задачи:
# Підтримка таких проектів «Фонду Вікімедіа»:

#* Вікіпедія ([[Українська Вікіпедія|розділ українською мовою]], що входить до 20 найбільших мовних розділів, а також [[кримськотатарська Вікіпедія]])
1. Поддержка следующих проектов «Фонда Викимедиа»:
#* україномовних розділів таких проектів, як:

#** [[wikt:Головна сторінка|Вікісловник]]&nbsp;— вільний словник;
* Википедия — свободная энциклопедия (раздел на русском языке, входящий в число 10-ти крупнейших языковых разделов, а также её «малые разделы» на языках народов России)
#** [[n:Головна сторінка|Вікіновини]]&nbsp;— вільне написання новин;
* разделов на русском языке таких проектов, как:
#** [[b:Головна сторінка|Вікіпідручник]]&nbsp;— проект для розробки вільних навчальних матеріалів;
o Викисловарь — свободный словарь и тезаурус;
#** [[q:Головна сторінка|Вікіцитати]]&nbsp;— вільна колекція цитат;
o Викиновости — совместное написание новостей;
#** [[s:Головна сторінка|Вікітека]]&nbsp;— сховище вільно поширюваних текстів (у тому числі текстів історичних документів і коментарів до них, бібліографій тощо);
o Викиучебник — проект для разработки свободных обучающих материалов;
#* [[commons:Main Page|Вікісховище]]&nbsp;— багатомовне централізоване сховище файлів під вільними ліцензіями.
o Викицитатник — свободная коллекция цитат;
#: У рамках підтримки цих проектів планується налагоджування контактів із фахівцями різних галузей, організація доступу користувачів до архівних матеріалів, видача посвідчень фотографам, отримання дозволів на професіональну фотозйомку і копіювання (у тому числі платні), збір і зберігання документованих дозволів авторів на використання матеріалів у Вікіпедії, участь у розвв'язанні технічних задач, які стоять перед «Фондом Вікімедіа», а також багато іншого.
o Викитека — репозиторий свободно распространяемых текстов (в том числе текстов исторических документов и комментариев к ним, библиографий, и т. п.);
# Популяризація самої ідеї роботи у вільних проектах Фонду, у тому числі залучення вчених і фахівців.
* Викисклад — многоязычное централизованное хранилище изображений и других медиа-файлов под свободными лицензиями.
# Вирішення правових питань&nbsp;— таких, як отримання необхідних і достатніх роз'яснень про публікацію в Україні матеріалів з ліцензією GFDL та іншими вільними енциклопедіями.
В рамках поддержки этих проектов планируется налаживание контактов со специалистами различных областей, организация доступа участников проектов к архивным материалам, выдача удостоверений фотографам, получение разрешений на профессиональную фотосъёмку и копирование (в том числе платные), сбор и хранение документированных разрешений авторов на использование материалов в Википедии, участие в решении технических задач, стоящих перед «Фондом Викимедиа», а также многое другое.
# Допомога іншим організаціям у поширенні і використанні матеріалів проектів Вікімедіа.

# Організація конференцій і семінарів, пов'язаних із діяльністю проектів Вікімедіа.
2. Популяризация самой идеи работы в свободных проектах Фонда, в том числе привлечение учёных и специалистов.
# Публікація вибраних матеріалів проектів Вікімедіа.
3. Решение правовых вопросов — таких, как получение необходимых и достаточных разъяснений о публикации в России материалов с лицензией GFDL и другими свободными лицензиями.
# Установлення партнерських відносин з музеями, бібліотеками, середніми і вищими навчальними закладами, видавництвами, Інтернет-провайдерами, пошуковими ситсемами, і будь-якими іншими організаціями, які розділяють цілі «Фонду Вікімедіа» або можуть допомогти в їхній реалізації.
4. Помощь другим организациям в распространении и использовании материалов проектов Викимедиа.
# Установлення партнерських відносин із платіжними системами для полегшення участі громадян України у [[foundation:Donate|глобальній кампанії зі збору пожертв]] на підтримку працездатності проектів Вікімедіа.
5. Организация конференций и семинаров, связанных с деятельностью проектов Викимедиа.
«Вікімедіа-Україна» вітає будь-яку допомогу в розв'язанні всіх цих задач у рамках глобальної мети «Фонду Вікімедіа»&nbsp;— організації вільного доступу до всіх накопичених людиною знань.
6. Публикация избранных материалов проектов Викимедиа — из разделов на русском языке, а также «малых разделов» на языках народов России.
7. Установление партнёрских отношений с музеями, библиотеками, средними и высшими учебными заведениями, издательствами, интернет-провайдерами, поисковыми системами, и любыми другими организациями, которые разделяют цели «Фонда Викимедиа» или могут помочь в их реализации.
8. Установление партнёрских отношений с платёжными системами для облегчения участия граждан Российской Федерации в глобальной кампании по сбору пожертвований на поддержку работоспособности проектов Викимедиа.

«Викимедиа РУ» приветствует любую помощь для решения всех этих задач в рамках глобальной задачи «Фонда Викимедиа» — организации свободного доступа ко всем накопленным человечеством знаниям.
-->

Версія за 17:22, 1 березня 2009

«Фонд Вікімедіа» (англ. Wikimedia Foundation Inc.) — некомерційна організація, яка забезпечує матеріальну основу для нзки інтернет-спільнот, створених вільно поширюваний контент, найбільш відома з яких — вільна енциклопедія «Вікіпедія». Діяльність Фонду здійснюється завдяки добровільним пожертвам. Саму роботу зі створення «вільного контенту» (текстів і зображень, що поширюються під ліцензіями GFDL, CC-BY(-SA) або знаходяться в суспільному надбанні) і «вільного коду» (програмного коду, що поширюється під ліцензією GPL) роблять добровольці з усього світу. Про заснування Wikimedia Foundation 20 червня 2003 року оголосив засновник вже існуючої на той час Вікіпедії Джимбо Вейлс.

Діяльність Фонду підтримується мережею з 21 регіонального відділення по всьому світу, робота яких ткож забезпечується добровольцями. На цей момент існують регіональні відділення в Австралії, Австрії, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Ізраїлі, Індонезії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Сянгані (Китай), Таїланді, Тайвані (Китай), Угорщині, Франції, Чехії, Швеції та Швейцарії. Не зважаючи на використання терміну «регіональні відділення», це — незалежні організації, які об'єднує з «материнським» Фондом лише спільна мета — сприяння створенню і поширенню ліцензійно вільних освітніх матеріалів.

Вікімедіа-Україна

Некомерційне партнерство «Вікімедіа-Україна» займеться підтримкою і популяризацією розділів вікі-проектів «Фонду Вікімедіа» на території України на всіх мовах. Основні зусилля будуть направлені на проекти українською та кримськотатарською мовами. Перед організацією стоять такі задачі:

  1. Підтримка таких проектів «Фонду Вікімедіа»:
    У рамках підтримки цих проектів планується налагоджування контактів із фахівцями різних галузей, організація доступу користувачів до архівних матеріалів, видача посвідчень фотографам, отримання дозволів на професіональну фотозйомку і копіювання (у тому числі платні), збір і зберігання документованих дозволів авторів на використання матеріалів у Вікіпедії, участь у розвв'язанні технічних задач, які стоять перед «Фондом Вікімедіа», а також багато іншого.
  2. Популяризація самої ідеї роботи у вільних проектах Фонду, у тому числі залучення вчених і фахівців.
  3. Вирішення правових питань — таких, як отримання необхідних і достатніх роз'яснень про публікацію в Україні матеріалів з ліцензією GFDL та іншими вільними енциклопедіями.
  4. Допомога іншим організаціям у поширенні і використанні матеріалів проектів Вікімедіа.
  5. Організація конференцій і семінарів, пов'язаних із діяльністю проектів Вікімедіа.
  6. Публікація вибраних матеріалів проектів Вікімедіа.
  7. Установлення партнерських відносин з музеями, бібліотеками, середніми і вищими навчальними закладами, видавництвами, Інтернет-провайдерами, пошуковими ситсемами, і будь-якими іншими організаціями, які розділяють цілі «Фонду Вікімедіа» або можуть допомогти в їхній реалізації.
  8. Установлення партнерських відносин із платіжними системами для полегшення участі громадян України у глобальній кампанії зі збору пожертв на підтримку працездатності проектів Вікімедіа.

«Вікімедіа-Україна» вітає будь-яку допомогу в розв'язанні всіх цих задач у рамках глобальної мети «Фонду Вікімедіа» — організації вільного доступу до всіх накопичених людиною знань.