Відмінності між версіями «Вікіпедія:Відмова від відповідальності»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Відкинуто редагування Artem05062006 (обговорення) до зробленого Andrew J.Kurbiko)
Мітка: Відкіт
(переклад з англовікі)
Рядок 1: Рядок 1:
{{Disclaimer header}}{{ambox
+
{{Disclaimer header}}
  +
<div style="text-align: center; font-size: x-large; padding: 1em;">ВІКІПЕДІЯ НЕ ГАРАНТУЄ ДОСТОВІРНІСТЬ</div>
|type=notice
 
|image=[[Файл:Wikipedia-logo-v2.svg|48px]]
 
|text='''Будь ласка, уважно прочитайте цю сторінку!'''
 
|text-small=Ця сторінка є частиною офіційної політики Вікіпедії.
 
}}
 
   
  +
Вікіпедія — це онлайн-енциклопедія з відкритим вмістом, яка створюється спільнотою; інакше кажучи, це — об'єднання на волонтерських засадах окремих осіб та груп, що працюють над створенням загального ресурсу знань людства. Структура проекту дозволяє змінювати його вміст будь-кому, хто має доступ до інтернету. Будь ласка, майте на увазі, що ніщо з того, що можна знайти тут, не отримало формальної експертної рецензії, необхідної для надання Вам повної, точної чи достовірної інформації.
'''Відмова від відповідальності'''
 
*Ви користуєтеся Вікіпедією на свій страх і ризик!
 
*[[Вікіпедія:Медичне попередження|Вікіпедія не дає медичних порад]]
 
*Вікіпедія не дає юридичних висновків
 
*[[Вікіпедія:Вміст Вікіпедії може викликати у вас протест|Вміст Вікіпедії може викликати у вас протест]]
 
   
  +
Однак це не означає, що Ви не знайдете цінної й точної інформації у Вікіпедії; у більшості випадків інформація, розміщена у Вікіпедії, є цілком достовірною. Тим не менш, '''Вікіпедія не може гарантувати достовірність інформації, розміщеної на сайті.''' Вміст будь-якої статті Вікіпедії на момент прочитання вже міг хтось змінити, такий вміст міг піддатися вандалізму, чи його міг переписати хтось, чия точка зору не відповідає поглядам, прийнятим у відповідній науковій чи іншій галузі. Зверніть увагу на те, що більшість інших енциклопедій та інших подібних джерел інформації (у тому числі й [[Encyclopædia Britannica]]) теж мають відмову від відповідальності.
Попри те, що користувачі можуть виправляти помилки чи помилкові дані, вони не зобов'язані цього робити. Тому вся інформація надається без гарантії корисності для будь-якої мети чи придатності для будь-якого використання.
 
   
  +
=== Жодної формальної експертної рецензії ===
Ніхто з авторів, учасників, спонсорів, адміністраторів, операторів та осіб, які ще якось пов'язані з Вікіпедією, не відповідає за появу неточної інформації, а також за використання Вами даних, які містяться на цих веб-сторінках чи на веб-сторінках, на які вони посилаються.
 
  +
Наша активна спільнота редакторів користується такими інструментами, як [[Спеціальна:Нові редагування]] та [[Спеціальна:Нові сторінки]], щоб відстежувати появу нового контенту і будь-які зміни вже наявного. Однак у Вікіпедії немає механізму рівномірної перевірки інформації; і тоді як читачі можуть виправляти помилки в статтях і навіть час від часу робити неформальні [[Вікіпедія:Запити на рецензію|експертні рецензії]], у них немає жодних юридичних обов'язків у цьому плані, а тому достовірність чи прийнятність для будь-якого використання інформації, опублікованої на цьому сайті, не має жодних гарантій. І навіть ті статті, які було піддано неформальному експертному рецензуванню, чи які отримали статус [[Вікіпедія:Вибрані статті|''вибраних'']], згодом хтось може відредагувати неналежним чином — навіть за секунду до того, як Ви їх переглядатимете.
  +
  +
'''Ніхто з дописувачів, спонсорів. адміністраторів чи будь-яких інших осіб, пов'язаних у який завгодно спосіб з Вікіпедією, не може нести відповідальність за появу неточної чи навіть наклепницької інформації, або за Ваше використання інформації, яка міститься, чи на яку посилаються сторінки цього сайту.'''
  +
  +
=== Жодних конрактів; обмежена ліцензія ===
  +
Будь ласка, впевніться, що Ви усвідомлюєте, що інформація, яку надає Вікіпедія, надається вільно, і що між Вами та власниками чи користувачами цього сайту, власниками серверів, на яких його розміщено, окремими дописувачами Вікіпедії, будь-якими адміністраторами проекту чи будь-якими іншими особами, ''пов'язаними в який завгодно спосіб'' із цим проектом чи його сестринськими проектами, не створюється жодної угоди чи контракту, які б давали Вам змогу висувати проти них будь-які юридичні звинувачення. Ви отримуєте обмежену ліцензію на копіювання будь-якої інформації з цього сайту; вона не створює та не передбачає можливості накладення будь-яких контрактних чи надконтрактних юридичних зобов'язань ані на Вікіпедію, ані на будь-яких її агентів, учасників, організаторів чи інших користувачів.
  +
  +
Немає жодної '''угоди про порозуміння між Вами та Вікіпедією''' стосовно Вашого способу використання чи будь-яких змін інформації, розміщеної в ній, окрім умов, зазначених у ліцензіях [[Wikipedia:Text of Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License|Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported]] (CC-BY-SA) та [[Вікіпедія:Текст GNU Free Documentation License|GNU Free Documentation License]] (GFDL); також ніхто у Вікіпедії не несе жодної юридичної відповідальності за будь-яку зміну, редагування, модифікацію чи вилучення будь-якої інформації, розміщеної Вами у Вікіпедії чи в одному з пов'язаних з нею проектів.
  +
  +
=== Торгові знаки ===
  +
Будь-які торгові знаки, знаки обслуговування, колективні знаки, права на дизайн чи подібні права, які згадуються, використовуються чи цитуються в статтях Вікіпедії, є власністю їхніх відповідних правовласників. Їхнє використання тут не означає, що Ви можете використовувати їх із будь-якою метою, яка б відрізнялася від такого ж або подібного інформаційного використання, яке мали на меті оригінальні автори відповідних статей Вікіпедії за умови дотримання схеми ліцензування через CC-BY-SA та GFDL. Якщо не зазначено протилежне, сайти Вікіпедії та Вікімедіа ані не підтримуються, ані не є афілійованими з будь-якими правовласниками, а тому Вікіпедія не може надавати будь-яких прав на використання будь-яких матеріалів, захищених авторських правом. Якщо Ви використовуєте будь-які такі чи подібні об'єкти нематеріальної власності, Ви робите це виключно на свій власний ризик.
  +
  +
=== Права особистості ===
  +
Вікіпедія містить матеріали, які можуть зображати впізнаваних осіб — живих, чи недавно померлих. Використання зображень живих чи недавно померлих осіб у деяких юрисдикціях обмежується законами, які стосуються прав особистості і є незалежними від статусу авторських прав на зображення. Перед тим, як використовувати контент такого типу, будь ласка, переконайтесь, що Ви маєте право на його використання згідно із законами, застосовними в таких випадках використання, який Ви маєте на меті. ''Ви несете персональну відповідальність за свої дії, якщо вони порушують чиїсь права особистості.''
  +
  +
=== Юрисдикція і легальність контенту ===
  +
Публікація інформації, яку Ви знайшли у Вікіпедії, може порушувати закони тієї країни чи юрисдикції, з якої Ви переглядаєте цю інформацію. База даних Вікіпедії розміщена на серверах у Сполучених Штатах Америки та обслуговується з урахуванням обмежень, передбачених локальними та федеральними законами. Закони Вашої країни чи юрисдикції можуть не захищати чи не дозволяти таких способів висловлення чи поширення інформації. Вікіпедія не заохочує до порушення будь-яких законів і не може нести відповідальності за будь-які порушення таких законів, якщо Ви посилатиметесь на цей домен чи будете використовувати, відтворювати або перевидавати інформацію, яка міститься на цьому сайті.
  +
  +
=== Жодних професійних порад ===
  +
Якщо Вам потрібна специфічна порада (наприклад, медична, юридична, фінансова консультація або порада щодо управління ризиком), будь ласка, зверніться до професіонала, який мав би ліцензію чи достатні знання для надання відповідних послуг у потрібній галузі.
  +
 
[[Категорія:Відмови від відповідальності Вікіпедії| ]]
   
[[Категорія:Вікіпедія:Довідка]]
 
 
{{DEFAULTSORT:{{PAGENAME}}}}
 
{{DEFAULTSORT:{{PAGENAME}}}}

Версія за 03:27, 23 січня 2019

ВІКІПЕДІЯ НЕ ГАРАНТУЄ ДОСТОВІРНІСТЬ

Вікіпедія — це онлайн-енциклопедія з відкритим вмістом, яка створюється спільнотою; інакше кажучи, це — об'єднання на волонтерських засадах окремих осіб та груп, що працюють над створенням загального ресурсу знань людства. Структура проекту дозволяє змінювати його вміст будь-кому, хто має доступ до інтернету. Будь ласка, майте на увазі, що ніщо з того, що можна знайти тут, не отримало формальної експертної рецензії, необхідної для надання Вам повної, точної чи достовірної інформації.

Однак це не означає, що Ви не знайдете цінної й точної інформації у Вікіпедії; у більшості випадків інформація, розміщена у Вікіпедії, є цілком достовірною. Тим не менш, Вікіпедія не може гарантувати достовірність інформації, розміщеної на сайті. Вміст будь-якої статті Вікіпедії на момент прочитання вже міг хтось змінити, такий вміст міг піддатися вандалізму, чи його міг переписати хтось, чия точка зору не відповідає поглядам, прийнятим у відповідній науковій чи іншій галузі. Зверніть увагу на те, що більшість інших енциклопедій та інших подібних джерел інформації (у тому числі й Encyclopædia Britannica) теж мають відмову від відповідальності.

Жодної формальної експертної рецензії

Наша активна спільнота редакторів користується такими інструментами, як Спеціальна:Нові редагування та Спеціальна:Нові сторінки, щоб відстежувати появу нового контенту і будь-які зміни вже наявного. Однак у Вікіпедії немає механізму рівномірної перевірки інформації; і тоді як читачі можуть виправляти помилки в статтях і навіть час від часу робити неформальні експертні рецензії, у них немає жодних юридичних обов'язків у цьому плані, а тому достовірність чи прийнятність для будь-якого використання інформації, опублікованої на цьому сайті, не має жодних гарантій. І навіть ті статті, які було піддано неформальному експертному рецензуванню, чи які отримали статус вибраних, згодом хтось може відредагувати неналежним чином — навіть за секунду до того, як Ви їх переглядатимете.

Ніхто з дописувачів, спонсорів. адміністраторів чи будь-яких інших осіб, пов'язаних у який завгодно спосіб з Вікіпедією, не може нести відповідальність за появу неточної чи навіть наклепницької інформації, або за Ваше використання інформації, яка міститься, чи на яку посилаються сторінки цього сайту.

Жодних конрактів; обмежена ліцензія

Будь ласка, впевніться, що Ви усвідомлюєте, що інформація, яку надає Вікіпедія, надається вільно, і що між Вами та власниками чи користувачами цього сайту, власниками серверів, на яких його розміщено, окремими дописувачами Вікіпедії, будь-якими адміністраторами проекту чи будь-якими іншими особами, пов'язаними в який завгодно спосіб із цим проектом чи його сестринськими проектами, не створюється жодної угоди чи контракту, які б давали Вам змогу висувати проти них будь-які юридичні звинувачення. Ви отримуєте обмежену ліцензію на копіювання будь-якої інформації з цього сайту; вона не створює та не передбачає можливості накладення будь-яких контрактних чи надконтрактних юридичних зобов'язань ані на Вікіпедію, ані на будь-яких її агентів, учасників, організаторів чи інших користувачів.

Немає жодної угоди про порозуміння між Вами та Вікіпедією стосовно Вашого способу використання чи будь-яких змін інформації, розміщеної в ній, окрім умов, зазначених у ліцензіях Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported (CC-BY-SA) та GNU Free Documentation License (GFDL); також ніхто у Вікіпедії не несе жодної юридичної відповідальності за будь-яку зміну, редагування, модифікацію чи вилучення будь-якої інформації, розміщеної Вами у Вікіпедії чи в одному з пов'язаних з нею проектів.

Торгові знаки

Будь-які торгові знаки, знаки обслуговування, колективні знаки, права на дизайн чи подібні права, які згадуються, використовуються чи цитуються в статтях Вікіпедії, є власністю їхніх відповідних правовласників. Їхнє використання тут не означає, що Ви можете використовувати їх із будь-якою метою, яка б відрізнялася від такого ж або подібного інформаційного використання, яке мали на меті оригінальні автори відповідних статей Вікіпедії за умови дотримання схеми ліцензування через CC-BY-SA та GFDL. Якщо не зазначено протилежне, сайти Вікіпедії та Вікімедіа ані не підтримуються, ані не є афілійованими з будь-якими правовласниками, а тому Вікіпедія не може надавати будь-яких прав на використання будь-яких матеріалів, захищених авторських правом. Якщо Ви використовуєте будь-які такі чи подібні об'єкти нематеріальної власності, Ви робите це виключно на свій власний ризик.

Права особистості

Вікіпедія містить матеріали, які можуть зображати впізнаваних осіб — живих, чи недавно померлих. Використання зображень живих чи недавно померлих осіб у деяких юрисдикціях обмежується законами, які стосуються прав особистості і є незалежними від статусу авторських прав на зображення. Перед тим, як використовувати контент такого типу, будь ласка, переконайтесь, що Ви маєте право на його використання згідно із законами, застосовними в таких випадках використання, який Ви маєте на меті. Ви несете персональну відповідальність за свої дії, якщо вони порушують чиїсь права особистості.

Юрисдикція і легальність контенту

Публікація інформації, яку Ви знайшли у Вікіпедії, може порушувати закони тієї країни чи юрисдикції, з якої Ви переглядаєте цю інформацію. База даних Вікіпедії розміщена на серверах у Сполучених Штатах Америки та обслуговується з урахуванням обмежень, передбачених локальними та федеральними законами. Закони Вашої країни чи юрисдикції можуть не захищати чи не дозволяти таких способів висловлення чи поширення інформації. Вікіпедія не заохочує до порушення будь-яких законів і не може нести відповідальності за будь-які порушення таких законів, якщо Ви посилатиметесь на цей домен чи будете використовувати, відтворювати або перевидавати інформацію, яка міститься на цьому сайті.

Жодних професійних порад

Якщо Вам потрібна специфічна порада (наприклад, медична, юридична, фінансова консультація або порада щодо управління ризиком), будь ласка, зверніться до професіонала, який мав би ліцензію чи достатні знання для надання відповідних послуг у потрібній галузі.