Вікіпедія:Вікімарафон 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

З 26 січня по 1 лютого в українській Вікіпедії пройде Вікімарафон — наймасштабніша акція з редагування Вікіпедії.

30 січня українській Вікіпедії виповниться 16 років. Щоб привітати її з днем народження і допомогти якнайшвидше досягнути позначки в 1 мільйон статей, ми закликаємо усіх написати бодай одну статтю у Вікіпедії.

У межах Вікімарафону по всій Україні пройдуть вікізустрічі, де можна буде навчитися редагувати Вікіпедію й отримати пам'ятні сувеніри. Також до Вікімарафону можна буде долучитися онлайн — і згодом отримати сувеніри за статтю поштою.

Вікіфлешмоби (згодом — Вікімарафони) проводяться щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним з перших висловив Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні.

Для організаторів

Заходи Вікімарафону організовуються силами місцевих волонтерів, котрі проводять захід і залучають учасників. Однак ГО «Вікімедіа Україна» може допомогти вашому заходу матеріально (надіслати сувеніри й інформаційні матеріали для учасників), інформаційно (поширити інформацію для нього) й консультаційно (запросити вас на тренінг для тренерів, надати довідкові матеріали, відповісти на ваші запитання). Будь ласка, заповніть реєстраційну анкету для організаторів до 19 січня включно.

Ми також будемо раді допомозі онлайн: наповненню списку пропонованих для створення статей, допомогою з дизайном афіш та інфографік тощо. Пишіть на wikimarathonAt sign.svgwikimedia.org.ua або на сторінці обговорення цієї сторінки, щоб обговорити деталі.

Для учасників

Ви можете долучитися до Вікімарафону онлайн або прийти на вікізустріч.

Незалежно від того, в якій формі ви долучаєтесь, додавайте на свою сторінку користувача шаблон {{Учасники Вікімарафону 2020}}

Wikipedia by Giulia Forsythe.jpg Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2020.


Долучитися онлайн

Сувеніри для учасників Вікімарафону минулого року

До Вікімарафону можна буде долучитися з будь-якої точки світу із 26 січня по 1 лютого включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн:

  1. Створіть протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
  2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2020}}.

Ви можете створити статтю на будь-яку тему. Якщо потрібні ідеї, скористайтеся пропонованими темами.

Базові вимоги до статей
  • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
  • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
  • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
  • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
  • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
  • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Усі учасники й учасниці марафону[k 1] можуть отримати сувеніри.

Прийти на вікізустріч

Вікімарафон 2019 у Миколаєві

У рамках Вікімарафону відбудуться вікізустрічі у всіх великих українських містах та в десятках містечок і сіл по всій країні. Наразі організатори формують список таких заходів; оновлення з'являтимуться на цій сторінці.

Допомогти поширити інформацію

Буде дуже цінно, якщо ви не лише долучитесь до Вікімарафону, а й запросите інших це зробити. Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні з додаванням до повідомлення гештеґу #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію щоб ваше повідомлення було легше знайти та поділитись на сторінках Вікіпедія та Вікімедіа Україна у Facebook та Twitter.

Примітки

  1. які створять принаймні одну статтю відповідно до базових вимог; на сторінках обговорення статей має бути шаблон {{Вікімарафон 2020}}