Вікіпедія:Вікімарафон 2020

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Wikimarathon 2020 poster.png

З 26 січня по 1 лютого в українській Вікіпедії проходив Вікімарафон — наймасштабніша акція з редагування Вікіпедії.

30 січня українській Вікіпедії виповнилось 16 років. Щоб привітати її з днем народження і допомогти якнайшвидше досягнути позначки в 1 мільйон статей, ми закликали усіх написати бодай одну статтю у Вікіпедії.

У межах Вікімарафону по всій Україні проходили вікізустрічі, де можна навчитися редагувати Вікіпедію й отримати пам'ятні сувеніри. Також до Вікімарафону можна було долучитися онлайн — і отримати сувеніри за статтю поштою.

Вікіфлешмоби (згодом — Вікімарафони) проводяться щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним з перших висловив Ігор Костенко, дописувач Вікіпедії з Небесної сотні.

Долучитися онлайн

Wikimarathon-promo.png
Сувеніри, які розсилались учасникам Вікімарафону 2019 року

До Вікімарафону можна долучитися з будь-якої точки світу із 26 січня по 1 лютого включно.

Узяти участь у марафоні можуть усі охочі; потрібно лише бути зареєстрованими у Вікіпедії. Щоб взяти участь у Вікімарафоні онлайн:

  1. Створіть протягом періоду Вікімарафону принаймні одну статтю (чим більше, тим краще )).
  2. Обов'язково додайте на сторінку обговорення створених статей шаблон {{Вікімарафон 2020}}.

Ви можете створити статтю на будь-яку тему. Якщо потрібні ідеї, скористайтеся пропонованими темами.

Базові вимоги до статей
  • Текст статей не може містити невичитаний машинний переклад;
  • Вікіпедія — це енциклопедія! Тому усі статті мусять мати енциклопедичний характер;
  • у Вікіпедії діють критерії значимості; не варто створювати статті, які їм не відповідають.
  • Вікіпедія не дозволяє плагіату! Тому статті мусять містити текст, сформований власне учасником чи учасницею, і не порушувати авторські права;
  • Вікіпедія не дозволяє оригінальних досліджень, всі неочевидні твердження мають бути підкріплені джерелами. Тому статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах (газети/журнали/книги тощо) та містити посилання на ці джерела.
  • статті не повинні містити грубих порушень інших правил Вікіпедії.

Щоб дізнатися більше про алгоритм створення статті і правила Вікіпедії, скористайтеся довідковою сторінкою та/або Майстром створення статей.

Усі учасники й учасниці марафону можуть отримати сувеніри.

Незалежно від того, в якій формі долучаєтесь, додавайте на свою сторінку користувача шаблон {{Учасники Вікімарафону 2020}}

Wikipedia by Giulia Forsythe.jpg Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2020.


Прийти на вікізустріч

У рамках Вікімарафону відбудуться вікізустрічі у більшості великих українських міст та в десятках містечок і сіл по всій країні.

Повний список доступний на сторінці Вікіпедія:Вікімарафон 2020/Вікізустрічі; протягом Вікімарафону він буде доповнюватися.

Мапа Вікімарафону 2020

Допомогти поширити інформацію

Facebook logo (square).png

Буде дуже цінно, якщо ви не лише долучитесь до Вікімарафону, а й запросите інших це зробити. Розкажіть про вашу участь у Вікімарафоні у соціальних мережах (Facebook, Twitter, Instagram тощо) з додаванням до повідомлення гештеґу #Вікімарафон, #ЯпишуВікіпедію. Також не забувайте долучитись до Facebook-події Вікімарафону.

Теґайте сторінки «Українська Вікіпедія» та «Вікімедіа Україна» у Facebook; їхні акаунти у Twitter (ВікіпедіяВікімедіа Україна); сторінку «Вікімедіа Україна» в Instagram.

Допомогти в організації

Провести вікізустріч

Вікімарафон 2019 у Миколаєві

На загальноукраїнському рівні Вікімарафон організовує ГО «Вікімедіа Україна». Заходи Вікімарафону на місцях організовуються силами місцевих волонтерів, котрі проводять захід і залучають учасників. ГО «Вікімедіа Україна» може забезпечити інформаційними матеріалами та сувенірами для учасників, допомогти інформаційно (поширити інформацію про ваш захід) й консультаційно (надати довідкові матеріали, відповісти на ваші запитання). Будь ласка, заповніть реєстраційну анкету для організаторів заздалегідь, щоб отримати таку допомогу.

Корисні ресурси для організаторів вікізустрічей Вікімарафону зібрані у пам'ятці з проведення зустрічі Вікімарафону.

За результатами вікізустрічі додайте список учасників на цю сторінку, а фото завантажте на Вікісховище (створіть підкатегорію у категорії Wikimarathon 2020 in Ukraine).

Долучитися до організації онлайн

Запрошуємо досвідчених користувачів та користувачок Вікіпедії долучитися до покращення якості статей Вікімарафону та допомоги новачкам. Для цього приєднайтеся до проекту із патрулювання. Активні учасники цього проекту отримають особливі сувеніри від організаторів )

Ми також будемо раді іншій допомозі онлайн: наповненню списку пропонованих для створення статей, допомозі з дизайном афіш та інфографік тощо. Пишіть на wikimarathonAt sign.svgwikimedia.org.ua або на сторінці обговорення цієї сторінки, щоб обговорити деталі.