Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:56, 3 листопада 2021, створена Antanana (обговорення | внесок) (оформлення)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

«Вікі любить пам'ятки» 2021

Вітаємо на сторінці української частини найбільшого міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments). Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам'яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Ми прагнемо привернути увагу до стану збереженості об'єктів нерухомої спадщини України та представити їхню неповторність та різноманіття у найбільшій онлайн-енциклопедії світу. Цього року конкурс в Україні проходить вже вдесяте.

З 1 по 30 вересня запрошуємо всіх подавати на конкурс фотографії власного авторства пам'яток архітектури, історії, містобудування, садово-паркового мистецтва тощо, наповнювати Вікісховище і змагатися за цінні призи у кількох номінаціях.

Поділіться вашими власними світлинами культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель, розташованих на сусідній вулиці у вашому місті чи селі, або фотографіями, привезеними з мандрів Україною — знайдіть пам'ятку у конкурсному списку, вантажте фото протягом вересня та допоможіть гідно представити культурну спадщину з різних куточків України у міжнародному фотозмаганні.

Усі завантажені світлини протягом конкурсного періоду можна переглянути тут.

Останні новини

24 жовтня В українській частині конкурсу завантажено 8871 фото, і Україна опинилася на п'ятому місці у міжнародному заліку за кількістю фото!

22 жовтня Понад 7500 фото вже завантажено, більше 130 учасників! Топ-6 у міжнародному заліку за кількістю фото

14 жовтня Готова статистика за регіонами в українській частині конкурсу за перші два тижні

9 жовтня В українській частині конкурсу завантажили понад 2500 фото, усі регіони України представлені хоча б одним фото

7 жовтня Уже майже 70 учасників долучилися до конкурсу, з них 26 — зареєструвалися вже після старту змагання

5 жовтня В українській частині конкурсу завантажили майже 1700 фото — це 12-е місце у світі за кількістю фото!


Як взяти участь

Circle-ye-1.svg Створіть чи увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії, натисніть «Запам'ятати мене».

Circle-ye-2.svg Знайдіть сфотографовану пам'ятку у конкурсних списках (чи скористайтеся картою).

Circle-ye-3.svg Натисніть [Завантажити фото] чи «Завантажити ще» у колонці справа. Дотримуйтеся інструкцій завантажувача. Оновіть сторінку, якщо не бачите його.

Також можете переглянути відеоінструкцію «Як взяти участь»:Для зручності також є інфографіка з кроками:


«Свобода панорами»

В Україні відсутня «свобода панорами» — можливість вільно фотографувати, змальовувати або знімати на відео твори сучасної архітектури та мистецтва, які розташовані в громадському місці, і публікувати такі зображення чи відео. Детальніше читайте на цій сторінці.

Поради для фотографів

Ознайомтеся із поширеними помилками та порадами, як гарно представити пам'ятки на фото, за посиланням.

Спеціальні номінації

Списки для спеціальних номінацій: «Єврейська спадщина», «Квіти України», «Млини», «Пам'ятки національно-визвольної боротьби», «Пам'ятки Подесення».

У спеціальній номінації від проєкту «Via Regia Ukraine» автоматично візьмуть участь усі конкурсні світлини п'ятнадцяти населених пунктів України: Дубно, Рівне, Острог, Тараканів, Львів, Броди, Підкамінь, Підгірці, Олесько, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

Для участі у спецномінації «Відео» потрібно завантажити відео із пам'ятками із загальних списків.

Для участі у спецномінації «Аерофото» потрібно завантажити фото пам'яток, зроблені із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата. Вантажити із загальних списків, вибравши пункт «Аерофото» у Завантажувачі.

Партнерам

Якщо Ви зацікавлені підтримати конкурс інформаційно, фінансово чи у якійсь іншій формі з нами співпрацювати, перейдіть, будь ласка, за посиланням для детальнішої інформації.

Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English