Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Відео

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

Спецномінація «Відео»

Спецномінація «Відео» фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» охоплює відеоролики нерухомої культурної спадщини України, які теж важливі для ілюстрування статей у Вікіпедії. Ці роботи теж мають бути власного авторства і завантаженими протягом конкурсного періоду, містити ідентифікатор об’єкту (ID) та географічні координати тощо. Відео має висвітлювати об’єкт (чи об’єкти) культурної спадщини, чітко представляти та характеризувати його (їх).

Проморолик до спецномінації «Відео» конкурсу «Вікі любить пам'ятки 2021»

Проморолик до спецномінації «Відео» конкурсу «Вікі любить пам'ятки 2022»

Анонс на блозі: «Спеціальна номінація "Відео" 2022». З результатами можна ознайомитися на блозі: «Найкращі відео культурної спадщини України 2022 року».

Основні вимоги до відео

  • Формат: для кодування відео повинен використовуватися формат Theora чи Webm, роздільність файлу повинна бути не менше 720 пікселів за меншою стороною (наприклад, 1280х720). Про конвертацію можна прочитати тут.
  • Композиція, рух камери, чіткість: відео повинно бути відзняте чисто і в простому стилі. Без швидкого зуму, рухи (огляд панорами, зміна кута, масштабування, обхід пам’ятки тощо) мають бути повільними, щоб можна було зосередитися на деталях зображення. Можна використовувати штатив чи стабілізатор.
  • Колір: зображення повинне мати помірну насиченість.
  • Відеозапис має бути зроблений в межах однієї місцевості, не «колажем» різних віддалених один від одного об’єктів.
  • Відеозапис повинен мати зрозумілу описову назву.
  • Обробка у відеоредакторах дозволяється, але помірна.
  • Аудіо: можна подавати без звуку. Якщо звук на фоні є (наприклад, розповідь за кадром чи природній навколишній шум), то бажано, щоб він перебував на постійному рівні протягом усього відео. Різкі гучні сторонні шуми не бажані. Якщо ви щось розповідаєте, рекомендуємо додати субтитри. Не рекомендуємо накладати музику. Важливо пам’ятати, що якщо ви самі щось коментуєте — ви є автором чи авторкою аудіодоріжки. Але якщо коментує хтось інший — авторські права будуть належати не вам. Те саме із музикою — можна використовувати або власне виконання музики, що вами ж написана й виконується, або взяти аудіо під вільною ліцензією (і згадати автора та ліцензію — окремо для музики та виконання, якщо це різні люди).

Як взяти участь

Circle-ye-1.svg Створіть чи увійдіть у свій акаунт у Вікіпедії, натисніть «Запам'ятати мене».

Circle-ye-2.svg Знайдіть відзняту (або потрібну) пам'ятку у конкурсних списках відповідного села, міста, району чи області.

Circle-ye-3.svg Потрібно формат Theora чи Webm, якщо у Вас файли в іншому форматі, їх потрібно конвертувати. Більше про конвертацію відео можна прочитати за посиланням.

Circle-ye-4.svg Натисніть [Завантажити фото] чи «Завантажити ще» у колонці справа. Як і фотографії, відео можна вантажити безпосередньо зі списків пам'яток. Дотримуйтеся інструкцій завантажувача. Оновіть сторінку, якщо не бачите його.

Відеоінструкція «Як взяти участь»

Нагородження

Переглянути переможців у плейлисті на YouTube.

Категорія відео переможців на Вікісховищі.

Детальніше про переможців на блозі.

Журі

  • Марія Важинська — СММ-менеджерка та авторка контенту;
  • Олександр Гаврик — телеоператор, режисер монтажу, редактор української Вікіпедії;
  • Олександр Шкурдюк — професійний фотограф та відеооператор.

Детальніше про журі на блозі.

Попередні роки

Інші спецномінації


Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English