Вікіпедія:Вікі любить пам'ятки/Номінації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English

Основні номінації «Вікі любить пам'ятки»

«Кількісна» номінація

 • У цій номінації відзначаються автори найбільшої кількості сфотографованих пам'яток культури — топ-10 в Україні та для кожного із 27-и регіонів України.
 • Переможці визначаються автоматично за спеціальним алгоритмом (організатори залишають за собою право дискваліфікувати із заліку фото, які не відповідають правилам).
 • Додаткові бали отримують світлини пам'яток, які не є представлені у Вікісховищі або представлені погано (детальну схему дивіться у правилах).
 • Окремо організатори відзначать 10 найактивніших новачків — учасників, які беруть участь у конкурсі вперше.
 • У цій номінації автоматично беруть участь усі фото, завантажені на конкурс, які відповідають правилам.

«Якісна» номінація

 • У цій номінації відзначаються автори найкращих фотографій конкурсу — топ-10 в Україні та для кожного із 27-и регіонів України.
 • Топ-10 фотографій конкурсу візьмуть участь у міжнародному конкурсі та отримають можливість поборотися за міжнародні призи.
 • Переможців визначає експертне журі, яке складається із фотографів, краєзнавців, досвідчених редакторів вікіпроєктів тощо.
 • Ключовими критеріями оцінювання є технічна якість фотографії (наприклад, різкість, світло, перспектива тощо), її оригінальність, а також її інформативність, тобто цінність для використання у вікіпроєктах. Найкращі світлини минулих років дивіться тут.
 • Щоб світлина потрапила на номінацію «Найкраще фото», потрібно вибрати відповідний пункт під час завантаження фото.

Спеціальні номінації «Вікі любить пам'ятки» 2022

«Відео»

 • У цій номінації беруть відеоролики, які зображають пам'ятки нерухомої культурної спадщини України. Ролики повинні містити кадри зняті до 23 лютого 2022 року включно — через ризики для учасників та національної безпеки поточні кадри не прийматимуться цього року.
 • Щоб взяти участь у цій спецномінації, завантажте відео пам'ятки із основних конкурсних списків пам'яток. Зверніть увагу, що нема потреби нічого вибирати у Завантажувачі — роботи відповідних форматів автоматично потраплять до спецномінації.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.

«Фотоплівка»

 • У цій номінації беруть фотографії зроблені плівковими фотоапаратами, які зображають пам'ятки нерухомої культурної спадщини України. Світлини мають бути зняті до 23 лютого 2022 року включно — через ризики для учасників та національної безпеки поточні кадри не прийматимуться цього року.
 • Щоб взяти участь у цій спецномінації, завантажте скани самої плівки чи світлин із неї, які зображують пам'ятки із основних конкурсних списків пам'яток. Зверніть увагу, що у Завантажувачі потрібно вказати, що файли подаються саме на цю спецномінацію.
 • Переможців визначить окреме експертне журі.
Завантажувач ВЛП 2022 - спецномінація фотоплівка.jpg

Оскільки ці файли будуть сканами, дата не буде підтягуватися автоматично. Дату можна вказати вручну у відповідному полі Завантажувача: або через опцію «календар», вибравши потрібну точну дату, або через «олівець» — тоді можна вписати роки чи десятиліття, наприклад, 80-ті роки:

Завантажувач ВЛП 2022 - спецномінація фотоплівка з датою (cropped).jpg

Відзнака за маловідомі памятки від «Україна Інкогніта»

ГО «Україна Інкогніта» оголошує відзнаку у межах української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Призами буде нагороджено трьох авторів за «Якісне фото маловідомої пам’ятки» та автора світлини (чи серії світлин) нерозтиражованої пам’ятки — «Відкриття». Детальніше тут.

Є ще ідеї?

Якщо у вас є ще ідеї щодо спеціальних номінацій та бажання їх втілювати, напишіть про це на електронну пошту: wlmAt sign.svgwikimedia.org.ua.

У листі потрібно описати, які саме об'єкти нерухомої культурної спадщини мали б входити до спеціальної номінації, можливих партнерів для такої спеціальної номінації тощо.

Також бажано зазначити, над чим ви взялися б працювати для організації такої спеціальної номінації (укладати списки, говорити з потенційними партнерами, формувати журі, вести соціальні мережі тощо).

Спецномінації попередніх років можна переглянути тут.

Головна Пам'ятки Номінації Правила ЧаПи English