Відмінності між версіями «Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав адміністратора»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 8: Рядок 8:
 
|закінчення=05:18, 4 вересня 2019 (UTC)
 
|закінчення=05:18, 4 вересня 2019 (UTC)
 
|статус=триває
 
|статус=триває
|За=2
+
|За=3
|Проти=20
+
|Проти=21
|Утримуюсь=2
+
|Утримуюсь=3
 
}}
 
}}
   

Версія за 21:57, 1 вересня 2019

Скорочення
ВП:ЗППА

Архіви
Статистика
2019 ·  2018 ·  2017 ·  2016 ·  2015 ·  2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007
Заявки на права
адміністратора

Будь ласка, додавайте нові заявки знизу.

Ця сторінка призначена для заявок на позбавлення прав адміністратора. Кожен користувач має право висунути адміністратора на позбавлення прав за наявності аргументованих зауважень щодо відповідності цілям і завданням проекту його/її діяльності. Рішення щодо позбавлення прав підбивається на основі голосування.

Перед подачею заявки на позбавлення прав адміністратора потрібно обговорити з ним/нею проблеми, які виникли, шляхом звернення на його/її сторінку обговорення. Користувач має чітко повідомити адміністратора про свій намір номінувати його/її на позбавлення прав. Якщо порозуміння досягти не вдалося або адміністратор не відповідає впродовж 3 днів, користувач має право виносити питання прямо на голосування. Якщо цієї спроби врегулювання конфлікту не було, заявка може бути достроково закрита бюрократами. Для реалізації підсумку, якщо вирішено позбавити адміністратора прав, слід подавати запит до стюардів на спеціальну сторінку.

Рішення про відкликання прав адміністратора повинна приймати спільнота Вікіпедії.

Для позбавлення прав адміністратор повинен(-на) набрати щонайменше 51% голосів «за» позбавлення (серед голосів «за» і «проти»). Голосування триває з моменту номінації, та завершується через 1 тиждень після загального оголошення. У голосуванні беруть участь зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають стаж у Вікіпедії не менше 2 тижнів і понад 100 редагувань в основному просторі.
The sysop flag is removed if the nomination is supported by at least 51% of voters. The voting lasts since the nomination was done and ends in one week after a public announcement.

Зняття з адміністратора прав за власним бажанням відбувається без обговорення та голосування після запиту до стюардів.

Подати заявку на позбавлення прав адміністратора

Поточні голосування

Mcoffsky

Mcoffsky (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Mcoffsky 3 21 3 12.5% 00:12, 28 серпня 2019 (UTC) тиждень триває 05:18, 4 вересня 2019 (UTC)

Адміністратор Mcoffsky зняв шаблони про швидке вилучення зі статей Денніс Вілсон і Лінетт Фромм які я встановив на них, оскільки вони переважно є невичитаними машинними перекладами користувача @Alex Blokha:. Я вважаю, що просто шаблон про помилки або сирий переклад тут не діє, оскільки користувача вже попереджали на його СО і навіть номінували одну із його статей на повільне вилучення. Це не подіяло. Це користувач досвідчений, тому виправляти він своїх статей не збирається, бо якби хотів, то сам би це робив. Крім того будь-які шаблони і виставлення просто на повільне вилучення в українській Вікіпедії показали свою цілковиту неефективність. Як би там не хизувалася ВМУА наближенням до мільйона статей, але для для будь-якого компетентного мовця українська Вікіпедія - це смітник невичитаних автоперекладів та кальки з російської Вікіпедії. За моїми підрахунками таких статей щонайменше 50 тис. Це одна з причин чому читачі йдуть читати російську Вікіпедію і чому українську Вікіпедію не пишуть спеціалісти. Водночас, запевняю, що не проти перекладів, але тільки якщо перекладають якісні статті й роблять це якісно. Можете вважати це не лише конкретною номінацією, а й взагалі протестом проти системи, яка склалась в українській Вікіпедії. Якщо для боротьби проти невичитаних автоперекладів потрібен конфлікт зі всією українською Вікіпедією, то я готовий піти на такий конфлікт. --Oleksandr Tahayev (обговорення) 00:12, 28 серпня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За/Support

 1. --Oleksandr Tahayev (обговорення) 00:12, 28 серпня 2019 (UTC)
 2. Втім яка вже різниця, все одно залишать --Володимир Ганджук 16:03, 1 вересня 2019 (UTC)
 3. «Ой, не кажіть, куме — вода камінь точить» ). Моє ставлення&аргументи внизу у «Запитаннях». @Oleksandr Tahayev: Тут написано дуже багато. Хочу конкретизувати. «Погані статті» пишуть «погані користувачі» — для чого, не зрозумів. Думаю, це якась погоня чи то кар'єрна, чи то для самоствердження — це явище не переслідує гарних цілей, це очевидно. Для читачів це: «на тобі небоже, що мені не гоже». І боротися потрібно не із «поганими статтями», а із «поганими дописувачами». Чим стаття винувата, коли її ставлять на видалення? Як боротися? Звичайно, зараз іде тягомотина, щоб хоч якось заставити «бракороба» поліпшити власну продукцію. Моя ідея така: Уся недороблені статті та словникові статті (що підпадають під ці критерії) не на видалення ставити (бо йому на це наплювати і розтерти — він уже ті футболки, що за них заробив, позношував), а, «керуючись пліснявою» на шаблонах «доробити», та й всунути йому на СО чи у якийсь особистий простір, а на місті статті написати щось таке: "картина на реставрації". А пройде відпущений термін, то і на видалення. А за нього тоді нехай чи то бот пише, чи нормальні дописувачі. Ваш вірний Санчо Панса, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 16:43, 1 вересня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти/Oppose

 1. Вважаю дії користувача Mcoffsky правильними. Стаття Денніс Вілсон не відповідала жодному з критеріїв швидкого вилучення. Так, вона не є прикладом вишуканої української мови, однак вона написана цілком грамотно, нормально читається, і ні на який машинний переклад схожа не була: не мала жодної помилки, що викривлювала зміст, і лише надавала перевагу ближчим до російських конструкціям (зокрема, «музична група» замість «музичного гурту», «в зал» замість «до зали»). Такі статті не підлягають швидкому вилученню. Далі в нас два шляхи: або наполегливо боротися з усіма користувачами, чия мова не є бездоганна, і залишитися з трьома десятками користувачів замість трьох тисяч, або ж допускати певну толерантність до дрібних помилок та боротися передусім з перекладами, якість їх заважає розуміти суть тексту — NickK (обг.) 05:26, 28 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Що значить надають перевагу? Фактично всі тексті користувача Alex Blokha отримані за допомогою автоматичного перекладу, на який він витрачає по кілька хвилин. У текстах не лише ці помилки. Я розумію, якби він сам писав ці статті й припускався подібних помилок. Автопереклад з російської й справді не спотворює сенсу. Але люди плюються на українську Вікіпедію через десятки тисяч таких статей, які може й не спотворюють сенсу, але написані умовно українською мовою. Їх ніхто не хоче, а навіть якщо й хоче, то не встигає, виправляти.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:36, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Я вичитував статтю про Вілсона, нічого кримінального не побачив. По ній не впадає у вічі, що це переклад. Я б сказав, що приблизно такої якості статті може написати з нуля пересічний український користувач 40+, який вчився в школі ще за радянських часів і якого вчили саме тому, що ви називаєте «умовно українською мовою». Справжні ж автопереклади з російської виглядають так : Марі Сенн, ось боротьбу з таким я підтримаю обома руками — NickK (обг.) 07:50, 28 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Ви далеко не всі помилки виправили, я ще трохи повиправляв. Я вважаю, що якщо вже переклад вмісту на два порядки швидший, ніж самостійне написання статей, то треба після такого ідеально вичитувати. Нехай потратить якийсь час на вивчення правил, попросить мовознавців, редакторів.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:57, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: А, так, вам не подобається пасивний стан. Чи його наявність аж настільки жахлива, щоб швидко вилучати статті? Пошукав кілька словосполучень: «була записана» у всіх родах — ~3,4 тис. статей, «було поховано» у всіх родах — ~4,6 тис. статей, «був засуджений» у всіх родах — ~2,8 тис. статей тощо. Так вам доведеться швидко вилучати ледь не всю Вікіпедію, крім, мабуть, ботозаливок, де недостатньо тексту, щоб припуститися помилок. Мені здається, це не боротьба з неграмотністю, а пуризм. Відкрив перший-ліпший підручник з української мови з грифом МОНу, трапився 6 клас 2014 року. Там уже на 9-ій сторінці пишуть: Поясніть, який зміст було вкладено в ці дві однакові за лексичним скла­дом конструкції. Якщо в школі зараз дітей вчать, що пасивний стан — це нормально, як ми можемо через його наявність швидко вилучати статті? — NickK (обг.) 08:50, 28 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Не лише пасивний стан, але значною мірою він. Я розумію, коли людина самостійно в статті вживе пасивний стан кілька разів, там, де без нього не обійтися. Мовознавці стверджують, що пасивний стан нехарактерний для української мови. Ті приклади, які Ви наводите з Вікіпедії - це значною мірою результат автоперекладу. Навіть ті мовознавці, які визнають, що конструкції типу "він був зроблений" не суперечать нормам української мови, рекомендують вживати "його зробили". Літературний редактор ніколи не залишить текст у такому вигляді, як це було в Alex Blokha. Автопереклад суттєво збіднює мову, позбавляючи її характерних рис. У підручнику помилка, потрібно просто вкладено без було, оскільки форми на -то, -но самі передають минулий час. Але тут не лише пасивний стан. Якби він усе повиправляв крім цього, то я не ставив би на швидке.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:14, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Ми не маємо у Вікіпедії літературних редакторів на всі статті. Ба більше, вас навіть не всі літературні редактори влаштують, бо той підручник з української мови теж вичитував якийсь редактор. Натомість ми маємо багато користувачів, які здатні написати фахову статтю на певну тему, але які не є мовні пуристи. Можна вичитати частину статей, але якщо вимагати високого літературного рівня від усіх статей, цього можна досягти лише суттєвим скороченням дописувачів — NickK (обг.) 11:49, 28 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Це таке саме некоректне питання, як і, скажімо, «Для чого ви редагуєте Вікіпедію в нетверезому стані?». Поставте коректне запитання, будь ласка — NickK (обг.) 07:16, 29 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Добре, по іншому поставлю питання. Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: За десять років і виправлень, і вилучень має бути трицифрове число. Підрахунок очевидно забере невиправдано багато часу, але так, ось таке мене теж бісить у статтях — NickK (обг.) 09:58, 30 серпня 2019 (UTC)
  @NickK: Ви зробили б мені неоціненну послугу, аби відшукали усі ті кілька сотень статей, коли Ви брали цілу статтю і виправляли в ній мовні помилки. Звичайно, я не вважаю, що цих виправлень достатньої, але це був би хоча б якийсь аргумент, щоб переконати таких людей, як Alex Blokha. От він не вірить щодо помилок простим користувачам, а якщо сказати йому "дивись, оце виправив адміністратор", то він повірить. От він сам знімає мій шаблон "сирий переклад", а "шаблон про численні помилки" (там насправді потрібен шаблон "сирий переклад", оскільки стаття з'явилась внаслідок перекладу), що його проставив адміністратор Mcoffsky замість шаблону "швидке вилучення", залишає. Тепер трішки напишу свою думку про Вас. Мені незрозумілі Ваші справжні мотиви редагування Вікіпедії. Я можу припустити що спочатку це було щось щире. Я не бачу у Ваших діях боротьби з фундаментальними проблемами Вікіпедії. Могли би хоча б підтримати мене. Складається враження, що навіть якщо Ви й не захищаєте той калічений варіант української мови, то сильно нічого проти нього не маєте. Я розцінюю Ваші слова про якусь там перевагу варіантів, ближчих до російських, як знущання. Це не перевага, яку віддає користувач, а результат роботи тупого гуглоперекладу. Якщо Ви надасте мені багато інших виправлень, подібних до наведеного, то це піде на користь справі.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 14:58, 31 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: У мене 136 тисяч редагувань, я вичитував і статті, і сторінки довідки, і шаблони, ви уявляєте, скільки часу мені треба для підрахунку й пошуку? Головне — заради чого мені перегортати весь власний внесок?
  Я не можу підтримати вас у цій номінації, бо я не згоден з метою й засобами. Мені значно неприємніше читати граматично правильний переклад з французької, який перекладала зовсім не знайома з контекстом людина і переплутала половину термінів, ніж переклад з російської, в якому видно русизми, але зміст передано точно. Другий в гіршому разі дає всілякі «приймати участь» замість «брати участь», які значна частина вікіпедистів написала б і так. Перший дає всілякі «стовбури автоматів» — якщо людина ніколи не читала про зброю українською, краще їй українською про зброю не перекладати. Я надаю перевагу неідеально написаній точності перед граматично правильною плутаниною, гадаю, читачі теж.
  А Alex Blokha, як на мене, тут просто показовий приклад. Він з Дніпра, не дуже молодий, не надзвичайно грамотний, але дуже хоче розвивати Вікіпедію. І без перекладів він пише не бездоганно, навіть на його сторінці користувача є граматичні помилки. Можливо, він недостатньо добре пише, щоб писати з нуля, тож йому простіше перекладати. Що робити з такими користувачами? Тиск від вас не пройде: гадаю, він не відчуває ці русизми так, як ви, бо в Дніпрі менш чиста українська мова, тож навряд чи від тиску він перестане їх вживати. Більш імовірним наслідком тиску може бути те, що він залишить Вікіпедію. Тоді з великою ймовірністю таким шляхом ви рано чи пізно виштовхнете більшість «східняків», бо за винятком купки ентузіастів на південному сході не так дбають про чистоту мови. Більш складний у реалізації варіант — спокійно вказувати на конкретні помилки та допомагати їх виправляти, дякуючи за змістовний внесок. Останній шлях мені виглядає найбільш ефективним, однак він несумісний з номінуванням на швидке вилучення новостворених статей — NickK (обг.) 00:18, 1 вересня 2019 (UTC)
 2. номінант може б сам пройшовся по власних статтях та встановив шаблон переклад, який вказує на наявність іншомовних слів в тексті? Та і таких текстів в Олександра чимало тим більше він сам це визнав в ЗА. І ще по номінації, знаючи як Олександр може переслідувати інших користувачів, принаймні всі пригадують Кірзика, а я вкотре нагадаю про Лексунса, який покинув проект якраз під час Олімпіади 2018. Тож тут проста людська помста, а не конкретика і власне з цим треба щось робити. --Jphwra (обговорення) 06:05, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Jphwra: Навіщо Ви мені постійно, під час кожного обговорення, нагадуєте про те, чого я не робив і що я вже пояснював? Ображаєтеся, що я захищаю Бучача-Львова? Кажіть прямо. На початку весни, до речі, повиправляв багато таких статей, на яких залишався іншомовний текст (і які мали відповідний шаблон).--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:01, 28 серпня 2019 (UTC)
  тому що це проста людська помста, яка жодним чином не стосується даного проекту. Про Лексунса буду нагадувати щоразу, бо через вас не оновлюються статті над якими чисто він і працював. А відносно там вашого захисту, то таке. От мій позов куди більш дієвий і він двічі вже отримував блокування, тож якщо новий АК буде таким самим принциповим як і попередній, то думаю Вікіпедія позбудеться двох найбільш конфліктних користувачів. І на цьому крапка, бо тут обговорюємо ваші дії та переслідування інших користувачів. І ще відносно іншомовного тексту, то він в багатьох статтях на олімпійську тематику і без жодного шаблону. Це так до слова. А ви тут влаштували невідомо що. Краще попрацюйте над власними статтями, а потім починайте вказувати іншим. --Jphwra (обговорення) 08:15, 28 серпня 2019 (UTC)
  Поясніть, будь ласка, чия помста і за що, що Ви маєте на увазі? Статей з іншомовним текстом, насправді, не більше, ніж кілька десятків. Це серед 4500, які я створив. І це іншомовний текст, а не автопереклад.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:47, 28 серпня 2019 (UTC)
  твоя помста, що незрозуміло? І я все відписав, що думав. Адмін відповів, його відповідь тобі не сподобалося ти як завжди в таких випадках вдався до простого на твою думку рішення: помститися за іншу відміну думку від твоєї. А іншомовні тексти так само позбавляють нас читачів як і переклад, тож особисто я різниці не бачу. І я пишу з мобільного телефону з Угорщини. Все що думав я написав тож прошу не перепитувати одне і те саме декілька разів. З мобільного мені не так просто відповідати за таких великих обговорень. Ще раз твоя помста. --Jphwra (обговорення) 08:58, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Jphwra: За що помста?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 09:00, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Jphwra: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 29 серпня 2019 (UTC)
  я не захищаю я навпаки боровся. От в 2017 я боровся коли "видатний літератор" нашого проекту почав у далеко не в літературному стилі розширювати одну статтю. Після нього вже чималу кількість редакторів я просив її вичитати, вони погоджувались, плювались і зрештою зі словами: "це важко взагалі читати", покидали ту тему. Тепер цей "видатний літератор" взявся за королівський клуб з Мадрида. Вже його розділ пропускаю простим перетягування тексту. Гадаю, що за пару тижнів стаття буде повністю на жаль сплюндрована я б навіть сказав згвалтована. Бо інакше це і назвати важко. Перепрошую якщо когось моя відповідь не влаштувала чи навіть образила але ті редагування, то образа наших читачів такої кількості нечитабельного тексту як виявляється ще треба вміти писати та ще і з купою помилок. --Jphwra (обговорення) 07:15, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Jphwra: Добре, по іншому поставлю питання. Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
  за Кірзиком з десяток, твої з іншомовним текстом на спортивну тематику, чималу кількість "видатного літератора" за що згодом від нього отримав прізвисько копірайтер і переслідування на теренах Вікіпедії та погрози судовим переслідуванням, пару Андрія Гриценко тепер суто відписую на його СО але статті так і лишаються без руху, Лексунса між іншим чимало через що не один раз робив йому прочуханку на його СО. Це такі найбільш яскраві приклади. В більшості випадків ставлю шаблон на ШВ якщо там геть вже нічого не вичитується. Скільки таких було з понад 3500 моїх вилучених редагувань не знаю. --Jphwra (обговорення) 08:01, 30 серпня 2019 (UTC)
  Ну добре, вилучили Ви деяку незначну частину невичитних статей. Зрозуміло, що запропонували б це зробити з рештою. А що робити з тими десятками тисяч статей, які вчать школярів, та й будь-яких інших читачів неправильної, каліченої, умовно української мови? Просто заклики до їх авторів вичитувати не діють. Вони продовжують їх писати, як от Гриценко. А Blokha взагалі прибирає шаблони і адміністратори на це ніяк не реагують. І ще й подає це все як приклади у Фейсбуці. І звичайно ж вони не починають вичитувати свої старі статті, а продовжують публікувати нові. Щодо моїх статей з залишками іншомовного тексту. Можете його прибрати, там не так багато статей залишилось. І ще раз повторюю, що я не блокував Кирзика і Лексунса, хоч і вважаю їх далеко не найкращими вікіпедистами. Я навпаки переконував адміністраторів не блокувати Кирзика, коли його внесок уже був обмежений особистим простором. Власне до його блокування призвело те, що якісь недобросовісні користувачі переносили нечитні тексти з його особистого простору в основний. За допомогою Фейсбуку я переконував Кирзика повернутися. Робив це англійською мовою, оскільки української він зовсім не розуміє. Його тепер цікавлять зовсім інші справи, ніяк не пов'язані з енциклопедизмом чи українською мовою. Щодо Лексунса. Три його стаби, які він не заповнював ні під час змагань, ні після їх завершення, вилучив адміністратор після того, як Лексунс добу не відповідав на своїй СО на моє прохання доповнювати свої стаби (а Олімпіада йшла і читачам потрібні були результати), а також після того, як три інших адміністратори погодились, що такі дії Лексунса неприпустимі (він зробив сотню стабів про змагання Олімпійських ігор і покинув їх всі напризволяще). Я залишився сам на сам зі всіма цими змаганнями, тому я й звернувся до адміністраторів якось вирішити цю ситуацію. А що мені було робити? Могли б адміністратори і краще відреагувати. Якось самі написати на його СО, наприклад, "ти будь-ласка роби й далі стаби про свій футбол, а до інших змагань не лізь, якщо не збираєшся їх заповнювати". Це було непорозуміння. Він образився, що адміністратор вилучив його три стаби. Він думав, що як і в ситуації з футболом хтось їх буде залюбки заповнювати, от він буде автором, а хтось буде решту 90 відсотків заповнювати. Мабуть, виходячи з того, що він взагалі полишив Вікіпедію (якщо не пише під іншим ніком) це рішення було неправильним. Але якби не було взагалі ніякої реакції адмінів, то може й я би вже полишив Вікіпедію. Я розумію, що футбольну статистику в деяких статтях нікому оновлювати і якщо хтось може передати мої слова Лексунсу, то будь ласка скажіть йому так "Олександр Тагаєв хоче, щоб Ви повернулися, заповнюйте будь-ласка футбольну статистику, він навіть зовсім не згоден з такими людьми, наприклад, як той же Бучач Львів і А1, що у Вікіпедії не повинно бути статей про порнозірок. Але, будь ласка, не залишайте невичитаних за всіма нормами української мови статей і стабів, які Ви не збираєтеся заповнювати, якщо Ви не домовилися з кимось, що він буде заповнювати за Вас". Тепер щодо Бучача Львова і Когутяка Зенка. Я не всі їхні дії розумію, хоча часом на їхньому боці навіть у тих питаннях, у яких з ними більше не погоджується ніхто. Вважаю, що потрібно ввести заборону на те, щоб ставити питання про довічне блокування користувачів з таким великим позитивним внеском. Жодного разу "хокей" на "гаківку" чи "гокей" я не міняв, і "футбол" на "копаний м'яч" також не міняв, хоча, до речі "копали м'яча" зустрічав у статтях інших користувачів. Я дуже хочу, щоб в майбутньому Ви мені про цих людей більше не нагадували, а говорили лише по суті справи.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:51, 31 серпня 2019 (UTC)
  ПО СУТІ тобі відповіли 19 користувачів. Є бажання бути бабу-ягою з мультику, то це не питання але гадаю спільнота стала тверезіше дивитись на ситуацію і якщо навіть Тагаєв буде робити бучу проти всіх, то реакція гадаю буде адекватна. Бо користувач з багатющим внеском немає право йти проти правил це так само як в суспільстві особа, що порушує закон відправляється у в'язницю, а тут має обмеження аж до повного блокування і це повинно стати нормою. --Jphwra (обговорення) 07:53, 1 вересня 2019 (UTC)
 3. На мою особисту думку, згадані в номінації статті у версіях ред.№ 25988214 та ред.№ 25988218 не настільки погані, аби їх виставляти на {{db-lang}}, а тому вважаю рішення «залишити» з виставленням шаблону-попередження — правильним. --Рассилон 06:14, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Рассилон: У мене немає часу ставити шаблон на кожну з 50 тис. статей. Навіть якщо я це зроблю, то все-одно їх ніхто не виправлятиме, як це показала практика. Вони все-одно ганьбитимуть українську Вікіпедію. Повільне також не працює. Займає багато часу і кожного разу знаходяться "захисники" які так само починають казати, що переклад "ще не дуже поганий", замість того, щоб виправити. А якщо й виправляють, то поверхнево. І на цьому все згасає.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 08:09, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Самі шаблони-попередження не винні в тому, що не працюють як очікується (бо якби це було не так, їх би вже викорінили в англомовній та інших Вікіпедіях). Проблема радше в недосконалості організації роботи з поліпшення вже наявних статей (такі аспекти, як ВП:ПОЛ, службові сторінки, пов'язані навбоксами тощо). --Рассилон 10:22, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Рассилон: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Це серйозне обвинувачення, пане. По-перше, згадані статті станом на їх залишення були доволі непоганої якості. Так, деякі словосполучення можна і треба повиправляти, але грубих порушень правопису, як-от неузгоджені відмінки, роди тощо, не було, а решту за браком часу достатньо позначити шаблонами {{автопереклад}}, {{вичитати}} чи {{мовні помилки}}. По-друге, в чому полягає згадана Вами «масовість» калічення мови? В тексті номінації Ви згадали тільки два прецеденти залишення статей, номінованих на {{db-lang}} у частині «машинний переклад». Хіба дві — це масово? --Рассилон 07:02, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Рассилон: Нікчемної вони були якості. Якщо Ви цього не розумієте, то Ви не знаєте й не любите української мови. Це не дві статті, практично вся "творчість" користувача Alex Blokha така сама за якістю. У нього є прапорець патрульного і ніхто його не позбавляє, значить користувачам і адміністраторам плювати на якість української мови у статтях, які читають, наприклад, школярі. Практично всі помилки у статті залишались. Узгодження родів - це лише незначна частина виправлення, що можна побачити з цих редагувань, зроблених після залишення статті.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:14, 29 серпня 2019 (UTC)
 4. per Yuriz, але голосую тут, оскільки описана проблема - не проблема адміністрування. Це - проблема правил, і адміністратор діяв відповідно до них. Я ще зрозумів би цю номінацію, якби йшлося про справді нечитабельний текст, але я переглядав дві статті, і не побачив масових помилок автоперекладу. А номінувати адміністратора за, по суті, дотримання чинних правил - негарно, і Ви нічого цим не доб'єтесь. Свою думку я висловив на СО Alex Kozur, тож Ви маєте ідентичні підстави започаткувати ще дві деномінації. А якщо серйозно - краще ініціювати обговорення щодо, скажімо, повної заборони невичитаних (або погано вичитаних) автоперекладів у Вікіпедії. Лише за умови прийняття такого правила така деномінація, як поточна, матиме сенс.--Piramidion 09:35, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Щодо «повної заборони погано вичитаних перекладів», необхідно буде чітко визначити й ухвалити як правило межу між {{db-lang}} і {{сирий переклад}}. --Рассилон 10:22, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Рассилон: це вже описано на ВП:Переклад. Коротко: статті, що повністю є машинним перекладом можуть бути номіновані на швидке, статті зі шаблоном {{сирий переклад}} лише на повільне. --『 』 Обг. 13:19, 28 серпня 2019 (UTC)
  Alex Kozur уже відповів, уточню лише, що якщо всерйоз розглянути й прийняти таке правило (про повну заборону), то шаблон {{сирий переклад}} слід буде взагалі вилучити як такий, що суперечитиме такому правилу (або переформтувати його на щось на кшталт {{deleteslow}}). Для статей, над якими хтось активно працює — є шаблон {{перекладаю}}.--Piramidion 17:51, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 29 серпня 2019 (UTC)
  Знаєте, я дуже не люблю брехні. А особливо — коли хтось оббріхує (точніше, зводить наклепи на) інших лише для того, щоб довести свою правоту ('to make a point'). Якби Ви дослухалися до моєї поради й почали обговорення щодо проблеми автоперекладів — можливо, якихось зрушень у цьому плані і вдалося б досягти. Але натомість Ви вирішили піти шляхом провокацій, поставивши маніпулятивне запитання користувачам, які висловилися проти безпідставного зняття прав з адміністратора. Ви думаєте, що, налаштувавши користувачів проти себе, Ви доб'єтесь чогось корисного?--Piramidion 20:13, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Добре, по іншому поставлю питання. Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
  Виправляв лише декілька, та й то в рамках роботи з користувачами, які зловживають автоперекладом. Вилучив — думаю, щонайменше з десяток. Також ставив ПО на тих, хто робить масові невичитані автопереклади, декого — попереджав про неприпустимість такої практики. У більшості випадків мої методи давали позитивні результати. І загалом я керувався принципом, прописаним у ВП:Переклад — вилучав лише ті статті, які містили нечитабельний автопереклад, і залишав з відповідною позначкою ті, де помилки не були масовими. Якщо Вам щось із цього не подобається — ініціюйте внесення змін до відповідного правила, а не переслідуйте адміністраторів за дотримання чинного.--Piramidion 15:51, 30 серпня 2019 (UTC)
  Якось не дуже вражає, ти більше, що ніяк не змінює ситуацію загалом. Якщо Ви вважаєте, що статті користувача Alex Blokha підпадають під швидке вилучення, то чи готові Ви підтримати мою думку, що потрібно заборонити створювати статті, які містять ознаки машинного перекладу, тобто такі, що точно створені перекладом вмісту, або іншим машинним перекладачем і не враховують стилістичних рекомендацій, в яких розглянуто різницю між російською та українською мовою.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 16:06, 31 серпня 2019 (UTC)
 5. Ця версія ред.№ 25986079 не відповідала ВП:КШВ. Вважаючи факт, що саме це було різноріччям — я проти. — Alex Khimich 11:19, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Alex Khimich: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:23, 29 серпня 2019 (UTC)
 6. Не вважаю, що в таких сумнівних випадках слід позбавляти прапорця адміністратора. — Це написав, але не підписав користувач Yukh68 (обговореннявнесок) 15:37, 28 серпня 2019.
 7. Вікіпедія — не поле битви. Підійдіть до розбіжності розумно й роз'ясніть її в спокійній та ввічливій дискусії. («Якщо ... потрібен конфлікт зі всією українською Вікіпедією, то я готовий ...»)--Olvin (обговорення) 13:01, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Olvin: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:25, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Oleksandr Tahayev: Не варто звинувачувати мене в тому, чого я не робив. Вашою метою є зовсім не виправлення мови в статтях, а розпалювання конфлікту (про що Ви самі написали). Тобто, тролінг. Що тут сказати... У вас вийшло ввійти конфлікт з усією Вікіпедією. Ну, принаймні, з небайдужою частиною дописувачів (поточний результат голосування — всі висловилися проти вашої позиції). --Olvin (обговорення) 09:43, 29 серпня 2019 (UTC)
  P.S. Взагалі-то тут відбувається голосування спільноти, а не обговорення. Але якщо Ви вже ставите питання щодо аргументації голосу, то прочитайте спочатку саму аргументацію — там вже є відповідь на Ваше питання. --Olvin (обговорення) 09:43, 29 серпня 2019 (UTC)
  Моєю метою є якось примусити цих людей припинити публікувати нові невичитані машинні переклади, й почати вичитувати старі. Сам я справді неспроможний їх усі повичитувати, на це потрібно сотню років. А Ваша позиція дивна. Наче й прагнете досконалої мови (хоча статті все-одно не читаються як книжки легко, а для мене це критерій), але й проти масових автоперекладів не дуже боретесь. Обмежились своєю астрономією й сидите там.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 16:30, 31 серпня 2019 (UTC)
 8. Надто мало аргументів. Та й адмін хороший, нехай залишається) --Анатолій (обговорення) 17:33, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Анатолій 2000: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:25, 29 серпня 2019 (UTC)
  Немає тут жодного «масового калічення мови», не вигадуйте! --Анатолій (обговорення) 06:34, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Анатолій 2000: Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
  Може кілька разів підправляв сирий автопереклад, скільки разів точно не пам'ятаю, на вилучення не ставив, не дуже мені подобається виправляти автопереклад.. --Анатолій (обговорення) 08:07, 30 серпня 2019 (UTC)
  @Анатолій 2000:"Сам не гам і другому не дам".--Oleksandr Tahayev (обговорення) 16:32, 31 серпня 2019 (UTC)
  Ну чому ж..!? Скоріше так: "Сам не гам .., а ось інші хай!" ))) --Анатолій (обговорення) 17:19, 31 серпня 2019 (UTC)
  @Анатолій 2000:Не даєте мені "гамати" невичитані машинні переклади.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:28, 31 серпня 2019 (UTC)
  Якби ми тут обговорювали вилучення статей створених методом абиякого (машинного) перекладу, я б Вас підтримав, бо вважаю такі статті повинні або вилучати або переробляти, але ж ми обговорюємо позбавлення прав адміна, так він прибрав шаблон, це не дуже добре, погоджуюсь, але щоб тільки за це позбавляти прав, це занадто, як на мене. Але дякую за боротьбу з автоперекладами! Успіхів! --Анатолій (обговорення) 17:36, 31 серпня 2019 (UTC)
 9. Вважаю, що цей адміністратор загалом робить корисне для УкрВікі, а конфлікт має бути вирішений у взаємному спілкуванні, хай і тривалому. --АВШ (обговорення) 17:50, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Шкурба Андрій Вікторович: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:25, 29 серпня 2019 (UTC)
 10. Пан Тагаєв вирішив стати Дон Кіхотом та присвятити весь свій час боротьбі із повітряними млинами неідеальними перекладами. Ця номінація є його маніфестом, в якому Mcoffsky став цапом-відбивайлом. В кожній із вказаних в тексті номінації статей Mcoffsky зробив лише по одному (!) редагуванню, тобто ніякої війни редагувань, а тим паче зловживання правами адміністратора, не було. А номінатору хочу нагадати, що у нас не всі вікіпедисти є дипломованими мовознавцями і не всі виросли в україномовному середовищі. В білоруській спільноті теж колись відбувся розкол між грамар-наці та користувачами, які в школі вчили зросійщену білоруську один урок на тиждень. Чим це закінчилось всім відомо. Я теж проти невичитаних автоперекладів, але чіплятись до статей з неідеальним перекладом не треба. --Tohaomg (обговорення) 18:36, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Tohaomg: Для чого Ви захищаєте масове калічення української мови?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 06:25, 29 серпня 2019 (UTC)
  Порівняння мене з граммар-наці, а ситуацію з автоперекладами з білоруською Вікіпедією, вважаю судженнями поверхневими і притягнутими за вуха, нездатністю придумати нічого кращого. Граммар-наці це зовсім інші люди, я не прискіпуюсь до таких дрібниць як вони. Я тільки вважаю, що мова - це живий організм, якому тисячі років. І проти того, щоб його калічили невичитаними машинними перекладами. Я проти того, щоб люди, які не володіють мовою на належному рівні, могли писати Вікіпедію. Але я ще можу зрозуміти, якщо така людина напише статтю сама і попросить знавця її вичитати. Машинний переклад - це злочин. Від нього читачі вчаться хибних форм, та й сам "автор" ніяк не підвищує свій рівень. Якщо ж Ви переносите ситуацію з білоруської Вікіпедії сюди, то виходить, що Ви погрожуєте створити альтернативну Вікіпедію чисто машинним перекладом, адже тут не йдеться про питання правописів, як це було у них. Я не проти того, щоб Ви створили альтернативну машинноперекладну Вікіпедію, а з цієї вилучили всі невичитані статті, створені машинним перекладом. До речі, це вже було в мережі, сайт знаймо.com, якщо не помиляюсь. Ця альтернативна машинноперекладна Вікіпедія була б навіть набагато вищої якості, ніж знаймо.com, оскільки слід визнати, що якість гуглоперекладу останніми роками підвищилась.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 16:48, 31 серпня 2019 (UTC)
 11. Дії адм. Mcoffsky були правильними, читай Обговорення користувача:Alex Blokha#Автопереклад. — Юрій Дзядик в) 07:17, 29 серпня 2019 (UTC).
 12. --Jbuket (обговорення) 07:34, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Jbuket: Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
 13. Статті були створені зовсім недавно, тому вставка шаблону про помилки правильна, бо швидко вилучати не можна. А щодо недосконалих перекладів, то це системна проблема, а не адміністрування. --Submajstro (обговорення) 08:24, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Submajstro: Адміністратори це частина системи. Наприклад, вони затверджують патрульних, які потім патрулюють власні невичитані автопереклади. От скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
 14. --Нестеренко Оля (обговорення) 18:46, 29 серпня 2019 (UTC)
  @Нестеренко Оля:От скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
 15. --Alex Blokha (обговорення) 20:45, 29 серпня 2019 (UTC)
 16. --Вальдимар 05:16, 30 серпня 2019 (UTC)
  @Вальдимар: Скільки Ви особисто виправили невичитаних автоперекладів, або поставили їх на вилучення?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 07:35, 30 серпня 2019 (UTC)
 17. Згоден з аргументами NickK та коментарем Submajstro вище, дії адміністратора вважаю цілком доречними задля запобігання відволікання користувачів на номінаційні баталії замість покращення статей. Загалом вважаю цього адміністора чи не найбільш виваженим, фаховим і не заагажованим, особисто стикався рідко, проте бачив збоку його роботу і схвалював. Олександру завжди вдячний за його надякісні та осяжні статті та треба боротися за кожну значиму статтю і за кожного вікіпедиста, категорично не схвалюю будь-які номінації статей на вилучення без попереднього виставлення відповідних шаблонів та обговорення проблем у статті з автором. А взагалі за цей змарнований на номінацію час можна певно було якусь статтю перетворити на добру.--Yasnodark (обговорення) 13:07, 30 серпня 2019 (UTC)
  @Yasnodark: Я сам не дуже задоволений мовою своїх статей, тому зараз намагаюся підвищити свій рівень перекладача. З одного боку Ви робите велику справу, що заохочуєте людей писати статті в рамках тижнів, але з іншого - саме тижні є однією з основних фабрик неякісних перекладів. Я можу розмовляти про якість статей з новачками, а не з людьми, які займаються цим майже десять років. Саме розмова з такими людьми - це пуста трата часу та неповага до себе. У них було досить часу, щоб навчитися помічати всі помилки машинного перекладу. Для цього вже є досить посібників у мережі.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:36, 31 серпня 2019 (UTC)
 18. До автоперекладів ставлюся дуже негативно. Для цього існує декілька причин, головна з яких: перекладаючи, автор переносить разом із текстом всі ідеологічні хиби, ангажованість і кліше, які притаманні іншому мовному розділу. Друга причина: автопереклади майже завжди будуть лише блідою тінню оригінальної статті, оскільки над оригінальною статтею справді працювали її автори, і працюватимуть над нею і в подальшому, повільно вдосконалюючи. А автоперекладені статті найчастіше залишатимуьтся лише застиглим у часі зліпком від оригінальної статті. Це завжди йде не на користь мовному розділу, бо наочно демонструє його вторинність порівняно з іншими.
  А тепер до конкретної ситуації. Переглянув версії статей, на які початково пан Oleksandr Tahayev встановив шаблон про швидке вилучення із поясненням «невичитаний машинний переклад». Маю сказати, що шаблон був встановлений ним хибно. Статті не містили типових ознак невичитаного машинного перекладу: залишки іншомовного тексту, неперекладені чи неіснуючі категорії, неузгодження у відмінках, тощо. У статтях був текст, написаний цілком пересічною українською. Його можна вдосконалювати з точки зору стилю, але це не означає, що це — невичитаний машинний переклад. Якби оригінальний автор залишив би справді невичитаний переклад, можна було б розглянути питання встановити йому обмеження на створення статей. Тут я цього не бачу. Тим паче не бачу підстав позбавляти адміністратора прав. --VoidWanderer (обговорення) 16:08, 30 серпня 2019 (UTC)
  @VoidWanderer: Якщо Ви вважаєте, що між російською та українською мовою різниця лише у збігах закінчень деяких відмінків, то Вас не можна підпускати до української Вікіпедії й на десять кілометрів.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:01, 31 серпня 2019 (UTC)
  Oleksandr Tahayev, ви справді десь у моїх словах прочитали, що різниця між російською та українською — лише у збігах закінчень деяких відмінків? --VoidWanderer (обговорення) 17:03, 31 серпня 2019 (UTC)
  @VoidWanderer: Ви ж пишете, що типовими помилками є неузгодження у відмінках (до якого й призводить різниця в збігах закінчень, якщо до таких речень застосувати машинний переклад). А я стверджую, що ті статті містили якраз типові помилки машинного перекладу.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:10, 31 серпня 2019 (UTC)
  А що, наводячи приклади типових ознак машинного перекладу, я цим даю своє бачення різниці між російською та українською (загальне бачення різниці, судячи з контексту ваших слів)? --VoidWanderer (обговорення) 17:15, 31 серпня 2019 (UTC)
  @VoidWanderer: Навівши лише один приклад.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:22, 31 серпня 2019 (UTC)
  Так, це характерний приклад невичитаного машинного перекладу. Вочевидь, ви «невичитаним машинним перекладом» називаєте просто «невичитаний переклад», або й навіть недостатньо вичитаний переклад з точки зору стилістики. Це — зовсім різні рівні вимог до перекладу. --VoidWanderer (обговорення) 17:29, 31 серпня 2019 (UTC)
 19. per Tohaomg і VoidWanderer, терпіти не можу автопереклади, але таке донкіхотство — це вже занадто--Xsandriel (обговорення) 18:29, 30 серпня 2019 (UTC)
  @Xsandriel: Ви мені лестите, адже набагато краще коли тебе порівнюють з ідеалістичним Доном Кіхотом, ніж з тупою, бездушною дерев'якою у вигляді млина. А Ваш мотив писати Вікіпедію мені незрозумілий. Я би зрозумів, якби людина, яка вживу спілкується російською, створювала тексти саме заради збереження української мови хоча би в письмовій формі. Але тоді чому не вдосконалюватися, чому не підтримувати людей, які борються проти недосконалості?--Oleksandr Tahayev (обговорення) 17:01, 31 серпня 2019 (UTC)
  Де в моїй репліці (чи в репліках користувачів вище) можна побачити, що я (ми) проти вдосконалення Facepalm3.svg? Імхо, завжди є більш ніж один спосіб вирішити проблему. Можна розповсюджувати християнство місіонерством, жити з дикунами, навчати їх грамоті, лікувати їх, допомагати їм. А можна — вогнем і мечем святої інквізиції, спалювати усіх незгодних. І от у мене особисто склалося враження, що ви приміряєте мантію вікі-інквізитора, особливо, коли я на сайті Вікімедія прочитала вашу пропозицію до стратегії 2020—2022: перед очима стояв образ чекіста у кожанці та з наганом: «за неправильне чергування «у/в» та пасивну форму — расстрєлять». На мою особисту думку це неправильний підхід до покращення мовного аспекту Вікіпедії, такий радикалізм викликає спротив ще на рівні підсвідомості (і ця вся тутешня дискусія це доводить). Не треба «боротися проти» недосконалості, її треба виправляти, вдосконалювати, пардон за тавтологію. Вичитувати тексти, зробити якийсь місячник виправлення автоперекладів, системно працювати з користувачами, чия українська мова не відповідає вашим ідеальним стандартам, підтримувати і наповнювати ВП:СНМП, ВП:СППР та інші подібні сторінки, користуватися і просувати в маси онлайн-коректори тощо, а масові розстріли тут не допоможуть. Погоджуюсь із думкою NickK'а вище, що з вашим інквізиторсько-пуристичним ставленням так можна і всю Укр-Вікі видалити. І наостанок щодо моїх мотивів, якщо вам так вже цікаво: на відміну від вас я бачу місію Вікіпедії у поширенні вільних знань, зокрема, українською мовою, а не (цитую вас) «поширення та збереження української мови». Мова — це лише інструмент, не ставте воза попереду коня.--Xsandriel (обговорення) 07:53, 1 вересня 2019 (UTC)
 20. У діях адміністратора не було порушень. --Стефанко1982 (обговорення) 09:21, 1 вересня 2019 (UTC)
  @Стефанко1982: Він залишив статті, які треба було вилучати через невичитаний машинний переклад.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 21:00, 1 вересня 2019 (UTC)
 21. Боротися з автоперекладами дуже потрібно, але якщо боротися аж так р'яно, то тоді треба понад половину дописувачів укр-вікі заблокувати безстроково. --Kharkivian (обг.) 17:56, 1 вересня 2019 (UTC)
  @Kharkivian: Сподіваюсь, що половину ні, а от з десяток найактивніших авторів невичитаного машинного перекладу добре було б заблокувати. І тоді набагато легше стало б дихати.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 21:00, 1 вересня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь/Neutral

 • Не голосуватиму «за» чи «проти», скажу лиш, що абсолютно підтримую позицію Користувач:Oleksandr Tahayev щодо нещадної боротьби з автоматичним псевдоперекладом. Ось, погляньте, сторінка ARM (одна з найважливіших процесорних архітектур у світі!) є у нинішньому вигляді з 2008-го року, і вона не є україномовною. Такі речі треба негайно вилучати, і боротися з самим феноменом «автоперекладанства». --Yuriz (обговорення) 08:19, 28 серпня 2019 (UTC)
 • Підтримую колегу Тагаєва шодо автоперекладу. Проти зняття статусу --Л. Панасюк (обговорення) 19:56, 29 серпня 2019 (UTC)
 • Якийсь конфлікт заради конфлікту. Проблема системна і позбавлення когось адмінправ ситуацію не виправить. Не треба гнатися за кількістю статей.--КЛІК (обговорення) 20:56, 1 вересня 2019 (UTC)

Рішення/Decision

Коментар

А період "врегулювання конфлікту" у 3 дня пройшов? У правилах значиться Користувач має чітко повідомити адміністратора про свій намір номінувати його/її на позбавлення прав. Якщо порозуміння досягти не вдалося або адміністратор не відповідає впродовж 3 днів, а ваше повідомлення на СО Mcoffsky датується сьогоднім.--piznajko 02:04, 28 серпня 2019 (UTC)

п.с. Загалом @Oleksandr Tahayev: я повністю погоджуюся з вашою тезою що неякість google-переклади з росвікі підривають укрвікі й ті 50 тис. статей-гуглоперекладів з росвікі (якщо ваш підрахунок правильний) більш негативно діють на розвиток укрвікі ніж навіть ВП:Російська кліка. Але ж Mcoffsky не є причиною/root cause цього (він до речі один з найтямущіших адмінів укрвікі), він всього лише виконує свою роботу - утілення в життя усі правила укрвікі, навіть якщо якесь конкретне правило є недосконалим (e.g., поточні правила зобов'язують у таких випадках робить "повільне вилучення через обговорення на ВП:ВИЛ). Проблема тут як раз то не в Mcoffsky, а в 1) недосконалих правилах які чітко не прописали в Вікіпедія:Критерії швидкого вилучення що google-переклади з росвікі підлягають швидкому вилученню та 2) в користувачах, які, часто маючи Добрі наміри й месіонське бажання "якнайшвидше додати більше статей в укрвікі аби ми подолали 1 млн", все ж насправді роблять величезну шкоду всьому проекту укрвікі й призводять до ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії.--piznajko 02:16, 28 серпня 2019 (UTC)
Адміністратор відповів упродовж трьох днів, але порозуміння досягти не вдалося. Правило як раз тут дуже підходить, адже автопереклад цей цілком невичитаний. Я не можу вважати виправленим автопереклад, у якому прибрано лише кілька помилок.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 02:37, 28 серпня 2019 (UTC)

Запитання

@Mcoffsky: 1. Скільки у вас незавершених статей (і таких, у яких шаблонів не проставили)? 2. Для чого ви їх започатковували? 3. Що будете із ними робити? (про недовичитані статті запитайте у пана Олександра) 4. Чи личить адміністратору така якість роботи? Дякую, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 10:37, 31 серпня 2019 (UTC)

1. Багато, не рахував. 2. Які б не започаткував, вони енциклопедично значимі. 3. Що стосується біографій, то періодично повертаюсь, якщо маю що додати. Що ж стосується статей про населені пункти, то планую і буду займатись ними пізніше. Про «недовичитані» не маю потреби до когось звертатись, автоперекладом не користуюсь в принципі. Можливі окремі мовні помилки, та я намагаюсь дослухатись до фахівців (наприклад, я зробив для себе «граматичні» висновки з редагування того ж пана Олександра в статті Хосе Соліс Фольч де Кардона, і завжди робив так раніше). 4. Така - це яка? Маєте конкретні претензії - кажіть. Дякую і Вам! --Mcoffsky (обговорення) 10:52, 31 серпня 2019 (UTC)
Стало мені цікаво, чи таки дійсно не зрозуміли, чи лише робите вигляд? Якщо взяти тільки статті про населені пункти, то будь-кому стане очевидно, що, статті напр., про польські села, залиті ботом, набагато якісніші, ніж ваші статті про рідні українські, та і не тільки про населені пункти. Те ж і про партії і про персон. Конкретизую і претензію до вас. «Настругали більше тисячі байстрючат», покинули їх, а самі «подалися адмініструвати»? Може й доробите, може, й половину, може й потім? Я вже мав нагоду з вами спілкуватися на цю тему - ніяких зрушень. Виглядає як цинічний кар'єризм. Відкрутитеся від цієї номінації, і що далі? Підписуватимете, як адміністратор, присуди «розстріляти» цих півтори тисячі «власних байстрючат» — кого через швидке, когось через повільне видалення? Це і буде моїми аргументами проголосувати Проти вас, як адміністратора. А панові Олександру дякую, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 16:15, 1 вересня 2019 (UTC)

Yakudza (сьома номінація)

Yakudza (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Yakudza 17 28 0 37.78% 21:42, 27 серпня 2019‎ (UTC) тиждень триває 21:44, 3 вересня 2019‎ (UTC)
Попередні номінації: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Я дуже не хотів подавати цю заявку, але та тема, яку започаткував Yakudza у ВП:К-А, стала останньою краплею. Причин для позбавлення прав адміністратора є багато, і я постараюся якомога більш чітко все сформулювати, з дифами та посиланнями на правила. Обґрунтування розіб'ю на частини, для зручності. Мабуть, доцільно буде почати з тієї ситуації, яка й призвела до появи цієї заявки, а саме — обговорення на ВП:К-А.

Перейти відразу до голосування

Маніпуляції фактами, ігри з правилами, порушення ВП:ПДН, незнання чи нерозуміння багатьох чинних правил і практик (зокрема, й п'яти основ Вікіпедії), незнання власних обов'язків як адміністратора, підміна правил, практик, навіть основ Вікіпедії якимись есе 2011-2012 років та власними умовиводами.


Я спробую зробити переказ суті, і дам посилання на обговорення — нехай кожен сам робить висновки з тієї всієї ситуації, і вирішує, на чиєму боці правда (чи то пак правила Вікіпедії). Однак дуже прошу те обговорення якщо не прочитати повністю — то принаймні переглянути, бо воно є основною причиною подання цієї заявки.

 • Отож — все почалося з того, що я втрутився в конфлікт між WatchingDog та N.Português, який завершився блокуванням останнього. Yakudza висловив часткову незгоду з обґрунтуванням для того блокування ред.№ 25919474 і безстроково заблокував користувачку WatchingDog, причиною вказавши «Новий користувач із деструктивним внеском». Я не зрозумів мотив такого блокування, тому звернувся на СО адміна за поясненнями, попередньо вивчивши внесок користувачки, і виявивши, що це — альтернативний обліковий запис користувачки Читач вікі. Користувач Yakudza, наскільки я розумію, вважає, що Читач вікі/WatchingDog/Червона Троянда та MelVic/Боґан — це одна й та ж особа. Ті облікові записи заблокував Фонд Вікімедіа без пояснень такого блокування. Хтось (здається, Dzyadyk) звертався до них за поясненнями, але їх не отримав. MelVic/Боґан мав подекуди деструктивний внесок, і я б не мав особливих претензій до блокувань інших облікових записів за обхід блокування (попри відсутність зазначення причини блокування). Але користувачка стверджує, що є дочкою особи, яка редагувала, зокрема, під обліковками MelVic та Боґан, і що її батько помер. Чи так це чи ні — я не знаю. Я також не знаю, чи має відповідь на це запитання сам Yakudza (а також NickK, який, здається, теж вважає, що користувачка насправді видає себе за дочку користувача Melvic, тоді як насправді є якраз тим MelVic'ом, який видає себе за жінку і бреше про власну смерть та поховання). Ще раз кажу — я не знаю, що з цього всього правда, і чи мають ті адміністратори якісь причини вважати саме так. Але я не пригадую деструктивних редагувань із будь-якого з облікових записів користувачки (маю на увазі саме ті, з яких вона редагувала після того, як написала повідомлення про смерть власного батька), я не бачу деструктиву в редагуваннях WatchingDog, і не знаю, за що її інші облікові записи заблокував Фонд Вікімедіа. Зважаючи на все це, згідно з правилом ВП:ПДН, я не бачу причин відкрито піддавати сумніву твердження користувачки, і, тим паче, вперто говорити про неї як про чоловіка. Повторюю — можливо, я не знаю чогось такого, що знають ті адміністратори, але я не бачив від них обґрунтування, окрім як натяк на дак-тест, що загалом є сумнівним аргументом.
 • Крім того, в цьому обговоренні Yakudza називає «провокацією» запит на джерело до сумнівного твердження в статті та додавання шаблону {{нейтральність}}. Як на мене, це дуже небезпечна логіка, оскільки таке трактування, по суті, суперечить другій основі Вікіпедії, адже провокація є явно деструктивною дією, а адміністратор називає провокацією цілком доречний запит на джерело (ВП:В) до очевидно сумнівного твердження (ВП:НТЗ). Також це є черговим порушенням ВП:ПДН щодо користувачки. Адміністратор, схоже, навіть не припускає можливості, що метою користувачки було досягнення нейтральності в тій статті, а не провокація конфлікту.
 • Далі — оце редагування користувача Pig1995z ред.№ 25928011 приводить мене на оце обговорення на ВП:ВИЛ, де я залишаю коментар у розділі «утримуюсь». Інший користувач звертає мою увагу на ще дві статті цього ж автора, і я розумію, що проблема є ширшою, і що користувач має проблеми з дотриманням НТЗ не лише в тій одній статті. Але я сам не маю ані часу, ані бажання, щоб розбиратись із цим питанням, тому звертаюся на ВП:К-А з описом проблеми і проханням до адміністраторів знайти якесь рішення. У тій темі адміністратор Yakudza пише коментар зі звинуваченнями в мій бік, і грубо порушує ВП:ПДН, приписуючи мені зловмисні мотиви започаткування того обговорення, при цьому спираючись на хибні аргументи (які там же спростовують, крім мене, два інші адміністратори — VoidWanderer ред.№ 25938413 та, трохи пізніше, AlexKozur ред.№ 25941283, який також висловив сумніви в доцільності блокування WatchingDog та небезпідставно розцінив нашу з Yakudza суперечку як заговорювання теми), маніпулюючи як фактами, так і правилами, будуючи свої звинувачення на власних припущеннях і хибному трактуванні фактів і правил Вікіпедії (повторюватись не буду, бо там багато тексту, тому дуже прошу користувачів принаймні ознайомитись із тим обговоренням).
 • Також номінант демонструє нерозуміння правил Вікіпедії та власних обов'язків як адміністратора, що я обґрунтував тут: ред.№ 25959741 та ред.№ 25963744 (у цьому дифі я також вказую на те, що адміністратор аргументує свою точку зору якимсь есе за 2011 рік, а також «пам'яткою адміністраторам», перекладеною з росвікі самим Yakudza, до того ж застарілою, за 2012 рік, тоді як я посилаюся на правила Вікіпедії, зокрема — на основи Вікіпедії). Адміністратор висмикує фрази з контексту, маніпулює фактами, перестрибує від одного звинувачення до іншого — там є і прямі й непрямі звинувачення, а також натяки на те, що я порушив цілу низку правил — починаючи від початкового звинувачення в переслідуванні іншого користувача та порушенні ВП:КОІ, а також ВП:НО (нібито негативна оцінка мною не внеску, а самого користувача через його погляди) і закінчуючи звинуваченням у порушенні ВП:ВР («Piramidion взяв участь у війні відкатів»), яке знову довелося спростовувати адміністратору AlexKozur ред.№ 25965732
 • Адміністратор Yakudza започатковує нову тему на ВП:К-А з маніпулятивною назвою Piramidion vs N.Português, яка, схоже, має натякати на мій нібито конфлікт із тим користувачем, що, в свою чергу, має виправдати претензії Yakudza до моїх дій у конфлікті навколо статті Ісус Христос (де я насправді виступив як адміністратор, який відстоює правила Вікіпедії, а не як сторона конфлікту). У своєму «аналізі» адміністратор «на ходу» вигадує обов'язкову до виконання процедуру встановлення шаблону {{нейтральність}}, стверджує, що ця процедура є традиційною (хоча практика свідчить про інше — і AlexKozur дотримується такої ж думки, розцінюючи ці маніпуляції як такі, що здійснені з метою дискредитації мене як адміністратора ред.№ 25965370). Yakudza стверджує, що користувачі не повинні додавати шаблон про нейтральність без попереднього обговорення (насправді практика свідчить про те, що іноді той шаблон додають узагалі без обговорення). Натомість користувачка WatchingDog започаткувала обговорення на СО тієї статті через 9 хвилин (!) після додавання шаблону про нейтральність і через 5 хвилин після додавання запиту на джерело (ті два шаблони вона додала двома редагуваннями). Інакше кажучи, навіть якщо уявити, що процедура, про яку каже Yakudza, справді існує, і вона обов'язкова, то ті звинувачення я не можу розцінити інакше, ніж як грубе порушення ВП:БЮРО, адже процедуру (яка полягає в 9-хвилинній різниці між проставленні шаблону і започаткуванням обговорення, у «неправильному» порядку цих дій) в цьому випадку адміністратор ставить вище за саму суть дії (в якій, я повторююсь, я ані провокації, ані деструктиву не бачу). І те, що Yakudza в своєму хронологічному аналізі тієї ситуації чомусь не виділив жирним другу дату (з якої видно, що різниця між додаванням шаблону і започаткуванням обговорення на СО не перевищує десяти хвилин), лише наштовхує на невтішні висновки щодо об'єктивності адміністратора. Як і той факт, що Yakudza не вважав за потрібне згадати, що користувачка подала також запит на джерело до конкретного, дуже сумнівного, твердження в статті, і стверджує, що користувачка започаткувала тему на СО без жодних конкретних зауважень до вмісту статті, хоча із запиту на джерело цілком зрозуміло, про яку саме частину тексту статті йдеться, про що сказав і AlexKozur ред.№ 25965370.
 • Yakudza в тій темі завершує свій допис пропозицією застосовувати до користувача KHMELNYTSKYIA прогресивне блокування при подальших війнах редагувань, трактуючи одне скасування (із закликом перейти на СО) як участь у війні редагувань, а також звинувативши користувача у невмінні вести обговорення, хоча користувач пояснив свої дії й загалом долучився до обговорення (щоправда, вже після скасування). Також користувач Yakudza стверджує, що нова преамбула є ще більш ненейтральною, аніж попередня — і це при тому, що її було перекладено з вибраної (!!!) статті в англовікі. AlexKozur, здається, вже двічі запрошував Yakudza до обговорення на СО статті, де він міг би пояснити, чому вважає ту преамбулу ненейтральною, але Yakudza ігнорує ці пропозиції. Оце лише 25 серпня започаткував нову тему, де переконує в тому, що фраза «Ісус Христос центральна особа світової історії та культури» відповідає ВП:НТЗ.

Упереджені погляди, які проявляються як у ставленні адміністратора до вмісту статей (іноді — навіть із застосуванням адміндій), так і в ставленні до користувачів із протилежними поглядами.


Я не стежив спеціально за внеском адміна, тому не можу судити про інші випадки, але декілька речей впали у вічі протягом передвиборчої кампанії цього року, і ці речі я наведу як приклад політичної упередженості адміна, яку він не контролює при роботі у Вікіпедії.

 • Перше, що спадає на думку — це стаття Порохоботи, яку вилучив адміністратор Brunei на підставі цього обговорення як таку, що «заснована переважно на неавторитетних джерелах та коментарях заангажованих осіб» та містить порушення ВП:ОД та ВП:НТЗ. Такою вона стала, в першу чергу, після цього редагування Yakudza: ред.№ 24673429. А з цього, вже мого редагування ред.№ 24695160, можна побачити, в якому стані був відповідний розділ статті після редагування Yakudza: бездоказові судження якихось аналітиків подаються як доконаний факт (мені довелося уточнити, хто саме з тих сумнівних політичних аналітиків та політологів є автором якого твердження, щоб той розділ мав хоч якусь подобу НТЗ, а також додати запити на джерела, де йде або інформація, якої немає в тих джерелах, або власна інтерпретація Yakudza написаного у відповідному джерелі).
 • Далі — статті про кандидатів у президенти — Порошенка і Зеленського. Тут я виділятиму нікнейми для зручності читання, але застерігаю, що виклад фактів не хронологічний. У статті про Порошенка Yakudza спершу додав (з коментарем «аналогічно до Зеленського»), а потім — ще раз повернув вилучений адміністратором Geohem розділ про неявку кандидата на дебати перед першим туром виборів із сумнівною (особливо як для адміністратора) аргументацією: «НТЗ, якщо цей розділ є у статті про Зеленського, то має бути у статті про його конкурента» ред.№ 24796066. Geohem знову вилучив той розділ як нерелевантний, і зі статті про Зеленського — теж ред.№ 24796192. Адміністратор Yakudza кілька разів захищає статтю про Зеленського, посилаючись переважно на ВП:БЖЛ, але не завжди доречно. Зокрема, в цьому обговоренні у Кнайпі стало зрозуміло, що Yakudza і Geohem по-різному трактують правило ВП:БЖЛ у тому контексті. Я підтримав позицію Geohem'a і розкритикував застосування того правила для вилучення інформації, яка була безпосередньою цитатою Зеленського (тобто це не є сумнівна інформація — цитата є цитата, БЖЛ тут ні до чого), а також інформації про повістки, для підтвердження якої було багато джерел, зокрема, й відповідь Міноборони (але я погодився, що її виклад був ненейтральним). Geohem натякнув на те, що адміністратор Yakudza використовує ВП:БЖЛ «для прикриття просування своєї точки зору». Yakudza Звернувся на СО Geohem'a з поясненнями і звинуватив того у веденні війни адміністраторів, але наразився на звинувачення у свій бік — Geohem повідомив адміністраторові Yakudza, що останній порушив правила захисту сторінок, та звинуватив його у зловживанні адмінправами для просування власних політичних поглядів ред.№ 24959648. У цьому обговоренні адміністратор Alex Khimich пише, звертаючись до Yakudza: «Ви є зацікавлена сторона, адже перед цим видаляли блоки тексту, що не знайшло одобрення і захист використали як перевагу у суперечці.» У цьому обговоренні користувач Tohaomg (його я ще раз згадаю нижче) пише до Yakudza: «Повідомляю вам, що збираюсь проаналізувати ваш вже зроблений внесок і внесок який буде здійснено в майбутньому на предмет порушення правил та зловживання правами адміністратора, особливо випадків цензури (видалення значимої та підтвердженої джерелами інформації на притягнутих за вуха підставах). Також повідомляю вам, що розглядаю можливість подати запит на позбавлення вас прав адміністратора.» Особисто моя думка щодо останнього випадку така, що вилучення того розділу треба було спершу обговорити на СО й дійти якогось консенсусу, бо наведені адміністратором підстави справді виглядають як притягнуті за вуха. Мені здається, що користувач Гармонический Мир у цій темі навів більш релевантні підстави для вилучення того розділу. (Ще додам, що Yakudza ще в лютому вилучив зі статті про Зеленського декілька порівняно великих абзаців, теж посилаючись на ВП:БЖЛ, хоча насправді там була переважно просто нерелевантна інформація, або ненейтральний виклад загалом підтвердженої джерелами інформації, тобто порушення НТЗ, а не БЖЛ, при чому вилучення тієї інформації Yakudza робив без попереднього обговорення, із поясненнями постфактум, тобто діяв у тому випадку саме як адміністратор — ну, принаймні, як користувач який добре знає правила, і вилучає інформацію зі статті на підставі цього знання. З огляду на що ще більш дивно виглядають вчорашні-сьогоднішні аргументи цього адміна на ВП:К-А, де він твердить про необхідність попереднього обговорення на СО та пошуку консенсусу, при тому, що тут йдеться навіть не про вилучення інформації, а про додавання шаблону про ненейтральність і запиту на джерело. І, до слова, Piznajko спростував твердження про порушення ВП:ОД в одному з розділів, але визнав вилучення того розділу доречним з іншої причини, див. тут.)
 • Сумнозвісна номінація користувача Tohaomg на права адміністратора стала такою в першу чергу через голос і коментар Yakudza, в якому він звинуватив номінанта у веденні війн редагувань та незнанні правил Вікіпедії «навіть на рівні патрульного». Результатом стала низка голосів «per Yakudza» яку було жартома охарактеризовано як такий собі «клан Yakudza», та поява іншого «клану» з протилежними поглядами, який, до того ж, вдався до канвасингу, що остаточно дискредитувало ту номінацію. Насправді ж до аргументів Yakudza було висловлено ряд зауважень, і прохання підтвердити звинувачення дифами, що Yakudza зробив аж за добу до завершення голосування, та й то навів аргументи, з яких зроблені ним висновки ніяк не випливають. Але мені було одразу очевидно, що йшлося про вже згадану вище суперечку навколо статті про Зеленського, яка відбулася трохи більше ніж за два тижні до тієї номінації, і де Tohaomg, зокрема, додав ред.№ 25380523 розділ про відвідування Зеленським Росії у 2014, потім той розділ вилучив користувач KHMELNYTSKYIA, Tohaomg повернув той розділ ще раз, KHMELNYTSKYIA вилучив його ще раз, і, врешті-решт, його остаточно повернув до статті Alex Khimich. Саме на основі цих двох редагувань користувача Tohaomg, а також на основі його коментарів (та доданих джерел) до цього розділу в статті про Зеленського, адміністратор Yakudza і зробив висновки, висловлені в його голосі-коментарі в тій номінації. Тобто до уваги не береться внесок користувача загалом, береться до уваги лише внесок до однієї, дуже конкретної, статті.
 • Цікавий факт: користувачка Читач вікі (вона ж — WatchingDog) свого часу теж звинуватила адміністратора Yakudza у відбілюванні статті про Зеленського ред.№ 24745724
 • Інший цікавий факт: анонім, який назвався Семеном І., звинуватив адміністратора Yakudza в політичній заангажованості, та негативному впливі на репутацію Вікіпедії.

Упереджене ставлення до користувачів, подвійні стандарти в застосуванні адміндій та прийнятті рішень, вивищення своєї власної точки зору над точкою зору інших адміністраторів


Я дуже не хотів писати цей розділ, бо мені тут доведеться згадувати різних користувачів та події з минулого, яке я волів би не ворушити. Однак, як я й попереджав Yakudza, цього разу я не можу дозволити йому вийти сухим із води, тож мені доведеться піти на цей крок. Прошу вибачення в тих, кого я згадуватиму в цьому розділі.

 • Ahonc. Якщо переглянути журнал блокувань Ahonc'a, то видно, що чимало блокувань виконував Yakudza, при чому робив їх цілими серіями без проміжних блокувань, які б здійснювали інші адміністратори. Зокрема, саме Yakudza наклав шість (!) останніх блокувань (сюди я враховую те, запис про яке вилучено із журналу, бо Yakudza визнав власну помилку, та не враховую двох записів авторства Максима Підліснюка, які були лише скороченням терміну блокування — за рішенням АК). ВП:БЛОК містить таке: «Адміністраторам варто утримуватися від повторного застосування засобів впливу (попереджень і блокування) стосовно тих самих користувачів за те саме (або схоже) порушення, за винятком відвертого вандалізму й прямих погроз на адресу окремих користувачів і спільноти в цілому; навіть у цих випадках рекомендується, при можливості, спробувати звернути увагу інших адміністраторів на це порушення». Звісно, це лише рекомендація (хоч і наполеглива), яка на практиці виконується далеко не завжди, зважаючи на порівняно малу кількість та нерішучість адміністраторів, але ж не аж до такої міри. Також, якщо не помиляюся, щодо блокувань користувача Ahonc, накладених адміністратором Yakudza, було три позови до АК (перший, другий, третій). Рішення по першому позову прийнято, і другим його пунктом є: «Рекомендувати Yakudza утриматися від подальших блокувань Ahonc з огляду на наявність багаторічного конфлікту з ним, а замість того звертатися до інших адмінів за негайними адміндіями.» Другий позов відкликано, але цікавим є те, що Yakudza вимагає відводу арбітра Ата на тій підставі, що, цитую: «Мені стало відомо про обговорення справи між нею та позивачем Агонк.» У відповідь на це Ата процитувала звернення Ahonc'а до неї в чаті IRC, де той просто повідомляв про наявність позову і необхідність його розглянути за прискореною процедурою, на що вона не відповіла, і ствердила, що жодного обговорення між ними не було. Третій позов було відхилено, але два арбітри проголосували за відвід арбітра Yakudza, при чому арбітр Basio назвав його «стороною конфлікту». Як видно з журналу блокувань Ahonc'a, адміністратор Yakudza не дотримався рекомендації АК, оскільки заблокував Ahonc'a у 2017 році, а в 2018 році започаткував два обговорення на ВП:К-А (перше щодо «порушення рішення АК користувачем Ahonc» та друге щодо війни редагувань і порушення ВП:НО), в одному з яких запропонував застосовувати до користувача прогресивне блокування. Обговорення — це те, що я схвалюю, але я наводжу ці випадки, щоб підтвердити упередження адміна, і показати, що це — не якась моя особиста, суб'єктивна думка. Також я не виправдовую користувача Ahonc - він справді буває досить конфліктним, але тут мені йдеться про застосування адміндій заангажованим адміністратором. В другому обговоренні користувач Olvin на прикладі двох конкретних ситуацій демонструє подвійні стандарти адміністратора Yakudza в підході до різних користувачів, а також стверджує, що Ahonc «має давній конфлікт із yakudza». У тому ж обговоренні Ahonc наводить як приклад обґрунтування адміністратором Yakudza блокування, яке він зробив 2017 року, проігнорувавши рекомендацію АК утриматись від блокувань Ahonc'a. Дуже промовистою є оця фраза з того обґрунтування, написаного адміністратором Yakudza: «...у випадку подачі позову в АК щодо дострокового розбокування без усвідомлення хибності таких дій користувачем, я подам адміністратора, що подасть цей позов на позбавлення прав, бо вважаю це сприянням деструктивній поведінці.» ред.№ 20100286
 • Kharkivian. Цей користувач мав лише три блокування — одне в 2012 році, і два в 2018. Два останні були накладені адміністратором Yakudza. Yakudza мав претензії до користувача через виставлення на ВП:ВИЛ багатьох статей. Зокрема, в цьому обговоренні Yakudza звинувачує користувача в порушеннях ВП:Е та ВП:НО (із чим, загалом, наче погоджуються 4 адміністратори, які взяли участь у тому обговоренні), та пропонує накласти персональне обмеження на користувача на виставлення статей на ВП:ВИЛ. Yakudza аргументує це тим, що користувач робить невиправдані номінації, і що «...доволі часто статті на значимі теми і цілком добротні». На підтвердження своїх слів наводить посилання на три статті, дві з яких згодом адміністратори таки вилучать, а обговорення щодо третьої — закриє сам Kharkivian як хибну номінацію. Один з адміністраторів частково погоджується з позицією Yakudza і звертається до Kharkivian'a з проханням надати пояснення. Три інші адміністратори висловлюють часткову незгоду з позицією Yakudza, якщо я правильно зрозумів їхні коментарі. Нижче на тій же сторінці є тема, започаткована мною (до слова, окрім чинного, це був мій перший і єдиний серйозний конфлікт із Yakudza). Там я звинувачую адміністратора в зловживанні своїми адмінправами для просування своєї точки зору щодо номінацій на ВП:ВИЛ, які робить Kharkivian. Прошу ознайомитись із тим обговоренням. Воно велике, тому прошу принаймні оком кинути, якщо не хочете читати повністю. Там проблема була в тому, що Yakudza заблокував користувача за порушення ВП:НО ред.№ 23357688, при чому Yakudza спершу написав коментар під тим порушенням (яке було зовсім не очевидним, і потребувало реакції іншого адміністратора, адже стосувалося самого Yakudza, однак запиту до інших адміністраторів, чи звичайної скарги на те порушення, від нього не було), а заблокував користувача, зокрема, і за це порушення, але вже через півтори доби після того, як його прокоментував. Я двічі (раз у тому обговоренні на ВП:ЗА, ще до блокування, і вдруге на СО адміна) просив його навести дифи й чітко обґрунтувати блокування, але він цього так і не зробив. У згаданому вище обговоренні в кнайпі VoidWanderer пише до Yakudza: «коли ви вперше підняли питання (Архів К-А 18 § Персональні обмеження для користувача Kharkivian), ви не навели чітких аргументів про систематичність порушень користувача, і з яких причин він має дістати ПО» та «у ці дні до вас було два прямих запити від Piramidion, де вас просили навести список порушень користувача, і ви також відмовилися.» У відповідь Yakudza знову маніпулює правилами, намагаючись виправдати свої дії, незважаючи ні на що: «Навіть якщо вважати, що я перебуваю у конфлікті із користувачем, то правила навіть в такому випадку дають певні підстави на блокування». Також користувач Olvin наводить як доказ упередженості адміністратора оце його редагування ред.№ 23343641, де Yakudza стверджує, що «Я переконаний, що ми маємо справу з банальною деструктивною поведінкою користувача Kharkivian, добре спланованою провокацією конфліктної ситуації, спостереження за якими йому, судячи зі всього, приносять задоволення.» — чергове порушення ВП:ПДН, яке Olvin також трактує як порушення ВП:НО (негативна оцінка внеску без розгорнутої аргументації). Крім того, я провів аналіз номінацій на ВП:ВИЛ (див. отут), де із 70 номінацій виявив лише одну очевидно невиправдану, а 48 номінованих статей (дві третини) таки вилучили за результатами обговорень.
 • Pavlo1. Тут уже йдеться про іншу форму упередженості, а саме — упередженість позитивну, яка проявляється в поблажливості й небажанні бачити порушення там, де їх бачать інші адміністратори. Особливу увагу на цього користувача я звернув тому, що якось, переглядаючи його журнал блокувань, побачив блокування за 19 січня 2016 року, здійснене Максимом Підліснюком (на один тиждень за систематичні порушення ВП:НО), він одразу ж його розблокував із коментарем «за зверненням Yakudza» Справа в тому, що 14 серпня 2015 року я сам блокував користувача на 1 день за порушення ВП:НДА й тролінг (точніше — за оце ред.№ 16604822 редагування, враховуючи оце попередження), і теж розблокував його з коментарем «Для іншого адміністратора це блокування видалося неочевидним.» Тим «іншим адміністратором» теж був Yakudza, який і в тому обговоренні чомусь зробив мене «стороною конфлікту». Отож, хронологічно наступним блокуванням-розблокуванням було те, яке робив Максим Підліснюк 19 січня 2016 року. Після розблокування, зробленого за наполяганням Yakudza (ось тема на ВП:К-А, що стосується того блокування), яке він обґрунтував конфліктом інтересів у Максима Підліснюка, Максим пояснює свої дії тим, що в Pavlo1 був конфлікт із трьома адміністраторами, що, за ВП:БЛОК, формально надає йому право на блокування, але погоджується, що краще, щоб це зробив інший адміністратор (думку про конфлікт інтересів підтримують також інші адміністратори). Однак блокування було по суті — за грубе порушення ВП:НО (там Pavlo1 відверто зматюкався в обговоренні, через що його коментар довелося приховати), тож Aced відновлює те блокування — і теж блокує його на тиждень часу. Після цього Basio подає оцей запит на арбітраж, де АК, за безпосередньої участі Yakudza, який виступає одним із арбітрів, що приймали рішення, постановляє скоротити блокування Pavlo1 з тижня до двох діб. (Блокування-розблокування, зроблене адміністратором Fessor вже відбулося без участі Yakudza.) Самі по собі ці випадки, на перший погляд, не свідчать про упередженість конкретно цього адміністратора до конкретно цього користувача. Але це якщо не вдаватися в деталі (обґрунтування для розблокувань з боку Yakudza, на мою думку, були дуже сумнівними) та не враховувати інші обставини. Однією з таких обставин є вже згадане вище обговорення щодо Ahonc'a, де Pavlo1 виступає на захист Yakudza і звинувачує адміністраторів у небажанні блокувати Ahonc'а через «дружні позавікіпедійні стосунки» з ним. На що Olvin відповідає йому таке: «Це якраз Ви, Павле, цілеспрямовано звертаєте розмову вбік (від незручної для yakudza теми). Нагадаю, що у Вас із yakudza оті самі "дружні позавікіпедійні стосунки". Тобто, Ви маєте типовий конфлікт інтересів, про який розповідав Асаф. І найважче в такій ситуації — зробити перший крок, тобто визнати, що конфлікт інтересів справді є. Важко бути чесним із самим собою.» У цьому обговоренні Yakudza щось аргументує, і використовує нібито як ілюстративний приклад твердження про «системний тролінг Агонком Павла1». У відповідь на це твердження Ahonc заявляє про переслідування його адміністратором Yakudza, а адміністратор NickK пише таке: «Я б радше сказав, що в конфлікті знаходяться Ahonc і Yakudza, а не Ahonc і Pavlo1.» Натомість у цьому обговоренні Yakudza, по суті, непрямо визнає, що його ставлення до цього користувача базується на тій інформації, яка йому відома про якісь позавікіпедійні перипетії, зокрема, навколо ВМУА, цитую: «Мені здавалось, що всі розуміють, що Павло вийшов з ВМУА не через ВК, а через несприятливу для нього атмосферу, ВК був лише зручним приводом.» Однак варто віддати йому належне — в тому ж абзаці він пише: «Павло колись "пішов" (точніше перейшов у деструктив) через несприятливу атмосферу. Як на мене, то його повернення головним чином залежить від нього.» Проблема в тому, що для того, щоб визнати це, і нарешті назвати деструктив деструктивом (а не заважати іншим адміністраторам виконувати свої обов'язки) адміністраторові Yakudza знадобилося кілька років.

Хоч це і суб'єктивно, але я маю підстави вважати, що Yakudza вибудовує своє ставлення до тих чи інших користувачів на підставі тієї позавікіпедійної інформації, яка в нього про них є. Очевидно, що в багатьох випадках йдеться про якісь конфлікти всередині ВМУА (про які особисто я майже нічого не знаю), також, можливо, певні враження на нього справляють вікізустрічі чи інші, більш неформальні зустрічі з різними вікіпедистами, і це все адміністратор переносить у Вікіпедію, тим самим коригуючи ставлення до тих людей як до дописувачів. Ну, таке в мене враження складається (і я не претендую на істинність — це лише моя думка, а не категоричне твердження). Єдине, в чому я впевнений — це факт упередженості адміністратора. Я вважаю, що якщо адміністратор не контролює власних упереджень, застосовує адміндії там, де правила кажуть цього не робити (особливо після заперечень від інших адміністраторів, чи навіть рекомендації Арбкому), підміняє суть правил власною їх інтерпретацією, з якою не згоджуються інші адміни, оцінює користувачів не за внеском, а за тим, ким вони є та чим вони займаються за межами Вікіпедії, то діяльність такого адміністратора суперечить цілям і завданням проекту, і в багатьох випадках є шкідливою. --Piramidion 21:42, 27 серпня 2019 (UTC)

Коментар Yakudza

 • Мій коментар буде значно коротший. Для мене є очевидним, що ця номінація стала результатом критики дій користувача Piramidion у двох розділах адмінкнайпи Вікіпедія:Кнайпа_(адміністрування)#Користувач:Pig1995z та Вікіпедія:Кнайпа_(адміністрування)#Piramidion_vs_N.Português. Я не буду повторювати висловлену там аргументацію, хто планує взяти участь у цьому голосуванні, прошу з нею ознайомитись. Там принаймні, два цікавих кейси, які стосуються моєї оцінки причин виникнення конфліктів в українській Вікіпедії в цілому, особливо тих, що починаються з війн редагувань. Як показує приклад із N.Português, причиною стала провокація конфлікту з боку безстроково заблокованого за деструктивну поведінку користувача і те, що на цю провокацію попались і адміністратор і основний автор статті. На жаль, що ні в адмінкнайпі, ні тут Piramidion не дав відповіді на поставлені запитання. Загалом, я не прихильник загострення суперечок, але питання я ставив хоч гострі проте у досить коректній формі. Вважаю, що такого роду «розбори польотів» мають час від часу проходити у Вікіпедії, щоб на прикладі конкретних конфліктних ситуацій ми всі вчились на помилках. Я не знаю, чому Piramidion так гостро зреагував на критичні зауваження. --yakudza 00:13, 28 серпня 2019 (UTC)
 • Що стосується користувача Ahonc, то якщо глянути на журнал його блокувань, то видно, що впродовж 10 років він декілька десятків раз блокувався за війни редагувань різними адміністраторами (і ще були десятки запитів щодо ВР, які адміністратори не встигали розглядати), і вже 2 роки нема жодних блокувань, тому що зникла причина. Користувач майже перестав брати участь у війнах редагувань. Як сказано у ВП:ВР «Учасникам, які часто беруть участь у війнах редагувань, слід бути готовими до того, що їх блокування будуть поступово ставати все тривалішими, а співтовариство по відношенню до них буде проявляти все меншу терпимість. Невиправним учасникам воєн редагувань зазвичай рано чи пізно загрожує безстрокове блокування...» Тобто правила ВП:ВР чітко вимагають блокувати порушника цих правил не за якісь міфічні 3 відкоти, а налаштованість на війну редагувань замість пошуку консенсусу з опонентом. Коли почали це правило послідовно застосовувати причини для блокувань зникли. --yakudza 00:13, 28 серпня 2019 (UTC)
 • Що стосується користувача Павло1, то його приклад дуже подібний з тим, що я розглянув у адмінкнайпі. Користувач був неодноразово провокований, були випадки в тому числі його переслідувань дрібними зачіпками, він звертався за допомогою до адміністраторів але часто її не отримував, бо як показує розбір ситуації Вікіпедія:Кнайпа_(адміністрування)#Piramidion_vs_N.Português навіть досвідчені адміністратори не завжди вміють розпізнати провокацію. Крім того, це потребує більше часу, який не завжди є. Павло почав досить гостро реагувати на провокації, можливо десь зачепив якимось коментарем когось із адміністраторів і почалась конфліктна ситуація, яка закінчилась тим, що автор близько 500 якісних статей на тематику, яку мало хто пише, залишив Вікіпедію. --yakudza 00:13, 28 серпня 2019 (UTC)
 • Що стосується моєї упередженості. Так, я упереджений до порушень правил, особливо не люблю постійних війн редагувань, переслідувань інших користувачів та провокацій конфліктів. Те ж саме стосується порушень ВП:БЖЛ. Я спробував деякий час діяти у відповідності із правилами, які вимагають негайного вилучення такої інформації зі статті. Але її повернув Geohem за схвалення Piramidion. Якщо Geohem та Piramidion вважають, що статті в українській Вікіпедії мають ґрунтуватись на джерелах низької якості, то нехай це залишається на їх совісті. Також я вже довгий час намагаюсь на сторінці обговорення статті про праворадикальну організацію С14 звернути увагу на матеріали, що порушують БЖЛ. То може мене у прихильності до неонацизму звинуватите? А там ситуація вже дійшла до судових рішень, і джерела, які використала Вікіпедія, була визнані судом наклепницькими. --yakudza 00:13, 28 серпня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За/Support

 1. Ще додам окремо, бо це не стосується прямо цієї номінації, але Yakudza звинуватив мене в тому, що я не визнаю своїх помилок. Так от — я отримав прочуханку від адміністратора Brunei за те, як я вів останнє обговорення щодо фемінітивів. Я визнаю, що був неправий по формі — висловлювався різкіше, ніж варто було, а деякі мої коментарі були справді зайвими і не сприяли конструктивному пошуку консенсусу. Негативно про форму того обговорення висловився й VoidWanderer. І цю свою помилку я визнаю. Також VoidWanderer деінде зробив мені зауваження щодо мого коментаря відносно аноніма, якого я назвав «зареєстрованим користувачем, який не хоче редагувати зі своєї обліковки», чи якось так. Я мав підстави написати той коментар, але згоден із VoidWanderer, що без цього можна було (і краще було) обійтися. Також було ще якесь обговорення порівняно недавно, де я отримав схоже зауваження (і теж по ділу) від AlexKozur, але не пригадую, про що там йшлося. Тобто я визнаю помилки, коли користувачі їх добре обґрунтовують — у мене немає із цим якихось особливих проблем. Але я не можу визнавати «помилки», коли твердження про помилковість моїх дій побудоване на маніпуляціях та грі з правилами. Хоч ця думка й суб'єктивна, але я вважаю, що Yakudza занадто довго був адміністратором (і бюрократом, а також кілька разів поспіль — арбітром), і втратив здатність відрізняти (чи, точніше, відокремлювати) свою особисту точку зору від тієї, яка випливає з правил і настанов Вікіпедії. Переоцінює свої знання й досвід, так само як і власний авторитет у спільноті. З міркувань доброзичливості (та небажання викликати цією номінацією потенційні палкі суперечки) я запропонував Yakudza подати добровільну заявку на Мету — якби він узяв паузу хоча б на декілька місяців, це дозволило б уникнути і цього обговорення, і зайвого стресу, викликаного ним, і шкоди для його ж власної вікірепутації. Однак Yakudza не захотів скористатися цією можливістю, тож уже маємо, що маємо. --Piramidion 21:42, 27 серпня 2019 (UTC)
 2. Давно пора.--Анатолій (обг.) 22:12, 27 серпня 2019 (UTC)
 3. Систематичні порушення правил, зокрема блокувань, до прикладу 15:14, 29 червня 2019 - зроблене без обговорення (тривало обговорення змін на сторінці обговорення - прямий POV-pushing з використанням адмінправ для отримання переваги Обговорення:Президентство Володимира Зеленського#Стаття про Президенство Зеленського чи історію України чи стрічка новин), попередження та навіть повідомлення, за що спохватився після прямого повідомлення про подальшу номінацію ред.№ 25557147, те саме з вилученням інформаціх ред.№ 25283251 і постановкою захисту ред.№ 25283257. Себто постійна гра правилами й маніпуляції. Це лише маленька ілюстрація останніх подій, а характерні дії відбувалися вже давно.--PsichoPuzo (обговорення) 08:22, 28 серпня 2019 (UTC)
 4. Per Piramidion («але я вважаю, що Yakudza занадто довго був адміністратором (і бюрократом, а також кілька разів поспіль — арбітром), і втратив здатність відрізняти (чи, точніше, відокремлювати) свою особисту точку зору від тієї, яка випливає з правил і настанов Вікіпедії») --ReAlв.о. 11:11, 28 серпня 2019 (UTC)
 5. Давно пора. І ініціатора цієї номінації, і, головне, номінованого. Обоє «одним миром» «помазані» в адміністраторах. І хоча б мені хотілося би обох, однак, давайте справимося поки із одним, а тому голосую поки тут. Такі адміністратори підривають у користувачів віру в добро, справедливість, доброзичливість і творчий дух в УкрВікі – це легко побачити, якщо переглянути і інші номінації (це вже сьома). Аргументів повторювати не буду – вони є у обґрунтуванні номінації, однак, її автор був занадто багатослівний і через цю багатослівність важко роздивитися головне, хоча він і намагався виділити головне жирним шрифтом. Ще маю загальне зауваження до обговорення. На мою думку, причини номінації також важко роздивитися у багатослів’ї обґрунтування, і, мабуть тому, у обговореннях з мотивів номінації намагаються проаналізувати привід як «причину» (була би номінація – не була би, якби …). Це лише привід, як автор номінації сам сказав, «остання крапля…», а причин багато і вони ним перераховані. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 14:23, 28 серпня 2019 (UTC)
  Щодо багатослівності — так, це значний недолік цієї номінації (точніше, мого обґрунтування) за який я перепрошую. Просто для мене будь-яке скорочення означало б, що щось залишилося б недоговореним, десь не було б пояснення, десь якогось уточнення тощо. А так — усі відповіді є в номінації. У кого є якісь запитання — все є в обґрунтуванні. Чого нема безпосередньо в ній — є в посиланнях та дифах.--Piramidion 18:01, 28 серпня 2019 (UTC)
  Щодо «багатослівності» претензій нема — навпаки, як для мене, то усе на виду і під рукою. Я роздивився усе. А от у аргументах «проти» так головного і не розгледіли, чи ж то, не хотіли розгледіти. А було би лише те, що жирним шрифтом, то й очі важко було би відвернути (мені так видається). --Biletsky Volodymyr (обговорення) 13:59, 29 серпня 2019 (UTC)
  Друже, концептуально помиляєтеся - он подивіться, як Агонк знущається над Сітізеном (провокуючи його)... і так він НАГЛО І ЦИНІЧНО поступає завжди...і тільки один Якудза зупиняв той тролізм та пихатість.... а всі решту адмінів (залежні від його вікі-медійної карєрної ласки...або просто - (образа вилучена)). Тому, якщо вже позбавляти адмін-прав - то одразу ж 10-15 - заангажованих (образа вилучена) адмін корпусу...як на мене. А поки, мусить бути між них Аксакал, який незважає на карєрні чи кланові преференції.--Користувач:Когутяк Зенко (обговорення) 20:41, 29 серпня 2019 (UTC)
  Друже, усі можуть помилятися, та й я від цього не застрахований. Однак, не тут. У чому я дав маху? Не зрозумів, що саме Ви мали на увазі у своїй репліці. Якщо Ви намагаєтеся вихваляти номінованого всупереч об'єктивним його характеристикам у обґрунтуванні цієї номінації, які я повністю підтримую, то, перепрошую, помиляєтесь саме Ви. Звичайно, як на мене, ця характеристика дуже пом'якшена, але не буду її чіпати, бо, як у анекдоті, «… і так непогано». А от поперти з пляжу «одразу ж 10-15 – заангажованих» адміністраторів і замінити їх доброзичливими, непихатими, … молодими – от тут ми з Вами заодно! Дай Боже Вам здоров'я і всього Вам найкращого, пане Зенку, Ваш друг, --Biletsky Volodymyr (обговорення) 18:55, 30 серпня 2019 (UTC)
 6. Per Biletsky Volodymyr («Давно пора. І ініціатора цієї номінації, і, головне, номінованого. Обоє «одним миром» «помазані» в адміністраторах.»)--ROMANTYS (обговорення) 17:56, 28 серпня 2019 (UTC)
 7. Я і сам вже подумував подавати таку номінацію, але мене випередили. Як дуже влучно кажуть "влада розбещує, абсолютна влада розбещує абсолютно". Yakudza вже 13 років є адміністратором і бюрократом. Останнім часом добре помітно що він веде себе зверхньо, маніпулює правилами (зокрема, прикриваючись правилом ВП:БЖЛ видаляє з біографічних статей все що йому не подобається), застосовує права адміністратора щоб відстоювати свої особисті політичні погляди. --Tohaomg (обговорення) 18:09, 28 серпня 2019 (UTC)
 8. Порушення правил Вікі, причому свідоме і нахабне,  — це основне. Політична упередженість. Із того, що найбільше запам'яталось, — історія з редагуваннями на сторінці Зеленський Володимир Олександрович.--Trydence (обговорення) 18:49, 28 серпня 2019 (UTC)
 9. Величезна проблема полягає в тому, що Якудза дуже досвідчений і авторитетний. Це поєднане з упередженістю і лицемірством призводить до дуже прикрих наслідків. Навіть, зараз, відповідаючі він почав з того, що вкусив Piramidion'а словами Мій коментар буде значно коротший, а потім замість відповіді на звинувачення, або не відповіді, якщо там не було на що відповідати чи занадто багато написано, щоб читати, звинуватив Piramidion'а (Argumentum Ad Hominem). --Igor Yalovecky (обговорення) 19:48, 28 серпня 2019 (UTC)
  Мене попросили обгрунтувати чому я вжив слово лицемірство. Мені це дивно, адже обгрунтування я навів прям поруч зі звинуваченням. Якудза своєю відповіддю намагається розкрутити конфлікт з Пірадмідіоном, вжалити його, вивести його з рівноваги. Хіба ж він сам не закликає такого не робити? Гадаю, що до характеристик, варто ще додати маніпулятор. Я шукав це слово коли писав комент, але тоді воно не спало мені на думку, читаючи обгрунтування наступного голосу я зрозумів, що це саме те слово. Отже, досвідчений і авторитетний користувач, упереджений, поводиться як лицемір і маніпулятор. --Igor Yalovecky (обговорення) 17:53, 30 серпня 2019 (UTC)
  Igor Yalovecky, наведіть цитату, де Yakudza закликає не розкручувати конфлікти, не припускатися випадів, не виводити з рівноваги опонентів. Користувач сказав багато чого, з багатьма його твердженнями я не згоден, але давайте будемо послідовними. --VoidWanderer (обговорення) 19:00, 30 серпня 2019 (UTC)
  @VoidWanderer: Перепрошую, я мав на увазі тільки те, що Якудза закликає не розкручувати конфліктів, інші дві речі випливають з цієї. Прям на цій сторінці Загалом, я не прихильник загострення суперечок... І в цей же час він її загострює. Є речі, які є аксиоматичними, одна з них - це те, що адміністратор, намагається не загоструювати конфлікти, а вирішувати їх і вчити інших робити так само. --Igor Yalovecky (обговорення) 19:32, 30 серпня 2019 (UTC)
  Igor Yalovecky, слабеньке пояснення. Особливо апеляція до того, чим мають бути адміністратори. Ви не можете із загальних «аксіоматичних» припущень робити висновок про лицемірство. Я рекомендую вам змінити всюди формулювання так, щоб воно принаймні давало характеристику окремих дій, а не харакетристику загалом. Приклад: маніпулятор → припускається маніпуляцій. У спільноті склався доволі стійкий консенсус щодо того, як має озвучуватися критика. Бо репліки у нинішньому вигляді все ж порушують щонайменше ВП:Е. --VoidWanderer (обговорення) 19:47, 30 серпня 2019 (UTC)
  В чим слабкість мого пояснення? Частину про аксиоматику я додав, щоб показати вам необов'язковість вашого запитання. Якщо вже треба, то варто було одразу переходити, до моєї оцінки його поведінки, а не до того стверджував він це чи ні. --Igor Yalovecky (обговорення) 20:02, 30 серпня 2019 (UTC)
  Оцінка поведінки — нормальна справа. А епітети до людини загалом, тим паче без належного обґрунтування — ні. --VoidWanderer (обговорення) 20:06, 30 серпня 2019 (UTC)
 10. Yakudza, ви припускалися порушень при застосуванні адміндій і раніше, але це були такі ситуації, що з мухи слона не хотілося роздувати: перевищення термінів блокування, які рекомендують правила (AMY 81-412, PsichoPuzo), сумнівні передумови безстрокового (Perfect Mask, який відбілював Бузину і Шарія, — захисників цього користувача не знайшлося, а там у адмінідії мінімум 2 нюанси сумнівні), дії на межі (за межею?) упередженості у політичних статтях. Але це обговорення у кнайпі виявило щось нове: ви припустилися низки дуже негарних маніпуляцій, де цілком адекватні дії адміністратора ви на всякі лади спробували виставити як зловживання адміністративними інструментами і порушення правил. Я можу ці маніпуляції перераховувати із подробицями — їх там з дюжину, а може й більше, і від кожної наступної маніпуляції у мене все більше витягувалося обличчя від подиву. Ви сказали "Дивна річ, я вам залишаю безліч містків, даю можливість визнати хоч у чомусь, хоч у якихось дрібницях ваші помилки, а ви наполягаєте, що знову і знову на своєму, заганяючи себе у глухий кут.". І що справді дивна річ — ці слова на 100% мали б адресуватися саме вам. Бо це ви щоразу із глухого кута робили все більш фантастичні спроби назвати біле чорним. На мій погляд, вам варто було критично оглянути твердження і натяки, які ви виклали, і дійти згоди з Piramidion хто де дав маху. Тільки справді дав маху, а не із вивертанням правил навиворіт.
  Але найменше мені сподобался ваша ідея, на яку ви натякаєте між рядками і в кнайпі, і тут: про припустимість практики закривати очі на порушення від користувачів із значним внеском. Про те, що винуваті в першу чергу якісь провокатори, які, мовляв, тільки й шукають що нагоди ініціювати черговий конфлікт. Не відкидаючи існування провокаторів як таких, я вас можу запевнити: у переважній більшості випадків конфлікт виникає між двома користувачами, кожен з яких діє цілковито відверто, із добрими намірами, без жодних хитрих задумів. А необхідною умовою виникнення конфлікту є те, що одна (або й обидві) зі сторін конфлікту не вміє або не вважає за потрібне ситуацію спокійно й врівноважено обговорити. І ось це невміння / небажання шукати вихід із конфліктної ситуації і є причиною 99.9% негараздів, а не підлі інтриги провокаторів. І правила Вікіпедії не роблять виключень для спровокованих: якщо справді є провокатор, він має отримати по заслузі, але жодна провокація не є підставою чи виправданням для порушень правил у відповідь. Period. Ви ж увесь час піднімаєте тезу про пояснення (виправдання?) для користувачів, що припустилися порушень: мовляв, це не вони, це так склалися обставини і чийсь підступний задум. Нічого подібного — у кожного є голова на плечах, і кожен має нести повну відповідальність за всі свої вчинки і дії. --VoidWanderer (обговорення) 22:23, 28 серпня 2019 (UTC)
  На жаль, ви не помічаєте того, що я пишу прямо, а волієте щось вишукувати між рядками, додумуючи за мене. Тому я повторю ще раз те, що я вже багато разів писав щодо однієї з основних причин виникнення конфліктів в українській Вікіпедії, а саме воєн редагувань. У тому, що я напишу нема нічого нового, це просто буде переказ ВП:КОНС та ВП:ВР доповнений досвідом аналізу ряду конфліктів в українській Вікіпедії, які були впродовж останніх 10-12 років. Відкритість Вікіпедії - це великий плюс, який має свої певні недоліки в тому, що будь-яку версію статті можна дуже швидко змінити і це дуже часто призводить до так званих воєн редагувань. Війна редагувань практично завжди викликає дуже сильні негативні емоції у того чиї редагування скасовують, і дуже часто призводить виникнення затяжних конфліктів. У ряді випадків користувачі самостійно зупиняються і вирішують розбіжності або на сторінках обговорення статей, або на власних сторінках обговорень. Проте, якщо одна із сторін конфлікту налаштована на війну редагувань, то у іншої (а дуже часто це новачок або не дуже досвідчений у метапедичній діяльності користувач) залишається дуже невеликий вибір. Він може зупинитись, тоді його версія статті буде скасована, проведена робота і витрачений час буде марним, що закінчиться його серйозним розчаруванням у проекті. Він може продовжувати відкочувати до своєї версії, тоді є ймовірність, що його заблокують, що закінчиться теж розчаруванням у проекті. Він може написати на сторінці обговорення але це нічого не дасть, тому що користувач, який постійно налаштований на війну редагувань, як основний спосіб вирішення конфліктів, або ігнорує обговорення, або зводить їх до тролінгу. Також треба мати на увазі, що користувач постійно налаштований на війну редагувань правила знає досить добре і часто добре вміє ними маніпулювати. Нарешті користувач може звернутись на сторінку запитів до адміністраторів за допомогою у вирішенні конфлікту. І от тут починається найцікавіше. Дуже часто реакція адміністратора залежить від того позицію якої зі сторін він вважає більш правильною і адміністратор починає редагувати на боці того користувача, точка зору якого йому більш близька. Або, принаймні, в обговоренні прямо на сторінці запитів до адміністраторів починає висловлювати свою позицію. Але висловивши свою позицію, адміністратор вже фактично стає стороною конфлікту. Тут не йдеться про відкат вандалізму, або про питання стосовно яких є консенсус в середині спільноти (наприклад статус Криму тощо). Такі питання треба зразу закривати. Хочу зазначити, що така реакція на сторінці запитів до адміністраторів є дуже частою, в обговорення змісту редагувань включаються і адміністратори і не адміністратори. У той же час, якщо ми подивимось на ВП:ВР, то там чітко написано, що має робити адміністратор у такій ситуації.
  Адміністратор, що не бере участь в конфлікті, який виявив війну редагувань і не зумів примирити супротивні сторони або переконати їх почати процес врегулювання розбіжностей, може на якийсь час заблокувати залучених учасників або захистити сторінку. Захист сторінки може бути ефективним у тих ситуаціях, коли є підстави припускати, що сторони скористаються паузою, щоб обговорити суперечності та виробити консенсус. Блокування кращі в ситуаціях, коли користувач не проявляє здатності чи бажання змінити своє ставлення, про що можуть свідчити його жорсткий стиль поведінки, порушення етичних норм або раніше зафіксовані випадки участі у війнах редагувань, після яких учасник не змінив своєї поведінки.
  Тобто, якщо адміністратор виявив, що серед учасників конфлікту є користувач, який раніше блокувався за війни редагувань і зараз так само продовжує використовувати війну редагувань, ігнорує обговорення тощо, то відповідно до цих рекомендацій, адміністратору краще заблокувати цього користувача. І знову ж таки з врахуванням того, що користувачам, "які часто беруть участь у війнах редагувань, слід бути готовими до того, що їх блокування будуть поступово ставати все тривалішими". Тобто, при потребі, має бути застосоване прогресивне блокування. Якщо цього не робити, то користувач який постійно налаштований на війну редагувань, вийде із практично кожної такої війни переможцем, і залишиться впевненим у правильності своїх дій. Те, що користувач PsichoPuzo постійно налаштований на війну редагувань, загальновідомо. Запити щодо його дій постійно йдуть на сторінках адміністраторів, є навіть відкритий досі запит в АК щодо його безстрокового блокування чи інших дій Вікіпедія:Запити на арбітраж/PsichoPuzo. Його журнал блокувань досить красномовний. Тим не менше, ви стверджуєте, що його не можна блокувати на термін 4 доби після 15 блокувань за війни редагувань? Декларуючи однаковий підхід до всіх користувачів, на ділі ви пропонуєте створювати умови для комфортного редагування користувачам, які постійно налаштовані на війни редагувань, що призводить до поступового витіснення з проекту через розчарування і постійні конфлікти користувачів, що налаштовані на конструктивну діяльність але зіткнулись із деструктивним користувачем, або до "зараження" налаштованістю на війни редагувань деяких новачків, які розуміють, що така тактика є доволі ефективною за умови бездіяльності адміністраторів або залученості їх у конфлікти на тій чи іншій стороні. До речі, всі ці питання я піднімав і на ВП:К-А з конкретними прикладами у відповідь на ваші репліки, але ви мої відповіді там проігнорували. --yakudza 23:57, 28 серпня 2019 (UTC)
  От тільки це знову свідоме перекручування Вікіпедія:Вирішення конфліктів з використанням прав для отримання переваги. Просування певної позиції, що було продемонстровано ранішими діями й тут вище проілюстровано.--PsichoPuzo (обговорення) 10:21, 29 серпня 2019 (UTC)
  Yakudza, ось ця теза Але висловивши свою позицію, адміністратор вже фактично стає стороною конфлікту. потребує роз'яснення. А конкретно — що саме ви маєте на увазі, говорячи про позицію:
  • якщо адміністратор робить аналіз ситуації з точки зору правил Вікіпедії і виносить свій вердикт, керуючись ними, то він не є стороною конфлікту. Така позиція не робить його упередженим чи залученим до конфлікту: на цьому етапі він тільки вирішує конфлікт, а не бере в ньому участь.
  • якщо ж адміністратор висловлює свою позицію саме щодо предмету обговорення (тобто своє особисте ставлення до теми статті), а особливо якщо є інші ознаки упередженості (довга історія редагування статті, випадки порушення правил Вікіпедії при просуванні свого бачення у цій статті або пов'язаних) — тоді можна говорити про те, що адміністратор стає стороною конфлікту.
  Щодо окремих ситуацій, волію тут не починати розбір. Хіба що якщо він конче необхідний.
  Вашу репліку у кнайпі до мене (ред.№ 25939351) я не те щоб проігнорував — не бачив за необхідне додавати 5 копійок туди, де вже розлого відповіли інші. Якщо говорити з точки зору абсолюту, то ту ситуацію із війною редагувань і образами у статті Ісус Христос справді можна було б вирішити краще: виписати додатково попередження про неприпустимість навіть зародження війни редагувань, обговорити на якій версії тимчасово зупинитися і чому, закликати сторони викласти аргументи на свою користь, працювати над точністю і недвозначністю формулювань, тощо. Це все так, легко бути розумним пост-фактум. Але всі дії мають різний пріоритет: кричущі порушення вимагають більш невідкладних дій, інші ж вже залежать від того, наскільки адміністратор має часу, сил і натхнення на те, щоб закликати до конструктивного діалогу сторони, які не хочуть чи не можуть той діалог вести. --VoidWanderer (обговорення) 11:04, 29 серпня 2019 (UTC)
  На мою думку, коли йде війна редагувань, то головне завдання адміністратора її припинити. Помилка, яку час від часу допускали і допускають практично всі адміністратори (і я в тому числі, хоч намагаюсь себе останнім часом контролювати) - це продовження дискусії щодо предмету статті вже за участі адміністратора у той час, коли триває війна редагувань і у всіх сторін вирують емоції. Ось дивіться, що може бути: а) "адміністратор робить аналіз ситуації з точки зору правил Вікіпедії і виносить свій вердикт" б) один із опонентів спростовує цей вердикт, наводячи нові аргументи, яких не було раніше. У такому випадку ситуація значно ускладнюється, бо скасувати вже винесене рішення психологічно набагато складніше і в цей момент адміністратор має шанс перетворитись на сторону конфлікту, якщо буде наполягати на своїй точці зору. А якщо це проходить ще на фоні війни редагувань, то адміністратор може і емоційно теж відповідно зарядитись. Тому в таких випадках, на мою думку, зупинення війни редагувань і вирішення суперечки краще розвести в часі (зробити паузу, не робити висновків дуже швидко), в просторі (краще робити це не на сторінці запитів, а на СО статті, і можливо із залученням ще когось із адміністраторів. Тобто питання дуже складне через те, що ситуації бувають дуже різноманітні, загрози стати однією із сторін конфлікту завжди дуже великі (а в очах конфліктуючих сторін вони просто безмежні), то обережність не завадить. Я останнім часом, при незнайомому запиті намагаюсь не дивитись на зміст суперечок, а лише на дії сторін. Інколи допомагає. --yakudza 12:21, 30 серпня 2019 (UTC)
  Yakudza, це складне питання, тому давайте спробуємо не потрапити у пастку, характерну для епохи пост-правди. Я пропоную відрізняти об'єктивні обставини (факт, аналіз дій на основі чинних правил і формальної логіки) і суб'єктивні (емоція, враження і сприйняття певної дії і ситуації).
  Я цілком свідомий того, що об'єктивність і відстороненість у аналізі — це також до певної міри фантом, недосяжний ідеал. Але якщо ми одразу облишимо спроби відшукати об'єктивну картину подій, то у то й же момент усі правила одразу можна забути усі — якщо у когось є бажання, він буде їх викривлювати як завгодно, і спробуй рахуватися із цією «суб'єктивною трактовкою». Не буду ходити далеко: ось щойно користувач SitizenX обізвав двох користувачів бовдурами, але каже, що це була не образа: ред.№ 26007100. Це — його трактовка правил. Приймаємо її?
  Але повернемося до нашої ситуації: можливість спростування одним із опонентів вердикту адміністратора, який прийшов вирішувати конфлікт — право опонента. Але це не означає, що його спростування має однакову вагу із вердиктом, чи є правильним по суті. І тут справа не в прапорці адміністратора. А через те, що той користувач — одна зі сторін конфлікту. Він може виражати свою думку, але вона виражається лише для того, щоб третя сторона могла її врахувати. Адміністратор є третьою стороною, і те, що хтось зі сторін конфлікту йому опонує, не робить у ту ж мить адміністратора одразу залученим у конфлікт. Як я вже зазначав, ми можемо говорити про конфлікт інтересів адміністратора тоді, коли спостерігається одне з наступного: адмін висловлює свою позицію саме щодо предмету обговорення (і чим більш радикально, тим важчий цей аргумент), давно статтю редагує і очевидно має свій інтерес (середньої ваги аргумент), порушує правила, зловживає адміністративними інструментами, відстоюючи своє бачення у цій статті або суміжній (величезної ваги аргумент).
  Бо та картина функціонування Вікі, яку описуєте ви, у мене давно вже крутиться на кінці язика як жарт:
  — Скільки потрібно адміністраторів, щоб вкрутити лампочку? — Ще на одного більше, бо всі попередні адміністратори, які бралися її вкрутити, вже не годяться, бо вже бралися її вкрутити.
  Це абсурдна ситуація. Не можна довіряти вкручувати лампочку тільки тим, які крутили її проти різьби патрона або розбили.
  Підсумовуючи: адміністратор не може вважатися ангажованим, залученим до конфлікту, упередженим, тощо, якщо він діє винятково в рамках правил Вікіпедії, правила Вікіпедії не порушує, діє в рамках встановених процедур. Якщо почався процес обговорення трактовки тих чи інших правил — там справді можуть бути сторони, які по-різному бачать одне й те ж правило. Але це — вже інший рівень абстракції. Для «низових» ситуацій він не може бути застосовним. «Низові» ситуації вирішуються через оскарження, яке має затвердити інший адмінстратор. --VoidWanderer (обговорення) 13:22, 30 серпня 2019 (UTC)
  Ви розглядаєте якийсь абстрактний випадок, в якому існє ідеальний адміністратор, який знає відповіді на всі питання. Реальність часто зовсім інакша. Користувачі можуть сперечатись на достатньо специфічні теми, в яких адміністратор не є фахівцем. Користувачі можуть взагалі не наводити ніяких аргументів, або наводити якісь емоційні аргументи в процесі війни відкатів. Користувачі можуть сперечатись про щось таке, що за великим рахунком є дрібницею не вартою уваги, але в запалі війни редагувань вони не можуть зупинитись. Тим не менше, кожен буде наводити безліч аргументів на свою користь. Найбільш яскравий приклад, який був - це історія з жовтою кулькою, коли два користувача довгий час вели війну відкатів щодо оформлення шаблону неоднозначності і до них приєднались декілька десятків "прихильників" з кожного боку. У всіх цих трьох випадках винесення поспішного "вердикту" (яке слово!) адміністратором, у той час коли ще не зупинена війна редагувань, найчастіше принесе шкоду, а не користь. Саме тому, потрібно спочатку збити емоції, зупинити війну редагувань, змусити опонентів до конструктивного діалогу і вже після того виносити якийсь вердикт. Бажано на сторінці обговорення статті, щоб це могли прочитати ті, хто буде читати статтю у майбутньому. --yakudza 23:10, 30 серпня 2019 (UTC)
  Ні, я не розглядаю ідеальний чи абстрактний випадок. Можливо, ви хибно припустили, ніби я десь стверджував, що перше ж рішення адміна буде вірним і таким, яке не може бути оскаржене. Що адмін не помиляється. Рішення адміна може бути оскаржене. Але поки він діє в рамках правил, пояснює користувачам свої дії, і наводить аргументи на користь своїх рішень — він не є стороною конфлікту. Він його тільки вирішує. Коли його адміндію остаточно формально оскаржать (скажімо, зроблять запит у кнайпу), адмін передасть подальший розгляд ситуації вже іншому адміністратору. Який також не буде стороною конфлікту, якщо у нього немає вираженого Конфілкту інтересів. Звісно, недосвідчений користувач скаже: «А, він заодно з тими!» — якщо рішення адміна буде прийняте не на його користь. Такий користувач робить висновок про приналежність адміна до якоїсь сторони тільки на основі його рішення. Нічого подібного, таке сприйняття — точка зору виключно недосвідченого користувача, який не може проаналізувати ситуацію глибше, ніж бінарне свій / чужий. Адміністратор буде з тими тільки у тому випадку, коли він справді буде з тими. Тобто: якщо адмін висловлював свою позицію щодо предмету обговорення, якщо давно статтю редагував і очевидно мав свій інтерес, якщо порушував правила і зловживав адміністративними інструментами, відстоюючи своє бачення у цій статті або суміжній. А поки із цього букету у адміна немає важкого набору, він все ж — незалежна, третя сторона.
  Зауважу, що згаданий вами випадок із жовтою кулькою (я міркую про нього як про гіпотетичний) ніяк не стосується тієї ситуації, про яку говорив я вище. Правила Вікіпедії не регулюють колір кульок — методологія відсутня. Тому до затвердження методології рішення адміністратора у дусі «Хай буде так» — не спирається на жодне з правил Вікіпедії. В такій ситуації адмін справді одразу перетворюється на сторону конфлікту, бо його слова нічим не підкріплені, вони спираються на порожнечу. Така ситуація ніяк не перетинається із випадками, про які я говорив вище — там я говорив про звичайні статті. У ситуації із кулькою адмін справді мав би захистити сторінку, знайти якусь доконфілктну версію і далі вже вислухати ідеї щодо методології, або й запропонувати їх. --VoidWanderer (обговорення) 00:06, 31 серпня 2019 (UTC)
 11. За проханням користувача Микола Івкі переношу його голос (ред.№ 26000704) сюди. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 13:41, 29 серпня 2019 (UTC)
 12. Давно вже час. --Вальдимар 05:17, 30 серпня 2019 (UTC)
 13. --Sergento 07:43, 30 серпня 2019 (UTC)
 14. Мої думки в основному збігаються з думками Piramidionом. Я бачу таке. 1) Yakudza застосовує принципи адміністрування, які є у розвинутих щодо адміністрування Вікіпедія та проектах. У нашій Вікіпедій є значна недовіра до адміністраторів, тому всі дії адміністраторів мають бути виважені і добре пояснені. 2) Наявний суб'єктивізм щодо користувачів. У ситуаціях коли я ставив питання про порушення правил адміністратором або користувачем, максимум, що міг почути, і то інколи після додаткових запитань, констатацію наявних порушень, а про попередження, навіть про пораду, ні. 3) Акцентування на війні редагувань і засудження її учасників, але при цьому не враховується зміст версії статті. Прикладом цього може бути ситуація з Perfect Mask. У нашій Вікіпедії новачку дуже важко виправити статтю, яка порушує БІО, НТЗ. Коли я починав під поточним іменем, то мені доводилося доходити до ВР з адміністратором, щоб довести свою точку зору, яка врешті є поточною в цих статтях. Та й зараз доводиться виправляти редагування цього адміністратора, особливо після погроз користувачам. --Submajstro (обговорення) 18:02, 30 серпня 2019 (UTC)
  Парадоксально, але майже все сказане вами для мене звучить майже як комплімент. Особливо, остання фраза, що ви заради того, щоб довести свою точку зору вдавались до війн редагувань, а я у той час чекав від вас пояснень вашої позиції. У вас досить розвинене почуття правдошукацтва, цим ви мені багато в чому імпонуєте, хоча я вважаю, що воно у вас часто буває гіпертрофованим і ви, захищаючи новачків, починаєте захищати відвертих спамерів, повпушерів і піарників. Тут у мене з вами досить великі розбіжності, навала піарників і спамерів на Вікіпедію - це досить серйозна проблема і їх ніяк не можна прирівнювати до звичайних новачків. Що стосується постановки питань порушень правил адміністраторами та іншими користувачами, то на мою думку певна частина ваших зауважень була слушною, інколи я їх підтримував, якісь ваші зауваження не були слушними, тому спільнота їх не підтримувала. Інші я часто просто не бачив, бо не надто активний останнім часом. Зауважу лише, не дуже розумію, яких дій, крім підтримки чи не підтримки ви очікували від колег-адміністраторів? Якщо ми в середині спільноти обговорюємо якусь ситуацію, яка виникла, то першим завданням має бути аналіз спільнотою ситуації. Якщо цей аналіз збігається із вашим, то це означає, що є консенсус щодо цього питання в спільноті і на підставі цього консенсусу адміністратор, який допустив помилку, зробить висновки. На жаль, я поки що не бачу ніяких інших способів впливу. Якщо адміністратор активно не прислухається до думок спільноти, то існує фактично лише єдина можливість - це номінація на позбавлення прав. До речі, коли я поставив питання щодо можливого упередженого ставлення одного адміністратора до користувача, то ви також проігнорували це. Що стосується Perfect Mask, користувач прийшов у Вікіпедію з єдиною метою, видалити декілька абзаців зі статей, присвячених Бузині. Він зробив у них декілька десятків відкотів, йому майже десяток різних користувачів пояснювали, що не можна вилучати зі статей підтверджені джерелами факти, він долучався до обговорень, досить активно вів дискусію, часто погоджувався з опонентами але знову і знову вилучав ту ж саму інформацію, хоч дещо по іншому переформульовував текст. Його дії декілька разів обговорювали в адмнікнайпі, було декілька тривалих блокувань, потім було розблокування з надією, що він змінить свої дії на конструктивні але все було марним, він знову і знову вилучав ті ж самі фрагменти, які йому не подобались, інколи дописуючи щось інше. Так як до того у нього було місячне блокування, яке йому зняли в надії, що він навернеться до конструктивних дій, то після чергових однотипних деструктивних дій у одних і тих самих статтях, він був безстроково заблокований. Моєю помилкою я вважаю, що не було часу на більш детальне пояснення своїх дій. Щоб написати детальне обґрунтування з декількома десятками дифів треба було б витратити фактично декілька днів, зважаючи на те, що на такі речі не міг тоді виділити більше години-півгодини на добу. --yakudza 21:55, 30 серпня 2019 (UTC)
  Ніхто не заперечує необхідності боротьби з спамерами та піарниками, але це потрібно робити в рамках правил. Буває парадоксальна ситуація, коли інколи менш вимогливе ставлення до вандалів, ніж до згаданих користувачів. Щодо Perfect Mask, то як Ви сказали, то його редагування були в декількох статтях, причому початкові його редагування в дечому мали сенс, але бездумне відкидання його внеску, привело до конфлікту. Оскільки це стосувалося редагувань декількох статей, то чи не простіше було замінити його блокування на обмеження доступу до статей? Я вже давно хотів поставити на позбавлення прав одного адміністратора, якого Ви фактично захистили після його грубих помилок, а він ніяких висновків не зробив, просто чекав закінчення літа, коли користувачі стануть активнішими. Якщо не буде дотримання правил, то становище буде більше погіршуватися. --Submajstro (обговорення) 07:27, 31 серпня 2019 (UTC) P.S. Щодо що не можна вилучати зі статей підтверджені джерелами факти, то це перетворилося на священну корову, бо у багатьох випадках є порушення БІО, НТЗ та АД. Я це питання вже піднімав, але майже нікого не цікавить, зате у новачків складається враження, що Вікіпедія не пішла далеко від жовтої преси. --Submajstro (обговорення) 07:36, 31 серпня 2019 (UTC)
 15. Номінант, без сумніву, свого часу проявив себе здібним адміністратором. Він наполегливо і послідовно боровся з дезорганізаторами Вікіпедії, випробувачами на міцність, тролями і вандалами. Зокрема, ним було поставлене питання про правило нульової терпимості, яке, втім, так і не було прийняте. Торкнувся він і непростого питання зміни правопису у Вікіпедії, хоча нам і не вдалося дійти чіткого рішення стосовно цієї проблеми. Він є патріотичним. Але є одне але. Номінантові, на жаль, бракує об'єктивності й неупередженості, є невиправдана жорсткість до одних, і необґрунтована поблажливість до інших. У цілому, я не проти номінанта, його світоглядна позиція багато в чому збігається з моєю власною. Я б не став голосувати «За», якби не слушні зауваження адміністраторів Piramidion та VoidWanderer, дії яких можна вважати зразком виваженості й неупередженості. На жаль, їхні зауваження справедливі. Останній випадок з користувачем WatchingDog вельми серйозний і вимагає особливого розгляду. Я припускаю добрі наміри номінанта в справі захисту Української Вікіпедії від тролів, розумію його негативне ставлення до певних груп користувачів і його підозри в обході блокування користувачем WatchingDog. Можливо, MelVic продовжує писати у Вікіпедії, випробуючи її на міцність (хоча в тому, що власника цього облікового запису вже нема в живих, можна бути певним). Але все це не дає адміністратору права так поводитися з новим (формально) користувачем, блокуючи його зразу безстроково, з дивним коментарем «Обхід блокування: Новий користувач із деструктивним внеском». Два питання. Звідки відомо, що це був обхід блокування, адже запиту на перевірку не було? У чому полягала деструктивність внеску? Так, я припускаю добрі наміри номінанта, але також припускаю добрі наміри безстроково ним заблокованого. Навряд чи прагнення до НТЗ можна назвати деструктивним внеском, якщо воно проявляється в спокійній дискусії, без вандалізму й порушень ВП: НО та ВП: Е. Він порушив важливе питання, привернув увагу спільноти до статті з порушенням нейтральності, ціною власного безстрокового блокування зміг спонукнути інших користувачів до поліпшення ситуації з нейтральністю цієї статті. Отже, в чому полягає його деструктив? Окрім того, існує ще одна причина, на яку мало хто звертає увагу. Номінант є ветераном Вікіпедії, дуже багато працював на нелегкій посаді адміністратора. Починав він у дуже непрості для української мови часи, бувши одним з піонерів української вікі-справи. Я приєднався до вікі-спільноти набагато пізніше, тому можу судити про тодішній стан Української Вікіпедії тільки зі старих обговорень, коментарів та архівів, а також зі старих версій статей. Рівень володіння мовою був низьким, статті рясніли несловниковими росіянізмами, багато статей мали хибні назви, в обговореннях широко використовувалася російська мова. Чимало людей в Україні сумнівалися, чи потрібна взагалі українцям, у більшості російськомовним, україномовна Вікіпедія. Російськомовні тролі часто атакували український розділ. Саме за таких умов починав свою вікі-роботу номінант і в боротьбі зі всім цим сформувався його стиль. Він назавжди залишиться в історії українського вікі-руху. Але те, що було добре на етапі зародження і дитинства Вікіпедії, стає гальмом на зрілому етапі. Часи змінилися, а навички залишилися колишніми: зайва жорсткість до дійсних й позірних порушників, брак демократичності. Можливо, свою роль відіграє́ втомленість, вигоряння за довгі роки адмінства. Це об'єктивний процес, і я нічого не ставлю у вину номінанту. Він славно попрацював, зробив дуже багато. Тепер пора передати естафету свіжому поколінню адміністраторів, молодим енергійним вікіпедистам, виваженим і неупередженим адміністраторам, які більш ефективно працюють у змінених умовах. З повагою --В.Галушко (обговорення) 21:47, 30 серпня 2019 (UTC)
 16. Якщо Когутяк голосує "проти", значить треба голосувати "за", не треба багато думати. --AS 01:14, 1 вересня 2019 (UTC)
  AS, трохи нагадаю історії. Зверніть увагу на останнє в цьому списку блокування, я зараз не пригадаю, що було далі, здається фільтр редагувань. Але це інформація до поширеної тези, що я його захищаю. --yakudza 09:15, 1 вересня 2019 (UTC)
  Формально, блокування 7-річної давности мало про що говорять, але я не вважаю, що хто-небудь з адмінів сильно когось захищає. Просто не завжди розуміють, у чому проблема. Иноді зміни потрібні заради змін. --AS 21:08, 1 вересня 2019 (UTC)
 17. Мені є мало що казати, майже всі аргументи вже видали Piramidion і VoidWanderer. Головна причина чому я голосую тут це подвійні стандарти та закривання очей на порушення правил від деяких досвідчених користувачів (в основному щодо порушення ВП:НО та ВП:Е), а також через просування власної точки зору щодо трактування правил, яке часто суперечить основам Вікіпедії (тут мені згадується коли користувач сказав що для нього існує тільки правило ВП:ІУП). Загалом я не вважаю користувача поганим адміном, але усі ці роки адміністрування (вже 13 якщо не помиляюся) погано впливають на користувача і як на мене дають йому уяву що він є на вищому рівні від інших або просто що його думка є найправильнішою. Сподіваюсь просто що ця номінація вплине позитивно на номінанта незалежно від результату. Хотілося б детальніше аргументувати голос, але з мобільного незручно і до стаціонара не маю доступу.--Andriy.v (обговорення) 08:10, 1 вересня 2019 (UTC)
  Про те, що ВП:ІУП фундаментальне правило не я сказав, а Джимбо Вейлз (див.). До речі, дуже раджу почитати чудове есе на цю тему в рувікі ru:Википедия:Игнорируйте все правила. Також прохання, якщо наводите чиїсь слова, передавати їх якомога ближче до змісту. Якщо я десь казав, що ІУП фундаментальне (і можливо найважливіше) правило для всіх користувачів Вікіпедії, то зовсім не те ж саме, що "для мене у Вікіпедії існує лише ВП:ІУП". --yakudza 09:41, 1 вересня 2019 (UTC)
  Навіть якщо б, Андріyю.v, номінований думав саме так, як ви сказали, то мав би цілковиту рацію. А вам, щоб отримати подібне право, — варто всього лише бути користувачем-редактором вікіпедії 93,5% часу її існування та бути її адміністратором ~60% часу її існування. Коли і якщо настане такий день, буду радий (якщо звісно і я його дочекаюся) обговорити ваше бачення на ту мить майбутнього. А станом на зараз номінований є найдосвідченішим адміністратором і одним з надосвідченіших користувачів проекту і точно одним з найактивніших з тих небагатьох найдосвідченіших, що досі з нами, тож, щоб щось подібне коментувати треба принаймні Ahoncом стати... А ще краще бути нейтральним користувачем з таким самим стажем та внеском, як обидва. От приміром, як MaryankoD. Ой, та чогось його голос потрапив у "проти"... Це просто світова змова: всюди куди не кинь око: кланом Yakudza попахує ), звідусіль ця японська мафія лізе )... Хоча нічого химернішого я не чув... Проте навіть першу статтю укрвікі було створено саме в Японії??!! Співпадіння - не думаю... ). Тож - це таки змова клану??!! Усі свідки, пробачте за цей дешево-аналітичний тролінг. А те правило, яке процитував номінований непогано було б перечитати й іншим адмінам, бо жодного разу від не чув посилання на нього. Натомість частина адмінів прямо носиться як з "Біблією" з гамузом інших правил, прийнятих часто кількома особами за кулуарних обставин, без жодного шансу їх потім змінити і весь час в них тицяє. Фундаментальне і наведене тут Yakudzою правило Джимбо Вейлза робить жорсткий натяк послідовникам-фанатикам стосу інших його правил, що правила написані живими людьми і не все в них ідеальне, тож головне, чим варто керуватися у вікіпедії - це здоровий глузд і глибокий аналіз конкретної ситуації. І саме це про варто пам'ятати вікіпедистам перш за все. І думати, що саме малося на увазі при формуванні того чи іншого правила і не доводити їх до абсурду чи не зводячи їх до статусу абсолюту.--Yasnodark (обговорення) 12:38, 1 вересня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти/Oppose

 1. я поважаю обох адмінів. І чесно кажучи ваші обопільні випади цього літа повинні чимось були розродитися. Вийшло що от цією номінацією. Сподіваюся що більшість буде проти, а кожен зробить з цієі номінації правильні висновки. І градус в обговореннях буде меншим. --Jphwra (обговорення) 22:12, 27 серпня 2019 (UTC)
 2. та тут все ясно) купу тексту ...Петрущак Обг@ 22:36, 27 серпня 2019 (UTC)
 3. Не виправдовую всіх дій Yakudza, але не в цій ситуації й не з таким поясненням. До нас прийшов довічно і глобально заблокований користувач і зробив те, що найкраще вміє робити — спровокував масштабний конфлікт (історія цієї сторінки пам'ятає таких чимало). Такі конфлікти варто намагатися загасити та обговорити суть проблеми, натомість у нас кілька гілок на ЗА та в Кнайпі, і за майже два тижні напруга не зменшилася. Чого ми хочемо досягти? Було написано багато емоційних коментарів, ви, Piramidion'e та Yakudz'о, обоє досвідчені адміністратори, будь ласка, перегорніть цю сторінку та йдіть далі. Я найменше хочу, щоб спільнота витратила ще тиждень часу на наслідки цієї провокації вже двотижневої давності — NickK (обг.) 05:33, 28 серпня 2019 (UTC)
  Я здогадувався, що для твого голосу буде визначальним саме цей аспект обґрунтування. Але не вводь в оману інших - це мій найслабший аргумент, тим паче, що я навіть не оскаржував того блокування, і про те, ким є WatchingDog дізнався лише постфактум. Взагалі - тут ніякого конфлікту не було б, якби Yakudza його не створив у темі, яка взагалі не стосувалася ситуації з блокуванням WatchingDog.--Piramidion 05:56, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Поставлю запитання інакше: якби не було б того редагування WatchingDog, чи була б ця номінація? — NickK (обг.) 07:53, 28 серпня 2019 (UTC)
  Була б, зокрема тому, що ці всі проблеми були й причинами попередніх номінацій, а змінилося анічогісінько. Тобто все те саме відбувається вже багато років, і тенденції до якісних змін очікувати не доводиться.--PsichoPuzo (обговорення) 08:22, 28 серпня 2019 (UTC)
  Yakudza звинуватив мене у злих намірах щодо користувача Pig1995z, тому так, номінація була б. Я навіть думаю, що вона була б у будь-якому випадку - рано чи пізно. Аргументи - вище, не повторюватимусь.--Piramidion 09:16, 28 серпня 2019 (UTC)
  @Piramidion: Справа в тому, що і тебе, і Pig1995z, і Yakudz'у затягнуло в конфлікт, спровокований тим редагуванням WatchingDog. Я саме про те, що без тієї провокації не було б і звинувачень у злих намірах щодо користувача Pig1995z. Я не готовий підтримувати номінацію, спровоковану таким чином — NickK (обг.) 12:08, 28 серпня 2019 (UTC)
  Так, певна логіка в цьому є. Я, хоч і не поділяю, але розумію твою позицію.--Piramidion 13:23, 28 серпня 2019 (UTC)
 4. Нормальний і активний адміністратор. Категорично "Проти". --Долинський (обговорення) 08:35, 28 серпня 2019 (UTC)
 5. Єдиний нормальний адмін.--Igor Balashov (обговорення) 08:37, 28 серпня 2019 (UTC)
 6. Бачу, як цей адмін постійно робить потрібну роботу, тому не бачу підстав.--Словолюб (обговорення) 12:04, 28 серпня 2019 (UTC)
 7. Я спостерігав за цим конфліктом, і не бачу причин позбавлення прав. Прикро тільки, що два досвідчені адміністратори не можуть знайти спільної думки. --Yukh68 (обговорення) 12:37, 28 серпня 2019 (UTC)
 8. per NickK — Динамо-фан (обг.) 13:16, 28 серпня 2019 (UTC)
 9. per NickK. Прохання не притягувати за вуха що це "Клан NickK'а" - просто його арґументи мають сенс. Додам лише що інші звинувачення "що якийсь там анонім звинуватив Yakudzu в політичній заангажованості" (це був один з арґументів на підтримку звинувачення у ніби-то "Упереджених поглядах" Якудзи) тощо - це пардон сон рябої кобили, навіть не буду тут пояснювати чому це абсурд, це думаю всім й так зрозуміло.--piznajko 14:04, 28 серпня 2019 (UTC)
  Якщо Ви уважніше прочитаєте той пункт, то зрозумієте, що я не подавав його як аргумент, як Ви стверджуєте. Я спеціально назвав два пункти «цікавими фактами» — тобто тим, що наводить на певні роздуми, але особисто я не знаю, як до тих випадків ставитись (тобто як їх трактувати), просто вважав за доречне їх навести.--Piramidion 18:05, 28 серпня 2019 (UTC)
 10. --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 17:16, 28 серпня 2019 (UTC)
 11. --АВШ (обговорення) 17:58, 28 серпня 2019 (UTC)
 12. per NickKЬ--Дмитро Савченко (обговорення) 20:09, 28 серпня 2019 (UTC)
 13. Набрався нарешті терпіння перечитати весь цей опус з Ісусом та вашу взаємну перепалку із зауваженнями... не бачу це як привід до позбавлення, хоча і окремі рішення yakudza мені теж були не до смаку, але то більш наші різні політичні погляди відіграли а не Вікіпедія. У мене після прочитання таке враження склалось, що хтось буквоїдством займається, хтось десь правила не так трактував, «аналіз» у підсумку не такий провів — то так до кожного з інакомисленням можна причепитись. — Alex Khimich 21:45, 28 серпня 2019 (UTC)
 14. ну ось, нарешті, покоління ЗЕ-вікіпедії бере, силоміць і нахрапом владу в укр-вікі. "Вікі-Богдан" кинув виклик "вікі-Кучмі"....себто (образа вилучена) - супроти червоного організатора директора))). Але, як на мене - ще ЗАРАНО. Оскільки молоді - ще досі так і не навчилися вирізняти зерен від полови, і далі як поверхового аналізу й реакції на кінцеві ситуації - не спроможні!!! І той конфлікт із РЕІНКАРНАЦІЄЮ АВСТРАЛІЙСЬКОГО НЕРОБИ-ТРОЛЯ - наочне підтвердження поверховості та слабкої Аналітики від "покоління ЗЕвікі". Персонально для Пірамідона, та інших короткозорих: "доця" того Мел-Богдана, появилася після його переслідування та обвинувачення, що моя дочка то вигадка і я просуваю свій сімейнмй клан до вікіпедії...коли йому заткнули пику фактами, а потім вчергове заблокували за якийсь конфлікт....він повернувся до укр-вікі - натягнувши на себе юбку та перуку молодички (але з майтні постійно висіла...провокація):):). Але, комусь із сучасних вікі-карєристів - саме такі от персонажі-провокатори є милими створіннями...вони їх леліють задля свої помсти опонентам та задля набивання кількості адмін-дій. Щодо Якудзи - протирічливий мастадонт політикуму (тю, вікіпростору) - але саме він і ВИПЛЕКАВ ось це "покоління вікі-ЗЕ-поверховості" - коли дозволив тезу "вікі-адміни не менеджери - а трішки просунуті редактори"....от тепер тоті ТРішки "просунуті" і намагаються просунутися й далі:):). Нічого б поганого, молодше покоління має підміняти старших....біда лиш в тім, що серед Молодих - чимало "випадкових" осіб та КАР'ЄРИСТІВ. Ось тому, щоби їх стримувати (в їхньому вікі-дальтонізмі-короткозорості) потрібно кілька старих вікі-Аксакалів. Тому що молодь, окрім щеголяння і маніпулювання на протиріччі вікі-правил - так і не спромоглася ВИРІШИТИ МАЙЖЕ ЖОДНОГО ВІКІ-КОНФЛІКТУ (за минулі 2-3 роки)...окрім, хіба що зтравлення та вилучення з вікі Бучача (цапа-відбувайла...за всіх). В мене питання до "покоління ЗЕ-вікі" - де ви (хамство вилучене), коли клан-Харківянина травлять Білецького чи Пероганича, де ви були коли Агонк затролив і спровадив з вікі цілу плеяду науковців-архітекторів-краєзнавців, чому ви посліпли як (образа вилучена) спровадив науковця Смарника з вікі, коли футбольні статисти вирішили перетворити вікі в футболопедію (себто лише їхня праця і стиль - тут є основним критерієм якості), де вештаєтеся коли (образа вилучена) заполонили вікі-патролерів (і тепер гірко, а інколи й огидно, читати статті із сотнями граматичних помилок та ахінеї)......... І таких НЕВИРІШЕНИХ ситуацій-вад вікіпедії - десятки, сотні. Натомість - нам сюди підсовують ЕРЗАЦ-полеміку, "глобальний" конфлікт (підсунути, бо він почався з фейсбуку ...де політиканство юначе засліпило когось)....а насправді - (хамство вилучене) з-поміж двома вікі-антагоністами......(хамство вилучене) а нє, то беріть "вікі-лопати" і РОЗГРІБАЙТЕ вікі-конюшні... — Це написав, але не підписав користувач Когутяк Зенко (обговореннявнесок) 05:52, 29 серпня 2019.
  Файно написано, Зенку, бігме файно. Особливо оте «нафіг з пляжа ---- ОБОЄ!!!!!!!». Хіба голос в іншому розділі, в тому, що «далі на пляжі грійтеся і скачіть, як спаситєлі Малібу». І бажано підписувати, бо не всі ж упізнають стиль. З повагою, --ROMANTYS (обговорення) 05:56, 30 серпня 2019 (UTC)
  млію :) --ursus 06:35, 30 серпня 2019 (UTC)
  Сильно сказано про футболопедію.--Taromsky (обговорення) 21:31, 1 вересня 2019 (UTC)
 15. --Jbuket (обговорення) 07:31, 29 серпня 2019 (UTC)
 16. Голос SitizenX, запит на CO ред.№ 26005699Alex Khimich 09:10, 30 серпня 2019 (UTC)
 17. Всі ми люди. --Л. Панасюк (обговорення) 20:00, 29 серпня 2019 (UTC)
 18. У якудзи часом бувають суперечливі адміндії, або такі що "на межі", наприклад на мою думку ВотчінДог варто було блокувати на день (а Португеза попередити), проте адмін зробив яу зробив і ніхто йому не перечив. Також в нього своєрідні політичні погляди які можуть викликати несприйняття з боку "патріотів". Проте це все далеко не привід позбавляти якудзу алмінства, оскільки на його рахунку дуже багато корисних адміндій і значний досвід. Тому також хотів би порадити адміну трохи більш відсторонено вирішувати різні ситуації щоб вирішувати конфлікти а не бути їх стороною. August (обговорення) 20:15, 29 серпня 2019 (UTC)
 19. Категорично проти. До того ж, звернув увагу на перелік тих, хто "за": симптоматично і схоже на чергову атаку на УкрВікі. Щодо совісті ініціатора - маю особисту думку. Одного цього імені для мене вже достатньо, щоб голосувати проти.--Ejensyd (обговорення) 21:11, 29 серпня 2019 (UTC)
 20. Якби Якудза завжди визнавав власні помилки та виправляв їх, то і номінації цієї не було би. Але, зважуючи, шкода від помилок абсолютно неспіввимірна з тим корисним, що він робить як адмін. Він є наріжним каменем укрвікі. Якщо виявилося, що наріжний камінь не є ідеальним, то не слід його витягати, бо похилиться чи розвалиться уся будівля. Потрібні тонкі технології: шліфувати тощо. Їх я маю намір невдовзі запропонувати на розгляд спільноти щодо іншого адміна, дуже активного, корисного, але помилки якого часом підважують підвалини укрвікі. — Юрій Дзядик в) 21:37, 29 серпня 2019 (UTC).
  Dzyadyk Та не треба завжди, хай хоча б іноді визнає. А що саме корисного він робить, можете перелічити?--Анатолій (обг.) 20:54, 30 серпня 2019 (UTC)
 21. проти. може, мені просто щастить, але бачу, що я не один. все, що зустрічав, -- це неперевершенні знання вікі як проекту, якісна робота адміна і високі знання і вміння того, що вимагає управління стосунками. і не треба кричати на хірурга, коли він робить розтин :) Якудза має бути адміном. з повагою --ursus 06:28, 30 серпня 2019 (UTC)
  Розтин трупа робить не хірург, а паталогоанатом. Там кричи чи не кричи — без великої різниці, хіба швидше довідка. --ROMANTYS (обговорення) 15:49, 31 серпня 2019 (UTC)
 22. Ця номінація щось нагадує цьогорічні виборчі баталії. --ValeriySh (обговорення) 06:32, 30 серпня 2019 (UTC)
 23. --Dim Grits 11:04, 30 серпня 2019 (UTC)
 24. Багато поважних користувачів є і серед тих, хто "За" і серед тих, хто "Проти", крім того, мав певні моменти розбіжностей свого часу з обома адміністраторами — номінатором Piramidion та номінованим Yakudza, проте цього не уникнеш (якщо ти - активний користувач) і обох адміністраторів вважаю такими, що в цілому якісно виконують свою роботу, детально розбиратися теж часу немає, тому орієнтуватимусь на власні думки та спостереження за діями номінованого. З діями Yakudza можна інколи не погоджуватись, проте він є рішучим адміністратором і не цурається вирішувати проблему та реагує відповідно до своїх уявлень, є небайдужим до справ в укрвікі та свої дії зазвичай стисло пояснює, хоча був би вдячний йому за більш розгорнуту участь у дискусіях (хоча життя у всіх — одне і кожен сам вирішує на що його витрачати), позиція адміністратора як правило має виважений і водночас переважно патріотичний характер, проте найчастіше без переходу меж моїх уявлень про нейтральність, можливо в деяких випадках він і проявляв з кимось елементи заагажованості чи упередженості та я особисто свідком такого не був. Натомість неодноразово бачив корисні дії користувача, а кількість його адміндій, з якими я був не згоден, була значно меншою. Вплив позавікіпедійних чи вікімедійних питань на його діяльність пройшов повз мене (хоча в інших випадках помічав подібне в інших адміністраторів) Тож, на даний момент (при всій повазі до Piramidion), причин для позбавлення я не бачу через очевидну користь від дій користувача та неочевидну для мене особисто шкоду (хоча окремі перераховані дії в мене, як зараз звикли казати європейці, "викликають певну занепокоєність"), та особливо зважаючи на активність адміна.--Yasnodark (обговорення) 13:07, 30 серпня 2019 (UTC)
 25. per NickK та Yasnodark --Mike.Khoroshun (обговорення) 15:43, 30 серпня 2019 (UTC)
 26. MaryankoD (обговорення) 08:33, 1 вересня 2019 (UTC)
 27. Розбіжності поглядів стали причиною створення цієї заявки. З одного боку це не дивно, а з іншого, всі не можуть мати однакові погляди. Сподіваюсь адміністратори знайдуть порозуміння, вклад їх обох доволі значний для Вікі. З повагою до обох, як адміни Piramidion і Yakudza виконують свої обов'язки. Само собою є над чим працювати, але не віриться мені, що будуть кращі . Якщо Piramidion і Yakudza знайдудь спільну мову, то від цього виграють усі.--—Stormare Henk S.H. 09:09, 1 вересня 2019 (UTC)
 28. Ламати те, що добре працює — не завжди хороше рішення. --Goo3 (обговорення) 18:37, 1 вересня 2019 (UTC)
 29. Позитив значно переважає.--Taromsky (обговорення) 21:17, 1 вересня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь/Neutral

 1. --Meteor06 11:32, 1 вересня 2019 (UTC)

Рішення/Decision

Див. також