Відмінності між версіями «Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 131: Рядок 131:
 
*::[[ВП:НЕТРИБУНА]]--[[User talk:Piramidion|<tt style="color:#057021; font-family:'MS Sans Serif';">Piramidion</tt>]] 09:07, 7 травня 2019 (UTC)
 
*::[[ВП:НЕТРИБУНА]]--[[User talk:Piramidion|<tt style="color:#057021; font-family:'MS Sans Serif';">Piramidion</tt>]] 09:07, 7 травня 2019 (UTC)
 
*::: Але нібито й не нора для тролів? Як адмінові, вам би мало бути відомо, що вислови "він... шовініст" може трактуватись як порушення (це якщо користувач з протилежної "компашки" - то можуть легесенько заблокувати!). Ах, ви "радше схильний погодитись" із "попередніми виступающими". Ну ясно, тоді звісно, для своїх - "трибуна", а для не своїх - "не трибуна". [[Користувач:Mykola Swarnyk|Mykola Swarnyk]] ([[Обговорення користувача:Mykola Swarnyk|обговорення]]) 04:04, 8 травня 2019 (UTC)
 
*::: Але нібито й не нора для тролів? Як адмінові, вам би мало бути відомо, що вислови "він... шовініст" може трактуватись як порушення (це якщо користувач з протилежної "компашки" - то можуть легесенько заблокувати!). Ах, ви "радше схильний погодитись" із "попередніми виступающими". Ну ясно, тоді звісно, для своїх - "трибуна", а для не своїх - "не трибуна". [[Користувач:Mykola Swarnyk|Mykola Swarnyk]] ([[Обговорення користувача:Mykola Swarnyk|обговорення]]) 04:04, 8 травня 2019 (UTC)
  +
* Вже давно помічав його редагування, і деякі з них мені здавались, як мінімум, дивними. --[[Користувач:Tohaomg|Tohaomg]] ([[Обговорення користувача:Tohaomg|обговорення]]) 19:01, 12 червня 2019 (UTC)
   
 
==== {{Проти}} ====
 
==== {{Проти}} ====

Версія за 19:01, 12 червня 2019

Заявки на позбавлення прав патрульного
Скорочення
ВП:ЗППП
Будь ласка, додавайте нові заявки угорі. Додати…

На цій сторінці будь-який користувач має право подати кандидатуру патрульного на зняття його прав, якщо виявить систематичні порушення. Адміністратори підбивають підсумки обговорення, позбавляють прав патрульного, використовуючи сторінку керування правами користувачів, або залишають права.


Архіви

2009—201120122013201420152016201720182019

Учасник позбавляється прав патрульного в наступних випадках:

 1. Довготермінове блокування учасника, що має цей прапорець, за вандалізм;
 2. Зловживання можливостями або несумлінне ставлення до функцій патрульного (систематичне створення або схвалення статей, що порушують правила Вікіпедії: спаму, порожніх статей, статей, що є результатом вандалізму, порушення авторських прав тощо).

Заявку на позбавлення прав патрульного може подати будь-який зареєстрований учасник Вікіпедії. На підставі заявки відкривається процедура обговорення, що триває не менше семи діб з моменту подачі заявки. За підсумками обговорення один з адміністраторів виносить ухвалу про зняття прапора або відмову в знятті і виконує його. У разі явного консенсусу про зняття прапора підсумок може бути підведений раніше встановленого терміну. Рішення адміністратора повинне містити чіткі пояснення, посилання на правила.

Минулі обговорення переносяться до архіву.

Заявки на позбавлення статусу

KHMELNYTSKYIA (обговорення · внесок · журнали)

 • UPD: Cтаття про Путіна, оціночне судження ред.№ 2505568 — «За період трохи менш ніж 20-річного правління Росія стала більш заможною, ніж до приходу Путіна до влади, але менш вільною та менш демократичною, а з 2014 здобула репутацію все більш деструктивного та непередбачуваного члена міжнародної спільноти.», якраз таке амплуа Росії-злого-ведмедя плекається у Російському інформаційному середовищі. Я не знаю, яка мета у цього пана, але це якись soft-POV-pushing. Доречі, чужі "оціночні" судження прибираються, хоча про них кожна дитина у Ічкерії знає: ред.№ 25129925 — — Alex Khimich 18:40, 11 червня 2019 (UTC)
 • @Alex Khimich: З яких пір посилання на розважальні програми в ю-тубі стали авторитетним джерелом для підтвердження суперечливих тверджень. Для чого взагалі вставляти у біографію речення на кшталт «соціальними мережами почав ширитись». Щодо думки журналістів Схем, то фразу "з початку війни", можна розуміти вельми широко, і тут необхідно щонайменше декілька серйозних АД. Стосовно другого редагування, то тут взагалі я не розумію, які можуть бути питання. Звинувачення у вчиненні злочинів, особливо в умовах війни, в усіх цивілізованих країнах є вкрай серйозною справою, і тут шаблонами проблеми так легко не збудешся. Там не те, що не було посилань на наукові праці, там взагалі не було ніяких джерел. Це був чистий POV-pushing.
Стосовно статті Зеленського, то багатьма користувачами висловлювались обґрунтовані зауваження щодо роздутого розділу критики і суперечливих тверджень на зразок "переважно російськомовний", і ніякого консенсусу для їх зазначення у статті не було, а радше навпаки. Зеленський не письменник, аби визначати наскільки він російськомовний (вже сама фраза безглузда, бо є досить неконкретною). Щодо статті про замахи на Кастро, то мені здається дивним поширювати у статтях неперевірену інформацію з таблоїдів чи різних не-АД. Стаття не несла жодної додаткової інформації у порівнянні з основною статтею.
Основна критика, як я бачу, через преамбулу статті про Путіна. Перш за все, це я її написав і наведені редагування були тільки корективами, аби коротко охопити всі релевантні факти. Сама преамбула базується на 2 статтях із Encyclopedia Britannica: Putin's Russia й Vladimir Putin, про що я зазначив на сторінці обговорення. І ту фразу, поширену, як Ви кажете, в російському інформаційному просторі, написала британський аналітик Elizabeth Teague: "The country was more prosperous than it was prior to Putin’s rise to power, but Russian society—although more stable than it was in the 1990s—had become less free and less democratic. In recent years, moreover, Russia had established a reputation as an increasingly unpredictable and disruptive member of the international community". Фраза про Чечню є досить спірною.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 20:48, 11 червня 2019 (UTC)
 • Ви видалили блоки тексту підтверджені АД, які далеко не ютуб, там і радіосвобода була, та ін. Дивіться уважніше. Для чого під косу пускати те, що раніше сумнівів не викликало ні у кого? Про ці візити (і точні дати!) вже жовано-пережовано в різних ЗМІ, а тут раз тобі. Цей факт-конфуз-обман демонструвався багатьма авторитетними виданнями як очевидний зразок обману. Що це за чистка статті від незручних речей?
Щодо мовності, підсумок так і не підбито, хоча ви його активно імплементовуєте, я вам надав інші статті, де така практика цілком вживана ні у кого не викликала питань. Для чого тоді було підняте обговорення, для жителів Марсу? Ви знову вилучаєте факт, підкріплений джерелами. Чому просто не перенести нижче, раз вже так хочеться цього?
Щодо перекладу - він абсолютно неточний, ні по часу, ні по інтонації. Вирвано з контексту та часу Past Perfect Passive у сьогоденне позитивне судження. Там час реально змінює сприйняття написаного! Якщо вашу фразу перекласти назад на англійську, виходить зовсім інша суть, інтонація і уява про сказане. Також, не може думка аналітика бути взята дослівно для преамбули, предмет статті занадто важливий для опирання на одну точку зору. — Alex Khimich 22:47, 11 червня 2019 (UTC)
 • @Alex Khimich: Я виходжу із тієї позиції, що при написанні статей застосовуються не тільки принцип опори на джерела, але й принцип зваженості та нейтральності, із особливою увагою на Balancing aspects: "discussion of isolated events, criticisms, or news reports about a subject may be verifiable and impartial, but still disproportionate to their overall significance to the article topic". Відтак, мої редагування у статті про Зеленського це не відбілювання, а намагання представити критичні оцінки у балансі з розміром статті, бо нинішня стаття схожа на ВП:Вішалка. Щодо підсумку, то тут варто зауважити, що саме ті користувачі, які вносять інформацію у статтю (і котра викликала спори), повинні досягнути консенсусу для її зазначення, а не опоненти повинні доводити її хибність.
Стосовно першого редагування, то там було хіба-що неробоче посилання на Радіо Свобода, ніяких інших АД наведено не було. Я не зобов'язаний шукати джерела замість інших користувачів, які не стали обтяжувати себе нормальним чином представити інформацію і потім ще когось звинувачують (мова про даного юзера). Про переклад тієї фрази можна дискутувати, я погоджуюсь, що вона доволі оціночна, власне тому я і вилучив її із преамбули. — Це написав, але не підписав користувач KHMELNYTSKYIA (обговореннявнесок).
 • Узагалі-то посилання робоче. --『 』 Обг. 09:19, 12 червня 2019 (UTC)
 • Справді, my bad. Але це не змінює того факту, що одного посилання явно не достатньо для репрезентації суперечливого твердження.--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 09:23, 12 червня 2019 (UTC)
 • Можу запропонувати переглянути СО про Порошенка, там є подібна ж тема для подібного джерела. Тож цілком можливо. Усі інші джерела лише перепосилаються на це журналістське розслідування. --『 』 Обг. 09:34, 12 червня 2019 (UTC)
 • Що стосується "переважної російськомовності", то консенсусу, що це повинно бути у статтях (та ще й у преамбулах), як відомо, немає. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 12:02, 12 червня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За

 • Аргументи вище. — Alex Khimich 17:59, 11 червня 2019 (UTC)
 • Абсолютно погоджуюся із думкою, висловленою нижче: «за користувачем потрібен ретельний нагляд і за ось такі дії після попередження, при повторенні треба блокувати». Хочу добавити, що ці слова стосуються внеску номінованого не тільки на теми Другої світової війни. Намагання відбілити нижчезгадані статті також є просуванням власних переконань і навіть «близько не лежать» біля об'єктивності. Так простіше позбавити прапорця — тоді і нагляд буде повніший. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 07:23, 12 червня 2019 (UTC)
@Biletsky Volodymyr: Яке конкретне правило я порушив у наведеному Вами редагуванні?--KHMELNYTSKYIA (обговорення) 11:30, 12 червня 2019 (UTC)
 • за попередніми аргументами.--PsichoPuzo (обговорення) 10:42, 12 червня 2019 (UTC)
 • користувач взяв собі роль "цербера", який видаляє інформацію зі статей за найменшої можливості. Декілька прикладів було наведено вище, наведу ще один - оце редагування, в якому було видалено твердження без джерел. Користувач полінився витратити 15 секунд свого часу щоб знайти необхідне джерело, як би це зробили переважна більшість патрульних. Просто клацнути "відкинути" не читаючи кожен може. --Tohaomg (обговорення) 18:47, 12 червня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 • попередження може вистачить --Jphwra (обговорення) 18:20, 11 червня 2019 (UTC)
 • Неодноразово мав конфлікти із користувачем, але цього разу вважаю, що він не порушив правила - ні букву, ні дух. На сторінці Обговорення:Зеленський_Володимир_Олександрович#Відвідування_Росії_у_2014_році триває обговорення цього розділу, обговорення не завершене. Розділ було вилучено на підставі ВП:БЖЛ, тобто мають бути досить сильні аргументи на його повернення. Аргументи проти повернення там наведено, відповіді нема. Натомість, приходить користувач, який не брав участі у обговоренні і повертає розділ. І так само по іншим епізодам у цій статті. Що стосується статей на тему Другої світової, то за користувачем потрібен ретельний нагляд і за ось такі дії після попередження, при повторенні треба блокувати. Я навіть думаю, що за прогресивною шкалою. --yakudza 22:20, 11 червня 2019 (UTC)
  Звичайно, «не порушив», бо ви самі їх порушували, відстоюючи цю статтю, як приклад — неявку на дебати згадати можу, тривалий захист. Було? — Alex Khimich 22:55, 11 червня 2019 (UTC)
 • статті про політиків не такі легкі як здаються на перший погляд, особливо в малонаселеній вікі. Тож найкраще це буде обговорити все це на СО і підбити підсумки. І написати нормальну статтю про Зеленського, бо 60% скандали дуже цікаво, навіть англвікі має розділ політичні погляди. Видалення тверджень? Тобто поставлення підсумку на СО, обговорення нової преамбули...була тиша. Видалення статті? Можете повернути й номінувати на ВП:ВИЛ, стаття має проблеми на СО, адміністратор це бачив? Якось вирішив? Не бачу цього. І ще одне, ця стаття дослівний переклад з росвікі, яка є дослівним перекладом з англвікі. Уся стаття заснована на коментарі Один з дифів неправильно веде, останній факти без джерел. Такі судження повинні бути підтверджені АД, або це БЖЛ. --『 』 Обг. 04:08, 12 червня 2019 (UTC)
 • у нас і так дефіцит активних дописувачів та тим паче патрульних. Користувач як патрульний приносить шкоду, безперечно, це є в усіх, але користі на порядок більше. Користувач може просто не розуміти зауважень, і, дивлячись на те, що вони незрозумілі навіть деяким адмінам у цьому обговоренні, це нормально. Краще попросити когось іншого пояснити. Категорично Symbol oppose vote.svg Проти--DiMon2711 11:01, 12 червня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

Питання

 • @Alex Khimich: другу правку важко назвати неконструктивною, бо пасаж насправді неенциклопедичний і містить недостатньо джерел. А щодо першої: чи youtube не вважається АД? --В.Галушко (обговорення) 18:17, 11 червня 2019 (UTC)
Пасаж—? — Alex Khimich 18:24, 11 червня 2019 (UTC)
Розділ «Злочини проти місцевого населення».
Фразу «Пани деруться, у холопiв чуби летять» чули? Населення страждає від любої сторони, впритул до примусового вилучення майна та розквартирування солдат і їх утримання, часто на невизначений період. Історія такі речі давно знає — не секрет, у новітній історії вже дещо інакше. І про радянську партизанську брехню, яка мала місце регулярно теж все всплило, через декади. Все видаляти не можна, бо такі факти були, для цього є шаблони упорядкування {{Нейтральність}}, {{Стиль}}, {{Без виносок}}. Він не автор цього тексту, отже, як мінімум, будучи у статусі патрульного, міг формально хоч повідомити автора рядків, чи примітку на СО створити, це ж не одне речення. Також, поцікавтесь новітніми подіями, як Нова Пошта працювала в ОРДЛО. Це факти почуті усно, від тих, хто там був, які не скоро опублікують. — Alex Khimich 18:54, 11 червня 2019 (UTC)
 • З вилученням статті серйозніше. @KHMELNYTSKYIA: чому Ви не номінували на вилучення статтю Замахи на Фіделя Кастро? Хоча, можливо, номінанту хтось подав поганий приклад. Пам'ятаю, наче хтось з адміністраторів так вчинив (хто саме, не пригадаю). --В.Галушко (обговорення) 18:27, 11 червня 2019 (UTC)

Підсумок

Dimon2711 (обговорення · внесок · журнали)

Власне нічого не змінилося в поведінці й вадах користувача з часу його номінації Вікіпедія:Архів заявок на отримання прав патрульного/2018/Грудень#Димон2711 окрім того що на основі незнання правил він ще й почав часто провокувати війни редагувань, загравати з безпідставними номінаціями на вилучення й т.і. До того ж продовжує цю діяльність "номінально полишивши проект". Також діставав блокування за ці свої дії Обговорення користувача:Dimon2711#Блокування від 24 травня 2019

 • провокує війну редагувань відкотами до граматично безсенсовної конструкції ред.№ 25324661 в тексті статті.
 • елементи переслідування, зокрема за номінаціями на вилучення
 • ред.№ 25385804 - продовження діяльності за усіма пунктами згаданими у коментарі користувача (ред.№ 25348244 per Biletsky Volodymyr)

Symbol support vote.svg За

 • я це навіть коментувати не буду--DiMon2711 13:10, 2 червня 2019 (UTC)
 • Схильний підтримати цю номінацію. Не дуже певен, що це суттєво вплине саме на патрулювання, адже користувач практично не працює з текстами. Як видно з його внеску, він в основному переходить з одного обговорення на друге, імітуючи бурхливу квазі-адміністративну діяльність. Чому квазі-? Бо насправді без жодного реального узгодження з правилами. І тут якраз проблема, яка напряму стосується патрулювання - це масове, навмисне, демонстративне нехтування правилами та перекручування правил на свою руку. Навіть у попередньому конфлікті (з кор. PsichoPuzo) - користувач видумав собі, що відкотів можна робити скільки завгодно, якщо вписувати опис редагування. Насправді це не так, і після першої ж конфліктної правки слід перейти на СО статті та там обговорювати розбіжності. Це якщо розбіжності справді варті обговорення. Але тут також абсолютно очевидно, що правка настільки дрібна і немотивована, що там нема чого й обговорювати - скоріше це якийсь пошук зачіпки. Не схильний до діалогу, не настроєний на співпрацю. Постійне загострення ситуацій відволікає від роботи. Mykola Swarnyk (обговорення) 03:15, 3 червня 2019 (UTC)
 • Я б радше підтримав іншу номінацію, скажімо, «накладення персональних обмежень», «обмеження власним простором» чи «інкубатором», … тому, що основний внесок користувача – це бурна участь у обговореннях, сумнівні пропозиції з видалення статей, провокації на СО статей або на СО користувачів, багатократні дивні відкочування правок, двостандартне зловживання шаблоном «образа», втручання у обговорення арбітрів, адміністраторів попри їх зауваження цього не робити і, як вище влучно зазначив користувач Mykola Swarnyk, імітація бурхливої псевдоадміністративної діяльності а також, «масове, навмисне, демонстративне нехтування правилами та перекручування правил на свою руку». Надіюсь, що ця номінація незалежно від її результатів трішки погамує користувача. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 06:00, 5 червня 2019 (UTC)
  @Biletsky Volodymyr: якщо бачите помилки, то чому ж не вказати їх? не пояснити, що не так? в одній із моїх, як ви кажете, сумнівних номінацій на ВП:ВИЛ (зараз його не відгукаю), я з вами сперечався, а аргументацію, яким саме пунктам я отримав лише від адмінів при підбитті підсумку. Щодо втручання в обговорення арбітрів та адмінів, то це явний наклеп, бо жодних попереджень та зауважень я не пригадую, тому закриваю шаблоном. Щодо некоректних відкотів, наведіть приклади, як ви кажете, "багатократних" подібних. Щодо псевдоадміндіяльності, то інакше й бути не може, адже я не є адміном, а якщо я, не будучи адміном, бурхливо виконую їх роботу, то що тут не так? Також позбавлення мене прав прибере де-факто єдиного користувача, що слідкує за ВП:ЗДП, що я явно призведе до шкоди проекту. Те саме стосується й прав перейменовувача файлів, від яких я приніс лише користь для проекту. Також мої статті відповідають ВП:ПАТ, а отже позбавлення мене прав знову ж таки призведе до шкоди, адже патрульних, що слідкують за новими сторінками та змінами, лише декілька. Щодо сумнівних номінацій на ВП:ВИЛ, то наведіть приклади за останній місяць. Щодо обмежень, то там узагалі нема що коментувати, адже, повторюся, припинення моєї діяльності призведе до користі, в дечому, але, імхо, шклди буде на порядок більше. Не скромно, але відверто. З повагою--DiMon2711 17:59, 5 червня 2019 (UTC)
  Наведу лише одну цитату: «Здається, я чітко висловився раніше. З користувачем Бучач-Львів йде окрема розмова. Ваша задача тут — не ескалювати напруження. Ось такі пріоритети: арбітри вирішують, ви не заважаєте». На решту цитат наразі нема і часу і технічних можливостей. Так що, прибирайте свій шаблон, яким ви зловживаєте. А ваша «нескромність» мене не хвилює. А стосовно «корисності» ви мабуть праві — сперечатися не буду. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 04:28, 6 червня 2019 (UTC)
  це стосувалося того, що я постійно з ним конфліктував (не влізаючи в обговорення адмінів чи арбітрів). В обговорення арбітрів узагалі влізти неможливо, бо доступ до арбчату лише вони мають--DiMon2711 04:57, 6 червня 2019 (UTC)
  Цитату навів? Навів. Вам сказали «не заважати» арбітрам? Сказали. Так що прибирайте свій шаблон. --Biletsky Volodymyr (обговорення) 05:20, 6 червня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 • а на СО статті слабо це обговорити без обопільних звинувачень? --Jphwra (обговорення) 13:30, 2 червня 2019 (UTC)
 • ви знаєте, хто такі патрульні взагалі?--DiMon2711 13:47, 2 червня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

 • Мій голос не повинен нести сили, тому я тут. Я вважаю, що позбавляти прав за таку діяльність недоцільно. Але, необхідна обєктивність. На жаль, Дмитро, Ви самі пишите на СО Вашого візаві про те, що його дії сприймаєте як провокацію до війни редагувань. Відповідно, Ви берете участь у війні редагувань, яка, на Ваші переконання, спровокована не Вами. Згідно ВП:ПАТ позбавлення прав за рішенням спільноти можливо в разі «використання прав патрульного з метою здобуття переваги в суперечці (зокрема в умовах війни редагувань)», а Ваш візаві прав не має, а значить перевага очевидна. На жаль. Я більше схиляюся до «Проти», але не можу. --GC 007 (обговорення) 17:57, 2 червня 2019 (UTC)
 • я прекрасно знаю, що не можна використовувати прапорець для переваги в суперечці. І не використовував його так ніколи. А ваша думка мене, м'яко кажучи, здивувала. А щодо самої ВР, то треба краще проаналіщувати ситуацію. Користувач зробив редагування, ПсіхоПузо його скасував не вкащавши причини, я при скасуванні цього скасування причину вказав. Далі ще одне скасування без причини. Я скасував і сказав, що якщо не буде причини, використовуватиму відкіт, що ніяк не порушує ВП:ШВ, це прямо в ньому й прописано, що я можу вказати, що буду відкидати в описі редагування, якщо на те є причини. З повагою--DiMon2711 18:35, 2 червня 2019 (UTC)
 • Тільки це одночасне затвердження нісенітниці з граматичними помилками, угу.--PsichoPuzo (обговорення) 18:39, 2 червня 2019 (UTC)
 • Що Вас здивувало? А хто Вам сказав, що ситуацію я не проаналізував? Саме цю — уздовж і поперек. Неприпустима війна редагувань. Апріорі. Якщо це не боротьба з вандалізмом, звичайно. Тут же ситуація цілком собі з авторитетним і вельми відомим Користувачем проекту. Але у Вас є права, а значить вступаючи у війну Ви автоматично з перевагою. Війна редагувань, коли Ви повертаєте правку з помилками — дивно, щонайменше. Дивно й те, що Ви не розумієте причину скасування цієї правки Користувачем. Невже Ви помилки не бачите? Чому Ви не обговорили цю ситуацію на СО статті? Чому Ви не звернулися до Користувача з адекватним формулюванням і проханням пояснити Вам скасування, а замість цього вказуєте на те, що обов'язково вказувати причину чи інакше Ви будете це сприймати так, як завгодно Вам? Це теж дивно. Я б не хотів, щоб Ви втратили права і тому я утримався. Успіхів Вам, але будьте обережні в подальшому. --GC 007 (обговорення) 19:52, 2 червня 2019 (UTC)

Підсумок

@Piramidion: можете будь ласка підбити підсумок? Дякую--DiMon2711 10:03, 10 червня 2019 (UTC)

Vogand (обговорення · внесок · журнали)

Тому що я відчуваю, що мені вже ці права ні до чого. Та річ навіть не в тому, що я боюсь, що знову зроблю те, за що мене критикували на обговоренні кандидатури (я стараюсь уже так не робити), і навіть не в тому, що я давно не заходив (це ж не адмінство все-таки), а в тому, що я боюсь в якійсь статті чогось не помітити чи не так витлумачити якийсь пункт. Тому прошу зняти з мене ці права, а якщо хтось вважає, що я маю залишитися в патрульний, то прохання писати розгорнуто, чому. --Володимир Ганджук 10:27, 9 травня 2019 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар прошу цю номінацію закрити. От якщо будуть якісь проблеми з користувачем, то так, а зараз закрити. --Jphwra (обговорення) 13:25, 2 червня 2019 (UTC)

Piznajko (обговорення · внесок · журнали)

наявність масових неконсесусних та неузгоджених змін у статтях на культурну (передусім кіно-) тематику : 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, а також 16, 17, 18, 19 та інші, які можна ймовірно у переважній більшості випадків трактувати за пунктом 2.5.2. та ймовірно вважати переважно (особливо стосовно вітчизняних осіб) спрямованими на деукраїнізацію левого пласту української культури (бо це лише 4 випадки з безлічі) в порушення базової статті Конституції України: Стаття 24. «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

Дії користувача в цьому аспекті, що на мій погляд з високою долею ймовірністю є такими, що носять системний деструктивний (образа вилучена) характер, спрямований на позбавлення української культури діячів за мовною, національною, політичною чи іншою культурною ознакою і наврядчи можуть припускати добрі наміри, подекуди мені видаються відвертим вандалізмом з ігноруванням купи попередніх аналогічних попереджень за те саме. Адже користувач Piznajko системно змінює українськість консесусної версії діячів культури на російськість, потім видає свою власну ні з ким неузгоджену особисту версію за консесусну і відкидає будь-які зміни та поліпшення статті й додання джерел, що підтверджують протилежне. Відкидає українські категорії за країною на підставі непрямих ознак, як то національність, мова, політичні погляди тощо і повністю ігнорує ознаки, що визначають приналежність діяча у всьому світі, а саме громадянство чи принаймні посвідка на постійне проживання (у випадку, якщо країна — незалежна) та діяльність (творчість) в межах країни (якщо це залежна країна чи національний суб'єкт федерації). Крім того часто спостерігіється в діях користувача одноосібна війна редагувань та порушення правила ВП:Біографії живих людей.
Аналіз неконсусних змін: У статті про Роднянського він стверджує, що ані громадянство, ані десятиліття творчості в Україні не мають значення, так само він ігнорує джерела: як кінознавчу енциклопедію (Н. Капельгородська, Євгенія Глущенко, О. Синько «Кіномистецтво України в біографіях» (К.: АВДІ, 2004,) - 712 стор (стор. 503, Роднянський Олександр Юхимович ). ISBN 966-7785-12-2 ) та останні кіношні джерела аж до 2018 року, що вказують його саме як українського діяча. Йому вказувалося на неприпустимість відкидання українськості режисера, а він все одно раз за разом відкидав. У статті про Байрак кожного разу робив її спочатку російською, а потім і російською також без надання жодних АД про зміну громадянства.Навіть джерела про зміну громадянства не додає (тоді можна було написати «і російський»), ще менше підстав вважати бодай частково російською цю режисерку. Адже жодних підстав вважати її російською (окрім поглядів) взагалі нема, знову ж таки джерел про зміну громадянства чи навіть переїзд не надано. А скільки місяців він вперто намагався зробити російським режисером Лозницю? у цій статті користувачем було спочатку змінену збалансовану версію (укр. та рос.), а потім після прийняття більш-менш консесусного рішення на обговоренні (яким я був не задоволений), про аморфну версію СЕУ без визначення приналежності, він знову змінив приналежність на виключно російську (хоча не враховуючи заслань в часи царату через підтримку антиросійських повстань, відмову присягнути царю та підтримку української мови, прозаїк творив виключно в Україні, і тією ж мовою, що і писав прозу інший засланець - Шевченко, хоча на відміну від останнього він жив в певний незалежній Українській державі і навіть відмовився від пропозиції Луначарського очолити демократичну Росію, а потім помер з голоду, не прийнявши допомогу більшовицьких загарбників), без жодних наслідків. Так само він пробував робити і щодо Балаяна, а зараз залишилась та сама аморфна версія (абсолютно неприпустима для громадянина України). У статті 1 він змінив не лише назву (що була більш чітко окресленою), а й саму суть статті, він залишив за вітчизняним кінематографом лише україномовний (що є виключенням цілих пластів його та абсолютно не відповідає дійсності), неконсесусно прибрав зі статті низку всесвітньо відомих українських кінодіячів, як то Балаяна, Лозницю, Муратову чи Дзигу Вертову (хоча всі вони представляли саме Україну, адже навіть в часи піку кар'єри останнього Україна була незалежною кінематографічною і навіть у Франції та інших країнах Європи наші фільми представлялися саме від УРСР, а не СРСР), змінив низку ключових тез у статті та зробив нашого фундатора патріота Довженка ледь не головним русифікатором українського кіно. Тощо. У жодній зі статей його версія не була консесусною чи доконфліктною, проте кожен раз і кожній статті він намагався видати її саме за таку. Альтернативні джерела та інформацію вилучає. цей літератор названий україножером лише через те, що на емоціях в похилому віці написав один українофобський вірш, який ледь не одразу ж заборонив публікувати його у власному заповіті, доведення авторства сталося вже через роки після смерті автора, що визнав ще за життя хибність своїх дій. У цій статті було визначено мою версію як збалансовано та консесусну, бо всі вітчизняні словникові та енциклопедичні АД кажуть, що новела в укр. літературознавстві твором короткої форми, натомість він після зняття захисту знову повернув хибну тезу про "короткий роман", що абсолютно не відповідає дійсності. У статтях 1, 2, 3, 4, 5, також зміни не видаються консусесними з інших причин. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 15:45, 2 травня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За

 • --Yasnodark (обговорення) 15:47, 2 травня 2019 (UTC)
 • Систематичне внесення невідомо чиїх та своїх власних звинувачень в «україножерстві», українофобії й подібному — це ефективна дискредитація проекту. Користувач не розуміє, що в цивілізованому суспільстві таке або обґрунтовують вкрай вагомо, або тримають при собі. Триває це роками (див., напр., Megogo), численні спроби надати тексту нормального вигляду закінчуються війнами редагувань, а спроби щось пояснити — нічим. З тієї ж серії — повертання прибраної неенциклопедичності, педалювання етнічного походження об'єкта статті, будування теорій про мотиви й погляди інших, історія з російськомовними джерелами, ще й проблеми з володінням українською мовою. Автопатрулювання явно не на часі. Stas (обговорення) 01:36, 3 травня 2019 (UTC)
 • Користувач (образа вилучена). Він бездумно викидає важливі російськомовні джерела зі статей. "Заміни", що він підбирає нікуди не годяться, так як не покривають за змістом вилучене, часто є десятими "дзеркалами". Подекуди займається навпаки "деукраїнізацією" незручних і неприємних особистостей та інших речей. (персональний випад приховано).--ЮеАртеміс (обговорення) 07:29, 3 травня 2019 (UTC)
 • Радше схильний погодитись із користувачами вище. Буде краще, якщо редагування номінанта перевірятимуть і затверджуватимуть інші патрульні.--Piramidion 08:28, 3 травня 2019 (UTC)
 • Підтримую. Маю сказати, що Piznajko досить активний користувач і з такою енергією міг би зробити і певно зробив багато чого корисного для вікіпроекту. Проте від моїх численних суперечок з користувачем, особливо в темах, що стосуються українського кіно і згадані тут вище, на жаль, лишилося стійке враження, що той швидше має на меті ствердити за рахунок правок власну суб'єктивну версію дійсності, ніж досягнути нейтральності і консенсусу. Враховуючи контроверсійність етноцентричних підходів та загальну конфліктність Piznajko справді дивно продовжувати його статус патрульного. Oleksandert (обговорення) 18:42, 3 травня 2019 (UTC)
 • Мені тема щодо кіно є дуже близькою, мене з нею дуже багато чого пов'язує. І тому я згоден зі всім вищесказаним моїм другом Yasnodarkom, ось чому я тут. --Professor Senkler (обговорення) 10:06, 4 травня 2019 (UTC)
 • Є чесельні порушення ВП:НТЗ, ВП:ОД та ВП:БЖЛ. Наразі дифів навести не можу бо не має часу для цього, але випадки памятаю і вони були непоодинокі. Для патрульного таке неприпустиме.--Andriy.v (обговорення) 20:30, 6 травня 2019 (UTC)
  Мушу тут зробити ремарочку про "шовнізм" - так от, це слово може вживатись лише до нації-гнобителя. Для нації пригнобленої це явище зветься національним відродженням. Почекайте 70-100 рочків, поверніть нам з вічної мерзлоти та з вигнань кількадесят мільйонів українців - тоді почнете цвірінькати про "шовінізм". А так - вчив вас дєдушка Лєнін сто років - і ще недовчив. А хто повторяє за російською пропагандою її штампи - буде повторяти своє домашнє завдання ще 100 років, разом з "важливими російськомовними джерелами". Хто ж хоче просувати в українському проекті свій російський "підпроект" - де сів, там і злізе. Mykola Swarnyk (обговорення) 06:53, 7 травня 2019 (UTC)
  ВП:НЕТРИБУНА--Piramidion 09:07, 7 травня 2019 (UTC)
  Але нібито й не нора для тролів? Як адмінові, вам би мало бути відомо, що вислови "він... шовініст" може трактуватись як порушення (це якщо користувач з протилежної "компашки" - то можуть легесенько заблокувати!). Ах, ви "радше схильний погодитись" із "попередніми виступающими". Ну ясно, тоді звісно, для своїх - "трибуна", а для не своїх - "не трибуна". Mykola Swarnyk (обговорення) 04:04, 8 травня 2019 (UTC)
 • Вже давно помічав його редагування, і деякі з них мені здавались, як мінімум, дивними. --Tohaomg (обговорення) 19:01, 12 червня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 • користувач уже отримав попередження (нехай і не перше) від адміністратора. Після цього я порушень не бачив. Але якщо будуть, перенесу голос--DiMon2711 15:52, 2 травня 2019 (UTC)
  Так було кожного разу і ні чим не завершувалося, ясно одне: дії користувача мають перевірятися незалежною особою та узгоджуватись іншим патрульним.--Yasnodark (обговорення) 16:11, 2 травня 2019 (UTC)
  його дії явно неконсенсусні, але наразі Пірамідіон зробив свою роботу і користувач припинив. Мені це навіть видається переслідуванням, адже Ви спочатку прохали блокування, потім погрожували номінацією на позбавлення прав у разі продовження деструктивних дій. Нагадаю, що після цього користувач мало того, що деструктивного нічого не зробив, він узагалі не редагував--DiMon2711 16:43, 2 травня 2019 (UTC)
 • Також проти на СО статей розбирайтесь. --Jphwra (обговорення) 16:18, 2 травня 2019 (UTC)
  А де результат? Проаналізуйте зміни у статтях та наявність попереджень. Чи мають попередження якийсь кумулятивний ефект? Brunei вже виносив попередження за аналогічні (від'ємні) дії у цій статті (після того, як аргументи адміністратора AlexKozur та інших користувачів на сторінці проекту), а потім це робив YarikUkraine, а за тиждень до того було блокування від користувача Piramidion за схожі дії, що також отримав дії, схожі на переслідування і псевдопопередження на власній сторінці. Ще один користувач Stas наводив третій аналогічний випадок у статті Megogo. Адміністратори Nina Shenturk та LeonNef в різних статтях також змушені пояснювати користувачу про неможливість подібних дій (проте без попереджень). У статті MARUV 1 та 2. Про якого саме режисера йшлося, бо цей і цей і ця ( 1, 2, 3) режисери з легкої руки користувача власна країна проживання для якого немає жодного значення, тож тут логіка? Нащо міняти приналежність, коли це не має значення .
  Andrew-CHRom UeArtemis та Oleksandert також стикалися з користувачем на підґрунті вилучення чи викривлення інформації, можна спитати і їх думку. Ще раніше тодішній адміністратор ReAl.--Yasnodark (обговорення) 16:47, 2 травня 2019 (UTC)
  Звісно позбавляти. Користувач мовний шовініст. Він бездумно викидає важливі російськомовні джерела зі статей. "Заміни", що він підбирає нікуди не годяться, так як не покривають за змістом вилучене, часто є десятими "дзеркалами". Ангажована людина.--ЮеАртеміс (обговорення) 07:27, 3 травня 2019 (UTC)
  А також Geohem, ще раніше Ykvach, Mykola Swarnyk, Nickispeaki. Тут ми бачимо цілу купу останніх китайських попереджень 2017 року (з коментарями Helixitta, Mr.Rosewater, Brunei, TnoXX та інших) на цю ж саму тему вилучення або викривлення інформації.
  З того часу нічого не змінилося, адже Di, oleksandert, Inflicted Voodoo, Гармонический Мир також зазначали невдоволення діями користувача з нових приводів. Тож не треба казати про щось особисте і вирішення на сторінках обговорення чи попередження від яких жодної користі, бо вона ні до чого не призводять і діяльність носить той самий характер: вилучення інфрмації та джерел в одних статтях та зміна приналежності осіб чи викривлення інформації в інших.--Yasnodark (обговорення) 16:42, 2 травня 2019 (UTC)
  мені глубоко наплювати, скільки користувачів і що про нього кажуть. До речі, погляньте історію редагувань своєї СО. Я там писав Вам про неприпустимість агітації, але вирішив відкунути. Видно, дарма. Навіщо цей масовий пінг усіх підряд? Замість аргументів про порушення правил, Ви даєте перелік користувачів, які чимось не задоволені. Це і є агітація і дуже схоже на переслідування--DiMon2711 16:48, 2 травня 2019 (UTC)
  Це не агітація, а згадка, яка в крайньому випадку може бути сприйнята за інформування потенційно зацікавлених осіб про наявність обговорення без жодних закликів до них (бо я був абсолютно збурений коли цей користувач на кулуарному обговоренні отримав патрульного без жодного врахування аргументів попередньої номінації та інформування мене та інших учасників попереднього обговорення про наявність повторної номінації). І мені на це було глибоко цікаво і глибоко не плювати, та мене ніхто не сповістив про наявність важливого для мене обговорення, тож я не хочу, що хтось хотів прийняти участь та не зміг лише через необізнаність. Я завжди проти кулуарщини. І якщо я когось згадую в контексті актуальних подій, то люди принаймні мають знати про це. А визначатися з власним голосом кожен буде сам. Мій опонент може проінформувати тут таку саму кількість осіб, яких він вважатиме зацікавленими також.--Yasnodark (обговорення) 16:53, 2 травня 2019 (UTC)
  Ні, це агітація. Агітація це "інформування" зацікавлених користувачів. Ви пінганули саме тих, хто налаштований проти Пізнайка, грубо кажучи. А інформування робиться для тих, хто часто працює над темою, тобто над позбавленням прав патрульного або ще Ви можете пропінгувати усіх, хто брав участь в обговоренні надання йому прав патрульного. Але головне тут УСІХ, а не тих, кого Вам хочеться. Та й інформування це прохання висловити думку і поруч інформування не можуть ні за яких обставин стояти аргументи за чи проти позбавлення. Лише прохання висловити думку--DiMon2711 16:59, 2 травня 2019 (UTC)
  Агітація є схилянням до певного вибору, а я лише відповідно до сталої юридичної практики будь-якого судового засідання у будь-якій цивілізованій країні викликав свідків обставин на підвердження неконсесусності редагувань особи, діяльність якої тут розглядається. Причому у відповідь на тези про те доцільність розглядати питання на СО. Якщо ви чи користувач знаєте інший перелік осіб, що можуть довести протилежне — можете їх теж викликати в якості свідків. І це буде справедливо, а кидатися несправедливими репліками чи тим більше казати про неможливість включення даного розгляду до загального оголошення скидається на спробу перетворення укрвікі на тоталітарне суспільство, де люди навіть не мають права знати про наявність важливого для них обговорення. Адже наша мета навпаки — залучення найширшого кола осіб до обговорень з метою їх підвищення репрезентативності. --Yasnodark (обговорення) 12:36, 3 травня 2019 (UTC)
 • Можу частково згодитись, що колега Piznajko часто буває впертим, а до того ще й запальний, що робить його незручним опонентом у дискусіях, особливо з користувачами, які схильні до домовленості і компромісу. Але його т.зв. "шовінізм", "неконсенсусність" виходить із цілком правильної ідеї фільтрування українського і неукраїнського (читай, часто антиукраїнського) контенту. Piznajko цілком ясно і зрозуміло добивається, щоб при наявності української і російської версій/джерел завжди використовувалось українське. Також повністю підтримую позицію, коли явні сепаратисти і вороги не повинні бути "толерантно" описані статейками, скопійованими з Рувікі. Щодо етики і консенсусу - сам сварився з ним, і не раз. Можливо, в нього забагато категоричності у дрібних, несуттєвих питаннях. Але давайте не будемо генералізувати і краще вирішуватимемо питання в робочому порядку на конкретних СО статей. Балаян, Марув, Байрак, Анна-Марія - все це явний поребрик, не вартий боротьби за нього. Тим більше, що в нас самих тут незрозуміло хто що розкручує, "захищаючи" і присвоюючи адмінкорпусу право редагувати резонансні статті. Там якраз порушення консенсусу більш ніж явні, але ніхто з причетних адмінів, звичайно ж, нічого не бачить. Mykola Swarnyk (обговорення) 19:10, 6 травня 2019 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

 • Користувач Piznajko дійсно дуже часто порушує ВП:БЖЛ, ВП:НТЗ, ВП:Перевірність, ВП:КОНС, ВП:ВР, ВП:НПК. У нього є дуже погана звичка наполегливо видавати свою власну точку зору за консенсусну. Але я поки що утримаюсь. Якщо ж користувач буде продовжувати таку діяльність, тоді я вже буду за позбавлення його прав. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 20:42, 2 травня 2019 (UTC)
 • Дійсно, попередження було озвучено. Пропоную дати можливість попрацювати в проекті в рамках Користувача з порушеннями, але бажанням їх виправити. Погоджуся з колегою Гармонический Мир щодо наполегливості просування своєї позиції. Можливо, варто робити невеликі паузи в вікі-житті і хоча б іноді, а краще завжди, говорити зі своїми візаві і приходити до чогось спільного та об'єктивно правильного, навіть якщо потрібно поступитися. Успіхів! --GC 007 (обговорення) 07:22, 4 травня 2019 (UTC)
 • Користувач веде системну підривну роботу проти української Вікіпедії, порушуючи ВП:НТЗ та купу інших правил. Не здивуюся, якщо він є не одинаком. Позбавити прав патрульного може й варто, але це, на мою думку, особливо не допоможе. Скоріше варто здійснювати прогресивне блокування за різні форми просування одного й того ж: маргіналізації та «етнізації» української нації, історії та культури. І послідовно обмежувати право редагування конфліктних статей. Гоголь і Шевченко теж працювали переважно «запорєбріком», але віддавати наших туди явно некомільфо, особливо, коли купа джерел стверджують зворотнє. --Brunei (обговорення) 20:12, 6 травня 2019 (UTC)
  Кожен схильний приписувати протилежній стороні якісь злі наміри. Ви ще про "нацистів" згадайте - це тепер популярна теза. І про "термос". Суперечність навіть у вашій тезі, адже Гоголь ≠ Шевченко. Бо перший провів роки в роздумах, чим краще догодити цареві і як переписати "Тараса Бульбу" щоб він став більше "общерусским". А про другого ми краще знаємо, як він "давав чосу" царям і що зробив для "етнізації" української нації, історії та культури. Так і в нас - одні притримують статтю про Зеленського, бо може щось там капне, а інші воюють за кожне джерело, і тому вже наробили собі ворогів усюди. Mykola Swarnyk (обговорення) 20:37, 6 травня 2019 (UTC)
  Не знаю нічого про «термос» і не розумію, нащо тут згадані «нацисти». Я бачу, що у Вас свої оцінки видатних митців, але краще їх залишити поза Вікіпедією. Як і війни за джерела. «Протилежна сторона» в цьому випадку: це дотримання правил. Користувач правил не дотримується. Ось і все.--Brunei (обговорення) 12:35, 7 травня 2019 (UTC)

Підсумок