Відмінності між версіями «Вікіпедія:Заявки на права адміністратора»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 276: Рядок 276:
 
* Вище процитоване Ваше скептичне ставлення до української термінології. Як Ви можете прокоментувати це?--[[Користувач:Білецький В.С.|Білецький В.С.]] 13:58, 29 листопада 2009 (UTC)
 
* Вище процитоване Ваше скептичне ставлення до української термінології. Як Ви можете прокоментувати це?--[[Користувач:Білецький В.С.|Білецький В.С.]] 13:58, 29 листопада 2009 (UTC)
 
*: Що б не казали, Україна не є світовим центром науки, багато дослідників, що в українських усановах працюють над конретними проблемами, спираються на західну термінологію, а багато українських наукових журналів другуються англійською мовою. У згаданому випадку йшлося про розбіжності між радянською та західною термінологією. Але оскільки всі публічні бази даних спираються на західні стандарти, а українські дослідники публікують свої результати саме там, то перевагу слід віддавати саме їм, а не радянським джерелам, нехай перекладеним українською раніше, і тому нібито «традиційних».—[[Користувач:Oleksii0|Oleksii0]] 21:25, 29 листопада 2009 (UTC)
 
*: Що б не казали, Україна не є світовим центром науки, багато дослідників, що в українських усановах працюють над конретними проблемами, спираються на західну термінологію, а багато українських наукових журналів другуються англійською мовою. У згаданому випадку йшлося про розбіжності між радянською та західною термінологією. Але оскільки всі публічні бази даних спираються на західні стандарти, а українські дослідники публікують свої результати саме там, то перевагу слід віддавати саме їм, а не радянським джерелам, нехай перекладеним українською раніше, і тому нібито «традиційних».—[[Користувач:Oleksii0|Oleksii0]] 21:25, 29 листопада 2009 (UTC)
*Як ви ставитеся до думки быльшості? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, [[Обговорення шаблону:Місто#Категорія:Міста за алфавітом]]? Як ви ставитесь до думки опонентів? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, {{історія|Шаблон:Infobox Settlement}}?--[[Користувач:Ink|Ink]] 22:03, 29 листопада 2009 (UTC)
+
*Як ви ставитеся до думки більшості? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, [[Обговорення шаблону:Місто#Категорія:Міста за алфавітом]]? Як ви ставитесь до думки опонентів? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, {{історія|Шаблон:Infobox Settlement}}?--[[Користувач:Ink|Ink]] 22:03, 29 листопада 2009 (UTC)
   
 
====Ухвала====
 
====Ухвала====

Версія за 22:04, 29 листопада 2009

Адміністратори — користувачі, які мають права системи sysop.

Що може адміністратор

 • захист сторінок — оператори можуть редагувати захищені сторінки і встановлювати/знімати захист сторінок від редагування. Такий захист гарантує, що користувач, який не має прав оператора, не може змінити текст сторінки. Як наслідок, оператори можуть редагувати захищені сторінки в просторі імен MediaWiki, які містять повідомлення системи та інші аспекти інтерфейсу вікі.
 • вилучення сторінок — оператори можуть вилучати сторінки разом із усіма попередніми версіями (з журналом виправлень). Крім того, вони можуть переглядати і відновляти вилучені сторінки і журнали їхніх змін.
 • відкидання змін — оператори можуть швидко відкидати зміни сторінки. При перегляді журналів змін поруч з виправленнями з'являється посилання [відкинути]. Використання цього посилання повертає статтю до останньої версії, створеної іншим учасником, з коротким описом (Відкинути всі редагування до зробленого Y). Це спрощує відновлення статей після дій анонімних вандалів. Зауважте, що всі користувачі, навіть незареєстровані, можуть відкидати зміни, хоча і не так легко як оператори.
 • блокування і розблокування користувачів — оператори можуть блокувати і розблокувати IP адреси та зареєстрованих користувачів за їх іменем. (Див. Спеціальні:Список заблокованих IP-адрес й користувачів)
 • патрулювання нових сторінок;
 • надання і зняття статусу патрульного;
 • перейменування сторінок, не створюючи перенаправлень з попередньої назви;
 • перейменування файлів;
 • користувачі, які мають статус «бюрократ», можуть надавати іншим учасникам права оператора (але не позбавляти операторів цих прав).

Які обов'язки адміністратора?

Адміністратори мають бути безсторонніми, мають відстоювати та пояснювати принципи нейтрального погляду та інші правила і засади Вікіпедії.

Для того, аби бути адміністратором, не досить мати довіру та підтримку, потрібно також мати бажання та можливості добре виконувати роботу адміністратора. Адміністратор має більше обов'язків, ніж простий користувач, права мають урівноважуватися відповідальністю.

Адміністративні шаблони

У своїй роботі адміністратор може користуватись адміністративними шаблонами.

Як стати адміністратором?

Administrator rules UK.svg

Технічно, користувачі, які мають статус «бюрократ», можуть надавати іншим користувачам права оператора (але не позбавляти операторів цих прав) і бюрократа.

Адміністраторами можуть стати користувачі, які мають:

 • щонайменше 1000 редагувань в основному просторі,
 • щонайменше 3 місяці досвіду редагувань,
 • щонайменше 10 редагувань службового простору шаблон/Вікіпедія/довідка.

Кандидатура розглядається голосуванням. Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 1 тиждень (на статус бюрократа — 2 тижні) з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. У разі відсутності такої згоди, вважати голосування таким, що не відбулося.
 • Користувач обирається адміністратором, якщо набирає понад 70 % голосів «за» (з голосів «за» й «проти»).
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Одночасно можуть розглядатися декілька кандидатур адміністраторів, і при умові необхідної кількості голосів всі кандидати можуть отримати статус sysop.


Адміністратори української Вікіпедії

Автоматично оновлюваний список:


з/п
Адміністратор (за абеткою) Стаж у Вікіпедії Контакти Примітки
1 A1 (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 5001 день e-mail
2 AS (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4798 днів e-mail, ICQ 400-407-702
Skype: pustomytnyk
3 Amatorov (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4605 днів e-mail малоактивний
4 Bryndza (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 5216 днів e-mail практично неактивний
5 Deineka (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4570 днів e-mail
6 Erud (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4202 дні e-mail
7 Gutsul (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 5837 днів e-mail бюрократ
8 Leonst (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4565 днів e-mail
9 NickK (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4265 днів e-mail
10 OlegB (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4779 днів e-mail
11 Pavlo_Shevelo (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 5411 днів GTalk, Jabber, MSN:
pavlo.shevelo@gmail.com
ICQ 110-553-179, e-mail
12 SamOdin (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4998 днів e-mail
13 Tigga (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4971 день e-mail практично неактивний
14 Tomahiv (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4732 дні e-mail бюрократ
15 VictorAnyakin (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4986 днів ICQ 296-605-031, e-mail
16 Yakiv_Gluck (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 4538 днів e-mail
17 Yakudza (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) 5342 дні ICQ 443-438-87, e-mail бюрократ

Колишні адміністратори

 1. Ahonc (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 20.11.2007 за рішенням спільноти)
 2. Albedo (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 16.02.2008 за рішенням спільноти)
 3. Alex_K (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 30.10.2007 за власним бажанням)
 4. Andriyko_UA (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 17.03.2009 за власним бажанням)
 5. Galkovsky (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 17.10.2007 за рішенням спільноти у зв'язку з неактивністю)
 6. Ilya (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 9.10.2009 за власним бажанням)
 7. Leon_II (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 09.10.2007 за власним бажанням)
 8. Movses (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 11.06.2007 за власним бажанням)
 9. OlegMarchuk (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 09.02.2009 за рішенням спільноти у зв'язку з неактивністю)
 10. Oleksii0 (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 23.04.2008 за власним бажанням)
 11. Rh (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 17.07.2007 за рішенням спільноти у зв'язку з неактивністю)
 12. Turzh (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth) (позбавлений прав 28.09.2009 за власним бажанням)

Кандидатури на адміністратора: поточні голосування

Oleksii0 (третя номінація)

Oleksii0 (обговорення · внесок · к-сть редагувань) 17/2/0
Висунув: Самовисунення
Підтвердження згоди кандидата: Підтверджую--Oleksii0 00:45, 29 листопада 2009 (UTC)

Symbol support vote.svg За

 1. Згадалася пісня «Моя попытка №5»… --Анатолій (обг.) 01:12, 29 листопада 2009 (UTC)
 2. --Deineka 01:54, 29 листопада 2009 (UTC)
 3. --Kamelot 01:58, 29 листопада 2009 (UTC)
 4. --IgorT 05:38, 29 листопада 2009 (UTC)
 5. Спільноті потрібен нормальний адміністратор. --Рейдер з нікчемного лісу 08:38, 29 листопада 2009 (UTC)
 6. --А1 08:53, 29 листопада 2009 (UTC)
 7. Минулого разу був проти, оскільки мав сумніви щодо намірів, мотивів та ставлення Олексія. Його діяльність за останні кілька місяців зняла усі мої сумніви, тому цього разу однозначно Symbol support vote.svg За, такий адміністратор нам потрібен — NickK 09:09, 29 листопада 2009 (UTC)
 8. --Ілля 09:12, 29 листопада 2009 (UTC)
 9. --Albedo 09:24, 29 листопада 2009 (UTC)
 10. Радше За --AS 09:41, 29 листопада 2009 (UTC)
 11. --Когутяк Зенко 10:39, 29 листопада 2009 (UTC) До поки не попрацюєш з людиною, не зможеш оцінити її переваги та недоліки, позитиви та вади (аксіома людського співіснування). Імпонує, що як користувач з досвідом - трудоголік й ніколи не тиче помилками (чужими чи своїми) під носа, а бере й переробляє й доводить до ладу (гадаю як Адмін залишиться таким й надалі, а то спостерігається на цьому поприщі, нажаль, тенденція інша - снобізм в декого з адмінів...) Гадаю шановний Oleksii0 не впиватиметься «абсентом адміна», а продовжить творити вікіпедію, тому йому зичу творчих успіхів! --Когутяк Зенко 10:39, 29 листопада 2009 (UTC) Слава Україні!!!
 12. Хоч я і зареєструвався після його звільнення, але сумніваюсь, що у нього була погана діяльність. --Олійник П.Т. (talk·contributions) 10:44, 29 листопада 2009 (UTC)
 13. Є тут декілька проблем, але вони несуттєві. Спостерігається радше об’єктивність. --Drundia [ˈd̪r̠ʲʊɲ̟ɟ̟ɐ] 10:49, 29 листопада 2009 (UTC)
 14. --Tomahiv 10:57, 29 листопада 2009 (UTC)
 15. --Leon 11:07, 29 листопада 2009 (UTC)
 16. --Гриць 15:06, 29 листопада 2009 (UTC)
 17. --Гаврило 16:13, 29 листопада 2009 (UTC)
 18. --yakudza พูดคุย 21:50, 29 листопада 2009 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 1. Гадаю користувач поки-що не може адміном з наступних причин:
  1)Старждає на нетерпимість до інших, а саме християн і віруючих у Творця (обраєажться через використання "Р.Х.", обзиває погляди опонентів кретинізмом, а їх самих кретинами, поширює образливі матеріали, які є неприємними для віруючих різних конфесій і наполягає на легітимності своїх дій.
  2)Неадекватно реагує на критику (коли користувач працював під ніком Oys у статті Географія Ізраїлю назвав зауваження про відсутність україномовних джерел потоком ахінеї...) і зневажає українську науку:"вага україномовних джерел дуже невелика, оскільки українська «наука» займається максимум дослідженням місцевих якищ...".
  Даруйте, але я гадаю, що людина, яка так реагує на переконання інших, просту критику і українські наукові праці (не знаючи їх) не може бути добрим адміністратором.--Alex K 09:15, 29 листопада 2009 (UTC)
  А між іншим дуже цікаво як спільнота (зі мною включно) реагує на слушні зауваження. --Drundia [ˈd̪r̠ʲʊɲ̟ɟ̟ɐ] 14:17, 29 листопада 2009 (UTC)
 2. Per Alex K. --Yarko 15:39, 29 листопада 2009 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

Запитання до кандидата

Загальні питання:

 • Які з обов'язків адміністратора ви будете виконувати?
  Запобігання деяким конфліктам шляхом своєчасного втручання (захиту сторінок, попереджень і блокувань), боротьба з вандалізмом, вилучення призначених на вилучення сторінок.--Oleksii0
 • Як ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
  Як великий. Мною був створений майже весь розділ з географії Латинської Америки, істотні частини розлілів з географії Індії та Близького Сходу, більшість статей про Світову спадщину та подібні цікаві об'єкти, близько половини розділу з біології, багато цікавинок, у тому числі на 3 порталах.--Oleksii0
 • Чи були у вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі?
  Це залежить від визначення слова «конфлікт». Звичайно, з приводу змісту статей, написання певних назв, голосування за правила та статус статей і користувачів я не завжди погоджувався зі всіми, що в певних випадках приводило до довгих і не завжди приємних обговорень. Щодо частини спірних питань я переконав співбесідника, щодо частини переконали мене, щодо інших я припиняв дискусію через недостатню важливість для суперечок. Вважаю важливим, що я не виступав проти будь-якої людини через її незгоду зі мною в інших випадках. Якщо ж з деякими користувачами й були напружені відносини через думку щодо певних питань, я завжди готовий забути непорозуміння та співпрацювати щодо нових проблем. Тому я б не казав, що у мене були конфлікти, але це залежить від визначення.--Oleksii0
 • Чи ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
  Так--Oleksii0
 • Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
  Так--Oleksii0
 • Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії.
  Слід виконувати букву закону про авторські права, оскільки це закон. Але закон шкідливий, тому слід шукати, як би його обійти і зберігти інформацію у Вікіпедії, а не як щось швидко вилучити.--Oleksii0
 • Які правила українського розділу вікіпедії на вашу думку потребують термінового оновлення, створення, перекладу ? --Movses 02:34, 29 листопада 2009 (UTC)
  Як на мене, таких правил немає. Існуючі правила вкривають всі питання, що відносно часто трапляються у Вікіпедії, ті рідкісні випадки, коли це не так, можна розв'язати, користуючись основними принципами проекту і здоровим глуздом. Якщо ситуація змінеться, можливо щось стане необхідним, але не зараз. Сили, направлені на правила, краще направити на організацію нових проектів співпраці, оформлення службових сторінок, підвищення зручності роботи тощо.--Oleksii0
 • Чи вважаєте ви статтю Grusha Linux такою, що повинна знаходитись у вікіпедії ? Чи вона має бути вилученою ? Відповідь будь ласка обґрунтуйте. Тематику статті я спеціально вибрав не з тої царини, в якій ви активно робите правки. --Movses 02:34, 29 листопада 2009 (UTC)
  Вважаю, що стаття має залишатися. Вона, звичайно, не ідеальна, перш за все через дещо рекламний характер, і значимість об'єкта не є виключно великою через відсутність згадок у професійній пресі. Проте система відносно відома — згадувалася велике число разів в Інтернеті, тобто все ж таки значима. Стиль, звичайно, слід виправити, але це не привід для вилучення.—Oleksii0
 • Яким є Ваше ставлення до користувачів Вікіпедії? --Олійник П.Т. (talk·contributions) 10:47, 29 листопада 2009 (UTC)
  Позитивне, якщо людина прийшла працювати у Вікіпедію, вона робить щось для суспільства, що я поважаю. Через це, якщо людина робить помилки, слід допомогати їх виправляти, і все одно добре відноситься до неї, хоча б в повагу за спроби допомогти. На щастя, випадки виключно рекламної діяльності, діяльності заради просування певних поглядів та подібне у нас нечасті, коли ж подібна діяльність є єдиною, я не можу поважати такого користувача.--Oleksii0
 • Чому ви працюєте у Вікіпедії? --Tomahiv 11:05, 29 листопада 2009 (UTC)
  У спробі поширення знання серед української аудиторії, для підтримки української мови, як зручний спосіь самому вивчати матеріал, про який пишу.--Oleksii0
 • Як ви дізналися про Вікіпедію і чому вона зацікавила вас? --Tomahiv 11:05, 29 листопада 2009 (UTC)
  Дізнався про англійську вікіпедію, вже не знаю як, а там побачив й українську.--Oleksii0
 • Чи є важливим для вас позиція Української вікіпедії серед інших ? --Tomahiv 11:05, 29 листопада 2009 (UTC)
  Є важливою, написання вікіпедії є до певної міри змаганням. Це не означає, що необхідно перейти виключно до створення тисяч статей автоматом, аби у нас було більше, але що слід спрямовувати діяльність на певні напрямки та привертати більше читачів та редакторів.--Oleksii0
 • Які, на вашу думку, теми висвітлені у нашій Вікіпедії добре, а які потребують наповнення? Чи повинна існувати різниця між вікіпедіями різними мовами у викладі матеріалу (тобто, чи повинна бути певна національна орієнтація?)? --Tomahiv 11:30, 29 листопада 2009 (UTC)
  Національна орієнтаціє автоматично виникає через краще висвітлення національних питань та наведення джерел і ресурсів національною мовою, це без сумніву є корисним. Але упередженість в бік національних ідей існувати не має. Щодо тем, велику увагу у Вікіпедії отримала географія (хоча і дуже нерівномірно), потім інші описові теми, такі як біографії, опис біологічних видів, фільмів, історія (знову дуже нерівномірно), тоді як з наукових тем інформації бракує, використовувати українську вікіпедію як науковий довідник та підручник, як англійську, зараз неможливо.--Oleksii0
 • Коли варто очікувати в українській Вікіпедії 1000 000 статей? --Tomahiv 11:30, 29 листопада 2009 (UTC)
  Це я не можу сказати, хоча можна очікувати ріст інтернетизації суспільства і збільшення числа користувачів, тому якщо зараз пишемо ~ 50 тис. статей на рік, і це число через десяток років збільшеться в кілька разів, можемо очікувати десь 10 років.--Oleksii0 21:25, 29 листопада 2009 (UTC)
 • Як Ви ставитеся до поточного "корпусу правил" Вікіпедії? Зокрема чи сортуєте їх на чіткі/нечіткі (а може шкідливі/нешкідливі)? --pavlosh ҉ 13:52, 29 листопада 2009 (UTC)
  Правила дійсно розрізняються за чіткістю, існують певні розбіжності між ними та різний ступень підтримки при їх прийнятті, до певного рівню також існує ієрархія, щонайменш є «основні принципи» та похідні правила. Навряд чи є шкідливі правила, хоча загалом я за мінімізацію бюрократизації та за правила, написані у вигляді загальних принципів. Але через певні особливості менталітету багатьох користувачів лише принципи у нас не спрацюють.—Oleksii0
 • Вище процитоване Ваше скептичне ставлення до української термінології. Як Ви можете прокоментувати це?--Білецький В.С. 13:58, 29 листопада 2009 (UTC)
  Що б не казали, Україна не є світовим центром науки, багато дослідників, що в українських усановах працюють над конретними проблемами, спираються на західну термінологію, а багато українських наукових журналів другуються англійською мовою. У згаданому випадку йшлося про розбіжності між радянською та західною термінологією. Але оскільки всі публічні бази даних спираються на західні стандарти, а українські дослідники публікують свої результати саме там, то перевагу слід віддавати саме їм, а не радянським джерелам, нехай перекладеним українською раніше, і тому нібито «традиційних».—Oleksii0 21:25, 29 листопада 2009 (UTC)
 • Як ви ставитеся до думки більшості? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, Обговорення шаблону:Місто#Категорія:Міста за алфавітом? Як ви ставитесь до думки опонентів? Плануєте прислухатися чи ігнорувати? Наприклад, історія?--Ink 22:03, 29 листопада 2009 (UTC)

Ухвала

Попередні голосування, рішення по яких вже прийнято

Попередні голосування

Позбавлення прав адміністратора / Removal of access

Попередні голосування


Якщо діяльність конкретного користувача, який має статус адміністратора, суперечить цілям і задачам проекту, то для позбавлення його прав адміністратора необхідно подати запит на

m:Steward requests/Permissions‎#Removal of access

Рішення про відкликання прав адміністратора повинна приймати спільнота Вікіпедії:

However, the decision to unsysop a person should be made by your community. Not by stewards. Stewards do not punish or decide who is not a good sysop. Stewards only do what the community wants. If community has a problem with a sysop, you need to decide what you want to do, and we will do what you need. m:user:Anthere

Для позбавлення прав адміністратор повинен набрати щонайменше 51 % голосів «за» позбавлення (серед голосів «за» і «проти»). Голосування триває 1 тиждень.
For unsysoping user must have at least 51% (fifty-one percent) of votes «Support». The term of voting is one week.


Адміністратори братніх проектів

Кандидатури на адміністраторів братніх проектів

Кандидатура адміністратора Вікісловника

Кандидатура адміністратора Вікіпідручника

Кандидатура адміністратора на ВікіНовинах

Кандидатура адміністратора на Вікітеці

Дивись також