Вікіпедія:Заявки на права патрульного

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заявки на права патрульного
Скорочення
ВП:ЗПП

Архіви

Користувачі, що бажають набути права патрульного, можуть подавати заявки на цій сторінці, інші користувачі можуть у обговоренні їх підтримувати чи виступати проти. Використовуючи сторінку прав користувачів, адміністратори підбивають підсумки, надають і позбавляють прав патрульного. Зазвичай автоматично у разі успішної заявки надаються і права відкочувача (окремо на них можна подати заявку на сторінці Вікіпедія:Заявки на права відкочувача).

Заявки від користувачів на позбавлення прав патрульного приймаються на сторінці Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав патрульного.

Завершені обговорення переносяться до архіву заявок на отримання прав патрульного (поточний архів).

Зміст

Вимоги до кандидатів

Патрульними можуть стати користувачі, які мають:

 • щонайменше 60 днів досвіду редагувань;
 • щонайменше 200 редагувань в основному просторі;
 • як виняток (зміна облікового запису патрульним, наявність статусу патрульного в інших Вікіпедіях) допускається надання статусу патрульного при недотриманні цих вимог за наявності консенсусу в обговоренні;
 • відсутність блокувань за порушення правил Вікіпедії (вандалізм, війна редагувань, ляльковий театр), інакше заявку потрібно, щоб пройшло 45 днів від дня закінчення терміну останнього такого блокування;
 • позбавлені прав патрульного, мають право подавати повторну заявку на отримання прав патрульного не раніше, ніж за 45 днів після позбавлення цих прав.

Правила обговорення

При обговоренні повинні братися до уваги тільки аргументи про невідповідність кандидата формальним критеріям (стаж роботи у Вікіпедії і кількість редагувань) та щодо наявності в кандидата випадків порушень правил Вікіпедії.

Підсумок обговорення підводить один з адміністраторів проекту.

 • у разі позитивного рішення, користувачу надаються права патрульного та відкочувача.
 • у разі негативного рішення, підсумок повинен містити чіткі роз'яснення причин відмови.

Заявки на отримання статусу

Бандурист (обговореннявнесок (інформація про внесоквилучений)інформація про глобальний обліковий записстаттіфайлижурнали дій користувачажурнали дій над користувачем (блокуваннязміна прав)змінити права

Згода номінанта є тут: Обговорення_користувача:Бандурист#Кобзарі, патрулювання та інше. --Perohanych (обговорення) 02:31, 16 липня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Бандурист)

 1. --Perohanych (обговорення) 02:36, 16 липня 2016 (UTC)
 2. Статтям з української музики патрульний не завадить. Людина з позитивним внеском.--Yasnodark (обговорення) 13:05, 17 липня 2016 (UTC)
 3. --Jphwra (обговорення) 13:15, 17 липня 2016 (UTC)
 4. Радий вас бачити серед претендентів. Хотів вам і сам запропонувати податись. Я безсумнівно «за» вашу кандидатуру, але маю до вас кілька коментарів. Будь ласка, завжди додавайте джерела і якомога повнішу інформацію до ваших статей, дотримуйтесь правопису. Я розумію, що імперіалізм винищував не тільки бандуристів, але і згадки про них, але ми маємо оберігати ті дані, що лишились, і мати їх у зручному форматі. Тому прошу ставитись до цього уважніше. Дякую за розуміння. Допоки ви не патрульний, я з задоволенням патрулюю ваші правки і статті. --Goo3 (обговорення) 17:38, 17 липня 2016 (UTC)
 5. Не помітив неподобств, названих М.Василечком. Враховуючи потужний доробок та унікальне поле діяльності, підтримую надання статусу патрульного. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:39, 18 липня 2016 (UTC)
  А ви гляньте уважніше: ред.№ 18454771, ред.№ 18467182, ред.№ 18466895 та інші. --Микола Василечко (обговорення) 08:41, 18 липня 2016 (UTC)
  Десь там написано: завжди припускайте добрі наміри: неуважність - недолік та не злочин.--Yasnodark (обговорення) 13:15, 18 липня 2016 (UTC)
  Я добрі наміри припускаю: користувач створив статті, які вважаю мають право на існування (про що нписав на сторінках видалення). Але, на жаль, майже всі створені статті потребують стилістичних виправлень та оформлення. Також такі редагування в інших статтях. Якщо всі ті огріхи при наявності прапорця патрульного будуть відпатрульовані, тоді навіщо взагалі той прапорець здався? --Микола Василечко (обговорення) 15:10, 18 липня 2016 (UTC)
  Бачу що тут мабуть ішлося також про Антон/Антін, джерела і дещо дратівливе ставлення до сторонньої допомоги (не неуважність). Останнє — безумовно треба в собі подолати щоб стати порядним патрульним. З іншого боку, видно систематичну працю над статтями, їх поступове доповнення. Що не повинно в жодному разі виключати спільну роботу, навпаки! І очевидно, додавання шаблона, мовні правки слід приймати з вдячністю. Замість скасовувати - треба тиснути "дякую"! Що з цього приводу хоче сказати сам номінований?
 6. Мені, на жаль, не вдалося захистити належним чином пана Кріса Кирзика в УкрВікі - випхали, попри безцінний його внесок через помилки правопису. Тепер боротимуся за Вас і по мірі сил та "сільського" Інтернету допомагатиму і помилки правити і патрулювати. ), --Biletsky Volodymyr (обговорення) 06:22, 22 липня 2016 (UTC)
 7. Доробок вартий цього статусу! --Arxivist (обговорення) 09:06, 29 липня 2016 (UTC)
 8. Немає меж для вдосконалення. Бажаю успіхів у Вашій діяльності. --Alex Kushnir (обговорення) 09:30, 29 липня 2016 (UTC)
 9. Alex Khimich 07:37, 30 липня 2016 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти (Бандурист)

 1. Користувач ще не вміє елементарно оформити статтю, допускає багато граматичних помилок. Також вводить в оману, додаючи посилання на неіснуючі джерела, виправлене та оформлене знову заміняє своїм недооформленим текстом, додає власні оригінальні дослідження: ред.№ 18454771, ред.№ 18467182, ред.№ 18466895, ред.№ 18470343, ред.№ 18495869, новий приклад: Саковенко Федір' (​?? — †​?). --Микола Василечко (обговорення) 04:25, 18 липня 2016 (UTC)
  А нехай той, хто їх не додає (це я про ОД), першим «кине в нього камінь» ) (Скажу чесно - і я «цим грішу». Чи, може, пошукати ще й у Вас?) --Biletsky Volodymyr (обговорення) 08:10, 29 липня 2016 (UTC)
  Бандуристу вартувало б більше уваги приділяти пошуку джерел і користуватись вікіфікатором, слушне зауваження. --Goo3 (обговорення) 17:07, 22 липня 2016 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Бандурист)

 1. В мене тих видань нема, тому судити хто правий у суперечці про джерела, я не можу. Але через це не можу й голосувати «за». --Fessor (обговорення) 12:17, 18 липня 2016 (UTC)
 2. Поки що нічого не ясно. --Володимир Ганджук 14:30, 24 липня 2016 (UTC)

Коментарі (Бандурист)

∗ Переважно працюю в англійській мові на англомовній вікіпедії. В українській вікіпедії менше.

 • Народився і виріс в Австралії. Дідусь з України. На рівень діаспорщини в мене досить непогана мова, хоч коли ріс ми вживали харківського правопису Голоскевича та дещо іншу граматику в рідній школі. Бувають іноді граматичні та друкарські помилки. Буду поправляти.
 • Відносно джерела: Всі джерела перевіряю. Зараз перевірив всі гасла відносно кобзарства згідно довідника Б. Жеплинського. Зараз також перевірю всі гасла відносно Енциколпедія Українознавства, а потім щей перевірю згідно Укранської Музичної Енциклопедії (перші три томи в мене є). Ці довідники маю в своїй бібліотеці.

Запитання (Бандурист)

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання? Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»? Перевірена перевіряється адміністратором або патрульним.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт? Так.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? Включу.
  А додаток для «перенаправлень»? Якщо ні, то можете увімкнути. Увімкну.
  У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором? Ще ні. А тепер так.

Підсумок (Бандурист)

Vles1 (обговореннявнесок (інформація про внесоквилучений)інформація про глобальний обліковий записстаттіфайлижурнали дій користувачажурнали дій над користувачем (блокуваннязміна прав)змінити права

Прошу надати мені права патрульного. Досвід роботи — понад 60 днів, редагувань — понад 200, не маю блокувань за вандалізм, віртуали та війну редагувань. Маю права патрульного в російській Вікіпедії. Маю права відкочувача в українській Вікіпедії. Пишу на теми політики України та давньої історії, міфології.--Vles1 (обговорення) 11:47, 5 серпня 2016 (UTC)

Symbol support vote.svg За (Vles1)

Symbol oppose vote.svg Проти (Vles1)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь (Vles1)

Коментарі (Vles1)

Що змінилось з того часу? Чи все добре з файлами,бо там це була головна «скарга». --Jphwra (обговорення) 11:59, 5 серпня 2016 (UTC) --- Добрий день. Чотири роки тому — на сайті БЮТ було написано «вільне використання в разі посилання на цей сайт», а на сайті Кабміну України — «Copying or reproducing information on this website is allowed if link to http://www.kmu.gov.ua is provided». Тоді я завантажив з цих двох сайтів чотири фото. Але через рік сайти прибрали дозволи на використання фото — в результаті, ті чотири фото, які я брав з сайтів Кабміну України та БЮТ були вилучені з Вікіпедії Комонз. Тоді я звертався на емейл сайту Кабміну та на емейл сайту БЮТ — з проханням вирішити питання про вільну ліцензію хоча б на деякі фотографії, розмовляв з ними по телефону, але, як бачимо, питання не вирішено. А на сайті Кабміна Росії, тим більш на сайті Уряду США є позначка про вільну ліцензію. Останні три роки ніяких фото-файлів в Вікіпедію не завантажував та не планую. А мої тексти-статті в Вікіпедії-укр, -рус, -англ та інших існують без особливих змін. --Vles1 (обговорення) 08:20, 8 серпня 2016 (UTC)

Запитання (Vles1)

 • Чи ознайомлені Ви з вимогами патрулювання? Так.
 • У чому відрізняються вимоги до версій із позначками «перевірена» і «автоматично перевірена»? Нічим.
 • Разом зі статусом патрульного зазвичай надається і статус відкочувача. Чи ознайомлені ви з правилом про швидкий відкіт? Так. У мене є статус відкочувача.
 • Чи ввімкнена у Вас функція для виділення посилань на неоднозначності? — Так.

А додаток для «перенаправлень»? Так. Якщо ні, то можете увімкнути. У навігаційних шаблонах бажано уникати посилання на статтю-перенаправлення. Чи користуєтеся Ви вікіфікатором? Так.

Запитання від Fessor

 • Як Ви вважаєте, чому стаття Джерегелі досі не відпатрульована? Що треба зробити, аби вона такою стала? --Fessor (обговорення) 12:27, 5 серпня 2016 (UTC)

Підсумок (Vles1)