Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кандидати у вибрані списки»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 159: Рядок 159:
 
* Я в щирому захваті від проробленої роботи, тому ніяк би не хотів, щоб моє питання виглядало прискіпуванням. Але стаття зараз досягла майже 700 кб, важко відкривається. Доводиться подумати про те, як її зменшити чи розбити на підсторінки. --[[Користувач:Brunei|Brunei]] ([[Обговорення користувача:Brunei|обговорення]]) 10:41, 12 вересня 2019 (UTC)
 
* Я в щирому захваті від проробленої роботи, тому ніяк би не хотів, щоб моє питання виглядало прискіпуванням. Але стаття зараз досягла майже 700 кб, важко відкривається. Доводиться подумати про те, як її зменшити чи розбити на підсторінки. --[[Користувач:Brunei|Brunei]] ([[Обговорення користувача:Brunei|обговорення]]) 10:41, 12 вересня 2019 (UTC)
 
*: Я виконав усі побажання користувачів NachtReisender, TnoXX, Brunei, Yansodark. Розбиття на підсторінки неможливе. Викидати нелегкою працею зібрану інформацію не згоден. --[[Користувач:Sehrg|Sehrg]] ([[Обговорення користувача:Sehrg|обговорення]]) 12:51, 13 вересня 2019 (UTC)
 
*: Я виконав усі побажання користувачів NachtReisender, TnoXX, Brunei, Yansodark. Розбиття на підсторінки неможливе. Викидати нелегкою працею зібрану інформацію не згоден. --[[Користувач:Sehrg|Sehrg]] ([[Обговорення користувача:Sehrg|обговорення]]) 12:51, 13 вересня 2019 (UTC)
  +
  +
;Підсумок
  +
  +
Впродовж номінації автор виконав всі зауваження та значно доопрацював статтю. Залишились питання щодо величезного об'єму статті, але в критерієх щодо вибраних списків про розмір нічого не сказано. Статус Вибраного списку надано.--[[Користувач:Стефанко1982|Стефанко1982]] ([[Обговорення користувача:Стефанко1982|обговорення]]) 13:55, 21 вересня 2019 (UTC)
   
 
== Завершені голосування ==
 
== Завершені голосування ==

Версія за 13:55, 21 вересня 2019

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ВСП
Feat lists.png
Ви можете розмістити на цій сторінці вашу пропозицію: список із Вікіпедії, який, на ваш погляд, виділяється високим рівнем викладу матеріалу, є особливо актуальним і т. д. Перегляньте також, будь-ласка, списки, висунуті іншими користувачами Вікіпедії, та, якщо ви згодні з пропозицією, віддайте свій голос за неї. Ми сподіваємось, що практика вибору списку тижня сприятиме підвищенню загальної якості нових статей, слугуватиме зразком хорошого стилю для новачків та допоможе розвитку спільноти Вікіпедії. Дивіться також споріднені проекти «Добрі статті», «Вибрані статті».

Необрані списки залишаються в списку як кандидати на наступні тижні, якщо тільки автор пропозиції не вирішить її вилучити зі списку, або кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо список не набрав 2/3 голосів «за», і протягом 2 тижнів або більше відсутня активність в обговоренні номінації, при цьому обговорення триває не менше двох місяців, користувач, який підбиває підсумок, має право зняти його з голосування для подальшого опрацювання.

Правила вибору: Тривалість голосування за конкретний список — не менше тижня з дня висунення. Голоси анонімів не враховуються, можна лише залишати побажання в «Особлива думка». Мінімальна кількість редагувань для голосу — 50 в основному просторі статей. Голоси, віддані «проти» без пояснення, не враховуються. Для прийняття рішення потрібна кваліфікована більшість (не менш ніж дві третини за пропозицію).

Періодичність розміщення нового вибраного списку — 1-2 тижні. Щодва- або щотижня (за наявності кандидатів), у неділю запропонований список із найбільшою підтримкою буде розміщений у списку вибраних та вилучений зі списку голосування.

Коли ви віддаєте свій голос за певний список, будь ласка, не забувайте поновлювати біля неї «рахунок» відданих голосів.

Номінувати новий список
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Категорія КатегоріяКаталог

Кандидати

Список птахів України 7—0—0

Пропонує: Взірцева стаття для опису орнітофаун країн світу та окремих територій авторства Maxim Gavrilyuk і Стефанко1982. Описує птахів, що зустрічаються в Україні, вказані міжнародний та локальний охоронні статуси, всі елементи проілюстровані. Наявні червоні посилання можуть слугувати основою для проведення тематичного тижня. Можливо, на 1 квітня, чи на другу суботу травня.--Dim Grits 03:09, 12 вересня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список птахів України 7 0 0 100% 12 вересня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. AlexKozur, Mcoffsky і Sehrg, вам може бути цікаво.--Dim Grits 03:09, 12 вересня 2019 (UTC)
 2. --Ollleksa (обговорення) 08:29, 12 вересня 2019 (UTC)
 3. Взірець. --Fessor (обговорення) 11:01, 12 вересня 2019 (UTC)
 4. Можливо, правильніше було б дочекатись результатів роботи Maxim Gavrilyuk, але не втримався. Добре! --Mcoffsky (обговорення) 16:24, 12 вересня 2019 (UTC)
  Якщо користувачі голосують "за", тоді нехай процес голосування іде, а я паралельно буду доопрацьовувати.--Maxim Gavrilyuk (обговорення) 17:01, 12 вересня 2019 (UTC)
  Maxim Gavrilyuk, додав літературу з російської статті. Можете посилатись на неї через шаблон {{sfn}}, як в розділі Тетерукові. Полегшив вам роботу з цитування.--Dim Grits 19:22, 12 вересня 2019 (UTC)
  Одне іншому не заважає, а лише підтверджує живість списку. --Mcoffsky (обговорення) 18:39, 12 вересня 2019 (UTC)
 5. Неймовірна робота! За, --Oleh68 17:09, 12 вересня 2019 (UTC)
 6. за. гарне й якісне наповнення. попри жахливу порожність частини комірок в подібних таблицях. --ursus 11:23, 14 вересня 2019 (UTC)
 7. --Олег (обговорення) 07:32, 17 вересня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
Робота чудова, але як вибраної я поки що не бачу. --『 』 Обг. 10:05, 13 вересня 2019 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Прошу відкласти голосування на деякий час. Потребує упорядкування та оновлення інформація про поширення та статус видів. Беру це на себе.--Maxim Gavrilyuk (обговорення) 05:35, 12 вересня 2019 (UTC)
 2. Зовсім ідеально було б додати для нехарактерних птахів, які були помічені один раз десь-колись, ще посилання на джерело. Але навіть так - цей список заслуговує вибраного.--Ollleksa (обговорення) 08:29, 12 вересня 2019 (UTC)
 3. Оце - Нагору непотрібне, а якщо і потрібно, то функціонал зроблений неправильно. Що зроблять на мобілках? Легче пальцем перелистати, список невеликий, а оте маленьке Нагору, ще помітити і попасти. Ми же даним списком дозволяємо новий стиль, який не був обговорений у кнайпі. Для новачків це може стати фатально, коли комусь це не сподобається. Поділ на підрозділи не потрібні, бо розділи дуже маленькі. За загальний зміст лише може сказати прекрасно, але не за зміст у розділах. Види птахів - для чого було вкинуто простий перелік термінології? Лунь степовий - це який вид птаху? Думаю можна було б зробити окремо це в таблиці і зробити вікіфікацію. Більше користі буде чим від непотрібної тут термінології. Чому? Бо зацікавите людей і може хтось поліпшить Осілі птахи, а так прочитають визначення тут, а про статтю забудуть (це думка моя думка, чим зауваження). Таким кольором позначені види птахів - у преамбулі... Навіщо? Це уточнення потрібне для таблиці, краще нижче змісту. Теж і до МСОП, хоча краще зробити як окремий розділ (як в Список ссавців Шпіцбергену). Преамбули як такої я не бачу, а якийсь набір слів і пояснень. Коротко про що стаття? Про статуси і види? Уточнити термінологію- такого не повинно бути в коді таблиці, а отже маю сумнів, що стаття була доопрацьована. border=1 class="wikitable" - навіщо? Так замітка: краще робити центрування усієї таблиці, чим центрувати практично кожен рядок, код зменшите. Літератури КУЧА, використано 32, навіть менше. Для чого це порушення ВП:Колекція посилань? --『 』 Обг. 10:05, 13 вересня 2019 (UTC)
  1. Усе вірно, «перелистають пальцем», то не для мобілок, іншими пристроями теж користуються й воно для одних полегшує навігацію, а для інших його розміри не заважають й не відволікають. Смак Побажання частково враховано. Підпис уточнено Green tickТак.
  2. Симптоматично виглядає пасаж «дозволяємо новий стиль». А було десь обговорення щодо заборони оформлення статей з відхиленням від стилю, який не регламентує цих моментів? Чи може хтось підпис під логотипом у верхньому лівому кутку вже змінив з «вільна» на «дозвільна»? Ніхто нікому не заважав щось обговорювати тут, в Кнайпі, у на зборах Вікімедіа, у соцмережах… Сподіваюсь, цією відповіддю я закрию гештальт метапедистів «потрібно обговорити» Green tickТак. І ця, не дуже приємна для екзопедистів, сторінка не перетвориться на ще один філіал Кнайпи. Для статистики фахових редакторів на проекті такий розвиток подій може бути фатальним.
  3. Розділи дуже великі, розділи дуже маленькі, розділи дуже різні. Якщо поділили — була на те в автора потреба. Особисто, як редактор, поділяю такий підхід для великих статей над якими працюють спільно різні автори — менше помилок та механічно загублених розділів. Смак X mark.svg Відхилено
  4. «Види птахів»? Лунь степовий — це такий вид, лунь степовий. Чи ви про групи до яких віднесено види птахів, їхній статус на території України? Просто процитували за першими двома словами речення? Але інша частина того речення теж важлива для розуміння для чого саме пояснення використаної далі термінології. Десь використаної, десь ні. Не зрозуміло, що саме спонукало вас рахувати облігатність її використання до кожного виду? Та й далі за текстом у вас така термінологія «непотрібна». Парадокс.
  5. Дякую за посилання на Осілі птахи. Дивно, що ви додали його в обговорення, а не в саму статтю. Вікіфікував за вас. Green tickТак
  6. Уся легенда до таблиць зібрана в одному місці, зміст ж органічно виглядає не розірваним із самою таблицею. Смак X mark.svg Відхилено
  7. Слушне зауваження. Виокремив у самостійний розділ для кращої навігації. Green tickТак
  8. Про що стаття коротко описує перша фраза, трохи ширше — перше речення. Згоден, не виключно й всеосяжно (є куди розширювати й чим доповнювати), але в повній мірі поки достатньо наявного. Red x.svg Не зроблено
  9. Погоджуюсь в частині кількості зайвих кілобайтів/елементів. Але вирівнювання авторами було задане не тільки по центру, але й по лівому краю. Як і в інших вибраних списках. Ви це не помітили чомусь. Як, власне, й те, що оптимізацію коду щодо вирівнювання вже було YesТак Зроблено декілька разів ред.№ 26073906 і ред.№ 26085450. Чомусь вами не було попередньо обговорено з авторами доцільність різних вирівнювань у таблиці. Не спитали їхньої думки стосовно такого рішення.
  10. «Такого не повинно бути в коді таблиці». Але воно й відсутнє в коді таблиці. Другий парадокс, чи третя неуважність? А уточнювати використану термінологію завжди є куди й, поки що, кому.
  11. Куча? Можливо, купа? Усе одно дивна термінологія для джерел встановлення приналежності окремих видів до фауни України. Тим більше, затребуваних коментаторами, трохи вище вашого допису. Зауваження ВП:НЕ ЗВАЛКА не стосується жодним з його чотирьох пунктів таких відкритих списків як цей. Критерій розмірів такого розділу також відсутній. Зауваження суперечить цілям енциклопедії, тому X mark.svg Відхилено.
  12. Звісно, завжди є куди покращувати й оптимізувати код. Дивно, що через роки після обрання вами списку ссавців Шпіцбергену, богомолів України ви замість «мяу» почали задавати питання, навіщо потрібен той код border=1 class="wikitable" у тих вибраних списках, хоч і не авторам статей. Дякую за конструктивну критику й зауваження. Принаймні, третина були саме такими.--Dim Grits 02:49, 14 вересня 2019 (UTC)
  1) згоден, більше питання смаку. У веб-дизайну такий стиль вже давно застарілий. Однак у даному випадку для помітності можна було використати buttom. Новачки з цим можуть зустрітися і можливо Вас як досвідченого редактор зацікавить це. 2) мав увазі не про розмір розділів, а про доцільність змісту біля кожного розділу. Загального змісту достатньо. 3) Мав на увазі доповнення «Поширення в Україні», де у деяких птахів є уточнення про види, у деяких немає. Нині це досі мають деякі птахи. Щодо термінології перекинемо у мій смак, нехай буде, щодо цього у мене своя думка. 4) Не зовсім смак, бо легенди як такої не було. Нині хорошо виглядає. 5) стаття коротко описує перша фраза - було все змішано, нині виглядає розділено і органічно. 6) але це вибраний список, а значить термінологія вже повинна бути уточнена. І так, пробачте моя неуважність. 7) якщо зробити вирівнювання таблиці в тілі, то ми вилучаємо вирівнювання таблиці в шапці, розділах, зображеннях. А у рядках, де потрібно, замінюємо на вирівнювання ліворуч. І це оптимізує краще код таблиці, але це муторне дещо діло. 8) Наприклад, Larus cachinnans, якщо звернутися до списку, то джерело «Гаврилюк М. Н., Атамась Н. С., Грищенко В. Н.», тож питання чому є список, але у статті немає виносок? Читачу легше звернутися до виноски, чим шукати інформацію в неструктурованому списку. 9) Усі списки потрібно переробити і покращити, і вибрані статті. А Ви не хочете, щоб список виглядав навіть як взірець для інших видраних списків?) Це не основна причина для голосу проти. П.С.: «Поширення в Україні», речення, то з маленької, то з великої. Щодо нехарактерних птахів, можливо краще замість позначки "*" виділити їх кольором? І будь-ласка не шукайте мої минулі редагування. Якщо я чимось не задоволений, то це просто із-за того, що я хочу щоб це було ідеально, тим паче, що нині взяти і поліпшити як це було з джмелями нині я не маю багато часу. --『 』 Обг. 07:41, 14 вересня 2019 (UTC)

Список угод Конфедеративних Штатів Америки 1—0—0

Пропонує:—NachtReisender (обговорення) 14:23, 28 липня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список угод Конфедеративних Штатів Америки 1 0 0 100% 28 липня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. NachtReisender (обговорення) 21:42, 28 липня 2019 (UTC)
Вітаю! Нові номінації розміщуються зверху. Ви це прекрасно знаєте.--NV (обговорення) 15:36, 29 липня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Гарна стаття, проте вважаю замала для вибраної, хоча з такої і перекладена судячи зі всього. Варто збільшити преамбулу та опис угод у таблиці. Така моя думка.--Yasnodark (обговорення) 13:37, 30 липня 2019 (UTC)
  Якщо стаття повноцінно висвітлює предмет, то це не аргумент.--Dim Grits 02:51, 14 вересня 2019 (UTC)
 • Зауваження:

Список птахів Польщі 4—0—1

Пропонує:--DiMon2711 13:31, 26 липня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список птахів Польщі 4 0 1 100% 26 липня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. відповідає критеріям, список дуже великий, містить не лише фото ледь не кожного виду, а й іноді записи звуків, які вони видають--DiMon2711 13:31, 26 липня 2019 (UTC)
 2. Шикарний список! Тільки За.--Oleh68 08:32, 28 липня 2019 (UTC)
 3. Суттєвих зауважень не маю, сподіваюся на врахування зауважень нижче від інших.--Yasnodark (обговорення) 14:48, 29 липня 2019 (UTC)
 4. все гарно. списки потрібні. --ursus 13:13, 17 вересня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Зрівнюючи стилі 2000-х і Список птахів України не можу сказати за. Також куций вступ, невідомі джерела щодо статусів окремих видів, бо немає приміток. Також хочу побачити українські джерела щодо термінології польських статусів захисту видів. --『 』 Обг. 11:18, 28 липня 2019 (UTC)
  Максим Гаврилюк сказав, що зауважень до списку не має, тобто термінологія правильна (я просто переклав)--DiMon2711 18:35, 29 липня 2019 (UTC)
 • Зауваження:
 1. Потрібне розшифрування категорій AERC (див. детальніше Класифікація AERC).--Стефанко1982 (обговорення) 14:07, 26 липня 2019 (UTC)
  YesТак Зроблено--DiMon2711 18:32, 29 липня 2019 (UTC)
 2. Я би ще додав до таблиці автора таксону. І було б непогано трохи розширити вступ. --Mcoffsky (обговорення) 06:56, 27 липня 2019 (UTC)
  спробую щось придумати зі вступом. А щодо автора таксону, то навряд, бо 400 з гаком види переглядати мені не в задоволення. Можливо, знайду десь таблицю, але нічого не обіцяю--DiMon2711 18:32, 29 липня 2019 (UTC)
 3. А чому такий звичний для нас птах як грак «під суворим захистом» у Польщі? --Sehrg (обговорення) 12:13, 28 липня 2019 (UTC)
  я не грак, і не орнітолог, тому це навряд до мене--DiMon2711 18:32, 29 липня 2019 (UTC)
  @Sehrg: у Польщі синантропні птахи (такі як галка, сорока, шпак, горобці тощо) знаходяться під суворим захистом за межами населених пунктів і частковим захистом у населених пунктах. Це не обов'язково означає, що видам щось загрожує, але їх вже охороняють. Деталей цього законодавства не знаю, але якось так. Жаль, що в нас немає такої практики.--Стефанко1982 (обговорення) 18:29, 3 серпня 2019 (UTC)
  Дякую за пояснення. --Sehrg (обговорення) 19:38, 3 серпня 2019 (UTC)

Знаки поштової оплати СРСР 1926 4—0—1

Пропонує: Висуваю на розгляд спільноти список, над яким працював. Статтю було створено шляхом перекладу зі статті «Знаки почтовой оплаты СССР (1926)» російської Вікіпедії. З повагою --Aibolytt (обговорення) 14:30, 25 червня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Знаки поштової оплати СРСР 1926 4 0 1 100% 25 червня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Aibolytt (обговорення) 14:30, 25 червня 2019 (UTC)
 2. --Arxivist (обговорення) 11:01, 30 червня 2019 (UTC)
 3. NachtReisender (обговорення) 14:25, 28 липня 2019 (UTC)
 4. --Mcoffsky (обговорення) 06:26, 27 серпня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Я думаю, треба подякувати ru:Участник:Sharmanschik Karlo за хорошу роботу. Тепер ми зможемо пишатися ще однією зірочкою. Та й, очевидно, не однією. --Олег (обговорення) 08:30, 17 вересня 2019 (UTC)
 • Зауваження:

Список судинних рослин Білорусі 7—0—2

Пропонує: --Sehrg (обговорення) 14:44, 20 червня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Список судинних рослин Білорусі 7 0 2 100% 20 червня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Sehrg (обговорення) 14:44, 20 червня 2019 (UTC)
 2. --Aibolytt (обговорення) 05:51, 21 червня 2019 (UTC)
 3. Гарно --Arxivist (обговорення) 12:03, 21 червня 2019 (UTC)
 4. --Sharmanschik Karlo (обговорення) 08:06, 22 червня 2019 (UTC)
 5. що означають виділення в таблиці? --『 』 Обг. 02:18, 14 вересня 2019 (UTC)
 6. --Dim Grits 03:30, 14 вересня 2019 (UTC)
 7. Колосальна за об'ємом робота, виконана практично самотужки. Мінімальними зауваженнями до оформлення на цьому тлі можна поки що знехтувати, а згодом виправити. Це глобальний проект і ми не все ще списали в росіян, тому дивно, що це не черговий переклад, але все одно приємно бачити, що українці самі здатні створити якісний продукт. --Олег (обговорення) 08:58, 17 вересня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Стаття виглядає чудово, проте мене все ж бентежить неприсутність виносок. Якщо комусь захочеться швидко переконатись, чи дійсно є в Білорусі певна рослина, доведеться гортати статтю вниз, після вивчати як працює пошукова система одного з поданих сайтів, а потім уже знаходити бажану рослину. Чи не буде правильнішим додати в таблицю ще одну колонку та проставити в ній, бодай, одне джерело на рослину? — Це написав, але не підписав користувач NachtReisender (обговореннявнесок) 18:20, 28 липня 2019‎.
  Без назв рослин українською список виглядає погано. Вважає необхідний ще один стовпець.--Yasnodark (обговорення) 13:36, 30 липня 2019 (UTC)
  Додав колонку з українськими назвами. --Sehrg (обговорення) 13:57, 13 серпня 2019 (UTC)
 2. Я навіть більше проти, ніж утримався. Оформлення ну таке собі (оці всі неоднакові таблиці), слушні зауваження від Yansodark, ненайкраща верифікація, відсутність будь-якої додаткової інформації. --З повагою, TnoXX parle! 18:21, 11 серпня 2019 (UTC)
  YesТак Зроблено --Sehrg (обговорення) 22:00, 26 серпня 2019 (UTC)
 • Зауваження:
 • У преамбулі та на карті вказано фізично-географічне районування, але про рослини невідомо, де саме в Білорусі вони ростуть.--Brunei (обговорення) 15:59, 11 серпня 2019 (UTC)
  YesТак Зроблено --Sehrg (обговорення) 13:59, 13 серпня 2019 (UTC)
 • Я в щирому захваті від проробленої роботи, тому ніяк би не хотів, щоб моє питання виглядало прискіпуванням. Але стаття зараз досягла майже 700 кб, важко відкривається. Доводиться подумати про те, як її зменшити чи розбити на підсторінки. --Brunei (обговорення) 10:41, 12 вересня 2019 (UTC)
  Я виконав усі побажання користувачів NachtReisender, TnoXX, Brunei, Yansodark. Розбиття на підсторінки неможливе. Викидати нелегкою працею зібрану інформацію не згоден. --Sehrg (обговорення) 12:51, 13 вересня 2019 (UTC)
Підсумок

Впродовж номінації автор виконав всі зауваження та значно доопрацював статтю. Залишились питання щодо величезного об'єму статті, але в критерієх щодо вибраних списків про розмір нічого не сказано. Статус Вибраного списку надано.--Стефанко1982 (обговорення) 13:55, 21 вересня 2019 (UTC)

Завершені голосування

Архів вибраних списків