Вікіпедія:Кандидати у добрі статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ДС
Dobra kandydat.png
На цій сторінці відбувається вибір статей на статус доброї. Дивіться також споріднені проекти Вибрані статті і Вибрані списки.

Перед номінацією статті упевніться, що вона відповідає критеріям до добрих статей. Висувайте, будь ласка, статтю на добру лише у випадку, якщо ви є її основним автором або готові доробити її, якщо в ході обговорення виникнуть зауваження. Поставте на сторінку шаблон, який вказуватиме іншим користувачам, що стаття є кандидатом на отримання статусу доброї.

Добрі статті пізніше можуть стати вибраними, тоді вони перейдуть у цю категорію. Але частина добрих статей обраними, імовірно, не стануть через специфічність теми: вузька спеціалізація, відсутність зображень тощо.

Нові добрі статті обираються щотижня у п'ятницю. Стаття отримує статус, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1, і при цьому немає заперечень або зауважень про необхідне доопрацювання. Новообрані статті позначаються шаблоном {{Добра стаття}}, який включає до відповідної категорії та позначає їх блакитним значком «плюс» — Dobra5.png у правому верхньому кутку, вилучаються зі списку голосування та заносяться до архіву.

Необрані статті залишаються в списку як кандидати на наступний тиждень, якщо тільки автор пропозиції чи основний автор не вирішать зняти її з номінації, або якщо кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення.

Коли Ви віддасте свій голос за чи проти певної статті, будь ласка, не забудьте поновити біля неї «рахунок» відданих голосів.

Підсумки щодо надання статусу підбиваються щоп'ятниці.

Номінувати нову статтю
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Категорія КатегоріяКаталог

Кандидати[ред. код]

Захар Беркут (повість) 1—3—0[ред. код]

Пропонує: Пропоную статтю Захар Беркут (повість) у добрі. Оскільки інтерес до цієї повісті нещодавно зріс через скору появу 10 жовтня 2019 року однойменної екранізації від відомих режисерів Ахтема Сейтаблаєва та Джона Вейна а також виходу у світ 20 вересня 2019 року комікса "Захар Беркут. Легенда" авторства культового українського комікс-письменника Олександра Корєшкова (автора культового українського коміксу "Серед овець"), то я вирішив покращити статтю і (на мою думку) довів її до рівня "доброї". Коментарі/відгуки вітаються.--piznajko 22:50, 2 вересня 2019 (UTC)

п.с. Щодо "червоних" категорій - прошу не лаяти. В попередніх версіях статті там були категорії для "романів" оскільки лише для романів і існують категорії, а для повістей вони не існують (сиріч раніше були категорії Категорія:Історичні романи бо не існує Категорія:Історичні повісті, Категорія:Україномовні романи бо не існує Категорія:Україномовні повісті, Категорія:Екранізовані романи України бо не існує Категорія:Екранізовані повісті України, Категорія:Фентезійні романи бо не існує Категорія:Фентезійні повісті поправка - ця категорія існує, але як видно з нуля інтервікі - це фейкова категорія, яку слід об'єднати з її тезкою яка має інтервікі), але оскільки на СО NickK висловився за обов'язковість згадування книги всюди лише як повість, то я й оновив категорії на "... романи та повісті" (з надією що хтось зможе перейменувати роботом поточні категорії з "... романи" на "... романи та повісті".--piznajko 00:27, 3 вересня 2019 (UTC)
За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Захар Беркут (повість) 1 3 0 25% 2 вересня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --piznajko 10:28, 3 вересня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Літературний твір — це не лише сюжет, герої і видання, це щонайменш ще літературний аналіз і критика. Ні того, ні іншого в статті навіть не згадано, в той час як в інших добрих статтях така інформація наявна (наприклад, Крига (роман), Небудь-де), і матеріал для цього очевидно є. Ідеально було б ще мати історію створення, бо тут є що розповісти. Зараз же виходить, що стаття складається лише ж сюжету й персонажів (без джерел, очевидно з книги) та списку видань, перекладів тощо (надмірна вага порівняно з рештою) — NickK (обг.) 12:06, 3 вересня 2019 (UTC)
  @NickK: Імхо, критика частково виправдана бо статті дійсно не завадить два додаткові розділи: 1) про "Відгуки літкритиків" та 2) про "Історія створення" бо наукових робіт щодо цього й дійсно предостатньо. Але частково критика (у сенсі порівняння з двома поточними "добрими" статтями про книги Крига (роман), Небудь-де) є невиправданою - Небудь-де це тупо переклад з англвіківської статті, а Крига (роман) - це тупо переклад з полвіківської статті. А у випадку з Захар Беркут (повість) - це на 100% стаття написана з нуля дописувачами укрвікі, з використанням наших україномовних джерел та описуючи всі розділу статті з нуля.--piznajko 16:40, 3 вересня 2019 (UTC)
 2. Абсолютно погоджуюсь з NickK. --Ollleksa (обговорення) 13:13, 3 вересня 2019 (UTC)
 3. Стаття не повна, не завадило б додати розділ про Відгуки (Рецензії (наприклад А. Сафронової) й Критику ([1]), про Історію створення, тобто потрібне деяке допрацювання. --Анатолій (обговорення) 11:55, 14 вересня 2019 (UTC)
 1. Календар-альманах на рік (uk). Вид-тво "Свобода". 1966. «Цю Франкову історичну повість прихильно привітала тодішня українська критика.» 
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Преамбула: "...у жанрі фентезі". Твір я читав ще в школі, але елементів фентезі я не пригадую. Тому я б не виносив доволі спірну інформацію в преамбулу, а якраз закинув б десь в критику. Тут питання більше питання чому КСД таке вирішила написати.--Ollleksa (обговорення) 13:13, 3 вересня 2019 (UTC)
  @Ollleksa: Вилучив поки-що інфу про "фентезі" diff
 • Pictogram voting comment.svg Коментар:
  А Ви, @Piznajko:, голосувати будете? --Fessor (обговорення) 07:30, 3 вересня 2019 (UTC)
  Я якось ніколи не любив голосувати в обговореннях які я сам і започаткував --piznajko 09:49, 3 вересня 2019 (UTC)
  Для мене дивно, що номінатор не бажає віддати голос за статтю. Звісно, це можна пояснити тим, що номінатор не впевнений у статті, але тоді... --Fessor (обговорення) 10:09, 3 вересня 2019 (UTC)
  Та чому ж, у статті я впевнений. --piznajko 10:28, 3 вересня 2019 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]

Архів добрих статей