Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 248: Рядок 248:
   
 
Чи можна завантажувати (''переносити'') фото пам’яток історико-культурної спадщини України до Вікісховища, враховуючи що в Україні відсутня свобода панорамної зйомки? --[[Користувач:FarCryMan|<b style="text-shadow: 0px 0px 15px #000000; color: #EA2D2D;">Far<span style="color: #ffffff;">Cry</span>Man</b>]] 11:57, 31 жовтня 2019 (UTC)
 
Чи можна завантажувати (''переносити'') фото пам’яток історико-культурної спадщини України до Вікісховища, враховуючи що в Україні відсутня свобода панорамної зйомки? --[[Користувач:FarCryMan|<b style="text-shadow: 0px 0px 15px #000000; color: #EA2D2D;">Far<span style="color: #ffffff;">Cry</span>Man</b>]] 11:57, 31 жовтня 2019 (UTC)
  +
: Ні, не можна. Фото можна завантажувати локально, під вільною ліцензією від автора фото та з додаванням шаблону {{tl|nofop}}. Вийнятки: 1. Автор пам'ятки помер 70 років тому. 2. Праця автора не містить творчої роботи (є тривіальною).--[[Користувач:Andriy.v|Andriy.v]] ([[Обговорення користувача:Andriy.v|обговорення]]) 12:04, 31 жовтня 2019 (UTC)

Версія за 12:05, 31 жовтня 2019

Скорочення
ВП:К-АП

Цей розділ у кнайпі Української Вікіпедії використовується для обговорення питань, які стосуються авторського права, зокрема, ліцензування файлів Вікіпедії (оформлення, отримання дозволів на файли тощо). До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі.

Зверніть увагу, що для запитів на зображення існує окрема сторінка.
Більше читати тут: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів.
Стандартний текст дозволу та алгоритм тут: ВП:Дозволи.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6

Анотація

Чи є порушенням ВП:АП анотація книги взята з сайту видавця. Наприклад, Всяке тіло — трава? --『 』 Обг. 02:39, 18 грудня 2018 (UTC)

@AlexKozur: У мене скоріше питання про цінність такої анотації. Теоретично вона може бути добропорядним використанням, але ж вона неенциклопедична та небагато додає до статті в порівнянні з сюжетом — NickK (обг.) 23:56, 26 січня 2019 (UTC)

Коли дата смерті автора відома, але твір опубліковано пізніше

Що робити в такому випадку? Якщо конкретно, то дата смерті автора фото — 1943 рік. Найраніша відома (але не достовірна) дата публікації — 1959 рік. Фото зроблено в 1941 році на території сучасної Росії, застосовується законодавство РФ. Чи можна вважати фото таким, що перебуває в суспільному надбанні? Див. також обговорення тут.--Piramidion 03:53, 3 січня 2019 (UTC)

@Piramidion: Лише зараз помітив, перепрошую. Тут два важливі моменти, які залежать від країни.
 • Визначення публікації. У кожній країні по-своєму визначається, що вважається публікацією. Може бути достатньо самого факту друку фото, а може вимагатися публікація в якомусь загальнодоступному виданні. У Росії вимогою є оприлюднення, що вимагає випуск в обіг екземплярів твору, що є копією твору в будь-якій матеріальній формі, в кількості, достатній для задоволення розумних потреб публіки з огляду на характер твору.
 • Визначення терміну дії. У цьому випадку фото російське, тому термін авторського права діє 70 років від смерті + 4 роки за роботу під час ВВВ або 70 років від оприлюднення + 4 роки за роботу під час ВВВ за умови оприлюднення не більш як 70 років після смерті.
Відповідно, якщо автор помер 1943 року, а фото до 1959 року не було оприлюднене, то воно буде в СН у 2030 році. Якщо ж фото оприлюднене за життя, то фото в суспільному надбанні з 2018 року — NickK (обг.) 02:58, 3 лютого 2019 (UTC)
@NickK: От якраз тут і проблема, що невідомо, коли було оприлюднено твір. Дата смерті автора більш-менш відома, але найраніша відома мені дата публікації була вже після смерті автора (начебто). Можлива також раніша дата, ще за життя автора, але її треба додатково шукати, може в якихось архівах, абощо. Я ставив це та деякі інші запитання на Вікісховищі, але мені, по суті, не відповіли на жодне з них. Натомість Antanana перенесла той файл на Вікісховище, що я розцінюю як «нехай перевіряльники Вікісховища самостійно ламають над цим голову» — і я, мабуть, перейму такий підхід, зважаючи на те, що консультації в їхньому відповіднику Кнайпи для авторських прав зазвичай до нічого путнього не приводять (хіба що питання дуже конкретне). Однак, якби я приймав рішення на Вікісховищі, то вирішив би вилучити такий файл на підставі Превентивного принципу. Але ж знаєш, що почнеться, якщо я стану вилучати такі файли тут. --Piramidion 03:13, 3 лютого 2019 (UTC)
@Piramidion: Насправді дата першого оприлюднення є проблемою для більшості історичних фото. Майже всі фото історичних осіб, історичних видів пам'яток чи міст тощо невідомо коли вперше оприлюднені. Адже, наприклад, якщо фото вивісили на стенді, додали до стінгазети — це не може вважатися оприлюдненням з точки зору російського законодавства. Відповідно, теоретично треба копати історію кожного фото, дивитися архіви газет воєнних часів тощо. Не знаю, наскільки це можливо на практиці — NickK (обг.) 14:01, 3 лютого 2019 (UTC)

Фотографії робочого візиту Президента України до Турецької Республіки

На офіційному сайті Президента України розміщено фотоальбом з робочого візиту Президента України до Турецької Республіки. На сайті внизу на кожній сторінці зазначено «Адміністрація Президента України. Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Commons Attribution 4.0 International», проте в фотоальбомі біля кожної фотографії вказано «© Фото Миколи Лазаренка». Як співвідносяться ці позначення? Чи вірно вважати, що Микола Лазаренко є автором, який опублікував фотографії на умовах CC BY 4.0?--Роман Рябенко (обговорення) 10:21, 7 січня 2019 (UTC)

У тому фотоальбомі не всі фотографії позначені знаком копірайту, а також не всі — Миколи Лазаренка, зустрічаються і Михайла Марківа. У загальному випадку, це швидше за все має позначати, що фото не є вільним. Можна також висунути припущення, що таким невдалим чином — через знак копірайту — всього лиш хотіли позначити автора фотографії. Але це ще треба довести, і у загальному випадку треба вважати, що більшість фото захищені авторським правом, а лише деякі у альбомі — вільні. --VoidWanderer (обговорення) 10:50, 7 січня 2019 (UTC)
Питання декілька разів обговорювали, останній раз не так давно але не можу знайти де. Зараз знак копірайту - це фактично історична традиція, він з точки зору закону про авторські права не додає твору додаткового захисту. Думаю, що це просто позначка авторства. ВМ УА так само позначає авторів на поштівках, які друкує. --yakudza 01:20, 27 січня 2019 (UTC)
Уже не один раз писалося, зокрема і тут: знак © не вказує, як охороняються права, а вказує, кому вони належать. У цьому виапдку просто в графі «Автор» пишете не «Адміністрація Президента України», а «Микола Лазаренко».--Анатолій (обг.) 13:02, 27 січня 2019 (UTC)
Yakudza, Ahonc, це цікаво, бо кілька місяців тому, копаючи щось про авторські права, зустрічався із протилежним твердженням — що знак копірайту сам по собі є інструкцією і позначенням, що фото (зображення) є під копірайтом, тобто захищає авторські права фотографа (митця). І, мовляв, знак копірайту виключає передачу фото у суспільне надбання, є явною пересторогою щодо цього. Шкода, що я не зберіг те посилання, і зараз мені буде важко його знайти, але саме його тезами керувався, відповідаючи користувачу вище. --VoidWanderer (обговорення) 14:26, 3 лютого 2019 (UTC)
Знайшов ось таке есе: c:Commons:Copyright does not equal copyvio--Piramidion 14:49, 3 лютого 2019 (UTC)
Не зважаючи на те, що це тільки есе, а не настанова чи правило, з ним я згоден. Але маю пояснити більш докладно що я мав на увазі — здається, є сенс розрізняти два різні випадки: свідоме та несвідоме використання знаку копірайту.
 1. Копірайт як «несвідомий» знак. Часто зустрічається таке — на фотографіях справді присутній знак копірайту, але автор їх явно розповсюджує під вільною ліцензією:
  • File:PKP Pecheneg machine gun - RaceofHeroes-part2-19.jpg — перша версія файлу, до обрізки, містить знак копірайту, але автор також дозволяє використання своїх фото під вільною ліцензією, про що є відповідний OTRS-квиток. Тобто знак копірайту тут — не більше ніж спосіб вказання авторства. І відповідно до умов розповсюдження, фотографію можна вільно модифікувати, включно з обрізкою.
  • File:10352393 637440286331856 2133109621357983978 n (26632783283).jpg — на фото присутній копірайт, але ці твори Муравського МОУ розповсюджує під ліцензією CC BY-SA 2.0, що вказано явно на flickr.
 2. Копірайт як свідомий знак. Але є й інше використання. Наприклад, у МОУ таке формулювання на сайті: Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не вказано іншого. Це пояснення може трактуватися як: можна копіювати все, що публікується на сайті, але якщо щось буде викладене із знаком копірайту, значить на нього вільна ліцензія не розповсюджується. Приблизно такими були міркування і щодо сайту президента та його візиту до Туреччини. Міркування, швидше за все, хибні, бо на сайті президента навіть виключень не припускають.
Втім, фото були завантажені на Commons (категорія), хай його адміни тепер розбираються. --VoidWanderer (обговорення) 16:01, 3 лютого 2019 (UTC)
так вільні ліцензії — це не суспільне надбання. Вільна ліцензія — це один із способів реалізації автором свого авторського права і не суперечить наявності цього авторського права, а навпаки — вимагає дотримуватися його на умовах вільної ліцензії, яку обрав автор --Ілля (обговорення) 15:33, 3 лютого 2019 (UTC)
Ілля, так, дякую за уточнення. Там я використав неточний термін, малося на увазі розповсюдження на умовах вільної ліцензії або передача у суспільне надбання (не досліджував конкретні механізми, припускаю що і таке можливе). --VoidWanderer (обговорення) 15:41, 3 лютого 2019 (UTC)
До 1994 року копірайт був обов'язковою умовою для захисту авторських прав на фото, без нього, прізвища автора і дати за законами УРСР захист авторських прав був неможливим. Після підписання Україною всіх міжнародних конвенцій та прийняття законів про авторські права захист авторських прав діє з моменту публікації без необхідності об'являти про це. --yakudza 23:02, 3 лютого 2019 (UTC)

Чи є фото, вміщене у ЕСУ, вільним?

Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (політики)

Людина померла у вересні 1917 року. Чи є її фото, вміщене у ЕСУ, вільним? В. Николов (обговорення) 07:24, 5 лютого 2019 (UTC)

якщо фотограф відомий, і він помер не пізніше 1950 року. Тоді фото вільне. --『 』 Обг. 09:23, 5 лютого 2019 (UTC)
Дякую, зрозумів. Фотограф невідомий, отже фото не є вільним. В. Николов (обговорення) 16:09, 5 лютого 2019 (UTC) Але ж його можна використати на умовах добропорядного використання? В. Николов (обговорення) 16:15, 5 лютого 2019 (UTC)
В. Николов, якщо фотограф невідомий, і фото зроблене до 1917 року, то не буде великим гріхом завантажити фото на Commons із ось цим шаблоном: c:Template:PD-old-70. --VoidWanderer (обговорення) 23:26, 6 лютого 2019 (UTC)
Якщо це фото опубліковане в Російській імперії, то воно вільно незалежно від дати смерті автора, це шаблон c:Template:PD-RusEmpire. Якщо це фото опубліковане в Австро-Угорщині, то тоді треба дивитися дату смерті автора — NickK (обг.) 23:45, 6 лютого 2019 (UTC)
Дякую, панове! Обов'язково скористаюся вашими порадами. Приємно, що в УкрВікі є знавці таких тонкощів. В. Николов (обговорення) 06:06, 7 лютого 2019 (UTC)

Проблемна світлина

Вітаю, знайшов таку світлину. Заявлений автор Луговой О, завантажив під вільною ліцензією Савелий В А. Як я розумію це різні люди і отрс ніхто не оформлював.--Venzz (обговорення) 18:12, 22 березня 2019 (UTC)

Привіт. Позначив шаблоном.--Piramidion 18:18, 22 березня 2019 (UTC)

Запобігання вилученню фото

Перенесено із Вікіпедія:Кнайпа (політики)

Вельмишановні добродії! Суворі Wikimedia Commons надіслали мені попередження про намір вилучити файл Medvedev_SI,_entomologist.jpg на сторінці Медведєв Сергій Іванович. Мовляв, за підозрою про порушення авторських прав. Але дають шанс: «Якщо Ви вважаєте, що порушення авторських прав відсутні, будь ласка, обґрунтуйте це на сторінці опису файлу». Я не знаю, що можна написати ще до того, що я вже написав перед завантаженням файлу, у його описі як «Обгрунтування добропорядного виокристання». Буде шкода, якщо файл вилучать: С. І. Медведів — один з найвидатнішіх українських ентомологів. Допоможіть, будь ласка, хто на цьому розуміється! В. Николов (обговорення) 19:40, 16 березня 2019 (UTC)

@В. Николов: на Wikimedia Commons немає добропорядного використання, воно є лише у Вікіпедії.--DiMon2711 20:16, 16 березня 2019 (UTC)
Пане Dimon2711, щиро дякую. Я правильно Вас зрозумів: нехай Коммонзи вилучають, а я потім завантажу цей же самий файл для укрВікі? В. Николов (обговорення) 07:33, 17 березня 2019 (UTC)
Так.--DiMon2711 09:15, 17 березня 2019 (UTC)
якщо нова версія, то можна оновити цю фотографію — Файл:Medvedev SI, entomologist.jpg. Лише вказати інше джерело. Це легше чим знов створювати файл майстром. --『 』 Обг. 11:42, 17 березня 2019 (UTC)
В. Николов А як давно ви заходили на Вікісховище? Те попередження було ще 2015 року, і тоді ж файл вилучили.--Анатолій (обг.) 11:48, 17 березня 2019 (UTC)

Попередження одержав вчора. Але воно, дійсно, датоване так: --Krdbot 17:01, 26 June 2015 (UTC). В чому тут справа, не знаю. У статті файл поки що є на місці. Трохи почекаю, а якщо таки вилучать, зроблю, мабуть, так, як радить пане Dimon2711. 12:28, 17 березня 2019 (UTC)

Стоп, я не зрозумів... Файл завантажений Вами до укрвікі 12:15, 28 червня 2015 (ось він — Файл:Medvedev SI, entomologist.jpg). Він відповідає ВП:КДВ, і його з укрвікі не вилучать (якщо звичайно не знайдуть вільне фото). --『 』 Обг. 16:43, 17 березня 2019 (UTC)
Або якщо не зміняться політики щодо невільних фото.--Анатолій (обг.) 16:58, 17 березня 2019 (UTC)
Я теж не второпаю, що відбувається. Буду слідкувати за файлом. А за оперативну допомогу - всім моя щира подяка! В. Николов (обговорення) 16:48, 17 березня 2019 (UTC)

ФК

Цей файл Файл:FC Rewera Stanislawow Logo.png Можна переносити до Вікісховища. Він не досягає порогу оригінальності?--『 』 Обг. 09:37, 7 квітня 2019 (UTC)

@AlexKozur: Той значок під низом досягав (передусім тому, що фотографування значків нетривіальне), але його перемалювання уже не досягає. Було б добре дізнатися в завантажувача, під якою ліцензією він його змалював — NickK (обг.) 00:38, 28 квітня 2019 (UTC)

Інформаційні стенди біля об'єктів та авторське право

Добрий день! Можливо хтось зможе проконсультувати відносно ситуації з авторським правом щодо доволі типових об'єктів для фотозйомки. Є певна історична споруда. Біля неї встановлено інформаційний стенд, котрий містить кілька різних блоків. До деяких блоків позначено джерело (наприклад, "Із бібліотеки Конгресу", "Реконструкція вигляду виконана таким-то"). Позначень на стенді відносно його авторської приналежності немає. Заборони на ведення фотозйомки немає.

Чи можливо викладати фотографії такого стенду або його елементів? В мене існують наступні варіанти:

1. Не можна.

2. Можливо викладати фото, але обов'язково всього стенду в цілому.

3. Можливо викладати фото окремих елементів стенду, але так щоб воно захоплювало зазначене на стенді джерело цих елементів.

4. Можливо викладати фото окремих елементів.

Якщо відповідь 3 чи 4, то додаткове питання:

3/4. Викладений файл обов'язково повинен бути саме фотознімком, чи можливо також вирізати із фотознімка частину за допомогою програм обробки забражень

Буду вдячний за консультацію --IGEO map (обговорення) 17:16, 7 квітня 2019 (UTC)

У даному випадку Йорданія. Ще така деталь - під одним з блоків "Реконструкція виконана таким-то у 1907" році - можливо це також важливе--IGEO map (обговорення) 14:11, 8 квітня 2019 (UTC)
у Йорданії немає свободи панорами - commons:Commons:Copyright rules by territory/Jordan, тож може бути вилучено з Вікікомонз. Але можливо є джерело, що вказує на його вільну ліцензію. --『 』 Обг. 05:17, 9 квітня 2019 (UTC)
Дякую!--IGEO map (обговорення) 14:30, 9 квітня 2019 (UTC)

rivne-cerkva

Файл:Koza4i mogulu.jpg поставлений на переміщення до Вікікомонз. Проте сайт захищений авторським правом. Цей сайт надавав якісь ВП:Дозволи? Можливо я щось не знаю. --『 』 Обг. 09:22, 11 квітня 2019 (UTC)

@AlexKozur: маєте рацію, мав би бути дозвіл (або сам сайт мав би десь підтверджувати вільну ліцензію фото). на жаль, не всі користувачі, що додають шаблони про переміщення на Вікісховище, знаються на ліцензуванні --アンタナナ 16:55, 18 червня 2019 (UTC)

Шаблони ліцензування

Таке питання щодо ОДВ. Для чого було створено в шаблонах {{Логотип}} {{Постер}} та подібних ним параметр "Стаття"? Такий параметр вже є в шаблоні {{ОДВ}}. А отже на мою думку таке подвійне оформлення вже не потрібне, бо усе зазначено в ОДВ. --『 』 Обг. 12:19, 16 квітня 2019 (UTC)

Я теж про це думав, і мені здається, що основною метою додавання цього параметра саме до цих шаблонів було обмеження використання відповідних невільних файлів — тобто логотип має використовуватись у статті про компанію, і ніде більше, а постер — у статті про фільм, і ніде більше (інші випадки слід розцінювати як декоративне використання), однак я не впевнений, чи моє трактування правильне, а також не знаю, хто саме вносив ці зміни. Також мені здається, що можливі винятки, коли, скажімо, є дві статті — одна про компанію, інша про її регіональне відділення, і в обидвох можна використати один і той же логотип як основний засіб ідентифікації.--Piramidion 12:32, 16 квітня 2019 (UTC)
 • Теж вважаю цей параметр зайвим. Назва статті має бути в шаблоні ОДВ, і дублювати її у шаблоні ліцензії — зайве. Якщо протягом пару днів не буде заперечень — позабираю його.--Andriy.v (обговорення) 11:24, 17 квітня 2019 (UTC)
 • @Antanana: Наскільки я побачив Ви автор додавання параметрів до шаблонів про ліцензії. Прошу прочитати це обговорення та висловитись якщо є заперечення щодо прибирання цих параметрів зі сторінок файлів.--Andriy.v (обговорення) 20:36, 16 червня 2019 (UTC)
  @Andriy.v: так, дубляж не є потрібним. досить згадки в одному шаблоні — раніше просто трохи не така система була :) --アンタナナ 16:51, 18 червня 2019 (UTC)
  Ей, але ж не всюди є ОДВ. Краще хай буде двічі написано, ніж жодного разу [1].--Анатолій (обг.) 10:00, 22 червня 2019 (UTC)

Цікавий шаблон

Яке призначення даного шаблону {{Знімок екрана сайту}} в українській Вікіпедії? Бо дивлячись на його включення бачу різноманітність і безлад. У англвікі, як я розумію звідти він і потрапив до нас, то шаблон використовується для скриншотів веб-сайтів, щоб ідентифікувати статті про сайти. Наприклад, Rozetka.ua.--『 』 Обг. 20:56, 4 червня 2019 (UTC)

Мм. Схоже він дійсно зроблений для знімку екрану для показу ПЗ/контенту веб сайту. Про це там описано добре "

This tag is not appropriate for images and media found on websites; it should be used for screenshots of websites only. In other words, it should only be used when the subject of the image, not the source of the image, is a website." А знімки людей/інші штуки повинні йти під іншим описом fair use. Мабуть гарно було б переоформити шаблон і це пояснити. --Helixitta (t.) 13:56, 7 червня 2019 (UTC)

Стаття насмикана із різних джерел

От не знаю чи варто на таке вішати шаблон про порушення АП. Наче весь текст насмиканий. Але якось перемішано.... *is confused* --Helixitta (t.) 13:58, 7 червня 2019 (UTC)

Патрикеєва Олена Олександрівна - стаття без авторитетних надійних джерел. Наукова діяльність копівіо з [2], педагогічна з [3]. У рерайтингу вставка кількох слів для збільшення порогу оригінальності, ціниться так же як і копівіо. А так узагалі не бачу значимості в особі (навіть не розумію зі статті, чому вона політик). Лише піар проєкту STEM-освіта, можливо навіть і в статті STEM.--『 』 Обг. 18:03, 7 червня 2019 (UTC)

Німецька карта

Доброго дня! Дана мапа Файл:Reihe XX Blatt 7 Owrutsch 1914.jpg є вільною? Чи все залежить від авторства карти? --『 』 Обг. 23:51, 12 червня 2019 (UTC)

@AlexKozur: Усе залежить від авторства карти, але вона майже напевно вільна. Якщо німецький генштаб, то вона вільна однозначно з ліцензуванням за аналогією з File:Reims, Rethel, Ste Menehould, Chalons 1914.jpg. Якщо австрійський, то скоріш за все слід вважати автором генштаб як юридичну особу, і тоді вона теж вільна. Загалом мені здається, що варто перенести на Сховище як вільне — NickK (обг.) 03:05, 29 червня 2019 (UTC)

Ілюстрування статей про ПЗ скріншотами

Нещодавно був видалений файл Файл:Garena+ screen.png, що використовувався в картці статті Garena. Файл було завантажено з поясненням, що файл невільний, використано шаблон Знімок екрана де вказано: «Таке використання зображень кваліфікується як добропорядне використання об'єкта авторського права». Також був використаний шаблон Обґрунтування добропорядного використання як і вимагається ВП:ДК. Видалення пояснено тим, що файл порушує авторське право і, що не кожна стаття про ПЗ може використовувати скріншот в рамках ВП:КДВ. Я не бачу тут порушення авторського права й прошу повернути файл. Також незрозумілою лишається вибірковість щодо застосовності ВП:ДК до скріншотів програм. Вважаю, що кожна стаття про ПЗ може бути ілюстрована скріншотом, адже для користувачів інтерфейс - один з основних пунктів при виборі програми. Та і самі розробники наймають UI/UX дизайнерів, витрачаючи на них немалі кошти, не просто так. Інтерфейс програми - це її обличчя. --FarCryMan 18:28, 18 червня 2019 (UTC)

для ПЗ інтерфейс є важливим, бо вказує на функціональність та вигляд програми. Більш декоративним є логотип, бо він уже вказується на скриншоту програми, але це потрібно обговорити. В англвікі використовують і лого і скрин, бо частенько там є розділ щодо функціоналу програми, що відповідає КДВ. @VoidWanderer: поясніть своє швидке видалення. --『 』 Обг. 02:43, 19 червня 2019 (UTC)
@AlexKozur: в статтях про людину ми ж показуємо її лице, а не живіт чи груди, хоча вони також важливі? Те саме й з логотипом. І ви ж самі сказали "там є розділ щодо функціоналу програми", що є обов'язковим. У нас такого розділу не було (або він був дуже малим), що суперечить КДВ--DiMon2711 06:21, 19 червня 2019 (UTC)
інтерфейс програми це її лице, логотип її серце, код її мозок.--『 』 Обг. 06:23, 19 червня 2019 (UTC)
ви знайшли статтю в вікіпедії. Почитали. Захотіли завантажити. Але її "серця" в статті не було, лише "лице". Як тоді її знайти? Потрібно буде шукати по назві, коли легше по "серцю"--DiMon2711 06:27, 19 червня 2019 (UTC)
Користувач ~100% часу взаємодіє саме з графічним інтерфейсом ПЗ, то, мабуть-таки, всі програми з GUI можуть бути ілюстровані скріншотами. Якщо в статті буде написано, що інтерфейс не може бути кастомізований, а на скріншоті буде зображено нетиповий інтерфейс, можливо я не буду взагалі завантажувати такий додаток. --FarCryMan 10:42, 19 червня 2019 (UTC)
Інтерпол людей шукає за лицем, а не за серцем =) --『 』 Обг. 14:36, 19 червня 2019 (UTC)
AlexKozur, тут я маю такі міркування:
 • обличчя людини — це справді важливо. Але навіть для людей ми не можемо використовувати КДВ завжди. Зазвичай, тільки коли людина померла, звідки робиться припущення, що вільних фото очікувати вже нізвідки — а отже тільки тоді ми можемо припускати можливість Добропорядного використання чужого фото. Не бачу причин, з яких програмне забезпечення повинне мати менше обмежень.
 • логотипи — це не стільки декор, скільки ідентифікація, на мій погляд. Логотипи та символи у законах України, наприклад, містять виключення у авторських правах ({{PD-UA}}), а отже я керуюся тією думкою, що якщо вже щось і завантажувати, то законодавство більш прихильно ставиться саме до завантаження логотипів. Та й то, треба вивчати які обмеження на торгові марки діють.
 • не кожен графічний інтерфейс програмного забезпечення є головним функціоналом програми, про що я й писав. Якщо утиліта не працює із графікою за своїм призначенням, енциклопедична значущість її графічного інтерфейсу (пункт 8 ВП:КДВ) — відсутня, на мій погляд. Тобто, я розумію, якщо ілюструють скріншотом операційну систему, гру, графічний редактор або якесь картографічне програмне забезпечення. Але не якісь утиліти, де одні комірки, таблички і кнопочки, хай навіть симпатично намальовані. Ми ж тут не рекламуємо нічого, а очікуємо, що ілюстрацією покажемо функціонал.
 • звичні причини вилучення файлів: невільний файл, який не відповідає критеріям добропорядного використання. Це і є причиною вилучення файлів, що порушують ВП:КДВ. Як я й зазначав, тут порушений щонайменше пункт 8.
 • я не можу відповідати за англвікі, не розбирався з їх правилами і застереженнями. Припускаю, що там також деякі файли можуть бути вилучені, якщо їх номінувати.
--VoidWanderer (обговорення) 10:50, 19 червня 2019 (UTC)
Фільми презентуються в укрвікі постерами, чому тоді ПЗ не може презентуватися скриншотом? Це цілком відповідає КДВ, бо показує основний об'єкт статті, який неможливо вільно замінити. У деяких розвинутих статтях ще й ідентифікує розділ (п.8 «специфічно ілюструвати важливі її пункти або розділи»). П.С: Щодо людей Ви ще забуваєте історична фотографія, в особливих випадках фотографія може містити живих людей, але не мати вільного замінника, але для ідентифікації статті вона потрібна. Можливо хтось знає: чи було в англвікі подібне обговорення?--『 』 Обг. 14:36, 19 червня 2019 (UTC)
Постер фільму — це щось на кшталт логотипу. Айдентика. Беруть же постер, а не скріншот із хронометражу фільму?
ПС. Часткові випадки, про які ви далі згадуєте, не розглядаю: я там писав «зазвичай» — це значить, що померлі люди не єдиний спосіб людини на фото потрапити під КДВ. --VoidWanderer (обговорення) 14:52, 19 червня 2019 (UTC)
@Вальдимар, Antanana, Рассилон, Piramidion, Alex Khimich, Goo3, Nickispeaki, Andriy.v, NickK, Yakudza та Bunyk: Вибачаюсь та прошу взяти участь в обговоренні --FarCryMan 21:03, 19 червня 2019 (UTC)
@FarCryMan: Мені здається, що зображення принаймні не було очевидно необґрунтованим і не відповідало критеріям миттєвого вилучення. @VoidWanderer: Вилучення за кілька годин — це навіть не швидке, бо швидке для файлів (наприклад, {{dfud}}) зазвичай все ж триває 7 днів. Так швидко зазвичай вилучаються лише ті файли, які очевидно за жодних умов не можуть бути обґрунтовані (наприклад, замінені вільними з Вікісховища). У випадку сумнівів, а особливо у випадку номінації на повільне вилучення зазвичай варто чекати 7 днів. Можна обговорювати, чи є доцільним саме цей інтерфейс, але в загальному випадку скриншот програми в статті про програму може бути доцільним, тому швидке вилучення виглядає невиправданим — NickK (обг.) 23:27, 19 червня 2019 (UTC)
Гаразд, я відновлю файл, щоб збігли відведені 7 днів. Сподіваюся, за цей час оформиться більш-менш консолдіована точка зору спільноти щодо скріншотів програмного забезпечення.
Втім, це додає нових запитань — яким повинно бути порушення авторських прав, щоб ні встановлений шаблон ОДВ, ні аналогічні FairUse, чи відкрита номінація на повільне не могли б бути перепоною для вилучення. Інакше кажучи, якої важкості має бути порушення, щоб навіть попри нібито виконані формальності, вилучення могло відбутися миттєво? --VoidWanderer (обговорення) 23:52, 19 червня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Це має бути очевидно невиправдане використання. Тут неочевидно виправдане, тому не годиться. Очевидно невиправдане — приміром, скриншот програми в статті про місто, де ця програма розроблена, або невільне фото за наявності вільного замінника. Тут зображення теоретично можливо виправдати, питання в тому, чи є воно необхідним і корисним для читачів, а це питання, яке потрібно обговорювати, а не швидко різати — NickK (обг.) 02:45, 21 червня 2019 (UTC)
 • Вже бачив це обговорення і хотів теж задати зауваження VoidWanderer щодо його поспішної дії, але NickK мене виперидив. Загалом я схвалюю використання скріншотів для ілюстрування статей про ПЗ, ця практика поширена й у інших мовних розділах (зокрема в англійському та італійському розділах). Трактування щодо порушення п. 8 ВП:КДВ — хибне, файл не використовується у розділі статті яка не про нього як приклад до чогось, а також не використовується у списках та галереях. Файл використовується якраз у верхні частині статті (у шаблоні), як це вимагає практика використання файлів під ДВ. ПЗ - це продукт і порівнювати його до людини, некоректно. Порівняння має бути з іншими продуктами, як ось цей it:Nutella (у нашому розділі треба відкорегувати бо є порушення ВП:КДВ), тут є і лого продукта і його загальний вигляд. Звісно для ПЗ неможливо отримати вільне зображення без дозволу власників АП, і тому слід оріентуватися на ВП:ДВ та його критерії, але тут я не бачу порушення жодного пункту правила, хіба що зменшити до 250px розмір.--Andriy.v (обговорення) 08:47, 20 червня 2019 (UTC)
Щодо трактування ВП:КДВ — я не просто так навів приклад людей. Бо ВП:КДВ містить низку критеріїв, які коротко я б передав так:
 • якщо немає вільних зображень, а також якщо шанс добути вільні зображення — практично нульовий, а також якщо статтю конче необхідно проілюструвати, і подана ілюстрація справді допомагає у розумінні предмету статті, то, якщо розмір і якість обраної ілюстрації не нашкодять її оригінальному автору продати її при нагоді, можна використати зображення як добропорядне
Людей я згадав через те, що на їх прикладі добре видно, що просто потреба в ілюстрації — не завжди підстава для використання КДВ. Якщо існує більш-менш значна теоретична можливість, що хтось має змогу додати зображення під вільною ліцензією, треба чекати цього додання.
Пункт 8 ВП:КДВ говорить про Значущість в першу чергу, тобто про те, що ілюстрація допоможе читачу краще зрозуміти суть предмету статті. Про це я докладно розписав вище. Я ніде не апелював до списків чи галерей, і використання файлу у шаблоні — не ознака його значущості.
Ваш приклад із it:Nutella — невдалий. Наскільки я бачу, там два вільних зображення у картці. --VoidWanderer (обговорення) 11:03, 20 червня 2019 (UTC)
Потреба в ілюстрації це єдиний можливий мотив використання будь якого зображення під ДВ, звісно не всі невільні файли можуть використовуватися для ілюстрування. Приклад it:Nutella якраз вдалий бо там використовується і зображення лого і зображення загального вигляду продукту. Лого там вільне бо тривіальне, інакше його можна було б використати від ДВ. Щодо зображення банки, то там можливе тільки вільне зображення, інакше буде порушення пункту 1 ВП:КДВ, бо це трохвимірний об'єкт, який можна вільно сфотографувати самому і опублікувати під вільною ліцензією. Щодо ПЗ то це чи не унікальний випад коли вільне зображення неможливе бо це продукт який відтворюється у двохвимірному просторі та захищений АП (майже все) а отже не порушує пункт 1. Вся суть обговорення йде до того що файл не порушує ВП:КДВ, бо ілюстрування тільки через іконку/лого недостатнє.--Andriy.v (обговорення) 11:36, 20 червня 2019 (UTC)
Потреба в ілюстрації це єдиний можливий мотив використання будь якого зображення під ДВ
О, то про це й мова. Потреби немає. Ілюструвати утиліти на кшталт Garena скріншотом — зайве, скріншот їх інтерфейсу ніяк не наближає читача до розуміння задач і функціоналу утиліти. Більш того, маючи у статті вже завантажений логотип (також невільний файл), ми зловживаємо добропорядним використанням, додаючи ще й скріншот, що не несе значущого навантаження. --VoidWanderer (обговорення) 11:46, 20 червня 2019 (UTC)
постер до фільму не показує весь фільм, альбом до музики не показує всієї музики, логотип клубу не показує їх гру. КДВ для того й потрібно, що лише показати, що це таке, а от розкрити потенціал програми це вже його придбати. Для розуміння задач і функціоналу це призначення тексту статті. Наприклад, Ви з фотографії не розширите свої знання щодо діяльності людини. Картинка повинна лише ідентифікувати основний об'єкт статті. Ви зачепили тут не лише вже ПЗ. Ви кажете чекати? Міккі Маус вже як 100 років чекає вільного вмісту, а деякі фільми взагалі відновлюються під АП через 50 років. Яким чином логотип ПЗ наближає читача до розуміння задач і функціоналу утиліти? --『 』 Обг. 12:14, 20 червня 2019 (UTC)
Яким чином логотип ПЗ наближає читача до розуміння задач і функціоналу утиліти? — приблизно як постер фільму, обкладинка книги чи логотип клубу. Тобто майже ніяк. Але ми не використовуємо скріншот хронометражу фільму (хай і без людей), вирізку книги чи яскравий момент матчу, щоб проілюструвати фільм, книгу, клуб. --VoidWanderer (обговорення) 12:19, 20 червня 2019 (UTC)
Яке зображення Ви додасте для ідентифікації об'єкту статті про ПЗ? Наприклад, з тієї що й почалося обговорення. --『 』 Обг. 12:29, 20 червня 2019 (UTC)
Тільки логотип. --VoidWanderer (обговорення) 12:36, 20 червня 2019 (UTC)
А як інакше можна іллюструвати статтю про ПЗ по-вашому? Іконою тільки? І що читач зрозуміє бачивши іконку ПЗ? Скажу це я сам - нічого. скріншот їх інтерфейсу ніяк не наближає читача до розуміння задач і функціоналу утиліти - то ви тоді пропонуєте вставити pdf інструкції до ПЗ? Адже це мабуть єдиний спосіб щоб користувач навчився використовувати програмку. ПЗ різні і саме перше що бачить користувач ПЗ, після іконки, це графічний інтерфейс ПЗ, через який і відбувається (майже все) використаня самого ПЗ. Я (і не тільки я) впевнений що скріншот для ілюстрування ПЗ потрібне.--Andriy.v (обговорення) 12:25, 20 червня 2019 (UTC)
А як інакше можна іллюструвати статтю про ПЗ по-вашому? Іконою тільки?
Тільки іконкою, якщо це не програмне забезпечення, головний функціонал якого є графіка.
то ви тоді пропонуєте вставити pdf інструкції до ПЗ?
Не знаю де ви побачили у мене таку пропозицію. Опис програми має братися із вторинних незалежних джерел — як і практично все у Вікіпедії.
Адже це мабуть єдиний спосіб щоб користувач навчився використовувати програмку.
ВП:НЕПУТІВНИК: Вікіпедія не ставить перед собою мету навчити користувача використовувати програмку.
--VoidWanderer (обговорення) 12:36, 20 червня 2019 (UTC)
Ви розумієте що вашими репліками вище Ви спростовуєте самі вашу репліку скріншот їх інтерфейсу ніяк не наближає читача до розуміння задач і функціоналу утиліти? Сподіваюсь так.--Andriy.v (обговорення) 13:00, 20 червня 2019 (UTC)
Можливо, висловився не надто точно вище. Малося на увазі, що скріншот програмного забезпечення, головний функціонал якого є графіка, принаймні дає уявлення читачу про суть роботи, яку реалізує ця програма. Звісно, про повне розкриття задач і функціоналу мова не йде. --VoidWanderer (обговорення) 13:05, 20 червня 2019 (UTC)
1) ніде не заборонено використовувати скриншот ПЗ; 2) логотип не дає уявлення щодо предмету. Це як замість постеру фільму надавати логотип фільму. Користувачі ПЗ дуже рідко дивляться на логопит ПЗ, весь подгяд на його інтерфейс, і таким чином можно з легкістю відрізнити Фотошом від Корел. Логотип не надасть тієї ідентифікації предмету як логотип; 3) закони США ніяким чином не забороняють використовувати скриншот ПЗ; 4) практика не одного одного розділу; 4) серед практично однакових іконок калькуляторів, Ви хочете щоб користувач зміг ідентифікувати об'єкт статті за ними? Чи за стандартними іконками Віндовс? Якщо це ідентифікує предмет статті en:File:TV & Movies.png, то я вже не знаю як Вас переконати. 5) "принаймні дає уявлення читачу про суть роботи" - це і є призначенням усіх скриншотів ПЗ. --『 』 Обг. 13:11, 20 червня 2019 (UTC)
Утиліта типу Garena своїм скріншотом ніяк не дає уявлення читачу про суть роботи, яку реалізує ця програма.
А у Вікіпедії вважається захищеним авторським правом все, що не є вільним. --VoidWanderer (обговорення) 13:22, 20 червня 2019 (UTC)
1) Це лише Ваша думка. Я же відразу зрозумів, що це платформа для ігор. Скриншот абсолютно розкрив для мене, що є ПЗ) 2) «не дає уявлення читачу про суть роботи» - наче логотип дає уявлення... відповідно до законодавства США, яке дає можливість використовувати ДВ, я маю вільне право додати скриншот ПЗ як ідентифікатор статті; 3) я думаю краще зробити меня і Вам (VoidWanderer) тут перерву і вислухати інших користувачів. Ми уже все сказали й починаємо ходити колом.--『 』 Обг. 13:32, 20 червня 2019 (UTC)
Моя думка, принаймні, спирається на твердження: інтерфейс утиліти, яка спеціалізується на організації з'єднань у мережі, не надає читачу нічого значимого, що відображало б роботу програми. Ваша ж точка зору, наскільки я бачу, спирається тільки на те, що якщо у програмного забезпечення є інтерфейс, то він є значимим.
Також, я не стверджував, що логотип дає якесь уявлення. Я тільки стверджував, що логотипи, згідно із законодавством України, мають менше обмежень на завантаження, а тому їм має віддаватися пріоритет. А також тому, що, як і постер фільму, логотип справді є роботою розробників і ідентифікує предмет статті. Це істотно відрізняється від скріншота, майстерність виконання якого залежить від користувача Вікіпедії — навіть ВП:КДВ рекомендує використовувати тільки опубліковані раніше зображення (п. 4 Верифікованість. Матеріал повинен бути опублікований де-небудь раніше.)
--VoidWanderer (обговорення) 13:44, 20 червня 2019 (UTC)
Так і знав, що Ви додасте пункт 4. А ПЗ що не опубліковане ніде? Воно неіснує? Тобто на вашу думку, якщо зроблять фото обкладинки книги, то це порушення пункту 4? Верифікацію проходить. Щодо законодавства України взагалі незрозуміло яким чином тут воно (який закон? кодекс? стаття?), особливо щодо навантаження зображення. Порогу оригінальності закони України не надають докладно. «спирається тільки на те, що якщо у програмного забезпечення є інтерфейс, то він є значимим» - надайте диф де я говорив про значимість? Я писав, що це цілком прийнятно як і постер фільму, чи обкладинка книги, і це надає ідентифікацію предмету краще чим логотип. П.С.: "правило дев'ятки": скриншот через "и". Я зауважу, бо не один користувач. Просто, щоб знали)). --『 』 Обг. 14:00, 20 червня 2019 (UTC)
п.4 — окремий предмет обговорення. Базується цілковито на ВП:Перевірність, який прямо витікає з ВП:Надійні джерела. Суть п.4 в даному випадку полягає в тому, що якщо у оглядових журналах програмного забезпечення дають огляд ПЗ, то від автора публікації і редактора залежить робота підібрати нормальний скріншот. Такий, що був би репрезентативним і не містив би якихось недоречностей. Всіх цих речей позбавлені самостійно зроблені скріншоти: вони можуть мати якісь невдалі аспекти, а в деяких випадках можуть бути і вигадані / виправлені / сфабриковані. Як перевірити скріншот рідкісного програмного забезпечення, якщо користувач Вікі вирішив пожартувати і вставив щось ліве? Дуже складно. Тому для уникнення подібних непорозумінь існує п.4 ВП:КДВ.
Але, повтрюся — це окремий пункт для обговорення. --VoidWanderer (обговорення) 14:18, 20 червня 2019 (UTC)
так же як і взнати хто переклав книгу. Перечитайте "Коли не потрібні джерела". Це цілком підходить для ВП:В. А містифікація буде сильно помітна. Ви не додасте до Блокнота скрин Ворлда, бо саме ПЗ ідентифікує його. Це дуже легко помітити. Я не знаю чому для Вас це складно. Хоча... дивлячись на 43% перевірених файлів, можливо й складно. Теж я можу сказати до постера для фільму користувач вирішив пожартувати й вставити не те. Рідкісного ПЗ це якого? Гра зі призового картриджа Нінтендо? Рідкісних немає все можна знайти. --『 』 Обг. 14:28, 20 червня 2019 (UTC)
Можна справді все. Різниця полягає тільки у витраченому часі. Правила нам цей час економлять — вони говорять про необхідність публікації. Це зроблено для того, що знайти і перевірити, скажімо, номер журналу — на порядок легше, ніж знайти якусь спеціалізовану програму, яка, скажімо коштує $50, встановити її і перевіряти чи вона зображена. --VoidWanderer (обговорення) 14:39, 20 червня 2019 (UTC)
 • Вважаю, що скріншоти програм не порушують добропорядне використання, оскільки не завдають навіть копійчаних втрат авторам програми. --Brunei (обговорення) 09:52, 9 серпня 2019 (UTC)
Ніхто не сперечався, що скріншоти інколи цілковито підпадають під ВП:КДВ. Але є й інші ситуації — коли не всі 10 вимог ВП:КДВ виконані. На мій погляд, ось приклад такої ситуації:
--VoidWanderer (обговорення) 10:10, 9 серпня 2019 (UTC)

Das Backerbuch 1910

Можливо хтось підкаже чи вільна ця книга [4]. Як я розумію з опису: «Das Backerbuch. 1901, Stuttgart, Felix Krais Verlag», то автором є Felix Krais Verlag, який наче помер у 1937 році.--『 』 Обг. 08:23, 18 липня 2019 (UTC)

Якщо автор помер скоріше 1949-го — так.--Andriy.v (обговорення) 08:55, 18 липня 2019 (UTC)
Felix Krais Verlag — це Видавництво Фелікса Крайса. Не впевнений, що Фелікс Крайс автор, але видавництву справді могли належати авторські права — NickK (обг.) 09:16, 18 липня 2019 (UTC)
Дякую! Мда... вважав, що він був і автором. Тут детальніший біографічний опис [5], та й на аукціонах пишеться авторство Franz Pusch. Залишилось знайти біографічні відомості про нього =) --『 』 Обг. 02:04, 19 липня 2019 (UTC)

Пам'тники і Вікісховище

Добридень! Як у Вікісховищі відносяться до таких пам'ятників? Чи можна їх переносити, не переживаючи через свободу панорами? Файл:Arefyev. Old Cam..JPG--『 』 Обг. 04:43, 23 липня 2019 (UTC)

@AlexKozur: Конкретно цей — можна, під commons:Template:PD-RusEmpire. Якщо коротко, все споруджене в Російській імперії на Коммонз приймається без особливих проблем — NickK (обг.) 02:09, 23 серпня 2019 (UTC)

Невільний файл з мистецтвом на фоні

Файл:Augusto Murer.jpg - це фотографія художника з прикладом його мистецтва. Я вважаю це порушенням пункт 1 ВП:КДВ, бо статую можливо сфотографувати, що й було доведено в італійській Вікіпедії. Вважаю найліпше обрізати фото, залишивши лише портрет, або замінити на лише портрет.--『 』 Обг. 06:43, 26 липня 2019 (UTC)

@AlexKozur: І художник, і його твори невільні. Тут же маємо два в одному: одне невільне фото ілюструє і художника, і твір, тож у чому проблема? Статуя з італійської Вікіпедії, схоже, доволі невільна теж через відсутність в Італії свободи панорами — NickK (обг.) 04:33, 23 серпня 2019 (UTC)

studfiles.net

Доброго дня, шановне товариство! У нашій Вікіпедії є 136 сторінок, які посилаються на сайт studfiles.net як на джерело. Виникло питання: наскільки це правильно — як з точки зору етики, так і з погляду авторського права. У мене склалося враження, що даний веб-ресурс є звалищем нелегально скопійованого контенту чималих розмірів.

Яка думка спільноти з даного питання? Дякую! --Yuriz (обговорення) 10:19, 9 серпня 2019 (UTC)

Це ж чудово, що 136 статей мають джерела, тобто верифіковані, як того й вимагають п'ять засадничих основ нашого проекту. Яке діло до легальності контенту, наприклад цієї презентації, на якомусь іншому сайті, якщо тільки до Вікіпедії він не потрапив без врахування ліцензійних вимог (захищений копірайтом — без суттєвих змін, опублікований під вільною ліцензією — без зазначення атрибуції, що вимагається у передруків тощо). Конкретні сумніви щодо конкретної статті — унікальне рішення за кожним окремим фактом, відповідно. Встановлено першоджерело — змінюйте посилання, сумніви в авторитетності — замінюйте підтвердження тез більш авторитетними джерелами. --Dim Grits 18:13, 9 серпня 2019 (UTC)
 • studfiles.net не повинно бути в укрвікі, кожну статтю потрібно переглянути і виправити та бібліографічний опис авторитетного джерела. А студентські реферати піддати сумніву.--『 』 Обг. 19:13, 9 серпня 2019 (UTC)

Українські соціально-побутові пісні

Є сумніви, що даний текст не є порушенням авторського права. Стаття була створена в 2010, але в основному я знаходжу лише реферати до 2012 року. Перевірка також не дає нічого пов'язаного з датою створення статті [6]. Але має сумніви, що це не копіпаст з якоїсь книги чи посібника для вчителів. --『 』 Обг. 22:00, 10 серпня 2019 (UTC)

Згущівка

Файл:BandW condensed milk.jpg - як і наші колеги з Вікікомонз я також не вважаю, що файл поширюється за вільною ліцензію, а отже постає питання щодо його заміни і вилучення. Автор дизайну, як було зазначено на commons:Commons:Deletion_requests/File:Zguschene_moloko.png - невідомий, та інші дані для вільного ліцензування. --『 』 Обг. 22:24, 13 серпня 2019 (UTC)

Чи буде це порушенням авторського права?

У статті Модель вкладених множин бот відмітив посилання Ієрархічна модель вкладених множин у реляційних базах даних - Б. Голуб як недоступне. Воно справді недоступне. В Інтернеті я знайшов інше посилання — http://visnyk-ami.lnu.edu.ua/db/16/12.pdf — і думав був замінити на нього. Але мене беруть сумніви, чи не буде воно таким, що призводить по порушення авторського права… З одного боку, http://visnyk-ami.lnu.edu.ua — це офіційний сайт журналу, тобто виходить, наче вони самі опублікували. З іншого, через меню http://visnyk-ami.lnu.edu.ua я не можу дістатися до цього PDF-файлу, лише до цієї анотації, тож може бути, що журнал зовсім не збирався давати публічний доступ до цього твору всім, а його доступність за прямим посиланням є радше технічною помилкою (витіканням посилання). Sasha1024 (обговорення) 15:16, 28 вересня 2019 (UTC)

Доступність вмісту журналу онлайн є умовою потрапляння до списку ДАК МОН. Тому це не має бути порушенням АП, на мою думку. --Brunei (обговорення) 19:48, 28 вересня 2019 (UTC)

Фото пам'яток і свобода панорамної зйомки

Чи можна завантажувати (переносити) фото пам’яток історико-культурної спадщини України до Вікісховища, враховуючи що в Україні відсутня свобода панорамної зйомки? --FarCryMan 11:57, 31 жовтня 2019 (UTC)

Ні, не можна. Фото можна завантажувати локально, під вільною ліцензією від автора фото та з додаванням шаблону {{nofop}}. Вийнятки: 1. Автор пам'ятки помер 70 років тому. 2. Праця автора не містить творчої роботи (є тривіальною).--Andriy.v (обговорення) 12:04, 31 жовтня 2019 (UTC)