Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 213: Рядок 213:
 
*:Ну, я привітаю будь-яке рішення, як дозволить мені не відволікатись на таку безглузду діяльність, як блокування одного й того ж вандала знову й знову, та захист різних сторінок від нього ж. В іншому разі я просто блокуватиму діапазон.--[[User talk:Piramidion|<tt style="color:#057021; font-family:'MS Sans Serif';">Piramidion</tt>]] 06:25, 3 квітня 2019 (UTC)
 
*:Ну, я привітаю будь-яке рішення, як дозволить мені не відволікатись на таку безглузду діяльність, як блокування одного й того ж вандала знову й знову, та захист різних сторінок від нього ж. В іншому разі я просто блокуватиму діапазон.--[[User talk:Piramidion|<tt style="color:#057021; font-family:'MS Sans Serif';">Piramidion</tt>]] 06:25, 3 квітня 2019 (UTC)
 
*: У мене ще виникає думка, що він сам може собі зробити аренду. Також питання як краще шукати проксі сервери? Бо даний вандал також їх застосовує. Чи може це робити фільтр? --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black;">'''『 』'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 07:15, 3 квітня 2019 (UTC)
 
*: У мене ще виникає думка, що він сам може собі зробити аренду. Також питання як краще шукати проксі сервери? Бо даний вандал також їх застосовує. Чи може це робити фільтр? --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black;">'''『 』'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 07:15, 3 квітня 2019 (UTC)
  +
*: У рувікі блокує проксі [https://ru.wikipedia.org/wiki/Служебная:Журналы?type=block&user=QBA-bot&page=&wpdate=&tagfilter=&subtype= бот QBA-bot] --[[Користувач:Basio|Basio]] ([[Обговорення користувача:Basio|обговорення]]) 07:52, 3 квітня 2019 (UTC)

Версія за 07:52, 3 квітня 2019

Скорочення
ВП:К-А

Цей розділ у кнайпі Української Вікіпедії використовується для координації та обговорення питань, які стосуються адміністрування Вікіпедії. До конструктивної розмови запрошуються всі дописувачі.

Регулярне нецільове використання цієї сторінки (за наявного консенсусу декількох адміністраторів) може спричинити заборону на її редагування (топік-бан).

Зверніть увагу, що для запитів до адміністраторів існує окрема сторінка.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28

2 запити до адміністраторів інтерфейсу на створення додатків

 1. Запит на створення додатку перевірки суміші розкладок у тексті на основі користувацького скрипта від мене.
 2. Запит на імпорт і розгортання в українській Вікіпедії додатку Twinkle від користувача Рассилон.
Наскільки я розумію, пропозиції, підтриманої кількома користувачами, достатньо, щоб це робити. Ei2kolove.png --Ата (обг.) 14:34, 24 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую також--DiMon2711 14:37, 24 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую --Стефанко1982 (обговорення) 14:05, 27 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую лише Twinkle, бо keyblayout у мене не розгортає списки на сторінках категорій. Наприклад, у категорій Категорія:Родини натискаючи на стрілку список не розгортається. А без скрипту це можливо зробити. --『 』 Обг. 16:32, 27 лютого 2019 (UTC)

Alex Khimich, Atoly, DixonD, Green Zero, NickK, Piramidion, RLuts, Sergento, VoidWanderer, ну будь ласка. --Ата (обг.) 13:36, 14 березня 2019 (UTC)

Twinkle вимагає дуже значної локалізації, включно з локалізацією шаблонів і повідомлень, створенняхнових шаблонів тощо. Я готовий перенести, якщо хтось підготує локалізацію, але я не готовий локалізовувати самотужки. Щодо першого, @RLuts:, ти можеш перенести свій скрипт, будь ласка? — NickK (обг.) 13:41, 14 березня 2019 (UTC)
Я можу створити/переробити з десяток шаблонів. Якщо буде настрій, то можу й більше. Тільки напишіть які.--DiMon2711 14:06, 14 березня 2019 (UTC)
Перше YesТак Зроблено --RLuts (talk) 07:11, 16 березня 2019 (UTC)

Виконання рішення АК щодо користувача Бучач-Львів

У позові до АК №94 було прийняте рішення про накладання обмеження на користувача на перейменування статей терміном на один рік. Дія обмеження закінчилася 4 січня цього року. Потрібно зняти обмеження, я за це не берусь, бо не хочу наробити помилок. --Basio (обговорення) 08:06, 27 лютого 2019 (UTC)

Технологічне питання, саморозкрутка та блоги

Доброго дня! Нещодавно я натрапив на статтю Business intelligence написану користувачем Користувач:Круковський Ігор. Я бачу, що даний користувач є спеціалістом у своєму ділі, але подача інформації пов'язана зі першоджерелом та його блогами. Але перевіривши вищезгадану статтю тут — [1]. Також зазначу, що сторінка користувача є порушенням ВП:ОСК, бо створена для розкрутки та піару, тобто нецільове використання для вікіпедії. Я вже не говорю про саморозкрутку на сторінках Вікіпедії та нецільове використання сторінок основного простору (наприклад, Круковський, Вікіпедія:Зацікавлення користувачів). Також на його СО є попередження. І текст, що мене зацікавив. Хоч користувач критикує Вікіпедію за неякісні статті, що на мою думку правильно. Але в той ще час порушує ВП:НО, розкриває деякі дані користувачів (не досліджував я це більш конкретно, та й для мене одного тема складна, наче все взято зі сторінок користувачів), також це все є на його блогі, де я звернув увагу на п. 9 зі хакерами та статтями кодексу. На даний момент часу, тобто в 2 ночі, я не знаю напевно, що робити з даним користувачем, і які дії робити. Тож виношу на обговорення в адмінкнайпу. Пінгую тих хто брав безпосередньо в цьому участь та згаданих у коментарі @VoidWanderer, Piramidion, Bunyk, Mcoffsky та Perohanych: --『 』 Обг. 01:06, 28 лютого 2019 (UTC)

Якщо коротко, то ситуацію із користувачем можна охарактеризувати як «складна». Логіка, якою послуговується користувач, дуже специфічна, бо призводить до дуже неординарних трактовок як подій, так і звернень до нього, і таких само неординарних висновків з них. За таких обставин, я думаю, що для того, щоб пояснити у просвітницьких бесідах принципи функціонування Вікі, потрібно докласти значних зусиль. А у кого буде час цим займатися?
Тому, на мій погляд, нічого надзвичайного робити не треба — приводити, за можливості, статті до стану, відповідного правилам Вікі, стежити за тим, щоб користувач не припускався інших порушень. Користувач справді як мінімум систематично порушує ВП:Е, з великою ймовірністю віднедавна — ВП:ЛТ, а п. 9 із хакерами та статтями кодексу взагалі небезпечно близький до безстрокового. Головне не впадати у дві крайнощі — не ігнорувати, але й не робити з цього надзвичайну ситуацію. Працюємо у звичайному режимі, кожен робить те, що мусить. --VoidWanderer (обговорення) 01:51, 28 лютого 2019 (UTC)

Ну не знає користувач лінується хоча б глянути значення слова хакер, то його проблеми, я б на це не звертав багато уваги. І він би розкривав якісь дані користувачів, якби Piramidion дійсно був Богданом Буником чи Тарасом Бенюком, але в мене є сумніви що люди з такими іменами/прізвищами взагалі існують. Трохи турбує те що "PhD" не може освоїти правила вікіпедії, бо наводить на думку що може варто працювати над спрощенням правил. Хоча я пробував змінювати правила, змінити їх в сторону спрощення нелегко, бо кожен приведе по кілька корнер-кейсів[en], і правило роздується. З іншого боку, якщо людина в межах однієї публікації не може запам'ятати ім'я персонажа публікації, певне не варто сподіватись що ця людина запам'ятає правила які б прості вони не були. --Буник (обговорення) 05:25, 28 лютого 2019 (UTC)

Повторюсь, що знаю користувача особисто й досить давно. Тож не думаю, що йому є діло до якихось там правил Вікіпедії. Головне, що він "PhD", і всі правила трактуватись мають саме з його точки зору. Це, якщо суб'єктивно. А об'єктивно, погоджусь із VoidWanderer, в межах розумного трохи лібералізму, прибирати зайве, блокувати, якщо перегне тощо. Проблему роздувати не потрібно. Як дійде до безстрокового - то так і буде. Додавати купу попереджень чи пояснень на сторінці обговорення взагалі безідейно, як на мене. Тож хай іде, як іде. Побачимо. --Mcoffsky (обговорення) 07:26, 28 лютого 2019 (UTC)

З огляду на цей диф, вважаю чергову ремарку Volodimir March щодо мене наклепом (стосується не лише моєї персони), а також відвертою брехнею. Потрібно щось кардинально вирішувати. --Mcoffsky (обговорення) 19:03, 10 березня 2019 (UTC)

Святковий логотип

@VoidWanderer, Alex Khimich, NickK та Piramidion: приберіть святковий логотип, будь ласка. Уже минув місяць від ювілею УкрВікі. (Пінгаю найактивніших адмінів інтерфейсу). --Acedtalk 22:49, 28 лютого 2019 (UTC)

YesТак Зроблено--Piramidion 23:30, 28 лютого 2019 (UTC)
а от до 8 березня я б поставив б новий логотип на 7 днів --『 』 Обг. 07:36, 1 березня 2019 (UTC)

Як укрвікі може протидіяти користувачам, що неприховано не розуміють українську та відповідно створюють лише жахливі Гугл-транслейт сторінки

@VoidWanderer, Fessor, Goo3, Yakudza та Стефанко1982:--piznajko (обговорення) 02:07, 2 березня 2019 (UTC)

@VoidWanderer, Fessor, Goo3, Yakudza та Стефанко1982: - продовження з обговорення Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок. Нещодавно натрапив на статті цього користувача Користувача @Панн: - відповідно до його СО та внеску (створених статей https://xtools.wmflabs.org/pages/uk.wikipedia.org/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%BD) він абсолютно не розуміє української мови і створює статті тупо Гугл-транслейом, текст якого він навіть не може вичитати бо абсолютно не розуміє українську мову. Масовий характер створених статей користувача вимагає замислитися про ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії оскільки користувач вже багато років масово створює нечитабельні статті з Гугл-транслейтом без якоїсь хоч найменшої видимості що користувач збирається виправляти ці статті (тим більше що він не має технічної можливості це зробити оскільки не розуміє української. Ось лише деякі приклади гугл-транслейтових статей, які створив автор: Карлик Ніс (фільм, 2003) Ялинки_5 Таємниця_печаті_дракона
Прохання поки-що не вилучати всі ці гугл-транслейт статті користувача аби інші користувачі могли пересвідчитися в деструктивному внеску та ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії. Згідно СО користувача (Обговорення користувача:Панн) - він усюди в укрвікі користується російською, і неодноразові прохання інших користувачів на його СО перейти на українську хоча-б в офіційних сторінках-звернеь укрвікі мали нульовий результат. Вірніш все стало ще гірше - користувач навіть ліниться використати Гугл-транслейт для однісінького слова, натомість робить запити на оф. сторінках вікі якимсь диким рос-укр суржиком ( див. diff де користувач винайшов слово "проверити" (суржикове об'єдання українського дієслова "перевірити" та російьского "правєріть")
До адмінів: прохання винести спочатку попередження користувачу щодо ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії та попрохати повиправляти його Гугл-транслейт статті на протязі скажімо трьох днів і якщо користувач цього не зробить - блокування аби запобігти масово продоженню створення таких Гугл-транслейт статтей в майбутньому. Бо виправлять його гугл-статті - неможливо, їх в більшості випападках легше переписати з нуля (наприклад в статті Ялинки 1914 я плюнув коли побачив цей жах, повністю вилучив статтю diff і переписав з нуля diff)--piznajko (обговорення) 18:59, 1 березня 2019 (UTC)--piznajko (обговорення) 18:58, 1 березня 2019 (UTC)

piznajko, формально описані дії не порушують правил Вікі. Але персонаж ьагато уваги приділяє терористам з лднр та колаборантам, висвітлюючи їх часто у світлих тонах замість об'єктивності. Це вже порушення правил і воно має розгялдатись, як і будь-яке інше порушення. --Goo3 (обговорення) 18:19, 2 березня 2019 (UTC)

Goo3 Як масове свторення гугло-перекладачем сторінок в укрвікі може не порушувать правила Вікі? А ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії. Чи ВП:УКРМОВА вже не вимагає щоб в усіх статтях укрвікі В усіх статтях повинна використовуватися літературна українська мова? Бо дикий гугл-переклад мало нагадує літурну укрмову...--piznajko (обговорення) 18:24, 2 березня 2019 (UTC)
Бачу проблему ще й в іншому. Випадково подивився доробок користувача Панн при його номінуванні на патрульного: виявилось, що користувач створює статті про терористів ДНР/ЛНР, зокрема про Ананченка такі серйозні, як нібито про державних діячів, з посиланнями на сайти терористів та російських імперських ЗМІ, плюс дає масу неточної та перекрученої інформації. Довелось поміняти джерела на сайт "Миротворця" та подібні - не знаю, наскільки сам користувач «ощасливився» при цьому... Але суть в тому, що пропаганда російських терористів таким чином просочується у Вікі. Чи можна це ігнорувати? Хтось у нас дбає про інформаційну безпеку? Чи ніхто? Mykola Swarnyk (обговорення) 05:10, 3 березня 2019 (UTC)
@Mykola Swarnyk: Користувач номінувався на патрульного? Не знаючи абсолютно української?! Можете дати лінк на це, бо щось пропустив.--piznajko (обговорення) 17:18, 3 березня 2019 (UTC)
@Piznajko: Fessor вже відмовив йому у надані прав, але заявка є в архіві за лютий 2019--DiMon2711 17:22, 3 березня 2019 (UTC)

Твори Ніла Геймана, точніше, Ніла Ґеймана

Адміністратори,

Через вандалізм, прошу обмежити доступ до редагування таких сторінок: Небудь-де, Кораліна, Книга кладовища. Дякую.--Andrew-CHRom (обговорення) 19:16, 2 березня 2019 (UTC)

@Andrew-CHRom: читайте свою СО будь ласка я там детально описав свою думку щодо розділу "Літературний аналіз" у статтях про книги. Давайте шукати консенсус щодо розміру розділу - я знайшов приклади статей де такий розділ є (див. вашу СО щодо цього), тож змінюю свою думку що цей розділ взагалі немає місце у статті, але залишається теза - скільки ваги (місця у статті) маже відводитися цьому розділові - поточна довжина цього розділу наприклад у статті "Небудь-де" - абсолютно неприйнятна, і йде у розріз з Wikipedia:Manual_of_Style/Writing_about_fiction#Accuracy_and_appropriate_weight та її переклад українською Вікіпедія:Оформлення/Літературні твори та вигадані світи#Точність та належна вага, де вказуються що Важливо щоб [...] всі аспектам теми були описані відповідно до їх ваги, проте також важливо щоб всім елементам статті було відведено місце відповідно до їх важливості, включно з шаблонами-картками, навігаційними шаблонами та зображеннями. Мета – отримати максимально можливу точність в розкритті предмету з доступних джерел, через це не заохочується непропорційно великий опис сюжету та внутрішньосвітова перспектива. --piznajko (обговорення) 19:49, 2 березня 2019 (UTC)

ВП:ЛТ

Вітаю. Подав позов на АК, але його відхилили і порадили звернутися сюди, тод так і роблю. Користувач Rausch неодноразово попереджувався за порушення ВП:ЛТ. За весь час (10 років) ним було створено понад 80 віртуалів. В російській Вікіпедії подібний позов був і користувача, як і усіх його віртуалів, заблокували безстроково. Багато віртуалів займаються вандалізмом та неконсенсусними редагуваннями. Ми зараз наступаємо на ті ж граблі. Також є ВП:ЗЧ, де останній запит щодо його віртуала, який, як каже більшість, займається вандалізмом. Користувач тричі подавав позови до АК (,,) і завжди вибачався за свої дії. Йому тричі назначали наставника. Наразі ж він умови розблокування усіх трьох позовів порушив і усі його акаунти безстроково заблоковані. І лише на 4 позов від 23 серпня 2018 року до арбітрів дійшло, що це безрезультативно і вони відхилили позов, сказавши наступне: "Проведенная арбитрами предварительная проверка и консультация с проверяющими участников показали, что до сих пор попытки участника Gvozdet работать в проекте приводили к повторным бессрочным блокировкам из-за его действий, которые многим участникам казались неконструктивными". Усі російську розуміють, але про всяк випадок перекладу: "Проведена арбітрами попередня перевірка та консультація із чек'юзерами показали, що до сих пір спроби користувача Gvozdet (ще один віртуал) працювати в проекті приводили до повторних безстрокових блокувань через його дії, котрі багатьом користувачам здалися вандалізмом". Тобто користувач 10 років обіцяє покинути ляльководство, але не виходить. У нас же його віртуали, такі як Gvozdet, Shmurak, Yelysavet, Golovacki, які заблоковані безстроково, і це тільки ті, яких я знайшов, хоча кажуть, що їх близько 80. До речі, його віртуали Holopoman, Dacer та Qcig чомусь до сих пір не заблоковані.--DiMon2711 19:12, 15 березня 2019 (UTC)

 • У Вікіпедія:Запити на перевірку користувачів#Qcig виявлено, що користувач одночасно подавався на статус патрульного з двох акаунтів (Rausch та 9ns). Вважаю це грубим порушенням ВП:ЛТ, тому пропоную винести останнє китайське попередження — обмежитися одним обліковим записом, у разі появи в українській Вікіпедії нових облікових записів або прогресивне, або безстрокове блокування — NickK (обг.) 14:01, 16 березня 2019 (UTC)
  Я би вже давав безстрокове або хочаб тимчасове після стількох китайських попереджень. Арбітри запропонували висловитися тут, тож може їм є що сказати? @Piramidion, Olvin, Basio, YarikUkraine та Dgho:--DiMon2711 17:25, 16 березня 2019 (UTC)
  це вже повинно бути прогресивне блокування. З огляду на те, що було осінню ред.№ 23544705--『 』 Обг. 17:35, 16 березня 2019 (UTC)
 • Вважаю що тут про ніяке ВП:ПДН і мови не може бути: користувач понастворював вже стільки сокпапетів, що давати йому ще якийсь шанс — це просто продовжувати грати в його гру. Тут потрібне не тільки прогресивне блоування, а й періодична перевірка чекюзерів (скажімо раз на місяць, чи раз у 2 місяці) на створення нових обліковок.--Andriy.v (обговорення) 09:51, 17 березня 2019 (UTC)
 • Підтримую прогресивне блокування аж до безстрокового в разі продовження створення облікових записів (час від часу треба подавати відповідний запит до чек'юзерів), оскільки це має всі ознаки уникання вивчення внеску, що є порушенням ВП:ЛТ. --Piramidion 12:14, 17 березня 2019 (UTC)
 • В обговоренні його запиту на патрульного я пропонував переглянути його внесок (зі значними вилученнями тексту, навіть цілих статей) у деяких галузях, у яких я не розуміюсь і не можу сказати, наскільки цей внесок (а радше вилучення внеску) зроблений обґрунтовано. Не бачив, чи хтось за це брався. Деякі правки, за моїми спостереженнями, не позбавлені сенсу, але деякі треба уважно перевіряти. Mykola Swarnyk (обговорення) 02:10, 27 березня 2019 (UTC)

Запит на додаток

Можна, будь ласка, перенести з meta:MediaWiki:Common.js до нас шматок, котрий adds an "Add Topic" link to the header of the last section, тобто додає «додати тему» біля кнопки редагування останнього розділу на сторінці? Зекономить багато нервів користувачам, які бачать в СС редагування теми на сторінці й очікують коментар по темі, а отримують створення нової теми. Дякую. -- Ата (обг.) 09:29, 22 березня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено Прошу повідомити, якщо десь щось працюватиме не так, як треба.--Piramidion 11:24, 23 березня 2019 (UTC)
UPD: Був запит на те, щоб поміняти місцями посилання «ред. код» та «Додати тему» — спроба це зробити видає помилку, тому не можу додати той код, без попереднього вирішення проблеми (а з останнім мені потрібна допомога — сам рішення навряд чи знайду). Звісно, якщо буде консенсус застосувати попередню версію коду — додати її не проблема.--Piramidion 13:26, 28 березня 2019 (UTC)
Це рідкісний випадок, коли не можна просто додати це собі, бо основна ціль — щоб додаток увімкнули собі інші ) Я б радила тим двом користувачам, які просили поміняти кнопки місцями, два дні потерпіти, воно звикнеться. -- Ата (обг.) 15:21, 28 березня 2019 (UTC)

Спільний акаунт Kozubenko

Вандалізм

Вітаю! Подивіться, будь ласка, сторінку Lil Pump. --Vlasenko D (обговорення) 18:28, 23 березня 2019 (UTC)

Гайана

Вітаю. Користувач Dim Grits продовжує вживати та розповсюджувати назву Гайана, замість адекватної Гаяна. Нагадаю, що його позбавили прав адміна через це. Тому прошу накласти персональне обмеження на вживання "Гайан" (саме так, бо ще є відмінки) у статтях усіх просторів, окрім особистого та пройтися ботом і повиправляти це (образа вилучена). Обговорення були двічі Вікіпедія:Перейменування статей/Гаяна → Гайана та Вікіпедія:Перейменування статей/Гаяна → Гайана (2). Бучач-Львів за таке блокували, тому тут також потрібно вжити заходів.--DiMon2711 18:24, 25 березня 2019 (UTC)

Приклади? --『 』 Обг. 18:59, 25 березня 2019 (UTC)
Географія Гаяни. Я все виправив, але користувач повернув назад, я знову виправив. Яка ситуація зараз, ще не дивився.--DiMon2711 19:14, 25 березня 2019 (UTC)
Ще є Категорія:Географія Гайани, яку він чомусь не зробив перенаправленням. Для категоризації використовує категорії-перенаправлення, що неприпустимо.--DiMon2711 19:16, 25 березня 2019 (UTC)
Помітив ще дублікат статті Фолклендські Острови статтю Фолклендські острови. Тобто замість перезапису та перейменування створюються дублікати.--DiMon2711 19:19, 25 березня 2019 (UTC)
Адекватною назвою є саме Гайана (Ґайана). Саме цю назву знають українські офіційні органи влади. Див. Мінюст, Консульська служба України, Верховна Рада, Кабмін. Через неякісне адміністрування колись тему забалакали, підніміть відповідні теми. Maksym Ye. (обговорення) 05:04, 26 березня 2019 (UTC)
Не має значення, що особисто Ви (чи хтось інший) вважає адекватною назвою, якщо вже було обговорення й підбитий підсумок. POV-пушинг — це POV-пушинг, незалежно від того, як Ви аргументуєте свої дії (чи дії свого однодумця).--Piramidion 05:53, 26 березня 2019 (UTC)
От тому я і кажу про неякісне адміністрування, бо офіційна укранїська назва найвищої авторитетності стає просто чиїмось вважанням. Maksym Ye. (обговорення) 06:05, 26 березня 2019 (UTC)
Вікіпедія не керується законами України, якщо спільнота не вирішить інакше. «Чиїмось вважанням» є те, чи дотримуватись цих законів, чи ні. І якщо підсумок каже, що «ні», то так тому й бути. Звісно, ніщо не заважає започаткувати нове обговорення за наявності невисловлених раніше аргументів.--Piramidion 16:00, 26 березня 2019 (UTC)
От саме в цьому і проблема! На якій підставі можна започатковувати нове обговорення, якщо в попередніх були просто відкинуті джерела найвищої авторитетності, вищих за які в принципі не існує? Підсумки були неадекватні тому, що, спираючись на другорядні джерела, не надали такої принципової можливості, заганяючи питання в глухий кут. Це справжня хвороба підсумків навмання, які не передбачають можливості оскарження при зміні обставин. Maksym Ye. (обговорення) 17:08, 26 березня 2019 (UTC)

Обговорення назви

Юрій Дзядик в) 08:22, 26 березня 2019 (UTC).

Конфлікти щодо назви — піфос Пандори

Див. також #Обговорення назви.

Тут дійсно скриня Пандори. Досвід показує, що ця тема небезпечна. Вибачте. Приховав приватні думки hider-ом.

Юрій Дзядик в) 22:21, 27 березня 2019 (UTC).

Щодо користувача Dimon2711

Користувач продовжує номінувати на вилучення нещодавно створені статті новачків. На це йому вже давно вказували, я попереджав і заблокував один раз. Про це йому вказували на його номінації на адміністратора. Проте він це не враховує. Продовжує поспішно ставити шаблони. Ось недавно ставив на повільне вилучення статті, які сам знімав з номінації. Останньою краплею стала ця номінація Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/28 березня 2019#Гарець Ірина Анатоліївна з твердженнями які не відповідають дійсності. Стаття була створена після врахування зауважень адміністратора, було додано багато джерел. Стаття правда оформлена не дуже добре, але це стаття новачка. Тому виставлення на вилучення менш ніж за добу після останнього редагування, я вважаю деструктивною діяльністю. Я пропоную наступне:

 1. Заборонити користувачу Dimon2711 необґрунтовано ставити на будь-яке вилучення статті, що створені менш тиждень назад.
 2. У разі порушення робити прогресивне блокування користувача на термін до одного місяця.

Оскільки я вже блокував користувача, то наступні блокування я можу робити тільки після консенсусу адміністраторів. Думаю що консенсусом можна вважати, якщо за три дні не буде заперечень. --Basio (обговорення) 11:48, 28 березня 2019 (UTC)

Чому ж це не відповідають дійсності, коли в кінці статті є лише розділ посилання, який містить лише посилання на фейсбук?--DiMon2711 11:58, 28 березня 2019 (UTC)
@Dimon2711: А Ви ще раз уважно перегляньте статтю. --Basio (обговорення) 13:03, 28 березня 2019 (UTC)

Пробачте, але я приєднуюсь до Basio. Є Вікіпедія:Шаблони упорядкування. А деякі номінацію на вилучення після 15 хв. це не на користь покращення вікіпедії. --『 』 Обг. 19:31, 28 березня 2019 (UTC)

 • @Dimon2711: якщо коротко - дослухайтесь уважно до порад щоб уникнути цієї ситуації, сподіваюсь, все закінчиться лише обговоренням. Якщо розгорнуто -- новачок, чия стаття має ще й потенційні ознаки проходження за ВП:КЗ зразу так не рубається. Щоб долучити нових людей витрачається сила-силенна різних вишколів, тренінгів, зустрічей, заохочень і т.п. Краще поставити шаблони про недоліки щоб їх автор, який ще не втік далеко побачив, написати на СО, порадити, оформити частинку як приклад і т.п. Але не насідати. Якщо статтю новачка зразу видаляють, дуже імовірно, що він може ніколи не повернеться, тут гра у принципового чиновника-бютократа зіграє деструктивно, хоча формально ви можете бути і праві (без джерел, не вичитана, не/не/не).
 • Щодо заборон, я на 2/3 проти, вважаю, що для Dimon2711 потрібно все ретельно пояснювати (не виключно, що і 2 рази), адже він теж своєрідний новачок-метапедист, у нас їх тут по краплям прибуває, а не зі шланга. — Alex Khimich 20:22, 28 березня 2019 (UTC)

Ось просто цікаво, я ж тричі просив покликати іншого адміна пояснити мені ці правила, бо пояснення від Басіо, як видно, я не зрозумів. Але ці прохання були успішно проігноровані.--DiMon2711 22:59, 28 березня 2019 (UTC)

Щодо анонімного вандала

Вітаю. Пропоную за допомогою фільтрів встановити обмеження на редагування незареєстрованими користувачами, чий ІР починається із 46.133. просторів обговорення користувача, вікіпедія та обговорення вікіпедії. Також, ща допомогою тих же фільтрів, заборонити реєстрацію облікових записів із них, у попередженні просивши користувачів приєднатися до іншої мережі, щоб зареєструватися. Як на мене, іншого виходу нема, бо пробували вже все, а захищати усі сторінки не варіант.--DiMon2711 20:04, 2 квітня 2019 (UTC)

Я написав листа на мейла (хтось із адміністраторів уже писав до них раніше) для повідомлень про зловживання — якщо оператор не відреагує, треба буде щось робити. Маю кілька варіантів, одним із них є перманентне блокування цілого діапазону з відповідним повідомленням про причини і недвозначною згадкою оператора та його ставлення до проблеми, а також до власних абонентів-користувачів української Вікіпедії. Після цього — звернення у ЗМІ з приводу цієї ситуації, що мало б викликати суспільний резонанс, і теоретично змусити оператора заблокувати доступ вандала до Вікіпедії, а в ідеалі — навіть змусити когось із представників влади ідентифікувати цю людину. До оператора вже нібито хтось звертався, але це нічого не дало. У будь-якому разі — вандал, по суті, захищає від редагувань вибрані сторінки Вікіпедії руками адміністраторів, руками адміністраторів блокує вибрані IP-адреси і навіть цілий діапазон адрес, тим самим не даючи іншим абонентам цього ж оператора здійснювати редагування Вікіпедії. Це — нонсенс.--Piramidion 20:17, 2 квітня 2019 (UTC)
 • Та ладно, ЗМІ, він зараз тішиться від цього. Тут навіть проблема не у тому, що анонім-поганка, а у короткому лізингу динамічних адрес. Я більш чим впевнений, що аренду вони і на добу можуть давати, сітки у них великі, судячи з RIPE, це більш питання до того, як у них видача адрес зроблена. Проблема вже була б вирішена, якщо вони аренду бодай на 4 години давали, незважаючи на реконект. Цей нюанс потрібно перепитати -- може бути, що вирішення питання на поверхні, це цілком можливо для операторів які видають реальні зовнішні IP. Також, далеко не всі можливості фільтра редагувань використані, я б почав з цього. По хорошому, його (№41) докорінно переробити треба, враховуючи нові вбудовані функції. — Alex Khimich 22:02, 2 квітня 2019 (UTC)
  Ну, я привітаю будь-яке рішення, як дозволить мені не відволікатись на таку безглузду діяльність, як блокування одного й того ж вандала знову й знову, та захист різних сторінок від нього ж. В іншому разі я просто блокуватиму діапазон.--Piramidion 06:25, 3 квітня 2019 (UTC)
  У мене ще виникає думка, що він сам може собі зробити аренду. Також питання як краще шукати проксі сервери? Бо даний вандал також їх застосовує. Чи може це робити фільтр? --『 』 Обг. 07:15, 3 квітня 2019 (UTC)
  У рувікі блокує проксі бот QBA-bot --Basio (обговорення) 07:52, 3 квітня 2019 (UTC)