Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:К-А

Цей розділ у кнайпі Української Вікіпедії використовується для координації та обговорення питань, які стосуються адміністрування Вікіпедії. До конструктивної розмови запрошуються всі дописувачі.

Регулярне нецільове використання цієї сторінки (за наявного консенсусу декількох адміністраторів) може спричинити заборону на її редагування (топік-бан).

Зверніть увагу, що для запитів до адміністраторів існує окрема сторінка.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23

Зміст

2 запити до адміністраторів інтерфейсу на створення додатків

 1. Запит на створення додатку перевірки суміші розкладок у тексті на основі користувацького скрипта від мене.
 2. Запит на імпорт і розгортання в українській Вікіпедії додатку Twinkle від користувача Рассилон.
Наскільки я розумію, пропозиції, підтриманої кількома користувачами, достатньо, щоб це робити. Ei2kolove.png --Ата (обг.) 14:34, 24 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую також--DiMon2711 14:37, 24 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую --Стефанко1982 (обговорення) 14:05, 27 лютого 2019 (UTC)
Symbol support vote.svg Підтримую лише Twinkle, бо keyblayout у мене не розгортає списки на сторінках категорій. Наприклад, у категорій Категорія:Родини натискаючи на стрілку список не розгортається. А без скрипту це можливо зробити. --『 』 Обг. 16:32, 27 лютого 2019 (UTC)

Alex Khimich, Atoly, DixonD, Green Zero, NickK, Piramidion, RLuts, Sergento, VoidWanderer, ну будь ласка. --Ата (обг.) 13:36, 14 березня 2019 (UTC)

Twinkle вимагає дуже значної локалізації, включно з локалізацією шаблонів і повідомлень, створенняхнових шаблонів тощо. Я готовий перенести, якщо хтось підготує локалізацію, але я не готовий локалізовувати самотужки. Щодо першого, @RLuts:, ти можеш перенести свій скрипт, будь ласка? — NickK (обг.) 13:41, 14 березня 2019 (UTC)
Я можу створити/переробити з десяток шаблонів. Якщо буде настрій, то можу й більше. Тільки напишіть які.--DiMon2711 14:06, 14 березня 2019 (UTC)
Перше YesТак Зроблено --RLuts (talk) 07:11, 16 березня 2019 (UTC)

Виконання рішення АК щодо користувача Бучач-Львів

У позові до АК №94 було прийняте рішення про накладання обмеження на користувача на перейменування статей терміном на один рік. Дія обмеження закінчилася 4 січня цього року. Потрібно зняти обмеження, я за це не берусь, бо не хочу наробити помилок. --Basio (обговорення) 08:06, 27 лютого 2019 (UTC)

Технологічне питання, саморозкрутка та блоги

Доброго дня! Нещодавно я натрапив на статтю Business intelligence написану користувачем Користувач:Круковський Ігор. Я бачу, що даний користувач є спеціалістом у своєму ділі, але подача інформації пов'язана зі першоджерелом та його блогами. Але перевіривши вищезгадану статтю тут — [1]. Також зазначу, що сторінка користувача є порушенням ВП:ОСК, бо створена для розкрутки та піару, тобто нецільове використання для вікіпедії. Я вже не говорю про саморозкрутку на сторінках Вікіпедії та нецільове використання сторінок основного простору (наприклад, Круковський, Вікіпедія:Зацікавлення користувачів). Також на його СО є попередження. І текст, що мене зацікавив. Хоч користувач критикує Вікіпедію за неякісні статті, що на мою думку правильно. Але в той ще час порушує ВП:НО, розкриває деякі дані користувачів (не досліджував я це більш конкретно, та й для мене одного тема складна, наче все взято зі сторінок користувачів), також це все є на його блогі, де я звернув увагу на п. 9 зі хакерами та статтями кодексу. На даний момент часу, тобто в 2 ночі, я не знаю напевно, що робити з даним користувачем, і які дії робити. Тож виношу на обговорення в адмінкнайпу. Пінгую тих хто брав безпосередньо в цьому участь та згаданих у коментарі @VoidWanderer, Piramidion, Bunyk, Mcoffsky та Perohanych: --『 』 Обг. 01:06, 28 лютого 2019 (UTC)

Якщо коротко, то ситуацію із користувачем можна охарактеризувати як «складна». Логіка, якою послуговується користувач, дуже специфічна, бо призводить до дуже неординарних трактовок як подій, так і звернень до нього, і таких само неординарних висновків з них. За таких обставин, я думаю, що для того, щоб пояснити у просвітницьких бесідах принципи функціонування Вікі, потрібно докласти значних зусиль. А у кого буде час цим займатися?
Тому, на мій погляд, нічого надзвичайного робити не треба — приводити, за можливості, статті до стану, відповідного правилам Вікі, стежити за тим, щоб користувач не припускався інших порушень. Користувач справді як мінімум систематично порушує ВП:Е, з великою ймовірністю віднедавна — ВП:ЛТ, а п. 9 із хакерами та статтями кодексу взагалі небезпечно близький до безстрокового. Головне не впадати у дві крайнощі — не ігнорувати, але й не робити з цього надзвичайну ситуацію. Працюємо у звичайному режимі, кожен робить те, що мусить. --VoidWanderer (обговорення) 01:51, 28 лютого 2019 (UTC)

Ну не знає користувач лінується хоча б глянути значення слова хакер, то його проблеми, я б на це не звертав багато уваги. І він би розкривав якісь дані користувачів, якби Piramidion дійсно був Богданом Буником чи Тарасом Бенюком, але в мене є сумніви що люди з такими іменами/прізвищами взагалі існують. Трохи турбує те що "PhD" не може освоїти правила вікіпедії, бо наводить на думку що може варто працювати над спрощенням правил. Хоча я пробував змінювати правила, змінити їх в сторону спрощення нелегко, бо кожен приведе по кілька корнер-кейсів[en], і правило роздується. З іншого боку, якщо людина в межах однієї публікації не може запам'ятати ім'я персонажа публікації, певне не варто сподіватись що ця людина запам'ятає правила які б прості вони не були. --Буник (обговорення) 05:25, 28 лютого 2019 (UTC)

Повторюсь, що знаю користувача особисто й досить давно. Тож не думаю, що йому є діло до якихось там правил Вікіпедії. Головне, що він "PhD", і всі правила трактуватись мають саме з його точки зору. Це, якщо суб'єктивно. А об'єктивно, погоджусь із VoidWanderer, в межах розумного трохи лібералізму, прибирати зайве, блокувати, якщо перегне тощо. Проблему роздувати не потрібно. Як дійде до безстрокового - то так і буде. Додавати купу попереджень чи пояснень на сторінці обговорення взагалі безідейно, як на мене. Тож хай іде, як іде. Побачимо. --Mcoffsky (обговорення) 07:26, 28 лютого 2019 (UTC)

З огляду на цей диф, вважаю чергову ремарку Volodimir March щодо мене наклепом (стосується не лише моєї персони), а також відвертою брехнею. Потрібно щось кардинально вирішувати. --Mcoffsky (обговорення) 19:03, 10 березня 2019 (UTC)

Святковий логотип

@VoidWanderer, Alex Khimich, NickK та Piramidion: приберіть святковий логотип, будь ласка. Уже минув місяць від ювілею УкрВікі. (Пінгаю найактивніших адмінів інтерфейсу). --Acedtalk 22:49, 28 лютого 2019 (UTC)

YesТак Зроблено--Piramidion 23:30, 28 лютого 2019 (UTC)
а от до 8 березня я б поставив б новий логотип на 7 днів --『 』 Обг. 07:36, 1 березня 2019 (UTC)

Як укрвікі може протидіяти користувачам, що неприховано не розуміють українську та відповідно створюють лише жахливі Гугл-транслейт сторінки

@VoidWanderer, Fessor, Goo3, Yakudza та Стефанко1982:--piznajko (обговорення) 02:07, 2 березня 2019 (UTC)

@VoidWanderer, Fessor, Goo3, Yakudza та Стефанко1982: - продовження з обговорення Вікіпедія:Відновлення вилучених сторінок. Нещодавно натрапив на статті цього користувача Користувача @Панн: - відповідно до його СО та внеску (створених статей https://xtools.wmflabs.org/pages/uk.wikipedia.org/%D0%9F%D0%B0%D0%BD%D0%BD) він абсолютно не розуміє української мови і створює статті тупо Гугл-транслейом, текст якого він навіть не може вичитати бо абсолютно не розуміє українську мову. Масовий характер створених статей користувача вимагає замислитися про ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії оскільки користувач вже багато років масово створює нечитабельні статті з Гугл-транслейтом без якоїсь хоч найменшої видимості що користувач збирається виправляти ці статті (тим більше що він не має технічної можливості це зробити оскільки не розуміє української. Ось лише деякі приклади гугл-транслейтових статей, які створив автор: Карлик Ніс (фільм, 2003) Ялинки_5 Таємниця_печаті_дракона
Прохання поки-що не вилучати всі ці гугл-транслейт статті користувача аби інші користувачі могли пересвідчитися в деструктивному внеску та ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії. Згідно СО користувача (Обговорення користувача:Панн) - він усюди в укрвікі користується російською, і неодноразові прохання інших користувачів на його СО перейти на українську хоча-б в офіційних сторінках-звернеь укрвікі мали нульовий результат. Вірніш все стало ще гірше - користувач навіть ліниться використати Гугл-транслейт для однісінького слова, натомість робить запити на оф. сторінках вікі якимсь диким рос-укр суржиком ( див. diff де користувач винайшов слово "проверити" (суржикове об'єдання українського дієслова "перевірити" та російьского "правєріть")
До адмінів: прохання винести спочатку попередження користувачу щодо ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії та попрохати повиправляти його Гугл-транслейт статті на протязі скажімо трьох днів і якщо користувач цього не зробить - блокування аби запобігти масово продоженню створення таких Гугл-транслейт статтей в майбутньому. Бо виправлять його гугл-статті - неможливо, їх в більшості випападках легше переписати з нуля (наприклад в статті Ялинки 1914 я плюнув коли побачив цей жах, повністю вилучив статтю diff і переписав з нуля diff)--piznajko (обговорення) 18:59, 1 березня 2019 (UTC)--piznajko (обговорення) 18:58, 1 березня 2019 (UTC)

piznajko, формально описані дії не порушують правил Вікі. Але персонаж ьагато уваги приділяє терористам з лднр та колаборантам, висвітлюючи їх часто у світлих тонах замість об'єктивності. Це вже порушення правил і воно має розгялдатись, як і будь-яке інше порушення. --Goo3 (обговорення) 18:19, 2 березня 2019 (UTC)

Goo3 Як масове свторення гугло-перекладачем сторінок в укрвікі може не порушувать правила Вікі? А ВП:Підрив нормального функціонування Вікіпедії. Чи ВП:УКРМОВА вже не вимагає щоб в усіх статтях укрвікі В усіх статтях повинна використовуватися літературна українська мова? Бо дикий гугл-переклад мало нагадує літурну укрмову...--piznajko (обговорення) 18:24, 2 березня 2019 (UTC)
Бачу проблему ще й в іншому. Випадково подивився доробок користувача Панн при його номінуванні на патрульного: виявилось, що користувач створює статті про терористів ДНР/ЛНР, зокрема про Ананченка такі серйозні, як нібито про державних діячів, з посиланнями на сайти терористів та російських імперських ЗМІ, плюс дає масу неточної та перекрученої інформації. Довелось поміняти джерела на сайт "Миротворця" та подібні - не знаю, наскільки сам користувач «ощасливився» при цьому... Але суть в тому, що пропаганда російських терористів таким чином просочується у Вікі. Чи можна це ігнорувати? Хтось у нас дбає про інформаційну безпеку? Чи ніхто? Mykola Swarnyk (обговорення) 05:10, 3 березня 2019 (UTC)
@Mykola Swarnyk: Користувач номінувався на патрульного? Не знаючи абсолютно української?! Можете дати лінк на це, бо щось пропустив.--piznajko (обговорення) 17:18, 3 березня 2019 (UTC)
@Piznajko: Fessor вже відмовив йому у надані прав, але заявка є в архіві за лютий 2019--DiMon2711 17:22, 3 березня 2019 (UTC)

Твори Ніла Геймана, точніше, Ніла Ґеймана

Адміністратори,

Через вандалізм, прошу обмежити доступ до редагування таких сторінок: Небудь-де, Кораліна, Книга кладовища. Дякую.--Andrew-CHRom (обговорення) 19:16, 2 березня 2019 (UTC)

@Andrew-CHRom: читайте свою СО будь ласка я там детально описав свою думку щодо розділу "Літературний аналіз" у статтях про книги. Давайте шукати консенсус щодо розміру розділу - я знайшов приклади статей де такий розділ є (див. вашу СО щодо цього), тож змінюю свою думку що цей розділ взагалі немає місце у статті, але залишається теза - скільки ваги (місця у статті) маже відводитися цьому розділові - поточна довжина цього розділу наприклад у статті "Небудь-де" - абсолютно неприйнятна, і йде у розріз з Wikipedia:Manual_of_Style/Writing_about_fiction#Accuracy_and_appropriate_weight та її переклад українською Вікіпедія:Оформлення/Літературні твори та вигадані світи#Точність та належна вага, де вказуються що Важливо щоб [...] всі аспектам теми були описані відповідно до їх ваги, проте також важливо щоб всім елементам статті було відведено місце відповідно до їх важливості, включно з шаблонами-картками, навігаційними шаблонами та зображеннями. Мета – отримати максимально можливу точність в розкритті предмету з доступних джерел, через це не заохочується непропорційно великий опис сюжету та внутрішньосвітова перспектива. --piznajko (обговорення) 19:49, 2 березня 2019 (UTC)

ВП:ЛТ

Вітаю. Подав позов на АК, але його відхилили і порадили звернутися сюди, тод так і роблю. Користувач Rausch неодноразово попереджувався за порушення ВП:ЛТ. За весь час (10 років) ним було створено понад 80 віртуалів. В російській Вікіпедії подібний позов був і користувача, як і усіх його віртуалів, заблокували безстроково. Багато віртуалів займаються вандалізмом та неконсенсусними редагуваннями. Ми зараз наступаємо на ті ж граблі. Також є ВП:ЗЧ, де останній запит щодо його віртуала, який, як каже більшість, займається вандалізмом. Користувач тричі подавав позови до АК (,,) і завжди вибачався за свої дії. Йому тричі назначали наставника. Наразі ж він умови розблокування усіх трьох позовів порушив і усі його акаунти безстроково заблоковані. І лише на 4 позов від 23 серпня 2018 року до арбітрів дійшло, що це безрезультативно і вони відхилили позов, сказавши наступне: "Проведенная арбитрами предварительная проверка и консультация с проверяющими участников показали, что до сих пор попытки участника Gvozdet работать в проекте приводили к повторным бессрочным блокировкам из-за его действий, которые многим участникам казались неконструктивными". Усі російську розуміють, але про всяк випадок перекладу: "Проведена арбітрами попередня перевірка та консультація із чек'юзерами показали, що до сих пір спроби користувача Gvozdet (ще один віртуал) працювати в проекті приводили до повторних безстрокових блокувань через його дії, котрі багатьом користувачам здалися вандалізмом". Тобто користувач 10 років обіцяє покинути ляльководство, але не виходить. У нас же його віртуали, такі як Gvozdet, Shmurak, Yelysavet, Golovacki, які заблоковані безстроково, і це тільки ті, яких я знайшов, хоча кажуть, що їх близько 80. До речі, його віртуали Holopoman, Dacer та Qcig чомусь до сих пір не заблоковані.--DiMon2711 19:12, 15 березня 2019 (UTC)

 • У Вікіпедія:Запити на перевірку користувачів#Qcig виявлено, що користувач одночасно подавався на статус патрульного з двох акаунтів (Rausch та 9ns). Вважаю це грубим порушенням ВП:ЛТ, тому пропоную винести останнє китайське попередження — обмежитися одним обліковим записом, у разі появи в українській Вікіпедії нових облікових записів або прогресивне, або безстрокове блокування — NickK (обг.) 14:01, 16 березня 2019 (UTC)
  Я би вже давав безстрокове або хочаб тимчасове після стількох китайських попереджень. Арбітри запропонували висловитися тут, тож може їм є що сказати? @Piramidion, Olvin, Basio, YarikUkraine та Dgho:--DiMon2711 17:25, 16 березня 2019 (UTC)
  це вже повинно бути прогресивне блокування. З огляду на те, що було осінню ред.№ 23544705--『 』 Обг. 17:35, 16 березня 2019 (UTC)
 • Вважаю що тут про ніяке ВП:ПДН і мови не може бути: користувач понастворював вже стільки сокпапетів, що давати йому ще якийсь шанс — це просто продовжувати грати в його гру. Тут потрібне не тільки прогресивне блоування, а й періодична перевірка чекюзерів (скажімо раз на місяць, чи раз у 2 місяці) на створення нових обліковок.--Andriy.v (обговорення) 09:51, 17 березня 2019 (UTC)
 • Підтримую прогресивне блокування аж до безстрокового в разі продовження створення облікових записів (час від часу треба подавати відповідний запит до чек'юзерів), оскільки це має всі ознаки уникання вивчення внеску, що є порушенням ВП:ЛТ. --Piramidion 12:14, 17 березня 2019 (UTC)
 • В обговоренні його запиту на патрульного я пропонував переглянути його внесок (зі значними вилученнями тексту, навіть цілих статей) у деяких галузях, у яких я не розуміюсь і не можу сказати, наскільки цей внесок (а радше вилучення внеску) зроблений обґрунтовано. Не бачив, чи хтось за це брався. Деякі правки, за моїми спостереженнями, не позбавлені сенсу, але деякі треба уважно перевіряти. Mykola Swarnyk (обговорення) 02:10, 27 березня 2019 (UTC)

Запит на додаток

Можна, будь ласка, перенести з meta:MediaWiki:Common.js до нас шматок, котрий adds an "Add Topic" link to the header of the last section, тобто додає «додати тему» біля кнопки редагування останнього розділу на сторінці? Зекономить багато нервів користувачам, які бачать в СС редагування теми на сторінці й очікують коментар по темі, а отримують створення нової теми. Дякую. -- Ата (обг.) 09:29, 22 березня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено Прошу повідомити, якщо десь щось працюватиме не так, як треба.--Piramidion 11:24, 23 березня 2019 (UTC)
UPD: Був запит на те, щоб поміняти місцями посилання «ред. код» та «Додати тему» — спроба це зробити видає помилку, тому не можу додати той код, без попереднього вирішення проблеми (а з останнім мені потрібна допомога — сам рішення навряд чи знайду). Звісно, якщо буде консенсус застосувати попередню версію коду — додати її не проблема.--Piramidion 13:26, 28 березня 2019 (UTC)
Це рідкісний випадок, коли не можна просто додати це собі, бо основна ціль — щоб додаток увімкнули собі інші ) Я б радила тим двом користувачам, які просили поміняти кнопки місцями, два дні потерпіти, воно звикнеться. -- Ата (обг.) 15:21, 28 березня 2019 (UTC)

Спільний акаунт Kozubenko

Вандалізм

Вітаю! Подивіться, будь ласка, сторінку Lil Pump. --Vlasenko D (обговорення) 18:28, 23 березня 2019 (UTC)

Гайана

Вітаю. Користувач Dim Grits продовжує вживати та розповсюджувати назву Гайана, замість адекватної Гаяна. Нагадаю, що його позбавили прав адміна через це. Тому прошу накласти персональне обмеження на вживання "Гайан" (саме так, бо ще є відмінки) у статтях усіх просторів, окрім особистого та пройтися ботом і повиправляти це (образа вилучена). Обговорення були двічі Вікіпедія:Перейменування статей/Гаяна → Гайана та Вікіпедія:Перейменування статей/Гаяна → Гайана (2). Бучач-Львів за таке блокували, тому тут також потрібно вжити заходів.--DiMon2711 18:24, 25 березня 2019 (UTC)

Приклади? --『 』 Обг. 18:59, 25 березня 2019 (UTC)
Географія Гаяни. Я все виправив, але користувач повернув назад, я знову виправив. Яка ситуація зараз, ще не дивився.--DiMon2711 19:14, 25 березня 2019 (UTC)
Ще є Категорія:Географія Гайани, яку він чомусь не зробив перенаправленням. Для категоризації використовує категорії-перенаправлення, що неприпустимо.--DiMon2711 19:16, 25 березня 2019 (UTC)
Помітив ще дублікат статті Фолклендські Острови статтю Фолклендські острови. Тобто замість перезапису та перейменування створюються дублікати.--DiMon2711 19:19, 25 березня 2019 (UTC)
Адекватною назвою є саме Гайана (Ґайана). Саме цю назву знають українські офіційні органи влади. Див. Мінюст, Консульська служба України, Верховна Рада, Кабмін. Через неякісне адміністрування колись тему забалакали, підніміть відповідні теми. Maksym Ye. (обговорення) 05:04, 26 березня 2019 (UTC)
Не має значення, що особисто Ви (чи хтось інший) вважає адекватною назвою, якщо вже було обговорення й підбитий підсумок. POV-пушинг — це POV-пушинг, незалежно від того, як Ви аргументуєте свої дії (чи дії свого однодумця).--Piramidion 05:53, 26 березня 2019 (UTC)
От тому я і кажу про неякісне адміністрування, бо офіційна укранїська назва найвищої авторитетності стає просто чиїмось вважанням. Maksym Ye. (обговорення) 06:05, 26 березня 2019 (UTC)
Вікіпедія не керується законами України, якщо спільнота не вирішить інакше. «Чиїмось вважанням» є те, чи дотримуватись цих законів, чи ні. І якщо підсумок каже, що «ні», то так тому й бути. Звісно, ніщо не заважає започаткувати нове обговорення за наявності невисловлених раніше аргументів.--Piramidion 16:00, 26 березня 2019 (UTC)
От саме в цьому і проблема! На якій підставі можна започатковувати нове обговорення, якщо в попередніх були просто відкинуті джерела найвищої авторитетності, вищих за які в принципі не існує? Підсумки були неадекватні тому, що, спираючись на другорядні джерела, не надали такої принципової можливості, заганяючи питання в глухий кут. Це справжня хвороба підсумків навмання, які не передбачають можливості оскарження при зміні обставин. Maksym Ye. (обговорення) 17:08, 26 березня 2019 (UTC)

Обговорення назви

Юрій Дзядик в) 08:22, 26 березня 2019 (UTC).

Конфлікти щодо назви — піфос Пандори

Див. також #Обговорення назви.

Тут дійсно скриня Пандори. Досвід показує, що ця тема небезпечна. Вибачте. Приховав приватні думки hider-ом.

Юрій Дзядик в) 22:21, 27 березня 2019 (UTC).

Щодо користувача Dimon2711

Користувач продовжує номінувати на вилучення нещодавно створені статті новачків. На це йому вже давно вказували, я попереджав і заблокував один раз. Про це йому вказували на його номінації на адміністратора. Проте він це не враховує. Продовжує поспішно ставити шаблони. Ось недавно ставив на повільне вилучення статті, які сам знімав з номінації. Останньою краплею стала ця номінація Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/28 березня 2019#Гарець Ірина Анатоліївна з твердженнями які не відповідають дійсності. Стаття була створена після врахування зауважень адміністратора, було додано багато джерел. Стаття правда оформлена не дуже добре, але це стаття новачка. Тому виставлення на вилучення менш ніж за добу після останнього редагування, я вважаю деструктивною діяльністю. Я пропоную наступне:

 1. Заборонити користувачу Dimon2711 необґрунтовано ставити на будь-яке вилучення статті, що створені менш тиждень назад.
 2. У разі порушення робити прогресивне блокування користувача на термін до одного місяця.

Оскільки я вже блокував користувача, то наступні блокування я можу робити тільки після консенсусу адміністраторів. Думаю що консенсусом можна вважати, якщо за три дні не буде заперечень. --Basio (обговорення) 11:48, 28 березня 2019 (UTC)

Чому ж це не відповідають дійсності, коли в кінці статті є лише розділ посилання, який містить лише посилання на фейсбук?--DiMon2711 11:58, 28 березня 2019 (UTC)
@Dimon2711: А Ви ще раз уважно перегляньте статтю. --Basio (обговорення) 13:03, 28 березня 2019 (UTC)

Пробачте, але я приєднуюсь до Basio. Є Вікіпедія:Шаблони упорядкування. А деякі номінацію на вилучення після 15 хв. це не на користь покращення вікіпедії. --『 』 Обг. 19:31, 28 березня 2019 (UTC)

 • @Dimon2711: якщо коротко - дослухайтесь уважно до порад щоб уникнути цієї ситуації, сподіваюсь, все закінчиться лише обговоренням. Якщо розгорнуто -- новачок, чия стаття має ще й потенційні ознаки проходження за ВП:КЗ зразу так не рубається. Щоб долучити нових людей витрачається сила-силенна різних вишколів, тренінгів, зустрічей, заохочень і т.п. Краще поставити шаблони про недоліки щоб їх автор, який ще не втік далеко побачив, написати на СО, порадити, оформити частинку як приклад і т.п. Але не насідати. Якщо статтю новачка зразу видаляють, дуже імовірно, що він може ніколи не повернеться, тут гра у принципового чиновника-бютократа зіграє деструктивно, хоча формально ви можете бути і праві (без джерел, не вичитана, не/не/не).
 • Щодо заборон, я на 2/3 проти, вважаю, що для Dimon2711 потрібно все ретельно пояснювати (не виключно, що і 2 рази), адже він теж своєрідний новачок-метапедист, у нас їх тут по краплям прибуває, а не зі шланга. — Alex Khimich 20:22, 28 березня 2019 (UTC)

Ось просто цікаво, я ж тричі просив покликати іншого адміна пояснити мені ці правила, бо пояснення від Басіо, як видно, я не зрозумів. Але ці прохання були успішно проігноровані.--DiMon2711 22:59, 28 березня 2019 (UTC)

 • Пояснювали ці правила неодноразово, аж до стану розжованого до манної каші. І не один колега терпляче пояснював, я теж. Лише у лютому: 1, 2, ..., n+1. Якщо не розумієте слова, то обмеження і блокування єдиний засіб обмежити цю деструктивну діяльність. Ось Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/19 березня 2019#Інститут внутрішніх аудиторів, останній випадок зловживання, який переповнює глек терпіння ВП:ПДН: послідовно і неухильно, по черзі (1) ШВ diff, (2) голос за вилучення, (3) т.зв. попередній підсумок. — Юрій Дзядик в) 23:20, 1 квітня 2019 (UTC).
 • Місяць або два намагався близько двох десятків разів щось пояснювати колезі Dimon2711 з прикладами, пунктами правил; пару разів довелось рятувати й новачків з-під масованого (і необґрунтованого, суперечного до правил) вогню на ураження к-ча Dimon2711. Колега принципово не читає і не дотримується правил, більше керується своїми технічними вміннями за принципом "влада задля самоутвердження". Зараз уже підтримую пропозицію встановлення йому певних обмежень. Яких саме - хай вирішує спільнота. На жаль, користувач Basio зробив відмашку і злив воду, хто тут замість нього? Може сам Dimon2711 встановить собі обмеження? Бо на Alex Khimich надії нема. Mykola Swarnyk (обговорення) 04:30, 12 квітня 2019 (UTC)

Щодо анонімного вандала

Вітаю. Пропоную за допомогою фільтрів встановити обмеження на редагування незареєстрованими користувачами, чий ІР починається із 46.133. просторів обговорення користувача, вікіпедія та обговорення вікіпедії. Також, ща допомогою тих же фільтрів, заборонити реєстрацію облікових записів із них, у попередженні просивши користувачів приєднатися до іншої мережі, щоб зареєструватися. Як на мене, іншого виходу нема, бо пробували вже все, а захищати усі сторінки не варіант.--DiMon2711 20:04, 2 квітня 2019 (UTC)

Я написав листа на мейла (хтось із адміністраторів уже писав до них раніше) для повідомлень про зловживання — якщо оператор не відреагує, треба буде щось робити. Маю кілька варіантів, одним із них є перманентне блокування цілого діапазону з відповідним повідомленням про причини і недвозначною згадкою оператора та його ставлення до проблеми, а також до власних абонентів-користувачів української Вікіпедії. Після цього — звернення у ЗМІ з приводу цієї ситуації, що мало б викликати суспільний резонанс, і теоретично змусити оператора заблокувати доступ вандала до Вікіпедії, а в ідеалі — навіть змусити когось із представників влади ідентифікувати цю людину. До оператора вже нібито хтось звертався, але це нічого не дало. У будь-якому разі — вандал, по суті, захищає від редагувань вибрані сторінки Вікіпедії руками адміністраторів, руками адміністраторів блокує вибрані IP-адреси і навіть цілий діапазон адрес, тим самим не даючи іншим абонентам цього ж оператора здійснювати редагування Вікіпедії. Це — нонсенс.--Piramidion 20:17, 2 квітня 2019 (UTC)
 • Та ладно, ЗМІ, він зараз тішиться від цього. Тут навіть проблема не у тому, що анонім-поганка, а у короткому лізингу динамічних адрес. Я більш чим впевнений, що аренду вони і на добу можуть давати, сітки у них великі, судячи з RIPE, це більш питання до того, як у них видача адрес зроблена. Проблема вже була б вирішена, якщо вони аренду бодай на 4 години давали, незважаючи на реконект. Цей нюанс потрібно перепитати -- може бути, що вирішення питання на поверхні, це цілком можливо для операторів які видають реальні зовнішні IP. Також, далеко не всі можливості фільтра редагувань використані, я б почав з цього. По хорошому, його (№41) докорінно переробити треба, враховуючи нові вбудовані функції. — Alex Khimich 22:02, 2 квітня 2019 (UTC)
  Ну, я привітаю будь-яке рішення, як дозволить мені не відволікатись на таку безглузду діяльність, як блокування одного й того ж вандала знову й знову, та захист різних сторінок від нього ж. В іншому разі я просто блокуватиму діапазон.--Piramidion 06:25, 3 квітня 2019 (UTC)
  У мене ще виникає думка, що він сам може собі зробити аренду. Також питання як краще шукати проксі сервери? Бо даний вандал також їх застосовує. Чи може це робити фільтр? --『 』 Обг. 07:15, 3 квітня 2019 (UTC)
  У рувікі блокує проксі бот QBA-bot --Basio (обговорення) 07:52, 3 квітня 2019 (UTC)
  лише за такого бота, але хто візьметься за розробку бота? --『 』 Обг. 07:11, 8 квітня 2019 (UTC)

Обговорення Вікіпедії:Фільтр редагувань

Добридень! Хто повинен стежити за цими запитами? Адміни інтерфейсу? --Рассилон 09:21, 5 квітня 2019 (UTC) Фільтри можуть редагувати лише адміністратори. Адміни інтерфейсу тут ні до чого. Але те, що там повільно реагують ненормально, адже це справді проблема.--DiMon2711 09:54, 5 квітня 2019 (UTC)

Неякісні підсумки

Маю прохання до адміністраторів розібратися, нарешті, з підведенням підсумків на сторінці перейменування. Такі підсумки, як от учорашній про єдину помісну УПЦ створюють ту саму проблему з назвою статті, що колись сталося з вищезгаданою Гайаною. Замкнутий сам на собі підсумок в принципі не передбачає жодної можливості перевірки чи можливості зміни при зміні обставин. Посилання на перевагу ЗМІ виглядає наче інтуїтивно правильно, але ж неперевірне кількісно, це суто суб’єктивне посилання на особисте враження, а тому завжди можна просто заявити, що в ЗМІ є перевага чогось (як це просто зараз робиться на ще відкритій сторінці про РПЦ в Україні), а авторитетність офіційної самоназви просто відкидається як нерелевантна. З такими підсумками для окремих назв зникають вікіпедійні механізми опертя на зовнішню авторитетність. Розумію, що хочеться скоріше здихатися набридливих користувачів з якоюсь незрозумілою особистою думкою, але ж не шляхом створення на майбутнє чергового нерозв’язного конфлікту. Якщо визначається, що офіційність неважлива, то неважлива для всіх назв. Якщо заявляється, що голосування має перевагу, то має перевагу для всіх назв. Будь ласка, не залишайте такі речі просто як чиїсь забаганки, це серйозна справа виправлення процедури, що значно покращить простір обговорень. Maksym Ye. (обговорення) 05:00, 8 квітня 2019 (UTC)

Чи правильно я розумію, що правильним підсумком Ви вважаєте лише той, який є на Вашу користь? Бо з цього та деяких інших Ваших коментарів складається саме таке враження — наче можливі лише два варіанти: Ваш і неправильний. Бо інакше я не розумію як потрактувати означення «неякісний підсумок». Підсумок, який спирається на впізнаваність назви, вживаність у джерелах, і правило Вікіпедії (ВП:ІС) є неякісним? Я так не думаю, і не бачу причин будь-що робити ані в цьому, ані в будь-яких інших подібних випадках. Іноді є два цілком рівнозначні варіанти назви статті, однак так чи інакше доведеться вибрати лише один із них — і в будь-якому випадку одна сторона буде невдоволеною. То який сенс товкти воду в ступі? Єдиним рішенням у таких ситуаціях може бути хіба що категоричність адміністраторів і нетерпимість до забалакувань та неконструктивних оскаржень. Як варіант — створення статусу підбивача підсумків — я раніше його відкидав, але зараз бачу сенс у тому, щоб мати користувачів, підсумки яких оскарженню не підлягатимуть (або такі оскарження матимуть право робити лише адміністратори) — це дозволить почистити оті Авгієві стайні, якими є ВП:ПС, і припинить тривалі руйнівні суперечки. --Piramidion 16:39, 8 квітня 2019 (UTC)
Ви не мене обговорюйте, це неконструктивно. Не про незадоволеність сторін ідеться. Просто назвіть свій об’єктивний критерій можливості оскарження такого підсумку, в якому було відкинуто як «слабкий аргумент» офіційність назви (самоназви), а також зроблено довільне припущення про гіпотетичну перевагу в ЗМІ, що його неможливо перевірити (як можна перевірити цю перевагу об’єктивно?). Спробуйте докласти шаблон такого підсумку до всіх інших обговорень. Скажімо, візьміть назву країни, відомої як Македонія, що її нещодавно офіційно було перейменовано на Північну Македонію (офіційність, виходить, слабкий аргумент, на перевагу ЗМІ можна як завгодно посилатися, бо неможливо зробити об’єктивне порівняння того, що змінюється через офіційні канали). Або ту назву, що обговорюється просто зараз «РПЦ в Україні» (офіційнійсть відкидається, на ЗМІ всі сторони посилаються на свою користь). Підсумок, де відкидається найвищий авторитет зовнішніх джерел та об’єктивні критерії, і створює такі антивікіпедійні назви. Maksym Ye. (обговорення) 17:22, 8 квітня 2019 (UTC)
Шодо підбивачів підсумків уже зробив на Обговорення Вікіпедії:Підбивач підсумків#Новий проект--DiMon2711 17:34, 8 квітня 2019 (UTC)
@Dimon2711: перестаньте займатись профанацією. Що ви там написали, хіба бувають такі правила? Там було об'ємне, комплексне правило, але через взаємну недовіру адмінів і неадмінів воно прийняте не було. Зараз ситуація з довірою не покращилась, а лише погіршилась, хоча неформально ті колишні пропозиції мали певну підтримку. Але відкинути, проігнорувати, замінити все однією фразою без наповнення і без прив'язки до Консенсусу, Адміністрування? А що з самою процедурою підбиття підсумків? А з оскарженням? А з аналізом/градацією АД? Не підтримуючи ініціатив Maksym Ye по суті, все ж зрозуміло, що підбиття потрібно формалізувати. Ким? Це питання. Але точно не з цією "новою гіперактивною командою". Mykola Swarnyk (обговорення) 05:05, 12 квітня 2019 (UTC)

Щодо Бучач-Львів

Вітаю. Пропоную обговорити прогресивне блокування та накладання персонального обмеження на користувача @Бучач-Львів:. Постійні конфлікти, порушення ВП:Е, порушення ВП:МОВА, ігнорування правопису, просування оригінальних досліджень... продовжувати? Це так просто залишати не можна. Пінгаю, імхо зацікавлених у цьому обговоренні @Jphwra, NickK та VoidWanderer:--DiMon2711 14:02, 8 квітня 2019 (UTC)

А я тут до чого я не адмін. Я сторона яку він вічно називає як йому заманеться. --Jphwra (обговорення) 14:05, 8 квітня 2019 (UTC)
Я не дивився внесок, але якщо користувач продовжує так поводитись — пропоную заблокувати безстроково, та й усе. Досить уже панькатись.--Piramidion 16:44, 8 квітня 2019 (UTC)
Щось малоймовірне це зважаючи що він встиг ще і мій нікнейм перекрутити (причому не вперше). Коли в нас там тиждень фантастики? --Jphwra (обговорення) 16:55, 8 квітня 2019 (UTC)
Дякую за пінг. Ви запросили всіх до власної особистост, яка, звісно, варта уваги,через нестачу уваги...
Донаступної атаки на віртуальну посаду, — до уваги до Вас особисто, нестачник-потребник уваги! Ми звернемо на Вас увагу, для компенсу Ваших комплексів до спільнотного (безапеляційного) існування Вас віртуального. Сподіваюсь отримати коментарі щодо запропонованої теми, але бачу актуалузацію уваги щодо посади. Займіться реальною діяльністю, щоб було чим пишатися.-- — Це написав, але не підписав користувач Avatar6 (обговореннявнесок) 17:52, 8 квітня 2019 (UTC).
Тепер додалися порушення ВП:НО та ВП:Е в описах редагувань. Вважаю, що після стількох блокувань та попереджень за це# окрім безстрокового виходу немає. Ще пінгану деяких, бо це проблема, яку ми довго не вирішували @AlexKozur, Alex Khimich та Рассилон:--DiMon2711 19:23, 8 квітня 2019 (UTC)
 • Не обійшлось без провокацій зі сторони інших учасників, не побачив максимальної чемності від інших, не підтримую. — Alex Khimich 19:39, 8 квітня 2019 (UTC)
 • Така купа звинувачень, і без жодного дифу. Це порушення правил. Даю диф на те, що знаю.
встиг ще і мій нікнейм перекрутити. Розглянуто на ВП:ЗА#Jphwra diff. Резюме. Vujko Mytró помилився о 13:34, а вже за 24' о 13:58 виправив власну помилку diff. Запит закрито.
Тепер необхідні дифи інших звинувачень. Потрібно уважно розглянути. Може, там теж несвідомі виправлені порушення. Чи провокації. — Юрій Дзядик в) 19:56, 8 квітня 2019 (UTC).
Нічого він не віиправляв виправлено було аж після мого запиту до адміністраторів адміном. --Jphwra (обговорення) 19:58, 8 квітня 2019 (UTC)
@Dzyadyk: його порушення яскраво продемонстровані на Обговорення:Ярчув, що призвело то повного захисту сторінки. Тут і дифи не треба, просто внесок гляньте--DiMon2711 20:15, 8 квітня 2019 (UTC)
як Piramidion. Його сторінка вже як порушення ВП:Е, особливо коментарі до редагування, наприклад в історії Новосондецький повіт. І я знов підійму тему щодо канвассінґу під час голосування. З цим також потрібно щось вирішити. Dimon2711 вже знає що це таке і його дії не були одобрені користувачами, а тут про це ні слова. --『 』 Обг. 03:56, 9 квітня 2019 (UTC)
Канвассінґ в укрвікі масово викорстовуватися почав років 2-3 тому Yasnodark'ом. Коли @NickK: з цим зіткнувся та спробував зробити обговорення та знайти консенсус щодо заборони канвасінгу в укрвікі в усіх офіційних обговореннях, де фігурує голосування - його опоненти знайшли противників використовючи той же канвасінг і консенсус так і не був знайдений. Коротше ситуація патова, іншими словами це "мертве коло" => єдине що можна зробити - це повернути з архіву те обговорення і спробувати закінчити те обговоерння, де б якийсь з адмінів те обговорення модерував би, і опісля підвів би підсумок та прийняв відповідне правило постанову (залежно від того на що буде знайдено Консенсус - те й буде у правилі).--piznajko (обговорення) 04:25, 9 квітня 2019 (UTC)
Усі сторінки обговорення, де він що-небудь та й пише, мають порушення ВП:Е з його боку. Наразі перекручує ніки (наприклад, "Андрій в", "НікК" та "ВойдВандерер"), а потім ставить претензії до його перекручувань. Також називати людину за ім'ям і прізвищем (якщо нік не такий) (нп, Микола Козленко або просто Козленко) грубе порушення ВП:Е. Alex Khimich позначив джерело як неавторитетне, але кого це хвилює? я всеодно перейменую, бо мені правила неписані. Щодо його конфліктів. У нього вони зі всіма без винятку. Лише цього, імхо, для безстрокового достатньо--DiMon2711 04:50, 9 квітня 2019 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар Панове адміністратори скільки це буде тривати? Невже важко заблокувати довічно одного з найбільшого порушника правил? Ви поглянте скільки конфліктів він створює, для чого це? Де він там конфлікт, де він там повне порушення будь-яких правил Вікіпедії, постійне порушення ВП:НО та ВП:Е. Як довго ще це буде тривати? Починайте вже оздоровлювати атмосферу у Вікі. Тут справа не в Jphwra, користувач вчора одразу з двома користувачами створив черговий конфлікт як завжди було порушення ВП:НО і ВП:Е але цього йому було замало і він прийшов на сторінку обговорення заявки на адміністратора і ще створив з третім користувачем зі мною. Що ми робимо коли стикаємось з особою на вулиці яка себе не дуже чемно веде? Ми переходимо на іншій бік. Якщо це в будинку ми викликаємо поліцію і за певних обставин ця особа зникає з поля зору. Тож зробіть як поліція незважаючи на внесок. Тут одразу стане більш спокійна ситуація. --Jphwra (обговорення) 05:16, 9 квітня 2019 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар Так, а чому він закриваю купу коментарів різноманітними шаблонами? Яка підстава таких редагувань? @Dzyadyk:, а це ви тут повиправляли? На підставі чого? Скільки вже можна відбілювати чорне? Скільки можна говорити на чорне біле? Адмінстратори де Ваші дії, чому немає реакції, скільки це буде тривати від особи яка має безліч фільтрів та ще і адвокатів тут у Вікіпедії які його відбілюють весь час? --Jphwra (обговорення) 06:53, 9 квітня 2019 (UTC)

Не розумію, що означає це ви тут повиправляли. Наче не я, але прошу диф. — Юрій Дзядик в) 07:07, 9 квітня 2019 (UTC).
Мене цікавить хто? Бо ви його адвокатуєте зараз на більшості сторінках, а він веде війни редагувань і пише образи в своєму стилі під вашим прикриттям. Тож питання лишається хто тут понаставляв шаблонів? Я не збираюсь тут копатися в редагуванях. --Jphwra (обговорення) 07:10, 9 квітня 2019 (UTC)

@Dimon2711: @Piramidion: У мене до Вас прохання віднині не ставити питання про довічне блокування користувача Бучач-Львів. На мою думку це дуже компетентний в деяких темах користувач і його довічне блокування буде непоправною втратою для української Вікіпедії. Багато його блокувань викликані емоційністю, багато були відповіддю на чиїсь дії, але українська Вікіпедія продовжує існувати. І давно вже всі звикли, що він такий є. В принципі я його позицію розумію і розумію його поведінку. Ви вважаєте, що правопис це якийсь непорушний закон, а він так не вважає (і на це насправді є підстави з точки зору історичної справедливості). Мені зрозуміло, чому він у меншості, а також чому він дуже вперто захищає свою точку зору. Я Вас просто закликаю. Якщо Вам не подобаються якісь його дії з перейменування, чи щось подібне, то поставте фільтр. Те, що він часом різкувато висловлюється на адресу когось, чи там пише чиєсь прізвище, це все відомі речі й це можна толерувати. Ну в крайньому разі можна ставити якісь великі строки. Він буде писати за час блокування Тернопедію за тими правилами, які йому подобаються. Але мені не хочеться, щоб українська Вікіпедія втратила користувача з таким великим і спеціальним внеском, не перекладів, не ботостатей, а своєї цінної інформації на тему краєзнавства, яку крім нього ніхто не додасть.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 22:05, 10 квітня 2019 (UTC) Цей допис Oleksandrа Tahayevа скасував Mykola Swarnyk 20:01, 11 квітня; відновив — Юрій Дзядик в) 11:19, 13 квітня 2019 (UTC)

Бачте, Олександре — нам синхронно спала на думку ідея "стати на коліна" перед влстьімущими на захист @Бучача-Львова: (я навіть перезаписав вашу репліку через конфлікт редагування - вибачте). Але наш з вами жест співчуття не пробудив, скоріше апатію і невіру... Mykola Swarnyk (обговорення) 04:37, 14 квітня 2019 (UTC)
 • @Aced, Alex Khimich, AlexKozur, Amakuha, Antanana, Atoly, Brunei, Deineka, DixonD, Fessor, Geohem, Goo3, Green Zero, Helixitta, IgorTurzh, Kholodovsky, Krupolskiy Anonim, Krystofer, LeonNef, Leonst, Lystopad, MaryankoD, Mcoffsky, Mr.Rosewater, NickK, Nina Shenturk, Olmi, Piramidion, RLuts, Sergento, SteveR, VictorAnyakin, Visem, VoidWanderer, Yakudza, YarikUkraine, Ykvach, Анатолій Мітюшин, Андрій Гриценко, Вальдимар, ДмитрОст, Нестеренко Оля, Рассилон та Стефанко1982: вибачте за надмірне пінгування, але наважусь запропонувати нарешті "похлопати по плечу" користувача Бучач-Львів, думаю він заслуговує на жест заохочення після сесії буллінгу, влаштованої "молодою командою". Чи хтось із згаданих здатен на жест доброї волі? Серйозно. Адже назви колишніх українських сіл на Лемківщині мають документальні підтвердження, істерика піднята проти них була просто намаганням додовбати к-ча Бучач-Львів, нічим іншим. Mykola Swarnyk (обговорення) 06:32, 13 квітня 2019 (UTC)
  @Mykola Swarnyk: Особисто з мого боку — лише після жесту заохочення адміністраторів й інших користувачів після серії булінгу, яку сам Бучач-Львів їм влаштував і за яку наразі заблокований. Українські назви лемківських сіл слід просувати без війн редагувань та образ, а через обговорення та надання джерел — NickK (обг.) 11:17, 13 квітня 2019 (UTC)
 • Наскільки я зрозумів, перечитавши декілька обговорень, остання ситуація була спровокована Dimon2711, сподіваюсь, що ненавмисно. Особисто я на даному етапі бачу необхідність настійливо рекомендувати користувачу Dimon2711 уникати будь-яких взаємодій із користувачем Бучач-Львів, включаючи запити до адміністраторів. Обмеження, накладені на користувача Бучач-Львів, діють, і щось поглиблювати у цьому плані не бачу необхідності. --yakudza 08:32, 13 квітня 2019 (UTC)
  @Mykola Swarnyk: щодо назв населених пунктів українського походження у Польщі часто є суперечності. Адже діє з одного боку ВП:МОВА щодо транслітерації з польської, з іншого - ці назви можуть бути полонізовані з української. Я думаю, що обговорення цього питання зможе розставити усі крапки над «і» й щодо можливих майбутніх конфліктів. --Lystopad (обговорення) 08:59, 13 квітня 2019 (UTC)
 • Запрошую усіх до пошуку аргументів на сторінці Вікіпедія:Перейменування статей/Новосондецький повіт → Новосандецький повіт. Дуже схоже, що Sącz це географічний поручик Кіже, справжня назва була Sąd чи Sądec, нім. Sandec, укр. Сандець. — Юрій Дзядик в) 11:34, 13 квітня 2019 (UTC).
  Ви підмінюєте поняття. Там обговорюється не назва міста, а назва повіту. До чого там етимологія? Якби ми відштовхувалися від етимології, то назвали б Новосончівський (бо назва повіту походить від назви міста, а назву міста вже обговорили).--Анатолій (обг.) 14:24, 13 квітня 2019 (UTC)
  Ну, фактично не "обговорили", а скоріше "обхамили" в такому ж дусі, як і спровокований останній "батл" з перекрикуванням, погрозами, особистими образами і намаганням "роздавити" опонента. Джерел, фактично, не аналізували. Якщо по чесному, треба повертатись і розглядати питання всіх українських топонімів на території теперішньої Польщі в комплексі. Але... чи є на те воля? З попередніх реплік бачу малий відсоток бажаючих говорити, зате великий — готових втопити опонента в ложці води. Це наше все. Mykola Swarnyk (обговорення) 04:37, 14 квітня 2019 (UTC)
 • Похлопати? Тобто користувач уже багато років бореться зі спільнотою, обзиваючи її непристойними словами, та з правилами в ній прийнятими, а ми маємо дякувати йому за щось конструктивне, що він вряд-голи робить? Ефективні спільноти працюють по-іншому. Бачили, як одного нашого колегу заблокували на Вікіданих? Пару раз попрохати припинити грубе порушення. Проігнорував, заблокували безстроково. Пообіцяв не робити такого - розблокували під чесне слово. Продовжив - заблокували остаточно. І ніякого моралізаторства, жодного вимірювання колишніх і нещодавніх заслуг. Порушив - відповідай. Не розумієш - до побачення. У нас тут просто свято гуманізму. --Brunei (обговорення) 07:31, 14 квітня 2019 (UTC)
 • @Brunei: Прошу дифи на "обзиваючи її непристойними словами". Мені особисто відомо, що Дмитро, як і Микола Івкі, аж надто голосно і настирливо бореться проти непристойних слів. Що дратує. Вас пригадую як захисника тих, хто вживає сленгові слова, які у російському вікісловнику позначені як непристойні. Ви мене дуже здивували. — Юрій Дзядик в) 13:18, 14 квітня 2019 (UTC).
 • Вибачте, що влізаю в Ваш діалог, але ред.№ 24842814 (коментар до редагування). Я розумію, що це відповідь на порушення ВП:Е, але не думаю, що також потрібно порушувати ВП:Е. Це лише найсвіжіше, і яке адміни не прибрали. Тож таке питання: з чим бореться? --『 』 Обг. 15:06, 14 квітня 2019 (UTC)
 • Багато хто засмічує обговорення чи коментарі переходом на особистості. Декому досить тричі натякнути, і він припиняє (не буду називати імен, серед них є адміни). Дуже сподіваюся, Бучач-Львів ще до закінчення строку блокуванння повідомить спільноту, що обіцяє припинити засмічувати обговорення та коментарі. Водночас потрібно, щоб кожен користувач мав право вільно висловлювати свою позицію в укрвікі на власній сторінці обговорення, і адміністратор мав право обмежити його лише у випадках з переліку, передбаченого правилами: ВП:НО, порушення конфіденційності тощо. Конкретно щодо ред.№ 24842814: весь розділ Обговорення:Ярчув#Різне заборонений на СО статті Ярчув, він має бути на СО Dimon2711, чи на СО Бучач-Львів. — Юрій Дзядик в) 19:20, 14 квітня 2019 (UTC).
 • В першу чергу це повинні прибрати адміни, хоча тут вже без мене. На Со даної сторінки я детально пояснив порушення етикету. І я також як і Ви сподіваюсь на це. І що з того "що багато хто"? Є ВП:Е, є ВП:ЗА, є адміни. Ми усі люди, і ми маємо почуття. А "багато хто" й кидає сміття не в корзину, тож потрібно не робити того, чого ми не хочемо, щоб це робили інші. Тож на відміну від Миколи Івкі, я не бачу, щоб Бучач-Львів боровся з непристойними словами.--『 』 Обг. 09:04, 15 квітня 2019 (UTC)
 • Пане Юрію, Ви безсоромно переводите обговорення на мене, намагаючись заткнути мені рота? Це грубе порушення ВП:Е. Скільки разів користувач обзивав усіх, хто використовує не такий діалект української мови як він "носіями постнаркомівки", всі діфи знайти й складно. Як на мене, це непристойно розпалювати протистояння між українцями за мовною ознакою. --Brunei (обговорення) 18:10, 14 квітня 2019 (UTC)
 • @Brunei: вибачте, я не розумію значення слів "закинути", "непристосованого". Мене дивує вираз "намагаючись закинути мені рота", що це значить? Якщо "закрити", то моя мета протилежна (вибачте, якщо я нечітко висловився): ще раз чемно прошу диф на "непристойні слова" від Бучача-Львова. Усім добре відомо, він кілька років дуже голосно боровся з цим явищем у Вікіпедії, лише мені вдалося притишити його запал. Тому його "непристойні слова" потребують дифів. Інакше це буде безпідставне звинувачення. — Юрій Дзядик в) 19:24, 14 квітня 2019 (UTC).
 • Т9 на телефоні підводить. Відредагував незрозуміле. Ви пишете "усім відомо". Тоді я теж напишу "усім відомо". Ключові слова я навів, з телефону не буду виконувати Ваші безпідставні нічні забаганки. Шукайте самостійно, коли хочете копирсатися в давніх скандалах. Добраніч. --Brunei (обговорення) 20:09, 14 квітня 2019 (UTC)
 • Бачте, колеги - профес́ори вміють не гірше обкласти, цілком не вживаючи лайливих слів - досить лише назвати іншого (теж професора) безсоромним, а його репліки - "нічними забаганками" - і лишитись при цьому білим і пухнастим, разом зі своїм телефончиком. А іншого користувача (Бучача-Львова) при цьому звинувачувати у вживанні лайливих слів, на мою думку, бездоказово. Наші адміни. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:13, 15 квітня 2019 (UTC)
 • ем... мій диф проігнорований. Та ще й якісь звинувачення до адмінів... Дякую. П.С. Вибачте але це не є грубе порушення ВП:Е, коли людина забажала побачити дифи, тобто докази слів.--『 』 Обг. 09:04, 15 квітня 2019 (UTC)
 • У вашому @AlexKozur: дифі якраз міститься пропозиція користувачеві вивчити одне діалектне слово, яке є описом певного стилю поведінки, від якого колега @Бучач-Львів: застерігає опонента. На моє відчуття, Бучач-Львів не називає нікого цим словом. Він просто пропонує ознайомитися, що відбувалось на землях, де українці одвіку протистояли полонізації/германізації. Він застерігає, щоб людина, недостатньо обізнана з тодішніми процесами, своїми діями несвідомо не завдавала шкоди українській культурі. Дискусія про українські назви депортованих українських сіл в Польщі vs транслітерату цих назв з польської, якраз і проявляє певні елементи сервілізму як поведінки. Межа між називанням дій і називанням особи справді дуже тонка. Але вона є. Ви ж натягуєте її, як Мотря пояс. І, вибачте: що гірше - назвати чиїсь дії "зрадою національних інтересів" у статті про національні інтереси чи назвати чиїсь дії "безсоромними" "нічними забаганками" безвідносно до статей і редагувань, просто так? Mykola Swarnyk (обговорення) 16:26, 15 квітня 2019 (UTC)
 • "лайливе прізвисько підлої, продажної людини". Далі навіть читати не треба. Користувач явно обізвав мене, а це Ваше вигадування дістає, адже нормальна людина ніколи не використала б лайливе прізвисько у конфлікті задля користі.--DiMon2711 16:29, 15 квітня 2019 (UTC)
 • @Dimon2711: Ніхто вас ніким не називав. Він запросив вас ознайомитись з історичним феноменом стосовно змісту статті, яку ви спільно "редагували". Якщо ви так чітко самоідентифікували свої дії з діями цих галицьких історичних осіб - може це якась ваша особиста проблема? Скажіть чесно - чи ви часом самі не спровокували к-ча до таких натяків? Вас самого часом не було заблоковано за війну редагувань? Не слідкував докладно, але щось там таке було? Mykola Swarnyk (обговорення) 16:44, 15 квітня 2019 (UTC)
 • "вживання" означає застосування даного слова в будь-якому контексті. @Микола Івкі: як Ви оцінюєте вживання лайливого слова в будь-якому контексті? --『 』 Обг. 16:39, 15 квітня 2019 (UTC)
 • Апеляція до @Микола Івкі: якраз дуже доречна в даному контексті. Адже це його "гіпер-культурний" адмін з попередньої репліки "засудив до громадської страти" без вибачень і санкцій під схвальну, в даному випадку, підтримку усього адмінкорпусу... Mykola Swarnyk (обговорення) 16:49, 15 квітня 2019 (UTC)
 • Цікаво, що Ви звели наклеп: я вибачився перед користувачем і він прийняв вибачення. А моя емоційна реакція 2016 року, була викликана обуренням від нападу користувача на Вас, побратима-біолога в безглуздій ситуації з квітоносом. Тобто мене зачепила атака на Вас, а тепер Ви ж мені інкрімінуєте це! Оце так новина, дякую. --Brunei (обговорення) 18:15, 15 квітня 2019 (UTC)
 • Ситуація з квітконосом була для мене повчальною і до певної міри переломною у Вікі. З неї я зрозумів, що ситуація в академічному середовищі, де фактами і знаннями, а ще більше — авторитетом, — можна задавити будь-кого, кардинально різниться з ситуацією тут, де потрібно домовлятись із людьми, які можуть мати навіть дуже дивні особистісні особливості. Дійсно, пригадую, що ви мене захищали, і тоді, пригадую, навіть був вам щиро вдячний та злорадствував обмеженню пана Івкі. Тепер бачу, що не все біле таке біле, і не все чорне чорне. Вибачте за випад, мабуть я перегнув палицю. Покидаю цю дискусію. Mykola Swarnyk (обговорення) 19:54, 15 квітня 2019 (UTC)

Щодо Бучач-Львів — частково оскаржений підсумок

Адмінстратори озвучили такі тези щодо ситуації із користувачем Бучач-Львів:

 • «якщо користувач продовжує так поводитись — пропоную заблокувати безстроково, та й усе» — Piramidion
 • «Не обійшлось без провокацій зі сторони інших учасників, не побачив максимальної чемності від інших, не підтримую [додаткових санкцій].» — Alex Khimich
 • «Українські назви лемківських сіл слід просувати без війн редагувань та образ, а через обговорення та надання джерел.» — NickK
 • «Особисто я на даному етапі бачу необхідність настійливо рекомендувати користувачу Dimon2711 уникати будь-яких взаємодій із користувачем Бучач-Львів, включаючи запити до адміністраторів. Обмеження, накладені на користувача Бучач-Львів, діють, і щось поглиблювати у цьому плані не бачу необхідності.» — Yakudza, адміністратор виніс попередження на СО до Dimon2711: ред.№ 24924470, зауваживши, що дзеркальне попердження стосується і Бучач-Львів.
 • «Ефективні спільноти працюють по-іншому. Бачили, як одного нашого колегу заблокували на Вікіданих? Пару раз попрохати припинити грубе порушення. Проігнорував, заблокували безстроково. Пообіцяв не робити такого - розблокували під чесне слово. Продовжив - заблокували остаточно. І ніякого моралізаторства, жодного вимірювання колишніх і нещодавніх заслуг. Порушив - відповідай. Не розумієш - до побачення. У нас тут просто свято гуманізму.» — Brunei

Конкретна ситуація, що призвела до цього загострення, справді була результатом дій кількох користувачів, не тільки Бучач-Львів. У цій ситуації зі статтею Ярчув Бучач-Львів діяв через типовий ПОВ-пушинг, через війну редагувань, замість ініціації обговорення по суті. Ідея запуску процедури ВП:ПС виникла у користувача тільки після добрячої війни редагувань.

Як наслідок цього конфлікту користувач Бучач-Львів вже дістав тижневе блокування, яке було зумовлене не тільки війною редагувань, але й обходом персонального обмеження і порушенням ВП:Е / ВП:НО.

Щодо практичного аспекту конфлікту (топонімів) висловився Lystopad: «щодо назв населених пунктів українського походження у Польщі часто є суперечності. Адже діє з одного боку ВП:МОВА щодо транслітерації з польської, з іншого - ці назви можуть бути полонізовані з української. Я думаю, що обговорення цього питання зможе розставити усі крапки над «і» й щодо можливих майбутніх конфліктів.», а також: «Суперечки щодо назв населених пунктів Закерзоння виникають вже не вперше. Чи не розпочати обговорення щодо цього, аби вирішити це питання комплексно?» ред.№ 24843702. Хотілося б помилятися, але маю сумнів, що ми зможемо ухвалити потрібну поправку до правила і вирішити таким чином проблему комплексно. Але це справді полегшило б всім життя.

Тому загалом ситуацію, на мій погляд, можна підсумувати так: користувач Бучач-Львів наразі має чимало встановлених обмежень, але не демонструє жодного бажання врахувати критику, яку йому висловлювала спільнота, встановлюючи ці обмеження. Тобто жодної видимої роботи, яка б свідчила про те, що зауваження враховані — не ведеться. А зауваження були такі: війни редагувань, війни перейменувань, провокація конфліктів. (Архів К-А 14 § Бучач-Львів vs Flavius) У світлі цих обставин, я озвучуюю таку ідею:

Наступна участь користувача у

 • війні редагувань
 • війні перейменувань
 • образі користувачів
 • порушенні ВП:КОНС чи ВП:НДА (до цих порушень я відношу висловлення незгоди, критику чи навіть просто згадку щодо підсумків, які спільнота дістала у попередніх конфліктах за участі користувача. Будь-яке оскарження попередніх підсумків повинне бути або чітко за регламентом Вікіпедії — створення обговорення ВП:ПС, тощо, — або не має бути ніякого)

має дістати жорстку реакцію від адмінкорпусу. Скажімо, у вигляді тижневого блокування користувача, без обговорень. Якщо така ж поведінка повториться навіть після того, прийдеться формувати запит до Арбітражного комітету, де обговорюватиметься два варіанти: прогресивне блокування із термінами блокування понад тиждень (тобто одразу: 2 тижні, 3 тижні за кожен інцидент), або безстрокове блокування. Щоб подібного не трапилося, користувач у випадку появи незгоди у тій чи іншій статті має першим ініціювати обговорення, суворо дотримуватися там ввічливого спілкування, і жодною дією не давати підстави подумати про війну редагувань. Тобто, не робити жодної дії у статті до підбиття підсумку на СО чи ВП:ПС. В ідеалі, на мій погляд, користувач має довести спільноті, що він врахував зауваження до нього і домогтися зняття персональних обмежень.

--VoidWanderer (обговорення) 16:46, 17 квітня 2019 (UTC)

VoidWanderer а такі речі зі сторони інших ред.№ 24315479 куди дівати? Приховувати дифи і казати, що цього не було? (Я не про правоту когось там, а про ВП:Е) Сьогодні випадково напрапив — пінг отримав. Там вже строк давності, але реакції на це не було. З тим же Ярчув-ом розрулилось, хоч визнали, що потрібно обговорити. Мені здається, кожен випадок потрібно розбирати. — Alex Khimich 18:41, 17 квітня 2019 (UTC)
Всі інші інциденти повинні бути оброблені в нормальному порядку. Якщо нікому не було діла, значить нікому не було діла, я не розумію до чого цей диф тут. --VoidWanderer (обговорення) 18:44, 17 квітня 2019 (UTC)
В теорії - поганий, лізу конкретно за його участі щось розгрібати - бачу градації сірого. Якщо "нікому не було діла", значить, іде розрив теорії і практики. — Alex Khimich 18:54, 17 квітня 2019 (UTC)
Я маю прохання створити окреме обговорення щодо того інциденту, якщо справді є така необхідність. Проблеми рідко виникають тільки з вини однієї сторони, тому санкції повинні застосовуватися до всіх учасників конфлікту, враховуючи міру порушень кожної з них. Тут же ми розглядаємо проблеми, пов'язані із конфліктами користувача Бучач-Львів. --VoidWanderer (обговорення) 19:18, 17 квітня 2019 (UTC)
 • Не потрібно окремих обговорень. Я мав достатньо спостережень. Вношу свої пропозиції у резолюцію: якщо під час конфлікту, були першочергові від інших учасників порушення ВП:БРУТ, ВП:НО, ВП:Е - ні про які прогресивні блокування для обговорюваної сторони мови бути не може. А то вийде, для когось це ще одна провокація, а для когось двотижневе блокування. — Alex Khimich 19:49, 17 квітня 2019 (UTC)
  Не думаю, що будь-які уточнення доречні. Через те, що жодне порушення у Вікіпедії не є виправданням для порушень у відповідь. Інакше кажучи, якщо користувачеві хтось грубо відповість, користувач має сповістити про це адміністраторів, а не починати у відповідь війни редагувань, образи, чи інші порушення. Це моя точка зору. --VoidWanderer (обговорення) 20:49, 17 квітня 2019 (UTC)
  Це правильна точка зору, якщо порушення виявлене вчасно і на нього була відповідь. Проте, він не раз сповіщав, без належної реакції на те адмінкорпусу, тому я наполягаю на уточненні. — Alex Khimich 21:45, 17 квітня 2019 (UTC)
  Користувач відповідальний за те, щоб донести свою проблему до адмінкорпусу. Жодні порушення інших користувачів не дають йому права порушувати у відповідь. Ми не у дитячому садку, тут всі дорослі люди. --VoidWanderer (обговорення) 21:47, 17 квітня 2019 (UTC)
  Прописуємо у ПО виняток для ВП:ЗА? Чи у канвасінгу його звинуватять, коли він 40+ чоловік пінгувати буде? — Alex Khimich 23:18, 17 квітня 2019 (UTC)
  Будь-які варіанти прийнятні:
  • я не проти винятку у ПО для ВП:ЗА.
  • користувач Бучач-Львів навряд пінгуватиме 40 чоловік. У мене склалося враження, що він більш-менш довіряє дуже вузькому числу адмінів. Тому можна й без винятку.
  ПС. Канвассинг — то інше, то агітація. --VoidWanderer (обговорення) 06:11, 18 квітня 2019 (UTC)

VoidWanderer власне вже є спроба просувати свою думку вчергове: ред.№ 24922595 і це після війни редагувань, кількох прохань утриматись редагувати статті редакторів з якими він перебуває в конфлікті. --188.163.16.93 06:30, 18 квітня 2019 (UTC)

Часткове оскарження проекту підсумку

 • Як відомо, диявол ховається у начебто дрібницях. Нагадую, що "висловлення незгоди, критика чи навіть просто згадка щодо підсумків, які спільнота дістала у попередніх конфліктах за участі користувача" є не порушеннями, а неодмінними умовами розвитку, переходу від менш точного консенсусу до більш точного, що прямо передбачено у ВП:КОНС. Порушенням буде, наприклад, коли Бучач-Львів проігнорує «підсумки, які спільнота дістала у попередніх конфліктах за участі користувача», — якщо (1) при правках в основному просторі, то порушення ВП:КОНС, якщо (2) у обговореннях, то порушення ВП:НДА. Ось подібні дійсні порушення потрібно акуратно обмежити у висновку. Інакше добрими намірами буде вимощена дорога у пекло ... — Юрій Дзядик в) 21:36, 17 квітня 2019 (UTC).
  Користувач має право на апеляцію щодо колишніх конфліктів і непорозумінь, але тільки у чітко встановленому порядку. Я його цього права не позбавляв, про що чітко зазначив. Проте будь-які згадки про колишні конфлікти, згадані не до місця — це саме неповага до досягнутого раніше консенсусу. --VoidWanderer (обговорення) 21:43, 17 квітня 2019 (UTC)
  Приношу вибачення, дію формально. Підсумок раджу переписати більш точно. Це дуже важливо, оскільки трактування стосується не лише Бучача-Львова. — Юрій Дзядик в) 22:08, 17 квітня 2019 (UTC).
  Юрій Дзядик, ні, це справді стосується тільки користувача Бучач-Львів. Бо хоча я вважаю, що не тільки він один часом порушує ВП:НДА і ВП:КОНС через згадки старих конфліктів не до місця, все ж широке трактування для усієї спільноти потребувало б зміни у правилі, де це більш ясно було б прописано. У випадку ж із користувачем Бучач-Львів, його пуста апеляція до попередніх конфліктів (тобто просто вказання неприйняття чийогось рішення без реального бажання і наміру його відмінити) є дуже характерною поведінкою, через що і згадана у підсумку. --VoidWanderer (обговорення) 06:19, 18 квітня 2019 (UTC)
  Я тут людина стороння (для декого навіть зайва). Втім вікіпедія — вільна енциклопедія. Тож висловлю своє зауваження. VoidWanderer, консенсус — загальна згода у спірних питаннях, до якої приходять учасники дискусії, яка характеризується відсутністю серйозних заперечень по суттєвих питаннях у більшості зацікавлених сторін та досягається в результаті процедури, спрямованої на врахування думки всіх сторін та зближення розбіжних поглядів. Тож, якщо хтось з членів спільноти (навіть вигнанець Бучач-Львів чи Микола Івкі) має значні розбіжності з вашим рішенням, це значить, що Вікіпедія:Консенсус не дотримане. «І тоді консенсус відшукується наново». Втім, це волання в пустелі... ( --82.207.20.35 06:49, 18 квітня 2019 (UTC)
  Шановний 82.207.20.35, не завжди буває абсолютний консенсус, про який ви пишете. Дозвольте гіпетрофований приклад:

  З'являється вандал і починає псувати статті. Адміністратор блокує вандала, вся спільнота згодна із правильністю цієї дії. З уточненням — вся спільнота, за винятком самого вандала. Вандал не згоден із діями адміністратора, він вважає, що має право псувати статті. Ні про яку загальну згоду, відповідно, мови йти не може.

 • Тим не менш, у цьому прикладі нам із вами зрозуміло, що рішення адміністратора було цілком консенсусним. Про більш тонкі нюанси поясню у дописі нижче. --VoidWanderer (обговорення) 14:22, 18 квітня 2019 (UTC)
  @VoidWanderer:. Підсумок, якщо його не виправити, дає перший прецедент чіткого хибного тлумачення правила ВП:КОНС. Лише один-два адміни застосовують правило ВП:КОНС правильно, враження, що інші 30 з гаком адмінів це правило просто не розуміють. Але настільки хибного тлумачення, як (16:46, 17 квітня), ще ніколи не було. Це небезпечний прецедент. Він стосується фундаменту укрвікі, а не одного користувача. Прошу розглядати репліку 82.207.20.35 вище як доповнення до моїх власних (21:36, 17 квітня) та (22:08, 17 квітня), пояснення + докладне тлумачення.Юрій Дзядик в) 07:22, 18 квітня 2019 (UTC).
@VoidWanderer: вибачте, був неуважним, підтримав помилкові погляди аноніма. Викреслив. — Юрій Дзядик в) 05:28, 19 квітня 2019 (UTC).
Юрій Дзядик, поясню свою точку зору. ВП:КОНС озвучує такі норми щодо прийнятих рішень:

Коли йде мова про «консенсус», то завжди мається на увазі консенсус, досягнутий «у рамках встановлених правил і процедур»: консенсус, досягнутий серед певної невеликої групи користувачів, майже ніколи не в змозі переважити консенсус, досягнутий спільнотою в цілому та зафіксований у правилах.

Відповідно, рішення, досягнуте адміністративним корпусом, і втілене у Персональне Обмеження користувача, є нічим іншим, як консенсусом адмінів щодо вирішення питання конфліктів користувача. Консенсус — це не синонім одностайності. Консенсус виражається навіть в тому, що гіпотетична підмножина членів спільноти, яка не підтримувала рішення адмінкорпусу, не зробила спроб їх відмінити. Або ці спроби виявилися марними. Іншими словами, рішення, яким би воно не було, було сприйняте.
Тут я не даю оцінку самому рішенню — правильне воно було чи неправильне. Воно було досягнуте в рамках встановлених правил і процедур. Воно є де-факто консенсусом.
Якщо користувач не згоден з чимось — є кнайпа, є обговорення, є Арбком як вищий орган вирішення суперечок і прийняття рішення щодо них.
А коли користувач не використовує ці інструменти для відміни певних дій, а тільки нарікає на «несправедливе» ПО, на «несправделивий» Арбком, «несправдливого» адміна — це все є нічим іншим, як підточуванням самих засад функціонування Вікіпедії як проекту. Бо Вікіпедія — ВП:НЕАНАРХІЯ. Порядок її функціонування забезпечується переліком правил і настанов, декількома затвердженими процедурами для реалізації певних процесів і вирішення певних питань, і адміністраторами — як групою користувачів, на яких покладена відповідальність за стеження, щоб ці правила і процедури дотримувалися. І не тільки стежили, але й змушували дотримуватися цих правил і процедур користувачів, які ці правила і процедури не приймають.
Несправдливого адміна позбавляють прав. Несправедливе рішення відміняють. Несправделивий арбком переобирають на чергових виборах. А якщо для досягнення цих дій нічого не робиться, бо є відчуття, що не вистачить сил довести свою правоту спільноті, адмінкорпусу і арбітрам, значить має з'явитися сумнів — а чи справді думка про несправедливість була вірною? --VoidWanderer (обговорення) 14:24, 18 квітня 2019 (UTC)
Насправді Ви зара' виклали не принципи консенсусного управління, а принципи демократичного централізму. Сподіваюсь, Ви знаєте звідки це пішло ))) --93.126.95.15 15:18, 18 квітня 2019 (UTC)
Там вище я вам задав вам питання у вигляді гіпотетичної задачки про вандала. Цікаво що ви про той недосягнутий консенсус думаєте. А поки задам ще одне, вже набагато менш гіпотетичне запитання:

Триває обговорення щодо перейменування на ВП:ПС. Є варіанти для назви статті: А і Б. Жодних проміжних назв неможливо вигадати, тобто жодна з версій: А(Б), Б(А), А-Б, Б-А — не має змісту. Версію А підтримує група користувачів 1, версію Б — група користувачів 2. Обидві групи наводять доволі непогані джерела на користь своєї версії, обидві групи затяті у своїй підтримці своєї версії. Адміністратор підбиває підсумок на користь однієї з версій.

Що ви скажете про таку ситуацію? Чи є підбитий підсумок консенсусним? Якщо так, то яким чином враховане бажання групи опонентів бачити саме їх версію назви статті? Якщо ні, то як досягти консенсусу? Вважати будь-яке положення неконсенсусним? --VoidWanderer (обговорення) 16:15, 18 квітня 2019 (UTC)
Задачка кажете? Ви самі чудово знаєте на неї відповідь. Є імена користувачів А, Б, В і Г. Частина дописувачів вважає імена А і Б провокативними, такими що суперечать правилам. Інша частина так не вважає, але вважає провокативними ніки В і Г. Чим усе завершується? Нема консенсусу спільноти — нема рішення. Див. табличку ↑ Шукайте точки згоди далі. А «консенсус адміністраторів», «консенсус арбітрів» то усе фількіни грамоти. Не подумайте що це докір і спонукання до вирішення старої проблеми. Що було, те за водою пішло... --93.126.95.15 16:36, 18 квітня 2019 (UTC)
Бачте, у вас немає відповіді. Ваша схема не працює — користувачі групи 1 або користувачі групи 2 блокували б прийняття рішення щодо задачки із ВП:ПС нескінченно. І це, на вашу думку, так має функціонувати Вікіпедія? А все просто: ВП:КОНС консенсус. Або якщо словами: правило Вікіпедії ВП:КОНС — не тотожне загальному поняттю консенсусу.
Тому:
 • у задачці із вандалом рішення про блокування було консенсусне (в сенсі — задовольняло ВП:КОНС). Навіть попри те, що вандал, як специфічний член спільноти, був проти.
 • у задачці із ВП:ПС рішення про перейменування на користь однієї з версій було консенсусне (в сенсі — задовольняло ВП:КОНС). Навіть попри те, що група користувачів — затяті прихильники іншого варіанту.
Спроби порушити досягнутий консенсус через будь-які дії, відмінні від прийнятих алгоритмів і процедур — деструктивні, і якщо повторювані наполегливо, мають діставати жорстку реакцію адмінкорпусу, аж до блокування.
Тому що так працює Вікіпедія. --VoidWanderer (обговорення) 17:10, 18 квітня 2019 (UTC)
Ви просто не хочете бачити моєї відповіді ))) Як об стінку горохом... Якісних редагувань --93.126.95.15 17:30, 18 квітня 2019 (UTC)
Я побачив вашу відповідь: «консенсус адміністраторів», «консенсус арбітрів» то усе фількіни грамоти. Просто ваша відповідь не має нічого спільного із реаліями Вікіпедії. --VoidWanderer (обговорення) 18:01, 18 квітня 2019 (UTC)
У задачі про ВП:ПС рішення про перейменування відповідає ВП:КС, якщо спростовано усі аргументи однієї сторони, і про це є консенсус досвідчених користувачів Вікіпедії. Якщо консенсус щодо однієї з назв не досягнуто, то залишається та назва, яка була консенсусною до початку перейменувань, див. схему (о 16:36). — Юрій Дзядик в) 18:57, 18 квітня 2019 (UTC).
Аргументи кожної зі сторін — дуже сильні. Досвідчені користувачі поділилися також за підтримкою протилежних варіантів.
Схема не пояснює те, що навіть якщо рішення буде «не переймунвати» — суперечить інтересам однієї з груп. Вона просто каже «почати все спочатку», або «блокувати прийняття рішення». А відтак, про який загальний консенсус може йти мова? Інтереси групи, що виступала за перейменування — де-факто не враховані. Група вважає рішення помилковим, адже вони починали процес перейменування не просто так, а маючи на те підстави. --VoidWanderer (обговорення) 19:13, 18 квітня 2019 (UTC)
Я не знаю де ви побчили ідилію, якщо чесно. Нічого ідилічного тут немає, просто приписування опоненту помилкових поглядів. Я ж такого не стверджував. Консенсус у трактовці правил Вікіпедії нічим із згаданого не є. --VoidWanderer (обговорення) 16:02, 18 квітня 2019 (UTC)
Ви намалювали ідилію тоталітарної утопії, куточок комуністичного раю. Ваше твердження "Якщо користувач не згоден з чимось — ..." неповне, не містить головного. Найперше і головне, на що має право користувач — це «… просто висловлення тільки своєї згоди чи незгоди» з рішенням спільноти. Хоча би у власному просторі. Це невід'ємне право у будь-якій нетоталітарній спільноті. У волонтерській організації він має право не виконувати рішення, яке не підтримує. Але він не має права не визнавати та заважати виконувати чинне рішення спільноти. Схему консенсусу як правила Вікіпедії показав 93.126.95.15 (16:36). — Юрій Дзядик в) 18:27, 18 квітня 2019 (UTC).
Юрій Дзядик, ви визначтеся — я що саме змалював:
 • Ви намалювали таку ідилію, наче це не Вікіпедія, а куточок раю, а натомість Нічого спільного з реальністю, усе навпаки, це відомо з 2007 року, див. есе ru:вп:справедливость (2007/2009). чи, незалежно, en:wp:there is no justice (2011), переклад вп:справедливість
 • Ви намалювали ідилію тоталітарної утопії, куточок комуністичного раю
бо ці два ваші твердження щодо моєї точки зору — взаємносуперечливі.
Водночас, ви ще й з якихось причин обрамляєте шаблоном мою оцінку, ніби це я приписав опоненту помилкові погляди. Ви бачите ту іронію у цій ситуації, яку бачу я? --VoidWanderer (обговорення) 18:37, 18 квітня 2019 (UTC)
(1) Вибачте за надто тонку іронію щодо «раю». Цитую: «виклали не принципи консенсусного управління, а принципи демократичного централізму». Не бачу, що тут далі пояснювати. "Несправдливого адміна позбавляють прав. Несправедливе рішення відміняють. Несправделивий арбком переобирають на чергових виборах." це соцреалізм. (2) Так, Ви приписали мені помилкові погляди. — Юрій Дзядик в) 18:57, 18 квітня 2019 (UTC).
Як саме ви в рамках іронії пояснюєте друге речення у тій репліці: Нічого спільного з реальністю, усе навпаки .. і далі по тексту про відсутність справедливості? Тобто, виходить, що ви говорили про тоталітарну утопію, а насправді все не так, бо немає справедливості? --VoidWanderer (обговорення) 19:17, 18 квітня 2019 (UTC)
"Несправдливого адміна позбавляють прав. Несправедливе рішення відміняють. Несправделивий арбком переобирають на чергових виборах." Це соцреалізм. Описує неначе рай. Іронія слів (для мене теж несподівана!) в тому, що описаний Вами рай (як усі відомі утопії, як реальність за маскою соцреалістичного раю) виявився тоталітарним: у цьому раю Ви не надаєте елементарної свободи, права висловити незгоду. Реальність описана у есе. Немає раю, але є свобода, право на «… просто висловлення тільки своєї згоди чи незгоди». — Юрій Дзядик в) 06:52, 19 квітня 2019 (UTC).
 • @Brunei: Нагадую своє прохання 13:18, 14 квітня (до речі, у Києві це день, не ніч). Ви сказали, що

  "користувач багато років" обзиває спільноту "непристойними словами" (07:31, 14 квітня)

  я можу знайти десь у "давніх скандалах" (20:09, 14 квітня). Тобто, по-перше, багато років цього вже не було. Отже, адміндії не потрібні. По-друге, я знайшов лише, як його обзивали "непристойними словами", було таке. Той скандал тривав кілька років, доки я його не припинив. Дуже постраждав на тому, обидві сторони конфлікту хотіли лише своєї перемоги. @VoidWanderer: Схоже, за давністю років Brunei переплутав, хто кого обзивав. Тому частина підсумку, яка неявно спирається на непідтверджені сумнівні звинувачення щодо, як виявилося, давніх подій, дуже імовірно є хибною. — Юрій Дзядик в) 21:59, 17 квітня 2019 (UTC).
  Юрій Дзядик, не певен які саме образи має на увазі пан Brunei, але постнаркомівкою чи постсовіцькою (ред.№ 24669572, ред.№ 24842633) користувач Бучач-Львів обзиває цю спільноту й досі. І так, це справді в його устах є образою — це його характеристика спільноти, що набуває форми підкресленої зневаги і презирства. --VoidWanderer (обговорення) 06:32, 18 квітня 2019 (UTC)
  Дякую за роз'яснення моєї позиції,VoidWanderer, воно абсолютно точне. (Пане Дзядику, Ви не знаєте, в якому часовому поясі я в останні дні, та коли в мене є час на вікі.)--Brunei (обговорення) 08:11, 18 квітня 2019 (UTC)
 • Шановний VoidWanderer-е, відповідаю. 1. Як не крути, постнаркомівка (це про мову) чи постсовіцька (про спільноту) не є "непристойними словами". Більш того. Це факти, на які не варто закривати очі. Якщо вже зачепили мову, то я особисто люблю цю мову, але вдячний Бучачу-Львову за те, що він піднімає це питання. Негативний факт має бути стимулом до дії. Тепер про характеристику спільноти. Так, ці факти висловлені у неприємній формі. Бучач-Львів діє як сторож укрвікі, якого не чують. Не можна від сторожа вимагати якості дипломата чи стратега. Якщо блокувати тих, хто на сторожі, за те, що не завжди етичні, то це буде чіткий сигнал ворогам нищити, злодіям грабувати. Є байка, як Сірка вигнали, бо не давав спати. — Юрій Дзядик в) 09:16, 18 квітня 2019 (UTC).
 • У вас дивна позиція але після того як ви причислили мене до організаторів Голодомору в приватній переписці, така позиція не дивує. --188.163.16.93 09:19, 18 квітня 2019 (UTC)
 • Останній з організаторів Голодомору давно помер. Це був би наклеп, але не тягне, бо повне безглуздя. Хто Ви, анонім з Житомирської області? Привид з 30-х років? Лише тоді вірили у будь-який нонсенс — щоб стати міністром, чи забрати собі елітну квартиру, див. будинок на набережній. Каганович помер напередодні ГКЧП. — Юрій Дзядик в) 09:44, 18 квітня 2019 (UTC).
 • Я думаю Ви добре пам'ятаєте з ким переписувались торік влітку на фейсбуці (після чого я вас заблокував там) чи нагадати? Я думаю не треба бо ваш підзахисний дуже добре зрозумів хто анонім і вандалить спокійно собі статті і надалі незважаючи ні на які прохання припинити це. --188.163.16.93 09:56, 18 квітня 2019 (UTC)
 • А, на Месенджері, була відверта чоловіча розмова віч-на-віч. Приємно згадати :) — Юрій Дзядик в) 13:34, 18 квітня 2019 (UTC).
Юрій Дзядик, про терміни «постнаркомівка» і «постосовіцька» в устах користувача Бучач-Львів — детально на СО цієї сторінки: ред.№ 24934179. Не бачу сенсу повторюватися — користувач вживає ці терміни із наміром образити і зачепити або користувача, або спільноту користувачів. Таке ставлення є неприйнятним — це, щонайменше, грубе порушення ВП:Етикету, а якщо врахувати посил і меседж, який вкладає користувач у ці слова — то і порушення ВП:НО. --VoidWanderer (обговорення) 12:35, 18 квітня 2019 (UTC)
Шановний VoidWanderer-е, далі. 2. ред.№ 24669572 на власній СО, де кожен має право вільно висловлювати свої погляди щодо уквікі, докладніше див. (19:20, 14 квітня). 3. ред.№ 24842633 на СО ВП:ЗПП, якщо це хтось сприймає як образу у "формі підкресленої зневаги і презирства", то існує шаблон:образа. Цього досить, diff. Досі з 8 квітня ніхто не поставив шаблон, може й не вважав, що це образа, тому не вилучив, лише приховав. — Юрій Дзядик в) 09:25, 18 квітня 2019 (UTC).
Репліка Dimon2711, яка порушує ПО, перенесена на нейтральну територію, мою СО, diff. — Юрій Дзядик в) 10:44, 11:13, 18 квітня 2019 (UTC).
Пане Dzyadyk, будь ласка, поверніть допис Dimon2711.
 • Там немає персонального обмеження, є прохання адміна.
 • Навіть якщо виходити з того прохання, то мова йшла, фактично, про уникнення згадувань одним одного. Переносячи допис, Ви цю проблему не вирішуєте.
 • Яким чином Ваша особиста сторінка стала «нейтральною територією»? Нейтральна територія — це якраз кнайпи.
 • Ви ще й порушили правила використання функції Швидкого відкоту.
 • І будь ласка, не дезорієнтуйте людину[2], він новачок у цих старих конфліктах. Не загрожує йому блокування за допис, не було персонального обмеження, не поділяють ваших позицій адміни (навпаки, саме Ви втомили всіх, зокрема адмінів, багатослівними патетичними спекуляціями навколо своїх улюбленців/протеже).--Aeou 11:23, 18 квітня 2019 (UTC)
Aeou, не варто той допис повертати. Користувачі Dimon2711 і Бучач-Львів мають всі ознаки конфлікту одне з одним, і вимагають санкцій одне щодо одного. Найкращим у цій ситуації буде те, щоб вони не згадували і не коментували одне одного взагалі, поки якимось чином не дадуть знати, що вони готові до плідної співпраці. Сподіваюся, це питання ми закрили. --VoidWanderer (обговорення) 12:39, 18 квітня 2019 (UTC)

Пропоную вручити Dzyadyk орден Вікімиротворця. Кожен конфлікт намагається вирішити…--Анатолій (обг.) 19:33, 18 квітня 2019 (UTC)

 • Дякую. Але тут миротворцем намагався бути VoidWanderer. Я лише помітив, що у його підсумку є неточність, вкрай небезпечна для усієї укрвікі. Коли VoidWanderer не зрозумів, то я частково оскаржив підсумок. От і усе. Тут я був охоронцем правил укрвікі, не миротворцем. — Юрій Дзядик в) 13:31, 29 квітня 2019 (UTC).

VoidWanderer

Цей адмін має превзяте відношення до мене. Більше того вся його діяльнвсть останнім часом зволдиться до переслідування у будь який спосіб на сторінках Вікіпедії. Дві поради від інших адмінстраторів стосовно наших з ним відносин він проігнорував. Тож я звертаюсь до решти, пояснити даному адміністратору дати мені спокій і не вирішувати мої питання маючи між іншим зі мною конфілкт. Через такий конфлікт інтересів торік мене за його заявкою позбавили прав адміністратора. Тож прошу реакції інших адміністраторів. --Jphwra (обговорення) 15:42, 9 квітня 2019 (UTC)
Також він відкрив процедуру на позбавлення відкочувача що вважаю відкритою помстою з його боку. Відносно відкотів, то більшість своїх відкотів сьогодні були проти вандалів але помста мабуть бере гору. Можу тільки констатувати той факт, що я попереджав спільноту про наявність прапорця адміна у такого дивного користувача який приймає суть конфлікту з одного боку і ігнорує повністю іншу. Більше того він починає сам зловживати своїми правами по відношенню до інших користувачів. Прошу припинити це і негайно! --Jphwra (обговорення) 15:48, 9 квітня 2019 (UTC)

Пропоную припинити це взаємопереслідування та заспокоїтися і охолонути обом. Тут і так проблем вистачає, а ще й Ви взялися.--DiMon2711 16:50, 9 квітня 2019 (UTC)
В сенсі? Торік за таке мені засвітила деномінація, а тут мене деномінують далі але вже з відкочувача і патрульного. І я повинен мовчати? З якого дива мене переслудує ця особа? --Jphwra (обговорення) 16:52, 9 квітня 2019 (UTC)
з такого ж дива, з якого переслідуєте його Ви. Тому вкотре прошу охолонути. Адмін та кандидат в адміни не можуть так чинити. Можете навіть на сьогодні змінити проект та піти писати, скажімо, у Вікімандри, Вікіцитати або Вікісловник. Допомагає.--DiMon2711 16:58, 9 квітня 2019 (UTC)
Такі дії демотивують це так на загал. А його дії тим більше. І я його не переслідую це він мене переслідує. Чого варто наприклад його писанина в мене на СО впродовж цілої доби. То хто кого переслідує після цього? --Jphwra (обговорення) 17:01, 9 квітня 2019 (UTC)
Зі своєї сторони я маю сказати ось що:
 • користувач Jphwra говорить неправду, коли говорить про те, що я діставав застереження щодо припинення комунікації з ним: Дві поради від інших адмінстраторів стосовно наших з ним відносин він проігнорував. Користувач вже діставав запитання ред.№ 24840171 про те, чи справді була така порада, але, мабуть, полінувався її перевірити, тому зараз змушений в черговий раз говорити неправду.
 • користувач Jphwra говорить неправду, коли каже Через такий конфлікт інтересів торік мене за його заявкою позбавили прав адміністратора. Вибачте, але я використаю більш підходящий термін — він свідомо бреше. Ми до того не перетиналися із Jphwra абсолютно жодним чином, у жодній зі статей, і не мали жодного конфлікту одне з одним. Номінацію я влаштував черз те, що користувач блокував інших користувачів направо і наліво без причин на те. Тому коли Jphwra говорить про конфлікт інтересів і помсту в одному реченні зі мною — він свідомо бреше. У мене немає з користувачем причин для сварок, окрім як порушення ним правил, які не були на мене спрямовані, і у мене немає причин для помсти, бо користувач мені особисто нічого не зробив.
 • одну пораду я справді дістав від пана Alex Khimich нещодавно тут: постійна версія № 24849254. Але через низку причин я бачу, що його порада до мене є упередженою. Я не знаю з яких причин користувач стає на захист пана Jphwra, але у своєму захисті він припустився таких помилок:
  1. виправдовував два порушення користувача Jphwra при відкиданні. Детальний розбір вказує на те, що порушення були.
  2. приписав мені те, нібито я засуджував відкидання правки «гокей», і нібито створив прецеднт із схвелення «гокею».
  3. звинуватив мене в тому, що я також порушую правила швидкого відкоту. Як порушення користувач продемонстрував мені мою правку, де я відкидаю редагування аноніма-вандала української Вікіпедії. Подробиці тут: постійна версія № 24852690.
  4. звинуватив мене в тому, що я роблю зауваження, не аналізуючи своїх дій. Як підґрунтя, вочевидь, використав той розбір постійна версія № 24849254, хоча, власне, детальний розбір не вказав, де саме я робив зауваження, не аналізуючи своїх дій.
У світлі цих обставин, я не можу сприйняти застереження від Alex Khimich як людини неангажованої. Прямо навпаки — користувач доволі м'яко ставиться до діяльності Jphwra, при цьому намагаючись виставити мої дії як такі, що є еквівалентними до дій Jphwra. Цитую ред.№ 24852297:

Є проблеми з відкиданням у обох. Міра залучення не є мірилом у цій ситуації.

Таким чином, користувач Alex Khimich поклав і урівняв на шальках вагів, з однієї сторони — численні порушення Jphwra щонайменше у 5 різних ситуаціях (їх перерахував тут: Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав відкочувача), а з іншої — моє відкидання правки старого вандала-аноніма української Вікіпедії. Внесок того вандала, якого я відкидав: Спеціальна:Внесок/46.133.168.55.
Подібне я оцінюю як логічну хибу en:False equivalence — нібито обидва відкидали, а значить обидва мають з цим проблему. Озвучувати такі логічні хиби для адміністратора — неприпустимо, на мій погляд. Подібне не може призвести до вирішення конфлікту чи непорозуміння.
Одночасно, я не вважаю, що моє ставлення Jphwra — «предвзяте». Я позитивно оцінюю хороший внесок користувача, і засуджую порушення від нього. Якщо хтось зможе довести протилежне — тобто те, що якесь з моїх звинувачень на адресу Jphwra є хибним і несправедливим, я вважатиму за честь виправитися і принести за це вибачення користувачеві. --VoidWanderer (обговорення) 17:17, 9 квітня 2019 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар я взагалі звернувся до інших адміністраторів проєкту. Я сподіваюсь, що тут окрім цього є чи немає? Тому чергову маніпуляцію, а інакше я від нього інформацію і не сприймаю я читати не збираюсь. Тож прошу інших адмінів якщо вони є втрутитись в цей затяжний конфлікт. --Jphwra (обговорення) 17:20, 9 квітня 2019 (UTC)

 • VoidWanderer, якщо вже "точно як у аптеці", то давайте не будемо про хиби, бо систематичне отруєння джерела, представляючи публіці "старого" вандала по vodafone-діапазону /17 є проблемою вашого боку. Наголошую, що я не заперечую, що Jphwra навоювався, я йому виносив колись з цього приводу попередження. Так у мене є толерантність (ви її розцінили як заангажованість), бо я 12+ років займаюсь викладацькою діяльністю і звик шукати метод пряника і маленького батожка. В ідеалі, на вашому місці я б дав запит на посередника, хоча б тому, що у вас довга історія непорозумінь з Jphwra, але ви авторитарно вважаєте що ви у всьому праві. Доречі, така сама авторитарність від інших мені не подобається щодо Vujko Mytró, не все так погано, давайте почнемо з того, що називатимемо його по обраному ним нікнейму. Щодо дифу-прикладу, ми розбирали конкретне відкидання яке мені потрапило на очі, я навів свої докази на противагу вашим, показуючи, що є проблема теж з розумінням "вандалізму", ви реально не сприйняли альтернативну точку зору. Зверніть увагу, що Jphwra у тих відкиданнях був з вами на одному боці. Ситуативний розбір правки, яка закралась серед вандалізму, показує, що вона не зовсім-то вандальна, хоча 99% патрульних з нею б так вчинили. Це питання принципу, хто тут полюбляє принциповість (?), а не здорового глузду, я вважаю, я це пояснив вичерпно. Щодо здорового глузду - візьміть посередника, я ним точно виступати не буду, бо блокував Jphwra на 3 місяці. — Alex Khimich 18:55, 9 квітня 2019 (UTC)
  можна вже заблокувати і довічно. Чи мені зробити так щоб заблокували на довічне чрез порушення?? --Jphwra (обговорення) 18:59, 9 квітня 2019 (UTC)
  Jphwra. Ви наче доросла людина, це нічого, що вам 16 користувачів висловили довіру та двоє утримались? Знаєте, Бойко, набравши 6% файну свою шевелюру рве[3], щоб захистити цю нещасну цифру, а ви вчинете як мала дитина, кинувши какашку на стіл до адмінів, щоб подивитись, хто перший лінійкою по лобі вдарить. Абсурд, уйміться, якщо поважаєте цих 16 чоловік, що вони мають думати потім, що "помилялись"? Це буде неповага, яку не пробачать. — Alex Khimich 19:20, 9 квітня 2019 (UTC)
  Я по-перше деморалізований, зараз VoidWanderer підбиває іншого адміністратора на блокування мене і Дімона. Тому я давно на випередження написав про повне блокування цього акаунту. Бачу що сенсу моя діяльність тут немає жодного. І та ВР на СО Бучач-Львів, то таке я там пару раз відкинув аби він не прикривав вчергове свої власні порушення ВП:НО. І взагалі тут є чудові демотиватори, правда один покинув проєкт (Басіо) але є ще один в якого це виходить якнайкраще. Так смішно читати його слова після моєї деномінації, що все тільки починається. Так його переслідування, пересмикування фактами тільки тоді почалось, а під час моєї нової номінації на адміністратора вона отримала нове дихання. А ваше чергове споглядання з боку на всі ті порушення які мали місце вчергове демоонструють безхребетність адміністративного корпусу перед викликами які підкидає Вікіжиття. Тому я вчергове ставлю питання про довічне блокування мого акаунту. --Jphwra (обговорення) 19:29, 9 квітня 2019 (UTC)
  Jphwra Вас блокувати? — Alex Khimich 19:35, 9 квітня 2019 (UTC)
  Якщо довічно то так, якщо просто блокувати Я ПРОТИ ЦИХ ІГРИЩ. --Jphwra (обговорення) 19:37, 9 квітня 2019 (UTC)
  Alex Khimich я прибрав свою адресу із налаштувань прошу заблокувати довічно. Дуже дякую. --Jphwra (обговорення) 19:40, 9 квітня 2019 (UTC)
  Отже, є ваша згода. Чекаю остаточного підтвердження до завтра, допоки - доба. — Alex Khimich 19:44, 9 квітня 2019 (UTC)
Шановний Alex Khimich, я не збираюся вправлятися в полеміці. Я кажу, що ваша оцінка щодо наявності «проблеми у обох» — це чиста маніпуляція, — її породжує логічна хиба фальшивої тотожності.
Ви ж кажете, що я, мовляв, припускаюся іншої хиби, «отруюючи джерело». Я його не отруюю — я побачив правки аноніма, вивчив їх, впізнавши типову роботу нашого вандала, і відкинув дві його правки — кожна з яких була вандальною за визначенням вандалізму. Тож не треба зайвий раз множити сутності — я біле називаю білим, а чорне — чорним. Чи ви хочете сказати, що це не був наш вандал? То так і кажіть. Тільки в такому випадку ваше зауваження щодо логічної хиби «отруєння джерела» матиме сенс, а інакше ви просто вдаєтеся до чергової маніпуляції, хибно оцінюючи мої дії як такі, що нібито вводять спільноту в оману.
Я справді не сприйняв альтернативну точку зору щодо оцінки внеску того аноніма. Бо, на мій погляд, тут слово «альтернативна», яке ви вжили, — дуже доречне, саме як евфемізм «хибної». Втім, цікавить і думка спільноти на цю тему — чи справді це Спеціальна:Внесок/46.133.168.55той самий вандал, і чи справді мої скасування його внеску виправдані з точки зору правил швидкого відкоту.
Зверніть також увагу, що я не критикував Jphwra за відкидання вандалізму.
Ви справді блокували Jphwra на 3 місяці, але вже після того як заблокували користувача Когутяк Зенко на аналогічний термін за аналогічне порушення. В обох випадках ви прийняли справдливе рішення. Якщо мені не зраджує пам'ять, я вам тоді надіслав подяку. А щодо батожка тут ми, якраз, розходимося у точках зору. На мій погляд, Jphwra не демонструє якості, за яких йому можна було б доручити батожок. Ви ж вважаєте інакше, голосувавши і на деномінації минулого року, і зараз, за залишення / вручення батожка в руки Jphwra. Я подібного ставлення зрозуміти не можу, але ці ваші рішення — вже ваш особистий вибір.
--VoidWanderer (обговорення) 19:46, 9 квітня 2019 (UTC)
 • VoidWanderer, я думаю, Jphwra хоче чистий старт, у нього є потенціал до злетів (так само як і поспішність, що призводить до падінь), таке право теж потрібно дати, а висновки вже зроблені. Завтра пізно ввечері, гіпотетично, буде підтвердження. — Alex Khimich 19:50, 9 квітня 2019 (UTC)
Уточніть, будьте ласкаві, про які зроблені висновки йде мова? Хто саме їх зробив, на ваш погляд? --VoidWanderer (обговорення) 19:57, 9 квітня 2019 (UTC)
Уточнення, не про вас, навіть гадки не мав, що наразі це було так сприйняте. Я теж висновки зробив - успішно профілонив весь день. — Alex Khimich 20:10, 9 квітня 2019 (UTC)
Я це не сприйняв на свій рахунок. Ви говорили про себе чи про Jphwra? --VoidWanderer (обговорення) 20:25, 9 квітня 2019 (UTC)
Чому це вас так хвилює? Шукаєте порушень? — Alex Khimich 20:56, 9 квітня 2019 (UTC)
Намагаюся не втратити контекст. Втім, це не важливо. Шкода, що був втрачений день. --VoidWanderer (обговорення) 21:03, 9 квітня 2019 (UTC)
Щож, у такому разі, я про Jphwra — Alex Khimich 21:04, 9 квітня 2019 (UTC)

Свого часу було рішення АК щодо Aeou і Бучача-Львова, яке забороняло їм редагувати одні й ті самі статті, коментувати внесок один одного. Можливо і тут варто залучити АК і прийняти подібне рішення.--Анатолій (обг.) 19:51, 9 квітня 2019 (UTC)

 • @Ahonc: Одна справа, коли у обох серйозні порушення. Тут порушник єдиний. Коли адміністратор (чи досвдчений користувач) чітко за правилами припиняє порушення, це не конфлікт. Це адміністратор сумлінно виконує обов'язок, і забезпечує існування Вікіпедії. Не можна порівнювати дії порушника етики і правил Вікіпедії та захисника. Захиснику потрібно подякувати за нейтралізацію порушника. До речі, Агонку, ти упереджений. Влітку 2018 ти дезавуював рішення VoidWanderer-а, і тим самим спровокував Jphwra на хибні дії. Це було початком падіння авторитету Jphwra, нехай він тобі "подякує" (до цього він був на підйомі). Зрештою цей шлях виявився фатальним. Ми з тобою цей епізод розібрали дуже детально. Ти на ЗПА сказав, що досі не усвідомив це. Доки не зрозумів, існує небезпека повторення. — Юрій Дзядик в) 20:55, 9 квітня 2019 (UTC).
  Я вам уже пояснював, що не може війну розпочати перший користувач, який зробив редагування. У тому ж обговоренні я на пальцях пояснив, що війну розпочали ви. Але ми тут обговорюємо не це.--Анатолій (обг.) 21:02, 9 квітня 2019 (UTC)

Alex Khimich прошу заблокувати цей акаунт на УкрВікі. І поставити відповідний шаблон на мою СО, щоб зайвий раз туди ніхто не писав. --Jphwra (обговорення) 20:00, 10 квітня 2019 (UTC)

 • Продублюю сюди:Alex Khimich А не думаєте, що для «чистого старту» є певні застереження: Чистий старт дозволено лише тоді, коли ви не маєте чинного блокування, а крім того, як переконатись, що користувач "не буде повертатись до тем, питань і поведінки, які були проблемними", коли користувач явно-славно взагалі не визнає будь-яких своїх помилок! А як щодо "уникнення вивчення внеску"? Боюсь у вас, як у адміністратора, також бракує чіткого розуміння правила "Чистого старту". Mykola Swarnyk (обговорення) 19:52, 11 квітня 2019 (UTC)
В укрвікі досі не прийняте правило "про Чистий старт" => ВП:Почати з чистого листа[en].--piznajko (обговорення) 02:40, 12 квітня 2019 (UTC)
Це є в Вікіпедія:Ляльковий театр. Хоча конкретика не завадила б --『 』 Обг. 03:58, 12 квітня 2019 (UTC)
Так, і в цій же статті є "Уникнення вивчення". Все це прийняті речі як офіційне правило. Слід знати й дотримуватись. Не хочеться потім якось випадково нарватись на якогось "кришталево чистого" Jprst, не знаючи що воно таке! Mykola Swarnyk (обговорення) 06:40, 13 квітня 2019 (UTC)


Книги "Нашого Формату"

На мою думку, не що інше, як спроба розкрутитись за рахунок Вікіпедії. Левова частка статей посилаються на одне і те саме:

 • Cайт тамтешнього закордонного видавця
 • Сайт (amazon/googleread/worldcat)
 • Сайт "Нашого формату"

Такі сайти не є "публікація про книгу", це каталожна інформація. Більшість переглянутого мною не відповідає ВП:КЗК, настанови по оформленню вони теж мало виконують, пишуть статті по шаблону, з типовими помилками вікі-розмітки. Можливо, авторів від "Нашого Формату" декілька. Хотів би почути думки інших, адже оформлення і значимість є сумнівними, з іншого боку - це популяризація української мови. Зокрема до розмови також запрошується SergeyCherevanAlex Khimich 17:04, 14 квітня 2019 (UTC)

Я звернув увагу на те, що «Наш формат» по суті використовує Вікіпедію як майданчик для розкрутки книг, які видає. Рано чи пізно треба було почистити їх статті, а от використовувати для цього завдання ВП:КЗК, чи розробити більш м'які критерії для книг українською — окреме питання. --VoidWanderer (обговорення) 17:38, 14 квітня 2019 (UTC)
Я продивився ці статті. Не бачу проблем. Якщо іноземну книгу перекладають українською, то швидше за все вона значима. І справді можна для більшості цих книжок за бажання нашукати більше незалежних джерел. В деяких випадках англійські версії набагато більш досконалі й мабуть можна було б рекомендувати перекладати спочатку їх, а потім уже додавати інформацію про україномовний переклад. А взагалі добре було б якби й інші видавництва писали про книжки. Тільки можна було би робити якісніше. Це нехай Вікімедія Україна роз'яснює видавництвам як писати статті.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 15:39, 15 квітня 2019 (UTC)
Також переглянув зо два десятки статей про книги і мушу відзначити, що вони написані якщо небездоганно, то принаймні з усіма необхідними атрибутами. При найменшому бажанні (до якого нас нібито спонукає ВП:ПДН) практично одразу знаходиться якесь незаанґажоване джерело на книгу. Це й зрозуміло - всі публікації апріорі первинно проходять внутрішнє рецензування. Не може неринкова книжка раптом вискочити на ринок. Хоча варто було б, разом із вдячністю за масове створення статей, звернути увагу їх авторам на необхідність додавати хоча б пару посилань на такі незалежні рецензії. Може, якийсь цільовий міні-семінар чи круглий стіл? Wiki loves Books? Виставлення на вилучення - це може бути хіба що якийсь вхідний важіль. Он користувач @SergeyCherevan: навіть сторінки обговорення не має. Поговоріть з ним перш ніж вилучати статті. Може вікі-листом? Mykola Swarnyk (обговорення) 19:33, 15 квітня 2019 (UTC)
та там реклама на рекламі! наприклад, розділ із відгуками! подивіться останні статті, зрозумієте. я вже попередив користувача.--DiMon2711 10:37, 19 квітня 2019 (UTC)

Не можу додати посилання на опис книжки «Материнська молитва. Українки — героям Майдану», увесь наклад якої давно розійшовся: https://nashformat.ua/products/materynska-molytva.-ukrainky---geroyam-majdanu-701089 Що робити в такому випадку? --Perohanych (обговорення) 14:58, 30 квітня 2019 (UTC)

 • Наразі "nashformat.ua" додано до спам-списку, раніше це були просто описи виданих книг, враз це перетворилось на інтернет магазин. — Alex Khimich 15:47, 30 квітня 2019 (UTC)
 • Колись і я створив статтю про видану Наш Формат книжку Як музика стала вільною, яка мені дуже сподобалося. Але — ця стаття цілком обійшлася без посилання на сторінку сайту видавництва з цією книжкою, у цьому нема жодної потреби. Назва видавництва вікіфікована, у статті про видавництво є посилання на кореневу сторінку сайту. Цього досить. Потрібні посилання на огляди, критику, рецензії. А посилання на сторінки інтернет-магазинів — ні. Це спам, точно так само в усіх статтях про книжки не повинно бути посилань на інші інтернет-магазини, які цю ж книжку продають. --ReAlв.о. 19:25, 30 квітня 2019 (UTC)
 • Після внесення до спам-списку виявилося, що левова частка книг описана саме на сайті Наш формат. — Юрій Дзядик в) 20:21, 30 квітня 2019 (UTC).
  • Це означає одне з двох — або автори полінувалися знайти ще якусь інформацію в незалежних АД, або про книжку інформація є лише на зацікавленому у продажах сайті. Якщо перше, то статтю необхідно виправляти-покращувати, якщо друге, то це нічим не відрізняється від «інформації про книжку» на сайті будь-якого інтернет-магазину, а щодо значимості книжка є сумніви (Вікіпедія не каталог усіх виданих книг). --ReAlв.о. 11:18, 1 травня 2019 (UTC)

Продовжується переслідування від Бучач-Львів (Vujko Mytró)

В обговоренні статті Обговорення:Чемпіонат світу з хокею з шайбою серед юніорських команд (жінки) 2019. І це після попередження від Yakudza ред.№ 24928807.

Прохання

відкрийте можливість запитів до адміністраторів для анонімів будь ласка. --188.163.16.93 07:56, 18 квітня 2019 (UTC)
Стаття Підзолисті ґрунти. Бо позахищали все, то захістить статтю від вандала. --188.163.16.93 09:59, 18 квітня 2019 (UTC)

Зеленський і БЖЛ

Попереднє обговорення тут Вікіпедія:Кнайпа_(адміністрування)/Архів_21#Зеленський_та_БЖЛ


Правило щодо Біографій живих людей є однією із основоположних політик Фонду щоб убезпечити Фонд Вікімедіа від можливих юридичних наслідків. Щойно помітив, що адміністратор @Geochem: повернув у статтю безліч сумнівних тверджень підкріплених абсолютно неавторитетними джерелами. Або давайте зробимо запит до юридичної служби Фонду, або самі щось вирішимо. Я вважаю, що це доволі грубе порушення БЖЛ, відповідно до якого суперечлива інформація має бути негайно вилучена, тим більше стаття була під захистом. --yakudza 15:01, 18 квітня 2019 (UTC)

ви у пінгу помилилися @Geohem:--DiMon2711 15:18, 18 квітня 2019 (UTC)
згоден, що адміністратор припустився помилки, додавши цю інформацію. Відповідно, прошу когось із адмінів прибрати її, аби обговорити, чи суперечить вона БЖЛ.--DiMon2711 15:23, 18 квітня 2019 (UTC)
В статтю була повернута доконфліктна версія. На СО статті йде більш детальне обговорення з цього приводу: Обговорення:Зеленський Володимир Олександрович#Захист через порушення ВП:БЖЛ. Де йде розбір, що з тверджень є сумнівним, а що ні. Долучайтеся. --Geohem 16:45, 18 квітня 2019 (UTC)
судячи з СО статті краще звернутися до Фонду, бо вже про відео на піаніно хочуть додати. Дуже це енциклопедично. Щодо БЖЛ, то там чітко зазначено, що сумнівний матеріал видаляється. Сумніви щодо БЖЛ є і це показано з того, що є обговорення на СО.--『 』 Обг. 17:22, 18 квітня 2019 (UTC)
Не перегинайте палку - я впевнений що Парус жартував, коли казав що у статтю слід додати "відео де Зеленський грає пісюном на піаніно". Обговорюйте зміст статті на СО сторінки, залучання Фонду Вікіпедії вважаю зайвим (та й небезпечним - не пригадую щось щоб у минулому спільнота укрвікі, замість того аби знайти консутсус усіма разому (прості редактори + адміни укрвікі) йшли за роз'ясненням до Фонду Вікіпедії. Такі дії були б необдуманими та надали б небезпечний прецедент - у будь-якій майбутній "контроверсійній" статті якщо хтось з редакторів/адмінів незаводоволений консенсусом спільноти укрвікі (звичайні редактори + адміни) - то він може піти у Фонд Вікіпедії і поспитатися щастя ще там. Давайте вже самі у своєму городі розбиратися.--piznajko (обговорення) 03:18, 19 квітня 2019 (UTC)
Народ, ви щось тут уже намудрили. Є СО статті, є обговорення там, а крім того є БЖЛ, прийнятий у вигляді правила, з додатковим посиланням на неперекладений англійський текст. І користуючись цим, люди посилаються на БЖЛ "пальцем в небо". Якщо розібратись - згідно з БЖЛ сумнівні речі - це плітки, які хтось поширює з посиланням на якісь невідомі блоги або сумнівні "жовті", "гороскопно-сенсайійні" джерела. Тут же всі посилання на фрагменти цілком реальних передач, відкрито демонстрованих на найбільшому каналі мільйонам глядачів. Це не є опубліковане кимось неперевірене чи сумнівне твердження. Це не є "первинне джерело"! Друге: згідно з БЖЛ ніхто, ні сама особа, ні родичі померлого, ні редактори, ні адміністратори - не мають права відхилити чи тим більш "одразу викинути" неприємну комусь інформацію, якщо така інфо є суспільно важливою. Так що, будь ласка. Вилучення цілого фрагменту про голодомор і інші речі конкретно вчора/сьогодні конкретно к-чем @Yakudza:, а потім @VoidWanderer: прямо порушують частину правила en:WP:PUBLICFIGURE: If an allegation or incident is noteworthy, relevant, and well documented, it belongs in the article—even if it is negative and the subject dislikes all mention of it. Noteworthy=такий, що заслуговує бути згаданим. Relevant=важливий. Documented=задокументований. Відео з передачі! Не щось кимсь сказане чи записане з телефона! Може про член і піаніно нерелевантне! Але невже в нашій країні думка особи про Голодомор, якщо ця особа планує стати керівником держави, "не варта навіть згадки"??? Прокиньтесь, люди. Подивіться, до чого ви докладаєте руку. Mykola Swarnyk (обговорення) 03:59, 19 квітня 2019 (UTC)
5 адмінів не можуть вирішити, що є БЖЛ. Я думаю юридичні консультації від Фонду тут були б якраз нормальними. Це звичайна практика в англвікі і не тільки.--『 』 Обг. 08:52, 19 квітня 2019 (UTC)
PUBLICFIGURE є англійським правилом, для англійської Вікіпедії. І навіть вона каже, що джерела повинні бути якісні. Відповідно до БЖЛ інформація може бути видалена якщо написана за сумнівним джерелом --『 』 Обг. 08:54, 19 квітня 2019 (UTC)
Погляд на питання голодомору є ключовим індикатором розуміння української державності за часів СРСР, це знання історії, це ключова ознака відношення до нації. Наразі - не сприймає, ще не став президентом, а йому мова у квотах вже заважає, над голодомором і томосом жарти. Допоки ним офіційно не буде заявлена думка щодо голодомору і вибачення за ці придуркуваті жарти - відношення має бути задокументоване у статті саме так, це трагедія нашого народу - невизнання має бути висвітлене, а всілякі "це не він казав" і подібне - маячня, всі виступи проходять після не одної репетиції. — Alex Khimich 13:58, 19 квітня 2019 (UTC)
Народ, отямтесь там, нарешті. Не крутіть там щось у темноті, вас не для того обрано. Є для того відкриті обговорення, щоб виробляти оптимальні і зважені рішення. Кулуарні якісь там домовленості - це дно! До вас звертаюсь, @VoidWanderer: @AlexKozur:! Майте відповідальність перед спільнотою! Фонд вами не керує, керують люди і правила. Mykola Swarnyk (обговорення) 02:00, 20 квітня 2019 (UTC)
Ну так, це так погано ж, коли люди звертаються в правових консультаційних питаннях до спеціалістів з фонду, які з'їли на судових рішеннях не один пончик. В англвікі якось нормально ставляться до таких консультацій. І вони відкриті. -『 』 Обг. 10:12, 20 квітня 2019 (UTC)

Також у Фонду Вікімедіа варто спитати, чи коректно писати у картці "національність — єврей" у той час, коли Зеленський — громадянин України, а не Ізраїлю. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 08:38, 19 квітня 2019 (UTC)

до чого тут громадянство? --『 』 Обг. 08:52, 19 квітня 2019 (UTC)
У сучасних умовах немає іншого надійного способу визначення національності людини, окрім за громадянством. (Інший випадок — коли людина не має громадянства якоїсь країни, тоді її національність визначається за країною постійного проживання.) З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 09:08, 19 квітня 2019 (UTC)
а якщо подвійне громадянство ). До речі, якщо я переїду в Індію то стану індійцем? чи ескімосом в Канаді?--DiMon2711 10:18, 19 квітня 2019 (UTC)
Подвійна національність теж можлива. Якщо Ви станете громадянином Індії, то так — станете індійцем, Канади — канадцем. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 10:44, 19 квітня 2019 (UTC)
ні ну це вже маячня. національність і громадянство це абсолютно різні речі. щоби бути індійцем я повинен мати індійське коріння. національність незмінна. навіть на марсі я буду українцем. та і є такий народ баски, але держави у них нема, а національність є. а яка національність у жителів, скажімо, Демократичної Республіки Конго? конгієць (чи подібне) не піде, бо воно до держави Конго. ви там поки подумайте, бо мені аж цікаво, що ви скажите--DiMon2711 16:07, 19 квітня 2019 (UTC)
Dimon2711, це лише Ваше власне бачення. Я Вам раджу ознайомитися зі статею Nationality в англовікі. Звідти: "Nationality is a legal relationship between an individual person and a state. Nationality affords the state jurisdiction over the person and affords the person the protection of the state. What these rights and duties are varies from state to state." З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 16:32, 19 квітня 2019 (UTC)
В англійський мові, наше поняття національності розглядається як ethnicity. В будь-якому випадку вживати іншомовні визначення для українських термінів - не корректно. --Geohem 16:43, 19 квітня 2019 (UTC)
"Наше поняття" — це яке? "Радянське"? Про нього вже, напевно, варто забути. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 16:49, 19 квітня 2019 (UTC)
Я мав на увазі - українською мовою. У вас же, відверто кажучі, дивні поняття :(--Geohem 17:19, 19 квітня 2019 (UTC)
В українській мові цей термін має декілька значень. Причому те "радянське" поняття, про яке ви кажете, поступово виходить з ужитку. З повагою — Гармонический Мир (обговорення) 18:01, 19 квітня 2019 (UTC)
 • Власне, проблема ще в тому, що навколо події навколо статті вже йде війна адміністраторів, і справа тут вже зовсім не у Зеленському (йому ця стаття вже нічим не зашкодить, так само як і його опоненту не допоможе), і розумію, що емоції зашкалюють у багатьох. Справа в тому, що має бути однаковий підхід до всіх статей, незалежно від симпатій та антипатій. Прихід якогось експерта з Фонду може стати досить небезпечним прецедентом, якщо ми самі цю ситуацію не вирішимо самостійно. Зараз я бачу найбільшу проблему у дуже різному підході серед адміністраторів, що може свідчити у тому числі про системну кризу. Я не хочу загострювати ситуацію, бо певні зрушення йдуть але вважаю, що, принаймні, ще декілька адміністраторів мали б висловити свою думку, щоб знайти спільний вихід з кризи, якою є можлива майбутня війна аміністраторів. --yakudza 01:24, 21 квітня 2019 (UTC)
 • Я вважаю, що коли є питання з ВП:БЖЛ, і є підстави вважати, що та чи інша інформація є неправдивою, тобто коли джерела неавторитетні, а інформація сумнівна — треба спершу вилучити текст зі статті, а потім вже обговорити питання на СО, і, можливо, повернути частину цієї інформації, але в нейтральному формулюванні і так, щоб вона точно не порушувала ВП:БЖЛ. Але цей принцип не варто доводити до абсурду, вилучаючи цитату самого Зеленського про російську мову й «отцепитесь» — це ж цитата, до чого тут БЖЛ взагалі? Це не чиясь вигадка, це його слова. Найбільше, що тут можна зробити — це подати цю цитату максимально безсторонньо, без якихось натяків. Так само й інформація про повістки — є море АД, є навіть офіційна відповідь від Міноборони, але вилучати інформацію на підставі того, що «мама Зеленського не підтверджує...» ред.№ 24911865 Це нормально? --Piramidion 13:35, 21 квітня 2019 (UTC)
 • Погоджуюсь з Piramidion, ВП:БЖЛ - критичне правило, проте воно не має слугувати для прикриття просування своєї точки зори, особливо, коли це здійснюється за допомогою адміністраторських повноважень. Тому воно має застосовуватись автоматично в очевидних випадках, а у випадку суперечностей (наприклад, вислови самої особи) - оцінка та рішення має прийматись не зацікавленою стороною. --Geohem 20:42, 21 квітня 2019 (UTC)
 • У "менеджменті" статті про Зеленського бачу дві групи проблемних дій. Перша пов'язана з трактуванням правила БЖЛ як ширми для просування бачення однієї сторони (в даному випадку однієї "фракції" адміністраторів - далі поясню). Чому ширми - тому що саме правило включає посилання на англійський текст, який, нібито, в такій редакції вважається його частиною. Але ця частина все ще недоперекладена і тому кожен киває на цей "чорний ящик", якщо бажає зупинити будь-яку небажану для "свого клієнта" інформацію. В дійсності в англійському правилі є пасаж, що ніхто не може приховувати "незручну" інформацію, якщо вона а)становить суспільний інтерес; б)походить з надійного джерела. Цим пасажем нехтують, бо дуже легко "обізвати" джерело, навіть якщо це "неспотворювальний" документальний уривок з передачі, яку бачили мільйони і яку вільно обговорюють патріархи та державні діячі, бо вона очевидна як двері. Друга проблема - що адміни самовільно (і неправомірно) вилучили з публічного обговорення і публічного рішення користувачами, в даному випадку, питання не адміністративне, а суто змістовне. Це абсолютно явний випадок узурпації адмінправ для досягнення переваги в дискусії. Дійшло до того, що під прикриттям українського адмінкорпусу доступ до редагування відкривається для російських адмінів-тролів. І, підозрюю, між самими адмінами ця неправомірна узурпація вже також породила внутрішню суперечність за "пріоритетний доступ" до "тортика" і "вишеньок" на ньому. Адміни! Не беріть собі того що вам не належить! Це токсична заборона і вона вас самих бруднить (вже забруднила). Mykola Swarnyk (обговорення) 03:00, 1 травня 2019 (UTC)

Бот-блокувальник відкритих проксі та бот-антивандальщик

Вітаю. Попросив користувача-адміна рувікі створити/направити бота в укрвікі, який блокуватиме відкриті проксі. Подібний бот уже є в рувікі. Відповідь отримав таку:

@Dimon2711: Здравствуйте. Передача самого бота блокировщика прокси в другой языковой раздел трудноосуществимо. Бот сложный, требует много системных ресурсов и регулярно нуждается в обновлениях, так как списки прокси регулярно меняют свой формат, появляются новые источники, умирают старые. Он также использует несколько коммерческих сервисов обнаружения прокси, с которыми я смог договориться о приемлемой цене. А вот что могу предложить — бота, который будет транслировать блокировки прокси из Рувики в Укрвики. Такой бот уже используется для трансляции блокировок из Рувики в русскоязычный Викицитатник. Всё, что блокируется как прокси в нашем разделе, автоматически блокируется ботом в Викицитатнике, а обычные блокировки он игнорирует. Но я бы посоветовал предварительно обсудить эту тему с другими администраторами украинского раздела. Бот-блокировщик прокси добавит работы админкорпусу. Время от времени случается, что люди получают IP, который уже перестал быть прокси. Их просьбы о разблокировке необходимо оперативно обрабатывать (у нас в разделе такие запросы приходят в среднем 2-5 раз в неделю). А людям, которые пытались править с открытых прокси и попались под колёса боту, необходимо объяснять, что правки через прокси запрещены правилами. Особенно на первых порах будет много жалоб, так как многие заходят с прокси или VPN, даже не подозревая, что это запрещено. И всю эту работу надо будет выполнять админам. Хоть вы и сказали, что возможно получить статус админа, не думаю, что сообщество украинской Википедии согласится на то, чтобы я махал банхаммером имея 0 правок в вашем разделе и не владея украинским языком. P.S.: Кроме прокси блокировщика, в нашем разделе используются другие боты, помогающие бороться с вандализмом, спамом и другими нарушениями — например, мой второй бот QBA-II-bot. Он умеет обнаруживать разнообразные нарушения и сообщать о них администраторам, обнаруживать скрытое проставление спам-ссылок, а также умеет предупреждать участников и объяснять причины удаления их статей. Может что-нибудь из этого функционала заинтересует украинский раздел.

 • Імхо, можна створити нашого бота, який блокуватиме ІР зі списку заблокованих як відкриті проксі, про що казалося вище. Це не буде складно. Думаю, бажаючі знайдуться, особливо серед ботовласників, чиї боти вже були адмінами. Щодо бота-антивандальщика, то це також класна ідея. Тому започатковую тут обговорення щодо цих ботів тривалістю в один тиждень, після чого буде підбито підсумок. Щодо прав адміна, то на це буде відповідна заявка окремо, а тут лише обговорення щодо допустимості та роботі цих ботів. З повагою--DiMon2711 18:08, 19 квітня 2019 (UTC)
 • Ще там є бот ru:User:DimaABot:

Работает на WMF Labs Автоматическое удаление разорванных перенаправлений (ВП:КБУ#П1)

Работает на WMF Labs Автоматическое удаление перенаправлений на страницы обсуждений (ВП:КБУ#П6) Работает на WMF Labs Автоматическое удаление устаревших обсуждений IP-участников (ВП:КБУ#У2) Выполнение запросов на ВП:РДБ

 • Гадаю, він буде не зайвим також--DiMon2711 18:15, 19 квітня 2019 (UTC)
  Почнемо із простішого, де не треба прав адміна, бота ru:User:QBA-II-bot. Ботовласник погодився дати код та навіть написати бота одразу готового для укрвікі. Пінгану користувачів, із якими я про цих ботів говорив: @Piramidion та AlexKozur:, активних ботовласників: @Andriy.v:, та ботовласників, чиї боти вже були адмінами: @NickK та Sergento:--DiMon2711 13:24, 21 квітня 2019 (UTC)
  Я зараз не готовий додавати якісь нові функції своєму ботові. Можливо, пізніше, але зараз не маю на це часу. По суті запиту: Q-bit array знаю, якості його внеску загалом довіряю, однак судячи з внеску там потрібно буде багато локалізовувати. Цікаво було б дізнатися, скільки ж з того, що ловить бот, реально не ловлять ні наші фільтри, ні живі борці з вандалами — NickK (обг.) 09:14, 22 квітня 2019 (UTC)
 • Я тільки за, але без охочих взятися за створення такого бота, я вважаю, що тут можна хіба що обговорити пропозицію «ретранслювати» (чи як там російський ботовласник висловився) блокування проксі, які робляться на росвікі, до нас. Я не маю заперечень проти такого, і готовий виконувати запити користувачів на розблокування чи надання виключення з IP-блокувань, більш-менш регулярно, оскільки в мене дуже рідко буває таке, що я не маю доступу до інтернету, чи є загалом неактивним. І я також за те, щоб вирішити це питання якнайскоріше, щоб забезпечити якомога ефективнішу боротьбу з вандалізмом, що здійснюється з таких IP-адрес. --Piramidion 15:16, 21 квітня 2019 (UTC)
  я думаю, що було б добре мати бота, який із тої ретрансляції буде блокувати проксі. Із цим проблем бути не повинно. @Andriy.v: це можна організувати? Попросив ботовласника створити сторінку з ретрансляціями. Будемо чекати--DiMon2711 15:33, 21 квітня 2019 (UTC)
 • Не вважаю це доцільним. По перше, нічого там ретранслювати не треба, берутться готові агрегатори [4][5], пишеться простий скрипт який витаскує звідти IP (можна з періодичністю), потім у фільтрі робиться великий масив, при знаходженні такого ip у користувача він блокується. Це додасть купу перевірок для всіх анонімних правок, не вважаю це доцільним, не така це вже велика проблема. — Alex Khimich 17:47, 21 квітня 2019 (UTC)
  у нас і так наші правила на кожному кроці рорушуються через "не така вже й велика проблема". Цей аргумент фігурує в усіх обговореннях. І таке запитання, у нас є взагалі великі проблеми? те, що проблема невелика, не означає, що її не треба вирішувати. це ж дуже просто робиться. вибачте, але я не розумію вас.--DiMon2711 18:32, 21 квітня 2019 (UTC)
  Якщо Ви можете, то зробіть скрипт, який буде боротися з проксі-серверами. Ніхто цього не забороняє. Головне кінцевий результат, а нічого не роботи для боротьби з вандалізмом це не буде результатом. --『 』 Обг. 19:03, 21 квітня 2019 (UTC)
  Насправді російський бот має один великий недолік: він робить дуже велику кількість блокувань, і через динамічність проксі неодмінно виникають false positives. 1% false positives із 100 — не дуже страшно, 1% із 100 тисяч — уже серйозні шанси зачепити реальних людей. До нього неодмінно потрібно буде причепити щось видиме з повідомленням про те, як попросити про розблокування (очевидно, заблокований користувач не зможе написати, наприклад, на ЗА, тож це має бути мейл або сторінка обговорення). Бот блокує й деякі закриті проксі, наприклад, були скарги на кшталт «наш проксі на роботі заблокували в рувікі, вся компанія Вікіпедію не може редагувати» — важливо на таке оперативно реагувати, тобто потрібні люди, які цим займатимуться щоденно. Без цього буде небагато сенсу — NickK (обг.) 09:14, 22 квітня 2019 (UTC)
  можна зробити текст, як на блокування, тобто "через частий вандалізм (...) невинні користувачі(...)" залишав на СО та дозволяв редагувати СО. Також там буде текст, який треба буде скопіювати та вставити на СО, щоб отримати розблокування, наприклад, "{{пінг|Адмін1|Адмін2|Адмін3}} прошу розблокувати мене--~~~~". Тоді адміни неодмінго отримають спрвіщення про це--DiMon2711 10:43, 22 квітня 2019 (UTC)
  Не забувайте, що проксі блокуються ще й для зареєстрованих користувачів. Найгірша ситуація: є досвідчений користувач, редагує з роботи, використовує корпоративний проксі (який через WHOIS чітко ідентифікується з компанією). Бот блокує проксі, помилково класифікуючи його як відкритий. Я не впевнений, що пінг у такій ситуації дасть бажаний результат — NickK (обг.) 12:11, 22 квітня 2019 (UTC)
 • NickK, так трапляється, тому що схиблені на безпеці сисадміни використовують корпоративні Dedicated/VPS (часто з арендованої хмари або спільного colocation) і тягають весь зовнішній траффік тудою (їм SSL мало, багато внутрішніх серверів пускають тільки з "корпоративних IP" і т.п.), VPS часто ділять яку небудь /24 мережу з публічними проксями, ось і результат. Саме цікаво, що такі налаштування маршрутизації є типовими, але домашніх користувачів вони навряд зачіплять. — Alex Khimich 20:43, 23 квітня 2019 (UTC)
  @Alex Khimich: Я знаю, що таких сисадміни існують і у великій кількості. Проблема в тому, що їх жертвами є випадкові вікіпедисти, які не мають доступу до сисадміна, але зараз хоча б мають доступ до адміністраторів Вікіпедії. Якщо це передати боту, скоріш за все, в нас будуть ображені вікіпедисти, і нам потрібно продумати якусь зручну систему запитів — NickK (обг.) 23:28, 23 квітня 2019 (UTC)

Обговорення:Створити статтю:

Добридень! Що порадите робити з цим? Залишилося від вилученої як дублікат статті. Зауважте, там ще двокрапка наприкінці назви! --Рассилон 15:46, 21 квітня 2019 (UTC)

Видалити — Alex Khimich 17:49, 21 квітня 2019 (UTC)
@Alex Khimich: Так я й думав, дякую. --Рассилон 20:34, 21 квітня 2019 (UTC)

Сторінки користувачів

Вітаю! Кілька учнів Черкаської гімназії № 31 використовують свої сторінки користувачів як колекцію посилань на Google Drive з домашніми завданнями чи рефератами. Ось вони:

Я би вилучив усі ці сторінки відповідно до п. 1 ВП:НЕБЛОГ. --Рассилон 06:58, 25 квітня 2019 (UTC)

Вилучати точно не треба, учні не винні. Я б краще запропонував розшукати вчителя, який дав таке завдання. Можливо, @Вальдимар: зможе допомогти? — NickK (обг.) 07:09, 25 квітня 2019 (UTC)
 • В принципі, учнів познайомили з платформою. Навряд це знайомство завершиться поверненням когось з них, тимнеменш. Вважаю, не потрібно нікого напрягати щоб він кудись ходив і шукав, потрібно обмежитись звичайним friendly reminder написаним на всі ці СО про недоречність такої практики. — Alex Khimich 08:39, 25 квітня 2019 (UTC)
Зараз займаюсь цим питанням. Там 3 учителі інформатики, з двома вже поговорив, вони не причетні. Зв'язуюсь з третім. Про результати напишу. --Вальдимар 09:59, 25 квітня 2019 (UTC)
Віднайшов учителя. Вони з дітьми проходили тему інтернет-безпеки і використали Вікіпедію, як платформу, де легко можна створити власну сторінку. Вони не планують повертатись до цих сторінок, тому вони не потрібні і їх можна видаляти. Вона надішле мені повний список створених сторінок, бо їх більше аніж 10, і я його викладу сюди чи по Скайпу. Щодо подальшої співпраці я їй запропонував практичні заняття з учнями. Може щось і вигорить. --Вальдимар 11:20, 25 квітня 2019 (UTC)
Маю список. Там 52 сторінки, майже 2 класи. Куди скинути? --Вальдимар 11:45, 25 квітня 2019 (UTC)
Якщо сторінки користувачів, то думаю що без різниці, бо всеодно масове вилучення можна буде прослідкувати з журналу вилучення. Хоча якщо заперечень немає, то це може зробити будь-який адмін, включаючи Вас.--『 』 Обг. 13:56, 25 квітня 2019 (UTC)
Ок. Тоді я займусь видалянством :-) --Вальдимар 06:12, 26 квітня 2019 (UTC)

Прошу додати інтервікі

Оскільки ВП:ЗА закрите для незареєстрованих, прошу додати інтервікі до Lockheed P-3 Orion сюди https://www.wikidata.org/wiki/Q155490 Наперед вдячний --93.126.95.15 15:34, 26 квітня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено це може зробити будь-хто. Якщо треба буде звертайтесь. --Jphwra (обговорення) 15:37, 26 квітня 2019 (UTC)

Ще Категорія:Протичовнові літакиhttps://www.wikidata.org/wiki/Q7404731 --93.126.95.15 16:00, 27 квітня 2019 (UTC)

Rausch

Інформую, що я заблокував користувача Rausch (колишній Gvozdet, Shmurak, Glovacki) на три дні через масові шкідливі зміни, а саме вилучення інформації з карток без перевірки правильності того, що підставляє з Вікіданих. Такі дії, схоже, тривають уже роками (наобум дворічної давності), тож, можливо, йдеться про тисячі статей. Пропоную обговорити можливі заходи: з огляду на масштаб проблеми й ігнорування зауважень це може бути персональне обмеження або довічне блокування. Деталі тут: Обговорення користувача:Rausch#Вилучення датNickK (обг.) 18:01, 26 квітня 2019 (UTC)

вважаю ПО правильнішим рішенням. Але зогляду на те, що він створив 80 віртуалів, можна і безстрокове--DiMon2711 19:09, 26 квітня 2019 (UTC)
в ПО можна задати на вилучення інформації? Буль-ласка детальніше щодо системи ПО. У будь-якому випадку таку дії є шкідливими, і потребують чогось прогресивного вже.--『 』 Обг. 19:51, 26 квітня 2019 (UTC)
Можна зробити не закріплені у фільтрі ПО — скажімо, заборонено вилучати параметри з карток, з прогресивним блокуванням за вилучення. Бо цій проблемі вже роки, але ніхто нічого не робить. Про це говорили рік тому (наприклад, Вікіпедія:Кнайпа (політики)/Архів 41#Скорочення карток), нічого не вирішили. Якби то було акуратне перенесення на Вікідані, то все було б добре, але ж ні, тут іде неохайне вилучення з втратою якості. Після історії з неякісним патрулюванням, з довічним блокуванням бота тощо в мене є сумніви, що якісь пояснення, прохання, зауваження можуть подіяти на користувача. Я лише кілька днів поспостерігав, і масштаби шкоди такі, що за користувачем потрібна група прибиральників, бо там браку 10% точно є, а редагувань тисячі. От не знаю, чи є ще якісь шанси обмеженнями перевести справу в конструктивне русло, або ж лише блокування — NickK (обг.) 21:34, 26 квітня 2019 (UTC)
Питання: яким чином у перелік заблокованих спам-фільтром потрапив нормальний сайт видавництва * http://nashformat. ua? Згаданий користувач до речі масово вилучав посилання на нього.--Yasnodark (обговорення) 13:02, 30 квітня 2019 (UTC)
+1. На мою думку, включення http://nashformat.ua є непорозумінням, оскільки сайт містить багато унікальних описів дійсно значимих книг, передовсім самого видавництва «Наш Формат». Це видавництво зараз спеціалізується на виданні перекладених українською бестселерів з економіки і бізнесу.
Якщо дійсно є проблема зі використанням сайту для створення рекламних статей (в чому я не певен) то можливо варто задіяти інші інструменти — видалення рекламного тексту, попередження, а потім блокування авторів такого тексту.
На момент на сайт nashformat.ua майже 200 посилань зі статей Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0:%D0%9F%D0%BE%D1%88%D1%83%D0%BA_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%8C&limit=500&offset=0&target=https%3A%2F%2Fnashformat.ua
Схоже їх було більше, але після оцього редагування чорного списку: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=MediaWiki%3ASpam-blacklist&type=revision&diff=25028253&oldid=24784017 користувач Rausch почав прибирати зі статей посилання на сайт видавництва. --Perohanych (обговорення) 15:04, 30 квітня 2019 (UTC)
@Yasnodark: є ВП:СПАМ. Ці посилання не потребують підтвердження, бо книга вже підтверджує це. Це зайва верифікація. --『 』 Обг. 16:03, 30 квітня 2019 (UTC)
@Perohanych: 95% це файли. Заборон на файли наче немає та й в англвікі я таке бачив. Хоча найкращий варіант посилатися не на сторінку сайту, а на лише на URL зображення. --『 』 Обг. 16:06, 30 квітня 2019 (UTC)
Майстер завантаження зображень до української вікіпедії рекомендує вказувати, як джерело, саме URL сторінки, яку це зображення ілюструє, а не URL самого зображення. Вважаю це правильним. --Perohanych (обговорення) 08:55, 1 травня 2019 (UTC)

Як посилання потрапляють до чорного списку

Не знайшов правила для включення сайту до чорного списку. Останній приклад із включенням до такого списку сайту nashformat.ua свідчить про те, що таке правило треба створити, і включенню сайту до чорного списку має передувати спеціальне обговорення. --Perohanych (обговорення) 15:08, 30 квітня 2019 (UTC)

це список від спаму. Наш Формат останні часом має спамові посилання на їх покупку їх книг, що недопустимо з правила ВП:СПАМ. Однак згоден правило потрібне. Але якщо буде правило, то обговорення кожного сайту не потрібне. Для цього є ВП:КОНС. --『 』 Обг. 16:00, 30 квітня 2019 (UTC)
Symbol oppose vote.svg Проти правила. В рувікі їх сила-силенна і цей список зодня поповнюється (до речі, було б добре звідти перенести до нас сайти). Звісно, заперечень тьма, в основному, від власників тих сайтів, але це нікого не хвилює. Тркба лише керуватися здоровим глуздом. І вже якщо рішення адміна викликало у когось із досвідчених користувачів обурення, тоді починати обговорення лише по цьому випадку.--DiMon2711 20:18, 30 квітня 2019 (UTC)