Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кнайпа (допомога)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(→‎New article - Please help!: нова тема)
Рядок 579: Рядок 579:
   
 
Can someone please check and correct [https://uk.wikipedia.org/wiki/Користувач:Bernardbonvin/Фаусто_Черчигнани this new article] and then move it to namespace? Thanks a lot for your help! [[Користувач:Bernardbonvin|Bernardbonvin]] ([[Обговорення користувача:Bernardbonvin|обговорення]]) 09:42, 14 червня 2019 (UTC)
 
Can someone please check and correct [https://uk.wikipedia.org/wiki/Користувач:Bernardbonvin/Фаусто_Черчигнани this new article] and then move it to namespace? Thanks a lot for your help! [[Користувач:Bernardbonvin|Bernardbonvin]] ([[Обговорення користувача:Bernardbonvin|обговорення]]) 09:42, 14 червня 2019 (UTC)
  +
  +
== Потрібна допомога - неоднозначності США ==
  +
  +
Бот почав заливку неоднозначностей і, у більшості випадків, справляється сам. Проблеми виникають коли сторінка неоднозначностей вже є, або коли англійська сторінка має укр-інтервікі до іншої сторінки. Такі випадки бот збирає на [[Вікіпедія:Проект:Адміністративні одиниці країн світу/США/Дизамбіги - Проблеми|робочій сторінці проекту]]. Якщо хтось має вільну хвилину, допоможіть це розгребти:
  +
* Якщо дизамбіг був на момент заливки, то треба вкомпонувати новий текст у старий.
  +
** окремий випадок коли в англійців поділено на географічний і (surname)-дизамбіги. Треба подивитися чи є у нас матеріал щоб зробити два.
  +
* Якщо бот не зміг під'єднати інтервікі, то треба вникнути чи можна тут щось зробити.
  +
Я зробив уже десь сотню таких проблемних випадків (від кількадесять секунд до кілька хвилин), але їх буде більше тисячі, без допомоги не обійтись. Якщо хтось візьметься допомогти, то заберіть на свою робочу сторінку скільки маєте змогу зробити найближчими днями, буде відомо, що ці вже "доглянуті".
  +
Зараз на цій сторінці назви на ''A,B,D'', назви на ''C'' вже майже закінчив розгрібати.--[[Користувач:Rar|Rar]] ([[Обговорення користувача:Rar|обговорення]]) 06:14, 15 червня 2019 (UTC)

Версія за 06:14, 15 червня 2019

Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи Української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег по допомогу в питаннях, що виникають у Вас у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14

Зміст

Хибні інтервікі

Чи нема способу запобігти хибним інтервікам? Наприклад статтю стакан вдруге пов'язали з нім. Trinkglas і фр. verre, скасувавши всі мої редагування, а вчора Тазове дно один баварець (української він, природно, не знає) чомусь пов'язав з англ. Aperture of pelvis (Апертура таза), а нім. Тазове дно пов'язав з Діафрагма таза (це різні речі, в рувікі і в англовікі неточність). Пробував обговорювати на Вікіданих — безрезультатно. Може, є якийсь код для вставки на сторінку? Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 21:14, 16 грудня 2018 (UTC)

@В.Галушко: Перепрошую за пізню відповідь, лише зараз помітив. Ні, у Вікіпедії немає таких шаблонів, які б забороняли прив'язувати статтю до певного елемента. Натомість на Вікіданих є властивість P1889: не плутати із, яку можна поставити на два елементи, які лише незначно відрізняються та часто плутаються — він стає на заваді сліпому об'єднанню. Втім, у випадку з Тазовим дном, де на Вікіданих немає консенсусу, варіант з тим, щоб залишити всі інтервікі, виглядає все ж кращим за штучний поділ інтервікі — а якщо в нас чи бодай в якійсь іншій вікі будуть дві статті, тоді й матиме сенс поділ — NickK (обг.) 00:27, 25 січня 2019 (UTC)
@NickK: з тазовим дном поки вдалося розібратися, об'єднали діафрагму таза з інших розділів з нашим тазовим дном (хоча термінологічно це невірно, з погляду змісту статей це слушніший відповідник). Зі стаканом марно: знову об'єднали рос. стакан зі склянками, а наша стаття стакан стала інтервікі-сиротою. Може через те, що з університетської лави впевнені, що a glass це «стакан», а «стакан» це a glass і ніщо інше. Не знаю, чи допоможе властивість P1889: підозрюю, що на такі дрібниці редактори часто уваги взагалі не звертають. --В.Галушко (обговорення) 00:52, 25 січня 2019 (UTC)
@В.Галушко: Тут, знову ж, було б добре знайти ще одну вікі, яка розділяє стакан і склянку, та виділити два елементи. У цьому випадку елемент склянки фактично буде підкласом стаканів — NickK (обг.) 01:01, 25 січня 2019 (UTC)
поки приєднав Стакан до Q17370233: Стакан. --В.Галушко (обговорення) 23:10, 25 січня 2019 (UTC)

Шукаю шаблон

Прохання нагадати назву шаблону, який ставиться у статтях, які мають загальносвітове значення, але висвітлюють питання лише з точки зору особливостей в Україні. --Perohanych (обговорення) 21:09, 6 січня 2019 (UTC)

{{глобалізувати}} --Basio (обговорення) 21:13, 6 січня 2019 (UTC)
{{україніка}}--Albedo (обговорення) 17:17, 14 лютого 2019 (UTC)

Російський Крим

commons:File:Venezuela president recognition map 2019.svg обговорення щодо Криму Я не знаю як культурно пояснити що це порушення НТЗ, та видання суперечливих фактів, тому прохання допомогти.--『 』 Обг. 09:35, 29 січня 2019 (UTC)

Правильне розташування нагород (ордена, медалі часів СРСР)

Прошу допомогти в оформленні статті. При розташуванні шашечок нагород в шаблоні «Вчений», шашечки стали в стовбчик. Як їх розташувати компактно, в рядок? Чи є якісь правила їх розташування взагалі? Чому один шаблон медалі займає цілий ряд і нічого за ним дописати не можна (текст назви та посилання на медаль), а інший шаблон стає нормально (Приклад: у вказанній статті в пункті «Нагороди»: стоїть шаблон «Орден Червоної Зірки» за ним посилання-текст в один ряд, а «Медаль за бойові заслуги» займає цілий ряд)? — Це написав, але не підписав користувач Prichina (обговореннявнесок).

Prichina, використайте шаблон {{ряд2}}. Приклад використання цього шаблону я навів у Кухта Костянтин Якович. Порядок нагород треба вивчати окремо — кожна з них має опис свого статусу (перед якою нагородою та після якої вона має розміщуватися). --VoidWanderer (обговорення) 13:52, 29 січня 2019 (UTC)
VoidWanderer Дякую за шаблон {{ряд2}}. Може ви знаєте відповідь і на другу частину мого питання: Чому один шаблон медалі займає цілий ряд і нічого за ним дописати не можна (текст назви та посилання на медаль), а інший шаблон стає нормально (Приклад: у вказанній статті в пункті «Нагороди»: стоїть шаблон «Орден Червоної Зірки» за ним посилання-текст в один ряд, а «Медаль за бойові заслуги» займає цілий ряд)? Це нижче по тексту статті, в рубриці «Нагороди».— Це написав, але не підписав користувач Prichina (обговореннявнесок).
Ці шаблони просто по-різному написані. В ідеалі, вони мали б поводитися однаково. --VoidWanderer (обговорення) 14:10, 29 січня 2019 (UTC)

VoidWanderer В чому різниця? Може переписати шаблони? Це реально?— Це написав, але не підписав користувач Prichina (обговореннявнесок).

якщо поставити Особа дані беруться з вікіданих, перероблювати потрібно лише так, щоб була змога брати дані з вікіданих. А от в науковця проблеми, що були описані на його СО. --『 』 Обг. 15:42, 29 січня 2019 (UTC)

Тут проблема не тільки і не стільки в шаблоні «Особа», як у шаблонах нагород, які навіщось використовують тег <imagemap>.Я переробив один шаблон так, щоб він використовував ту ж розмітку, що й деякі інші, але вийшло отаке (треба ще перенести той шаблон у новий рядок і поставити маркер списку, щоб було нормально). Питання в тому, скільки статей використовують цей шаблон поза карткою, і чи не буде поламано надто багато статей, якщо я перероблю всі такі шаблони?--Piramidion 01:15, 30 січня 2019 (UTC)
а не краще зробити шаблон спеціально для карток, а інший нехай залишається для статей? --『 』 Обг. 07:39, 30 січня 2019 (UTC)
Тоді це будуть два візуально ідентичні шаблони з різним кодом. Простіше переробити вже наявні, щоб їх можна було використовувати як у картках, так і в статті (деякі з них, по факту, вже так і працюють, просто є різнобій у використаній для цього вікірозмітці). Наявність одного шаблону, який можна використовувати і там і там є однозначно кращою, все впирається радше в те, чи не спричинять такі виправлення масових помилок у статтях. І взагалі мені здавна не подобається той код для карток з використанням {{{!}} як отут: Шаблон:Медаль Золота Зірка#Приклад. Це надзвичайно контрінтуїтивно і дуже складно для новачків. Питання в тому, наскільки реально це оптимізувати.--Piramidion 08:17, 30 січня 2019 (UTC)
У росіян, до речі, ця проблема відсутня (можна подивитись у цій же статті). Взагалі невідомо звідки в укрвікі взялася ідея використовувати <imagemap> — в інших вікі такої практики начебто немає.--Piramidion 08:20, 30 січня 2019 (UTC)
якщо не помиляюсь, то це зі старих шаблонів англвікі взялось. Не знаю мені простіше написати все з нуля, чим шукати помилки в чийомусь коді. Якщо є виправлення, то можна протестувати на помилки. Тести я люблю. --『 』 Обг. 09:31, 31 січня 2019 (UTC)
Я поки що виправив лише один шаблон, інші поки не чіпав. От якби був якийсь спосіб вивести всі включення шаблону, де він розташований за межами картки — тоді б усі такі шаблони переробив.--Piramidion 09:38, 31 січня 2019 (UTC)
@Piramidion та AlexKozur: Перепрошую, лише зараз помітив. Imagemap там з тих часів, коли це був єдиний спосіб послатися з зображення не на сторінку його опису, а на іншу статтю. Зараз це нормально реалізується через опис файлу, тож imagemap уже неактуальне — NickK (обг.) 15:06, 10 лютого 2019 (UTC)

Недолік у шаблоні

Є досить популярний шаблон {{National football squad start (goals)}}, але десь у ньому є помилка, через що кожен наступний такий шаблон стає меншим за попередній, приклад див. тут. І в такому випадку довгі списки, як от Чемпіонат світу з футболу 2018 (склади команд) дуже псуються і неестетично виглядають у нижній частині. Здавалося б шаблон зовсім короткий і без будь-яких складних конструкцій, але десь заховане зло ). Може хтось помітить, я був би дуже вдячним. --YarikUkraine (обговорення) 15:27, 30 січня 2019 (UTC)

Виправлено Якийсь, даруйте на слові, профан у веб-дизайні обгорнув таблицю в іншу, однокоміркову таблицю лише задля стилів CSS, що є поганим стилем. --Рассилон 20:42, 30 січня 2019 (UTC)
Дуже дякую --YarikUkraine (обговорення) 00:55, 31 січня 2019 (UTC)
Також дуже дякую! --『 』 Обг. 09:34, 31 січня 2019 (UTC)

Категорія надпопулярні статті

Вітаю!

Підкажіть будь ласка, критерії встановлення категорії Надпопулярні статті?

Просто, стаття Геморой за статистикою має не менше відвідуувань ніж Перша медична допомога? Однак категорія НпС є тільки у ПМД, чому?

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 14:11, 6 лютого 2019 (UTC)

Можу припустити (однак, це лише припущення), що категорія додається, коли стаття потрапляє до першої сотні за відвідуваністю. Тобто:
 • Стаття Перша медична допомога у 2011 році за відвідуваністю входила до першої сотні. Зараз вже не входить, але категорія лишилася.
 • Стаття Геморой ніколи не потрапляла до першої сотні, тому в ній цієї категорії нема (хоча зараз її відвідуваність вища, ніж у ПМД).
--Olvin (обговорення) 11:54, 7 лютого 2019 (UTC)
Вдячність за пояснення, користувач:Olvin! Можливо категорію НпС потрібно прибрати (чи залишити)? Можливо є такалюдина, яка може підказати. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 13:39, 7 лютого 2019 (UTC)

Де знайти інфобокси (шаблони) для статей?

Доброго вечора, знайшов лише Infobox company Чи вони стандартні на всіх вікі? 46.202.81.40 15:24, 9 лютого 2019 (UTC)

Категорія:Списки шаблонів, Категорія:Шаблони:Картки, Вікіпедія:Шаблони/Картки. --『 』 Обг. 15:31, 9 лютого 2019 (UTC)

Перегони

Вітаю. Може я один тут такий, але мені не дуже подобається, що у нас у шаблоні {{Змагання Вікіпедій}} стоїть файл про перегони з В'єтнамською вікі. Хочу попросити людину, який не так це лінь робити як мені, щоб зробила файл про перегони укрвікі з портвікі. Звертався до автора того файлу і файлу Файл:Перегони укр швед.gif користувача DenysZ з цим проханням місяць, але той зараз не відповідає. Можливо, щось сталося або просто людина не має часу це зробити. Тож звертаюся до інших. Буду вдячний!--DiMon2711 19:02, 9 лютого 2019 (UTC)

Теж нещодавно звернув на це увагу, і думав було зробити, але, на жаль, бракує знань в роботі з gif. --Gzhegozh (обговорення) 21:52, 9 лютого 2019 (UTC)
@Димон2711: Перегляньте {{Змагання Вікіпедій}}, я створив новий файл. За стилем трохи відрізняється, але, гадаю, кращий за неактуальне зображення. --Gzhegozh (обговорення) 22:22, 9 лютого 2019 (UTC)
@Gzhegozh: ну звісно, що краще. Дуже дякую. Також Ваш пінг чомусь не спрацював. Можливо, Ви коли писали текст спочатку забули підписатись. Ще раз дякую!--DiMon2711 22:34, 9 лютого 2019 (UTC)
@Димон2711: Так, забув підписати. Будь ласка! --Gzhegozh (обговорення) 22:35, 9 лютого 2019 (UTC)

Мовна панель

Чи може хтось підказати, як налаштувати повну мовну панель ліворуч від сторінки, а не скорочений перелік? Дякую! --Gzhegozh (обговорення) 21:52, 9 лютого 2019 (UTC)

@Gzhegozh: Це можна змінити в налаштуваннях вкладка "Зовнішній вигляд" в кінці сторінки е розділ "Мови" треба зняти галочку --Shakal07обг. 08:19, 10 лютого 2019 (UTC)
@Shakal07: Дуже дякую! --Gzhegozh (обговорення) 09:02, 10 лютого 2019 (UTC)

Файл

Шаблон захворювання з даними вікісховища

Вітаю!

У статті галакторея додав шаблон ЗАХВОРЮВАННЯ, і там зявилось таке: Галакторея на Вікісховищі

Але відкривається категорія Мастит у тварин - жодного натяку на галакторею (вже не кажу "чому тільки у тварин?"). Підкажіть будь ласка як це прибрати з шаблону хвороби у даній статті? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 19:58, 11 лютого 2019 (UTC)

Який чудик не це додав у вікіданих. Вилучив.YesТак Зроблено --Yukh68 (обговорення) 20:04, 11 лютого 2019 (UTC)
Вдячний :) З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 20:32, 11 лютого 2019 (UTC)

Категорія:Бронхолітки

Вітаю! Створено категорію Категорія:Бронхолітики - але там автоматом додалась підкатегорія «Посилання на категорію Вікісховища відрізняється від властивості Вікіданих», те що прочитано про цю категорію нічого мені не підказало що це означає і чи його потрібно виправляти, підкажіть будь ласка?

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 20:37, 11 лютого 2019 (UTC)

@Всевидяче Око: у категорії стояв шаблон {{commons cat|Бронхолітики}}, а на Вікіданих стоїть категорія Bronchodilators. Тобто на Вікіданих категорія стоїть одна, а в самій категорії інша. YesТак Зроблено Виправив. Тепер цієї категорії там немає.--DiMon2711 20:45, 11 лютого 2019 (UTC)
Тобто потрібно брати англомовну назву для даних сховища. Вдячний :) З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 20:56, 11 лютого 2019 (UTC)

Формат редагування

Вітаю! Сьогодні змінився формат редагування: виділяє окремі елементи кольором, у мобільному варіанті самочинно видаляється текст. Просьба підказати, як позбавитися цього. Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 12:07, 13 лютого 2019 (UTC)

А може бути, що це ви увімкнули підсвічування синтаксису оцією кнопкою: OOjs UI icon highlight? --Ата (обг.) 21:14, 13 лютого 2019 (UTC)
@Ата: дякую за слушну пораду! Був спантеличений обіцянкою якогось нового формату від 13 лютого, та іще водночасними змінами на двох різних пристроях. На цю кнопку досі уваги не звертав. На мій погляд, недозволенна розкіш в умовах малої оперативної пам'яті. --В.Галушко (обговорення) 21:40, 13 лютого 2019 (UTC)
В.Галушко, а де ви зустріли таку обіцянку? --Ата (обг.) 16:33, 14 лютого 2019 (UTC)
@Ата: здається в Tech News: 2019-07 у технічній Кнайпі. Подумав, що це якась чергова примха програмістів. --В.Галушко (обговорення) 16:49, 14 лютого 2019 (UTC)
То там ішлося тільки про оновлення рушія Медіавікі (вони щотижня якісь дрібні поправки вносять) і шаблонів-повідомлень для статей. Наразі з відчутних змін тільки оця панель інструментів з кнопкою підсвічування синтаксису, до якої я ніяк не звикну, але вона з'явилась не вчора ) -- Ата (обг.) 17:08, 14 лютого 2019 (UTC)

Пропоную змінити назву статті

Український платіжний простір не відповідає стандарту найбільш поширених і зрозумілих назв.

Пропоную змінити на ПРОСТІР (платіжна система). 178.92.186.26 07:35, 14 лютого 2019 (UTC)

 • Оновлення: Сам змінив і доробив статтю. 178.92.186.26 09:16, 14 лютого 2019 (UTC)

Еквайринг чи Еквайринґ ?

Проблема із сертифікацією

Добрий вечір! У статті Say My Name (Девід Гетта, Бібі Рекса, Джей Бальвін) у розділі сертифікації пише помилку "бракує операнду для *". В англвікі чомусь все працює. Що не так, не розібрався. Може, хтось інший знає? Буду вдячний!--DiMon2711 21:04, 15 лютого 2019 (UTC)

@Димон2711: Для початку варто узгодити назви країн, які в шаблоні {{Certification Table Entry}} визначаються англійською («France»), а на підсторінці {{Certification Table Entry/Region}} — українською («Франція»). Можливо, причина помилки не в цьому, але локалізувати місце помилки без такого узгодження важкувато. --Olvin (обговорення) 17:37, 19 лютого 2019 (UTC)
@Olvin: Ви напевне щось переплутали, бо коли я ввів до шаблону Certification Table Entry замість Франція France, то вибило помилку, що такого регіону немає. Але менш з тим, виявляється проблема була в тому, що параметр salesamount був у шаблоні {{Certification Table Bottom}}, а потрібно було {{Certification Table Entry}}.--DiMon2711 17:58, 19 лютого 2019 (UTC)
@Димон2711: Вважаю, що не переплутав: зараз повідомлення про помилку нема, однак стаття потрапляє в приховану Категорія:Certification Table Entry використано для непідтримуваного регіону. Це не є причиною тієї проблеми, яку описували Ви. Це інша біда. --Olvin (обговорення) 18:08, 19 лютого 2019 (UTC)

EN:WP:TW

Доброго вечора! Хто має змогу локалізувати та розгорнути в УкрВікі додаток Twinkle? Хай може закоментувати те, чого в нас ще нема… --Рассилон 22:32, 18 лютого 2019 (UTC)

взагалі також про це думав, але якщо додаток буде в просторі MediaWiki. Інакше сенсу від нього мало. --『 』 Обг. 22:42, 18 лютого 2019 (UTC)
Згідно з інструкцією, він і так має встановлюватися у простір MediaWiki. --Рассилон 07:09, 19 лютого 2019 (UTC)
@AlexKozur: Даруйте, забув Вас пропінгувати ). То що скажете? Чи спочатку треба ухвалити спільнотою всі ці критерії для шаблонів? --Рассилон 20:52, 19 лютого 2019 (UTC)
я лише за, хоча використовую інший інструмент. З чим питанням краще звернутися до адміністраторів інтерфейсу. --『 』 Обг. 21:51, 19 лютого 2019 (UTC)

Перейменування облікового запису

Вітаю. Думав про перейменування облікового запису, бо іноді редагую інші вікі, часто редагую вікідані, а для деяких користувачів там кирилиця є проблемою. Але менш з тим. Суть у чому, як можна перевірити, чи подібного облікового запису немає в інших вікі? Бо не дуже хочеться бути, наприклад User:Dimon~ukwiki. Чи воно автоматично це показує?--DiMon2711 23:10, 18 лютого 2019 (UTC)

@Димон2711: Див. Вікіпедія:Перейменування користувачів.
Коли подаєте запит на перейменування, у ньому зазначаєте бажане ім'я. Варто перевірити, що воно не зайняте (перевірка глобальна). Ну і перейменовують люди, не роботи. Як щось буде не так — мають сказати. --Olvin (обговорення) 12:29, 19 лютого 2019 (UTC)
Той інструмент перевірки, схоже, не працює.--Piramidion 18:06, 19 лютого 2019 (UTC)
Спробуйте ввести бажане ім'я на сторінці Спеціальна:Створити обліковий запис — воно там одразу показує, чи це ім'я вже зайняте, чи ні (якщо зайняте — з'явиться червоне попередження).--Piramidion 18:05, 19 лютого 2019 (UTC)
@Piramidion та Olvin: Дякую! Подав запит. Але таке питання, через який час це повинно статися? Де я можу знайти сам запит, бо у стюардів не знайшов? Дякую!--DiMon2711 23:03, 19 лютого 2019 (UTC)

Чи заслуговуе професія мебляр бути незалежною від професії столяр?

Дорогі читачі. Вже багато років працюю над інформаціею звязаною з виробництвом реставрацією і ремонтом меблів. Було написано багато статтей на ці теми. Зовсім недавно шукав на wikipedia інформацію про професію мебляр і навчальні заклади де готують спеціалістів меблярів. Та нажаль такої інформації не знайшов (як не дивно) хоча тема досить таки обширна. Виникло питання чому адже професія досить цікава і поширена? Дійшов висновку що в вікіпедії про це ще ніхто не писав і вирішив написати коротку статтю на тему "Мебляр". Редактори wikipedia зробили переадресацію цієї статті на статтю "Столяр". Як ви вважаете наскільки справедливим є рішення редакторів wikipedia? — Це написав, але не підписав користувач Abameblab (обговореннявнесок) 20:52, 23 лютого 2019 (UTC).

Це різні професії хоч і сильно перетинаються. Столяр не обовязково виготовляє меблі, а мебляр може робити меблі не лише з дерева. Тому стаття має право на життя. П. С., я деякий час працював меблярем, тому знаю про що кажу. --August (обговорення) 21:08, 23 лютого 2019 (UTC)
Однозначно заслуговує — асортимент їхніх виробів не тотожний. --Nina Shenturk (обговорення) 18:58, 25 лютого 2019 (UTC)

Інтервікі сторінки користувача

Доброго дня! У мене таке питання — як «з'єднати» свою українську сторінку користувача з аналогічною сторінкою в іншій вікі, де я теж зареєстрований під тим самим ніком? Бачив, що у деяких користувачів такі сторінки є на багатьох мовних розділах. Проте досі не розібрався в налаштуваннях, як це зробити--Гуманіст (обговорення) 19:45, 26 лютого 2019 (UTC)

Вставляєте у низ статті [[en:User:Гуманіст]] для англвікі. Для інших мовних розділів en замінюєте на код мови.--DiMon2711 20:09, 26 лютого 2019 (UTC)
можна ще зробити єдиний обліковий запис для усіх вікі [1] --『 』 Обг. 22:16, 26 лютого 2019 (UTC)
Єдиний обліковий запис не треба «робити», він і так у всіх є і означає лише те, що той самий логін і пароль дійсні у всіх проектах. --Ата (обг.) 13:31, 27 лютого 2019 (UTC)

Дякую, @Dimon2711:! Зробив посилання на своїй сторінці, усе вийшло. Але чому тоді не відображається мовне інтервікі зліва, як у статтях? Наприклад, на Вашій сторінці видно посилання й у тілі самої сторінки, й інтервікі зліва:) Може я чогось не розумію, чи просто мені як власнику цієї сторінки цих застосувань не видно?--Гуманіст (обговорення) 10:00, 27 лютого 2019 (UTC)

@Гуманіст: зайшов на Вашу сторінку користувача і зліва є напис "Русский". У мене на СК я також бачу ті написи. Гляньте ще раз. Можете спробувати зробети нульове редагування (натискаєте редагувати код і одразу зберегти). З повагою,DiMon2711 11:43, 27 лютого 2019 (UTC)
Я думаю, ви вже помітили, що коди типу [[en:User:Гуманіст]] дає посилання на енвікі на бічній панелі, а код з двокрапкою, [[:en:User:Гуманіст]], дає посилання в тілі сторінки. --Ата (обг.) 13:31, 27 лютого 2019 (UTC)

Також можна створити сторінку користувача на Мета-вікі: те, що ви напишете на meta:User:Гуманіст, буде з'являтись у всіх Вікіпедіях на вашій сторінці користувача, якщо немає створеної локальної сторінки. --Ата (обг.) 13:31, 27 лютого 2019 (UTC)

Всім дякую, все вийшло!--Гуманіст (обговорення) 13:57, 27 лютого 2019 (UTC)

Володимирський собор (Херсонес)

Вітаю! Треба змінити мапу Росії на мапу Криму. --Mitte27 (обговорення) 03:13, 27 лютого 2019 (UTC)

Змінив мапу за допомогою параметра кр. Проте у код я не лазив, тому не знаю чому береться якраз мапа Росії для Криму. --『 』 Обг. 03:20, 27 лютого 2019 (UTC)
Дякую за допомогу. --Mitte27 (обговорення) 03:21, 27 лютого 2019 (UTC)

{{Місце народження}} та {{Місце смерті}}

Щось із цими шаблонами не так. Свіжий приклад: Гаяне Хачатурян. Додає категорію "Померли у Тбілісах" замість "Померли у Тбілісі". Я розумію, чому там помилка, але, можливо, у когось є варіанти, як її виправити? Тбілісі це ж не єдине місто, яке не змінюється за відмінками. Є ще Триполі, Кігалі, Мбабане, коротше кажучи, кожен варіант окремо прописувати не варіант. Буду вдячний!--DiMon2711 21:36, 27 лютого 2019 (UTC)

@Dimon2711: Див. Обговорення шаблону:Локатив. Там давня проблема, і шляхів її вирішення не видно. --Olvin (обговорення) 23:22, 27 лютого 2019 (UTC)
Я теж давно відмовився від цих шаблонів. Як вже сказав Olvin, використовую вікідані за замовчанням, або вношу вручну.--Стефанко1982 (обговорення) 08:28, 28 лютого 2019 (UTC)

Відкотити відкіт

Вітаю! Допоможіть будь ласка - не знаю яким чином мені вдалось відкотити мої редагування, чи можна відкотити відкіт і взнати що саме було зроблено що трапився відкіт редагувань - стаття Анальгін

З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 21:54, 28 лютого 2019 (UTC)

P/S/ Відкіт скасував - але цікаво що не так натиснув :-( — Це написав, але не підписав користувач Всевидяче Око (обговореннявнесок) 21:57, 28 лютого 2019 (UTC).

@Всевидяче Око: Майже місяць тому разом з правами патрульного Ви отримали права відкочувача. Детальніше про швидкий відкіт тут — ВП:ШВ. --Рассилон 22:06, 28 лютого 2019 (UTC)
Вдячний! МОжливо я невірно висловився -мені невідомо що саме було натиснуто що трапився відкіт усіх моїх редагувань(до того як як вдалось скасувати мною ж зроблений відкіт)? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 22:10, 28 лютого 2019 (UTC) (Підпис не постатвив так як до 5 хвилин його написав :) )-Всевидяче Око (обговорення) 22:11, 28 лютого 2019 (UTC)

Шаблон -Interventions infobox -

Вітаю! Вставляю зображення у шаблон

{{Interventions infobox | Name = Назва втручання | Image = Файл_зображення.jpg | Caption = Опис зображення. | ICD10 = {{ICD10|O|0}} | MeshID = | MedlinePlus = | OPS301 = | OtherCodes = }}

Воно не відображається, вставляю просто у статтю наявне. Це уже не вперше, тому прошу підказати якщо це можливо:

зараз йде мова про плазмафарез (про всяк випадок це зображення Plasmapheresis.jpg) З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 13:26, 4 березня 2019 (UTC)

@Всевидяче Око: я зробив одне невеличке редагування у шаблоні, але сумніваюся, що саме воно допомогло. У плазмафарезі вставив файл і все працює. Може це Ви десь помилку допустили? Зараз ще трохи поексперементую.--DiMon2711 13:51, 4 березня 2019 (UTC)
Відкотив своє останнє редагування у шаблоні. Нічого у статті не змінилося, навіть після нульового редагування. Все-таки це Ви помилку десь допустили.--DiMon2711 13:54, 4 березня 2019 (UTC)
Вітаю! Вдячність Вам! Можливо, наче вставляв так як зараз у шаблоні є. Зараз пошукаю, де ще таке у мене було -там точно є зображення, але не відображається і відпишусь тут. Мені видається це повязано із правами чи правилами(це лише здогадка) З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 14:41, 4 березня 2019 (UTC)

- Віднайшов, Холецистектомія - така ж ситуація, знайду ще, відпишусь. Якщо Ви знайдете помилку, підкажіть будь ласка яку саме. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 14:46, 4 березня 2019 (UTC) P.S.Спробував Трансплантація нирки - не показує- можливо помилка, але яка?

@Всевидяче Око: Image з великої букви повинно бути--DiMon2711 14:59, 4 березня 2019 (UTC)
#000000, помилка ще та :-( Дуже вдячність велика Dimon2711! З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 15:03, 4 березня 2019 (UTC)

@Dimon2711: Мабуть Ваше маленьке редагування шаблону потрібно повернути- перестало переносити текст підпису для зображення у шаблоні (наприклад Конікотомія), а не було цього раніше. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 15:33, 4 березня 2019 (UTC)

Доброго дня! @Всевидяче Око: якщо ще щось знайдете пінганете. Шаблон було оновлено. --『 』 Обг. 16:01, 4 березня 2019 (UTC)

І шаблон тепер бере деякі дані з Вікіданих. ICD10, ICD9 та зображення. Можливо є ще, що можна додати. Та й не завадило б його перейменувати на Шаблон:Картка:/якась назва українською Interventions/ --『 』 Обг. 16:09, 4 березня 2019 (UTC)

Доброго дня Д/А! Знайду - пінгану:) Щодо перейменування - задумався, як універсальніше це перекласти … Думаю сходити до проекту медицини- запитати думки. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 16:27, 4 березня 2019 (UTC)

Паневежис

Вітаю! Треба відремонтувати картку. --Mitte27 (обговорення) 03:31, 5 березня 2019 (UTC)

Виправлено: прибрав зайві GET-параметри в одному з посилань на Вікіданих. --Рассилон 07:10, 5 березня 2019 (UTC)

Please verify if correct Ukrainian

Hi, please verify if the table header (Хет-трики table) is correct Ukrainian: Ліга 1 2018—2019#Хет-трики. If not, feel free to correct it. TIA --Sb008 (обговорення) 18:01, 6 березня 2019 (UTC)

@Sb008: yes, all is correct. But "March" will be "березень", and "10 March" will be "10 березня".--DiMon2711 18:08, 6 березня 2019 (UTC)
@Dimon2711: Thanks for the quick response. You absolutely correct about the date. I was so focused on the header, I forgot, contrary to the dates within the table, to add the conversion part for the date below the table in my script. --Sb008 (обговорення) 19:28, 6 березня 2019 (UTC)

Translation needed.

Can someone please translate the following phrase for me: "К'єво were deducted 3 points after being found guilty of false accounting." The phrase is needed as a "note" in the table of the Італійська Серія A 2018—2019. TIA --Sb008 (обговорення) 17:59, 8 березня 2019 (UTC)

«К'єво покараний зняттям трьох очок за доведені фінансові махінації». --Fessor (обговорення) 18:12, 8 березня 2019 (UTC)

Need another translation.

Can someone please translate the following phrase for me: "Ineligible for qualification". It applies for Рубiн in the table of the Чемпіонат Росії з футболу 2018—2019. TIA --Sb008 (обговорення) 18:05, 9 березня 2019 (UTC)

"Не може бути кваліфікований"--DiMon2711 18:49, 9 березня 2019 (UTC)

Неадекватне патрулювання

Створив статті, EXIMpay i Ощад Pay. Юзер Dimon2711 зразу поставив їх на видалення. Не на доопрацювання, не на виправлення помилок - а зразу на видалення. з такими патрульними ніхто крім вас самих не буде писати на вікіпедії, коли витрачений час і внесок банально ідуть в смітник. ще хотів зробити кілька статей про інші платіжні системи (Мі Пей, UnionPay QuickPass) але мабуть не буду, бо знову хтось напише що "рекламую". жесть одним словом. Vegan.ua (обговорення) 14:49, 11 березня 2019 (UTC)

@Vegan.ua: На жаль, у даному випадку я змушений погодитися з к-чем Dimon2711, оскільки створені Вами статті порушують (принаймні у версіях станом на час номінації) правило ВП:Реклама. Якщо це не так, то підтвердьте, будь ласка, енциклопедичну значимість предметів даних статей незалежними, вторинними ВП:АД. --Рассилон 15:09, 11 березня 2019 (UTC)
@Vegan.ua: вітаю. Вибачте, якщо я Вас чимось образив, але статті справді рекламні. Я б Вам детально все розписав, але, зазвичай, такі статті створюються і через секунду за них забули, а реклама нікуди не дівається. Тому одразу номінував на швидке вилучення і написав Вам на сторінку обговорення. Проте швидке вилучення не таке вже й швидке, як здається. Адміністратори можуть днями не реагувати. Тому у Вас завжди є принаймні 2 години на доопрацювання. Прошу Вас ознайомитися з правилами, які я скинув Вам на сторінку обговорення і переписати статті відповідно до них. З повагою, DiMon2711 16:05, 11 березня 2019 (UTC)
А от я особисто, навпаки, на жаль змушений підтримати користувача @Vegan.ua:. Оскільки щойно трапився випадок, скажемо так, неправомірного втручання к-ча Dimon2711 з цілком помилковим перейменуванням, подвійним відкотом і вилученням статті Людвік Цвіклінський, створеної буквально за півгодини до цих "дружніх" дій (помилки Dimon2711 не визнав і не визна́є досі), а ще бачу подібне на Tabletki.ua. Складається враження, що користувачу цілком байдужа чужа праця. Я б міг зрозуміти, якби від створення статті минув місяць чи хоча б тиждень. Але тут відлік на хвилини! Думаю, підказувати саме йому використання інструмента wikistream було грубою помилкою. Не знаю, чи позбавлення користувача прав патрульного щось дасть, але якщо хтось номінує - я 100% підтримаю. Mykola Swarnyk (обговорення) 09:40, 29 березня 2019 (UTC)

Шаблони нагород

Створив Шаблон:Орден «Мадарски конник» (шаблон нагороди), який підтягує відповідну Категорія:Кавалери ордена «Мадарски конник» (категорію), з ВД, а ось інший шаблон відповідну категорію у статті не створює. Хотілось би зрозуміти як це виправити. Дякую. --Mitte27 (обговорення) 23:00, 18 березня 2019 (UTC)

 • @Dimon2711: можливо Ви мені і з цим допоможете? --Mitte27 (обговорення) 23:28, 26 березня 2019 (UTC)
  @Mitte27: чесно кажучи, сам не розумію, що не так. Можу лише сказати, що проблема не у шаблоні, а у Вікіданих. Але у чому саме? Можливо, зможе допомогти @Рассилон:--DiMon2711 23:58, 26 березня 2019 (UTC)
Робіть прив'язку — і статей, і категорій, і шаблонів,всього — у Вікіданих, і посилання-інтервікі, і назви-сутностей, — відповідні!!! ru-шаблони є застарілі-непотрібні, якщо у ВД заповнено коректно Твердження-поле шаблону... і шаблон-картка хапає Цю Властивість-Твердження Вікіданих Сам!!!--Avatar6 (обговорення) 17:44, 27 березня 2019 (UTC).
Прив'язка зроблена, але категорія все одно не працює. Може ви допоможете? --Mitte27 (обговорення) 22:29, 27 березня 2019 (UTC)
Елементи даних категорій, шаблонів і статей ідентичні--DiMon2711 12:06, 28 березня 2019 (UTC)
-зробив посилання через шаблон {{q}} у Вашому дописі, перепрошую. І категорії, і іконки нагород, проставляють шаблони-картки осіб, якщо вони беруть відповідне нагороді твердження Властивості P166: отримані нагороди із відповідного Елемента Вікіданих, — і, навіть!, створення шаблону нагороди, у цьому випадку, немає потреби; принаймні так було до втручань різних спеціалістів до карток, чи в техпростір модулів, яким _щось зайве муляє робити танці з шаблонами-картками_.--Avatar6 (обговорення) 15:45, 30 березня 2019 (UTC)

Шаблон Велогонщик

Вітаю! У статті Тетяна Рябченко вставив шаблон, однак за роками спортсмен(ка) змінювала команди, взявши за взірець англомовну статтю вніс дані у шаблон - проте дані не відображаються (РІК-НАЗВА КОМАНДИ, РІК-НАЗВА КОМАНДИ, ..) Підкажіть будь ласка як змінити синтаксис у шаблоні, щоб дані було видно на екрані.

Також Зображення La Course 2017, Tetjana Rjabtsjenko.jpg не відображається у шаблоні?

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 23:14, 19 березня 2019 (UTC)

там оформлення інакше, лише один параметр --『 』 Обг. 14:39, 20 березня 2019 (UTC)
Це можливо виправити чи залишити як є зараз? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:17, 20 березня 2019 (UTC) P.S. Щойно побачив Ваше редагування -вдячний за допомогу! з повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:27, 20 березня 2019 (UTC)

У автошляхах Росії — коди доріг кирилицею чи латиницею?

Доброго дня, шановне панство! Маємо: Автомагістраль M1 (Росія) і Автомагістраль М10 (Росія). У першому випадку літера латиницею, у другому кирилицею. На додачу маємо таблички (приклад: і М10), що видають неоднакове зображення в залежності від того, кирилична літера чи ні (бо приклеюють значення параметра до імені SVG-файла). Як упорядкувати все це? Чи є якісь правила, якими послуговуватися? Дякую! --Yuriz (обговорення) 15:41, 21 березня 2019 (UTC)

В ру-вікі, із посиланням на локальне законодавство пишуть, що кирилиця, див. w:ru:Классификация автомобильных дорог в России починаючи з Разряд состоит из заглавных букв русского алфавита artem.komisarenko (обговорення) 01:28, 24 березня 2019 (UTC)

Обрізка фото

Доброго дня. Як можна обрізати фото в вікісховищі, чи це можливо підкажіть будь ласка дякую.--Tereador (обговорення) 12:56, 24 березня 2019 (UTC)

Доброго. Пошукайте в додатках (Налаштування → Додатки) інструмент CropTool. Він мав би вміти таке робити. Сам я ним не користувався, тому нічого не підкажу в цьому плані. Інший варіант — завантажити фото на комп'ютер і відредагувати його в редакторі, після чого ще раз завантажити на Вікісховище — або на те саме місце (якщо зміна незначна) або вже як новий файл, якщо доцільно мати його окремо.--Piramidion 13:06, 24 березня 2019 (UTC)
А як що це фото завантажене іншим користувачем то його можна обрізати і завантажити наново.--Tereador (обговорення) 13:42, 24 березня 2019 (UTC)
Якщо для статті, то може простіше шаблони {{Частина зображення}} чи {{Annotated image}} --『 』 Обг. 13:44, 24 березня 2019 (UTC)
Tereador, порада від Piramidion дуже слушна, інструмент C:Commons:CropTool — надзвичайно зручний:
 • можна обрати як завантаження поверх старого фото, так і створити новий файл;
 • можна як обрізати фото, так і здійснювати поворот на певний кут;
 • не треба щось зберігати на диск і наново вантажити на сховище;
 • інструмент сам проставляє необхідні шаблони, які говорять, що нове зображення — частина старого;
Тому дуже рекомендую — мінімум зусиль, все для зручності користувача. --VoidWanderer (обговорення) 14:29, 24 березня 2019 (UTC)
Ну і наведу приклад як воно працює:
Зверніть увагу, що тепер і в початковому фото інструмент вказав, що з'явилося похідне зображення, так і в новому фото вказано звідки воно було взяте. --VoidWanderer (обговорення) 14:33, 24 березня 2019 (UTC)
Добрий день я хотіва ще уточнити на рахунок цього файлу File:Defense.gov photo essay 090506-M-6023F-006.jpg як ви його обрізали ви вводили назву цьго файлу в програмі C:Commons:CropTool, дякую. --Tereador (обговорення) 08:41, 27 березня 2019 (UTC).
І як до цього віднісся автор зображення.--Tereador (обговорення) 08:45, 27 березня 2019 (UTC)
Нова кнопка у списку.
Tereador, для початку цей додаток C:Commons:CropTool потрібно активувати для свого облікового запису. Це дуже просто — тиснете посилання Activate CropTool! у розділі Setup. Після цього у вас у браузері поряд з кожним фото у Коммонз з'явиться нова кнопка — CropTool. Тиснете ту кнопку. і починаєте обрізку.
Всі файли у Вікі вільні. Їх можна модифікувати. Але якщо правка значна, краще створювати новий файл, а не виправляти оригінал. Автор зображення не зможе нічого заперечити, бо на це немає підстав. --VoidWanderer (обговорення) 12:28, 27 березня 2019 (UTC)
@Tereador: Як фотограф, скажу дещо про обрізку і як до цього ставляться автори фотографій. Деяким, звичайно, може бути цілком байдуже або вони нічого не помітять. Це при умові, що обрізка зберігає оригінал і створює лише окрему кропнуту версію. Але якщо ви завантажуєте обрізане фото поверх - там є купа застережень. І в цій інструкції є доволі підстав мати до обрізувальника претензії. Бажано уважно вивчити їх, і потім вам, ймовірно, не захочеться обтинати чи поліпшувати чужі фото. Я особисто, зіштовхнувшись із 3-ма—4-ма випадками обрізки моїх фотографій, завжди переконував (і у всіх крім одного випадках переконав) користувачів на Commons краще не робити цього. Сам завантажував інші кропнуті фотографії, якщо вже треба було. Старався формулювати мої звернення максимально дипломатично. Але всередині - мені звичайно хотілося повідривати обрізальнику руки-ноги. Майте це на увазі. Mykola Swarnyk (обговорення) 17:20, 27 березня 2019 (UTC)
Добрий день. Тоді для чого ця програма потрібна C:Commons:CropTool--Tereador (обговорення) 10:53, 28 березня 2019 (UTC)
Ну ви почитайте, там все написано. Але моя логіка така: по-перше — "сім разів відміряй", по-друге — з поганої фотографії нічого доброго не виріжеш. А добру різати просто не можна, адже вона кимось створена саме з такою композицією, рамкою і змістом, з історією, закладеною в ній. А якщо з другого боку - до автора не пробували написати? До речі, скільки ви заплатили за той кусок Paul Raven? $50? Чи більше? Mykola Swarnyk (обговорення) 09:47, 29 березня 2019 (UTC) Добрий день ви чого хамите я до вас нормально звернувася до речі.--Tereador (обговорення) 12:15, 29 березня 2019 (UTC) А ви починаєте дискотувати я не хочу сваритися, але я до вас нормально звернувся, дякую.--Tereador (обговорення) 12:19, 29 березня 2019 (UTC)
CropTool зручний, щоб з групових знімків вирізати портрет для головного зображення в статтю про людину, якщо нема нічого кращого ) --Ата (обг.) 11:26, 29 березня 2019 (UTC)
Ну хіба не з тих, які виставлені на продаж на якомусь платному ресурсі??? Хіба в "добропорядне" можна тягнути все і звідусіль? Не певен достеменно, але щось тут не так. (І вам добрий день). Якщо без переходу на особистості, то: а)чи звертались ви до автора знімка, з якого ви вирізали фрагмент (це п.5 критеріїв ВП:ДК)? б)чи це "малохудожній" (п.8) або "рекламний" (п.9) твір? Та мабуть ні, якщо автор виставив його на продаж за $500 то він навряд чи схоче просто опублікувати його (чи його фрагмент) у вільному доступі. Потім, припустити що це єдина прижиттєва знимка особи також важко. Самі прискіпливо перейдіться по всіх пунктах і побачите, що вам ніхто не намагається хамити. Просто закони такі противні, що не дають нам робити гарні справи за безкоштовно. Mykola Swarnyk (обговорення) 17:12, 29 березня 2019 (UTC)
Ви про яке фото? І яке ще добропорядне на Вікікомонз? Це тема взагалі про інше, для чого переходити на іншу тему! Чекав щодо особливостей використання CropTool і як результат ще одна флудотема... СО користувача не достатньо? Щодо файлу, то це КДВ п.2 про комерційну цінність: файл практично заявлений для продажі і навіть обрізане фото ~40% від оригіналу та ще й високої якості. --『 』 Обг. 20:19, 31 березня 2019 (UTC)

Видалення

Видалити мою статтю!!! Допоможіть що мені робити? Микола Бобрик НАЗАРІЙ (NAZARIY) — Це написав, але не підписав користувач Микола Бобрик (обговореннявнесок) 13:53, 26 березня 2019 (UTC)‎.

Вашу статтю вже номіновано на вилучення, обговорення триває тут. Висловлюйтеся «за» чи «проти» вилучення, аргументуючи їх чинними правилами УкрВікі та дотримуючись настанови ВП:ДІАЛОГ. --Рассилон 14:33, 26 березня 2019 (UTC)
Схоже, що не пройде за критеріями Вікіпедія:Критерії_значимості/Особи#Діячі_мистецтва. --Ата (обг.) 15:29, 26 березня 2019 (UTC)
Та чому ж. 2.4.2.1 підходить. --Alex Blokha (обговорення) 23:17, 26 березня 2019 (UTC)
Підходить один, а треба два-три. --Ата (обг.) 12:47, 28 березня 2019 (UTC)

Аун Сан Су Чжі

Треба «вилікувати» картку. --Mitte27 (обговорення) 23:11, 26 березня 2019 (UTC)

@Mitte27: YesТак Зроблено--DiMon2711 23:25, 26 березня 2019 (UTC)
@Dimon2711: Знову те саме з карткою ). --Mitte27 (обговорення) 21:33, 27 березня 2019 (UTC)
@Mitte27: я був змушений відкинути свої редагування, бо зломалася картка у Наразбаєва. Зараз виправив по-іншому. І там і там картка наче працює. Зараз ще кілька статей гляну, щоб ніде не вискочила помилка.--DiMon2711 22:36, 27 березня 2019 (UTC)

Біраторі

Доброго дня! Питання японістам: підкажіть, будь-ласка, чому у всіх інших вікіпедіях називається Біраторі, а у нашій — Хіраторі? Дякую! --Yuriz (обговорення) 17:15, 27 березня 2019 (UTC)

@N.Português: володіє японською. N.Português, можете, будь ласка, прокоментувати? Дякую!--DiMon2711 17:25, 27 березня 2019 (UTC)
Поки перейменував, це могла б бути усталена українська назва, як це з Токіо (насправді Токьо) та Кіото (насправді Кьото), але в статті нема україномовних джерел. Тим часом чорним по білому らとりちょう. --塩基Base 21:40, 27 березня 2019 (UTC)
а МФА? Там хіба не bi?--『 』 Обг. 22:02, 27 березня 2019 (UTC)
Гугл-перекладач знизу (там де він на латиницю все переводить) пише bi, а на українську перекладає хі. Може, це через Вікіпедію, а може він десь у якісь іншій статті на іншому сайті таке побачив. Але за МФА там справді бі, тому це ми помилилися.--DiMon2711 22:38, 27 березня 2019 (UTC)

Категорія:Рекордсмени Книги рекордів Гіннеса

Вітаю!

Перейменував Категорія: Рекордсмени Книги рекордів Гіннесса на Категорія: Рекордсмени Книги рекордів Гіннеса.

Cтатті з цією категорією перебрано автоматом (AWB: категорія пошук Гугл), і в ручну, з переліку статей у самій категорії. Запитання — Чи вартує залишати ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ з «старої назви»? І чи є ще якісь застосунки щоб перевірити які статті ще містять категорію із старою назвою?

З повагою --Всевидяче Око (обговорення) 19:43, 27 березня 2019 (UTC)

Якщо тут Категорія:Рекордсмени Книги рекордів Гіннесса немає, то ніде немає.--DiMon2711 20:55, 27 березня 2019 (UTC)
Точніше, ніде немає включень, а посилання можуть бути, але то не таке страшне.--DiMon2711 21:01, 27 березня 2019 (UTC)
Тобто витерти перенаправлення можна сміло? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 22:05, 27 березня 2019 (UTC)
Навіщо? Як видно, на це перенаправлення посилається одна стаття. Також це часта помилка і хтось може ненароком створити дублікат.--DiMon2711 09:14, 28 березня 2019 (UTC)
ОК. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 11:10, 4 квітня 2019 (UTC)

Актуальність

Дуже корисно — Це написав, але не підписав користувач Oksana0622 (обговореннявнесок).

@Oksana0622: можу я запитати, про що Ви?--DiMon2711 00:23, 29 березня 2019 (UTC)

Stiff Upper Lip Live

Добрий день оператори. Не можу написати статтю про Stiff Upper Lip Live стаття AC/DC, бо не правильне посилання напевно. Коли переходжу до сторінки Stiff Uper Lip Live посилання відкриває просто студійний альбом Stiff Upper Lip, і не можу зробити щоб червоне було посилання, допоможіть, дякую.--Tereador (обговорення) 08:58, 4 квітня 2019 (UTC). Бо посилання так стоїть що стаття існує а насправді її не має, дякую.--Tereador (обговорення) 09:02, 4 квітня 2019 (UTC)

Stiff Uper Lip Live завжди було червоне.--DiMon2711 11:34, 4 квітня 2019 (UTC)Вибачте ви не зрозуміли і ви трохи інакше написали. Там Stiff Upper Lip Live, і тому там посилання йде на Stiff Upper Lip на студійний альбом. І воно не пускає поміняти.--Tereador (обговорення) 12:08, 4 квітня 2019 (UTC). Там на статті AC/DC після розділу посилання є шаблон з розділом фільми та відео: і там пише Stiff Upper Lip Live але посилання стоїть на студійний альбом Stiff Upper Lip, ось так--Tereador (обговорення) 12:17, 4 квітня 2019 (UTC)

Доброго дня звертаючя ще раз, як зняти це посилання з Stiff Upper Lip Live, стаття AC/DC бо там вона переходить на на статтю Stiff Upper Lip як що це можна зробити, дякую.--Tereador (обговорення) 09:07, 5 квітня 2019 (UTC). Вибачте за торбування.--Tereador (обговорення) 09:09, 5 квітня 2019 (UTC)

@Tereador: Стаття Stiff Upper Lip Live зараз є перенаправленням на статтю Stiff Upper Lip. Якщо Ви замість перенаправлення хочете написати змістовну статтю про «Stiff Upper Lip Live», то Вам сюди (там натиснете кнопку «Редагувати» або «Редагувати код», як вам звичніше). --Olvin (обговорення) 09:23, 5 квітня 2019 (UTC)
@Tereador: Щоб не прибирати перенаправлення, зробив у статті червоне посилання. Можете створювати. --Mcoffsky (обговорення) 09:28, 5 квітня 2019 (UTC)

Шаблон, для персон

Доброго дня. Як за допомогою шаблона можна з вікідати витягнути дані про персону.
Наприклад відоме внутрішнє посилання Ім'я персони, як за допомогою шаблону сформувати рядок:
Ім’я персони — (Дата народження — Дата смерті) — діяльність
Спосіб застосування {{Назва шаблона|Ім'я персони}}
Вибачте якщо написав в не той розділ --Shakal07обг. 21:31, 4 квітня 2019 (UTC)

@Shakal07: Доброго ранку! Є шаблон {{Життєпис}}, але він бере ім'я персони винятково з назви сторінки. Його недоліки обговорюються тут: ВП:Статті-кандидати на вилучення/8 серпня 2018 § Шаблон:Життєпис. --Рассилон 04:50, 5 квітня 2019 (UTC)
Можна ще інакше зробити, але я не знаю як прописати subst для модуля--『 』 Обг. 06:37, 5 квітня 2019 (UTC)

Вікісховище

Доброго дня оператори. Хотів звернутися до вас про допомогу, як мені розблокувати свій обліковий запис у вікісховищі, користувач який заблокував мене ось Jdx, я писав до нього багато разів але він ігнорує, я хотів поговорити з ним але марно. Я визнаю що завантажував не вільні фото до вікісховища більше це не повториться, я обіцяю. Нехай буде просто обліковий запис, а на рахунок дозволів я буду звязуватися з авторами фото щоб його завантажити. Як що це можливо, я маю на увазі розблокувати обліковий запис, як що ні дякую, вибачте за незручності. Поговорити з цим автором Jdx я не можу, він ігнорує мої запитання.--Tereador (обговорення) 09:58, 9 квітня 2019 (UTC)

Tereador, для подачі заявки на розблокування використовуйте інструкції тут: c:Category:Requests for unblock.
Ніколи не вантажте невільні фото. Не додавайте адмінам роботи — у них її вистачає. Якщо вас заблокували, значить на те були підстави. --VoidWanderer (обговорення) 11:46, 9 квітня 2019 (UTC) Добрий вечір як подавати

заявку на цьому c:Category:Requests for unblock.--Tereador (обговорення) 17:09, 9 квітня 2019 (UTC)

Поставте на Вашу сторінку обговорення на Вікісховищі {{unblock}}--DiMon2711 04:36, 10 квітня 2019 (UTC)
Коли подаєте запит на розблокування — напишіть причини (приблизно так, як написали тут, починаючи з «я визнаю...»). Якщо не знаєте англійської, напишіть українською — адміністратори скористаються автоперекладачем, або покличуть когось, хто українську розуміє.--Piramidion 04:46, 10 квітня 2019 (UTC) Добрий день. Нічого не вийшло. Я намагався. Зробив майже 4 обговорення і все було відмовою. Напевно розблокувати не можливо бо на вікісховищі дуже жорсткі правила, дякую.--Tereador (обговорення) 11:33, 10 квітня 2019 (UTC)

І писав так як ви мені говорили. Нічого не вплинуло.--Tereador (обговорення) 11:51, 10 квітня 2019 (UTC)

Все просто: Вони думають, що Ви ще досі не розумієте правила Вікісховища:

Англійська: 1) You have not explained why you made false authorship claims; 2) You have not explained why made false license claims; 3) You have not explained why you ignored the guidance of the UploadWizard; 4) You have not explained why you ignored multiple warnings; and 5) You have not explained why you now understand our licensing policy. Note that continuing to post unresponsive requests may result in the loss of your ability to edit your talk page.

Українська (гугл):1) Ви не пояснили, чому ви зробили неправдиві претензії щодо авторства; 2) Ви не пояснили, чому висувалися неправдиві претензії; 3) Ви не пояснили, чому ви проігнорували керівництво UploadWizard; 4) Ви не пояснили, чому ви проігнорували кілька попереджень; 5) Ви не пояснили, чому ви зараз розумієте нашу ліцензійну політику. Зауважте, що продовження розміщення запитів, які не реагують, може призвести до втрати можливості редагування сторінки обговорення.

П.1 та П.2 дуже серйозні порушення на Вікісховищі. Можна спробувати пояснити до кожного випадку на своїй сторінці даному адміну. Можливо досягнете порозуміння. --『 』 Обг. 16:38, 10 квітня 2019 (UTC)

Йога-Йоґа

Вітаю! У нас трапилось обоворення з новачком щодо Йога->Йоґа і відповідно виправлень, однак наведені коритувачем DrDragomanov лише два джерела оцінити як АД не можу. Наводжу усе обговорення ( https://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорення_користувача:DrDragomanov#Йога ), прошу відповідно оцінити ситуацію:

Вітаю!

Прошу навести дані авторитетних джерел (дивитись Вікіпедія:Авторитетні джерела (ВП:АД)), так як дуже цікаво знати на що Ви опирались ведучи інтенсивну заміну Йога->Йоґа ?

Оскільки зіпсували посилання на категорії у статтях (останнє вже схоже на шкідництво). Враховуючи Ваш досвід у Вікіпедії, думаю що з категоріями Ви вчинили "так" не навмисно.

Однак, якщо Ви не зможете навести ВП:АД Ваші редагування будуть витерті.

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 19:18, 2 квітня 2019 (UTC)

Так як Ви не навели АД - зміни Йога->Йоґа скасовано або відкинуто. З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:51, 8 квітня 2019 (UTC)

Також необхідно вказати АД для Дх'яна->Дг'я́на, Сама́дгі->Сама́дхі, ніродха->ніродга? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:51, 8 квітня 2019 (UTC)

https://www.facebook.com/download/2045852795703949/transcription.pdf?hash=AcrRuZ02t5NRreog ось, будь ласка джерело "Інститут сходознавства НАН України" щодо транскрипції санскритских власних назв.--DrDragomanov (обговорення) 23:38, 8 квітня 2019 (UTC)

Практична транскриПція санскритських власних назв та термінів в українській мові

Щодо правок транскрипції санскритських власних назв та термінів в українській мові (НАЦІОНАЛЬНА Академія Наук України інститут Сходознавства ім. А. Ю. Кримського):

транскриПція санскритських власних назв та термінів в українській мові https://www.facebook.com/download/2045852795703949/transcription.pdf?hash=AcrRuZ02t5NRreog

будь ласка, поверніть мої правки, якщо у вас немає інших зауважень.

Ви не відписували більше 6 днів! Попередження про відкидання редагувань опубліковано у Вас на сторінці СО.--Всевидяче Око (обговорення) 07:23, 10 квітня 2019 (UTC)

Також, щодо транскрипції, є сторінка у Вікі

https://uk.wikipedia.org/wiki/Санскрит#Практична_транскрипція_санскритських_власних_назв_та_термінів_в_українській_мові

Де тут вказано Дх'яна->Дг'я́на, Сама́дгі->Сама́дхі, ніродха->ніродга Йога->Йоґа?--Всевидяче Око (обговорення) 07:23, 10 квітня 2019 (UTC)
1- Перше, прошу підписувати свої редагування (На моїй СО)
2- Друге, прошу дотримуватись правил структури переписки
3- Третє, прошу обговорення продовжувати тут, так як Ви ініціатор виправлення і обговорення
4- Джерело не відкривається, рцінити ЙОГО АД не можливо
5- Якщо Ви не згідні, перенесіть це обговорення до КНАЙПИ (мовна консультація), щоб це не виглядало як війна редагувань.

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 07:23, 10 квітня 2019 (UTC)

Дякую за відповідь, нижче додаю аргументацію щодо ваших зауважень:

1. На вказаній сторінці https://uk.wikipedia.org/wiki/Санскрит#Практична_транскрипція_санскритських_власних_назв_та_термінів_в_українській_мові є розділ "Практична транскрипція санскритських власних назв та термінів в українській мові". Якщо ви його подивитесь, то побачите, що у випадку під номером три є таке правило:

     3. Санскритське g позначається українською літерою ґ, наприклад деванаґарі (devanāgarī)

У випадку йога (IAST: yoga) працює саме правило. Більш детально у статті Д.В. Бурби "Практична транскрипція санскритських власних назв та термінів в українській мові" у журналі "Східний світ" НАН України Інститут Сходознавства ім. А. Ю. Кримського (http://indology.ho.ua/books/transcription.pdf)

2. Щодо дг'яни - правила до транслітерації цього терміну індійської філософії можно знайти у статті Д.В. Бурби (вказано вище). Приклад правопису цього терміну можна знайти у статтях українського дослідника дг'яни Д.А. Данилова (Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України), напр.: "ЗНАЧЕННЯ ДГ’ЯНИ В «БГАҐАВАДГІТІ»" (https://www.academia.edu/37313145/ЗНАЧЕННЯ_ДГ_ЯНИ_В_БГАҐАВАДГІТІ_Definitions_of_Dhyāna_in_Bhagavad-Gītā_in_Ukrainian_ - Вісник Львівського університету. Серія філософсько-політологічні студії.)

3. Інші виправлення також базуються на статті Д.В. Бурби (вказано вище). --DrDragomanov (обговорення) 08:37, 10 квітня 2019 (UTC)

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 09:14, 10 квітня 2019 (UTC)

Йога є в УЛІФ, а отже виконується ВП:МОВА п.1. Та й вживаність переважає. Щодо інших можливо, не розглядав. Джерело відкрити не можу.--『 』 Обг. 12:58, 10 квітня 2019 (UTC)
@DrDragomanov: загальні назви, зокрема давно засвоєні, прийнято писати через «г». Окрім того, у такій формі слово «йога» засвідчують словники. Правопис деяких видань може відрізнятися від чинного, який прийнятий у Вікіпедії. Решту можна через «ґ». в. о. координатора проекту «Грамотність» --В.Галушко (обговорення) 21:50, 10 квітня 2019 (UTC)
"...професійний інтерес українських вчених до Індії взагалі та до санскритських текстів зокрема має більш ніж стосімдесятирічну історію [Завгородній 2013, 21][1]. Часто просто копіюється російське написання, яке саме по собі є недосконалим, причому нерідко порушуються норми української орфоепії... Давньоіндійська графіка фіксує санскритський текст на фонетичному рівні". Д.В. Бурба "Практична транскрипція санскритських власних назв та термінів в українській мові" у журналі "Східний світ" НАН України Інститут Сходознавства ім. А. Ю. Кримського [2]--DrDragomanov (обговорення) 23:38, 11 квітня 2019 (UTC)
"санскритське g. В “Українському правописі” (§ 15) сказано: “Літера ґ передає на письмі задньоязиковий зімкнений приголосний як в українських словах, так і в давнозапозичених і зукраїнізованих: аґрус, ґава, ґазда, ґандж... У власних назвах іншомовного походження етимологічний ґ згідно з усталеною традицією вимовляється як г; проте збереження ґ у вимові не є порушенням орфоепічної норми. Отже, правильною є вимова: Гданськ і Ґданськ, Гренландія й Ґренландія, Гібралтар і Ґібралтар; Гарібальді й Ґарібальді, Гете й Ґете”. Натомість О. Д. Пономарів у вступі до словника “Фонеми г та ґ” вказує, що “кількість слів із фонемою /ґ/ далеко не обмежується списком, наведеним на с. 20 «Українського правопису»”, і далі дає такі рекомендації: “У неслов’янських антропонімах (іменах та прізвищах), а також у новіших загальних назвах розрізняємо h та g, що передаються відповідно через г та ґ” [Пономарів 1997][3]. Хоча, як зазначав у свій час перекладач Володимир Самійленко в статті “Чужомовні слова в українській мові”, “наш люд, коли приймає ці слова, то систематично замінює в них звук ґ звуком г” [Самійленко 1918][4], усе ж у словах, запозичених із санскриту, важливо відрізняти h та gh від g, тому дуже бажано, прислухавшись до рекомендацій знаного філолога, послідовно передавати звук g літерою ґ – як у власних назвах Ґанґ, Ґанді, зафіксованих у вищеназваному словнику. Семіотична функція фонеми /ґ/ дозволяє не сплутати, наприклад, слово ґата (gata “той, хто пішов”, “померлий”) зі словом гата (ghaṭa “глечик” або hata “вдарений”, “вбитий”). “Українська радянська енциклопедія” та інші видання радянської доби не можуть бути критерієм з цього питання, оскільки з 1933 року літра ґ була в СРСР під забороною. Михайло Калинович у 1928 році писав ім’я бога Аґні з літерою ґ; з цією ж літерою в 1933 році писав (у перекладі “Катха-упанішади”) слово йоґа Павло Ріттер [Завгородній 2013, 189][5]. П. Гриценко також вітає вживання в санскритських запозиченнях літери ґ, зазначаючи, що очікування фіксації в словниках слів з таким написанням може затягтися на не один десяток років". Д.В. Бурба "Практична транскрипція санскритських власних назв та термінів в українській мові" у журналі "Східний світ" НАН України Інститут Сходознавства ім. А. Ю. Кримського --DrDragomanov (обговорення) 23:38, 11 квітня 2019 (UTC)
DrDragomanov правила у Вікіпедіі до виконання для усіх - читайте лінк користувача Галушко (ВП:МОВА). Щоб іх змінити потрібно зробити дуже багато! Ви звісно можете звернутись до Адмінів, але це буде лише початок. Тому прохання зміни до статей не вносити до завершення обговорення.
У УЛІФ справді не маЄ слів на "ґ". Питання чому? Ймоіврно упорядники мають певні причини. Тому, якщо Ваші джерела наситільки Є Авторитетними - спробуйте звернутись до ниХ. Що скажете? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 12:44, 15 квітня 2019 (UTC)
Щиро дякую. Наприкінці скажу, що слово "йоґа" в українському вживанні дуже поширене. Це стосується як академічних статей українських індологів:
- ТРАНСЦЕНДУВАЛЬНАТА ІНТЕГРУВАЛЬНА ВЛАСТИВОСТІ ДГ’ЯНИ В «ЙОҐА–СУТРАХ» ПАТАНЬДЖАЛІ);
- ПРОБЛЕМА СВОБОДИ У СХІДНИХ ФІЛОСОФІЯХ: теоретичні та екзистенційні виміри. Круглий стіл. О. Ярош, С. Капранов. (In Ukrainian)(стр. 10);
- Йоґа у Бгаґавата-пурані. Книга перша. (Завгородній Ю.Ю.)
так і у сучасних мас-медійних текстах:
- Йоґа-сутра: деконструкція тексту. Лекція А.Сафронова;
- Секундант Сергій Григорович - «Сотеріологія Рамануджі: бгакті йоґа»;
- Амрітасіддгі (Amritasiddhi): Тантричний текст буддійського походження, який використовують у практиці гатха-йоґи
- ПІСНЯ П’ЯТА ЙОҐА ВІДРЕЧЕННЯ ВІД ДІЇ. Бгаґавад-ґіта. (пер. М. Ільницького),
- ЯНТРА-ЙОҐА,
- ЙОҐА-СУТРА ЖИВОГО ПИВА;
-Килимок для йоґи
і так далі.--DrDragomanov (обговорення) 17:58, 15 квітня 2019 (UTC)


Примітки

 1. Завгородній Ю. Ю. рецепція індійської філософії в україні. лінія вед (1840–1930-ті рр.). Київ, 2013.
 2. http://www.irbis-nbuv.gov.ua
 3. Пономарів О. Д. Фонеми г та ґ. словник і коментар. Київ, 1997.
 4. Самійленко В. чужомовні слова в українській мові. Київ, 1918.
 5. Завгородній Ю. Ю. рецепція індійської філософії в україні. лінія вед (1840–1930-ті рр.). Київ, 2013.


У мене враження, що є якась команда проплачених шкідників, які роблять усе, аби зберегти в укрвікі совіцьке написання термінів, щоб не відрізнялося від російської мови. (Свѧтослав (обговорення) 15:12, 3 травня 2019 (UTC)) Арґументи щодо написання вони іґнорують і лише тупо відміняють правки. Ось я писав щодо йога/йоґа https://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорення:Йога відповідей нема і (дуже ймовірно) не буде.

@Свѧтослав: вітаю! Ви читали відповіді на сторінці обговорення Йога? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 07:52, 17 травня 2019 (UTC)

Нове поле у Template: Cite web

Доброго дня, шановна спільното! Звертаюся до експертів, які можуть редагувати шаблони цитування (і знають, як це робити). У англомовній Вікіпедії у cite web є параметр eissn (електронний issn), а у нас немає. Чи можна додати його? Дякую заздалегідь! --Yuriz (обговорення) 16:14, 12 квітня 2019 (UTC)

відповідний текст міститься в en:Module:Citation/CS1/Identifiers. А у нас такого модуля взагалі нема. Я би сам переніс, але не маю доступу, так як там встановлений каскадний захист. Тому @NickK та VoidWanderer:--DiMon2711 17:14, 12 квітня 2019 (UTC)
@Dimon2711: Сторінка Модуль:Citation/CS1/Identifiers не захищена. Але підозрюю, що там потрібно внести ще якісь зміни — зараз не маю змогу розслідувати куди, тож якщо ви точно знаєте, які сторінки потрібно відредагувати — оголосіть, будь ласка, весь список — NickK (обг.) 11:15, 13 квітня 2019 (UTC)

Дані з wikidata у шаблоні Військовий літак

Вітаю! Хотілося б оформити Шаблон:Військовий літак так, щоб за замовчуванням бралися дані з wikidata — так, наприклад, як у Шаблон:Infobox Computer. Я спробував додати туди property P18 (зображення), але, очевидно, додав не туди, куди треба, бо не працює (для тестування використовую сторінку Messerschmitt Me 410). Допоможіть, будь-ласка, поставити property на правильне місце. Дякую заздалегідь! --Yuriz (обговорення) 21:18, 16 квітня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено. Додав лише до зображення за допомогою шаблону {{wikidata}}. Якщо ще щось треба буде, подивіться як я це зробив і додайте так само--DiMon2711 21:35, 16 квітня 2019 (UTC)
Дуже Вам дякую!!! ) --Yuriz (обговорення) 21:38, 16 квітня 2019 (UTC)

Питання щодо створення статті та Automatic welcomer

Привіт! Хтось може мені пояснити, як створювати статті тут? бо я ввожу в пошуку Here With Me, і немає результатів. Automatic welcomer мене чомусь ігнорує. Він тут так до всіх? чи це тут усі такі? сподіваюся, що хоч тут пояснять, бо пісня мені дуже сподобалася і хочеться написати статтю про неї — Це написав, але не підписав користувач Максимчичук (обговореннявнесок).

Доброго дня! Ви правильно зробили, що почали з пошуку. Якщо Ви не знайшли статтю, то її в українській Вікіпедії немає, а в пошуку Вікіпедії є слова "Ви можете створити сторінку". Тиснене на червоне і створюєте статтю. Перед цим бажано прочитати ВП:ІС та Довідка:Створення нової статті. Наприклад, пісня en:Here with Me є не одна і якщо це пісня Marshmello, то правильне іменування її Here with Me (пісня Marshmello). П.С.: Підписуйтесь, у вікну редагувань є закарлючка Підпис (4 за рахунком) або --~~~~--『 』 Обг. 16:21, 4 травня 2019 (UTC)

Дякую! і вибачте за затримку. Зараз створю статтю--Максимчичук (обговорення) 17:06, 4 травня 2019 (UTC) Почав редагувати і вибило переклад вмісту. Скористався ним. І чомусь праворуч пише "пісня у виконанні {{{виконавець}}}". Що це таке? Чому в англійській Вікіпедії усе працює, а тут ні? Також чомусь писало, що стаття занадто мала та я не можу її опублікувати. А оновивши сторінку все зароботало. Можна там щось підправити? Дякую--Максимчичук (обговорення) 17:22, 4 травня 2019 (UTC)

Звичайно можна підправлять статтю. Переклад вмісту це лише первинна обробка тексту. Потрібно її ще переглядати/виправляти/удосконалювати. Картки потрібно локально заповнити, тому й виникало "пісня у виконанні". З історії сторінки можна подивитися зміни та повчитися на виправленнях ред.№ 25073022. --『 』 Обг. 17:51, 4 травня 2019 (UTC)

Етнічна група

Прошу пояснити, що означає параметр «родичі» в картці Етнічна група. У нас чомусь в значеннях пишуть мовні групи (слов'яни, германці, фіно-угри), хоча це перетворює інформацію на абсурд: один народ може розмовляти кількома мовами і водночас одна мова може бути рідною для кількох народів. Нема такої раси — тюрки, як нема ніякої фіно-угорської раси, це мовні спільноти. В статті Українці нісенітниця — в цьому параметрі написано «Слов'янські народи», отже, звучить так, ніби українці тільки споріднені зі слов'янами, а самі ними не є. У статті Англійці — теж: «германці», хоча в самій же статті прямо сказано, що вони за походженням є германізованими кельтами. У статті Росіяни — «слов'яни, тюрки, угро-фіни». Це що: етнічне походження чи мовне? Якщо мовне, чому не в статті про мову? Якщо етнічне, до чого тут тюрки і угро-фіни (це не етноси, а мовні групи). --В.Галушко (обговорення) 04:29, 10 травня 2019 (UTC)

Очевидно про тюрків і угро-фінів типова псевдонаукова патріотична маячня. А під "близькими етносами" розуміються народи із схожою мовою. --August (обговорення) 17:00, 18 травня 2019 (UTC)
@Augustus-ua: а як тоді бути зі швейцарцями і бельгійцями? Може краще взагалі прибрати цей параметр, залишивши його для картки «Мова»? --В.Галушко (обговорення) 16:39, 20 травня 2019 (UTC)

Григорович-Барський Іван Григорович

Доброго вечора! Нещодавно я взявся за статтю, тому вже думаю, щоб дописати її хоча би, щоб номінувати на добру. Прохання перечитати її та вказати на помилки та чого не вистачає для номінації. Заздалегідь дякую. --MiskoGe (обговорення) 21:25, 12 травня 2019 (UTC)

@MiskoGe: Доброго ранку! Насамперед я виявив такі недоліки: (1) дизамбіг Бар у «Життєписі» треба уточнити, принаймні за допомогою шаблону {{нп}} за відсутності україномовної статті, але уточнити треба; (2) до цитат дуже бажано вказувати автора та джерело, докладніше див. документацію шаблону {{Цитата}}; (3) друга половина розділу «Творчість» без виносок; (4) тег gallery бажано обгорнути шаблоном {{Галерея}}, докладніше див. документацію шаблону. --Рассилон 04:56, 13 травня 2019 (UTC)
@Рассилон: YesТак Зроблено, заодно переписав і уточнив дещо. --MiskoGe (обговорення) 21:22, 13 травня 2019 (UTC)
@MiskoGe: Ще трохи вікіфікував статтю. Можете висувати або на ВП:Запити на рецензію, або одразу на ВП:ДС. --Рассилон 06:20, 14 травня 2019 (UTC)
@Рассилон: Дякую Дякую --MiskoGe (обговорення) 08:57, 14 травня 2019 (UTC)

Спортивні перенаправлення

Доброго дня! Не раз зустрічаю, що перенаправлення ведуть лише на футбол. Наприклад, останнє помічене це Кубок Греції, але є ще Кубок Греції з баскетболу. Може краще створювати сторінки дизамбінги? Бо хоч футбол популярний, але користувач-фанат лише баскетболу чи хокею важче буде знайти не футбольний турнір. --『 』 Обг. 08:07, 16 травня 2019 (UTC)

Алексе не питання створіть дизамбінг. Бо коли те все створювалось УкрВікі не мала такого розвитку як зараз і звичайно, що дещо треба переробити. А як особа з адмінфункціями це вам буде не складно. --Jphwra (обговорення) 08:09, 16 травня 2019 (UTC)
Є випадки, де це неможливо зробити, або недоречно. Наприклад, скорочення. ЧС було багацько з різних видів спорту, і ЧЄ також. А переважно це веде на ЧЄ-2016, ЧС-2014. Теж і з подібними. Не думаю, що баскетбол та хокей менш важливі.--『 』 Обг. 09:32, 16 травня 2019 (UTC)
@AlexKozur: Дякую за перетворення на дизамбіг. Будь ласка, велике прохання: якщо ви перетворюєте перенаправлення на дизамбіг, будь ласка, замініть усі посилання на нього або подайте запит на ВП:РДБ, якщо їх забагато. Потім дуже важко все це відслідковувати — NickK (обг.) 13:45, 18 травня 2019 (UTC)

Картографія в статті

Чи є у нас шаблон для картографії в статті? На основі коду як тут. Пам'ятаю, що щось було, але знайти ніяк не можу :с --『 』 Обг. 15:37, 18 травня 2019 (UTC)

Рукавиця нескінченності (комікс)

Чи є у когось якісь зауваження чи пропозиції що до покращення статті? Буду дуже вдячний на будь-яку критику. --Sourlemoning (обговорення) 11:31, 23 травня 2019 (UTC)

@Sourlemoning: На вибрану? Ви знущаєтесь? Та її в такому стані верифікації засміють! Та й вікіфікувати є куди… --Рассилон 12:26, 23 травня 2019 (UTC)

Помилки посилань на джерела

Однією з проблем нашої вікіпедії, як вважаю, є те, що тут складно "схоплювати на льоту". Особливо, коли на довідкові статті українською у нас дефіцит.

Конкретно, засмучений що у нас досі всюди червоніє посилання на цю довідку по посиланнях. Хочу зайнятись виправленням, готовий перекласти з англійської чи російської, але потрібно невелике менторство, бо в питанні не дуже розбираюсь. До того ж не впевнений чи вато там створювати сторінку, бо попередньо вона вже, як бачу, вилучалась. --Mike.Khoroshun (обговорення) 10:29, 28 травня 2019 (UTC)

Як усунути зайву інформацію в текстовому боксі "пам'ятник" - "засновано"?

Доброго дня, шановні редактори-модератори! При актуалізації інформації в статті ("Пам'ятник Митрополиту Андрею (Львів)") зіткнувся з дивною проблемою. Додав фото (зараз воно у статті перше за порядком) з інфою до нього, але один із рядків опису цього фото ("Засновано: 1935") є зайвим; його немає в коді, але він чомусь уперто висвічується. Дивина, та й годі! Такий самий рядок наявний і під другим фото, хоча в принципі він не потрібний і там. Що чинити?

зп, --Oleh Konkevych (обговорення) 14:22, 29 травня 2019 (UTC)

історично це два пам'ятника на одному місце. Головне про який з них стаття. Виправляти на Вікіданих, або як в моїй редакції. --『 』 Обг. 14:47, 29 травня 2019 (UTC)

Відсутня можливість внести в картку зображення

Шановні колеги! Прошу пояснити причину відсутності можливості занести фото (Файл:) Василь Андрійович Шендеровський з директором Муніципальної бібліотеки Чернівців.jpg в картку статті Шендеровський Василь Андрійович. Фото - моя власна робота 2012 року, виявлена в моєму архіві. Фото я завантажив сьогодні. Наперед дякую за допомогу! ЯГВ (обговорення) 08:25, 11 червня 2019 (UTC)

YesТак Зроблено. Прочитайте документацію шаблону {{Науковець}}. Також такі фото потрібно вантажити на Вікісховище, тоді можна буде і розмістити її на Вікіданих, через що фото буде відображатися автоматично у статті без того щоб вказувати параметри.--Andriy.v (обговорення) 08:38, 11 червня 2019 (UTC)
Пане Андрію! Дякую за поради! Я уважно прочитав документацію, но так і не зрозумів, що мені робити. Повторно завантажити зображення в Вікісховище (переносити я не навчився), чи щось змінити в картці - різниці особливої між приведеної в прикладах і в конкретному випадку я не побачив. Підкажіть, будь ласка! ЯГВ (обговорення) 09:42, 11 червня 2019 (UTC)

Про перенесення фотогроафій

Шановні! Навчіть, будь ласка, як перенести фотографії у відкриту попередньо категорію Вікісховища, які накопичились по одній особі протягом певного часу і завантажувались в укрВікі сховище. Якщо про це десь написано - буду вдячний за інформацію! ЯГВ (обговорення) 08:18, 12 червня 2019 (UTC)

@ЯГВ: Вибачте, що не відповів вище, але я просто немав часу відповісти коли побачив вашу репліку, а потім забув про неї. Отже можливо перенести 2 способами: 1.вручну через інструмент CommonsHelper. 2. За допомогою бота додавши шаблон {{Move to Commons}}, але якщо використовувати цей метод потрібно щоб останнє редагування зробив один з довірених користувачів. Якщо є багато файлів, що потрібно перенести то я би радив використати бота. Можна зробити так: Ви на мої СО надаєте мені список усіх файлів, які потрібно перенести на Сховище я їх перевіряю на відповідність до вимог Сховища та ставю шаблон про перенесення. Оскільки я є один з довірених користувачів, то бот протягом доби мав би перенести файли на Сховище.--Andriy.v (обговорення) 08:41, 12 червня 2019 (UTC)
 • Дякую! Підготую файли в одному місці і тоді звернусь до Вас з проханням. ЯГВ (обговорення) 08:50, 12 червня 2019 (UTC)
  три способа: бета-функція.--『 』 Обг. 10:00, 12 червня 2019 (UTC)

Допомога з замовленнями з Польщі

Добрий день! Пишу вам з Польщі за допомогою Google Translate. Я користувач Вікісловника. Я трохи розумію українську. Я шукаю когось, хто допоможе мені замовити книжки для вивчення української мови з українського інтернет-книжкового магазину. Книжковий магазин надсилає книги тільки в Україні. Мені потрібна доставка до Польщі. Мені потрібен хтось, хто замовлятиме ці книги в Україні і відправляти їх до Польщі. Звичайно, за мої кошти. Хто-небудь може мені допомогти? KaMan (обговорення) 10:35, 12 червня 2019 (UTC)

я скоріш за все 1 липня взагалі їду на роботу туди. Можливо це є сенс обговорити. На яких умовахце зробти по Польщі. Моя електронна пошта тут є, можна відправити мені листа. --Jphwra (обговорення) 10:39, 12 червня 2019 (UTC)

New article - Please help!

Can someone please check and correct this new article and then move it to namespace? Thanks a lot for your help! Bernardbonvin (обговорення) 09:42, 14 червня 2019 (UTC)

Потрібна допомога - неоднозначності США

Бот почав заливку неоднозначностей і, у більшості випадків, справляється сам. Проблеми виникають коли сторінка неоднозначностей вже є, або коли англійська сторінка має укр-інтервікі до іншої сторінки. Такі випадки бот збирає на робочій сторінці проекту. Якщо хтось має вільну хвилину, допоможіть це розгребти:

 • Якщо дизамбіг був на момент заливки, то треба вкомпонувати новий текст у старий.
  • окремий випадок коли в англійців поділено на географічний і (surname)-дизамбіги. Треба подивитися чи є у нас матеріал щоб зробити два.
 • Якщо бот не зміг під'єднати інтервікі, то треба вникнути чи можна тут щось зробити.

Я зробив уже десь сотню таких проблемних випадків (від кількадесять секунд до кілька хвилин), але їх буде більше тисячі, без допомоги не обійтись. Якщо хтось візьметься допомогти, то заберіть на свою робочу сторінку скільки маєте змогу зробити найближчими днями, буде відомо, що ці вже "доглянуті". Зараз на цій сторінці назви на A,B,D, назви на C вже майже закінчив розгрібати.--Rar (обговорення) 06:14, 15 червня 2019 (UTC)