Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:34, 17 лютого 2017, створена В.Галушко (обговореннявнесок) (Автограф літературного твору: нова тема)
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11

Шаблон:Витвір мистецтва

По два зображення у шаблоні:

YesТак Зроблено.--Andriy.v (обговорення) 13:41, 29 грудня 2016 (UTC)
Знову виникло й знову виправлено. @Avatar6:, будь ласка, ніколи не використовуйте два {{InfoboxImage}} в одному шаблоні: в такому разі обидва включення беруть одне й те саме зображення з Вікіданих. Це вже не вперше така проблема вилітає, тож, будь ласка, перевірте всі шаблони, куди ви його вставляли: є чимала ймовірність, що ця проблема буде й в інших картках — NickK (обг.) 03:05, 15 січня 2017 (UTC)

Заявки на права відкочувача

Моя заявка "висить" від 3 січня,а ніхто і не збирався її переглянути,будь ласка ,адміністратори,вирішіть цю проблему Ned9 (обговорення) 07:40, 11 січня 2017 (UTC)

Допоможіть переіменувати статтю про науковця.

Доброго дня спільното вікіпедії! Я новачок в створенні статтей, і створив свою першу статтю про прикарпатського науковця(uk.wikipedia.org/wiki/Богдан_Кіндратюк), але нажаль не можу її переіменувати в форматі Прізвище-Імя-Побатькові. Підкажіть будь-ласка, як це можна зробити.

Готово: Кіндратюк Богдан Дмитрович.--ЮеАртеміс (обговорення) 09:49, 12 січня 2017 (UTC)

Вікідані-2

Ромуальдас Марцинкус. Чи можна якось із другого шаблона прибрати дублюючу інформацію. --Roman333 (обговорення) 18:29, 15 січня 2017 (UTC)

@Roman333: Цікава ситуація. Додав опцію, яка дозволяє приховати інформацію з Вікіданих (але залишає порожній рядок), ще треба буде доробити, щоб воно не показувало весь рядок. Зараз це можна втиснути до такого варіанту як Паламарчук Микола Петрович. Але в будь-якому разі для Марцинкуса поточний варіант мені виглядає кращим: от якби був окремий розділ про його футбольну кар'єру, там варто було б поставити відповідну картку — NickK (обг.) 21:25, 22 січня 2017 (UTC)
@NickK: Дякую, буду мати на увазі. Про інше:
 1. На деяких сторінках, які містять Шаблон:НП і Шаблон:Футболіст, з'являється червона категорія «Pages with unresolved properties» (наприклад, Бостон і Оскар Мачапа). Десь-хтось побешкетував.
 2. Афанасьєв Борис Іванович. Чи можна зробити, щоб у Шаблон:Футболіст «Місце народження» і «Місце смерті» розбивав інформацію на декілька рядків. Візуально виглядає не дуже охайно. --Roman333 (обговорення) 10:18, 23 січня 2017 (UTC)
@Roman333: Щодо Марцинкуса поки що нема за що, бо я ще не додав вимкнення.
 1. У футболістів виправив: проблема була в тому, що шаблон шукав поточний клуб для гравців, для яких він не зазначений на Вікіданих. Категорію перейменував на Категорія:Сторінки з недійсними властивостями Вікіданих, незабаром сторінки мають перейти в україномовну. З {{НП}} я не можу розібратися: в тому шаблоні просто нечитабельний код.
 2. Тут вирішив простіше, скоротивши на Вікіданих назву до Російської РФСР. Зробити в кілька рядків поки не знаю як — NickK (обг.) 19:25, 23 січня 2017 (UTC)
 1. @NickK: Я сюди пишу про проблеми, які не можу вирішити самостійно. Якщо це виправити елементарно — добре, якщо якісь складнощі — нічого страшного. Можливо, якось можна викрутитись по-іншому. Марцинкуса я залишу в такому вигляді, мені також наче краще (але коли робив з нуля, то заповнити шаблон «Футболіст» було набагато швидше).
 2. Нещодавно мені один користувач писав, що потрібно додати до шаблону «Футболіст» style="width:22em" (щоб форматувало у декілька рядків). Чи це правильно, я не знаю.
 3. Я так розумію, що по категорії «Сторінки з недійсними властивостями Вікіданих», можна буде перевіряти застарілу інформацію для футболістів. Приймані, як один з варіантів. --Roman333 (обговорення) 17:09, 24 січня 2017 (UTC)
@Roman333: Ні, остання категорія радше свідчить про проблеми з шаблоном. Після моїх змін ця категорія не повинна більше випадати в статтях про футболістів. З шаблоном футболіста треба було б підібрати ширину, за якої не розривало б довгі назви команд, на кшталт «„Карпати“ (Кам'янка-Бузька)», і це точно не 22em, а на око 35 чи 40. Там проблема в старому (не через {{Футболіст рядок 0}}) форматі статистики: з неправильними переносами він стає нечитабельним, тож поки в нас лишається багато статей з таким форматом, вважаю кращою зашироку картку, ніж перекошену статистику — NickK (обг.) 17:21, 24 січня 2017 (UTC)
@NickK: Я десь так і думав, що проблема — в тому, що шаблон «Футболіст» досить відрізняється від інших шаблонів типу «Особа». Але не зметукував, що наведений параметр — фіксований розмір ширини шаблону. Якщо так, то цілком з вами погоджуюся — краще мати два довгі рядки (які легко можна переробити), ніж криву статистику.
І ще один випадокІллюшин Сергій Володимирович. Якщо немає заповненого місця народження — видає «Помилка Lua: bad argument #1 to 'len' (string expected, got nil).». Я тут виправив, але більш за все, це загальна проблема для всіх сторінок з цим шаблоном. Перепрошую, що відбираю у вас скільки часу. --Roman333 (обговорення) 08:42, 25 січня 2017 (UTC)
@Roman333: Ця помилка виникає, коли місце народження на Вікіданих не заповнене ні українською, ні англійською, бо шаблон у такому разі не може отримати назву місця народження. Це можна виправити так:
 • перейти на Вікідані (посилання «Елемент Вікіданих» на панелі ліворуч), потрапляємо на d:Q175457
 • пройти до твердження «місце народження», бачимо там замість назви українською чи англійською Q та набір цифр: d:Q4161639
 • відкрити відповідний елемент і додати йому назву українською
Після цього в статті замість помилки буде акуратне червоне посилання. Можете спробувати це зробити — NickK (обг.) 09:18, 25 січня 2017 (UTC)

Як позбутися нав'язаного посилання?

Вельмишановні добродії! Я зробив сторінку Мариковський Павло Іустинович, а у картці про цю особу з'явилося посилання на його Альма Матер - неіснуючу сторінку Far East State Medical University. Сеансу у такому посиланні ніякого, бо існує російськомовна стаття про цей "Дальневосточный государственный медицинский университет". Не певен, що така стаття потрібна в УкрВікі. Але якщо вже комусь (кому? боту?) здається, що без посилання в моїй статті не обійтися, то слід посилатися на російський варіант - він, принаймі, існує. Але 1) видалити оте червоне посилання на англВікі я не в змозі, 2) дописав посилання на росВікі - воно не спрацьовує. Хтось розумніший і обізнаніший - будь ласка, допоможіть! В. Николов (обговорення) 19:12, 22 січня 2017 (UTC)

А так краще? Дані у картці не замінюють дані у Вікіданих? --Basio (обговорення) 19:23, 22 січня 2017 (UTC)
Дуже погано, що оце [d] закриває [ru], посилання на російську статтю. Де б це пофіксити? artem.komisarenko (обговорення) 19:49, 22 січня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: А де там взагалі [ru]? У нас же скасували фолбек, тому посилання на російську Вікіпедію більше не повинні випадати — NickK (обг.) 20:08, 22 січня 2017 (UTC)
Не бачу проблеми в «перекриванні», бо через [d] можна потрапити на вікідані і побачити весь перелік статей. Так, тут статті була б одна — російською, але у загальному випадкові їх більше. --ReAlв.о. 20:19, 22 січня 2017 (UTC)
ReAl, там просто неправильно шаблон стояв, Nikk пофіксив artem.komisarenko (обговорення) 20:51, 22 січня 2017 (UTC)
Щиро дякую, друзі! Ваші перемовини за межами мого розуміння ("фолбек" і т. ін.), але стало так, як мені хотілося. Гадаю, посилання на неперекладену російську статтю теж зайве (нам вистачає, чого перекладати суттєвішого), тому прибираю і його. В. Николов (обговорення) 20:46, 22 січня 2017 (UTC)
@В. Николов: А оце вже даремно. Якщо існує стаття іншою мовою, про це слід вказати, якщо користувач її знає і хоча прочитати — хай читає. Захоче перекласти — то його справа, що більше суттєвіше для перекладу. artem.komisarenko (обговорення) 20:50, 22 січня 2017 (UTC)
 • Що ж, нехай буде. Я взагалі-то намагаюся уникати дріб'язкових посилань. Мені здається, що вони трохи заважають читачеві. Але розумію, що можу бути неправий, бо ви маєте "свою рацію". В. Николов (обговорення) 21:02, 22 січня 2017 (UTC)
@В. Николов: Поясню трохи детальніше, чому так виходить. Деякі картки беруть інформацію з Вікіданих, зокрема у випадку, коли ви не заповнили певне поле картки, але відповідна інформація є на Вікіданих. В цьому випадку ви не зазначили назву Alma Mater, але така інформація була на Вікіданих, щоправда, лише англійською. Тому в статті опинилося посилання англійською Far East State Medical University (за відсутності назви українською підставляє назву англійською). Якщо ви хочете це виправити, ви можете перейти на Вікідані (маленьке посилання [d]) та додати назву українською мовою. Після цього в статті з'явиться червоне посилання вже українською мовою — NickK (обг.) 00:18, 23 січня 2017 (UTC)
 • @NickK: Я зрозумів! Добре, що не лише знаєтесь на цих тонкощах, а й вмієте їх пояснювати. Дякую, пане NickK! В. Николов (обговорення) 06:21, 23 січня 2017 (UTC)
@В. Николов:, зауважу лише що цитати слід перекладати з будь-якої мови (російської, польської, англійської). Для цього є спеціальний шаблон {{oq}}. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:57, 1 лютого 2017 (UTC)

Назви літературних творів, неперекладених українською

Як бути зі статтями, що мають містити інформацію про книжки, фільми, що не мають перекладів українською? Наприклад, Oms en série, Le Grand Secret, La Nuit des temps?

--В.Галушко (обговорення) 17:15, 31 січня 2017 (UTC)

Як на мене, треба давати назву твору мовою оригіналу і додавати у дужках власний переклад. Може, він буде неточним, але все одно корисним для користувача. Тобто: Le Grand Secret («Великий секрет»).В. Николов (обговорення) 18:28, 31 січня 2017 (UTC)
А якщо назва твору має бути заголовком статті? Yasnodark висловив побажання бачити в Українській Вікіпедії переклади французьких статей про науково-фантастичні романи, а їхніх перекладів українською досі не з'явилося.
--В.Галушко (обговорення) 19:33, 31 січня 2017 (UTC)
Тоді, може, якось так: Роман "Le Grand Secret" - це заголовок. А у першому ж рядку: "Роман "Le Grand Secret" («Великий секрет») французького письменника..." і т.д. Гірше буде, коли підуть романи на арабській чи на івриті... В. Николов (обговорення) 20:01, 31 січня 2017 (UTC)
В.Галушко "Велика таємниця" і ніяк інакше. Це українська вікіпедія, а не мовний придаток до інших. Має бути точний україномовний переклад іноземної назви, на переклад назви джерел не треба - не доводьте до абсурду. Бо українською взагалі майже нічого не перекладено. Інша справа - коли з'явився переклад.--Yasnodark (обговорення) 14:53, 3 лютого 2017 (UTC)
Тоді бажано обговорити цю трудність і внести відповідні поправки до правил.
--В.Галушко (обговорення) 20:08, 31 січня 2017 (UTC)
Трошки офтопу. При перекладі назв опублікованих іншомовних творів слід пам'ятати, що бібліографічний опис має бути лише мовою оригіналу. Бо щось почастішали випадки, коли проганяють через автотранс усе підряд - і прізвище, і місце публікації, і видавництво. Це груба помилка, адже знайти такий твір стає неможливо, чим порушується основоположний принцип - перевірність. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:41, 1 лютого 2017 (UTC)
Тобто при створенні статей про твори неперекладених українською мовою, називати їх мовою оригіналу? В цьому є певна логіка, але наприклад було б дивно назвати статтю "Дюна" англійською (на разі українського перекладу немає). І це відноситься не тільки до літератури, але і до всіх художніх творів. Я думаю що таке мало вже б обговорюватись, тому чи хтось натикався на якісь правила чи поради щодо цього? Загалом я ще навіть для себе не вирішив, як було б правильніше. Можливо зразу при створенні робити сторінки-перенаправлення з перекладеної назви на оригінальну (чи навпаки). А з іерогліфами складніше, можливо використовуючи японський (ромаджі) приклад давати латинську транслітерацію? --Ollleksa (обговорення) 12:53, 3 лютого 2017 (UTC)
@Ollleksa: Ні, Mykola Swarnyk мав на увазі посилання на джерела. --Буник (обговорення) 14:41, 3 лютого 2017 (UTC)
Це українська вікіпедія, а не мовний придаток до інших. Статті мають носити українську назву. Тут має бути якомога точніший україномовний переклад іноземної назви, на переклад назви джерел не треба - не треба доводити до абсурду. Інша справа - коли з'явився переклад. Щодо бібліографій та згадок у тексті, треба обережніше з перекладом, в енциклопедіях бажано вказувати переклад назви твору, а в скобках - назва мовою оригіналу.
http://www.sf-encyclopedia.com/entry/barjavel_rene
http://www.fantastika3000.ru/authors/b/barjavel.r/barjavel.htm . В джерелах, Mykola Swarnyk правильно сказав - взагалі переклад недоречний.--Yasnodark (обговорення) 14:53, 3 лютого 2017 (UTC)

Російські(о)(-)окупаційні війська

У статті Бої за Авдіївку скасували моє редагування заміни "російсько-окупаційні війська" на "російські окупаційні війська". Як правильно? Чи це не дуже принципово?--H3tm8n (обговорення) 07:17, 3 лютого 2017 (UTC)

@H3tm8n: Я це розумію так, що російсько-окупаційні війська складаються з росіян і окупантів, а російські окупаційні війська складаються з росіян, які є окупантами. Тут же правильнішим терміном, мабуть, буде «російсько-терористичні сили», бо вони складаються з росіян (кадрових військових ЗС РФ) і терористів (терористичних організацій ДНР і ЛНР) — NickK (обг.) 15:52, 3 лютого 2017 (UTC)
@NickK: Так, дякую. Тут же, мабуть, росіяни=окупанти.--H3tm8n (обговорення) 08:10, 6 лютого 2017 (UTC)

Мадлер

Хто підкаже, з чим пов'язане перенаправлення Мадлер на Зеленопіль?

--В.Галушко (обговорення) 12:46, 5 лютого 2017 (UTC)

Відновлення доступу до облікового запису

Доброго дня!
До кого можна звернутись за допомогою із відновленням доступу до облікового запису? Конкретний адміністратор?
Проблема полягає в тому, що відсутній доступ до електронної пошти на яку було зареєстровано обліковий запис. Пошта, як і обліковий запис довший час були не активними, тому паролі згадати нереально, а служба підтримка електронної пошти відмовилась відновлювати доступ до електронної пошти. Реєстрував пошту давно, і тоді, й мови не було про альтернативну пошту (для відновлення) чи мобільного номера телефону.
Незважаючи на вищевикладене можу надати деякі дані, щоб підтвердити, що обліковий запис дійсно мій.
Чи варту по-новому зареєструватись?
Наперед вдячний за відповідь. --109.207.120.223 15:42, 5 лютого 2017 (UTC)

Адміністратори не мають доступу до налаштувань користувачів і не можуть змінити вам пошту або дати новий пароль. Або користувач може відновити доступ через електронку, або (те саме, якщо б пошти і не було вказано при реєстрації) не може зовсім. Якщо не дуже шкода свого внеску за попереднім іменем, то реєструйтесь заново, або ж таки намагайтеся згадати пароль до пошти ) -- Ата (обг.) 15:59, 5 лютого 2017 (UTC)
Теоретично розробники Фонду Вікімедіа можуть скинути пароль, але вони навряд чи це будуть робити, якщо ви не знайдете переконливих доказів (наприклад, ви відвідували вікізустрічі та знайомі з кимось із вікіпедистів особисто, див. wikitech:Password reset/Confirming identities). Якщо ви не мали значного внеску зі старого облікового запису, ймовірно, вам простіше буде створити новий обліковий запис та згадати старий на сторінці користувача — NickK (обг.) 19:40, 5 лютого 2017 (UTC)
Не те щоб якийсь значний внесок, просто, планую продовжити працювати над темою, яка була в мене основна тоді. На додаток - там мав "автопатрульного + патрульного", але "то таке". Докази в мене є, правда не знаю чи достатньо їх буде, і, якщо їх надаватиму, то, можливо, краще було б викласти їх у вигляді приватного електронного листа. Хоча, скоріш за все, найближчих декілька днів зареєструюсь по-новому. Дякую всім за поміч! --109.207.120.223 20:31, 5 лютого 2017 (UTC)

Рід Сікорських

Чи є у когось інформація про рід православних священиків Сікорських з півдня Правобережної Київщини?

Як мені здається логічним, може бути якийсь зв'язок між Полікарп (Сікорський) та предками Ігор Сікорський. --TimeWaitsForNobody (обговорення) 08:26, 6 лютого 2017 (UTC)

W

Проясніть ситуацію — зображення з Вікімапія дійсно можливо перезавантажувати у Commons під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0? --Tryhlav (обговорення) 10:39, 6 лютого 2017 (UTC)

@Tryhlav: Так, зображення з Вікімапії під вільною ліцензією, на Commons є відповідний шаблон. Як приклад (перше, що трапило під руку) можете взяти Файл:Kyiv Skhid Stadium1.jpg. Щоправда, є рідкісні випадки, коли зображення на Вікімапії крадені, але таких меншість — NickK (обг.) 10:46, 6 лютого 2017 (UTC)
Як дж вказ адреса зобру? Адже як сторінку з описом конкретного файлу знайти на мапії не зрозуміло --Tryhlav (обговорення) 10:59, 6 лютого 2017 (UTC)
@Tryhlav: Клікніть на конкретний файл, там буде у верхньому рядку автор, а саме посилання треба зазначити як джерело. Наприклад, ось це явно крадене, а оце взяте з російської Вікіпедії (ru:Файл:Svjatoslav.jpg). Оце наче власне, але якість погана. Конкретно в цьому випадку, мабуть, найкраще перенести до нас ru:Файл:Svjatoslav.jpg з російської Вікіпедії. На Сховище цей пам'ятник вантажити не варто: через відсутність в Україні свободи панорами фото сучасних пам'ятників можуть бути вилучені з Вікісховища — NickK (обг.) 11:10, 6 лютого 2017 (UTC)
З ru не хочу - на ньому видно як птічкі погадили та наявні зайві фонові деталі. Гадаю ці два варіанти ліпші. Перенесу до укр з no fop--Tryhlav (обговорення) 11:14, 6 лютого 2017 (UTC)

Чому сайт derevo-kazok.com.ua у спам фільтрі?

Доброго дня! Я написала статтю про дитячий інтернет-проект "Дерево казок", проте не можу вказати посилання на нього, оскільки показується помилка про те, що derevo-kazok.com.ua занесено до спам фільтру. Скажіть будь-ласка, чи можна якось дізнатися про причину занесення його до спам фільтру та чи є можливість його звідти дістати? Ось посилання на статтю: Дерево казок

Єдність картографічних і живописних творів

(Переношу повідомлення @Oprychok: зі сторінки Вікіпедія:Дошка оголошень/Оголошення, бо там ніхто не помітив — NickK (обг.) 14:46, 12 лютого 2017 (UTC))

Підготував статтю ("Єдність картографічних і живописних творів") і вперше розмістив її у Вікіпедії. Прошу висловити критичні міркування та доречні побажання тих учасників спільноти, які вже мають достатній досвід подібної діяльності. Заздалегідь вдячний автор... — Це написав, але не підписав користувач Oprychok (обговореннявнесок).

Вітаю! Дякую за внесок. Стаття вийшла доволі ґрунтовна, з вікіфікацією (форматування, посилання тощо) вам тут допоможуть, але є деякі речі, які варто робити автору статті, оскільки він краще володіє тематикою. Важливо, щоб стаття починалася з короткого вступу, який буде зрозумілий і не спеціалісту й одразу сповістить, про що стаття взагалі. Наприклад: Єдність картографічних і живописних творів — мистецтвознавча концепція, яка стверджує, що (це просто як приклад). Далі вже буде тіло, де розкриється тема. Як приклад, перше, що спало на думку — Соліпсизм (це не найкраща стаття, скоріш заготовка до статті, але має вже оформлену структуру: вступ, розкриття теми). Також щодо стилю. Вікіпедія (якщо йдеться про статті на наукову тематику) базується на наукових статтях, підручниках Енциклопедіях тощо, сама вона досліджень не містить. Тобто в статті подається концепція, основні положення, але доводиться концепція не у Вікіпедії, а десь інде, в тому, що вважається авторитетним джерелом і дуже бажано, щоб була присутня критика підходу якщо вона є/була, навіть якщо не актуальна; історія питання тощо. artem.komisarenko (обговорення) 17:03, 12 лютого 2017 (UTC)

Пропала англійська розкладка

Клавіатурка вікіредактора.png

У мене чомусь на англійській розкладці (от зараз пишу) строчить українською. І тільки у вікіпедії. Це персональний глюк? І як це виправити? Наперед дякую. --Павло (обговорення) 15:20, 14 лютого 2017 (UTC)

@Pavlo1: Там внизу справа вікна редактора часом вилазить така маленька клавіатурка, може то вона? --Буник (обговорення) 15:21, 14 лютого 2017 (UTC)
Дякую. Thank you very much ) --Павло (обговорення) 15:28, 14 лютого 2017 (UTC)

Допоможіть!!!

Я написав статтю у пісочниці і не знаю чи хто її побачить?

Пісочниця не показується у зовнішньому пошуку. Ваша стаття є оригінальне дослідження, тому не може бути в основному просторі. --Basio (обговорення) 20:32, 16 лютого 2017 (UTC)

Автограф літературного твору

Які існують обмеження для використання у Вікіпедії автографів літературних творів, за умови, якщо твір був опублікований понад 150 років тому, а автор помер понад 100 років тому?

--В.Галушко (обговорення) 15:34, 17 лютого 2017 (UTC)