Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(→‎Tech News: 2019-12: нова тема)
Мітка: Доставка масових повідомлень
Рядок 482: Рядок 482:
 
:: {{t|cite web+}} прописує «перевірено», а не «процитовано». Можна замінити на «переглянуто», непринципово. Не зовсім зрозуміло, навіщо в конструкції «переглянуто тоді-то» двокрапка. Що таке автозаповнення? — [[Користувач:ɪ|ɪ]] 00:01, 16 березня 2019 (UTC)
 
:: {{t|cite web+}} прописує «перевірено», а не «процитовано». Можна замінити на «переглянуто», непринципово. Не зовсім зрозуміло, навіщо в конструкції «переглянуто тоді-то» двокрапка. Що таке автозаповнення? — [[Користувач:ɪ|ɪ]] 00:01, 16 березня 2019 (UTC)
 
::: {{пінг|ɪ}} Вікно редагування → Посилання на джерело → Шаблони → будь-який шаблон → параметр URL → заповнити автоматично --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black;">'''『 』'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 10:59, 16 березня 2019 (UTC)
 
::: {{пінг|ɪ}} Вікно редагування → Посилання на джерело → Шаблони → будь-який шаблон → параметр URL → заповнити автоматично --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black;">'''『 』'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 10:59, 16 березня 2019 (UTC)
  +
:::: Це мінус не шаблону, а інтерфейсу вікна редагування. Туди додано лише чотири шаблони посилань на джерела: {{t|cite web}}, {{t|cite news}}, {{t|cite book}} і {{t|cite journal}}. Для всіх інших шаблонів джерел відсутність автозаповнення — такий само «мінус». Та й саме автозаповнення — ніяке не автозаповнення. Просто панель, до якої вручну додається необхідна інфа. — [[Користувач:ɪ|ɪ]] 19:53, 19 березня 2019 (UTC)
 
::то створімо {{t|cite web++}} і будемо міняти ботами усі "виклики попередніх версій".
 
::то створімо {{t|cite web++}} і будемо міняти ботами усі "виклики попередніх версій".
 
;параметр |language =
 
;параметр |language =

Версія за 19:54, 19 березня 2019

Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі Української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань.

Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29

Зміст

Consultation on the creation of a separate user group for editing sitewide CSS/JS

Шаблон cite web

Серійні об'єкти

Зокрема категорії, зокрема за параметром
як спростити процедуру створення / інтервікіфікаці з Вікіданими
offtopic: сам аспект вікікатегоризації є, певним чином, застарілий. Якщо те що вам особисто треба структуровано описано в базі Вікіданих — Ви отримаєте в рази більше, зробивши технічний запит до неї, незалежно від мови чи існування-зацікавленності будь-якою мовою... Зрештою, категоризація-вікі — вже рудимент, оскільки вже робиться за даними з Wikibase.

Приклад як це може працювати:

 1. Створено категорію Категорія:Померли 30 із включенням певного шаблону "для серійних категорій"
 2. "шаблон для серійних категорій" містить ВБУДОВАНУ інтервікі назву-посилання (колись це зробив)
 3. бот додає створену сторінку до відповідного інтервікі Елемента Вікіданих (diff) — 30 хвилин без витрачання власних дій.

Зрештою, сподіваюсь, що серед спільноти знайдуться талановиті, .. достатньо зрозуміти про що мова, зрештою; але спеціалісти-користувачі в нас видаляються-блокуються... тощо...;мова навіть не про "неординарність", а про, певним чиним, перепрошую посиляльників на ВП:НО-вапно, тупо-нерозуміння колегами технології, ... Дякую....--Avatar6 (обговорення) 15:46, 14 січня 2019 (UTC)

Технологія хороша, великим плюсом (крім простоти використання) є уніфікація серійних об'єктів. Маю два питання/зауваження:
 1. Що конкретно значить "бот додає створену сторінку до відповідного інтервікі Елемента"? Треба ботові цю сторінку "замовити", чи він регулярно бігає сторінками які мають безпосередньо вписане інтервікі? Якщо бігає, то буде буде пробувати зайнятися цією сторінкою регулярно (інтервікі сидить в шаблоні і не зникає), а боти "теж люди", чого їх ганяти без потреби.
 2. Так саме в цьому випадку є недоліком "залежність від зовнішніх ботів", бо тут — "бот Вікіданих додає посилання-сторінку за умови-існуванням штучного рудименту — старого теґу-інтервікі-на-enwiki". Це використання наявної фічі, але треба створити незалежну-ий від зовнішніх умов,.. програм-алгоритм для виконання такої дії або користувачем ukwiki, або як результат створення "серійної категорії користувачеи" — вже без його участі (він все людське вже зробив] — автоматично.
 3. Оскільки шаблон "для серійних категорій" використовується серійно, то перед його впровадженням чи змінами варто досягти сякого-такого консенсусу щодо вмісту. А з цим простіше, не ображайтеся @Avatar6:, якщо колег не звинувачувати в "тупо-нерозумінні технології", а пояснити спокійно на пальцях. Невміння програмувати (чит. мислити алгоритмічно) може і є сьогодні недалекоглядним, але до гріхів, які кличуть про помсту до неба, не належить.--Rar (обговорення) 17:21, 14 січня 2019 (UTC)
@Avatar6: То про що, врешті-решт, мова? Про вилучення простору «Категорія»? Це треба просувати «згори» на всі Вікіпедії. Про спрощення прив'язки новостворених сторінок до елементів Вікіданих за допомогою службового шаблону? Новачки не ставитимуть цей шаблон, як зараз не ставлять інтервікі, а досвідчені користувачі цілком можуть і самі однією дією прив'язати сторінку до Вікіданих, не чекаючи півгодини (чи як там його налаштують) на спрацювання бота. --Рассилон 17:47, 14 січня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-03

17:55, 14 січня 2019 (UTC)

У нас з фільтрами все гаразд? Piramidion'е, не в курсі? --Ата (обг.) 15:49, 19 січня 2019 (UTC)
Пошук серед фільтрів наче нічого не видає, та і я не знаю про фільтр, який би звертав увагу на те, чи таке-то редагування позначено як незначне (якщо я правильно зрозумів призначення тієї змінної). Є проблема з фільтром на перейменування чужих СК та СО, але вона не пов'язана зі згаданою в цих технічних новинах зміною.--Piramidion 15:59, 19 січня 2019 (UTC)

Як ви перевіряєте, чи є суміш розкладок у тексті?

Мені часом трапляється створювати статті з такою міткою в описі редагування. Хотілося б убезпечитися. Як ви це робите? --Ата (обг.) 15:51, 19 січня 2019 (UTC)

Додай на свою сторінку common.js код importScript('Користувач:RLuts/keyblayout.js');. Думаю, непогано було б зробити цей скрипт додатком в налаштуваннях, можливо навіть увімкнути його для всіх зареєстрованих користувачів автоматично.--Piramidion 16:05, 19 січня 2019 (UTC)
От я знала, що є користувацькі скрипти для цього; дуже дивно не мати їх в додатках. Зробіть, будь ласка, буду вдячна ) --Ата (обг.) 17:38, 19 січня 2019 (UTC)
Підтримую пропозицію зробити загальнодоступним додатком. --MMH (обговорення) 18:39, 19 січня 2019 (UTC)

Простір назв MediaWiki: можуть редагувати не всі. Подати про це запит на ВП:ЗА? --Ата (обг.) 14:29, 27 січня 2019 (UTC)

Додаток є, можна вмикати ) --Ата (обг.) 12:50, 16 березня 2019 (UTC)

Потрібна допомога з категоріями Алгологія та Анестезія

Вітаю! Написав про це у проекті Медицина, відгуків не має.

Створено категорію із статтею: АНЕСТЕЗІЯ https://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Анестезія

Аналог цієї категорії англ вікі тут: Anesthesia https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Anesthesia

Але дивним чином ця мовна група(Anesthesia) приєднана до категорії: АЛГОЛОГІЯ https://uk.wikipedia.org/wiki/Категорія:Алгологія, хоч в англ вікі є своя категорія: Pain management https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Pain_management

Необхідно до категорії Алгології прикріпити Pain management

а до категорії Анестезії прикріпити Anesthesia - однак це не вдається. Можливо підкажете, як це виправити?!

З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 22:43, 19 січня 2019 (UTC)

 • YesТак Зроблено. Там потрібно було справити прикріплення категорії на Вікіданих.--Andriy.v (обговорення) 23:09, 19 січня 2019 (UTC)
Вдячність велика!:) А як саме це потрібно робити? З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 23:30, 19 січня 2019 (UTC)
1. Потрібно спершу зайти на сторінку де було хибно прив'язано до Вікіданих. 2. Натиснути на "Елемент Вікіданих", що знаходиться в лівій панелі Інструментів, щоб зайти на елемент сторінки у Вікіданих. 3. Знизу у списках "Wikipedia" натиснути на "edit". 4. Виправити назву сторінки українського розділу вікі в тому списку. Сподіваюся пояснив добре. З повагою.--Andriy.v (обговорення) 23:44, 19 січня 2019 (UTC)
Так, спробував - тепер зрозуміло. Не тим шляхом йшов :( Вдячний:-)! З повагою -Всевидяче Око (обговорення) 21:57, 20 січня 2019 (UTC)

Шрифт

Мені здається чи насправді змінили на такий убогий шрифт повідомлення "Востаннє редагована користувачем .... Раніше редагував ...."? Раніше не знаю який шрифт використовувався, але був краще видніший, чим цей Linux Libertine. --『 』 Обг. 03:32, 21 січня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-04

20:33, 21 січня 2019 (UTC)

Зв'язок з активним користувачем без власної сторінки

Можливо хтось підкаже, як написати повідомлення тому, хто не має активної сторінки користувача? Поясню навіщо. Avatar6 створив посилання на мою статтю "Тернезен – Роттердам/Антверпен (олефінопровід)" у Вікіданих, та додав певну загальну інформаційну таблицю (?). Я цілком підтримую її створення, мені зокрема дуже сподобалось "Активним інгредієнтом є" для продуктопроводів, проте є певні побажання до стилю. Щонайменше хотілось би, щоб рамки цієї таблиці по ширині співпадали з рамками карти (якщо є у статті), бо інакше дуже негарно виглядає. Можливо і розмір шрифту якось краще підібрати. На всякий випадок додам, що доповнення меня подобається, але варто б підкорегувати. (Ще додам, що думку Avatar6 про мої статті я давно пам'ятаю, тому звернувся до "загального розшуку лише через неможливість надіслати йому пряме повідомлення).

Вітаю. У більшості випадків посилання на сторінку обговорення користувача знаходиться поруч із посиланням на його особисту сторінку, або в його підписі до повідомлення. Інакше всі сторінки обговорень користувачів можна знайти за посиланням "Обговорення користувача:<нік-ім'я к-ча>", наприклад: Обговорення користувача:Avatar6, Обговорення користувача:IGEO map.
Коли дописуєте на сторінках обговорення, будь-ласка, наприкінці допису додавайте підряд два дефіса і чотири тильди --~~~~. Це автоматично додасть Ваш підпис до Вашого допису. :Закликати, "пінганути", сповістити згадкою користувача можна вставкою тексту{{ping|<ім'я-нік користувача>}}, напр. щоб сповістити мене — {{ping|Avatar6}}. :Я розгляну Ваші побажання, але не обіцяю їх швидко реалізувати.--Avatar6 (обговорення) 13:03, 25 січня 2019 (UTC)

Лічильник шаблонів і категорій

Питання такого плану. Чому перестали працювати лічильники шаблонів {{Лічильник шаблонів}} і категорій {{Лічильник категорій}}? Видає в обох випадках помилку "500". Дякую. З повагою, --Kasio67 (обговорення) 23:18, 26 січня 2019 (UTC)

Brunei ще три дні тому сповістив власника інструменту, там проблема в неконсистентності схеми бази даних. --塩基Base 03:33, 27 січня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-05

18:15, 28 січня 2019 (UTC)

Ліміт на створення записів

На воркшопі стикнулися з лімітом на створення облікових записів, через що частина учасників майстер-класу не може взяти повноцінно участь в воркшорі. WTF і що з цим робити? --A1 (обговорення) 10:52, 30 січня 2019 (UTC)

Шкода, що не подумали про це раніше — з однієї IP адреси можна реєструвати не більше 6 обліковок на добу. Є кілька варіантів обходу:
 • попросити учасників зареєструватися зі смартфона: якщо вони використовують мобільний інтернет, то мають IP-адресу від оператора
 • якщо ви адміністратор в одному з вікіпроектів (будь то Вікіпедія, Вікімандри чи вікі ВМУА), то маєте технічну можливість створювати у них облікові записи
 • отримати прапорець створювача облікових записів: для цього заздалегідь зверніться до адміністратора вікіпроекту
 • якщо на заході очікуються десятки людей, варто попросити тимчасово зняти обмеження реєстрації по IP
Детальніше є на сторінці wmua:Реєстрація багатьох користувачів, сьогодні вже може й пізно ((), але на потім. --Ата (обг.) 11:33, 30 січня 2019 (UTC)
Antanana вже надала A1 прапорець створювача облікових записів. Тепер йому треба лише зайти на Спеціальна:Створити обліковий запис і створювати --Piramidion 11:40, 30 січня 2019 (UTC)
Проблема виявилась ще глибшою. Створити облікові записи мені вдалося завдяки прапорцю. А ось увійти в них з комп'ютерів бібліотеки - ні. Неможливим з комп'бютерів бібліотеки виявилось увійти навіть у мій власний обліковий запис. Компи писали якусь маячню про "перехоплення сеансу". На жаль на сторінках Вікімарафону ніде не було написано про такого роду можливі труднощі, відтак я не мав жодних шансів заздалегідь про них здогадатись. Пропоную до наступного вікімарафону на відповідній сторінці вікімарафону у розділі "ЧАП" або "Поради" описати цю ситуацію і описати методи вихолду з неї. З "перехопленням сеансу" я так і не розібрався. --A1 (обговорення) 14:51, 2 лютого 2019 (UTC)
Мені інколи траплялося це повідомлення про запобігання перехопленню сеансу, але після простого перезавантаження сторінки виявлялося, що я вже в системі (свого роду конфлікт редагувань з самою собою при введенні пароля). Про те, що таке трапляється масово, чую вперше. --Ата (обг.) 16:51, 2 лютого 2019 (UTC)
 Минулого року я в рамках Вікімарафону проводив тренінг в бібліотеці в Ірпені, і там системний адміністратор навмисно обмежував пропускну здатність локальної мережі (для презентації він вручну дещо послаблював обмеження). Навіщо таке робити я не розумію, скоріше за все якийсь карго-культ. Сесія зберігається у куках, можливо ті комп'ютери не зберігають їх. А можливо там теж якісь маніпуляції з мережею. Лише припущення. --塩基Base 17:04, 2 лютого 2019 (UTC)

Tech News: 2019-06

17:12, 4 лютого 2019 (UTC)

зіпсований шаблон

Схоже, зіпсовано шаблон {{Картка:Колишня країна}}. Див., наприклад, Німецька імперія.

Юрій Дзядик в) 22:12, 6 лютого 2019 (UTC).

12:30, 8 лютого, див. Німецька імперія. Дякую, Димон2711! — Юрій Дзядик в) 14:27, 8 лютого 2019 (UTC).
Ось воно що! Виправив. YesТак Зроблено 22:53, 6 лютого, див. Німецька імперія, Шаблон:Історія Німеччини. Дякую, Andriy.v! — Юрій Дзядик в) 15:13, 8 лютого 2019 (UTC).

неможливо видалити графу "Діяльність"

Хімік.jpg

Демченко Олександр Петрович

При редагуванні обведена червоним категорія відсутня. Тобто видалити її неможливо.

Ця особа не хімік. Я спілкуюсь з ним особисто. Що робити? --Buten"2018 (обговорення) 19:42, 9 лютого 2019 (UTC)

Потрібно було виправити на вікіданих. Зробив.--Стефанко1982 (обговорення) 20:10, 9 лютого 2019 (UTC)

Шаблон:ЕСУ та Шаблон:Sfn

Вітаю. Чи можливо якось зробити, щоб ці шаблони працювали разом? У Шаблон:ЕСУ немає параметру ref, тому він не використається у статті, де посилання робляться через Шаблон:Sfn.--Venzz (обговорення) 20:56, 9 лютого 2019 (UTC)

Все чудово використається. Наявність ref у самому шаблоні не є обов'язковою, я б сказав, що навіть є шкідливою, бо тоді треба знати назву якоря. А так ви назву якоря можете свою задати - будь-яку. --MMH (обговорення) 14:37, 11 лютого 2019 (UTC)
Використовуйте Шаблон:h. --MMH (обговорення) 14:50, 11 лютого 2019 (UTC)
Замість того щоб додати якір у шаблон, ви пропонуєте мені кожного разу створювати новий якір? Це дуже незручно, доводиться замість двох шаблонів користуватися трьома. Теза про шкідливість реф насправді дуже дивна.--Venzz (обговорення) 16:17, 11 лютого 2019 (UTC)
Який сенс посилатися на всю енциклопедію у 30 томах? Шаблон Sfn вимагає автора і рік. Якого автора і який рік ви будете вказувати? Роки міняються в залежності від тому, автор - це автор конкретної статті, а не автор тому. Ви не розумієте про що просите. --MMH (обговорення) 21:06, 11 лютого 2019 (UTC)
Шаблон Sfn призначений для посилання на книги, які мають одного або декількох (малу кількість) авторів і конкретний рік видання. Він не призначений для посилання на статті в енциклопедіях. --MMH (обговорення) 21:09, 11 лютого 2019 (UTC)
Посилайтеся через <ref></ref> на конкретну статтю. --MMH (обговорення) 21:15, 11 лютого 2019 (UTC)
Наприклад: <ref>{{ЕСУ|4|109|[[Матвєєва Леся Василівна|Матвєєва Л. В.]]|Василенко Микола Прокопович}}</ref>. --MMH (обговорення) 21:18, 11 лютого 2019 (UTC)

Проблеми з виносками на мобільних приладах

Вітаю. Хотів би повідомити про проблему, що виникає за користування Вікіпедією на мобільних девайсах (сам використовую iOS), причому не в мобільній версії, а у стандартному вигляді: коли всередині статті натискаєш на виноску, показується саме джерело, на яке покликається ця виноска. Якщо натиснути ще раз, то вона зникне, а якщо в третій раз натиснути, то більше її продивитися не можливо. Будь ласка, виправте цей негаразд. В інших мовних розділах (EN, DE, RU тощо) такої проблеми не існує. Буду вдячний, якщо вдасться прибрати цей недолік, тому дякую заздалегідь. --Gzhegozh (обговорення) 21:15, 9 лютого 2019 (UTC)

Шаблон Карта розташування Україна Київська область

Вітаю! Помітив проблему з шаблоном Карта розташування Україна Київська область, але не знаю як виправити. Скоріше за все координати країв вказані неправильно (але можу помилятися). Проблему можна помітити, наприклад, на сторінках Руде Село, Погреби де їх розташування відмічено на карті Київської області, маркери змістилися, хоча координати вказані вірно (перевірив в Картах Google). Зверніть увагу, будь ласка. --FarCryMan (обговорення) 23:10, 9 лютого 2019 (UTC)

Broken filters to be fixed

Hello! The abuse filters 29, 30 and 53 are currently broken due to invalid throttle parameters, and should be fixed manually. See phabricator:T209565 for some more context. In short, the "Звуження за групами" field should be filled with valid values (see mw:Extension:AbuseFilter/Actions#Throttling). Thanks in advance for your help, --Daimona Eaytoy (обговорення) 09:42, 11 лютого 2019 (UTC)

Tech News: 2019-07

18:45, 11 лютого 2019 (UTC)

Статистика використання шаблону

Вітання товариству. Скажіть, будь ласка, чи є інструменти аналітики, що дозволяють відслідковувати (оцінювати) інформацію щодо використання конкретного шаблону? Скільки раз використаний такий-то шаблон? Дякую. Як це робиться? З повагою, --Kasio67 (обговорення) 20:14, 13 лютого 2019 (UTC)

На панелі ліворуч є посилання на спеціальну сторінку Спеціальна:Посилання_сюди, яка показує всі посилання, перенаправлення і включення сторінок. Якщо ви дивитеся на цій сторінці використання шаблону, то вона підказує, що є ще інструмент підрахунку включень шаблона]. -- Ата (обг.) 21:18, 13 лютого 2019 (UTC)
@Ата: Дуже дякую! Якось не надибав раніше :). З повагою, --Kasio67 (обговорення) 21:34, 13 лютого 2019 (UTC)

Tech News: 2019-08

23:14, 18 лютого 2019 (UTC)

Шаблон Прізвище

Знаходжу неефективним автоматичне додання посилання на дизамбіг шаблоном Прізвище. У більшості випадків таке посилання просто не потрібне, бо сторінки прізвищ водночас є і сторінками неоднозначності, причому єдиними з такою назвою. У небагатьох винятках посилання на неоднозначність простіше додати вручну. З повагою --В.Галушко (обговорення) 12:19, 19 лютого 2019 (UTC)

Ніяких посилань і не додається, якщо і коли "нема куди посилатись".
"більшості випадків таке посилання просто не потрібне, бо сторінки прізвищ водночас є і сторінками неоднозначності, причому єдиними з такою назвою" — в цих випадках шаблон і не додає "автоматичне посилання на дизамбіг". У випадку перенаправлень "<назва сторінки> (значення)" — такі перенаправлення є зайвими. Автопосилання на сторінку значень ефективно працює за алгоритмом ВП:ТОЧНО, тому й неподобається авторам назв сторінок.--Avatar6 (обговорення) 14:17, 19 лютого 2019 (UTC)
@Avatar6: див. Строєв (прізвище). --В.Галушко (обговорення) 14:41, 19 лютого 2019 (UTC)
Не буду дивитися :), адже за ВП:ТОЧНО "Строєв" — первинне, найвпізнаване значення "прізвище". — отже уточнення "прізвище" в дужках назви сторінки — надлишкове, допоки користувачі не знайдуть-запропонують "рівноцінне або більш впізнаване значення слова "Строєв". ... Саме про цю тезу ВП:ТОЧНО користувачам і нагадує Шаблон:Прізвище, зменшуючи хаос особистих вподобань "називати-іменувати сторінки" до !системи назв статей-сторінок!.--Avatar6 (обговорення) 17:07, 19 лютого 2019 (UTC)
буде як правило чи настанова, тоді й можна використовувати ВП:ТОЧНО. А взагалі Строєв це і є прізвище як основне значення, бо від прізвища походить все інше, а не наоборот. Тобто Строєв (значення) для інших термінів, якщо вони не є прізвищем. А в шаблон можна підключити можливості прибирання/ додавання даного автопосилання. --『 』 Обг. 17:18, 19 лютого 2019 (UTC)
.Бо шаблон-картка з нуля створено для функціоналу. Втім, надалі використано колегами, як "належне".
"навпаки", — "зворотньо" — українською, до системи української мови :).--Avatar6 (обговорення) 17:28, 19 лютого 2019 (UTC)

Який найкращий формат дати?

Помітив що в нас багато шаблонів мають в параметрах щось подібне: |date=28 May 2004|accessdate=5 January 2015. (Та що там помітив, сам таке додаю). І подумав що це можна локалізувати простеньким скриптом. Тільки цікаво який формат дати для нашої вікіпедії найкращий? ISO 8601? Його найпростіше парсити, але читати його не так зручно. Може "28 травня 2004"? Ще помітив що InternetArchiveBot пише дати як "28 травень 2004". Значить якийсь стандарт каже що місяць треба в називному відмінку, чи це помилка в бота яку треба виправити? --Буник (обговорення) 18:08, 20 лютого 2019 (UTC)

Щойно помітив дату в підписі і історіях редагувань. Думаю так як там - це стандарт, правда? --Буник (обговорення) 18:10, 20 лютого 2019 (UTC)
Оскільки місяць у називному відмінку не звучить природно в датах українською (де-юре суперечить чинному українському правопису), то на його користь необхідні ду-у-уже вагомі аргументи. Перекладаючи статті з англовікі, я помітив, що там дати в параметрах шаблонів цитувань найчастіше записуються у форматі ISO 8601, як-от |accessdate=2015-01-05. Але, на мою думку, парсинг таких дат для виведення природною мовою треба реалізовувати один раз — у Модуль:Citation. --Рассилон 18:57, 20 лютого 2019 (UTC)
Це питання треба було задавати тут: Вікіпедія:Кнайпа (мовна консультація). --MMH (обговорення) 21:04, 20 лютого 2019 (UTC)
Про технічну сторону цього питання більше можна довідатись тут: Довідка:Функції парсера##time:. --MMH (обговорення) 21:11, 20 лютого 2019 (UTC)
це помилка бота --『 』 Обг. 01:12, 21 лютого 2019 (UTC)
@AlexKozur: А є десь обговорення як його локалізували? Бо я щось знайти не можу. Хоча може зразу власнику бота напишу. --Буник (обговорення) 22:00, 21 лютого 2019 (UTC)
Краще ботовласнику написати. Щодо 2000-01-02 цілком згоден, інколи я в цьому помиляюсь. Тому вважаю найкращим "1 січня 1900". Однак це потрібно виправити і на панелі редагувань (посилання на джерело), бо там англійський формат "1 January 1900"--『 』 Обг. 23:25, 21 лютого 2019 (UTC)
Я думаю, що бот використовує якесь стандартне повідомлення MediaWiki, щось на кшталт MediaWiki:May long. Локалізацію повідомлень бота робив я, але там не було опції для локалізації місяців. Із цього роблю висновок, що вона відбувається автоматично. Я думав над тим, щоб виправити локалізацію через корекцію шаблону {{Недоступне посилання}}, але не знайшов способу це прописати через парсерні функції (щоправда, я в цьому не «спец» — можливо, такий спосіб, все ж, існує).--Piramidion 00:56, 22 лютого 2019 (UTC)
UPD: Схоже, що Агонк уже створив запит на Фабрикаторі (phab:T214956) стосовно цієї проблеми, і її вже виправили, але ще не впровадили.--Piramidion 01:08, 22 лютого 2019 (UTC)

@Рассилон та MMH: То ви пропонуєте в коді оформити по ISO 8601, а відображати місяць словами за допомогою хитрого коду в шаблоні? Думаю чи це не забагато переробляти. Та й викликів такого шаблону буде дууже багато. Ще згадав мінус цифрових дат, який мене найбільше дратує. У випадку дати 2000-01-02 не зразу очевидно чи це 2 січня чи 1 лютого, тому легше помилитись при записі. Хоча в продуктах більше бісить 01-02-03. --Буник (обговорення) 22:00, 21 лютого 2019 (UTC)

Це найдивніше зауваження, яке я чула щодо 2000-01-02. Цей формат зазвичай називають найбільш однозначним, це точно друге січня — на відміну від 2000/01/02, яке могло б бути першим лютого. --Ата (обг.) 09:22, 22 лютого 2019 (UTC)
@Ата: Ну то ще треба знати що 01/02 - це американський формат а 01-02 - ISO. Але завжди виникає питання чи те що ти думаєш і те що думав той хто записував ту дату співпадає. --Буник (обговорення) 15:13, 22 лютого 2019 (UTC)
Тобі треба один раз почитати про формати дат, і все. Кажу тобі, отак з дефісами в житті ніхто не має на увазі щось інше, ніж рік-місяць-день. --Ата (обг.) 15:42, 22 лютого 2019 (UTC)
Я нічого не пропоную, просто прокоментував. Нехай мовознавці пропонують. Мені найбільше подобається формат чч.мм.рррр або чч.мм.рр. Формат рррр-мм-чч точно не характерний для української мови. --MMH (обговорення) 18:11, 22 лютого 2019 (UTC)

Щодо помилкової вікіфікації

Вітання товариству. Виявив що ось тут зроблена помилкова вікіфікація десь у 130 випадках - пропонується створити статтю з назвою «Франко іван.». Вручну перебирати все довго. Можна створити бота? Дякую. З повагою,--Kasio67 (обговорення) 19:02, 21 лютого 2019 (UTC)

@Kasio67: Бот є, просто треба створити перенаправлення як описано тут: Категорія:Перенаправлення з помилок, і бот колись прибере. --Буник (обговорення) 21:06, 21 лютого 2019 (UTC)

@Bunyk: Так просто? :)))) Дякую! З повагою,--Kasio67 (обговорення) 21:22, 21 лютого 2019 (UTC)
@Kasio67: Насправді складно, бо щоб бот працював йому треба список помилок як в тій категорії. Як помітите ще якісь часті червоні посилання на тему яких є стаття - то створюйте. Бо наприклад Спеціальна:Посилання_сюди/Лепкий_богдан_сильвестрович зараз має 8 посилань, Костомаров Микола Іванович > 50... --Буник (обговорення) 15:11, 22 лютого 2019 (UTC)
@Bunyk: Дякую за "технічне просвітництво" :). З повагою,--Kasio67 (обговорення) 16:54, 22 лютого 2019 (UTC)

Печатка Юрія Львовича

Вітаю! Внизу статті вискакує червоне попередження. Допоможіть його прибрати.--N.Português (обговорення) 07:58, 24 лютого 2019 (UTC)

Помилку викликав шаблон {{Efn}}. Його використання вимагає одночасного використання шаблону {{notelist}}. Для обидвох шаблонів слід написати документацію. Усунув помилку. --MMH (обговорення) 09:16, 24 лютого 2019 (UTC)
Дякую!--N.Português (обговорення) 12:31, 24 лютого 2019 (UTC)

Як видалити всі версії зображення, крім останньої (вони гіршої якості)?

Доброго дня, я відносно новий користувач. Підкажіть, будь ласка, як видалити всі версії зображення, крім останньої? Остання версія має вищу роздільну здатність, кращі кольори та загальну якість. Зображення - File:UKR-MOD – Peacekeeping Medal.jpg. Дякую за допомогу!

El nomad (обговорення) 01:18, 25 лютого 2019 (UTC)

El nomad, адміністратори Commons можуть вилучити попередні версії файлу. Але такої практики немає, це абсолютно зайве. Бо всюди, де використовується файл File:UKR-MOD – Peacekeeping Medal.jpg, буде видна саме його остання версія, у найкращій якості. --VoidWanderer (обговорення) 02:35, 25 лютого 2019 (UTC)

@VoidWanderer Дякую за відповідь. Так, я перевіряв, в усіх пов'язаних матеріалах відображається остання версія. Але, вже тиждень, як зображення оновлене, а Гугл продовжує відображати стару картинку - Результат пошуку Google. Що з цим робити? Гугл не знає про нові версії картинки? El nomad (обговорення) 15:22, 25 лютого 2019 (UTC)

Tech News: 2019-09

21:17, 25 лютого 2019 (UTC)

{{small}}

Добридень усім! Чому в нас цей шаблон реалізований з підвищеним міжрядковим інтервалом (line-height), тоді як у більшості інтервік — як font-size: 85%; і без явного використання HTML-тегу <small></small>? --Рассилон 10:16, 3 березня 2019 (UTC)

Тому що 1 березня 2008 року, коли цей шаблон перенесли сюди з англомовної Вікіпедії, він виглядав якраз отак — з підвищеним міжрядковим інтервалом [21]. Ви можете рішуче покращити його. --Ата (обг.) 11:47, 4 березня 2019 (UTC)
@Ата: Що ж, тепер це просто вікі-обгортка над HTML-тегом <small>...</small>. --Рассилон 14:20, 4 березня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-10

16:38, 4 березня 2019 (UTC)

Майстер завантаження файлів і опис в КДВ

Не відображається опис зображення при перегляді MediaViewer при використанні шаблону {{ОДВ}} (деталі Обговорення користувача:NickK#Зображення). Потрібно щоб {{ОДВ}} показував опис, але при використанні разом {{ОДВ}} та {{Зображення}} не було ніяких багів. Це потрібно виправити, бо ВП:Майстер завантаження файлів для невільних файлів використовує лише {{ОДВ}}. --『 』 Обг. 07:01, 8 березня 2019 (UTC)

 • У мене був колись аналогічний випадок саме з користувачем NickK: я тоді звернувся до користувача щоб він виправив Майстер завантаження, оскільки сам не можу це зробити бо не адміністратор. Запит було проігноровано. Якщо вернутися до проблеми то вважаю, що потрібно саме замінити код майстера завантажень так щоб він видавав 2 щаблони {{Зображення}} та {{ОДВ}}. Тут здалося б ще уніфікувати увесь формат опису. Тобто як має виглядати опис? Так?:
== Опис файлу ==
{{Зображення}}
{{ОДВ}}
== Ліцензування ==
{{Ліцензія}}

чи так?:


{{Зображення
|ліцензія={{Ліцензія}}}}
{{ОДВ}}

чи може ось так?

== Опис файлу ==
{{Зображення
|ліцензія={{Ліцензія}}}}
== Обґрунтування добропорядного використання ==
{{ОДВ}}

Прошу висловитись.--Andriy.v (обговорення) 08:34, 8 березня 2019 (UTC)

1) Мені більш подобається варант як в Вікікомонз, тобто перший варіант. 2) {{Зображення}} {{ОДВ}} мають однакові параметр. І я думаю, що більш логічніше було використання {{Зображення}} лише для вільних файлів 3) 40к+ файлів з ОДВ, нехай 30% з них без {{Зображення}}. Якщо 2 і 3 не складуть проблему і неможливо виправити, то я за будь-який формат, хоч й імпонує 1-й --『 』 Обг. 09:58, 8 березня 2019 (UTC)
Звісно, що параметри "опис", "джерело", "автор" та "час створення" заберуться із шаблону {{ОДВ}}. Масові зміни формату думаю можна зробити ботом, для тих 30%, які не мають шаблону {{Зображення}}.--Andriy.v (обговорення) 10:12, 8 березня 2019 (UTC)
я лише Symbol support vote.svg За в будь-якому форматі, головне об функціонал нормально працював --『 』 Обг. 18:15, 11 березня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-11

19:29, 11 березня 2019 (UTC)

й

{{НП Грузії}} з'являється червоне посилання Шаблон:Хоні та синє посилання на грузинську вікі в параметрі місцева назва. Приклад, Хоні --『 』 Обг. 13:42, 13 березня 2019 (UTC)

Шаблон:Cite web

Хто може доопрацювати шаблон {{Cite web}}, щоб дати, задані в форматі «рррр-мм-дд» у полях date= і accessdate=, відображалися як «дд місяця рррр»? Таке є і в ен- і в ру- вікі.

Як розумію, для цього, на час редагування, хтось із адміністраторів має зняти захист із цього шаблону.

Заодно можна зробити маленькими літерами текст «Переглянуто дд місяця рррр.» --Perohanych (обговорення) 08:43, 14 березня 2019 (UTC)

@Perohanych: Можна і навіть треба використати функцію парсера #time, наприклад {{#time:j xg Y|7-8-2019}} повертає «7 серпня 2019». Підтримується як прямий, так і зворотний порядок запису дати. Для тегів <small>...</small>, є меташаблон {{small}}. --Рассилон 10:54, 14 березня 2019 (UTC)
@Рассилон:, дякую за пораду, однак я за це не візьмуся, чому і звертаюся за допомогою через кнайпу. --Perohanych (обговорення) 11:31, 14 березня 2019 (UTC)

Приєднуюсь до прохання. Stas (обговорення) 07:45, 15 березня 2019 (UTC)

Є шаблон-замінник {{cite web+}}, змодельований за вказаними аналогами. Там усе це чудово працює.

 • Приклад (1 січня 2020). Перевірено 1 січня 2020.

ɪ 19:46, 15 березня 2019 (UTC)

його мінус у відсутності автозаповненя. Узагалі-то за настановою ВП:ПД повинно бути "Переглянуто: дата". Чому шаблони прописують процитовано, не розумію. --『 』 Обг. 19:57, 15 березня 2019 (UTC)
{{cite web+}} прописує «перевірено», а не «процитовано». Можна замінити на «переглянуто», непринципово. Не зовсім зрозуміло, навіщо в конструкції «переглянуто тоді-то» двокрапка. Що таке автозаповнення? — ɪ 00:01, 16 березня 2019 (UTC)
@ɪ: Вікно редагування → Посилання на джерело → Шаблони → будь-який шаблон → параметр URL → заповнити автоматично --『 』 Обг. 10:59, 16 березня 2019 (UTC)
Це мінус не шаблону, а інтерфейсу вікна редагування. Туди додано лише чотири шаблони посилань на джерела: {{cite web}}, {{cite news}}, {{cite book}} і {{cite journal}}. Для всіх інших шаблонів джерел відсутність автозаповнення — такий само «мінус». Та й саме автозаповнення — ніяке не автозаповнення. Просто панель, до якої вручну додається необхідна інфа. — ɪ 19:53, 19 березня 2019 (UTC)
то створімо {{cite web++}} і будемо міняти ботами усі "виклики попередніх версій".
параметр |language =
Взагалі-то має бути «дата звернення» (за ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання»). --MMH (обговорення) 05:50, 18 березня 2019 (UTC)
Шаблон «Cite web+» - це старий рувіківський шаблон «Cite web» (зараз вони його переписали повністю). Пригляньтесь краще до {{Cite web 2}}. --MMH (обговорення) 05:40, 18 березня 2019 (UTC)

Як хтось достукається до заборонців — бажано зробити розуміння цим параметром кодів мов ISO 639-1.--Avatar6 (обговорення) 10:45, 16 березня 2019 (UTC)

Так, це теж важливо. --Perohanych (обговорення) 06:01, 17 березня 2019 (UTC)

Помилка при редагуванні окремого розділу існуючої статті

Допоможіть, будь ласка. При збереженні редагування окремого розділу будь-якої статті з'являється сторінка:

Неприпустима назва Назва сторінки містить некоректні символи: "%D0".

Редаговані зміни зберігаються, але повертає чомусь цю сторінку. Коли редагую цілу статтю, а не окремий розділ, то все нормально.--Fonic (обговорення) 10:47, 16 березня 2019 (UTC)

У мене те ж саме. Що можна зробити?--Білецький В.С. (обговорення) 18:48, 17 березня 2019 (UTC)
Не знаю, я поки редагую цілу статтю, а не окремий розділ--Fonic (обговорення) 18:58, 17 березня 2019 (UTC)

З іншого компютера редагує нормально. Справа у одному компютері--Fonic (обговорення) 16:21, 18 березня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-12

19:44, 18 березня 2019 (UTC)