Відмінності між версіями «Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 378: Рядок 378:
 
: Вирішив таким чином [https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD%3AVb_res_51&type=revision&diff=26196467&oldid=26172034]. Десь в нетрях заховані зайві три апострофи жирного шрифту. Якщо хтось знайде де, може поправити і цей шаблон заодно.--[[Користувач:KuRaG|KuRaG]] ([[Обговорення користувача:KuRaG|обговорення]]) 11:15, 30 вересня 2019 (UTC)
 
: Вирішив таким чином [https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD%3AVb_res_51&type=revision&diff=26196467&oldid=26172034]. Десь в нетрях заховані зайві три апострофи жирного шрифту. Якщо хтось знайде де, може поправити і цей шаблон заодно.--[[Користувач:KuRaG|KuRaG]] ([[Обговорення користувача:KuRaG|обговорення]]) 11:15, 30 вересня 2019 (UTC)
 
::{{ping|KuRaG}} Можете, будь ласка, навести приклади статей, де крашилося? — [[Користувач:NickK|NickK]] ([[Обговорення користувача:NickK|обг.]]) 13:26, 11 жовтня 2019 (UTC)
 
::{{ping|KuRaG}} Можете, будь ласка, навести приклади статей, де крашилося? — [[Користувач:NickK|NickK]] ([[Обговорення користувача:NickK|обг.]]) 13:26, 11 жовтня 2019 (UTC)
  +
:::{{ping|NickK}}Будь ласка, [[Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2019]]. Якщо поправити шаблон [[Шаблон:Vb res 51]] до виділення жирним з обох боків у вказаному місці, починаються проблеми. --[[Користувач:KuRaG|KuRaG]] ([[Обговорення користувача:KuRaG|обговорення]]) 06:29, 12 жовтня 2019 (UTC)
   
 
== Включення тексту всередині дужок до попереднього перегляду ==
 
== Включення тексту всередині дужок до попереднього перегляду ==

Версія за 06:29, 12 жовтня 2019

Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі Української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань.

Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29

Зміст

Consultation on the creation of a separate user group for editing sitewide CSS/JS

Шаблон cite web

Зробіть будь ласка, інтерфейс Запиту більш дружнім та зручним

Оскільки багато необізнаних користувачів не розуміють як додати Запит й наразі тільки в одному місці за останні пару днів, трохи навандаліли та поробили таке: 1) diff _1, 2) diff _2 , 3) diff _3.
UPD: + ще два рази за сьогодні 4) diff_4, 5) diff_5 --Iskatelb (обговорення) 15:58, 5 серпня 2019 (UTC)
Напевно найкращим варіантом інтерфейсу: Додати новий запит чи ДОДАТИ ЗАПИТ — буде налаштування, що вже зручно працює в Укр. Вікі, аналогічно як у Кнайпі: Додати нове обговорення.
P.S. Початок обговорення теми, було тут. --Iskatelb (обговорення) 09:52, 4 серпня 2019 (UTC)

@Iskatelb: Ви лише про сторінку Вікіпедія:Запити до патрульних чи таке є ще на якихось сторінках? — NickK (обг.) 07:54, 27 серпня 2019 (UTC)
@NickK: Є ще, де мабуть потрібно разом з 1) ВП:ЗДП 2) ВП:ЗПП 3) ВП:ЗПК 4) ВП:ЗАІ 5) ВП:ЗДР 6) ВП:ЗПВ 7) ВП:ЗС <<< 8) Запити на рецензію 9) Запити на коментар 10) ВП:ЗКСПК взагалі незрозуміло як додавати запит...>>> 11) ВП:ЗА. Щодо останнього, то Piramidion зробив зауваження, але чому не знаю, тому краще у нього уточнити. Крім того, можливо ще десь є, що пропустив на поліпшення. --Iskatelb (обговорення) 12:14, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: На Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів теж полетіла шапка (хтось її вилучив), відновив. На всіх решті є способи додати запит, але проблема в тому, що в нас половина сторінок з новими зверху, а половина з новими знизу. Там, де нові знизу, є гарна можливість додати красиву форму для запиту. Там, де нові зверху, за замовчуванням відкривається верхній розділ, що менш красиво з точки зору додавання запиту, але простіше з точки зору читача. Якщо ми переводимо під нові знизу, то нам треба реорганізовувати відповідні сторінки (і я згоден з Piramidion'ом, що це треба попередньо обговорити) — NickK (обг.) 14:09, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Хіба неможна зробити стандартне оформлення додавання Запиту як у Кнайпі, а розташування запитів внизу чи угорі залишити вже як було? --Iskatelb (обговорення) 14:29, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Ви про кнопку? Якщо справа в кнопці, то можна поставити однакові кнопки. Але в будь-якому разі при нових знизу відкриватиметься порожнє віконце, в яке можна вставити заготовку, а при нових зверху відкриватиметься перший розділ, де шапка (яку новачок може вилучити), нема можливості вставити заготовку — лише закоментовану форму для копіювання, яку теж легко зіпсувати. Тож повної уніфікації досягти не вдасться — NickK (обг.) 15:22, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Про кнопку, із додаванням теми як у Кнайпі. А розташовується Запит внизу чи вгорі поточна, як зазвичай. --Iskatelb (обговорення) 15:44, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Ок, тоді залишаються три: на Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів замість синьої кнопки помаранчеве віконце зі стрілочкою; на Вікіпедія:Запити на коментар просто посилання. В останньому, на мою думку, в кнопці немає потреби, посилання достатньо помітне, і його майже неможливо пропустити. В інших двох єдиною проблемою є відсутність синьої кнопки, так? — NickK (обг.) 16:32, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Так, в останніх двох немає синьої кнопки з можливістю додавання Запиту як у Кнайпі. Щодо Вікіпедія:Запити на коментар, то там напевно у розділах Запит на рецензію статей і Запит на коментар стосовно поведінки користувачів унизу поряд з відповідними посиланнями буде вже зайвим (додати новий запит, додати до списку спостереження), бо потім за посиланням можна буде перейти та додати зручніше Запит. Тобто, щоб не дублювати та не плутати користувача, краще там прибрати старі незручні додавання Запитів. --Iskatelb (обговорення) 17:19, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Дякую за уточнення. Додав кнопки на Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів, підправив посилання на Вікіпедія:Запити на коментар (воно тепер ідентичне кнопці на відповідній сторінці) — NickK (обг.) 18:47, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Так кнопки зроблені, дякую, але це лише половина справи. Якщо неможливо зробити як у Кнайпі у вікні додавання теми, то бажано ще доробити, про що буде нижче.
1) Далі, незрозуміло нащо залишені дублі нової кнопки зі старими Жовтими..Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів.
2) Вікіпедія:Запити на коментар (воно тепер ідентичне кнопці на відповідній сторінці) — ні, щось не помітно. Да й нащо там дубль, якщо можна перейти через посилання і там додати запит...
3) Наступне, не стану кожний Запит прописувати, але разом з більш зручною кнопкою, бажано також у вікні прописати зрозумілий текст алгоритму дій користувача, оскільки наразі не пояснено як робити Заголовок теми тощо... Задля прикладу, пропоную у ВП:ЗДП наступний пояснювальний текст у віконці, а не та що там зараз абракадабра... Взято з прикладу від Рос.Вікі. Отже:
Ви починаєте нову тему на сторінці «Вікіпедія: Запити до .......... »
1. Під «Шапкою» сторінки, напишіть свій заголовок нової теми, ось так: == Назва заголовку вашої теми ==
2. З нового рядка напишіть текст свого повідомлення.
3. Встановіть курсор в кінець повідомлення і поставте ~1~2~3~4 (чотири тильди) [це я так вставив цифри інакше ставиться мій підпис], щоб підписатися (символи автоматично перетворяться на підпис при відправці повідомлення).
4) Окрім того, ще знайшов, майже за одним профілем, тут зроблений зручно запит ВП:ЗППА, а ось тут чомусь залишився старий незручний ВП:ЗППП. --Iskatelb (обговорення) 19:59, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Щодо алгоритму, то це треба переписати російський ru:Шаблон:Тема сверху та прописати його в кожній кнопці саме так, як це зроблено в рувікі. Це можете зробити й ви, бо це не вимагає ніяких додаткових прав, просто треба витратити час на переклад та оформлення. Я не вважаю це дуже пріоритетним, щоб я цим займався зараз, але це корисно, тож буду вдячним, якщо ви або хтось інший зробите це — NickK (обг.) 17:27, 8 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb та NickK: зробив, перевірте, будь ласка, чи все працює так як слід. --Олег Серванський (обговорення) 18:19, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: На відміну від рувікі, не додає == == та не систематично має шапку (у нас, здається, майже всюди не шапка, а заголовок) — NickK (обг.) 18:22, 8 вересня 2019 (UTC)
@NickK: не знаю чому не додає == == Наче ж скопіював все з рувікі --Олег Серванський (обговорення) 18:50, 8 вересня 2019 (UTC)
Так, пояснення вгорі Запитів покращилось, думаю вже має зменшитись кількість помилок при заповненні. Дякую, @Servansky:!
Між тим, все ж таки бажано доробити як у Рос.Вікі, щоб курсор ставав при відкритті вікна Запиту автоматично між == | ==
Або, є більш зручний варіант, як вже зроблено на ВП:ЗПВ. --Iskatelb (обговорення) 19:17, 8 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb та NickK: моя проблема в тому що одночасно "&section=0&preload=blabla" не працює, preload працює лише якщо "section=new". Не можу зрозуміти як це зроблено у росіян. --Олег Серванський (обговорення) 19:20, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: На жаль, я тут не допоможу, бо на цьому не розуміюсь :) --Iskatelb (обговорення) 19:25, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Справді, в нас так курсор не стає. Поки не бачу чому — NickK (обг.) 19:34, 8 вересня 2019 (UTC)
 • @Servansky: Ще, момент який треба скорегувати. При відкритті вікна Запиту, читаємо:
  Впишіть заголовок нової теми між == і == під «заголовком» сторінки.
  Але у коді написано: /Шапка
  Тобто, потрібно привести до однаковості в терміналогії, інакше користувачів така різноманітна двозначність, буде збивати з пантелику й робитимуться помилки при заповненні Запиту. Мабуть, щоб не плутати користувача та привести до однозначності, краще замість «заголовком» сторінки — написата як у коді: під Шапкою» сторінки. --Iskatelb (обговорення) 20:29, 8 вересня 2019 (UTC) UPD Все не потрібно Шапку вписувати, знайшов цей Шаблон й виправив його сам. --Iskatelb (обговорення) 20:36, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Бачу ви виправили код й написали замість /Шапка на /Заголовок. Але навіщо застосовувати подвійну термінологію, якщо можна розвести Заголовок нової теми та /Шапку коду? Наразі Заголовок нової теми разом з «заголовком» сторінки....
Слово Шапка існує в укр. мові. Крім того, Шапка у даному випадку це технічна термінологія, тому вважаю краще розвести терміни для наочності користувачу на два як було Заголовок та Шапка, буде менше плутанини для розуміння. --Iskatelb (обговорення) 10:08, 9 вересня 2019 (UTC)
Iskatelb, просто "заголовок" є стандартом в українській вікіпедії, така назва використовується вже в десятках сторінок. Я лиш уніфікував одне посилання. Я не проти слова "шапка" але це треба обговорювати окремо. --Олег Серванський (обговорення) 10:10, 9 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Можна конкретний приклад де саме використовується? Можливо там інші умови, бо у нашому випадку розведення термінології було б більш зручним для користувача. --Iskatelb (обговорення) 10:17, 9 вересня 2019 (UTC)
Навіть у цьому випадку сама сторінка називається Вікіпедія:Запити до патрульних/Заголовок. Ще два, три, чотири. --Олег Серванський (обговорення) 10:19, 9 вересня 2019 (UTC)
@Servansky та NickK:Тоді цю термінологію треба розвести: на технічну Шапку та для користувача Заголовок теми, інакше є певна неодназначність, що буде призводити до плутанини. Варіант Шапка в укр.мові технічно вживаний, тому для зручності користувачеві треба таке неподобство виправляти. --Iskatelb (обговорення) 10:34, 9 вересня 2019 (UTC) ЩЕ НА ДОДАЧУ :) Вже з'явилось перше незалежне тестування дещо покращеного інтерфейсу Запиту — на жаль поки теж невтішне... --Iskatelb (обговорення) 11:49, 9 вересня 2019 (UTC)
 • @Servansky та NickK: ТЕХНІЧНЕ ПИТАННЯ: Чому не можна зробити інтерфейс додавання Запиту як у Кнайпі, лише виправивши код із додаванням Запиту ВГОРУ? Не треба було б всілякі тех.пояснення покращувати та все відразу для користувача зрозуміло, куди Заголовок теми писати й куди Текст повідомлення. --Iskatelb (обговорення) 12:50, 9 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Тому що цей інтерфейс працює лише при додаванні нових знизу. Його неможливо підключити для нових зверху — NickK (обг.) 16:19, 9 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Не вірю, що код неможливо змінити з додаванням нагору :) --Iskatelb (обговорення) 16:48, 9 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Проблема в тому, як прописане редагування нових зверху. У вікірозмітці легко додати новий розділ знизу, воно просто дописує те, що ви пишете, після коду сторінки. Однак коли ви додаєте новий розділ зверху, ви додаєте його насправді між заголовком та першим розділом, і от автоматично дописати туди неможливо, вам треба самому вказати на потрібне місце. Власне, проблему того, що люди не пишуть у потрібне місце, ми й намагаємося вирішити — NickK (обг.) 23:50, 14 вересня 2019 (UTC)
@Servansky та NickK: Черговий приклад недолугого варіанту вирішення проблематики із знесенням коду Запиту. І таке буде продовжуватися, оскільки для більшості новачків, подібний інтерфейс Запиту є важкозрозумілим. Щоб дійсно зробити зручний Запит, треба робити як у Кнайпі з виправленим додаванням запиту вгору. --Iskatelb (обговорення) 12:44, 10 вересня 2019 (UTC)
Я вже адаптував російський скрипт ru:MediaWiki:Gadget-newTopicOnTop.js - див. Користувач:Servansky/newTopicOnTop.js Треба тепер лише щоб він вантажився всім. --Олег Серванський (обговорення) 12:46, 10 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: нажаль, я не розумію цей код. Якщо простими словами, воно буде мати інтерфейс як у Кнайпі із додаванням запиту нагорі? --Iskatelb (обговорення) 13:18, 10 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Подивився код, на мою думку, та частина, яка переносить заголовок теми в опис редагування, нам теж потрібна. Принаймні якщо вона вже написана кимось і працює, не бачу сенсу її не переносити — NickK (обг.) 23:50, 14 вересня 2019 (UTC)
@NickK: згідний з вами, відтестував, у нас також все працює без змін. Включіть для анонімів, будь ласка. --Олег Серванський (обговорення) 12:48, 16 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Перепрошую, досі не знайшов часу перевірити ваш скрипт, тож щоб не затягувати процес прошу інших адміністраторів інтерфейсу глянути: @Alex Khimich, Atoly, Green Zero, Piramidion, Sergento та VoidWanderer:NickK (обг.) 01:48, 21 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Секторна діаграма

Нормально не відмальовується в мобільній версії статей. Приклади, Амвросіївський та Перевальський райони. Можливо, щось в підшаблонах, можливо, щось через задані абсолютні значення розмірів. Будь ласка гляньте.--Dim Grits 11:37, 15 серпня 2019 (UTC)

@Base:, можеш подивитися, будь ласка? У мене таке враження, що мобільний CSS неправильно обробляє, можливо, бракує якогось шматка кода в MediaWiki:Mobile.css. В одному й тому ж Хромі в стаціонарній версії працює, а в мобільній лише квадранти фарбує — NickK (обг.) 16:20, 1 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Повідомлення ДС

Неочікувано для мене, {{Повідомлення ДС}} містить дивні, лячні речі Font Awesome 5 solid ghost.svg.

 1. він вставляє повну сторінку обговорення номінацій за день на СО статті, а не лише потрібний розділ, якщо тільки не додати дивний неочевидний код, який використовується з давніх часів, але про який не всі (?) знають, якщо я виявила сторінки, де його нема: [1] (прописані правила архівування? документація шаблону? не чули)
 2. оскільки все обговорення номінації опиняється в шаблоні, то очевидно ламаються таблиці та інші речі в обговоренні: див. тут, це з обговорення зникає таблиця
 3. При появі змісту на СО, зміст опиняється всередині шаблона, замість буди десь в логічнішому місці: див. Обговорення:Населення України для прикладу.

Такий маленький шаблон і такий проблемний ) Хто б допоміг поремонтувати ці речі? -- Ата (обг.) 13:08, 17 серпня 2019 (UTC)

Олеже, схоже, це справді буде найпростіше рішення. --Ата (обг.) 19:14, 21 серпня 2019 (UTC)
Тоді почекаємо декілька днів, якщо не буде заперечень — то зроблю. --Олег Серванський (обговорення) 19:16, 21 серпня 2019 (UTC)
узагалі я подумав, коли це побачив. Чому не використовувати #lst? Чи створювати окремі сторінки як це на ВП:ПС. --『 』 Обг. 12:24, 22 серпня 2019 (UTC)
Маєте на увазі, включати окремий розділ зі сторінки? Це виправило б тільки одну проблему з трьох. Реально, краще просто давати посилання, та й по всьому. --Ата (обг.) 09:39, 23 серпня 2019 (UTC)
@Ата: Це артефакт з тих часів, коли обранням добрих займався я та Yakiv Gluck, то мало бути десь у районі 2010—12 років. Тоді й відповідна документація була, та з того часу загула. І 2 й 3 теж тоді не було, бо заголовки розділів зазвичай ішли в noinclude. Для того, щоб цей шаблон працював як слід (у своїй попередній версії), потрібно належним чином розмічати сторінки архівів, чого вже років 5 ніхто не робив. Можна або розмітити всі ці сторінки архівів ботом (таке вміє робити @Yakiv Gluck:, може, хтось інший захоче написати), або забити на цю властивість (що, мабуть, виявилося найпростішим рішенням) — NickK (обг.) 19:20, 1 вересня 2019 (UTC)

Підсумок

Так і зробив. --Олег Серванський (обговорення) 15:26, 28 серпня 2019 (UTC)

OSM Location map

Шаблон {{OSM Location map}} не працює і видає синтаксичну помилку. --『 』 Обг. 09:06, 22 серпня 2019 (UTC)

 • @AlexKozur та Bunyk: цікава проблема. Справа в geohack: раз, два, три. Чомусь якщо передається якийсь параметр параметра params, то додається глобус перед посиланням (лише в укрвікі, і інших немає). А це дає помилку в шаблоні. Поки не знаю де це виправити :( --Олег Серванський (обговорення) 12:11, 22 серпня 2019 (UTC)
 • upd. Знайшов де проблема, треба видалити з MediaWiki:Common.js виклик WikiMiniAtlas, це він додає цей глобус. Колись це було окреме посилання, зараз все через Geohack @VoidWanderer, Piramidion, Sergento та NickK: --Олег Серванський (обговорення) 13:30, 22 серпня 2019 (UTC)
  Я боюся, що це може поламати багато статей, і не знаю, як це перевірити. Краще хай хтось інший гляне.--Piramidion 19:48, 22 серпня 2019 (UTC)
  Аналогічно: це з великою ймовірністю зламає всі включення координат заради трьох статей з {{OSM Location map}}. Карти OSM у картках працюють як слід, тобто проблеми сумісності OSM немає. Ймовірно, є різниця в тому, як прописана обробка координат в нас та в англвікі, але не думаю, що повне вилучення WikiMiniAtlas є правильним рішенням проблеми — NickK (обг.) 00:57, 2 вересня 2019 (UTC)
  @NickK: а виправити без зламу можливо? OSM Location map має намір використовувати часто, включаючи футбольні спортивні турніри. --『 』 Обг. 18:44, 6 вересня 2019 (UTC)
  @AlexKozur: Я бачу два варіанти вирішення проблеми: 1) протестувати паралельний шаблон координат без WikiMiniAtlas, побачити, як він працює. Як варіант — заразом переключити WikiMiniAtlas (отой глобус) так, щоб він за замовчуванням підвантажував карту з OpenStreetMap, а паралельно можна було відкрити меню й перейти на інші сервіси: скажімо, на Google Maps чи на Вікімапію, як це зроблено, наприклад, у французів. 2) протестувати різні версії OSM Location Map. Без тестів я не готовий вилучати шматок коду з 225 тисячами включень у надії, що якось та й спрацює — NickK (обг.) 21:57, 6 вересня 2019 (UTC) випадково загублений курсив додано о 07:36, 19 вересня 2019 (UTC)
  я це розумію навіть без уточнень і цілком з Вами згоден щодо тестів. Методи виправлення можуть бути різними, головне щоб був результат більший чим нічого. Питання лише хто це зробить, бо я не можу цього зробити через брак технічних можливостей у даному питанні. --『 』 Обг. 22:03, 6 вересня 2019 (UTC)
  З огляду на те, що координати в нас є одними з найскладніших кодів, а простий копіпаст з інших вікі не діє, не думаю, що в найближчі кілька тижнів я матиму час на це — NickK (обг.) 22:09, 6 вересня 2019 (UTC)
  головне щоб не роки =) Узагалі було б добре мати технічну сторінку, яка фіксувала б не вирішені проблема. Може ще хтось зацікавиться цим.--『 』 Обг. 00:11, 7 вересня 2019 (UTC)
  Яка ще Вікімапія (пропрієтарний проект)???! Треба WikiMiniAtlas, Geohack, OSM!! Google maps є власність компанії Google, яка просувається через синергію із Вікіпедію. Сторінка GeoHack містить посилання куди забажаєте, на проекти будь-якої форми, у два кліки. Але прямі посилання з вільної вікі-сторінки треба на вільні вікі. — Це написав, але не підписав користувач 213.179.250.180 (обговореннявнесок).
  Дякую за уважність, у мене рядок допису загубився. Мав на увазі, звісно, за замовчуванням спрямувати на OSM та передбачити можливість відкрити меню, щоб натомість перейти на Google Maps або на Вікімапію (яка не відкрита, але вільна під CC-BY-SA) — NickK (обг.) 07:36, 19 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Створення статей щоденно

Вітаю. У нас є такий шаблон і сторінка. Чи можливо виправити шаблон, щоб він відображав кількість створених за день статей. Було б корисно. Код було запозичено звідси. Дякую. Oleg3280 (обговорення) 17:40, 23 серпня 2019 (UTC)

Джерела книг

Джерела книг. Потрібно закоментувати посилання на каталоги в заморозці. Виправити посилання для робочих каталогів. Додати посилання на нові популярні інтернет-книгарні. --Dim Grits 19:59, 23 серпня 2019 (UTC)

@Dim Grits: Відповідна сторінка зі списком каталогів — Вікіпедія:Джерела книг. Якщо ви знаєте, які посилання потрібно прибрати / виправити / додати, будь ласка, будьте рішучі та зробіть це. Дякую — NickK (обг.) 08:57, 3 вересня 2019 (UTC)

Створено помилкову сторінку запиту на перейменування статті

Вітаю! Я зробив якусь помилку, мабуть щось сплутав, коли встановлював шаблон на перейменування статті Українська народна музика, - створилася якась хибна сторінка, тепер через цю помилку посилання в шаблоні статті направляє на цю хибну сторінку, замість головної статті - Вікіпедія:Перейменування статей. Допоможіть будь ласка виправити ці хиби. З повагою --Lanamy (обговорення) 00:27, 31 серпня 2019 (UTC)

Lanamy, Чому ж, наче все правильно. Ви створили підсторінку для конкретного запиту на перейменування, і логічно, що зі статті є посилання саме на цю підсторінку. А на головній сторінці перейменувань просто перелічені всі поточні запити, включно з цим. --Ата (обг.) 07:00, 31 серпня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-36

09:08, 4 вересня 2019 (UTC)

Переклад статті

Доброго дня, Опублікував переклад статті до, але досі не бачу своего перекладу у мовному розділі статті, ані в самій вікіпедії. Скажіть, будь ласка, що можна зробити в такому випадку. Спасибі! — Це написав, але не підписав користувач PetrovCZ (обговореннявнесок).

PetrovCZ, коли ви публікували переклад, то вибрали, що його буде збережено як вашу особисту чернетку. Сторінка цієї чернетки мала таку назву: Користувач:PetrovCZ/Міжнародний Союз Молоді. Ви можете або одразу публікувати зроблений переклад як статтю, або ж робити чернетки і просити, щоб хтось їх перечитав. Наприклад, стаття Міжнародний союз молоді потребує додаткових джерел інформації, що не пов'язані з самою організацією, інакше виглядає як реклама. -- Ата (обг.) 15:10, 9 вересня 2019 (UTC)

Список праворуч таблиці — немає відступу

Вітаю! Якщо таблиця вирівняна наліво, то маркований список не відсувається від неї. Приклад: Сіфорд (Делавер). Проблема, на мою думку, в форматуванні списку, а не в таблиці — звичайний текст поруч з таблицею розміщений коректно. Можна це вирішити якось?--Rar (обговорення) 12:07, 9 вересня 2019 (UTC)

@Rar: Добрий день. Це особливості розмітки. Оскільки таблиця має зазначену CSS-властивість float, то сусідні елементи ведуть себе по-різному залежно від їхнього типу — текст обтікає елементи з float, тоді як блоки (у цьому випадку список) ігнорують його. Тож і виглядає так, наче список «приліпає», хоча насправді сам список взагалі ігнорує існування таблиці, проте його текст знає про таблицю і, як і сусідній текст, обтікає її з однаковим відступом (маркери є елементами оформлення, а не тестом). Рішення:
 1. Записувати расовий склад без використання списку, як це роблять в АнглВікі, ось так;
 2. Збільшити відступ (margin) справа в шаблоні {{USCensusPop}} при його розташуванні зліва, у зображень такий відступ зараз має значення 1.4em.
--ZxcvU (обговорення) 13:38, 9 вересня 2019 (UTC)
@ZxcvU: Дякую за пояснення. Я зрозумів як це вирівнюється, хоч не зрозумів чому так: чому без таблиці текст списку знає, що треба відступити від лівої границі (залишити місце на маркер), а не знає, що треба відступити від таблиці? Правильно формується навіть список в комірках таблиці:
Приклад Приклад
 • Елемент 1
 • Елемент 2

Кінець

Приклад Приклад
Збільшувати margin не хочеться, список і так втікатиме маркерами вліво. Якщо не вдастся поправити форматування, зроблю без списку, але структурована інформація легше читається. --Rar (обговорення) 14:12, 9 вересня 2019 (UTC)
@Rar:
 1. чому без таблиці текст списку знає, що треба відступити від лівої границі (залишити місце на маркер) — сам текст не відступає, відступи задані для списку (<ul>), який має дефолтний відступ зліва. Проте список ігнорує таблицю, що має задану CSS-властивість float: left, тому ліва межа списку збігається з лівою межею таблиці (таблиця розташована наче поверх списку), відступ списку менший ніж ширина таблиці, тому текст списку вирівнюється з врахуванням відступу таблиці, а не списку. Елемент списку (<li>) має дефолтний тип display: list-item, який стає причиною генерації псевдоелемнту ::marker, що власне і є маркером, який розташований відносно тексту і не впливає на розташування інших елементів.
 2. чому ... текст списку ... не знає, що треба відступити від таблиці — сам текст не відступає, відступи задані таблицею, проте відступ таблиці заданий такого розміру, що маркер (який вирівнюється відносно тексту) межує з таблицею.
Причиною всьому є особливості CSS-властивості float, елементи з якою «випадають» з розмітки, створюючи такі ситуації. Втім, ці особливості нерідко використовують для побудови вебсторінок, зокрема і у Вікіпедії (для вирівнювання справа/зліва таблиць, зображень, інших елементів). --ZxcvU (обговорення) 15:29, 9 вересня 2019 (UTC)
@ZxcvU: Цей розвязок елегантним назвати важко, але працює. Ще спробую забрати відступи зліва-зверху-знизу списку. --Rar (обговорення) 16:32, 9 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:РПЗФТО

Вітаю! Подивіться будь ласка до {{РПЗФТО}}. Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 14:09, 11 вересня 2019 (UTC)

З якою метою його треба дивитися? --MMH (обговорення) 19:04, 11 вересня 2019 (UTC)
@Максим Огородник: Мені здається, що ваша нумерація районів непрактична та неочевидна. Краще зробіть параметром назву адмінодиниці (наприклад, Бучацький або Чортків) — NickK (обг.) 23:20, 17 вересня 2019 (UTC)

Обмеження на створення статті

Після вилучення статті FAUST Інтернет-провайдер була купа спроб поновити її з різних IP (кожного разу з трохи іншою назвою, але ідентичним текстом). Як запобігти створенню статті, якщо, наприклад у назві є FAUST? --Fessor (обговорення) 10:17, 12 вересня 2019 (UTC)

@Fessor: Можна поставити фільтр, наприклад, з забороною незареєстрованим створювати статті з назвою FAUST — NickK (обг.) 21:37, 18 вересня 2019 (UTC)
@NickK: спробував. Сьогодні побачив, що я там таке прописав, що не спрацьовує... Допоможете? --Fessor (обговорення) 16:14, 3 жовтня 2019 (UTC)
мені вже також цікаво, чи спрацює (трохи поправила)--Helixitta (t.) 16:41, 3 жовтня 2019 (UTC)
I was so close...) Працює, дякую. --Fessor (обговорення) 18:48, 3 жовтня 2019 (UTC)

Додавання дати до шаблонів

Хтось технічно освічений додав до 5 з копійками тисяч статей з шаблоном "без джерел" дату, згрупувавши їх у підкатегорії. Хочу висловити цьому користувачу або користувачам свою величезну вдячність! --Brunei (обговорення) 10:33, 12 вересня 2019 (UTC)

О, вже побачив, що це Bunyk, ще раз велика вдячність!--Brunei (обговорення) 15:28, 12 вересня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-37

-- Ата (обг.) 17:14, 17 вересня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-38

-- Ата (обг.) 17:14, 17 вересня 2019 (UTC)

Проблеми доставки Тех. новин зачепили уквікі теж. Не одразу це помітила, тож опублікувала тут вручну обидва останні випуски разом. --Ата (обг.) 17:16, 17 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:FlagIOCathlete

Шаблон:FlagIOCathlete не коректно перенаправляє на статтю про країну сопртсмена. Наприклад, прапор, що використовується країною на Іграх Марина Черняк (UKR) перенаправляє на Україна на 2016, а має на Україна на літніх Олімпійських іграх 2016.--Стефанко1982 (обговорення) 08:35, 18 вересня 2019 (UTC)

Повернув версію до правки {{|Dimon2711}}. Все запрацювало.--Стефанко1982 (обговорення) 08:39, 18 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Федоришин-2019

Доброго вечора @MMH:. Мені потрібно, щоб ви оптимізували код. Результат мав би бути таким:

 • 1=Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — С. 5. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (конкретна сторінка)
 • 2=Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — 880 с. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (посилання на книгу)
 • 3=Пахолюк, В. Чортків у постатях. Олександр Степаненко / Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — 880 с. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (тут в коді має бути параметр автор, сторінка та стаття)

Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 17:51, 20 вересня 2019 (UTC)

Але ж Ви не вказуєте значення параметрів у такій послідовності... Перший параметр має йти першим, другий - другим, і т. д. У третьому прикладі у Вас взагалі 4 параметри... Опишіть призначення параметрів в документації шаблону і використайте їх у прикладах згідно цього опису. --MMH (обговорення) 17:32, 21 вересня 2019 (UTC)
Думаю, Вам слід ознайомитись з цим: Довідка:Шаблони. --MMH (обговорення) 17:35, 21 вересня 2019 (UTC)
@MMH:Додайте будь ласка параметри до шаблону: сторінка, автор, стаття. В документації шаблону, я змінив дещо. Думаю, що вам вдасться--Максим Огородник (обговорення) 19:32, 21 вересня 2019 (UTC)

1 - посилання на загальну книгу; 2 - сторінки 3 - автор та стаття (окрема рубрика книги "Чортків у постатях")--Максим Огородник (обговорення) 19:34, 21 вересня 2019 (UTC)

Може так:
2 - посилання на загальну книгу;
1 - сторінки
3 - автор та стаття (окрема рубрика книги "Чортків у постатях")
?
--MMH (обговорення) 20:54, 21 вересня 2019 (UTC)
Зробив згідно документації. Форма власності видавництва не вказується. --MMH (обговорення) 21:12, 21 вересня 2019 (UTC)
@MMH:А можна ще додати до 3 параметра "Чортків у постатях" після автора? Щоб автоматично підставляло.--Максим Огородник (обговорення) 04:50, 22 вересня 2019 (UTC)
А що це таке - "Чортків у постатях"? --MMH (обговорення) 09:24, 22 вересня 2019 (UTC)
@MMH:Рубрика на деяких сторінках книги.--Максим Огородник (обговорення) 09:30, 22 вересня 2019 (UTC)
Що таке рубрика? --MMH (обговорення) 09:33, 22 вересня 2019 (UTC)
@MMH:Просто поставте "Чортків у постатях" та й все)--Максим Огородник (обговорення) 09:46, 22 вересня 2019 (UTC)
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 не передбачає окремої області бібліографічного посилання для зазначення рубрики. Можливе використання для цієї мети параметру «примітка», наприклад, в такий спосіб: |примітка=Рубрика «Чортків у постатях». Своїх стандартів я не створюю і у створенні їх іншим не допомагаю. --MMH (обговорення) 10:09, 22 вересня 2019 (UTC)
@MMH:Зробіть просто вставку для 3=. Параметру рубрика не потрібно. Розумієте?--Максим Огородник (обговорення) 10:14, 22 вересня 2019 (UTC)
|примітка={{{#if:{{{3|}}}|Рубрика «Чортків у постатях»}}. --MMH (обговорення) 16:09, 24 вересня 2019 (UTC)
@MMH:Зробив редагування, але потрібно тільки для 3=--Максим Огородник (обговорення) 10:17, 22 вересня 2019 (UTC)

Вибрані статті

Щойно помітив, що Шаблон:ОІ-медаль та Шаблон:ОІ-спорт/документація попали у Категорію:Вибрані статті. Ймовірно через використання шаблону:Медаль. Хто знає як найкраще вийти з цієї ситуації?--Стефанко1982 (обговорення) 13:17, 21 вересня 2019 (UTC)

@Стефанко1982: Додав перевірку, щоб потрапляли у цю категорію лише сторінки з основного простору імен (тобто лише статті). --ZxcvU (обговорення) 12:03, 23 вересня 2019 (UTC)
@ZxcvU: Дякую.--Стефанко1982 (обговорення) 12:45, 23 вересня 2019 (UTC)
@Стефанко1982: Справжня проблема була в тому, що {{ОІ-медаль}} був автоперекладений з російської Вікіпедії, а російський ru:Шаблон:Медаль зовсім не такий, як наш. Виправив цю проблему шляхом вилучення автоперекладеного шаблону — NickK (обг.) 22:33, 9 жовтня 2019 (UTC)
@NickK: Дякую.--Стефанко1982 (обговорення) 07:19, 10 жовтня 2019 (UTC)

Шаблони вікіпроектів та ін. на сторінках обговорень

Вирівнювання за правим краєм, коли було по центру. Що змінили? Class messagebox standard-talk? Поверніть будь ласка.--Dim Grits 22:49, 21 вересня 2019 (UTC)

Вже давно вирішується - ред.№ 26133593--Fosufofiraito Обг. 11:09, 22 вересня 2019 (UTC)

Невірна кількість іншомовних посилань

Добридень. У статтях у розділі «Іншими мовами», там де список інтервікі, невірно відображається кількість іншомовних посилань, якщо вона закінчуються на одиницю (починаючи з 21, 31, 41 і т. д.). Приклад: Монтеккьо-Маджоре, 41 інтервікі, а в нас написано — «Ще одна» (хоча має бути «Ще 31»). У жодній іншій великій іншомовній Вікі такої проблеми не бачу. Чи може хтось, будь ласка, виправити чи принаймні підказати де взагалі шукати несправність? --ZxcvU (обговорення) 11:42, 23 вересня 2019 (UTC)

@ZxcvU: Це системне повідомлення translatewiki:MediaWiki:Ext-uls-compact-link-count/uk, яке я щойно виправив. На жаль, українська мова має унікальні правила множини, які вилізли боком. Якщо в більшості іншомовних вікі біля чисел 21, 31, 41 іде однина («21 links» тощо), то в нас іде однина («21 лінк»). Відповідно, повідомлення за замовчуванням нам не підійшло, і єдиним способом виправити було взагалі прибрати ту «одну», що я й зробив. З наступним оновленням бази оновиться і в нас — NickK (обг.) 19:45, 9 жовтня 2019 (UTC)
@NickK: дякую за пояснення та виправлення! Краще справді нехай буде числами для всіх випадків. --ZxcvU (обговорення) 20:32, 9 жовтня 2019 (UTC)

Інструмент перекладу

Вітаю!
Хто-небудь підкаже, куди зник інструмент перекладу з інтерфейсу? --MMH (обговорення) 21:19, 23 вересня 2019 (UTC)

Верхня стрічка меню → Внесок → Переклади. Там присутній.--Dim Grits 03:55, 24 вересня 2019 (UTC)
Дякую Дякую. --MMH (обговорення) 16:04, 24 вересня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-39

13:26, 24 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Vb res 51

Привіт. Така проблема. Є подібні шаблони Шаблон:Vb-rt та Шаблон:Vb. В першому назва країни праворуч від прапорця, у другому - ліворуч. При використанні у шаблоні Шаблон:Vb res 51 ведуть себе по різному. Шаблон Шаблон:Vb крашиться, коли команда перемагає. А саме додаються кавички виділення жирним стилем [22]. Можливо десь проблема у шаблоні прапорців абощо. Буду вдячний за допомогу.--KuRaG (обговорення) 19:14, 26 вересня 2019 (UTC)

Вирішив таким чином [23]. Десь в нетрях заховані зайві три апострофи жирного шрифту. Якщо хтось знайде де, може поправити і цей шаблон заодно.--KuRaG (обговорення) 11:15, 30 вересня 2019 (UTC)
@KuRaG: Можете, будь ласка, навести приклади статей, де крашилося? — NickK (обг.) 13:26, 11 жовтня 2019 (UTC)
@NickK:Будь ласка, Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2019. Якщо поправити шаблон Шаблон:Vb res 51 до виділення жирним з обох боків у вказаному місці, починаються проблеми. --KuRaG (обговорення) 06:29, 12 жовтня 2019 (UTC)

Включення тексту всередині дужок до попереднього перегляду

Вітаю. Де можна переглянути код, що відповідає за попередній перегляд статей (той, що з'являється при наведенні курсором на посилання на статтю)? Наразі до попереднього перегляду не завжди вірно потрапляє вміст дужок з преамбули статті. Приклади: Кімі Ряйкконен (тут вірно, вміст дужок не потрапляє до попереднього перегляду), Західний фронт (Перша світова війна) (невірно, до попереднього перегляду потрапило (1914—1918)), Прикрась прощальний ранок квітами надії (невірно, до попереднього перегляду потрапляють зайві параметри з шаблону {{ніхонґо}}). --ZxcvU (обговорення) 14:18, 28 вересня 2019 (UTC)

Якщо не помиляюся, це реалізовано за допомогою якогось розширення в MediaWiki, тобто hardcoded (у вікіпедійному сенсі). Щоб виправити цю проблему, треба, мабуть, звертатися до розробників кудись на Фабрикатор.--Piramidion 16:45, 28 вересня 2019 (UTC)
Piramidion, дякую за направлення! Розширення на MediaWiki знайшов, спробую розібратися що до чого для початку, згодом можливо подам запит. --ZxcvU (обговорення) 18:54, 28 вересня 2019 (UTC)

Мова MathML

Мова MathML не завжди підтримує кирилічні символи. Чи не можна виправити? Наперед вдячний --В.Галушко (обговорення) 20:19, 28 вересня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-40

16:49, 30 вересня 2019 (UTC)

Growth team updates #10

18:49, 2 жовтня 2019 (UTC)

Магія шахових діаграм

Існує шаблон {{Шахова діаграма}} із сотнями включень. (Майже?) усі вони потрапляють до Категорія:Сторінки, що містять шаблон із кількома значеннями одного й того ж параметра. Спробував редагувати:

Це лише попередній перегляд. Ваші зміни ще не збережено! → Продовжити редагування
Увага: Шаблон:Шахова діаграма/документація викликає Шаблон:Шахова діаграма з більш ніж одним значенням параметра «». Буде використано лише останнє вказане значення.[...]

Як це взагалі полагодити? Дякую. --Fessor (обговорення) 11:58, 4 жовтня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-41

15:34, 7 жовтня 2019 (UTC)