Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:КТП

Розділ технічних та адміністративних питань у кнайпі Української Вікіпедії використовується для обговорення різноманітних технічних та організаційних питань.

Приклад: питання, що стосуються використання ботів, категоризації, вдосконалення інтерфейсу тощо.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21
Архів 22 Архів 23 Архів 24
Архів 25 Архів 26 Архів 27
Архів 28 Архів 29 Архів 30
Архів 31

Зміст

Consultation on the creation of a separate user group for editing sitewide CSS/JS

Шаблон cite web

Зробіть будь ласка, інтерфейс Запиту більш дружнім та зручним

Оскільки багато необізнаних користувачів не розуміють як додати Запит й наразі тільки в одному місці за останні пару днів, трохи навандаліли та поробили таке: 1) diff _1, 2) diff _2 , 3) diff _3.
UPD: + ще два рази за сьогодні 4) diff_4, 5) diff_5 --Iskatelb (обговорення) 15:58, 5 серпня 2019 (UTC)
Напевно найкращим варіантом інтерфейсу: Додати новий запит чи ДОДАТИ ЗАПИТ — буде налаштування, що вже зручно працює в Укр. Вікі, аналогічно як у Кнайпі: Додати нове обговорення.
P.S. Початок обговорення теми, було тут. --Iskatelb (обговорення) 09:52, 4 серпня 2019 (UTC)

@Iskatelb: Ви лише про сторінку Вікіпедія:Запити до патрульних чи таке є ще на якихось сторінках? — NickK (обг.) 07:54, 27 серпня 2019 (UTC)
@NickK: Є ще, де мабуть потрібно разом з 1) ВП:ЗДП 2) ВП:ЗПП 3) ВП:ЗПК 4) ВП:ЗАІ 5) ВП:ЗДР 6) ВП:ЗПВ 7) ВП:ЗС <<< 8) Запити на рецензію 9) Запити на коментар 10) ВП:ЗКСПК взагалі незрозуміло як додавати запит...>>> 11) ВП:ЗА. Щодо останнього, то Piramidion зробив зауваження, але чому не знаю, тому краще у нього уточнити. Крім того, можливо ще десь є, що пропустив на поліпшення. --Iskatelb (обговорення) 12:14, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: На Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів теж полетіла шапка (хтось її вилучив), відновив. На всіх решті є способи додати запит, але проблема в тому, що в нас половина сторінок з новими зверху, а половина з новими знизу. Там, де нові знизу, є гарна можливість додати красиву форму для запиту. Там, де нові зверху, за замовчуванням відкривається верхній розділ, що менш красиво з точки зору додавання запиту, але простіше з точки зору читача. Якщо ми переводимо під нові знизу, то нам треба реорганізовувати відповідні сторінки (і я згоден з Piramidion'ом, що це треба попередньо обговорити) — NickK (обг.) 14:09, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Хіба неможна зробити стандартне оформлення додавання Запиту як у Кнайпі, а розташування запитів внизу чи угорі залишити вже як було? --Iskatelb (обговорення) 14:29, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Ви про кнопку? Якщо справа в кнопці, то можна поставити однакові кнопки. Але в будь-якому разі при нових знизу відкриватиметься порожнє віконце, в яке можна вставити заготовку, а при нових зверху відкриватиметься перший розділ, де шапка (яку новачок може вилучити), нема можливості вставити заготовку — лише закоментовану форму для копіювання, яку теж легко зіпсувати. Тож повної уніфікації досягти не вдасться — NickK (обг.) 15:22, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Про кнопку, із додаванням теми як у Кнайпі. А розташовується Запит внизу чи вгорі поточна, як зазвичай. --Iskatelb (обговорення) 15:44, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Ок, тоді залишаються три: на Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів замість синьої кнопки помаранчеве віконце зі стрілочкою; на Вікіпедія:Запити на коментар просто посилання. В останньому, на мою думку, в кнопці немає потреби, посилання достатньо помітне, і його майже неможливо пропустити. В інших двох єдиною проблемою є відсутність синьої кнопки, так? — NickK (обг.) 16:32, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Так, в останніх двох немає синьої кнопки з можливістю додавання Запиту як у Кнайпі. Щодо Вікіпедія:Запити на коментар, то там напевно у розділах Запит на рецензію статей і Запит на коментар стосовно поведінки користувачів унизу поряд з відповідними посиланнями буде вже зайвим (додати новий запит, додати до списку спостереження), бо потім за посиланням можна буде перейти та додати зручніше Запит. Тобто, щоб не дублювати та не плутати користувача, краще там прибрати старі незручні додавання Запитів. --Iskatelb (обговорення) 17:19, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Дякую за уточнення. Додав кнопки на Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів, підправив посилання на Вікіпедія:Запити на коментар (воно тепер ідентичне кнопці на відповідній сторінці) — NickK (обг.) 18:47, 1 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Так кнопки зроблені, дякую, але це лише половина справи. Якщо неможливо зробити як у Кнайпі у вікні додавання теми, то бажано ще доробити, про що буде нижче.
1) Далі, незрозуміло нащо залишені дублі нової кнопки зі старими Жовтими..Вікіпедія:Запити на рецензію та Вікіпедія:Запити на коментар стосовно поведінки користувачів.
2) Вікіпедія:Запити на коментар (воно тепер ідентичне кнопці на відповідній сторінці) — ні, щось не помітно. Да й нащо там дубль, якщо можна перейти через посилання і там додати запит...
3) Наступне, не стану кожний Запит прописувати, але разом з більш зручною кнопкою, бажано також у вікні прописати зрозумілий текст алгоритму дій користувача, оскільки наразі не пояснено як робити Заголовок теми тощо... Задля прикладу, пропоную у ВП:ЗДП наступний пояснювальний текст у віконці, а не та що там зараз абракадабра... Взято з прикладу від Рос.Вікі. Отже:
Ви починаєте нову тему на сторінці «Вікіпедія: Запити до .......... »
1. Під «Шапкою» сторінки, напишіть свій заголовок нової теми, ось так: == Назва заголовку вашої теми ==
2. З нового рядка напишіть текст свого повідомлення.
3. Встановіть курсор в кінець повідомлення і поставте ~1~2~3~4 (чотири тильди) [це я так вставив цифри інакше ставиться мій підпис], щоб підписатися (символи автоматично перетворяться на підпис при відправці повідомлення).
4) Окрім того, ще знайшов, майже за одним профілем, тут зроблений зручно запит ВП:ЗППА, а ось тут чомусь залишився старий незручний ВП:ЗППП. --Iskatelb (обговорення) 19:59, 1 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Щодо алгоритму, то це треба переписати російський ru:Шаблон:Тема сверху та прописати його в кожній кнопці саме так, як це зроблено в рувікі. Це можете зробити й ви, бо це не вимагає ніяких додаткових прав, просто треба витратити час на переклад та оформлення. Я не вважаю це дуже пріоритетним, щоб я цим займався зараз, але це корисно, тож буду вдячним, якщо ви або хтось інший зробите це — NickK (обг.) 17:27, 8 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb та NickK: зробив, перевірте, будь ласка, чи все працює так як слід. --Олег Серванський (обговорення) 18:19, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: На відміну від рувікі, не додає == == та не систематично має шапку (у нас, здається, майже всюди не шапка, а заголовок) — NickK (обг.) 18:22, 8 вересня 2019 (UTC)
@NickK: не знаю чому не додає == == Наче ж скопіював все з рувікі --Олег Серванський (обговорення) 18:50, 8 вересня 2019 (UTC)
Так, пояснення вгорі Запитів покращилось, думаю вже має зменшитись кількість помилок при заповненні. Дякую, @Servansky:!
Між тим, все ж таки бажано доробити як у Рос.Вікі, щоб курсор ставав при відкритті вікна Запиту автоматично між == | ==
Або, є більш зручний варіант, як вже зроблено на ВП:ЗПВ. --Iskatelb (обговорення) 19:17, 8 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb та NickK: моя проблема в тому що одночасно "&section=0&preload=blabla" не працює, preload працює лише якщо "section=new". Не можу зрозуміти як це зроблено у росіян. --Олег Серванський (обговорення) 19:20, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: На жаль, я тут не допоможу, бо на цьому не розуміюсь :) --Iskatelb (обговорення) 19:25, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Справді, в нас так курсор не стає. Поки не бачу чому — NickK (обг.) 19:34, 8 вересня 2019 (UTC)
 • @Servansky: Ще, момент який треба скорегувати. При відкритті вікна Запиту, читаємо:
  Впишіть заголовок нової теми між == і == під «заголовком» сторінки.
  Але у коді написано: /Шапка
  Тобто, потрібно привести до однаковості в терміналогії, інакше користувачів така різноманітна двозначність, буде збивати з пантелику й робитимуться помилки при заповненні Запиту. Мабуть, щоб не плутати користувача та привести до однозначності, краще замість «заголовком» сторінки — написата як у коді: під Шапкою» сторінки. --Iskatelb (обговорення) 20:29, 8 вересня 2019 (UTC) UPD Все не потрібно Шапку вписувати, знайшов цей Шаблон й виправив його сам. --Iskatelb (обговорення) 20:36, 8 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Бачу ви виправили код й написали замість /Шапка на /Заголовок. Але навіщо застосовувати подвійну термінологію, якщо можна розвести Заголовок нової теми та /Шапку коду? Наразі Заголовок нової теми разом з «заголовком» сторінки....
Слово Шапка існує в укр. мові. Крім того, Шапка у даному випадку це технічна термінологія, тому вважаю краще розвести терміни для наочності користувачу на два як було Заголовок та Шапка, буде менше плутанини для розуміння. --Iskatelb (обговорення) 10:08, 9 вересня 2019 (UTC)
Iskatelb, просто "заголовок" є стандартом в українській вікіпедії, така назва використовується вже в десятках сторінок. Я лиш уніфікував одне посилання. Я не проти слова "шапка" але це треба обговорювати окремо. --Олег Серванський (обговорення) 10:10, 9 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Можна конкретний приклад де саме використовується? Можливо там інші умови, бо у нашому випадку розведення термінології було б більш зручним для користувача. --Iskatelb (обговорення) 10:17, 9 вересня 2019 (UTC)
Навіть у цьому випадку сама сторінка називається Вікіпедія:Запити до патрульних/Заголовок. Ще два, три, чотири. --Олег Серванський (обговорення) 10:19, 9 вересня 2019 (UTC)
@Servansky та NickK:Тоді цю термінологію треба розвести: на технічну Шапку та для користувача Заголовок теми, інакше є певна неодназначність, що буде призводити до плутанини. Варіант Шапка в укр.мові технічно вживаний, тому для зручності користувачеві треба таке неподобство виправляти. --Iskatelb (обговорення) 10:34, 9 вересня 2019 (UTC) ЩЕ НА ДОДАЧУ :) Вже з'явилось перше незалежне тестування дещо покращеного інтерфейсу Запиту — на жаль поки теж невтішне... --Iskatelb (обговорення) 11:49, 9 вересня 2019 (UTC)
 • @Servansky та NickK: ТЕХНІЧНЕ ПИТАННЯ: Чому не можна зробити інтерфейс додавання Запиту як у Кнайпі, лише виправивши код із додаванням Запиту ВГОРУ? Не треба було б всілякі тех.пояснення покращувати та все відразу для користувача зрозуміло, куди Заголовок теми писати й куди Текст повідомлення. --Iskatelb (обговорення) 12:50, 9 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Тому що цей інтерфейс працює лише при додаванні нових знизу. Його неможливо підключити для нових зверху — NickK (обг.) 16:19, 9 вересня 2019 (UTC)
@NickK: Не вірю, що код неможливо змінити з додаванням нагору :) --Iskatelb (обговорення) 16:48, 9 вересня 2019 (UTC)
@Iskatelb: Проблема в тому, як прописане редагування нових зверху. У вікірозмітці легко додати новий розділ знизу, воно просто дописує те, що ви пишете, після коду сторінки. Однак коли ви додаєте новий розділ зверху, ви додаєте його насправді між заголовком та першим розділом, і от автоматично дописати туди неможливо, вам треба самому вказати на потрібне місце. Власне, проблему того, що люди не пишуть у потрібне місце, ми й намагаємося вирішити — NickK (обг.) 23:50, 14 вересня 2019 (UTC)
@Servansky та NickK: Черговий приклад недолугого варіанту вирішення проблематики із знесенням коду Запиту. І таке буде продовжуватися, оскільки для більшості новачків, подібний інтерфейс Запиту є важкозрозумілим. Щоб дійсно зробити зручний Запит, треба робити як у Кнайпі з виправленим додаванням запиту вгору. --Iskatelb (обговорення) 12:44, 10 вересня 2019 (UTC)
Я вже адаптував російський скрипт ru:MediaWiki:Gadget-newTopicOnTop.js - див. Користувач:Servansky/newTopicOnTop.js Треба тепер лише щоб він вантажився всім. --Олег Серванський (обговорення) 12:46, 10 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: нажаль, я не розумію цей код. Якщо простими словами, воно буде мати інтерфейс як у Кнайпі із додаванням запиту нагорі? --Iskatelb (обговорення) 13:18, 10 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Подивився код, на мою думку, та частина, яка переносить заголовок теми в опис редагування, нам теж потрібна. Принаймні якщо вона вже написана кимось і працює, не бачу сенсу її не переносити — NickK (обг.) 23:50, 14 вересня 2019 (UTC)
@NickK: згідний з вами, відтестував, у нас також все працює без змін. Включіть для анонімів, будь ласка. --Олег Серванський (обговорення) 12:48, 16 вересня 2019 (UTC)
@Servansky: Перепрошую, досі не знайшов часу перевірити ваш скрипт, тож щоб не затягувати процес прошу інших адміністраторів інтерфейсу глянути: @Alex Khimich, Atoly, Green Zero, Piramidion, Sergento та VoidWanderer:NickK (обг.) 01:48, 21 вересня 2019 (UTC)
@NickK: до кого краще звернутись з цим питанням?--Олег Серванський (обговорення) 11:31, 29 жовтня 2019 (UTC)
Панове @VictorAnyakin та Bunyk:, якщо матимете час, будь ласка долучиться до розв'язання проблеми :) --Iskatelb (обговорення) 20:01, 1 листопада 2019 (UTC)
@Servansky: Знайшов час і додав гаджет (разом з тим трохи оновивши код рувікі), але він наразі не працює. Можливо, затримка через кеш, але якщо за кілька днів не запрацює — можливо, в ньому ще якась, досі не відома проблема — наприклад, загублена ще якась залежність чи функція — NickK (обг.) 22:07, 23 листопада 2019 (UTC)
Ймовірно він вимкнений, поки крім hidden не пропишеш default. --AS 00:09, 24 листопада 2019 (UTC)
@AS: Точно, виправив, зараз наче має бути добре — NickK (обг.) 17:54, 7 грудня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-44

16:09, 28 жовтня 2019 (UTC)

Editing News #2 – Mobile editing and talk pages

11:12, 29 жовтня 2019 (UTC)

Шаблон:Бібліоінформація

Доброго вечора!

Чи можна замінити шаблон "Бібліоінформація" на "Нормативний контоль" у панелі для редагування? Це одне і теж, але при цьому шаблон Бібліоінформація перенаправляє на Нормативний контоль--Дмитро Савченко (обговорення) 20:03, 1 листопада 2019 (UTC)

Перегляд різниці редагувань

Останніми днями у мене при перегляді різниці редагувань відкривається нове вікно, а не поверх. Раніше в мене це бувало тільки при повільному Інтернеті, але зараз він нормальний. Налаштувань не змінював. На смартфоні переглядаю Вікіпедію під попереднім заблокованим іменем, те ж саме. --Submajstro (обговорення) 08:14, 2 листопада 2019 (UTC)

@Submajstro: Останніми днями — це як давно? Я вчора вилучив додаток Diffs на запит AS, можливо це в цьому справа? Щоправда я той додаток собі вмикав, але не бачив, щоб він якось спрацьовував. Можливо, не туди дивився, або треба було бета-функцію спершу вимкнути.--Piramidion 08:19, 2 листопада 2019 (UTC)
Якщо поверх, то це Diffs. en:Wikipedia:Tools/Navigation popups працює краще, але він робить спливне вікно при наведенні курсора на посилання, це можливо не так зручно на телефоні. Бачу, що колись були спроби додати його як додаток (MediaWiki:Gadget-Popups) не пам'ятаю, чому не вийшло. --AS 08:36, 2 листопада 2019 (UTC)
@Piramidion:Точно не можу стверджувати, але десь з того часу коли був вилучений додаток спочатку не звернув уваги, бо була нестабільна швидкість Інтернету. На смартфоні в мене стаціонарний режим, під іншим заблокованим іменем, щоб робити випадкових відкотів. --Submajstro (обговорення) 08:52, 2 листопада 2019 (UTC)
@Submajstro: додаток відновив. Ймовірно, Вам треба ще раз його ввімкнути в налаштуваннях.--Piramidion 09:17, 2 листопада 2019 (UTC)
Спробував його увімкнути собі ще раз — єдине, що можу сказати — то це те, що я зрозумів, де він мав би спрацьовувати, але в мене він відкриває різницю не поверх сторінки (якщо я правильно зрозумів призначення), а переходить за посиланням і ламає перегляд різниці версій (тобто я не можу цим додатком користуватись), не знаю чому. --Piramidion 09:25, 2 листопада 2019 (UTC)
У мене працює, але зламана підсвітка змінених слів (напевно змінилися назви css-класів). --AS 09:40, 2 листопада 2019 (UTC)
Запрацювало на смартфоні. Але для поточного облікового запису нічого не змінилося. Перевіряв на смартфоні, іншому ПК, те ж саме. Скидав налаштування, не змінюється. Таке враження що зламалося для активних користувачів. Чи може не знайшов щось у налаштуваннях? --Submajstro (обговорення) 15:20, 2 листопада 2019 (UTC)
Увімкнути додаток має бути єдиним налаштуванням. --AS 05:59, 3 листопада 2019 (UTC)
Налаштував, працює нормально. --Submajstro (обговорення) 07:22, 3 листопада 2019 (UTC)

Tech News: 2019-45

16:47, 4 листопада 2019 (UTC)

Обмеження від 5000 до 500 записів на спеціальній внеску мене особисто засмутило. %-[ --Ата (обг.) 17:22, 4 листопада 2019 (UTC)

Зайві параметри у зовнішніх посиланнях

Доброго ранку! Чи можна в якомусь із фільтрів передбачити вилучення зайвих GET-параметрів із зовнішніх посилань? Адже такі параметри не несуть жодного корисного навантаження, збільшуючи довжину посилань подекуди вдвічі (особливо fbclid). --Рассилон 05:50, 5 листопада 2019 (UTC)

Фільтр вміє тільки забороняти, попереджати і маркувати. Відповідно, можна попереджати автора при редагуванні і/або маркувати такі вставки. --AS 06:52, 5 листопада 2019 (UTC)
@AS: Було б добре забороняти посилання з такими параметрами, але для цього необхідно затвердити розділ ВП:УНИКАТИПОС як правило. Можна ще й до ВП:ВФ додати чистку цих параметрів. --Рассилон 07:16, 5 листопада 2019 (UTC)
Краще до Вікіфікатора чистку додати. Для звичайних редакторів буде надто складно в цьому розбиратися. --MMH (обговорення) 11:46, 5 листопада 2019 (UTC)
Звичайні редактори не будуть знати, що їм варто запустити вікіфікатор. Краще просто позначати такі редагування, а потім редагувати ботом (допускаючи, що нема сайтів з параметром fbclid такого самого формату). --AS 14:00, 5 листопада 2019 (UTC)

Google Code-In will soon take place again! Mentor tasks to help new contributors!

Hi everybody! Google Code-in (GCI) will soon take place again - a seven week long contest for 13-17 year old students to contribute to free software projects. Tasks should take an experienced contributor about two or three hours and can be of the categories Code, Documentation/Training, Outreach/Research, Quality Assurance, and User Interface/Design. Do you have any Lua, template, gadget/script or similar task that would benefit your wiki? Or maybe some of your tools need better documentation? If so, and you can imagine enjoying mentoring such a task to help a new contributor, please check out mw:Google Code-in/2019 and become a mentor. If you have any questions, feel free to ask at our talk page. Many thanks in advance! --Martin Urbanec 07:28, 5 листопада 2019 (UTC)

У нас же десь були ідеї для втілення/програмування? --Alex Blokha (обговорення) 12:04, 5 листопада 2019 (UTC)

Проблема

Сьогодні 7 листопада. Подивився http://wrating.ukrface.org/ - не працює? Щось сталося?--Білецький В.С. (обговорення) 18:22, 7 листопада 2019 (UTC)

@UkrFace: --Yukh68 (обговорення) 20:23, 7 листопада 2019 (UTC)
@Yukh68: Сторінка UkrFace пуста.--Білецький В.С. (обговорення) 07:37, 8 листопада 2019 (UTC)
Не важливо, чи є щось на сторінці, головне, щоб пінг спрацював --Ата (обг.) 15:35, 8 листопада 2019 (UTC)
Це просто він не створив сторінки користувача, минулого разу це допомогло. --Yukh68 (обговорення) 15:38, 8 листопада 2019 (UTC)

Tech News: 2019-46

22:02, 11 листопада 2019 (UTC)

Кому може бути треба пдф на п'ять тисяч статей?.. --Ата (обг.) 19:39, 13 листопада 2019 (UTC)
МОН України. )--Fosufofiraito Обг. 20:29, 13 листопада 2019 (UTC)

Вікіфікація приміток

Пропоную додати до Вікіфікатора функцію перенесення розділових знаків за теги <ref>...</ref> відповідно до Довідка:Примітки § Рекомендації щодо стилю. Було б корисно під час вичитування перекладених статей, зокрема з АнглоВікі. --Рассилон 18:04, 13 листопада 2019 (UTC)

Ну, я б навпаки змінив оті рекомендації, аби розділові знаки завжди були перед тегами. Тому одразу кажу, що особисто я Symbol oppose vote.svg Проти.--Piramidion 18:07, 13 листопада 2019 (UTC)
@Piramidion: Аргументуйте запропоновану Вами зміну. --Olvin (обговорення) 19:45, 13 листопада 2019 (UTC)
Її я вже аргументував неодноразово, і Ви були учасником усіх двох таких обговорень. Невже я щоразу маю повторювати одне й те ж? Спробую знайти старі обговорення — наведу посилання.--Piramidion 19:53, 13 листопада 2019 (UTC)
Отже, щодо цього питання разом я знайшов три колишні обговорення:
Як видно з третього обговорення, я — далеко не єдиний, хто вважає неправильним (ну, або неестетичним) застосовувати в українській Вікіпедії правила, що розроблялися для друкованих видань.--Piramidion 20:11, 13 листопада 2019 (UTC)
тут питання лише в тому - чи будемо ми дотримуватися ДТСУ чи ні. Якщо в нас є отаке nbsp;, що практично не приносить користі. Крапка це як 1+2=3 і 2+1=3. Від зміни розташування крапки нічого не зміниться. Однак у загальному порядку поставить питання: а для чого дотримуватися ДСТУ взагалі? П.С. зробіть хоч скрипт для зміни крапки, хто захоче, той і буде використовувати. --Fosufofiraito Обг. 20:24, 13 листопада 2019 (UTC)
Не бачу різниці, тому не бачу змісту робити не так, як у друкованих виданнях. --AS 21:04, 13 листопада 2019 (UTC)
Знаєте, сталося так, що я саме сьогодні чистив одну статтю від надмірної кількості посилань. Раніше вона виглядала ось так (там розділові знаки розташовані якраз відповідно до рекомендацій): Special:PermaLink/26497401. Розділові знаки мають передавати інтонаційне забарвлення мови, так би мовити. Кома передає паузи, а також використовується для відокремлення слів чи частин речення. Крапка позначає закінчення речення. Але в тому реченні я бачу, що після «Каратєль» немає коми, а після «альянс» немає крапки, через що речення виглядає неповним. Очевидно, що розділові знаки не виконують своєї функції — вони мають доповнювати слова, а в нас вони нерідко живуть власним життям. Чи часто Ви бачили в друкованих виданнях нумерацію приміток, взяту в квадратні дужки, а також таку велику кількість приміток біля одного слова? Коли крапка відокремлена від останнього слова в реченні 52-ма символами (хай навіть і зменшеного розміру), для читача це виглядає так, наче тієї крапки там і немає. Тому ще раз — відповідний ДСТУ розроблявся для друкованих видань. Застосовувати його у Вікіпедії — це все одно, що силою пхати кругле в квадратне, чи квадратне в кругле (в англійців є такий фразеологізм — «a square peg in a round hole»). --Piramidion 22:24, 13 листопада 2019 (UTC)
"Очевидно, що розділові знаки не виконують своєї функції" — так буде в будь-якому випадку. Мій ментальний парсер теж ламається, коли я читаю примітки після знаку, бо симовли мені не виконують своєї функції. Тому не бачу змісту міняти звичну недосконалу модель на незвичну недосконалу модель. "Чи часто Ви бачили в друкованих виданнях нумерацію приміток, взяту в квадратні дужки, а також таку велику кількість приміток біля одного слова?" — по-моєму, зміна порядку ніяк не вирішує проблему довгих приміток. --AS 23:02, 13 листопада 2019 (UTC)
Додам до колекції цих обговорень:
--VoidWanderer (обговорення) 22:55, 13 листопада 2019 (UTC)
Питання в тому, за які саме розділові знаки, і чи можна придумати контрприклади, коли скрипт спрацює помилково. Наприклад, уявляю таблицю з примітками після скорочення "20 тис.<ref></ref>". --AS 21:04, 13 листопада 2019 (UTC)

помилка «WMFTimeoutException»

Не знаю, чи це тільки в мене, але я не можу зайти на сторінку Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Місяць синіх посилань у вибраних статтях/Список1. Вискакує повідомлення Внутрішня помилка [Xc0fFwpAICMAALJFAo0AAAAN] <дата помилки>: Критичний виняток типу «WMFTimeoutException». Хтось знає в чім проблема, та як її можна вирішити?--Andriy.v (обговорення) 09:39, 14 листопада 2019 (UTC)

Це пов'язано з розміром сторінки — вона має понад мегабайт тексту. Можливо, її варто якось розділити (можна відкрити в редакторі)--Piramidion 10:27, 14 листопада 2019 (UTC)
@Piramidion: Дякую за пояснення. Така проблема виникає і у Вас, чи це залежить від якость інтернет зв'язку? Я знаю, що максимальний розмір сторінки 2 МБ, і логічно щоби усі сторінки, які мають розмір менший за 2 МБ, відображалися. Чому це не так?--Andriy.v (обговорення) 11:09, 14 листопада 2019 (UTC)
Так, у мене теж так. Не знаю, чому ту сторінку не можна переглянути - можливо, це пов'язано з використанням таблиці, абощо... Колись були проблеми з деякими серверами, я спершу подумав, що може це теж такий випадок, але от, наприклад, СО Миколи Івкі має ще більший розмір, але наразі ще відкривається. Попередній перегляд, до речі, теж дає HTTP error: timeout, але якщо вилучити пів таблиці — то працює.--Piramidion 11:35, 14 листопада 2019 (UTC)

Перегенерував той список за наданим посиланням, але залишив лише першу половину лінків з потребою 1, щоб сторінка змогла відкритися. --VoidWanderer (обговорення) 12:00, 14 листопада 2019 (UTC)

Прохання про шаблон

У Вікі Енциклопедію громадянського суспільства в Україні, http://prostir.wikia.org інколи переношу статті з Вікіпедії про громадські інституції і громадських діячів. Зокрема ті статті, які у Вікіпедії під загрозою вилучення.

У багатьох таких статтях трапляється шаблон {{Cite web}}.

Перенести шаблон {{Cite web}} з Вікіпедії в Енциклопедію громадянського суспільства в Україні уявляю як технічно складну задачу, оскільки він зокрема викликає модулі.

Потребую допомоги в написанні спрощеного тексту шаблону Cite web, який би вибирав з усього тексту, який його викликає, лише параметри url = значення-url та title = значення-title і формував із них рядок: [значення-url значення-title]

Інші параметри та їх значення мають ігноруватися. Як варіант значення інших параметрів можна просто перелічити через кому: [значення-url значення-title], значенння інших параметрів

--Perohanych (обговорення) 11:01, 18 листопада 2019 (UTC)

{{Cite web 2}}?? Інші подібні шаблони? --Fosufofiraito Обг. 12:37, 18 листопада 2019 (UTC)
@AlexKozur: Дякую! Працює, але з глюком. Праворуч додається текст: Шаблон:-.. Дивись, наприклад: https://prostir.wikia.org/uk/wiki/Cite_web_test_page --Perohanych (обговорення) 14:39, 18 листопада 2019 (UTC)
Це він викликає шаблон {{-.}}. Потрібно перенести також усі шаблони, які використовує "Cite web 2": {{±.}}, {{та ін}} та ін. --MMH (обговорення) 20:56, 18 листопада 2019 (UTC)
Ще: {{para}}, {{бскор}}, {{недоступне посилання}}, {{lg}}. --MMH (обговорення) 21:02, 18 листопада 2019 (UTC); 21:08, 18 листопада 2019 (UTC)
Можливо, вказані шаблони викликають ще якісь шаблони, тоді їх також треба переносити. --MMH (обговорення) 21:15, 18 листопада 2019 (UTC)
@MMH: Шаблон {{-.}} викликає модуль String: #invoke:String, а перенесення модулів на несвій хостинг не є, наскільки розумію, тривіальною справою.
В чому є потреба — це в значно спрощеному шаблоні, який би вибирав з усього тексту, який його викликає, лише параметри url = значення-url та title = значення-title і формував із них рядок: [значення-url значення-title]
--Perohanych (обговорення) 12:06, 19 листопада 2019 (UTC)
Наскільки розумію, функція {{-.}} десь там обрізати крапку вкінці, просто викиньте його. --AS 13:12, 19 листопада 2019 (UTC)
Гараз, я зроблю Вам сьогодні спрощений шаблон. --MMH (обговорення) 13:18, 19 листопада 2019 (UTC)
Якщо так, як Ви кажете, то Вам досить розмістити код: [{{{url}}} {{{title}}}]. --MMH (обговорення) 15:52, 19 листопада 2019 (UTC)
@MMH: Супер, працює! Дуже дякую!
Тоді ще прохання про деяке ускладнення. Якщо значення date не порожнє, то щоб формувалося [{{{url}}} {{{title}}}], {{{date}}} --Perohanych (обговорення) 19:47, 20 листопада 2019 (UTC)
[{{{url}}} {{{title}}}]{{#if:{{{date|}}}|, {{{date}}} }}. --MMH (обговорення) 19:58, 20 листопада 2019 (UTC)

Tech News: 2019-47

20:16, 18 листопада 2019 (UTC)

Петля

Шаблон {{визначна пам'ятка}} викликає петлю в шаблоні {{замок}}. Причиною є параметр країна, де бог лиш знає, що наліплено і для чого. У кого є час, прохання допомогти розібратися з кодом у форматі «що? де? коли?» --Fosufofiraito Обг. 10:55, 19 листопада 2019 (UTC)

Надайте будь ласка приклади неправильної роботи шаблону. --MMH (обговорення) 11:23, 19 листопада 2019 (UTC)
Ідеться мабуть про те, що {{країна з прапорцем|}} з порожнім параметром генерує "[[Файл:[[Файл:Виявлена петля у шаблонах: Шаблон:Прапор <includeonly></includeonly>|20x13px|]]|20x13px|]] [[]]". Можливо, він мав би повертати порожній текст у такому випадку. Тобто, не знаю, чи виправляти це на рівні {{визначна пам'ятка}} чи {{країна з прапорцем}}. --AS 12:19, 19 листопада 2019 (UTC)
Спробував виправити помилку так. Якщо щось працює не так — відмініть, і напишіть мені, будь ласка. --Іван (обговорення) 12:43, 19 листопада 2019 (UTC)
Він став вставляти більший прапорець (для України бачу 23пкс замість 20). Тепер, якщо нема країни, вставляється [[|]], що принаймні краще, ніж було. --AS 13:09, 19 листопада 2019 (UTC)
Встановив розмір 20пкс. Загалом {{flagg}} мені здався зручнішим ніж {{країна з прапорцем}}, але чомусь його рідше використовують. --Іван (обговорення) 10:37, 20 листопада 2019 (UTC)
вікідата p17 вже сам вставляє цей прапорець у визначні пам'ятці, а тому його виклик через шаблон країна з прапорцем дає дубль, но я хз для чого в параметрі країна для визначної пам'ятки такий код, який знов викликає прапорець, що вже встановлений для p17. І ті ісо-коди теж не знаю навіщо. Я не розумію задумки автора. flagg же просто використовує англійський модуль, тому звичайно, що помилка виправлена. І дякую, не знав, що в нас такий шаблон є. Але питання до коду у визначній пам'ятці відкрито. --Fosufofiraito Обг. 12:42, 20 листопада 2019 (UTC)

Your wiki will be in read-only on November 26

Hello!

Sorry to use English. Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою. Дякуємо.

Your wiki will be on read-only mode for a maintenance task on 26th November, from 06:00 to 06:30 AM UTC. The read-only mode is supposed to take a couple of minutes.

Edits won't be possible, but reading will still be possible. A banner will be displayed to warn users before the operation.

This is due to a database moved to a different server. To know more, please check phab:T238046.

Please share this announcement with your community, and post it at the right places if needed.

Thank you, Trizek (WMF) (обговорення) 18:03, 20 листопада 2019 (UTC)

Шаблон приміток

Я щось не зрозумів, чому це всі шаблони з подвійною косою? На моєму компутері реф><//реф щось не працює. Якщо вручну забрати зайвий слеш - все ніби нормально. В чому тут справа? --Mykola Swarnyk (обговорення) 17:57, 23 листопада 2019 (UTC)

Mykola Swarnyk, можете, будь ласка, дати скріншот чи якийсь приклад редагування? --Ата (обг.) 18:48, 23 листопада 2019 (UTC)
Проблема була на цій сторінці. Я скасував своє останнє редагування (пояснення тут). @AS: ті подвійні косі зараз у всіх користувачів, які зберегли те оновлення. Може краще, все ж, поскасовувати оті всі редагування?--Piramidion 20:00, 23 листопада 2019 (UTC)
"Може краще, все ж, поскасовувати оті всі редагування?" — ну якщо маєш бажання, скасуй. Думаю, нічого критичного не мало б зламатися (як я думав раніше). --AS 22:11, 23 листопада 2019 (UTC)
Добре.--Piramidion 22:14, 23 листопада 2019 (UTC)
Скасуйте, коли ваша ласка. О, все стало як було. Дякую. Mykola Swarnyk (обговорення) 00:05, 24 листопада 2019 (UTC)

Tech News: 2019-48

16:51, 25 листопада 2019 (UTC)

Два рядки вкладок на головній

https://1ce.org/1#SJ4-vcTnB Як побороти це?--Dgho (обговорення) 18:52, 28 листопада 2019 (UTC)

@Dgho: Наскільки я розумію, у вас нагромаджуються вкладки на вузькому екрані? Не думаю, що тут щось залежить від української Вікіпедії, якщо це й проблема, то загальна проблема всього MediaWiki. Найкраще повідомити проблему на Фабрикатор, мабуть, зазначивши версію вашого браузера — NickK (обг.) 23:00, 8 грудня 2019 (UTC)

Хакерський напад?

Сьогодні під час редагування потемнів екран, і

 • У новому вікні з'явилася стаття ГЕС Чікоасен, про яку я ні сном, ні духом.
 • Коли я захотів зберегти своє редагування, повідомлення, що хтось інший вніс правку. Моє редагування diff виявилося вже збереженим під моїм підписом, хоча я залишався у режимі редагування.

Чекаю відповіді на лист, який 27 листопада о 21:26 направив вікіпоштою чек'юзеру user:VictorAnyakin

Мій добрий знайомий показав мені, як працює програма teamviewer: він на відстані багатьох кілометрів керував моєю мишкою, і, очевидно, бачив мій екран. Я не відразу зрозумів це, гадав, що це миша знову побігла сама по собі, і перехопив її; він пояснив, що teamviewer надає можливість йому теж керувати мишею.

Дуже подібні речі відбувалися на моєму комп'ютері з кінця серпня чи початку вересня. Кілька днів тому я вилучив teamviewer у списку процесів Диспетчера задач. Наче усе нормалізувалося.

Буду умовно називати цей період (я не зафіксував чітко початок) часом кібернападу, - умовно, бо я не знаю достеменно, що це було. Відбувалися дивні речі. Я відчував дискомфорт та небезпеку, спробу маніпуляції.

Найперше, я помітив, що дуже часто змінюється IP. До цього IP змінювався один-два рази на рік, а під час кібернападу мало не щодня.

Інколи, коли я зберігав свої редагування, йшла відмова, а потім виявлялося, що редагування вже збережено. У деякі періоди мої редагування зберігалися разів у десять довше, ніж зазвичай, наче проходили потаємний довгий шлях.

Інколи екран згасав на кілька секунд, наче його зміст когось цікавив.

Інколи під час редагування на екрані було два курсора, дві миші.

Ось дифи деяких результатів, коли миша шкодила:

https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=26349448
https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=26115646
https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=25946700
https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=25937116
https://uk.wikipedia.org/w/index.php?diff=25930100

Можливо, до мене потайки вліз якийсь хакер?

Для чого? Що він міг у мене вкрасти?

Прошу конфіденційно перевірити, чи не був мій ноутбук у цей час використаний для якогось злочину чи вандалізму.

Перевірити, що можете, доки ще не спливли три місяці.

Можливо, у мене на ноутбуці хакером був встановлений агент. Якщо це так, то я не певен, що його вже немає.

Що ще Ви мені можете порадити?

Додам, що IP останні кілька днів вже не скаче, не змінюється.

Щоправда, миша шкодить вже дуже давно.

Юрій Владиславович в) 08:12, 08:27, 29 листопада 2019 (UTC).

Звернутися до ремонтників ПК як я це Вам писав раніше. --Fosufofiraito Обг. 08:35, 29 листопада 2019 (UTC)
Ремонтники ПК не можуть знати, що діялося з моїх IP у Інтернеті, коли і чому IP стрибали, мов скажені. Тому, шановний чек'юзере @VictorAnyakin: чекаю на відповідь, конфіденційно поштою, відкриту інформацію — тут чи на своїй СО. Курсор роздвоювався лише при редагуваннях у Вікіпедії, тому ця частина атаки була, безперечно, з Вікіпедії. Можливо, хтось саме тут, у технічній Кнайпі, знає подібні ситуації. — Юрій Владиславович в) 12:16, 1 грудня 2019 (UTC).
@Dzyadyk: Ви програміст? ремонтник ПК? сасадмін? айті-інженер? просто айтішнік? «не можуть знати, що діялося з моїх IP у Інтернеті» - чек'юзер також цього не знає, він знає лише щодо внеску в Вікі. Чек'юзер Вам не допоможе якщо з Вашого ПК, не дай боже, була забрана важлива інформація. І ремонтника Вам допоможуть, якщо професіонали, знайти нормальний захист для Вашого ПК, бо я сумніваюсь, що всім доступні [12] плюс настроять ПК для цього. Ви самостійно це зможете зробити? У деяких людей є лише один диск для ОС, і я маю підозру, пробачте, що Ви самостійно не перевстановите Вінду. Однак, якщо Ви не виконаєте пошук і чистку ПК, або перестановку Вінди, і настройку безпеки ОС, від перевірки чек'юзера сенсу нуль. Також Вам можуть запропонувати перейти на Лінукс.--Fosufofiraito Обг. 12:43, 1 грудня 2019 (UTC)
1) Якщо підозра на безневинну мишу, то змінити мишу.
2) якщо підозра на хакера - перевстановити Вінду. --Alex Blokha (обговорення) 15:46, 29 листопада 2019 (UTC)
Дякую. Курсор роздвоювався лише при редагуваннях у Вікіпедії, тому ця частина підозри на таємне переслідування з Вікіпедії. Тому запит тут. — Юрій Владиславович в) 12:16, 1 грудня 2019 (UTC).

@Dzyadyk: В цій вікіпедії немає фахівців з кібербезпеки кращих за Користувач:Учитель і Користувач:Круковський Ігор, спробуйте звернутися до них. --Буник (обговорення) 16:39, 1 грудня 2019 (UTC)


Нагадую, що я звернувся до чек'юзера Victor-а Anyakin-а та сюди після допомоги фахівців, тепер IP не скаче, залишилися лише проблеми, зав'язані на Вікіпедію. Фахівці сказали, що не знають внутрішні справи Вікіпедії. На жаль, в Українській Вікіпедії досі бойкот моїх прохань. — Yuriy V Dz в) 11:31, 3 грудня 2019 (UTC).

@Dzyadyk: Найпростіше пояснення таке:
 • ваша миша випадково натиснула на Випадкова стаття на панелі ліворуч, і генератор випадкових чисел потрапив саме на статтю ГЕС Чікоасен.
 • ваша миша випадково двічі клацнула на кнопку «Зберегти зміни»: в такому випадку ви маєте конфлікт редагувань з самим собою, бо перший клік зберігає редагування й підставляє підпис, другий клік намагається зберегти те саме редагування й замінити підпис на чотири тильди з новим часом, створюючи конфлікт.
 • мабуть, вам варто спробувати замінити мишу
NickK (обг.) 23:04, 8 грудня 2019 (UTC)

Видалення 3/4 статті Імпульсне реле

Вітаю. Не впевнений що правильно обрав розділ. Питання до пана Diogen. Просто цікаво, з якої причини було видалено більше половини статті про вимикачі світла "Імпульсне реле" у червні 2018 року ( на жаль раніше цього не помічав - не слідкую за всіма своїми статтями, бо їх дуже багато вже). Не було ні повідомлення ні обговорення. Це стосується не лише згаданої статті - не слідкую хто це робить, але буває додаси текст до якоїсь куцої статті (в основному роблю переклади зі статей WIKI англ., фран., нім.), а цей допис беруть і просто видаляють без всяких обговорень, адже можна повідомити: дякуємо за допис але... Так ми відбиваємо бажання писати. І ще питання щодо знімків з інших сайтів чи каталогів (коли починав, здається 2017 року, ще не знав що не можна робити знімки з купленого мною каталогу або іншого сайту). Чомусь видалили з моєї статті "Акцентуюче освітлення" файл (мій власний знімок з усіма розповідями хто зняв, де, коли, яким пристроєм...), а знімок який я зробив з сайту УНІАН для редагованої мною статті "Акустика" (знімок на початку статті з Софійського собору Києва), я не можу видалити - він просто не видаляється... Хоча мені не вперше погрожують за це (використання чужих знімків) заблокувати акаунт (я звичайно це переживу - за Україну прикро). Можливо це пов'язано з хакерськими атаками на мій акаунт - десь з два роки тому, здається з Сан-Франциська (там служба безпеки Вікіпедії) мені повідомили, що о 3.30 ночі за київським часом, було 5 спроб зламати мій пароль. Тоді деякий час (місяців 8) я не міг взагалі нічого писати чи видаляти свої порушення - пишеш в чернетку текст, редагуєш, клацаєш "опублікувати", а на сайті ВІКІ з'являється казна-що - набір літер по 17 приголосних у слові, тож прийшлося перевстановлювати Віндовс... Дякую. --Olehhrachenko 17:09, 30 листопада 2019 (UTC)

@Олег Граченко: Щодо першого — в першу чергу треба було запитати самого користувача, на його СО або на сторінці обговорення статті. Я бачу, що Ви додали свій текст без посилань на джерела. Послались на англійську Вікіпедію, але Вікіпедія загалом не може бути джерелом сама для себе. Треба наводити надійні, незалежні джерела інформації. Думаю, що відсутність таких джерел і стала причиною вилучення. Ви можете відновити свій текст, якщо підкріпите його надійними джерелами.
Щодо файлів — не знаю, про який файл йдеться, бо статті Акцентуюче освітлення немає й ніколи не було. Але глянув Вашу сторінку обговорення на Вікісховищі — Ви взагалі читаєте повідомлення, які Вам залишають? У Вікіпедії заборонено використовувати невільні зображення без належного обґрунтування. Якщо теоретично можлива вільна заміна — вантажити такий файл сюди не можна. Загалом, про вільні та невільні зображення можете почитати тут.--Piramidion 18:02, 30 листопада 2019 (UTC)

Вітаю. Стаття "Освітлення акцентуюче" (чергування слів було неправильне). Але головної відповіді не побачив: як видалити файл зі статті "Акустика" який я використав з порушенням 3 роки тому, щоби мені більше не писали що я знову щось порушую? Щодо англомовних і іншомовних статей: дивні правила, адже англомовна стаття посилається на джерела з Бібліотеки конгресу США, а я просто це перекладаю і ставлю відповідну позначку. Якщо я продублюю джерела, буде негарно адже я ніколи не був у згаданій бібліотеці... --Olehhrachenko 06:52, 1 грудня 2019 (UTC)

@Олег Граченко: Привіт. У таких випадках, все-таки, треба джерела дублювати: варто припускати, що той редактор, який додав те джерело до англійської статті, таки був у тій бібліотеці, а в описі редагування або на СО статті вказувати, що Ваш текст є перекладом з англійської Вікіпедії, як це вимагає робити правило ВП:Переклад (це потрібно для дотримання авторського права). Цього мало б бути достатньо для уникнення подібних конфліктних ситуацій. Щодо файлу — спробуйте додати на сторінку файлу такий код: {{speedydelete|F3: Derivative work of non-free content (author-requested)}} Цього мало б вистачити.--Piramidion 07:13, 1 грудня 2019 (UTC)

Красно дякую--Olehhrachenko 07:17, 1 грудня 2019 (UTC)

Порожній рядок

Хтось знає, як виправити шаблон {{Гора}} без необхідності його повністю переписувати, щоб він перестав вставляти порожній рядок у статтях? Див., наприклад, Три Сестри (Альберта). Порожній рядок можна прибрати, якщо поставити вертикальну риску перед першим шаблоном картка/р, але тоді це трохи псує візуальний вигляд самого шаблону, бо назва ледь-ледь зміщується нижче.--Piramidion 08:44, 2 грудня 2019 (UTC)

Tech News: 2019-49

16:57, 2 грудня 2019 (UTC)

Батурин

Вітаю! Є дві статті:

Об'єднав. --VoidWanderer (обговорення) 10:47, 3 грудня 2019 (UTC)

параметр «жінка = »

Перенесено із ВП:К-П

Прошу внести у шаблон {{підпис}} параметр « | жінка = ».

Пояснення та тестовий приклад див. Обговорення шаблону:Підпис#параметр «жінка = ».

Yuriy V Dz в) 12:19, 8 грудня 2019 (UTC).

просто раніше був гендер за налаштуваннями власного аккаунту. Його видалили. Питання лише в тому якщо людина не вказала гендер. Це її вибір, чи її помилка? Хм... у мене на 10 000 % це вибір. --Fosufofiraito Обг. 14:36, 8 грудня 2019 (UTC)
До чому тут політика? І ніколи не використовуйте цей шаблон без підстановки, бо документація пише чітко Шаблон використовується із підстановкою!!!--Fosufofiraito Обг. 14:47, 8 грудня 2019 (UTC)

Переніс з ВП:К-П, звісно, має бути ВП:КТП. — Yuriy V Dz в) 15:02, 8 грудня 2019 (UTC).


Див. приклад Обговорення шаблону:Підпис#параметр «жінка = », user:VikAuthor: Я — Вікторія з Києва.

 1. Чому ніхто не порадить Вікторії у вітанні на СО, як зробити user = користувачка, а не користувач? Я не знаю, як це зробила, наприклад, user:Ата.
 2. {{subst:підпис | VikAuthor || жінка = так}} читається — Це написав, але не підписав користувач VikAuthor (обговореннявнесок).

Далі прошу на СО шаблону.

Yuriy V Dz в) 15:19, 8 грудня 2019 (UTC).

Ата, може, розкажеш, як зробила user = користувачка? — Yuriy V Dz в) 16:05, 8 грудня 2019 (UTC).

Просто встановлюєте стать в налаштуваннях. Більше нічого робити не треба. (Якщо хочете випробувати на своєму акаунті, то, можливо, треба буде очистити кеш на своїй сторінці користувача) --Piramidion 16:07, 8 грудня 2019 (UTC)
Дякую, я як раз щойно спробував у своїх налаштуваннях. Телепатія, мабуть. — Yuriy V Dz в) 16:12, 8 грудня 2019 (UTC).
приклад

Чи можна зробити {{subst:підпис | name ||f}}? має читатися:

— Це написала, але не підписала користувачка name (обговорення · внесок).

За зразком: {{Український патріот}}{{Український патріот|f}}{{українець|f}} читається:

Yuriy V Dz в) 18:56, 8 грудня 2019 (UTC).


Підсумок

В шаблоні підпис гендер вже знов є. Добре.

Yuriy V Dz в) 20:14, 8 грудня 2019 (UTC).

Не працює вікіфікатор

Добридень. Не працює вікіфікатор, може хто підкаже що його робити? Або хтось стикався з такою проблемою? При цьому інші кнопки шапки працюють справно. --KuRaG (обговорення) 18:59, 8 грудня 2019 (UTC)

@KuRaG: Він уже давно не працює з новим підсвічуванням синтаксису (якщо взагалі колись працював). Але з цим підсвічувальником ніби-то все гаразд (принаймні в моєму Firefox 71). --Рассилон 19:10, 8 грудня 2019 (UTC)