Вікіпедія:Культурна спадщина та видатні постаті (2021)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
CulturalHeritage 2021.jpg
Наша коротка адреса:
biblio.wikipedia.org.ua

«Культурна спадщина та видатні постаті» — конкурс наповнення україномовного розділу Вікіпедії матеріалами про об'єкти культурної спадщини та видатних постатей за регіонами України. Він пройде із 5 жовтня до 5 листопада 2021 року.

Цільовою аудиторією конкурсу є бібліотеки України, хоча долучитися можуть усі охочі. Конкурс проведуть ГО «Вікімедіа Україна» та БФ «Бібліотечна країна».

Тематика конкурсу

Конкурс має дві фокусні теми:

 1. об'єкти культурної спадщини українських територій (визначні місця на кшталт споруд чи комплексів, пов'язані із ними рухомі предмети тощо).
 2. відомі люди, пов'язані з українськими регіонами (незалежно від їхнього етнічного походження).

У рамках конкурсу будуть охоплені в першу чергу регіони України — але учасники і учасниці можуть також створювати статті про українські етнічні території за межами України.

Як долучитися

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Вебінар
Nuvola apps kaboodle.svg Запис вебінару про редагування Вікіпедії до конкурсу «Культурна спадщина та видатні постаті»
 1. Зареєструйтеся у Вікіпедії та увійдіть під своїм обліковим записом.
 2. Створіть або доповніть статтю у Вікіпедії на тему конкурсу у період із 5 жовтня до 5 листопада 2021 року включно.
  Щоб обрати тему, скористайтеся списком пропонованих або оберіть свою у межах загальної тематики конкурсу (але звертайте уваги на правила Вікіпедії, зокрема критерії значущості — не кожна тема заслуговує на окрему статтю).
 3. Додайте гештеґ #biblio2021 в описі редагування при створенні чи поліпшені статті, аби внесок було враховано в конкурсі. (Якщо ви забули додати гештеґ при створенні статті, додайте його в наступному редагуванні або напишіть організаторам за адресою glamAt sign.svgwikimedia.org.ua).
 4. Доведіть статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог.
 5. До кінця конкурсного періоду поліпшуйте статтю, щоби підвищити її оцінку, а отже й ваші шанси на перемогу.
 6. Повторюйте попередні кроки якомога частіше.

Номінації та призи

У конкурсу є три основні номінації — «найбільший внесок», «найкраща створена стаття» і «найкраща поліпшена стаття».

 • «Найбільший внесок». У цій категорії нагороджуються три учасники та учасниці, котрі зроблять найбільший внесок у рамках усього конкурсу. Увесь конкурсний внесок оцінюється відповідно до правил та вимог Вікіпедії та якості доданої інформації. Переможці визначаються за показником «найбільший якісний внесок».
 • «Найкраща створена стаття». У цій категорії нагороджується 5 учасників, чиї створені за період конкурсу статті будуть визнані найкращими за результатами рейтингу журі.
 • «Найкраща поліпшена стаття». У цій категорії нагороджується 5 учасників, які за період конкурсу суттєво поліпшили вже наявні у Вікіпедії статті (тобто статті, що були створені не пізніше 30 вересня 2021 року включно і при цьому мали розмір не більше 10000 байтів на момент старту конкурсу) — чиї індивідуальні поліпшення будуть визнані найкращими за результатами рейтингу журі.

Призами основних номінаціях будуть подарункові сертифікати інтернет-магазинів. Також переможці отримають дипломи, сувеніри і запрошення на церемонію нагородження, якщо вона буде проводитися. Якщо володар(ка) призового місця станом на період проведення конкурсу працює у бібліотеці, ця бібліотека отримає додаткову подяку та набір сувенірів від організаторів конкурсу.

Також можливі спеціальні номінації із окремими призами, вони будуть оголошуватися окремо.

Усі інші учасники і учасниці, які впродовж конкурсного періоду створять чи доповнять п'ять і більше статей за правилами конкурсу, отримають пам'ятні сувеніри та сертифікати про участь.

Теми статей

Щоб обрати тему, скористайтеся списком пропонованих або оберіть свою у межах загальної тематики конкурсу (але звертайте уваги на правила Вікіпедії, зокрема критерії значущості — не кожна тема заслуговує на окрему нову статтю).

Організатори та контакти

Конкурс проводить громадська організація «Вікімедіа Україна» за підтримки благодійного фонду «Бібліотечна країна».

Організаційний комітет
Інші волонтери
 • Mcoffsky (ГО «Вікімедіа Україна»)
 • Atoly (ГО «Вікімедіа Україна»)
 • Sergiy Bobok (ГО «Вікімедіа Україна»)
Працівники та підрядники ГО «Вікімедіа Україна»

Якщо маєте питання, пишіть на сторінці обговорення або організаційному комітету за адресою glamAt sign.svgwikimedia.org.ua

Посилання