Відмінності між версіями «Вікіпедія:Перейменування статей/Івата Моріхіро → Моріхіро Івата»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 10 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 8: Рядок 8:
 
::::: {{пінг|ROMANTYS}} А як же тоді [[ВП:ІС-Я]]? У нас Іваненко Іван Іванович, у японців просто Іваненко Іван. Моріхіро це чоловіче японське ім'я. Так же і [[Сайто Моріхіро]]. Дякую за увагу! --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black">'''くろ'''</span><span style="color:green">'''ねこ'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 09:08, 27 вересня 2017 (UTC)
 
::::: {{пінг|ROMANTYS}} А як же тоді [[ВП:ІС-Я]]? У нас Іваненко Іван Іванович, у японців просто Іваненко Іван. Моріхіро це чоловіче японське ім'я. Так же і [[Сайто Моріхіро]]. Дякую за увагу! --[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black">'''くろ'''</span><span style="color:green">'''ねこ'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 09:08, 27 вересня 2017 (UTC)
 
:::: Щодо гетьманів були запеклі суперечки. Є свідчення, що самі вони подекуди по батькові використовували.--[[Користувач:UeArtemis|ЮеАртеміс]] ([[Обговорення користувача:UeArtemis|обговорення]]) 10:42, 27 вересня 2017 (UTC)
 
:::: Щодо гетьманів були запеклі суперечки. Є свідчення, що самі вони подекуди по батькові використовували.--[[Користувач:UeArtemis|ЮеАртеміс]] ([[Обговорення користувача:UeArtemis|обговорення]]) 10:42, 27 вересня 2017 (UTC)
::::: «У японців це як у нас: '''прізвище + ім'я'''»? Якби то тільки про гетьманів йшлося… Але є купа інших статей в вікі, де першим йде саме '''ім'я''': [[Йов Почаївський]], [[Ігор Мазуренко]], [[Ігор Додон]], [[Іван Багряний]], [[Іван Богун]], [[Петро Могила]], [[Самійло Кішка]], [[Самійло Іванович Самусь]], [[Самійло Зборовський]], [[Семен Климовський]], [[Стефан Банах]], [[Ігор Кіо]] тощо. Зрештою і шановний опонент чомусь зареєстрував себе [[Користувач:AlexKozur|AlexKozur]], а не [[Користувач:KozurAlex|Kozur Alex]].
+
::::: «У японців це як у нас: '''прізвище + ім'я'''»? А що, коли у нас навпаки, «'''ім'я + '''», як тоді у японців? І якби то тільки про гетьманів йшлося… Але є купа інших статей в вікі, де першим йде саме '''ім'я''': [[Йов Почаївський]], [[Ігор Мазуренко]], [[Ігор Додон]], [[Іван Багряний]], [[Іван Богун]], [[Петро Могила]], [[Самійло Кішка]], [[Самійло Іванович Самусь]], [[Самійло Зборовський]], [[Семен Климовський]], [[Стефан Банах]], [[Ігор Кіо]] тощо. Зрештою і шановний опонент чомусь зареєстрував себе [[Користувач:AlexKozur|AlexKozur]], а не [[Користувач:KozurAlex|Kozur Alex]]. --[[Користувач:ROMANTYS|ROMANTYS]] ([[Обговорення користувача:ROMANTYS|обговорення]]) 05:26, 29 вересня 2017 (UTC)
  +
:::::: {{пінг|ROMANTYS}} я вам дав правило на іменування статей [[ВП:ІС-Я]]. Хочете щоб було у японців ім'я+прізвище? То тут не тема для обговорення, вам на СО [[ВП:ІС]]. Чому ви ідете через Австралію? Згідно правила [[ВП:ІС-Я]] повинно бути [[:en:Iwata (surname)|Івата]] [[:en:Morihiro|Моріхіро]]. Дякую за увагу!--[[Користувач:AlexKozur|<span style="color:black">'''くろ'''</span><span style="color:green">'''ねこ'''</span>]] <sup>[[Обговорення користувача:AlexKozur|<span style="color:blue"><small>'''Обг.'''</small></span>]]</sup> 07:25, 29 вересня 2017 (UTC)
  +
  +
{{утримуюсь}} З того що я бачив в укрвікі є 2 поширені способи порядку імені у статтях: 1) Ім'я + прізвище 2) Прізвище + ім'я + по-батькові. Ім'я+прізвище супер милозвучне моєму вуху, а от ПІБ - не дуже. Так що я б не казав так категорично що в українській '''сучасній''' мовній традиції прийнято "Прізвище + ім'я" а не "ім'я + прізвище"; може в старовину П+І і було поширеним, а зараз йде все до І+П. Але щодо японських імен я не відаю - я ж не японіст...--[[Користувач:Piznajko|Piznajko]] ([[Обговорення користувача:Piznajko|обговорення]]) 03:44, 5 жовтня 2017 (UTC)
  +
* А я б казав. Не знав про іншу до студентства. Але питання тут в вікіполітиці. Як в ній записано, так тут і має бути.--[[Користувач:UeArtemis|ЮеАртеміс]] ([[Обговорення користувача:UeArtemis|обговорення]]) 05:34, 5 жовтня 2017 (UTC)
  +
  +
==== Підсумок ====
  +
Пропозиція суперечить '''офіційному правилу української Вікіпедії''' [[ВП:ІС-Я]]. Не перейменовано.--[[Користувач:Andriy.v|Andriy.v]] ([[Обговорення користувача:Andriy.v|обговорення]]) 08:43, 6 грудня 2017 (UTC)

Поточна версія на 08:45, 6 грудня 2017

Івата МоріхіроМоріхіро Івата[ред. код]

Міністерство культури України та нет на запит «Івата Моріхіро» надають написання саме «Моріхіро Івата». --ROMANTYS (обговорення) 05:16, 27 вересня 2017 (UTC)

@ROMANTYS: А ви ВП:ІС-Я читали?--くろねこ Обг. 05:35, 27 вересня 2017 (UTC)
  • категорично Symbol oppose vote.svg Проти, бо виходить проти правила ВП:ІС-Я. --くろねこ Обг. 05:47, 27 вересня 2017 (UTC)
@AlexKozur: А Ви впевнені, котре з них ім'я, а котре — прізвище? --ROMANTYS (обговорення) 05:57, 27 вересня 2017 (UTC)
@ROMANTYS: Це все є у статті, подивіться на приклади ВП:ІС-Я (Міядза́кі Ха́яо (宮崎 駿)). У японців це як у нас: прізвище + ім'я. Рувікі та ангвікі пишуть: ім'я + прізвище. Івата Моріхіро: прізвище- 岩田 ім'я - 守弘 Дякую за увагу!--くろねこ Обг. 06:15, 27 вересня 2017 (UTC)
А як же тоді Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Богдан-Ігор Антонич? --ROMANTYS (обговорення) 07:33, 27 вересня 2017 (UTC)
@ROMANTYS: А як же тоді ВП:ІС-Я? У нас Іваненко Іван Іванович, у японців просто Іваненко Іван. Моріхіро це чоловіче японське ім'я. Так же і Сайто Моріхіро. Дякую за увагу! --くろねこ Обг. 09:08, 27 вересня 2017 (UTC)
Щодо гетьманів були запеклі суперечки. Є свідчення, що самі вони подекуди по батькові використовували.--ЮеАртеміс (обговорення) 10:42, 27 вересня 2017 (UTC)
«У японців це як у нас: прізвище + ім'я»? А що, коли у нас навпаки, «ім'я + », як тоді у японців? І якби то тільки про гетьманів йшлося… Але є купа інших статей в вікі, де першим йде саме ім'я: Йов Почаївський, Ігор Мазуренко, Ігор Додон, Іван Багряний, Іван Богун, Петро Могила, Самійло Кішка, Самійло Іванович Самусь, Самійло Зборовський, Семен Климовський, Стефан Банах, Ігор Кіо тощо. Зрештою і шановний опонент чомусь зареєстрував себе AlexKozur, а не Kozur Alex. --ROMANTYS (обговорення) 05:26, 29 вересня 2017 (UTC)
@ROMANTYS: я вам дав правило на іменування статей ВП:ІС-Я. Хочете щоб було у японців ім'я+прізвище? То тут не тема для обговорення, вам на СО ВП:ІС. Чому ви ідете через Австралію? Згідно правила ВП:ІС-Я повинно бути Івата Моріхіро. Дякую за увагу!--くろねこ Обг. 07:25, 29 вересня 2017 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь З того що я бачив в укрвікі є 2 поширені способи порядку імені у статтях: 1) Ім'я + прізвище 2) Прізвище + ім'я + по-батькові. Ім'я+прізвище супер милозвучне моєму вуху, а от ПІБ - не дуже. Так що я б не казав так категорично що в українській сучасній мовній традиції прийнято "Прізвище + ім'я" а не "ім'я + прізвище"; може в старовину П+І і було поширеним, а зараз йде все до І+П. Але щодо японських імен я не відаю - я ж не японіст...--Piznajko (обговорення) 03:44, 5 жовтня 2017 (UTC)

  • А я б казав. Не знав про іншу до студентства. Але питання тут в вікіполітиці. Як в ній записано, так тут і має бути.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:34, 5 жовтня 2017 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Пропозиція суперечить офіційному правилу української Вікіпедії ВП:ІС-Я. Не перейменовано.--Andriy.v (обговорення) 08:43, 6 грудня 2017 (UTC)