Вікіпедія:Проект:Графічна майстерня/Заявки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Графічна майстерня

Проект Графічна майстерня покликаний допомогти наповнити статті якісними ілюстраціями та зображеннями. Ми створюємо нові й обробляємо вільні зображення, схематичні анімації, діаграми, графіки та малюнки для наочної ілюстрації предмета статті.

Хочете допомогти? Приєднуйтесь до команди вікіграфістів — проекту не вистачає фахівців! Навіть якщо ви не вмієте працювати в програмах, ви все одно можете допомогти — запропонуйте нам поліпшити зображення або розкажіть про проект іншим вікіпедистам. Якщо вам відповіли на заявку, ви можете подякувати вікіграфісту цим шаблоном: {{Графічна майстерня подяка}} (див. також: {{Герой графічної майстерні}}).

Заявки, у яких немає активності протягом одного місяця, архівуються, але ніхто не заважає вам відновити свою заявку.

Увага! Перед тим, як залишити заявку, обов’язково ознайомтеся з керівництвом щодо поліпшення зображень (англ.), щоб уникнути подання некоректних заявок.

Картинка, на яку треба натиснути

Українізація зображень. Будь-який учасник може самостійно українізувати векторні зображення з Вікісховища наступним чином: в описі файлу необхідно знайти шаблон {{translation possible}}, а потім, натиснувши на зображення, показане ліворуч, перекладати. Рушій збереже нове зображення під іншим іменем. Якщо необхідно перекласти векторне зображення, а шаблону немає, потрібно поставити його, додавши в опис зображення текст: {{translation possible}}. Потім необхідно повторити процедуру, описану вище.

Завершені заявки переміщуються в архів.

Залишити заявку
Переглянути архів

Переклад історичних карт з іспанської

Через давню публікацію в Історичний правді знайшов купу іспанських карт України користувача Шляхов (завантажених майже 7 років тому), які використовуються у багатьох мовних розділах, зокрема у нашому. Вони хоч і не дуже акуратні та незрозуміло на чому ґрунтуються, але виглядають ефектно. Було дуже б добре відтворити у SVG та перекласти. Це досить велика робота, тому пропоную зробити спільними зусиллями. --Α.Μακυχα 07:28, 19 жовтня 2013 (UTC)

Amakuha Актуально ще? У мене є атласи 10-11 класу. можу з них перемалювати, але бачив що у вікі вже є якісні карти щодо деяких подій революції. --August (обговорення) 07:10, 2 січня 2018 (UTC)

Проміжний підсумок

Картами займемося в рамках історичного проекту, де буде легше з'ясовувати джерела за потреби. --Yakiv Glück 14:30, 20 лютого 2018 (UTC)

Прохання

Вітаю! Прошу оцифрувати звідси чорно-біле креслення реконструкції. Дякую наперед! --Erud (обг.) 14:18, 22 вересня 2014 (UTC)

Райони Луганщини

 • Що треба зробити: виправити межі районів відповідно до постанов ВРУ (там є схеми): 1692-VII і 1693-VII.--Анатолій (обг.) 23:04, 9 жовтня 2014 (UTC)
Агов, є тут хто?--Анатолій (обг.) 22:04, 20 жовтня 2016 (UTC)
@Ahonc: Актуально ще?
Звісно.--Анатолій (обг.) 20:57, 28 вересня 2017 (UTC)
Ок, я попробую щось зробити, але добре було б мати svg ісходніки файлів, тоді роботи 5 хв. August (обговорення) 15:00, 1 жовтня 2017 (UTC)
Так перші два ж у svg і є. А в інших оригінали такі й були.--Анатолій (обг.) 15:12, 1 жовтня 2017 (UTC)

На перших двох кордон поміняв. August (обговорення) 17:27, 4 жовтня 2017 (UTC)

@Augustus-ua: А Щастя, яке відійшло до Новоайдарського району?--Анатолій (обг.) 21:10, 4 жовтня 2017 (UTC)
 • Думка графіста:

Карта електрифікації Укрзалізниці

 • Що треба зробити:

Анімовану карту електрифікації колій сучасної УЗ (+ за СРСР) за роками (інформація є у статтях про залізниці, або можу скласти хронологічний список), розміром десь під 800пкс. Дякую. --Fessor (обговорення) 07:38, 23 жовтня 2015 (UTC)

Уточніть, що саме треба зробити. На основі якої карти. Як можете — хронологічний список: я не в темі електрифікації колій.--Микола Василечко (обговорення) 04:57, 11 квітня 2016 (UTC)
Оцю, напевно, можна узяти як основу. Список починаю складати. Дякую. --Fessor (обговорення) 08:58, 11 квітня 2016 (UTC)
P. S. За кожен рік — занадто багато мороки буде, я орієнтуватимуся на р-тат за кожні п'ять років. --Fessor (обговорення) 09:05, 11 квітня 2016 (UTC)
 • Думка графіста:

Схеми кіл на ЧС з біатлону 2016

 • Що треба зробити:

Пишу статтю про Чемпіонат світу з біатлону 2016. відчувається дефіцит зображень. Є ось такий пдф-документ. На передостанній сторінці є схеми біатлонних кіл для різних гонок. Чи можливо їх українізувати та вікіфікувати? Був би дуже вдячним)--DegoleX (обговорення) 15:37, 18 квітня 2016 (UTC)

Ось мапи кіл, можливо їх можна буде використати за основу. Ну або на крайняк - карти OpenStreetMap. отакий я скромний)--DegoleX (обговорення) 18:09, 18 квітня 2016 (UTC)

 • Думка графіста:
@DegoleX: доброго дня, а на яких правах розповсюджуються ті зображення? чи воно раптом не в суспільному надбанні? --Helixitta (ut) 15:43, 18 квітня 2016 (UTC)
@Helixitta:, доброго дня. Брошура з офіційного сайту чемпіонату www.oslo2016.no. Сама брошура - офіційне запрошення. Однак ніде там немає приміток про авторські права--DegoleX (обговорення) 15:55, 18 квітня 2016 (UTC)

Файл:UkraineSSRMap1933.jpg

 • Що треба зробити:

Добрий день! У цьому файлі я б хотів трохи кордони осучаснити. До тодішньої УСРР, так як і до всього СРСР не належала Бесарабія (вона була в Румунії), в тому числі південь Одещини та Буковина. Кордон проходив повністю по Дністру. Переробіть, будь ласка.

Файл:Прапор Сумського козацького полку.jpg

 • Що треба зробити:

Цей малюнок олівцями доволі низької якості та потребує заміни. Надто - він має хиби. Є джерела на колір та деталі фігури:

 • Шляхом військової звитяги : краєзнавча експедиція для користувачів і організаторів дитячого читання / уклад. Т.І. Бурятова. — Суми : ОКЗ «Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського», 2011. — С. 7. — 5 екз.
 • Іванов В.В. Прапори слобідських полків (PDF) // Ювілейний збірник на пошану академіка Дмитра Івановича Багалія з нагоди сімдесятої річниці життя та п’ятдесятих роковин наукової діяльності. — К. : З друкарні Української Академії наук, 1927. — С. 745—747.

Богородиця має бути в білому вбранні, в правій руці тримати берло (скіпетр), а в лівій немовля Ісуса. Тло має бути синім, а облямівка червоною. Німби та перекинутий місяць, на якому вона стоїть, — золоті.--ЮеАртеміс (обговорення) 20:07, 15 лютого 2018 (UTC)

 • Думка графіста:

Шаблон подяки за поліпшення статей

 • Що треба зробити:

Прошу зробити якусь симпатичну вікі-нагороду для користувачів, які вкладають час і сили в поліпшення статей, зокрема винесених на ВП:ПОЛ. Як воно має виглядати, уявляю погано. Сподіваюсь на вашу творчість, бо треба ж якось заохочувати не мільйон створених статей, а й роботу зі стайнями Авгія.--Brunei (обговорення) 16:31, 20 лютого 2018 (UTC)

 • Думка графіста:
треба придумати, що можна зобразити на поліпшенні... Хммм. Здається, знаю. Зроблю на днях. --Helixitta (t.) 11:42, 21 лютого 2018 (UTC)
Green tickТак (@Brunei: шаблон можу також створити, чи сам?) --Helixitta (t.) 20:53, 27 лютого 2018 (UTC)
Божественна картинка! Дякую. Ще трошки зберуся з думками та забацаю шаблончик.--Brunei (обговорення) 20:51, 3 березня 2018 (UTC)

Солева залоза

 • Що треба зробити:

Ну, й коли вже сюди зайшов... Хочеться мати отаку картинку [1] чи навіть краще таку [2].--Brunei (обговорення) 17:40, 20 лютого 2018 (UTC)

 • Думка графіста:
 • @Brunei: ок. Оце поки робота в процесі. мені треба якась критика. Чи цей птах взагалі схожий на морського альбатроса? я брала з файлу File:Kerguelen - Diomedea exulans.jpg тому повинно бути схожим. Треба розріз всередині цих іонних каналів? Мабуть треба... і бажано переклад, бо я можу переплутати букви місцями. --Helixitta (t.) 20:25, 7 березня 2018 (UTC)
  Круто! Супер-альбатрос! Так, ще третю картинку було б добре. А може, їх окремими файлами зробити?
 • Lobe=Частка
 • Central canal=Центральний канал
 • Central duct= центральна протока
 • Secretory tubule=секреторна трубочка
 • Lumen of secretory tubule= просвіт секреторної трубочки
 • Transport epithelium= транспортний епітелій

--Brunei (обговорення) 20:35, 7 березня 2018 (UTC)

транспортний епітелій? Це якийсь різновид війчастого? --Helixitta (t.) 21:03, 7 березня 2018 (UTC)

Логотип станції Академік Вернадський

 • Що треба зробити:

Було б щастям, якби хтось зробив SVG. --Andrei Kurbiko (обговорення) 01:18, 24 лютого 2018 (UTC)

 • Думка графіста:
один файл є. Очі мої б цих жахливих поєднань кольорів не бачили. Який капець --Helixitta (t.) 21:21, 28 лютого 2018 (UTC)
@Andrew J.Kurbiko: от і перший зробила. Тут два моменти: я взяла нову мапу Антарктики. І 2) я такий орнітолог шокапець, пінгвінів малювала як бачу їх на тому маленькому зображенні. Тому можуть бути неточності (і орнітологи мене капцями закидають, вони бувають страшні люди) --Helixitta (t.) 13:34, 1 березня 2018 (UTC)
якимось чином я пропустив пінг, вибачте. кольори дійсно... специфічні (ще страшний кадемік ернадський, котрого мали б вирівняти за лівим краєм), але, ох, пінгвіни кльові В нестямі+. я теж не орнітолог, але, начебто, якщо кольори та контур схожі, вони не повинні сваритися. мапа дійсно інакша, так, але то не наша біда, що ії малював якийсь індивід, котрий ніколи не бачив Антарктику. я дуже вам дякую за ваш час, та вашу працю. все чудово. і це справді маленьке щастя. дякую. --Andrei Kurbiko (обговорення) 20:17, 3 березня 2018 (UTC)
О, добре) Я трохи виправила мапу зважаючи на зауваження тут (бо виявляється є договір з цього приводу). Тепер наче все повинно бути точним. --Helixitta (t.) 19:44, 4 березня 2018 (UTC)

Файл:Газета Далекий Схід.jpg

 • Що треба зробити:

Зробити векторну версію цієї мапи з газети.--PsichoPuzo (обговорення) 12:57, 26 лютого 2018 (UTC)

Тобто ви хочете карту етносів східної чехословаччини, я правильно зрозумів?--August (обговорення) 20:32, 26 лютого 2018 (UTC)
+/-, це карта території Карпатської України (разом із претензією) виходить. Деталізація щодо Мюнхенської угоди - поділу східної Чехословаччини. Аналог файлу commons:File:Sudetendeutsche gebiete.svg.--PsichoPuzo (обговорення) 20:43, 26 лютого 2018 (UTC)
Фрагмент commons:Münchner abkommen5 en.svg, яку б також варто було перекласти.--PsichoPuzo (обговорення) 21:05, 26 лютого 2018 (UTC)
Але та карта суперечить реальним даним. --August (обговорення) 21:49, 28 лютого 2018 (UTC)
Яким даним? Яким чином суперечить? Стосовно файлу, він сам на себе джерело, оскільки скан старого випуску газети.--PsichoPuzo (обговорення) 22:29, 28 лютого 2018 (UTC)
Крім того, це повністю відповідає етнографічним картам: до прикладу й Пряшівщина.--PsichoPuzo (обговорення) 14:34, 10 березня 2018 (UTC)
 • Думка графіста:

Файл:Троєград.svg

 • Що треба зробити:

Було б круто створити мапу Троєградської агломерації, з автошляхами, залізницею, річкою та фронтом. Які населені пункти мають входити див. тут: Сєвєродонецько-Лисичанська_агломерація#Склад_та_структура.--ЮеАртеміс (обговорення) 12:41, 7 березня 2018 (UTC)

 • Думка графіста:

@UeArtemis: Це цікаве питання, варто обговорити наступні моменти щодо усіх укр. агломерацій:

1. Чи є десь офіційні джерела з межами? Для меж тер. громад видані чудові офіційні PDF-карти з векторною графікою (звідки можна взяти річки та шляхи для потрібної вам мапи). Проте я поки не бачив мап, де визначаються межі агломерацій. Вони мають збігатися з межами перерахованих там міськ- та сільрад (саме поселення + територія навколо)? Чи до агломерацій входять тільки межі поселень? --Yakiv Glück 16:42, 12 березня 2018 (UTC)

2. Коли мапу агломерації з річками та шляхами зменшити до 300px, то буде каша. Можливо, для карток варто робити схематичні позиційні карти як для адмін одиниць, а окрему детальну мапу вставляти поруч зі списком нас пунктів і робити її хоч пікселів 500 завширшки (на ній можна буде зробити написи-посилання). Трохи довго, але агломерацій не так багато. --Yakiv Glück 16:42, 12 березня 2018 (UTC)