Вікіпедія:WikiGap 2019

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 04:44, 27 лютого 2019, створена AntonProtsiuk (WMUA) (обговорення | внесок) (оновлення даних)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Головна

Учасники

Довідка

Пропоновані теми

Створені статті

1-3 березня проходить онлайн-марафон із створення та поліпшення статей про видатних жінок в українській Вікіпедії в рамках міжнародної акції WikiGap. 1 березня відбудуться українські вікізустрічі WikiGap у Києві, Харкові та Львові. Захід проводять спільно ГО «Вікімедіа Україна», Посольство Швеції в Україні та Фонд ООН у галузі народонаселення.

Метою WikiGap є зменшення гендерного дисбалансу у Вікіпедії і створення статей про значимих жінок: науковиць, підприємниць, мисткинь, жінок у політиці та культурі тощо. Статистика показує, що на жінок припадає лише приблизно одна сьома біографічна стаття в українській Вікіпедії[k 1].

Що таке WikiGap?

WikiGap 2019.jpg
Earth - The Noun Project white.svg

Вікіпедія є не лише найбільшою світовою енциклопедією, а й унікальним проектом: вона створюється самими ж користувачами. Знання – це сила, і Вікіпедія здатна розширити наше уявлення про світ. Однак у Вікіпедії, яка є дзеркалом суспільства загалом, існує дисбаланс між представленістю жінок та чоловіків. Статистика показує, що на жінок припадає лише приблизно одна сьома біографічна стаття в українській Вікіпедії; серед редакторів Вікіпедії жінок в рази менше, ніж чоловіків.

Community Mapping icon - Noun Project 8677 white.svg

Майже 90% авторів статей у Вікіпедії – чоловіки. В україномовному розділі статті про жінок становлять лише одну сьому всіх біографічних статей. Ця статистика відрізняється залежно від країни, але, попри дрібні відмінності, картина ясна: інформації про жінок значно менше, ніж про чоловіків, незалежно від мови, якою Ви читаєте статті у Вікіпедії. Ми хочемо це змінити.

WikiGap — це захід, під час якого люди з багатьох країн світу зберуться разом для розширення контенту і написання статей для Вікіпедії про видатних жінок, експерток різних сфер. Захід організований Посольствами Швеції для розширення представництва жінок у Вікіпедії. WikiGap проводиться вже вдруге, і цього року зустрічі WikiGap пройдуть в кількох містах України — а протягом року WikiGap пройде по всьому світу

Line chart icon Noun 70892 cc White.svg

Швеція є першою країною в світі, яка має феміністичну зовнішню політику. Ми переконані, що гендерна рівність – це справедливо і правильно, і що вона є головною умовою сталого миру та безпеки.

Зовнішня політика Швеції пов’язана з правами жінок, представництвом їхніх інтересів і ресурсами. Завдяки#WikiGap ми бажаємо надати голос жінкам. Ми намагаємося збільшити присутність жінок у Вікіпедії.

Разом ми намагаємося створити більш гендерно рівний Інтернет і зрештою – більш гендерно рівний світ.

Вікізустрічі

Стікер WikiGap

У рамках WikiGap 2019 в Україні 1 березня відбудуться три вікізустрічі — у Києві, Харкові та Львові. Вхід на всі зустрічі вільний за умови попередньої реєстрації.

 • Київ: 14:00-18:00 у Могилянській школі журналістики (вул. Волоська, буд. 8/5, корпус 4, «Медіацентр DFJ») Facebook logo.png
  Реєстраційна форма.
 • Львів: 16:00-20:00 у Львівському національному університеті ім. І. Франка (вул. Університетська, 1, Softserve Innovations Lab) Facebook logo.png
  Реєстраційна форма.
 • Харків: 14:00-18:00 у бібліотеці Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова (вул. Маршала Бажанова, 17) Facebook logo.png
  Реєстраційна форма.

Для всіх, хто завітає на захід, організатори підготували подарунки та справжню шведську фіку — перерву на каву, спілкування та найулюбленіший шведський десерт — булочки з корицею.

Онлайн-марафон

З 1 по 3 березня триватиме онлайн-марафон із створення та поліпшення статей про видатних жінок в українській Вікіпедії. Ви можете створити статтю про будь-яку жінку, для цього можна використати список пропонованих для створення і поліпшення статей.

Обов'язково додавайте на сторінки обговорення створених та поліпшених статей шаблон {{WikiGap 2019}}. Також додавайте себе на сторінку учасників заходу.

Учасники онлайн-марафону, які створять або суттєво поліпшать принаймні одну статтю в рамках WikiGap, отримають сувеніри від організаторів заходу — ГО «Вікімедіа Україна», Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення[k 2]. Окрему відзнаку отримає учасник/учасниця, що створить найбільшу кількість статей.

Контакти організаторів

 • Електронна адреса: eventsAt sign.svgwikimedia.org.ua

Медіа про WikiGap в Україні

Поширюйте свій досвід участі у WikiGap в соцмережах під хештегом #WikiGap

Див. також

Примітки

 1. Станом на 15 лютого 2019 року біографії жінок становлять 14.54% усіх біографій української Вікіпедії
 2. Якщо стаття відповідає базовим правилам Вікіпедії: написана на значиму тему, викладена в енциклопедичному стилі, не порушує авторських прав тощо