Москалу Віолета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:44, 17 травня 2017, створена Uawikibot1 (обговорення | внесок) (Вікіпосилання має ідентичний текст до пайпу і після)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Віолета Москалу - доктор філософії (Management Sciences)[1], Університет Лотарингії (Франція), експерт з питань державного управління та міжнародного розвитку, громадський діяч, візіонер, меценат, засновник Global Ukraine Foundation, ініціатор та співзасновник Global Ukrainians Forum[2].

Родом з Буковини, франко-українка румунської національності, викладала більше 10 років у Лотаринзькому Університеті у Франції, працювала консультантом у рамках програм технічної допомоги від міжнародних організаціях у співпраці з ENA Париж, ЄС, Радою Європи, Міжамериканським Банком Розвитку, USAID. Володіє французькою, румунською, англійською, українською, російською, німецькою мовами.

Освіта

Віолета Москалу народилася 4 квітня 1980 року в с. Хряцька, Чернівецька область (Україна). Навчалася у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича, отримала диплом магістра іноземних мов - французька та англійська (з відзнакою). Протягом 2002-2003 років навчалася у Франції, в Університеті Поля Верлена, спеціальність - бізнес-адміністрування, а протягом 2003-2004 - у Університеті м. Нансі, спеціальність - аудит та менеджмент організацій.

Захистила дисертацію в Університеті Лотарингії (12.12.2012), тема дослідження «Соціальнo-когнітивний аналіз впливу співвласності працівників на створення вартості французьких публічних компаній». Робота була запропонована на премію університету Лотарингії.

Досвід роботи

Віолета Москалу має 16-річний досвід роботи у рамках франко-української народної культурної дипломатії, будучи одним з ініціаторів започаткування франко-української асоціації освіти, культури та солідарності «Обміни Лотарингія – Україна»[3] у 2000 році. Також має більше 12 років професійного досвіду роботи викладання, консалтингу та коучингу в галузі міжнародного розвитку та технічної допомоги країнам, що розвиваються (організаційна реструктуризація, управління, нарощування спроможності, підготовкa та підвищення кваліфікації, освітній інжиніринг).

Основні напрями роботи: управління людськими ресурсами, управління змінами, інструменти управління, управління знаннями та інтелектуальним капіталом, управління конфліктами, комунікації, розвиток особистості, емоційний інтелект, інклюзивне лідерство.

Працювала у таких кранах як Франція, Гаїті, Україна, Албанія, Марокко, Кот-д'Івуар.

Президент засновник (почесний президент з 2014 року) франко-української асоціації освіти, культури та солідарності «Обміни Лотарингія – Україна» (ELU, Echanges Lorraine-Ukraine).

Засновник і головний редактор медіа стартапу Global Ukraine News[4] (www.global-ukraine-news.org) - громадської інформаційної платформи, яка розвиває зв'язки між українцями, які проживають в Україні, і тими, хто живе за кордоном. Медіа стартап заснований 15.12.2015 року та залучив до роботи команди громадських журналістів з понад двадцяти країн світу.

Участь у професійних мережах

Публікації, конференції та ЗМІ

 1. Як ефективно використати інтелектуальний ресурс Global Ukrainians для реформування України. УКМЦ, 19.07.2016
 2. How to make the most of high intellectual resource of Global Ukrainians to reform Ukraine, UCMC, 19.07.2016
 3. Хто має право позбавити українців українського громадянства. УКМЦ, 14.03.2017
 4. Правові аспекти подвійного громадянства. Розвінчуємо міфи заборони множиного громадянства в Україні, ТРК Київ, 27.03.2017
 5. Закордонні українці прохають у держави не позбавляти їх подвійного громадянства
 6. Проблема (недо)просування інтересів України у світі через непризначення послів: хто несе відповідальність?
 7. Подвійне громадянство в Україні: українські законодавчі плутанини та закордонний досвід
 8. Експати — важливий ресурс для України, не можна ігнорувати його, — Віолета Москалу
 9. Global Ukrainians в пошуках нової моделі української народної культурної дипломатії
 10. Хто такі Global Ukrainians і чому їхня діяльність важлива для України
 11. «Мережа народної дипломатії «Global Ukrainians» та органи державної влади україни: від стратегії до тактичних кроків», круглий стіл, 26 січня 2017 року, Національний інститут стратегічних досліджень та міжнародна організація «Global Ukraine»
 12. «На кухні у Берліні вранці чути Джамалу», — засновниця Global Ukraine Віолета Москалу
 13. Просування України у світі через мережу Global Ukraine
 14. Про ГЛОБАЛЬНІСТЬ українського світу в LifeКод 30 жовтня
 15. Програма “Світ”: погляд з України Віолета Москалу
 16. В ефірі Еспресо.TV Віолета Москалу – ініціатор форуму Global Ukranians
 17. KSE INSIGHTS “Емоційний інтелект має значення” з Віолетою Москалу
 18. KMBS Ideas Days, для HR-менеджерів та управлінців: Емоційний інтелект або як розуміти власні емоції та управляти ними?
 19. Віолета Москалу: “В Україні – дефіцит візіонерів, здатних втілювати проекти”
 20. В Европе думают, что Russia Today врет, как и Ukraine Today
 21. Засновник Форуму Global Ukrainians Віолета Москалу — про стратегію народної та культурної дипломатії
 22. Як змінити країну, яка не хоче змінюватись?
 23. Новий Суспільний Договір для України
 24. Віолета МОСКАЛУ - інтерв'ю - 11.07.2015 // Експертна тема
 25. Євромайдан дав Україні шанс стати піонером глобального світу, – експерт
 26. Віолета МОСКАЛУ: Чому відставка Саши Боровика викличе негативний резонанс на Заході
 27. Форум Global Ukrainians: як просувати українське закордоном?
 28. І Форум Global Ukrainians. Народна дипломатія і Україна 
 29. ІІ Форум Global Ukrainians: Світ дає Україні срібло, але Україна може дати світові золото
 30. III Форум Global Ukrainians: Міжнародна підтримка та ефективне просування інтересів України у світі – ключові фактори швидкого реформування України
 31. «Многие украинцы хотят из-за рубежа вернуться на родину» - организатор форума Global Ukrainians
 32. Israeli - Ukrainian Entrepreneurship Forum “New Era of Israeli - Ukrainian Relationship. Challenges and Opportunities”. Join today Israeli Ukrainian Business Community.
 33. Віолета Москалу. Стратегічна дилема українського МЗС: як перестати гасити пожежі, та почати, нарешті, грати в шахи? Про необхідність створення глобальної системи народної дипломатії // Політика культурної дипломатії: стратегічні пріоритети для України : зб. наук.-експерт. матеріалів / за заг. ред. О. П. Розумної, Т. В. Черненко. — К. : НСІД, 2016. — Вип. 5. — С. 78-83. — 92 с. — (Гуманітарний розвиток). — ISBN 978-966-554-268-1.
 34. The ambiguities and social capital of Global Ukrainians, Baltic Worlds

Примітки