Вісті ВУЦВК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вісті ВУЦВК або Вісті Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітетувсеукраїнська республіканська газета.

Видавалася щоденно з березня по серпень 1919 р. в Києві як орган ВУЦВК Рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів і Виконкому Київської Ради робітничих депутатів. Друкувалася українською та російською мовами, пізніше — тільки українською. З 1920 р. видавалася у Харкові як орган ВУЦВК Харківського губернського виконкому, з 1921 р. — як орган ВУЦВК. З червня 1934 р. знову друкувалася у Києві.

З липня 1938 р. змінила назву на «Вісті Рад депутатів трудящих УРСР». Газета публікувала декрети, накази та постанови Уряду УСРР, звіти про з'їзди рад з аналізом прийнятих рішень.

Серед постійних рубрик — «Міжнародні новини», «Столичний день», рубрика оголошень. З розвитком газети з'являється щотижневий додаток «Література. Наука. Мистецтво», пізніше — «Культура і побут», де друкуються праці з економіки, історії, техніки. В різний час виходили додатки «Український правопис: Дискусійний бюлетень» та «Медицина й Гігієна». В газеті детально публікувалися матеріали з процесу «Спілки визволення України». Основні дописувачі — О. Вишня, М. Чечель, П. Лісовий, М. Шраг та ін. З 1923 по 1926 рр. художником-ілюстратором «Вістей» працює О. Довженко.

Газета видавалася під редакцією В. Блакитного, потім — Є. Касяненка.

14 травня 1941 р. «Вісті» об'єднано з центральним органом партії — газетою «Комуніст».

Джерело інформації

Посилання