Газі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Га́зі (грец. Γκάζι) — район Афін, розташований у межах давнього міста, на перетині Ієрос Одос (Ιεράς Οδος) та Одос Піреос (Οδός Πειραιώς). Межує з історичними районами Керамікос та Акрополь.

Сучасний Газі заснований та розбудований 1857 року. Тут розташовано, так званий, Афінський технополіс — газопереробний комплекс (від якого район і отримав свою назву), що займає площу в 30 000 м². Близько 1910 року у Газі, найбільшому індустріальному районі Афін, нараховувалась найбільша кількість будинків розпусти. Афіняни навіть почали називати борделі Газохорі, їхніх відвідувачів — «газахорітіс», а повій — газохірітісса.

Навколо газопереробного заводу у 1920-ті роки поступово виросли будинки. Район залишався неблагополучним, із високим рівнем злочинності. 1967 року в зв'язку із скрутним економічним становищем Північної Греції у Газі переселялись цілими родинами мусульмани у пошуках роботи. Відносини із місцевими етнічними греками залишались досить формальними і жодного разу не переростали у заворушення чи зіткнення.

В останні десять років район швидко розростаєтья та забудовується. Тут діє Промисловий музей сучасної архітектури. Станція Афінського метрополітену «Керамікос» виходить просто до брами заводи.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]