Відмінності між версіями «Гайрем Стівенс Максим»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (пунктуація)
м (робот додав: ko:하이럼 스티븐스 맥심)
Рядок 31: Рядок 31:
 
[[it:Hiram Stevens Maxim]]
 
[[it:Hiram Stevens Maxim]]
 
[[ja:ハイラム・マキシム]]
 
[[ja:ハイラム・マキシム]]
  +
[[ko:하이럼 스티븐스 맥심]]
 
[[pl:Hiram Stevens Maxim]]
 
[[pl:Hiram Stevens Maxim]]
 
[[pt:Hiram Maxim]]
 
[[pt:Hiram Maxim]]

Версія за 03:58, 23 квітня 2009

Файл:Maxim Hiram.jpg
Хайрам Максим

Хайрам Стівенс Максим (англ. Hiram Stevens Maxim) (5 лютого 184024 листопада 1916) — британський винахідник і зброяр американського походження, творець однієї із самих знаменитих конструкцій кулемета «Максим».

Біографія

Хайрам Максим народився 4 лютого 1840 р. в американському місті Сенгервілі (штат Мен). Після закінчення початкової школи працював на заводах у Фітсбурге, Бостоні та Нью-Йорку на посаді майстра або кресляра. У цей час Максим винайшов різні пристрої: машини для добування світильного газу, постачання парових котлів водою та ін. Вивчивши електротехніку, Максим в 1877 разом з Вільямсоном та іншими заснував компанію що займалася електричним освітленням і в 1881 році на виставці в Парижі виставляв кілька моделей динамо-машин і ламп розжарювання. До цього періоду належать декілька суперечок між Максимом і Томасом Едісоном із-за патентів на лампи розжарювання.

У 1881 році емігрував до Англії і зайнявся розробкою зброї. У 1884 він створив першу модель свого знаменитого кулемета «Максим». У 1888 разом з Торстеном Норденфельтом заснував завод для виробництва скорострільність гармат і кулеметів. У 1896 році цей завод був куплений компанією Віккерс. В 1899 році став натуралізованим громадянином Великобританії. В 1901 р. за видатні винаходи королева Вікторія дала Максиму звання лицаря. Крім досить вдалих моделей зброї винахідник створив ряд цілком мирних продуктів, зокрема «Трубку миру» — ментоловий інгалятор для лікування астми. В останні роки життя займався також розробкою літальних апаратів.

Максим помер 24 листопада 1916 р. в Лондоні. Похований на цвинтарі Вест-Норвуда. Син винахідника Хайрам Персі Максим, став засновником Ліги радіоаматорів.

Проект літака Максима.

Посилання