Відмінності між версіями «Галеро»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
м (правопис, replaced: священників → священиків за допомогою AWB)
Рядок 23: Рядок 23:
== Див. також ==
== Див. також ==
* Інший вид головного убору [[Капелло Романо]] не має церемоніального значення, а лише практичне (наприклад захист від сонця).
* Інший вид головного убору [[Капелло Романо]] не має церемоніального значення, а лише практичне (наприклад захист від сонця).

== Посилання ==
{{commonscat-inline|Galeri}}
* [http://photos1.blogger.com/blogger/6322/78/1600/SlypyjGalero1.jpg Патріарх Йосип (Сліпий) у кардинальському Ґалеро]
* [http://photos1.blogger.com/blogger/6322/78/1600/SlypyjGalero1.jpg Патріарх Йосип (Сліпий) у кардинальському Ґалеро]Версія за 15:05, 8 квітня 2017

Оздоблення герба архієпископа у ранзі кардинала. (Розрізняються архієпископський процесійний хрест за щитом герба та червоний Ґалеро з 30-ма китицями

Ґалеро (кардинальський капелюх) — великий, плоский червоний капелюх із широкими полями, з якого по сторонах звисають по 15 китиць. Ґалеро є геральдичною відзнакою сану кардинала. Також називаються Ґалері (множина) інші подібна знаки на гербах церковних сановників.

Історія

Після тривалих спорів з німецьким імператором папа Іннокентій IV утікає з Риму до Ліону. На різдво 1245 року під час Першого Ліонського собору папа призначає 13 нових кардиналів вручивши їм вперше нові червоні капелюхи. Ґалеро походить від звичайного капелюха паломників з широкими полями. У церковній геральдиці він використовується з різним числом китиць та в різних фарбах.


Спочатку папа давав Ґалеро кардиналам при їх святковому призначенні. Після смерті Ґалеро висів на могилі кардинала поки тіло не перетворювалося в порох. Це служить нагадуванням про минулість земного життя. Як головний убір не використовується з 1969 року.

Геральдика

Ґалеро на гербах кардиналів — червоний та з 30 китяхами. На гербі патріархів зелений, також з 30 китяхами і на гербах архієпископів — зелений однак з 20 китяхами. Також зелений Ґалеро на гербах єпископів та абатів, однак має лише двічі по 6 китяхів. Поряд із зеленим кольором використовують також фіолетовий та чорний кольори для розмежування різних рангів у церковній їєрархії

Див. також

  • Інший вид головного убору Капелло Романо не має церемоніального значення, а лише практичне (наприклад захист від сонця).

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Галеро