Галеро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:20, 9 березня 2010, створена Babizhet (обговорення | внесок) (Створена сторінка: thumb|Оздоблення герба [[архієпископа у ранзі кардинала. <small>(Розрізняються ...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оздоблення герба архієпископа у ранзі кардинала. (Розрізняються архієпископський процесійний хрест за щитом герба та червоний Ґалеро з 30-ма китицями

Ґалеро (кардинальський капелюх) - великий, плоский червоний капелюх із широкими полями, з якого по сторонах звисають по 15 китиць. Ґалеро є геральдичною відзнакою сану кардинала. Також називаються Ґалері (множина) інші подібна знаки на гербах церковних сановників.

Історія

Після тривалих спорів з німецьким імператором утікає папа Іннокентій IV до Ліону. На різдво 1245 року під час Першого Ліонського собору призначає папа 13 нових кардиналів вручивши їм вперше нові червоні капелюхи. Ґалеро походить від звичайного капелюха паломників з широкимим полями. У церковній геральдиці він використовується з різним числом китиць та в різних фарбах.


Спочатку давав папа Ґалеро кардиналам при їх святковому призначенні. Після смерті висів Ґалеро на могилі кардинала поки тіло не перетворювалося в порох. Це служить нагадуванням про минулість земного життя. Як головний убор не використовується з 1969.

Див. також

  • Інший вид головного убору Капелло Романо не має церемоніального значення, а лише практичне (наприклад захист від сонця).