Гальванізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 23:28, 15 грудня 2017, створена Perhelion (обговорення | внесок) ((GR) File:Copper electroplating.svgFile:Copper electroplating principle (multilingual).svg inferior dupe)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обладнання по виготовленню покритих міддю пластин для друкованих плат
Схема устаткування електролітичного осадження міді

Гальванізація — це метод покриття одного металу яким-небудь іншим шляхом електролізу. Гальванізують поверхні в декоративних цілях (наприклад, сріблення, міднення). У промисловості ж гальванізацію застосовують для зміцнення металевої поверхні виробів і захисту їх від впливу зовнішнього середовища, наприклад від корозії; зазвичай гальванізують цинком (Цинкування), міддю, хромом, нікелем.

Приклад гальванізації сріблом (або золотом): У ємність з водою додається каталізатор для посилення електропровідності води, опускається мідна (для більшої електропровідності) рама з прикріпленим до неї мішечком з сріблом. Також опускається друга рама з прикріпленою металевою деталлю, яку треба посріблити. Рама з сріблом приєднується до генератора постійного струму, на клему «+», а раму з деталлю — на клему «-», включається генератор. Іони срібла під впливом струму переходять у воду і осідають на металевій деталі. Через деякий час виходить посріблена деталь.

Див. також[ред. | ред. код]