Відмінності між версіями «Галіканізм»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
(шаблон)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Галліканізм'''&nbsp;— назва походить від середньовічної назви Франції&nbsp;— [[Галлія]]. Форма правової єпископської системи правління церкви у Франції яка хотіла мати незалежність від [[Папа римський|Папи римського]]. У галліканських свободах йшлося про обмеження та мінімізацію папського впливу на внутрішньонаціональні питання, а також про перевагу національних зборів єпископів над папськими рішеннями у національній церкві.<br /> [[Олександр VIII]] засудив французький галліканізм у конституції ''Inter multiplices'' (1690).
+
'''Галліканізм''' (від середньовічної назви Франції&nbsp;— [[Галлія]]) — форма правової єпископської системи правління церкви у Франції, яка хотіла мати незалежність від [[Папа римський|Папи римського]]. У галліканських свободах йшлося про обмеження та мінімізацію папського впливу на внутрішньонаціональні питання, а також про перевагу національних зборів єпископів над папськими рішеннями у національній церкві.
  +
  +
[[Олександр VIII]] засудив французький галліканізм у конституції ''Inter multiplices'' (1690).
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Версія за 12:50, 12 серпня 2018

Галліканізм (від середньовічної назви Франції — Галлія) — форма правової єпископської системи правління церкви у Франції, яка хотіла мати незалежність від Папи римського. У галліканських свободах йшлося про обмеження та мінімізацію папського впливу на внутрішньонаціональні питання, а також про перевагу національних зборів єпископів над папськими рішеннями у національній церкві.

Олександр VIII засудив французький галліканізм у конституції Inter multiplices (1690).

Посилання