Гвідо Альфонс Цех

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гвідо Цех
нім. Guido A. Zäch
GAZ 2013.jpg
Народився 1 жовтня 1935(1935-10-01) (83 роки)
Швейцарія
Громадянство
(підданство)
Flag of Switzerland.svg Швейцарія
Діяльність політик, лікар, інтерніст
Сфера інтересів Медицина, Неврологія
Посада Member of the Swiss National Council[d][1]
Відомий завдяки: розробку концепції комплексної реабілітації та лікування хворих на параплегію, створення декілька медичних закладів для хворих на ДЦП

Гвідо А. Цех (Цех Гвідо Альфонс) народився 1 жовтня 1935 року у місті Хьогеншвіль (Häggenschwil), кантон St. Gallen).

Відомий швейцарський лікар і політик представник християнсько-демократичної народної партії (Die Christlichdemokratische Volkspartei der Schweiz (CVP Schweiz).

Кар’єра[ред. | ред. код]

Кар’єру Гвідо Цех починав як асистент та завідуючий відділенням у лікарні кантону Базель. З 1973 по 1989 рік працював головним лікарем Швейцарського Центру Параплегіків[2] у Базелі (Swiss Paraplegic Centre of Basel). Гвідо Цех став відомим на всю країну, коли заснував Швейцарський Центр Параплегіків у місті Нотвілі, де працював на посаді головного лікаря, директора та президента. Крім того, Гвідо Цех заснував Швейцарський Фонд Параплегіків [3], Швейцарський Центр параплегічних досліджень [4] та Швейцарське Об’єднання Параплегіків [5] як організацію самодопомоги хворих на ДЦП.

З 1984 по 1988 р. Гвідо Цех був членом Великої Ради Кантону міста Базель та членом комісії при лікарні. З 1999 по 2003 р. він представляв кантон Ааргау в Національній раді.

2009 року Гвідо Цех знов почав працювати у Центрі параплегіків. Цех проводить екскурсії для відвідувачів Центру та працює з донорами фонду.

Діяльність. Реабілітація параплегіків[ред. | ред. код]

Гвідо Цех відомий як автор концепту комплексної реабілітації хворих на ДЦП [6]. Заснований ним 1975 р. Швейцарський фонд параплегіків дав початок глобальній структурі для надання комплексної реабілітації для людей з ураженнями хребта. Фонд є визнаною у світі благодійною організацією, яка допомагає швейцарським пацієнтам та їх родинам. Допомога надається в прямій формі (закупівля реабілітаційного обладнання: підйомників по сходах, візків тощо, переустаткування транспортних засобів та робочих приміщень), а також при проведенні спортивних занять та професійних тренінгів.

Швейцарське Об’єднання параплегіків, засноване з ініціативи Гвідо Цеха 1980 р., – це організація самодопомоги хворих на ДЦП, яка налічує близько 100 000 членів, об’єднаних у 27 клубів людей на інвалідних візках. Організація пропонує допомогу та послуги в різноманітних сферах для забезпечення повноцінного життя хворих на ДЦП: юридичну допомогу, відпочинок, заняття спортом на інвалідних візках, професійна допомога та допомога у працевлаштуванні тощо. Також організація представляє соціальні та політичні інтереси людей з ДЦП.

Мета АТ Швейцарського Центру параплегічних досліджень, Нотвіль, (2002 р.) – надання комплексного клінічного обстеження пацієнтів в сфері параплегіології/реабілітації. Робота наукових співробітників центру присвячена пошуку засобів підвищити рівень життя хворих з ураженнями хребта. Міжнародно-орієнтовані дослідження включають такі сфери, як біомедичні реабілітаційні технології, наука про реабілітацію, медична реабілітація, дослідження, пов’язані з доглядом хворих та вивчення уражень хребета.

Інститут Гвідо Цеха, Нотвіль надає інфраструктуру для проведення конференцій у готелі Інституту [7] Гвідо Цеха.

Гвідо Цех проживає у Зофінгені, одружений, має семеро дітей.

Параплегія[ред. | ред. код]

Параплегія (мед., вивчає параплегію наука неврологія, яка займається захворюваннями центральної та периферичної нервової системи).

Параплегія - параліч обох верхніх або нижніх кінцівок; спостерігається при компресійних та інфекційних мієлітах і менінго-мієлітах, поліомієліті, розсіяному склерозі, травмах і пухлинах спинного мозку, церебральних ураженнях з двосторонніми вогнищами розм'якшення мозку, обумовлених атеросклерозом, артеріїтом та ін.

Примітки[ред. | ред. код]