Відмінності між версіями «Гексози»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (вилучена Категорія:Моносахариди; дoдана Категорія:Гексози з допомогою HotCat)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Гексо́зи''' (від грец. ἕξ — шість), C<sub>6</sub>H<sub>12</sub>O<sub>6</sub> — [[вуглеводи]] групи [[моносахарид]]ів, молекули яких містять шість вуглецевих атомів. Є в тканинах рослин, тварин і людини у вільному стані, або входять до складу [[глікозид]]ів і [[полісахарид]]ів. Залежно від характеру карбонільної групи, гексози поділяють на альдогексози (напр., [[глюкоза]], [[маноза]], [[галактоза]]) і кетогексози (напр., [[фруктоза]]). Гексози — безбарвні або білі кристали, добре розчинні у воді. Вступають у реакції, характерні для карбонільних сполук (напр., дають реакцію срібного дзеркала - при нагріванні з аміачним розчином срібла угворюється металеве срібло). Одержують їх [[гідроліз]]ом [[полісахарид]]ів (напр., [[крохмал]]ю), а також синтетично. Застосовують у мікробіологічніЙ і харчовій промисловості, в медицині.
'''Гексо́зи''' (від {{lang-gr|ἕξ}}&nbsp;— шість), C<sub>6</sub>H<sub>12</sub>O<sub>6</sub>&nbsp;— [[вуглеводи]] групи [[моносахарид]]ів, молекули яких містять шість вуглецевих атомів. Є в тканинах рослин, тварин і людини у вільному стані, або входять до складу [[глікозид]]ів і [[полісахарид]]ів. Залежно від характеру карбонільної групи, гексози поділяють на альдогексози (наприклад, [[глюкоза]], [[маноза]], [[галактоза]]) і кетогексози (наприклад, [[фруктоза]]). Гексози&nbsp;— безбарвні або білі кристали, добре розчинні у воді. Вступають у реакції, характерні для карбонільних сполук (наприклад, дають реакцію срібного дзеркала&nbsp;— при нагріванні з аміачним розчином срібла утворюється металеве срібло). Одержують їх [[гідроліз]]ом [[полісахарид]]ів (наприклад, [[крохмал]]ю), а також синтетично. Застосовують у мікробіологічній і харчовій промисловості, в медицині.


{{Шаблон:Вуглеводи}}
{{Вуглеводи}}


[[Категорія:Гексози]]
[[Категорія:Гексози]]

Версія за 14:53, 3 жовтня 2011

Гексо́зи (від грец. ἕξ — шість), C6H12O6 — вуглеводи групи моносахаридів, молекули яких містять шість вуглецевих атомів. Є в тканинах рослин, тварин і людини у вільному стані, або входять до складу глікозидів і полісахаридів. Залежно від характеру карбонільної групи, гексози поділяють на альдогексози (наприклад, глюкоза, маноза, галактоза) і кетогексози (наприклад, фруктоза). Гексози — безбарвні або білі кристали, добре розчинні у воді. Вступають у реакції, характерні для карбонільних сполук (наприклад, дають реакцію срібного дзеркала — при нагріванні з аміачним розчином срібла утворюється металеве срібло). Одержують їх гідролізом полісахаридів (наприклад, крохмалю), а також синтетично. Застосовують у мікробіологічній і харчовій промисловості, в медицині.