Відмінності між версіями «Географічна енциклопедія України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 23:15, 25 березня 2019

«Географічна енциклопедія України»
Країна Flag of the Ukrainian Soviet Socialist Republic.svg Українська РСР
Україна Україна
Мова українська
Тема географія
Жанр енциклопедія
Укр. видавництво УРЕ
Виданий 1989 — 1993
Тираж 33000 (I і II том), 10000 (III том)

Географі́чна енциклопе́дія Украї́ни (ГЕУ) — перше видання енциклопедичного характеру, яке на основі сучасних досягнень географічної науки подає відомості про природне середовище й природні ресурси України, розміщення продуктивних сил і галузеву структуру її економіки, населення, про особливості природно-територіальних і виробничо-територіальних комплексів, становлення й розвиток в Україні географічних наук.

Історія[ред. | ред. код]

Видано у 19891993 роках у трьох томах видавництвом УРЕ. Редакційний колектив — О. М. Маринич (відповідальний редактор), Ф. С. Бабичев, Бєляєв Володимир Іванович, С. І. Дорогунцов та ін.

На час початку видання вона стала першою енциклопедією, де в назві замість «УРСР» вжито топонім «Україна».

  1. Том 1, гасла на літери A-Ж. — К.: 1989. — 416 с.
  2. Том 2, гасла на літери З-О. — К.: 1990. — 480 с.
  3. Том 3, гасла на літери П-Я. — К.: 1993. — 480 с.

Зміст[ред. | ред. код]

Енциклопедія містить 7150 статей, 1943 ілюстрації, 743 карти, зокрема, 481 загальногеографічна карта адміністративних районів та 45 планів 18 найбільших міст, а також інформація у вигляді графіків та діаграмних фігур.

Карти в енциклопедії зображають як тільки територію України, так і разом з іншими державами. До останніх відноситься синоптична карта, карти пов'язані з морями України, тощо.

Карти України представлені на різних рівнях. Є загальні карти України по всіх темах. Крім того на окремих картах зображені окремі території України за певними ознаками (фізико-географічні провінції, басейни корисних копалин, великих річок, гірські території, тощо).

Адміністративні одиниці першого рівня України представлені п'ятьма однотипними картами, а саме: загальногеографічна, економічна, кліматична, ґрунтів, туристична. Рівень адміністративних районів представлений однотипними загальногеографічними картами з гіпсометричною шкалою висот у метрах та об'єктами природно заповідного фонду.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]