Відмінності між версіями «Гептархія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 53: Рядок 53:
 
[[sh:Heptarhija]]
 
[[sh:Heptarhija]]
 
[[sv:Heptarkin]]
 
[[sv:Heptarkin]]
  +
[[ta:ஏழு அரசுகள் (இங்கிலாந்து)]]
 
[[th:เจ็ดอาณาจักร]]
 
[[th:เจ็ดอาณาจักร]]
 
[[tr:Yedi krallık]]
 
[[tr:Yedi krallık]]

Версія за 20:08, 3 березня 2013

British kingdoms c 800.svg
Британія в 802 році
Britain peoples circa 600.svg

Гептархія (дослівно — семицарство, від грец. ἑπτά — сім і ἀρχή — влада, царство, англ. Heptarchy) — період у давній історії Англії, що почався близько 500 року з утворення кількох англосаксонських держав на півдні Британських островів і закінчився у 850 році данським завоюванням. Термін «гептархія» вперше вжив англійський історик XII століття Генріх Хантінгдонський.

У результаті нашестя англів, саксів та ютів на територію нинішньої Англії на початку VI століття сформувалося сім порівняно великих держав — Вессекс, Сассекс, Ессекс (західне, південне та східне королівства саксів), Східна Англія (королівство), Мерсія, Нортумбрія (королівства англів) і Кент (королівство ютів).

Ці королівства запекло воювали між собою. В ході цієї боротьби найсильніші держави встановлювали свою гегемонію. У другій половині VII століття висунулуся Нортумбрія, у VIII Мерсія. У 829 році майже всі англосаксонські області об’єднав король Вессексу Екберт. Відтоді держава стала зватися Англією. Подальше об’єднання країни перервало нашестя данців які в другій половині ІХ століття підкорили майже всю Англію. Боротьбу з ними очолив Вессекс, і в Х столітті цілісна держава Англія була відновлена.

Див. також

Джерела

  • Westermann Großer Atlas zur Weltgeschichte
  • Stenton, F. M. (1971) Anglo-Saxon England, 3rd edition. Oxford U. P.
  • Campbell, J. et al. (1991) The Anglo-Saxons. Harmondsworth: Penguin
  • Monarchs of Britain, Encyclopædia Britannica
  • The Burghal Hidage - Wessex's fortified burhs
  • Средневековый мир в терминах, именах и названиях: словарь-справочник / Е. Д. Смирнова; Л. П. Сушкевич; В. А. Федосик. — Минск : Беларусь, 1999. — 383 с. — ISBN 985-01-0151-2. (рос.)