Гептод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:42, 1 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гептод або пентагрид

Гепто́д — електронна лампа із сімома електродами: катодом, анодом і п'ятьма сітками[1] (дві керуючі, дві екрануючі і захисна, або антидинатронна). Розроблена в 1930-х роках. Застосовується в основному в супергетеродинних радіоприймачах для перетворення частоти електричних ВЧ коливань (сигналу) шляхом змішання їх з електричними коливаннями допоміжного генератора (гетеродина).

Змішувач на октоді. Хоч сіток 6, але це пентагрідна схема

При роботі гептода як змішувальної лампи сигнал подається на першу (від катода) керуючу сітку, а коливання від зовнішнього гетеродина — на третю (також керуючу); в результаті виникають коливання анодного струму з частотою, рівній різниці частот гетеродина і сигналу.

При роботі гептода як частотоперетворювальної лампи сигнал надходить на третю сітку, а перша сітка спільно з катодом утворює гетеродин. Часто функції гетеродина в перетворювачі частоти виконує тріод, розміщений в одному балоні з гептодом.

Примітки

  1. Звідси інша назва — пентагрид

Джерела

  • Энциклопедия радиоэлектроники. Терміни, пояснення, формули, приклади. (рос.) [1]

Див. також