Герберський Вікентій Данилович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:36, 26 червня 2020, створена SOMBot (обговорення | внесок) (ізольована стаття кластер3)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герберський Вікентій Данилович
Народився 1785
Помер 1826
Діяльність лікар
Галузь медицина
Alma mater Імператорський віленський університетd
Науковий керівник Йозеф Франк (медик)
Вчителі Йозеф Франк (медик)
Заклад Імператорський віленський університетd
Нагороди
Орден Святого Володимира IV ступеня

Вікентій (Владислав) Данилович Герберський (пол. Wincenty Herburt z Fulsztyna Herberski; 1785—1826) — російський медик, надвірний радник, доктор медицини, ординарний професор Віленського університету, член багатьох вчених товариств.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в 1785 році. Початкову освіту отримав у Слонімській школі, а середню і вищу — у Віленських гімназії та університеті[1].

Віленський університет

5 квітня 1804 року був направлений Віленським університетом до англійської колонії на околицях Петербурга для вивчення на практиці сільського господарства і в Петербурзький педагогічний інститут на курс лекцій з фізики, хімії та сільського господарства.

У 1806 році він повернувся до Вільно і почав вивчати медицину; в 1808 році Віленським університетом був удостоєний ступеня кандидата філософії, в 1811 році — магістра медицини і в 1812 році — доктора медицини за наукову працю на тему: «Dissertatio inauguralis medicopract. de hydrope specus vertebralis etc.»(Vilnae, 1812).

З 1813 по 1824 рік Вікентій Данилович Герберський був ад'юнктом медичної клініки і помічником професора Йозефа Франка, в 1817 році, за його клопотанням, був відряджений за кордон для вивчення офтальмології. Пробувши за кордоном 6 років і повернувшись до Вільно в 1823 році, розпочав викладати приватну терапію і клініку.

У січні 1824 року В. Д. Герберський був призначений екстраординарним, а в листопаді ординарним професором на кафедрі приватної терапії та патології (на місце професора Йозефа Франка) та директором клініки з внутрішніх хвороб. Крім того, замався лікарською практикою (лікував захворювання очей).

На публічних зборах університету він читав доповіді: «Про госпіталі» і «Наука про захворювання очей»; ці наукові доробки не були опубліковані і залишилися в рукописному варіанті.

Вікентій Данилович Герберський помер 29 листопада 1826 року.

Серед інших нагород, професор Герберський був кавалером Імператорського ордена Святого Рівноапостольного князя Володимира 4-го ступеня.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Викитека РБС", Вікентій Герберський, Микола Чулков

Література[ред. | ред. код]

  • Змеев Л. Ф. «Словарь русских врачей».
  • «Kurier Lit.» 1826, № 151.
  • «Wielka Encyklopedya powszechna illustrowana», t. XXVII-XXVIII, 795.