Герб Іваничівського району

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:12, 27 квітня 2014, створена ДмитрОст (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Іваничівського району
Ivanychivskyi rayon gerb.png
Деталі
Носій Іваничівський район
Затверджений 31 липня 2001
Щит іспанський

Герб Іва́ничівського райо́ну — офіційний символ Іваничівського району Волинської області, затверджений 31 липня 2001 року 16-ю сесією Іваничівської районної ради ХІІІ скликання.

Опис герба[ред. | ред. код]

Геральдичний щит має форму прямокутника з півколом в основі. Поле щита скошене зліва на червоне і синє. У червоному полі зображений вітряк, у синьому — золотий сніп пшениці.

Вітряк, як центральний елемент герба району, запозичений з родинного герба Іваницького — засновника Іванич, що тепер є адміністративним центром району. Крила вітряка повернуті таким чином, що одночасно мають вигляд хреста Волинської землі. Іваничівська земля багата козацькими традиціями у минулому, козацький рух набрав широкого розвитку в районі в останні роки, тому шаблі є елементом відображення цих традицій — давнини і сучасності. Вони ж утворюють пагорб, на якому стоїть головний елемент герба — вітряк.

Сніп пшениці є узагальненим символом аграрного статусу Іваничівщини.

Щит обрамлений декоративним бароковим картушем. Щит герба з трьома виступами угорі вибраний таким чином, щоб в його форму вписувався державний Герб України — Тризуб.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]