Герб Ельзасу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Ельзасу
Blason région fr Alsace.svg
Région Alsace (logo).svg.png
Логотип Ельзасу
Деталі
Носій Ельзас
Затверджений 1990

Герб Ельзасу - герб регіону на північному сході Франції, що межує з Німеччиною і Швейцарією.

Опис

Перший герб об'єднаного Ельзасу авторства геральдиста і куратора національних архівів Франції Роберта Льюїса та Жака Мергея затверджений 5 травня 1948.[1] Герб Ельзасу містить об'єднані символи Верхнього Ельзасу і Нижнього Ельзасу.

Сучасний герб створений шляхом накладення символів двох гербів. Так, білий перев'яз прикрашений з обох сторін білим мереживом - символом графів Верді - сомволізує північну частину регіону, а шість золотих корон символізують колишні володіння Габсбургів у південному Ельзасі. Червоний фон є загальним для старих гербів Верхнього Ельзасу і Нижнього Ельзасу.


Герб Нижнього Ельзасу вперше відомий в 1262 році з печатки графів Верді.

Землі Верхнього Ельзасу належать дому Габсбургів від 1130 року. Вибір символів, таких як крони, який датується 1418 роком, відображає сподівання Габсбургів на королівську корону і популярністю культу трьох волхвів на Рейнських землях. 1507 року в оточенні Максиміліана Австрійського, чоловіка Марії Бургундської, згадано, що шість крон символізують шість частин стародавнього королівства Бургундії.[2]

Геральдичні кольори прапору символізують:

  • червоний - хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі;
  • золото - знатність, могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту, справедливість, милосердя і упокорювання;
  • срібло - благородство, відвертість, а також чистоту, невинність і правдивість.

Історія

Поєднання червоного і білого кольорів походить із середньовіччя. У ІХ ст. військо першого герцога Лотарингії, Жерара Ельзаського (10241070) мало червоно-білі прапори. Червоно-білий герб єпископа Страсбурґа закріплює використання у регіоні червоно-білих барв. Коли Страсбурґ звільняється від церковної опіки та отримує статус Вільного міста, білий прапор із діагональним чевоним перев'язом активно використовується місцевим бюргерством.

Герби Верхнього та Нижнього Ельзасу використовується володарями згаданих земель як ознака власності. Від XVII ст. Ельзас належить французьким королям і його герби вокористовуються разом з гербами інших провінцій як символ єдності королівства.

Включення Ельзасу та частини Лотарингії до Німецької імперії поставило питання герба імперської провінції. Протягом 1891-1918 рр. таку функцію виконували Великий і малий герб Ельзас-Лотарингії.

На французькій листівці 1918 року функції герба Ельзасу покладені на міський герб Мюлузи: червона шестерня у срібному полі. Очевидно, такий акт був породжений активним використанням історичної символіки владою Німецької імперії.


Логотип Ельзасу

Логотип створено на основі кольорів та символів Євросоюзу. Зірка символізує територію сучасної Франції, її жовтий промінь - географічним положення Ельзасу. Пропорції зірки та зсув променя символізують динамічні процеси Ельзасу, та роль посла між Європою і Францією.[3]

Див. також

Примітки