Герб Нунавуту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Нунавуту
Coat of arms of Nunavut.svg
Версії
Badge of the Commissioner of Nunavut.svg
Бейдж уповноваженого Нунавуту
Деталі
Носій Нунавут
Затверджений 1999
Нашоломник На срібно-синьому буралеті іглу, увінчана Королівською короною
Девіз ᓄᓇᕗᑦ ᓴᙱᓂᕗᑦ

Герб Нунавуту є одним із символів Нунавуту; затверджений в 1999 році.

На круглому золотому щиті герба зображений стародавній кам'яний монумент Інуксук. Його як правило встановлювали в священних місцях, а також щоб вказати мандрівникові дорогу. Кам'яна лампа куллік розташована поруч з монументом і символізує затишок і тепло сімейного вогнища. В блакитному полі увігнута дуга, куди входять п'ять золотих кіл, що уособлює життєстверджуючі властивості сонця, яке, то цілодобово присутнє в полярному небі, то тиждень не з'являється з-за обрію. Розташована над аркою золота зірка, яка називається Полярною здавна служить орієнтиром для мандрівників. Синій і золотий кольори щита символізують багатство цієї землі, море і небо.

Зверху над щитом розташована іглу - ескімоська хатина з затверділого снігу, що символізує Традиційне життя цього народу, і королівська корона, що говорить про рівноправні статус Нунавуту з іншими провінціями Канади.

Щитотримачами виступають карибу (північний канадський олень) ліворуч та нарвал (ссавець ряду "Китоподібні", який живе в північних морях ) праворуч, є частиною багатого природної спадщини цієї землі.

У основі щита проникаючі один в одне зображення суші і холодного, покритого льодом моря. Тут же зображені три найпоширенішіші види арктичних квітів. У самому низу зображена дивізна стрічка з гаслом: «Нунавут - наша земля».

Див. також[ред. | ред. код]