Герб Чорногорії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Чорногорії
Coat of arms of Montenegro.svg
Деталі
Носій Чорногорія
Затверджений 12 липня 2004

Герб Чорногорії був прийнятий 12 липня 2004 і являє собою зображення золотого двоглавого орла. Він змінив герб Чорногорії, який був прийнятий в 90-х, та являв собою зображення білого орла. Також герб Чорногорії займає центральне місце на державному прапорі.

Історія герба

Герб князівства Чорногорії (1852-1910) на монеті 10 пар 1906 р.

Герб зображає двуглавого орла в польоті, який повторює емблему династії Петровичів - першої королівської династії Чорногорії, та герб Візантії.

Лев з піднятою правою лапою, що зображений на щиті, символізує владу єпископа, а також є одною з алегорій Воскресіння, та самого Христа. Цей символ походить від герба Венеції, яка мала дуже сильний вплив на розвитьок регіону, в Середні Віки. Коли Чорногорія вперше одержала незалежність, вона стала теократичною державою, це було зумовлено консолідацією сербів-християн проти турків-мусульман. По цій причині провідна роль Церкви була відображена у геральдиці того часу. Після встановлення светської королівської династії в 1851 році, лев був зміщений, щоб бути нище орла, хоча ініціали правителя все ще знаходились на щиті.

Соціалістичний герб

Герб СР Чорногорія був прийнятий 31 грудня 1946 р. та являє собою зображення гори Ловчен, оточеної морем, на вершині якої знаходиться мавзолей Ньєгоша. Композиція оточена золотим вінком з лентами національного триколору, а зверху, зображення вінчає червона зірка.